Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sümbolid/märgid
#1
Kas asi on minus või otsingus, aga ei leidnud vastavat teemat. Ma ei ole isegi kindel, kas sellist teemat vaja on, aga kui ei meeldi, siis toimige vastavalt Smile

Käisin eelmisel nädalal tööreisil Kiievis. Üürisime nädalaks kahetoalise korteri. Teisel või kolmandal päeval avastasin ühe märgi korteri välisukse kohal, lengi küljest. Siis nägin seda märki või sümbolit köögis ja siis juba terasema vaatluse peale kõigist ruumidest.

Millega võiks tegu olla? On see õigeusklike või muude kristlikult meelestatud inimeste püüe halbu inimesi/vaime eemal hoida või mis?

P.S. Eelvaate võiks korda teha või üldse prükkarisse saata!
Vasta
#2
Vist ei ole jah ainult sümbolite kohta teemat.
Isegi teemat müstilised sümbolid või maagilised sümbolid ei suutnud leida.
Aga see eest on väga huvitav teema Püha geomeetria, mis on siin pooleli jäänud:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=4...1#pid89540

Siis veel teemad haakrist ka budistide sümbol, illuminaatide sümbolism ja üht-teist veel teiste teemade sisse põimitult.

Sinu toodud pildil olev joonistus tundub olema kas kreeka või slaavipärane, rohkem ei oska praegu öelda.

[Muudetud: 25-5-2010 Müstik]
Vasta
#3
Vabamüürlaste sümbolitest Ameerika dollaril saab näha siit teemast:
http://www.para-web.org/viewthread.php?t...#pid108252
Vasta
#4
Mul endal on raamat "Müstilised sümbolid", aga ka seal ei leidnud taolist märki või sümbolit. Tõsi, oli küll Kolgata rist, aga see on sarnane ainult kolme astme poolest, mille peal siis rist on. Kuigi ka astmed on hoopis teistmoodi kujutatud.

Huvitavaks ehk teebki seelle asja juures see, et seal trepi all on pealuu kahe kondiga. Pole taolist kooslust kunagi varem näinud (rist ja selle all ss-lastele sarnane pealuu kontidega) .

Adminnid või moded võiksid nati foorumit korrastada ja ehk osa märkide-sümbolite teemasid kokku liita? Lihtsalt arvamus.



[Muudetud: 5-25-2010 Krayon]
Vasta
#5
Ma pakuks välja, et Krayoni postituses on tegu varga-sümboolikaga (kambamärk?). Nood kasutavad ka tihti õigeusu risti ja veel tihemini pealuud ja säärekonte. Ja vb olen ma miski silmavärdjas, aga üks risti haar näeb välja nagu viil (-viili, - viili).

P.S. Murtud nool on huvitav. Tagasipöördumine kust? Surmast?

[Muudetud: 5-25-2010 Mugen]
Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas Mugen
Ma pakuks välja, et Krayoni postituses on tegu varga-sümboolikaga (kambamärk?). Nood kasutavad ka tihti õigeusu risti ja veel tihemini pealuud ja säärekonte. Ja vb olen ma miski silmavärdjas, aga üks risti haar näeb välja nagu viil (-viili, - viili).

P.S. Murtud nool on huvitav. Tagasipöördumine kust? Surmast?

[Muudetud: 5-25-2010 Mugen]



Neil on jah omad märgid (kirjakeel), millest võib koostada isegi lauseid ja oskajad loevad seda vabalt. Siin on aga üks märk kõigis ruumides. Piisaks ju ainult välisuksest.

Pigem vast kaitseeesmärgil mingite tegelaste-energiate vastu. Kasutatud on templit, sest ülemine osa on nihkes.


Vasta
#7
Kas keegi on näinud või oskab midagi öelda nende sümbolite kohta?
Tegin sama teema veel sinna foorumisse ka, mis Celticul südame pahaks ajab Laugh http://puhastus.planet.ee/forum/index.php?topic=377.0 Seal on fail sümbolitega, mille kohta küsin (millegipärast mu arvuti ei laadinud siia manust üles).

Nii, muutsin jälle postitust, sest avastasin, et seda teise foorumi postituse juurde kuuluvat faili näevad vaid sisseloginud kasutajad. Laadisin üles ja seda peaks nägema siit: http://img692.imageshack.us/img692/1247/...dmrgid.jpg

[Muudetud: 7-3-2010 Preilikass]

[Muudetud: 7-3-2010 Preilikass]

[Muudetud: 7-3-2010 Preilikass]
Vasta
#8
Tuleb välja, et see "Müstilised sümbolid" raamat on kasutu Smile Tõsi, mõni nendest märkidest meenutas küll miskit sarnast raamatus olevaga, aga siiski mitte üks-ühele.
Kus sa neid teises failis antud märke oled näinud?
Vasta
#9
Kusjuures nägin poolunelaadses seisundis... Neid oli veel, aga ma kõiki ja õiges järjekorras ei kribanud paberile. Selline tunne nagu oleks meenutanud alateadlikult, olgugi, et see kõlab veidralt. Laugh

Millised märgid need sarnased tundusid? Ma ehk ei joonistanud neid ka täiuslikult üles.
Vasta
#10
Müstik, milleks need smiled loodud on? Minu arvates selleks, et inimesed saaks enda meeleolu või mõtet selgemini esile tuua.
Ma ei mõelnudki seda päris tõsiselt, et kasutu on. Lisaksin siis kohe juurde, et hetkel ma ei kärgi ja ei ole rahulolematu, lihtsalt selgitan Smile

Jah, see ruuni "s" (terviklikkus) oli raamatus, aga ma ei olnud kindel, et lingis antud õieti kirjutatud on Bleh Minu süü.
Ka oli see kolmnurk mitmes variatsoonis ja veel üks märk oli väga sarnane raamatus olevaga.

Ringi sees olev väike ring või täpp tähendab siis õhku või isegi astroloogia päikesemärki (kogu elu allikas).
"S" tähendab ruuni tõlgenduses terviklikkust
Kolmnurk võib tähendada tuld või heade vaimude tunnusmärgist "lihtne tipp" või siis astroloogia aspektidest teatud "trigoon"
Teise rea eelviimane on väga sarnane aga inglitähestiku "R"-iga

Hetkel rohkem vasteid ei leia.
Vasta
#11
Ma lihtsalt sellepärast parandasin, et muidu keegi äkki mõtlebki, et kasutu!Smile
Aga tänu sinule sain ise ka targemaks!Smile
Mul on see "Kogu maailma märgid ja sümbolid" ka.
Märkide kohta on selles vähe, puha sümbolid religioonide kaupa. Lisaks loodus, loomad, linnud,, nõidus ja maagia, armastus ja abielu, rõivad, ehted, kuningavõim, arhitektuur jpm.
Seal on toodud ka numbrisüsteemid ja teise rea eelviimane märk tähendab number ühte.
Esimese rea teine märk on number neli.
Ülejäänud ei klapi numbrimärkidega.
Alkeemilistestes sümbolites on kolmnurk tuli ja ring punktiga keskel Päike.

Mis sümbolitesse unenägudes puutub, siis kolmanda tasandi unenäod väljenduvad unenägudekaudu, kuna nad on seotud teadvustamatuse selle osaga, mis moodustus enne, kui inimesed kõnelema õppisid ja funktsioneerib seetõttu keeleväliselt.
Unenägudele meeldib oma ainet väänata ja isikupärastada. Sümbolid võivad unenäos muutuda täiesti ootamatult.
Sümbolid ja unenäosündmused on omavahel seotud pigem tähenduse kui nähtava külje kaudu.
Sümbolitel on ka väga erinevaid tähendusi.
Näiteks tuntakse risti kristuse sümbolina, ometi kasutati risti juba assüürias taevajumal Anu sümbolina.
Kui konkistadoorid Mehhikos maabusid, siis leiti sealt kohalikest templitest mitmeid ristikujutisi, mis tolteekide traditsioonis sümboliseerisid jumalaid Tlaloc ja Quatzalcoatl. Nüüd kui neid riste tänapäeval leitakse, siis arvatakse, et need on ristiusustamise järgsed, aga on hoopis eelsed.
Igatahes sümbolite tähendused eri kultuuride jaoks varieeruvad.
Vasta
#12
Aitäh, et viitsisite vastata Smile
Neid sümboleid nägin ma lahtiste silmadega, vähemalt enamikku. Ma ei maganud.
Praeguseks olen avastanud, et päris mitmed nendest märkidest tähistavad midagi seoses naiselikkusega või seda, et saatus on enda teha ja iseseisvus ning vastutus on sünonüümid. Lisaks veel elemendid ja numbrid.

Kui ma ise neid märke vaatan, siis silm fikseerub kohe esimese rea teisel, kolmandal ja neljandal sümbolil. Huvitav, kas teise rea esimese märgi tõlgendamiseks peaks kuidagi kolmnurga ja ringi sümboolika segama? Bleh

Krayon, kuskohast sa selle inglitähestiku leidsid? Kas see on mingi vana märkide kogum (vabandust, et lollid küssad Bleh)?
Vasta
#13
Kunagi jäi ühest Viljandi muuseumi aastaraamatust meelde huvitav leid ja
nüüd ujus see taas päevakorrale. Minu arvates üks Eesti huvitavamaid leide ning sümbolid sellel meile tundmatud.

[Pilt: rattama%2Btalumaadelt.jpg]

Kuna neid sümboleid on 12 siis jah, esimene mõte oli minul ka et tegemist sodiaagi märkidega aga see ei ole sugugi kindel. Igatahes arvan, et tegemist antiikaja esemega ning asja kasutati kindlast maagilise rituaali juures.

Viljandi muuseumi aastaraamtus proovivad arheoloogid ketast tõlgendada.

Viljandi aastaraamatu artikkel: http://muuseum.viljandimaa.ee/aastaraama...iketas.pdf

Mis mõtteid veel kellelgi on selle kettaga seoses?
Vasta
#14
See on tõepoolest ainulaadne leid meil siin Eestimaal!
Tundub, et tegemist on väga iidse kettaga. Esimesena läks mõte dropade ketastele, sest neil on ka auk ketta sees.

Märgid on küll teistsugused, osa märke sarnanevad isegi iidsest ajast pärit artefaktidel olevatega. Kui keegi viitsib, siis võiks uurida ka Sumeri-Akadi kettaid.

Sumeri rullpitsatitel kujutatud märgid:
http://freepages.history.rootsweb.ancest...erian2.htm

Siin Hiinast leitud erinevad auguga kettad:
http://www.thelivingmoon.com/43ancients/...tones.html
Vasta
#15
(04-07-2010, 10:52 )Preilikass Kirjutas: Kusjuures nägin poolunelaadses seisundis... Neid oli veel, aga ma kõiki ja õiges järjekorras ei kribanud paberile. Selline tunne nagu oleks meenutanud alateadlikult, olgugi, et see kõlab veidralt. Laugh

Millised märgid need sarnased tundusid? Ma ehk ei joonistanud neid ka täiuslikult üles.
enne seda 'ilmutust' tegelesid ka mingite sümbolitega ilmselt? vaevalt et lambist hakkab sul aju selliseid asju genereerima
Vasta
#16
(31-12-2010, 19:32 )Obama Kirjutas:
(04-07-2010, 10:52 )Preilikass Kirjutas: Kusjuures nägin poolunelaadses seisundis... Neid oli veel, aga ma kõiki ja õiges järjekorras ei kribanud paberile. Selline tunne nagu oleks meenutanud alateadlikult, olgugi, et see kõlab veidralt. Laugh

Millised märgid need sarnased tundusid? Ma ehk ei joonistanud neid ka täiuslikult üles.
enne seda 'ilmutust' tegelesid ka mingite sümbolitega ilmselt? vaevalt et lambist hakkab sul aju selliseid asju genereerima

Ei tegelenud, peale seda hakkasin tegelema.
Vasta
#17
nujah, aga tegelesid päev või paar varem vms mingite sümbolite asjadega? nägid neid kusagil?
Vasta
#18
Proovige siit vaadata sümboleid.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%8...0%BA%D0%B8
http://bs-nitro.narod.ru/magic.html
http://ritrit.org/izoterika/symbol/164-s...terik.html
Vasta
#19
Pistaksin kah ühe küsimuse. See kiriku lagi Saaremaal on ilmselt siin mõnelegi tuttav, aga mind hakkasid need märgid huvitama. Täpsemalt, kas keegi oskab nende tähendusi selgitada, või viidata selgitavatele materjalidele?
Ise leidsin selle kirjatüki.
Ja arvan, et kolmjala ja peajala kõrval olevad sümbolid võiksid sõlme kujutada. (Lükake ümber, või kinnitage)
Aga nende kahe väiksema kohta ei oska midagi arvata...
Vasta
#20
Sama autori Karl Kello raamatust "Draakoni märgi all"
Kello kirjutab:"Kuivõrd taevakivi meteoriiti peeti päikese pojaks, on kolmjalg loomuldasa ka meteoriidi sümbol.
Varasemad autorid ei ole kolmjalga päikesesümboolikaga seostanud, rääkimata selle seostamist päikese poja meteoriidiga.
Kolmjala sümbolistikas on jumalik triaad; päikesetõus, keskpäevapäike ja päikeseloojang; samuti on kolmjalg olnud soome-ugri rahvastel igapäevaselt kasutusel.

Jalakujuline kolmjalg on kohalikus tradistsioois siiski väga haruldane; viirutatud ehk katkise jalaga kolmjalg aga ainulaadne ka ülemaailmses kontekstis.
Jalakujuline kolmjalg oli levinud Vana-Kreeka vaasimaalidel. (6.-5.saj. eKr) ja Väike-Aasias. 4.saj. eKr sai Sitsiilia embleemiks.
Teada ei ole, kuidas see sümbol Saaremaale 13.saj. jõudis. Kas otse Kreeka kultuuriareaalist või mujalt?
Peajalga ehk jalgade vahelt selja taha vaataja kujundit kasutati muiste tõrjemaagias.
Nii ajanud üks Saaremaa nõiaeit rahvapärimuse järgi Vanapagana laeva suure kolinaga maapõhja. See peaks olema ka üks väheseid võimalusi, mis päästaks maailmalõpust. Smile
Peajala kõrval Karja kiriku lae all (vt eespoolt pilti) on viiskand.
Viisnurk on igavene kaitse ja tõrjemärk. Ka koidutäht.
Meenutab ka Jesaja mainitud helkjat koidutähte, kes tükkidena taevast alla kivimurdu paisati. Seega ka Kaali meteoriiti.
Jumaliku olendi taevast alla tõukamise motiiv pärineb Mesopotaamiast. Kui allilma isand soovis taevasse tõusta, võitlemaks taevajumala Anuga ülemvõimu pärast, haaras Anu teda jalast ja viskas alla.
Koidutähe tähendusest rääkides on viidatud Mesopotaamia kolmainsusele: taevajumalanna, maajumal ja nende päikseline poeg.
Mesopotaamia pentagramm, kolmeharuline saba taga, ca 3000 ekr viitab taevasele olemusele. Lendtäht?
Ka Mesopotaamia kiviaegne lendsvastika on liikuva taevase tule sümbol."

Ühesõnaga - küllap need laesümbolid Kaali meteoriidi kukkumist tähistavadki.
Karja kiriku laemärgid on puhas märgikeel.
Iidsetel aegadel kasutatigi märgi ehk sümbolkeelt ja see oli kõigile arusaadav.
Tänud Karja kiriku iidsetele sümbolitele tähelepanu juhtimast!Smile
Vasta
#21
Selle postituse sünnitatud mõtted. Ja Zen farani arvujadad samast teemast.
Tsitaat:
(12-05-2014, 09:48 )Eithea Kirjutas: Jha ei ole päris nii, et näevad need, kes ilmsi tegelevad sümbolitega. Ütlen ausalt ei või seda sümbolismi kannatada(miks nii on ei oska vastata), kuigi nüüd olen nagu rohkem viimastega tegelema hakanud ja ikka ei ole mulle sümbolism "mokka mööda", leian et pilt kolmanda silma kohale jooksma ja tekst vasakul ülal. Aga mitte sellest ma ei tahtnud kõnelda, kuna ma varasemalt sümbolitest praktiliselt suurt midagi ei teadnud, siis ikkagi rännakul (mitte unes) nägin "tule meest", kes lisaks tule energiale koosnes lisaks veel ka üleni ainult sümbolitest. Võiks mõelda, et need erinevad sümbolid on lihtsalt mingi koond-/koodiprogrammi lihtne/kokkuvõtlik väljendus. Toona sai ka rännatud puhtas matemaatiliste sümbolite maailmas.


Kõigepealt sümbolid.

Esimest tüüpi sümbolid, igasugu hulknurgad, ruunid jms. Praegu arvan nii, et iga sümbol on tähenduslik ainult oma subkultuuris või egregoris. Kasutades oma maailmapildis-tegevuses teatud sümboleid kinnistab inimene end sellesse egregori ja sealt tuleb siis inimesele juba nii tugi kui ka kohustused; pmst see seob inimese. Ka praegu siin kirjutades kasutan sümboleid - tähemärke; ka sõnad on sümbolid. Iseenesest neil tähendust pole. Tähendus tuleb koos inimesega või mõne teise olendiga (koer ja lõhnajälg postil). Kui mingi olend peaks tahtma inimesele infot edastada, siis oleks mõistlik tema poolt edastada see ilma salakeele ehk sümboliteta. Ehk "otse ajju".

Teist tüüpi sümbolid. Arvujadad, matemaatika. Vot siin väga tõenäoliselt peitub midagi enamat kui inimgruppide salakeel. Arvestama peab kindlasti ka seda, et numbrid on samasugune "inimgrupi salakeel". Aga mitte arvud ise. Imearvutajad (vähemalt mõned neist) on osanud arvutada varem kui nad numbreid tundma õppisid. Arvutid kasutavad virtuaalreaalsuse ülesehitamiseks kahendsüsteemi, st kogu info on kodeeritud nullide-ühtede jadasse. Bioloogiline elu on kodeeritud nelja erineva üksuse abil DNA molekuli, inimesed tähistavad neid A, T, G ja C ( - neli elementi - tuli, vesi, õhk, maa ? - ). Selliseid sümbolijadasid oleks õigem nimetada ja käsitleda mitte sümbolina vaid mustrina. Vanade eestlaste keeles kirjana. Vöökiri, kindakiri wink Kuidagi nii on "kootud" ka kogu olemasolev maailm. Vöökiri ... või siis üks trummilugu, mustrid mõlemad ju.

Nüüd "tule mees". Ma ei puuduta seda konkreetset unenägu, mida tsiteerisin postituse alguses. See oli "päästikuks". Schifanoia Palee Itaalias. Palee on kuulus oma astroloogia-teemaliste freskode tõttu. Igale tähemärgile on pühendatud mitmest osast koosnev pilt. Iga kuu on jaotatud kolmeks kümnepäevakuks, igatühte neist iseloomustab üks figuur. Jäära esimene dekaan, esimese kümnepäevaku "ülem" on "tule mees". Märtsi allegooria. Vasakult esimene; ma ei pane meelega suuremat pilti sellest figuurist. Niipalju kui mina astroloogiast jagan, siis peaks tule potentsiaalne energia olema just suurim Jäära märgi alguses.
Ja nüüd lähen täiesti lapsikuks. Väike multikas, Monster High; 56-ndal sekundil läheb tegelane nimega Heath Burn "põlema", seda juhtub tal tihti. Aga vahest olen ma "sealtkaudu" saanud kuskile, kus on tunda "tule olemust".
Vasta
#22
Oli saade sümbolitest ja seal oli juttu nn kolme jõust ja tähendust. Seal seletati kõik korralikult lahti...
Vasta
#23
(13-05-2014, 13:57 )Marina Kirjutas: Kõigepealt sümbolid.

Esimest tüüpi sümbolid, igasugu hulknurgad, ruunid jms. Praegu arvan nii, et iga sümbol on tähenduslik ainult oma subkultuuris või egregoris. Kasutades oma maailmapildis-tegevuses teatud sümboleid kinnistab inimene end sellesse egregori ja sealt tuleb siis inimesele juba nii tugi kui ka kohustused; pmst see seob inimese. Ka praegu siin kirjutades kasutan sümboleid - tähemärke; ka sõnad on sümbolid. Iseenesest neil tähendust pole. Tähendus tuleb koos inimesega või mõne teise olendiga (koer ja lõhnajälg postil). Kui mingi olend peaks tahtma inimesele infot edastada, siis oleks mõistlik tema poolt edastada see ilma salakeele ehk sümboliteta. Ehk "otse ajju".

Teist tüüpi sümbolid. Arvujadad, matemaatika. Vot siin väga tõenäoliselt peitub midagi enamat kui inimgruppide salakeel. Arvestama peab kindlasti ka seda, et numbrid on samasugune "inimgrupi salakeel". Aga mitte arvud ise. Imearvutajad (vähemalt mõned neist) on osanud arvutada varem kui nad numbreid tundma õppisid. /-/

Nüüd "tule mees". Ma ei puuduta seda konkreetset unenägu, mida tsiteerisin postituse alguses. See oli "päästikuks".
/-/
Aga vahest olen ma "sealtkaudu" saanud kuskile, kus on tunda "tule olemust".

Jha oligi selline nagu see multika tulemees ainult, et meeskuju koos riietega tule peale vormistasid / andsid temale erinevad märgid, näiteks: näoks oli YIN YAN peas sarvedega müts-samuti märke täis, üldse kogu keha koosnes ainult erinevatest märkidest ja tule londid nagu ikka pidevas liikumises. Ei oska öelda ehk ka egregorid, kuid liiga palju ja erinevaid oli neid sael. Mulle tundus, et eelnevate kehastuste summa summarum proged, mõistsin et millalgi oli ta kehastunud ka viikingiks.

Vasta
#24
Maalehe tasuline artikkel:
Gunnar Aarma: Meid mõjutavad märgid, sümbolid ja loitsud

Täistekst:
Tsitaat:Gunnar Aarma: Meid mõjutavad märgid, sümbolid ja loitsud

Semiootika tegeleb märkidega, aga tähestik on ju märgid – pühad, väga tugevalt mõjuvad märgid.

Leidub inimese suhtes positiivseid märke, mis peaksid ainsana kõne alla tulema, kui tahame ennast või teisi mõjutada. Muidugi võib ka negatiivselt mõjutada ning sellekski on omad märgid, kuid neid kasutada on suurim rumalus tegija enda suhtes: see toimub ju mõtete abil, ja kõigest, mis me mõtleme, tuleb viis kuuendikku tagasi. Ainult üks kuuendik läheb sinna, kuhu me ta saadame.

Ma ei kujuta ette, et keegi tahtlikult hakkaks endale nüri noaga sõrme lõikama – terve inimene seda ei tee. Ometi mõtleb enda meelest täiesti normaalne inimene sageli teistest inimestest, inimgruppidest või loomadest halvasti. Paraku jääb viis kuuendikku sellest soovist temasse endasse.

On ka oht, et eksitakse tahtmatult. Tuleb intuitiivselt tunnetada, mis on õige, mis mitte. Mõned suudavad seda, mõned mitte. Näiteks pihlakaoksa tohib kanda pükste tagataskus: pihlakas ei solvu ja kaitseb meid. Risti pükste tagataskule õmmelda aga ei tohi.

Inimene, kes ei ole asjaga kursis, võib end terava loitsuga kahjustada nagu imik, kelle kätte satub žiletitera. Süüdi on see, kes talle tera kätte andis. Samuti on lood loitsudega. Minu käest on väga tihti uuritud loitse. Ja ikka kerkib küsimus: mis ta tahab nendega teha, kas ta oskab neid kasutada? Et paljud ei oska, on näha nimepanekust.

Inimese nimi on ka loits. Lapsele pandud tähendusega nimi mõjutab tema saatust. Nime esimene täht tuleks valida tähestiku esimese kümne tähe hulgast. M on viimane, mis veel sobib. See tähendab, et inimesel on kaitse peal. Kui nimi koosnebki tähestiku esimese poole tähtedest, tähendab see absoluutset kaitset – sama mis püramiidimudelis elamine. Kui peame nime kirjutades käe tõstma, et täppe teha, siis katkestame ühtlase vibratsiooni või kiirguse.

Hea on ennast ümbritseda positiivselt kiirgavate loitsudega. Rist kiirgab väga hästi, poolkuu (vasakult paremale, s.t noorkuu), südame kujutis samuti. Neid märke ei tohi teha põrandale, toolile, istumise alla. Kes mõtleb nende asjade üle, võib seada oma eluaseme sisse nii, et see teda elamisel aitaks.

Mõned loitsud võivad olla teravad

Loitsud on ka märgid. On olemas negatiivseid ja positiivseid loitse. On teravaid loitse, mis võivad väga rängalt mõjuda.

Näiteks üks noor eesti teadlane, teaduste kandidaat, sattus nahahaigusega haiglasse, kus teda päris kaua hoiti.

Enne viimast haiglapäeva külastas teda üks sõber ja andis talle paberi peal kirjutatud loitsu. See mees oli huvitatud loitsudest üldse, ta uuris neid probleeme ja näitas seda loitsu ühele teisele sõbrale, kes talle järele tuli ja koju viis. Sõber vaatas loitsu ja käskis ettevaatlik olla, kuna see olevat terav loits.

Kõik, kes midagi loitsudest teavad, peavad meeles pidama: terava loitsu puhul on väga oluline, et me teda ei solvaks. Nii nagu inimestki.

Teadlane võttis seda kuulda. Läks koju. Vana puumaja trepi kõrval, kus kunagi kasvasid lilled, oli mullane maa. Ta keeras loitsuga paberi mitmekordselt kokku ja kaapis parema jala kinganinaga mulla sisse väikese augu, pani kokkukeeratud loitsu ettevaatlikult auku, kaapis sama jalaga mulla peale. Kui ta sellega oleks leppinud, siis oleks kõik korras olnud. Aga ta arvas, et muld tuleks kannaga kinni trampida. Poole tunni pärast oli kand luuni mädanenud.

Kohe kutsuti kiirabi, mees viidi samasse haiglasse tagasi, arstid ei osanud midagi arvata, kus ta see pool tundi on olnud ja mis ta seal teinud. Kand oleks nagu ära põlenud – luu oli väljas. Algas väga pikk – kolm-neli kuud kestev paranemisperiood.

See on üks tüüpilisi näiteid, kuidas ei tohi toimida teravate loitsudega. On küllalt niisuguseid loitse, mida võime ükskõik kus põletada, jalaga trampida, peale istuda. Praktiliselt tegelevad loitsudega väga-väga vähesed. Õnneks. Ma natuke imestan, mispärast meil ei õpetata näiteks ülikoolis semiootika, aga eriti semantika raamides loitsuõpetust.

Loitse on tohutult palju. Brahma usundis arvatakse neid olevat poolteist miljonit. Kuid kõige mõjusam loits – ma mõtlen rahvaste loitsudest, mida olen kohanud – on moslemite loits palve ajal.

Moslemitel on üldse üksainus loits ja see ajab asja ära. See loits on “la – il – lah – il – al – lah”. Loits on avalik, kuid tema praktika on salastatud. Ainult õigesti esitatud loits toimib.

Loitsu võib kasutada lineaarsel või figuraalsel kujul, see tähendab – joonistame või kirjutame seina peale, midagi ei paista reljeefselt välja.

Teiseks on figuraalne – lõikame puusse, kohrutame metalli, voolime savist, raiume kivist välja. Mõned arvavad, et need on natuke tugevamad kui lineaarsed, aga minu arvates on lineaarsed loitsud väga võimsad, kui me ainult oskame neid alg-osakesi, millest see loits koos seisab, oma või kellegi teise tarbeks analüüsida.

Heal ja halval loitsul on raske vahet teha, niisamuti kui heal ja halval inimesel. Loits peab olema analüüsitud, ära proovitud. Loitsud on aegade algusest peale olnud teadmameeste ja -naiste pärusmaa. Teadjad mehed pakuvad välja juba järeleproovitud loitsusid.

Mõned märgid kiirgavad tugevalt

Märkide puhul ei ole eriti tähtis nende kuju õigsus. Kaheksaõielist lootost võib näiteks väga erinevalt kujutada. Tähtis on, et oleks printsiip manifesteeritud; printsiip on kaheksaleheline, mille kaudu on esindatud kaheksa silpi, iga silp kiirgab. Kui olete tabanud manifestatsiooni, kuidas ta kiirgama hakkab, siis tehke, kuidas tahate. Mina eelistan kõige enam puusse lõigatut – õilsasse puusse, näiteks tamme või õunapuusse.

Ka märkidega seoses peab inimesi mõne asja eest hoiatama: on kategooriliselt keelatud teha ristimärki endale tagumiku peale, näiteks seeliku või pükste peale või tooli istmeosale – te jääte haigeks.

Kes tahab, või proovida, aga ma ei soovita. Sama kehtib ka lootose ja noorkuu märgi kohta. Need kõik on väga tugevalt kiirgavad märgid, peale nende on veel terve hulk spetsiifilisi märke, mis siiamaani on õnneks hoitud saladuses.

Õnneks sellepärast, et inimene kipub üldiselt valesti mõtlema: ta ei mõtle tagajärgedele, ta ei mõtle ennast osaks kõiksusest, vaid ta mõtleb endast kui eemalseisjast.

Mõtlen: “Istutan puu siia, see on minu asi.” Ei ole, see on ka puu asi. Istutate puu valesse kohta, ise kannatate – kannatab muidugi ka puu, aga teie takkapihta samuti.

Hakkate ravimtaimi kasvatama oma peenra peal – üle kuuendiku te sellest taimest, tema ravitoimest ei saa; ravimtaim on siis tõhus, kui ta ise endale koosluse on valinud. See on ju sama kui – kujutage ette – teie ei saaks vabalt oma elukaaslast valida, vaid mingi ametiasutus paneks paari.

Täpselt nii aga toimime meie loomade ja taimedega. Iga loom kiirgab, iga taim kiirgab – negatiivset, positiivset, heaolu, vastuolu. Me ei arvesta neid asju, ja tagajärjeks on, et me ei leia ühtki tervet inimest.

Sünnidaatumist loeb välja nii mõndagi

Nüüd natuke numeroloogiast. Kirjutage paberile oma sünnidaatum. Näiteks mina olen sündinud 6.08.1916. Nulli võite välja visata, sest null ei ole number, ja ainult arvudega manipuleerides saate minu sünnidaatumist 6, 8, 1916. Aasta kirjutada välja tervenisti.

Numbrite seletused: number 1 – intellekt, 2 – seltskondlikkus, 3 – isiku tugevus, füüsiline tervis, ta peab ennast tähtsaks, naudib oma tähtsust eriti siis, kui numbrite jadas on see viies.

Number 4 – liikumine, käteosavus, ellurakendajad, kaupmehed, julged tegelased. Number 5 – erootiline väli, seksikus. Number 6 – loobuja, kannatlik ja eluotsija. Tihtipeale on kunstnikud number 6 omanikud ja neil võib isegi kaks või ka kolm kuut sees olla.

Number 7 – materiaalne, s.t akadeemiline teadus, 8 – tahtmine teha karjääri, juhtoinas ja misjonär. Juhtoinaks olemist on siin mõeldud oma grupi piires. Näiteks klassis kujunevad mingite sündmuste korral organiseerijate hulgas alati 8 omanikud. Number 9 – uute tõdede avastamine.

Kõik teie sünnidaatumis esinevad numbrid on võrdse tähendusega.

Kui te olete enesele hinnangu leidnud, siis liitke kõik daatumi numbrid kokku. Kui summa on paaritu, siis need inimesed tegelevad alati teistega ja maadlevad oma kirgedega. Need on siis
mehelikud.

Naiselikud, kellel on paarissumma, teistega ei tegele ja oma madalate instinktidega ka ei maadle.
Vasta
#25
Jätkuks veel, et Gunnar Aarma pidas lubamatuks ka päikesesümbolite maha ja nt ka toolipõhjale joonistamist.
Mind on väga häirinud CocaCola reklaamina poepõrandale joonistatud päikesed ja ka eesti rahvusmustriga porivaibad, mis mõnel pool Tln Kaubamajas on ette tulnud. No ei ole ma suutnud neile peale astuda, vaid olen ringi läinud.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat