Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Riided
#26
P.S. Pakun välja laiendada seda teemat üldisemaks "Riietus". Siis saab sisse tuua ka sellised põnevad küsimused nagu Vogoni mainitud lips ja praegu eriti "kuuma" teema - islaminaiste burkha - mis äsja Prantsusmaal bänniti. Kui keski mode viitsib, siis võiks teema pealkirja ära muuta Smile
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Kuule, sõdu peetakse peamiselt ressursside pärast (nagu nt. nafta).
Ja ideoloogia
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Kui keski mode viitsib, siis võiks teema pealkirja ära muuta Smile
Mugen, sa saad ise ka muuta Bleh

Ja mõnikord dikteerib ressurside puudus sobiva ideoloogia Smile

P.S. Aitäh, muutsingi ISE teema pealkirja ära. I feel so powerful now! Laugh

Vasta
#28
Viskan siia ka ühe päris huvitava arvamusloo lingi , mis pärineb välismaisest blogosfäärist (inlise k.). Juttu nii kiltidest kui burkhadest. Viimastest siis peamiselt ja just sellest vaatenurgast, et ajalehed muudkui annavad teemale hagu, rahva arvamust ei taha nagu keegi teada ja asi liigub sinna poole, et ka Inglismaal bännitakse burkhad ära.
Ja mina omakorda küsin, et miks just nüüd? Miks just nüüd on vaja neid kuramuse burkhasid torkida, kui moslemitega on suhted isegi halvad?

http://thecrosshead.wordpress.com/2010/0...e-express/
Vasta
#29
Kestvad ovatsioonid Vogonile, selle foorumi vaieldamatult paraim post - jee!!!

Mugen, kes see siis androgüüne seelikusabaaluse vaatluse põhjal tuvastab, neil võib seal olla mida tahes, tunned ära ikka sellest, et peale vaadates ei ole suurt aru saada, kumb on.

Excubitoris, sellise palavusega ei maksa liiga tark olla Laugh aga kui stereotüüp seda vaieldamatult nõuab, siis möla asemel soovitan sullegi tarka lugemist http://www.meestekeskus.ee/03artiklid/06...lmElfi.htm
Vasta
#30
See on hea küsimus. Minu arvamus on, et neid keelde (mitte ainult Inglismaal ei keelata seda) rakendatakse hetkel just sellepärast, et teadupärast on august, september, oktoober planeetide seisult erakordselt soodne suurteks muutusteks ja kaoseks. Vaja on ju kõik osapooled ikka kindla peale tülli ajada, et nii mitu kärbest ühe hoobiga lüüa. Saab ehk rahvaarvu vähendada ja saab vastu võtta kõik vajalikud seadused ja teha vajalikud toimingud, kindlustamaks uut maailmakorda. Selline on minu arvamus.

Aga üks asi on küll imelik, et kui mina lähen araabiamaadesse, siis pean küll nende kombeid austama ja hoolimata palavusest pikkade käistega pluuse ja pikki pükse kandma. Nemad aga Euroopas ei hooli meie tavadest mitte põrmugi...

[Muudetud: 7-14-2010 Krayon]
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
Excubitoris, sellise palavusega ei maksa liiga tark olla Laugh aga kui stereotüüp seda vaieldamatult nõuab, siis möla asemel soovitan sullegi tarka lugemist http://www.meestekeskus.ee/03artiklid/06...lmElfi.htm

Lugesin selle arvamusloo läbi ja iseenesest oli täitsa huvitav. Natuke kriitikat siiski - esiteks oli see täielikult essee vormis, seega väited a la "Mees esindab idee, naine mateeriaprintsiipi. Mehelikku printsiipi juhib rohkem IQ ehk loogiline mõtlemine ja naiselikku printsiipi EQ ehk emotsionaalne mõtlemine." mind isiklikult eriti ei veennud.
Teiseks oli palju juttu feminismist. Mu meelest on huvitav, lausa paradoksaalne, kui palju räägitakse "pahadest" feministidest, samas kui feministid ise räägivad nii vähe. Eriti Eestis. See tähendab - reaktsioon neile on tohutult üle paisutatud. Smile
Vasta
#32
excubitoris tohoh tuline kus maal me elame? Biolooga,anatoomia biogeneetika... mees ja naine on praktiliselt üks ja seesama olevus õige tilluke erinevus (xx xy)ainult vormistab neid täitma erinevaid ülesandeid kussjuures mees omab kõike funktsioone mida nainegi ainult välja lülitatud olekus.Mis on lüliti? (geen) Ja kuna neid on palju(geene)ja nende funksioonid on lõpmata keerulised siis ei SAA KOGU INIMKONDA LIIGITADA MEESTEKS JA NAISTEKS JA NEID ERINEVATESSE KARPIDESSE TOPPIDA. Ja kui kedagi saab haigeks nimetada siis noid samu "vanakooli mehi" kelle vanaema kurejutte rääkis ja isa õlleka taga aega viitis.Mis teha ajad olid sellised,ilmselt sellest ka piiratud arusaamisvõime.Ei saa ja ei ole võimalik inimesi liigitada ainult stereotüüpide järgi.Sa justkui elad ja suhtled iseenda loodud maailmaga,sa ootad teistelt seda mida SINA PROGRAMMEERID ENESE NEIS NÄGEMA.Aga nii see paraku pole.Ühelt poolt tõesti sa elad enese maailmas aga teisalt tuleb arvestada sellega,et su kõrval on teine samasugune maailm.Kas nad on konfliktis sõltub EGOST.Ego suurus ilmselt määrab maailmapildi.Kui viltu ja enesekeskne see on mõnel võib olla saab aru rünnakutest teda ümbritseva suhtes. (maag Hannes on selle ilmekas näide)Isiklikult leian,et asi kisub tõsiselt kaldu sellest hetkest alates kui kellegi elu kallale kiputakse või ühisvara,väärtust,keskonda tahtlikult hävitatakse.Enne ei ole mõtet oma maailma häirida lasta asjadest mis ei haaku sinu tõekspidamistega.

Ah jaa hea näide "meeskesksest maailmapildist" on see,et mehi ja naisi tuleb eristada seetõttu ,et siis oleks kergem teada keda "panna" kuna mees on iseliikuv spermapank ja enamus elust (15-65a nii ja naa) möödub sigimishormooni laksu all(panna kõike mis on vähegi pandav) ja sa ei ole suuteline aduma asjade mehhaanikat siis tõesti tõesti vajub maailmapilt tollesamasse kingakarpi... Kajhuks on loodus sedapidi sättinud asja ja kuna kellelgi ei ole veel veenvalt õnnestunud tõestada asjade teistpidi olekut siis meie ainus ajendatud tegevus siin planeedil on sigimine (bakteril ka) siis inimese ainus ülesanne on SIGIDA.Seejuures on ta aga tähtsust täis mis kole ja kuna elu on näidanud,et kogu aeg ei jaksa ja mõnikord tahtis naabrimees ka sinu naist siis mõeldi välja "kultuur,regulatsioonid,etikett ja peeti sõdu.Vähem või rohkem on aga see kõik IDIOOTSUS.Me lihtsalt ei oska pareminei.Siit loogikast lähtudes pole ju vahet mis kellelgi seljas on?Või on vahet?

[Muudetud: 7-14-2010 Vogon]
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Aga üks asi on küll imelik, et kui mina lähen araabiamaadesse, siis pean küll nende kombeid austama ja hoolimata palavusest pikkade käistega pluuse ja pikki pükse kandma. Nemad aga Euroopas ei hooli meie tavadest mitte põrmugi...
[Muudetud: 7-14-2010 Krayon]

Tegelikult see on küll õige point. Samas, nende jaoks on riietus religioosse tähtsusega... Ja jällegi, kes ütleb, kui kaugele peab teiste religiooni tolereerides minema?

Vasta
#34
ja miks peaks religioon olema mõne muu veendumussüsteemi ülene? sisuliselt on iga veendumussüsteem, ka seadusekuulekus või teaduslik maailmakäsitlus religioon, mida võiks teise inimese valikuna tolereerida ja lasta tal olla, kuni kedagi teisttsugust sellega ei ohusta-ahista. ühesõnaga on lauslollus keelata mingil maal nt triibuliste sokkide kandmine, seda võib keelata üksnes triibuliste sokkide vastu võitleva sekti liikmeile ja nende kirikus, kuhu kõrvalisi ei lubata. kui mingi riik keelustab mingi riideeseme vms jaburat, on riii näol tegemist klubiga, kus võõraid ei sallita, kuid seda ei öelda otse välja, seega siis petturlik manipulatiivne võimumehhanism. vat kus panin tarka praegu Laugh
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
ja miks peaks religioon olema mõne muu veendumussüsteemi ülene?

Iseasi, kas sa oleksid seadusekuulekuse või teaduse eest võimeline pommivööd kandma... Ehk on mõni veendumus tugevam kui teine?
Vasta
#36
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Aga üks asi on küll imelik, et kui mina lähen araabiamaadesse, siis pean küll nende kombeid austama ja hoolimata palavusest pikkade käistega pluuse ja pikki pükse kandma. Nemad aga Euroopas ei hooli meie tavadest mitte põrmugi...
[Muudetud: 7-14-2010 Krayon]

Tegelikult see on küll õige point. Samas, nende jaoks on riietus religioosse tähtsusega... Ja jällegi, kes ütleb, kui kaugele peab teiste religiooni tolereerides minema?


vat siin sa justkui pead religiooni pühaks ja puutumatuks, a´priori vabanduseks igatsugu eelistustele, nagu siis eeltoodud erisus, kus araabias sealseid kombeid peab austama, samas mujal nemad ei pea ja nõuavad ometi, et nende omi tolereeritaks. sa ütled sellega justkui: aga neil on see religioosne, meil see lips ju pole religioosne, seega võib neist aru saada. muidugi võib. aga sama hästi võib ka tema aru saada vabamüürluse tavadest ja austada lipsu. ta ei taha, miks? sest ta on teadlik oma veendumuste religioossusest ja kindlalt nende juures, kuni selleni, et valmis pommivööd kandma. iga eesti pintsaklipslane ei ole valmis vabariigi nimel pommivööd kandma, vbla natukene on valmis mõned pühendunud üliõpilasseltslased, sest neil on kooskäimise klubi koos ühendavate rituaalidega. teaduse nimel hävitatakse küll sagedamini ennast (tööga tappes) kui teisi (inimkatseteks), aga hävitatakse kaudselt siiski - uskmatud mõnitatakse maapõhja (vt nt skeptik.ee)
mida sellega öelda tahan - et vahet pole, mis värvi juhe sul kuklas, juhe on juhe Bleh
Vasta
#37
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Aga üks asi on küll imelik, et kui mina lähen araabiamaadesse, siis pean küll nende kombeid austama ja hoolimata palavusest pikkade käistega pluuse ja pikki pükse kandma. Nemad aga Euroopas ei hooli meie tavadest mitte põrmugi...
[Muudetud: 7-14-2010 Krayon]

Tegelikult see on küll õige point. Samas, nende jaoks on riietus religioosse tähtsusega... Ja jällegi, kes ütleb, kui kaugele peab teiste religiooni tolereerides minema?


vat siin sa justkui pead religiooni pühaks ja puutumatuks, a´priori vabanduseks igatsugu eelistustele, nagu siis eeltoodud erisus, kus araabias sealseid kombeid peab austama, samas mujal nemad ei pea ja nõuavad ometi, et nende omi tolereeritaks. sa ütled sellega justkui: aga neil on see religioosne, meil see lips ju pole religioosne, seega võib neist aru saada. muidugi võib. aga sama hästi võib ka tema aru saada vabamüürluse tavadest ja austada lipsu. ta ei taha, miks? sest ta on teadlik oma veendumuste religioossusest ja kindlalt nende juures, kuni selleni, et valmis pommivööd kandma. iga eesti pintsaklipslane ei ole valmis vabariigi nimel pommivööd kandma, vbla natukene on valmis mõned pühendunud üliõpilasseltslased, sest neil on kooskäimise klubi koos ühendavate rituaalidega. teaduse nimel hävitatakse küll sagedamini ennast (tööga tappes) kui teisi (inimkatseteks), aga hävitatakse kaudselt siiski - uskmatud mõnitatakse maapõhja (vt nt skeptik.ee)
mida sellega öelda tahan - et vahet pole, mis värvi juhe sul kuklas, juhe on juhe Bleh

Mitte pühaks ja puutumatuks, pigem sügavamaks. Kui inimese identiteet on mingile religioonile üles ehitatud ( a la ta teeb igapäevaseid toimetusigi selle järgi, kuidas Raamat ütleb) ja seda toetab veel sajandite pikkune rahvuslik traditsioon, siis pole see siiski mu meelest võrreldav kellegi poliitiliste vaadete või mõne muu profaansema malliga. On juhtmeid, mida lahti ühendades lakkab inimene olemast (ja on nõus enne jätkama elu teisel pool - nagu talle Raamat talle lubas - kui seda teha laseb)
Vasta
#38
see näib sulle sügavam, sest religioon ütleb otse välja, et on religioon - usk ja traditsioone järgiv eluviis selle ümber. poliitiline vaade on petekas enamasti, kuid selle taga olev pole inimese seisukohalt mitte vähem sügav(ale temasse imbunud) ja olgu selle tegelikuks olemuseks kasvõi näiteks varakultus - mõni selle küljest lahti ühendades (pankrott) lakkab ka olemast (hullub) enne kui loobub oma veendumusest - on vahe võrreldes religiooniga asja olemuse teadvustamise viisis, kuid sisuliselt sama pildi negatiiviga tegemist
Vasta
#39
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
see näib sulle sügavam, sest religioon ütleb otse välja, et on religioon - usk ja traditsioone järgiv eluviis selle ümber. poliitiline vaade on petekas enamasti, kuid selle taga olev pole inimese seisukohalt mitte vähem sügav(ale temasse imbunud) ja olgu selle tegelikuks olemuseks kasvõi näiteks varakultus - mõni selle küljest lahti ühendades (pankrott) lakkab ka olemast (hullub) enne kui loobub oma veendumusest - on vahe võrreldes religiooniga asja olemuse teadvustamise viisis, kuid sisuliselt sama pildi negatiiviga tegemist

Me võime selle üle vaidlema jäädagi, nii et lõpetame parem ära. Smile
Vasta
#40
kumb siis ikkagi, kas võid jääda vaidlema või on sulle parem lõpetada?

aga peaasi, et on saadud üle murest seelikutega, onju Laugh
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
kumb siis ikkagi, kas võid jääda vaidlema või on sulle parem lõpetada?

aga peaasi, et on saadud üle murest seelikutega, onju Laugh

Jah, mis tabu see seelikki on, lihtsalt järjekordne võimalus maskeerimiseks. Täpselt sama teema, mis siin foorumis nimedega - mõned mehedki kannavad naiste nimesid ja ega see nende mõtteavaldusi veel muuda.
Vasta
#42
pane mulle kaarte, kumb mina olen Ph34r2
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
pane mulle kaarte, kumb mina olen Ph34r2

Ei ole kaarte käepärast, aga ise oleks pakkunud, et mees.

Vasta
#44
no ja ütl enüüd, kummast on su pakkumine rohkem tingitud, kas minu mehelikust väljendusviisist või sinu naiselikust vaatepunktist sellele? niipalju võin kindlalt öelda, et keegi, kes minuga on kohtunud (kasvõi põgusalt) pole avaldanud kahtlust minu naiseks olemises - võin kanda vabalt nii seelikuid kui pükse Laugh

Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
Excubitoris, sellise palavusega ei maksa liiga tark olla Laugh aga kui stereotüüp seda vaieldamatult nõuab, siis möla asemel soovitan sullegi tarka lugemist http://www.meestekeskus.ee/03artiklid/06...lmElfi.htm

Lugesin selle arvamusloo läbi ja iseenesest oli täitsa huvitav. Natuke kriitikat siiski - esiteks oli see täielikult essee vormis, seega väited a la "Mees esindab idee, naine mateeriaprintsiipi. Mehelikku printsiipi juhib rohkem IQ ehk loogiline mõtlemine ja naiselikku printsiipi EQ ehk emotsionaalne mõtlemine." mind isiklikult eriti ei veennud.
Teiseks oli palju juttu feminismist. Mu meelest on huvitav, lausa paradoksaalne, kui palju räägitakse "pahadest" feministidest, samas kui feministid ise räägivad nii vähe. Eriti Eestis. See tähendab - reaktsioon neile on tohutult üle paisutatud. Smile

vbla peaksin küsima siinkohal, mida mees/naine siis sinu jaoks esindavad, elik mille põhjal antud juhul pakkusid, et emmeliine alt kirjutab mees? ehk kas on artikli autori pakutud kriteeriumid stereotüüpse mõtlemise tulemus, mis sind ei veennud või siiski orgaanilise olemuslikkuse baasil pakutud, kuid miks need sind siis ei veena? antud teemas on see muarust huvitav seik tähelepanu pööramiseks Smile
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas Krayon

.... ja hoolimata palavusest pikkade käistega pluuse ja pikki pükse kandma. ....
Praeguse palavusega võib ju seelikus hea ja mõnus olla, kui ennast ei unusta...
http://www.aegmaha.ee/gallery/11413/a-ot...utes#title
Vasta
#46
Hahaaa, see kuninganna kõrval olev tüüp on täpselt seda nägu, et ta teeb seda meelega Smile
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas emmeliine
no ja ütl enüüd, kummast on su pakkumine rohkem tingitud, kas minu mehelikust väljendusviisist või sinu naiselikust vaatepunktist sellele? niipalju võin kindlalt öelda, et keegi, kes minuga on kohtunud (kasvõi põgusalt) pole avaldanud kahtlust minu naiseks olemises - võin kanda vabalt nii seelikuid kui pükse Laugh


vbla peaksin küsima siinkohal, mida mees/naine siis sinu jaoks esindavad, elik mille põhjal antud juhul pakkusid, et emmeliine alt kirjutab mees? ehk kas on artikli autori pakutud kriteeriumid stereotüüpse mõtlemise tulemus, mis sind ei veennud või siiski orgaanilise olemuslikkuse baasil pakutud, kuid miks need sind siis ei veena? antud teemas on see muarust huvitav seik tähelepanu pööramiseks Smile

Muide, täna, kui kaartidele ligi pääsesin, ütlesid need loomulikult, et naine Bleh (samas ega ma pole kunagi arvanudki et mul endal mingeid selgeltnägemise võimeid oleks)

Ma ise vist veidi paranoiline juba ja ilmselt ka kinni teatud stereotüüpses mõtlemises, sest näiteks ei oleks ma arvanud, et mõni naine teab võimalikust veetorudesse maandamisest (su kom tolle isesüttimise teema all) Laugh
Vasta
#48
Mugen - kunagi ära alahinda naiste teadmisi. Nad on küll tihti tipa naiivsed aga see on teine asi.
Vasta
#49
Juba kadunud Gunnar Aarma ütles:
"Kuulake alati naiste nõu! Nad ei oska eales midagi loogiliselt sulle ära seletada, aga alati selgub lõpuks, et neil oli intuitiivselt õigus!Smile
Naised ja teadmised - see on juba teine teema!Smile
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas Mugen

Kuule, sõdu peetakse peamiselt ressursside pärast (nagu nt. nafta). Kõik naftaparunid on mehed. Kõik relvatöösturid on mehed. Isegi enamus kõrgematest poliitikutest on mehed.

Ahah.
http://www.mclureoil.com/about/
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat