Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
James Randi tuleb Eestisse...
#51
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
See, et Randi teiste võimeid ära nullib on täiesti uskumatult lapsik arutlus...
See näib lihtsa oletusena, mida inimesed teevad peale seda kui nende iidol oma väidetavate võimete tasemel esineda ei suuda...
Enne oletatakse must valgeks, kui ollakse valmis tunnistama, et ehk ikka polnud see Geller nende võimetega midagi...
Kumb on lihtsam võimalus - kas see, et Randi kasutas oma tõestamatuid oletatavaid imepäraseid nullimisvõimeid...või, et tegelane oli petis, kes ei suutnud kontrollitud tingimustes oma asja läbi viia?
Ausalt?

Ilma argumentideta on taoline oletus ise üks suur põhjendamatu nullimine...

VirnoShaman: Mis sul selle psühhiaatriaga pidevalt on? Huvitavalt tihti kipud seda sõna kõige hullema roppusena kasutama...

[Muudetud: 6-8-2010 Nielander]

Mis seal ikka halba on kui inimeste tegevust nende tegude õiges valguses näidatakse, psühhiaatrite amet ongi kõik võõras küljest kas jõu või keemia abil ära noppida, ega naljapärast Tallinna üks ufojuhtumite koht niisama hullumaja lähedal ole.
Tom võiks sellest rääkida, mina vaatasin lihtsalt koha üle ja vaatasin juhtumite jälgi.
Ja miks sa arvad et ma niisama midagi oletan, vaatasin ikka Randi juba ammu pildi kaudu üle, sulle võiks tõestuseks just tegelike võimetega Gelleri võimete kadumine tema juuresolekul tõestuseks olla aga seda sa ju ei usu, ei usu nimelt, mitte ei võta teadmiseks, sa oled paras segu usust ja faktidest, kunagi ei tea mis sinul on usk mis faktide nentimine.
Õpi usku ja fakte lahus hoidma.

[Muudetud: 6-8-2010 VironShaman]
Vasta
#52
Tsitaat:Nielander, nagu eespool kirjutasin ja mida sa taas puhtlaiskusest ei viitsinud läbi lugeda, siis Ühendriikides uuris Gelleri võimeid NASA teadlane Werner von Braun ning teda uuriti ka California Stanfordi Uurimisinstituudis - ja nende uurimiste tulemusel tunnistati, et Gelleril esinevad ebaharilikud paravõimeid.

See, mida sa nimetad uurimiseks oli tegelikult Uri Gelleri promov külaskäik von Brauni juurde, kus ta siis tegi kaks trikki - Brauni abielusõrmuse painutamine ja magnetlindi kustutamine "mõttejõul"...
Mainin igaks juhuks ära, et magnetlinti saab väga lihtsasti kustutada magneti abil(sellisel lihtsal viisil seda tegelikult igas koduses magnetofonis tehaksegi)...
Selliseid trikke suudab iga vähegi kogenum mustkunstnik une pealt järgi teha...seega on sellisel juhul vaja kontrollitud tingimusi, et olla kindel...
Mis aga puutub Standfordi katsetesse, siis siin on üks foorumilink, kus on terve katselindistus osadena olemas ning allpool võimalikud seletused: http://forums.randi.org/showthread.php?t=75198
Soovitan kindlasti ära vaadata ja teksti läbi lugeda.
Pean aga ütlema, et seekord olen ma tõesti sõnatu...täringu ja piltidetestid olid tõesti sellised, kus mul ei ole õrna aimugi, kuidas neid saaks trikkidena järgi teha - kaalun tõsiselt võimalust real deal'ist...
Samas, aga jäävad arusaamatuks Gelleri osad käkerdused, nagu näiteks selles videos, mis filmiti varjatud kaameraga: http://www.youtube.com/watch?v=2i1XGPcmYlU
Ja see: http://www.youtube.com/watch?v=VmTxf9XP36M - vaadake 0:50 - 0:55

Tsitaat:Kuidas saab siis sellise inimese sõnu võtta tõsiselt, Nielander?

Ma ei ole James Randit kaitsmise pärast kaitsnud...on palju asju, mis mulle tema juures ei meeldi...marru ajavad üldistavad vahemärkused skeptikute kohta, kes kõik ühte patta pannakse...näikse, et skeptitsimist on siin osadel väga moonutatud arusaam..

[Muudetud: 6-8-2010 Nielander]
Vasta
#53
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
See, mida sa nimetad uurimiseks oli tegelikult Uri Gelleri promov külaskäik von Brauni juurde, kus ta siis tegi kaks trikki - Brauni abielusõrmuse painutamine ja magnetlindi kustutamine "mõttejõul"...
Mainin igaks juhuks ära, et magnetlinti saab väga lihtsasti kustutada magneti abil(sellisel lihtsal viisil seda tegelikult igas koduses magnetofonis tehaksegi)...
Selliseid trikke suudab iga vähegi kogenum mustkunstnik une pealt järgi teha...seega on sellisel juhul vaja kontrollitud tingimusi, et olla kindel...
Mis aga puutub Standfordi katsetesse, siis siin on üks foorumilink, kus on terve katselindistus osadena olemas ning allpool võimalikud seletused: http://forums.randi.org/showthread.php?t=75198
Soovitan kindlasti ära vaadata ja teksti läbi lugeda.
Pean aga ütlema, et seekord olen ma tõesti sõnatu...täringu ja piltidetestid olid tõesti sellised, kus mul ei ole õrna aimugi, kuidas neid saaks trikkidena järgi teha - kaalun tõsiselt võimalust real deal'ist...
Mnjah, mina rääkisin eespool mõttejõul arvutisse sisestatud tekstide kustutamisest, sina räägid magnetlintidest!?
Standfordi instituudi katsetest on ka Uri kodulehel räägitud:
http://site.uri-geller.com/russel_targ__...uri_geller

Sõnatu peabki Uri puhul olema, sest eks ole meiegi ajakirjandus käsitlenud paljusid juhtumeid, kus ta lausa imesid korda saatnud.
Aga otsin mõne teise sobiva teema, kuhu neist juhtumitest kirjutada. Siin ikka luubi all ju Randi.
Muuseas, igaüks meist võib õppida lusikaid väänama. Siin õpetus:
http://www.vaimnekeskus-eesti.ee/Jaan/Paenutamine.htm
Siin aga Uri Gelleri Pildamiskomplekt kristallpendliga:
https://www.apollo.ee/product.php/0811109
Vasta
#54
James Randi räägib oma lapsepõlvest, mustkuntstniku-karjäärist, Uri Gellerist, skeptitsismist, jne...
http://bigthink.com/jamesrandi
Vasta
#55
Osade inimeste kohta öeldakse, et tal on halb aura. Selle vanamehenässi juures on midagi, mis mind tugevalt häirib. Pealegi teda vaevab mölapidamatus. Pesueht energiavampiir.
Vasta
#56
Kuigi lõpuni ei saanud olla, oli loeng üsna mõistlik. Veidi Eesti-kauge, kuid siiski. Eriti tänuväärne on tema töö paljastamaks pahatahtlikke, kasumiahneid pettureid jms, kuid Ameerikamaal seda seltskonda vast jagub. Rahvast oli u 100 kokku tulnud. Näitas paar mustkunsti trikki, tegi nalja homöopaatia üle ning tõi näiteid oma igapäevatööst ja suurimatest saavutustest.
http://picasaweb.google.com/111862849521484494903/Randi#

Irooniana võtsin ka Tarot pakist tema kohta ühe kaardi - tuli "The Magician" Bleh

[Muudetud: 12-6-2010 Tom]
Vasta
#57
Kiire jutt ja selge diktsiooniga, nii et isegi kui ing.keel väheke lonkab, siis temast saab üsna hästi aru. Nalja viskab kah, igav ei hakka, loobib isegi põhjapõtru Eiffeli tornist alla. Eks ta üks paras veidi äärmusesse kalduv skeptik on, aga ei midagi ülemõistuse. Ta ei hakka ütlema, et sinu teooria on vale, ta lihtsalt ütleb, et näiteks sinu oma on ülimalt vähetõenäoline. Samas kui sa ikka usud, et peale surma läheb midagi sinust edasi, siis tema silmis oled vist üsna tohmu, seega mina olen tohmu Smile
Rääkis seal veel, et kui keegi on doktor või midagi, siis see ei tähenda veel, et nad kõike jagavad ja neil alati õigus on. Samuti ei tunnista nad kunagi oma viga ja ei suuda ütelda:"ma ei tea" Smile
Platseebo efekti kohta ütles, et see ainult loob inimesele parema enesetunde, aga tegelikult mingit paranemist ei toimu. Minu arvates, on selline väides üsna mööda, aga see selleks. Huvitav veel, et kaldus veidi isegi vandenõuteooriasse, et USA usklikud mõjutavad poliitkuid ning seepärast pole seal meetermõõdustikku, ma ise ei oska seda kommenteerida Smile

Üldiselt tuleb jääda Randi esinemisega rahule.

[Muudetud: 12-6-2010 levis]
Vasta
#58
Huvitav oleks olnud ise kuulata ka aga seoses tööga pidin kahjuks vahele jätma.

Aga asjast üldisemalt - mul pole kahtlustki, et Randi on palgatud igasuguseid teeoriad "purustama" (nagu
need Myhtbustersi poisid) ja muidu halbu vandenõuteoreetiukuid mustama. Kuid selleks, et teda keegi üldse
kuulaks ja, et tal oleks mingitki usutavust peab selline isik(ud) endale eelnevalt "renomee" looma. Ja selleks
sobivad need loendamatu soolapuhujad ja muud petised imehästi. See on ju siililegi selge, et adekvaatsete
meediumite ja muude "parade" kõrval on siin ilmas kes lähevad puhtalt raha teenimise peale välja. Sellistele
"koha kätte näitamine" on ju igati tänuväärne tegevus ja siin oleks "selle maailma Randidel" tegevust küll
piisavalt. Kuid elu on näidanud, et ühel hetkel on need isikud enamsues rakendatud selle maailma "vägevate"
propaganda vankri ette ning nad teevad maha ka need teemad, isikud ja sündmused mis ON adekvaatsed.
Vasta
#59
Tsitaat:Algselt postitas Tom

Irooniana võtsin ka Tarot pakist tema kohta ühe kaardi - tuli "The Magician" Bleh

[Muudetud: 12-6-2010 Tom]

Pole hullu, Hitler oli ka The Magician, ehk siis suure mõjuvõimuga inimene, kes muutis maailma.
Vasta
#60
Küllap Tomi taro kaardipakist puuduvad kohustuslikud tühjad kaardid, millest hiljuti juttu oli ühes teemas.
Ma võtsin ka kaardi, aga tuli hoopis Narr.Smile
Narr aga tähendab materiaalset elu. Sideme katkemist jumalaga. Vaimset pimedust.
Pikem selgitus Narrile:
"Te näete siin pimedat, kellel on õlal komps, astumas ette vaatamata ja nägemata, et ta ees on kuristik. See on inimene, kes on teinud endast mateeria orja. Kompsus on tema eksiarvamused ja rumalad, mõtlematud teod. Saatus on talle karistuse juba määranud - ja sellest pole pääsu."
Psühholoogiline tähendus:
Harimatus, Hullumeelsus, Sonimine, Rumalus, Maaniad (ilmselt tema puhul liigne skeptilisus kõige vastu), Ekstravagantsus (näiteks hullusärgis Niagara kosest alla sõitmine!).
Koos soodsate kaartidega ennustab ka teenimatult saadud kasu.
Vasta
#61
Sa võtsid kaardi endale.BlehBleh
Vasta
#62
Tsitaat:Algselt postitas vello
Sa võtsid kaardi endale.BlehBleh

Noh, nalja ju võib teha, aga tundes Müstikut isegi ainult foorumi kaudu ei oleks narri kaart Müstikut iseloomustav kaart teps mitte. Randi kohta, aga on see nagu valatult.

Muideks, Nielanderi suurepärast kokkuvõtet ei olegi veel saanud lugeda!? Või pettusid iidolis? Bleh
Vasta
#63
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Küllap Tomi taro kaardipakist puuduvad kohustuslikud tühjad kaardid, millest hiljuti juttu oli ühes teemas.
Ma võtsin ka kaardi, aga tuli hoopis Narr.Smile
Narr aga tähendab materiaalset elu. Sideme katkemist jumalaga. Vaimset pimedust.
Pikem selgitus Narrile:
"Te näete siin pimedat, kellel on õlal komps, astumas ette vaatamata ja nägemata, et ta ees on kuristik. See on inimene, kes on teinud endast mateeria orja. Kompsus on tema eksiarvamused ja rumalad, mõtlematud teod. Saatus on talle karistuse juba määranud - ja sellest pole pääsu."
Psühholoogiline tähendus:
Harimatus, Hullumeelsus, Sonimine, Rumalus, Maaniad (ilmselt tema puhul liigne skeptilisus kõige vastu), Ekstravagantsus (näiteks hullusärgis Niagara kosest alla sõitmine!).
Koos soodsate kaartidega ennustab ka teenimatult saadud kasu.
Ma küll ei tea, mis kaarte sa täpselt kasutad, ent kirjeldus on sul küll täiega metsa. Narr pole kunagi tähendanud seda, mida sa siin kirjutasid... mõtlesid ise tähenduse välja?

Narr on inimese sisemine laps, see osa inimesest, mis ei allu sotsiaalsetele filtritele ning julgeb kuningale otse näkku öelda, et viimane on alasti. Narrile on lubatud peegeldada tegelikkust veidi kõverpeeglis, väikese kiiksu ja veiderdamise läbi. Narr on sinu alateadvus, mis iseloomustab sinu olemust läbi sümbolite.
Vasta
#64
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Küllap Tomi taro kaardipakist puuduvad kohustuslikud tühjad kaardid, millest hiljuti juttu oli ühes teemas.
Ma võtsin ka kaardi, aga tuli hoopis Narr.Smile
Narr aga tähendab materiaalset elu. Sideme katkemist jumalaga. Vaimset pimedust.
Pikem selgitus Narrile:
"Te näete siin pimedat, kellel on õlal komps, astumas ette vaatamata ja nägemata, et ta ees on kuristik. See on inimene, kes on teinud endast mateeria orja. Kompsus on tema eksiarvamused ja rumalad, mõtlematud teod. Saatus on talle karistuse juba määranud - ja sellest pole pääsu."
Psühholoogiline tähendus:
Harimatus, Hullumeelsus, Sonimine, Rumalus, Maaniad (ilmselt tema puhul liigne skeptilisus kõige vastu), Ekstravagantsus (näiteks hullusärgis Niagara kosest alla sõitmine!).
Koos soodsate kaartidega ennustab ka teenimatult saadud kasu.
Ma küll ei tea, mis kaarte sa täpselt kasutad, ent kirjeldus on sul küll täiega metsa. Narr pole kunagi tähendanud seda, mida sa siin kirjutasid... mõtlesid ise tähenduse välja?

Narr on inimese sisemine laps, see osa inimesest, mis ei allu sotsiaalsetele filtritele ning julgeb kuningale otse näkku öelda, et viimane on alasti. Narrile on lubatud peegeldada tegelikkust veidi kõverpeeglis, väikese kiiksu ja veiderdamise läbi. Narr on sinu alateadvus, mis iseloomustab sinu olemust läbi sümbolite.

Küsimus pole mis kaarte Müstik kasutab, vaid mis raamatut tõlgendamiseks. Igatahes üks-ühele "Ülempreestrinna saladust" (mis iseenesest ei ole ju paha raamat) maha lugeda nüüd küll ei tasu wink

P.S. Narr on ka püha hullumeelne, külahull

P.P.S Muide kaardipanija eelarvamused (soovid, hirmud) mõjutavad tulemust. Seetõttu on näiteks endale kaartide panemine väga raske.

[Muudetud: 6-13-2010 Mugen]
Vasta
#65
Tagasi teemasse: kes käisid Tartus kuulamas ja kuidas oli? Ise plaanisin küll minna kuid muude kohustuste tõttu ei jõudnud siiski....

[Muudetud: 14-6-2010 elis]
Vasta
#66
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Muideks, Nielanderi suurepärast kokkuvõtet ei olegi veel saanud lugeda!? Või pettusid iidolis?

Ei ole sugugi Randi näol tegemist minu iidoliga...
Pettusin vahest ainult selles, et teadsin juba enamust osa jutust, mida räägiti - on ju Randi ennegi paljusid loenguid ja esinemisi andnud ning need on kõik internetis vaatamiseks olemas...
Küll aga ei olnud ma kuulnud tüübist, kes tegi telefoni teel tavalisest pudeliveest homöopaatilist ravimit(otseloomulikult vastava tasu eest) ja sellest, et väidetavalt ei lähe USA meetermõõdustikule üle kuna selle leiutasid Prantsuse ateistid...
Samuti oli hea lugu see, kuidas mustkunstnik füüsikud püstitõusva tikutopsitrikiga ära lollitas...
Randi viimased kaks trikki millegipärast tal välja ei tulnud...küll aga jäi närima tunne, et neil trikkidel oli mingi tagamõte...või siis hakkab lihtsalt inimene sellisteks asjadeks liialt vanaks jääma.

Pilte...
Tallinn: http://picasaweb.google.com/skeptik.ee/J...2879090466
Tallinn ja Tartu: http://picasaweb.google.com/skeptik.ee/J...8050773778
Randi teeb trikki:
http://www.youtube.com/watch?v=Dh7en7d42...r_embedded
Allikas:
http://www.skeptik.ee

[Muudetud: 6-14-2010 Nielander]
Vasta
#67
Tsitaat:Algselt postitas elis
Tagasi teemasse: kes käisid Tartus kuulamas ja kuidas oli? Ise plaanisin küll minna kuid muude kohustuste tõttu ei jõudnud siiski....

[Muudetud: 14-6-2010 elis]
Kaasakiskuv, huvitav ja meelelahutuslik vana - ei ole midagi halba öelda. Meeldiv õhtupoolik.
Vasta
#68
Seal räägib ka veidi pikemalt UFO värgist.
Tsitaat:Algselt postitas (skeptik.ee) MeiX
Kui kellelgi jäi nägemata, siis http://hu.presentations2go.eu/P2GTV/IEvi...o_post.wmv on sama tuuri video mõned päevad varemast esinemisest Hollandis.

Vajalik MS Silverlight softi olemasolu.

Vasta
#69
James Randi'st on tulemas uus dok.film - An Honest Liar - The Amazing Randi Story

Trailer:



Edit: Treileri link parandatud.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Võimas selgeltnägija Veet Mano tuleb Eestisse! Psühholoog 84 51,479 04-06-2016, 09:51
Viimane postitus: Wilholmensis
  Ameeriklased toovad oktoobris Eestisse tankid ja jalaväe lahingumasinad Seba1993 1 2,550 14-08-2014, 14:36
Viimane postitus: Nielander
  USA salateenistus tuleb Eestisse? Leena 6 4,381 18-05-2011, 21:29
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat