Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nähtused, mida tihti aetakse segi UFO-ga.
#51
Lõuna taevas, üsna madalal, särabki meil Sirius.
http://www.youtube.com/watch#!v=rO3YmG8DNcE (kiirendatud ajaga)

Isegi fotografeerisin tema vilkumist : http://para-web.org/viewthread.php?tid=5806&page=4
Vasta
#52
Siirius Suure Peni tähtkujust on eestlastele Orjatäht. Siirius on kogu taeva kõige heledam täht, tema heledus on -1.46 tähesuurust. Sellega jääb ta alla ainult kahele planeedile – Veenusel ja Jupiterile (viimast küll sel aastal märtsis enam ei näe).

http://www.astronoomia.ee/vaatleja/1630/...tsis-2010/

Mis sellesse pildisse antud teema 3 lk., siis on ilus värviline see vilkumine jah!Smile
Lisaks veel: Mida vaadelda 2010 aastal:
http://www.astronoomia.ee/vaatleja/1431/...10-aastal/
Vasta
#53
Haldjavälgud: nähtus paljude ufolugude taga
Vasta
#54
See on jah huvitav nähtus, aga esineb väga harva.
Tore, et neid pilte on tehtud!
Mulle meeldis, et artiklis on ka sõnade tähendust käsitletud.
Nimelt Sprite viitab inglise keeles teatud õhuvaimule, ent eesti tõlgetes nimetatakse teda lihtsalt haldjaks. Mugandatuna on nähtust nimetatud ka spraidiks.

Teise nähtuse, elvese, nimetus on samuti haldjaliku kõlaga. On ju haldjas inglise keeles elf, mitmuses elves. Nähtuse nime põhjendatakse ametlikult siiski akronüümiga ehk valitud esitähtedega väljendist Emission of Light and Very Low Frequency Perturbations From Electro-magnetic Pulse Sources (valguse kiirgus ja väga madala sagedusega häiritused elektromagnetimpulsside allikast).

Mis on õhuvaimud? Celtic, sina peaksid oskama vastata ju!
VS on õhuvaimude kohta kirjutanud aga järgmist:
maad valisevad täna õhuvaimud, kosmosest tulnud kiskjad, kes inimese helendusest toitudes elavad siinpool kotkast müstiliselt pika eluea, aga nii bönis kui indiaanlaste nagualismis on neil elementi põhi tuli, ida õhk, lõuna maa ja lääs vesi koos iga elemendi juurde kuuluvate inimeste ja vaimolenditega.

Minu järeldus: Õhuvaimud võib tõesti UFO-dega segi ajada!Smile


Vasta
#55
Eile õhtul ei tulnud eriti und, vaatasin n.ö "poole silmaga" aknast välja. Tähelepanu tõmbas üks kollane helendav täpike mis liikus mitte just väga kiirelt. Alguses liikus ta sirgelt aga siis hakkas üles-alla jõnksutama. Taevas oli ainult üks hele täht ja kui see liikuv täpike sinna lähedale jõudis, see täpike kaugenes ja kadus sujuvalt.
Ei taha loomulikult väita, et tegemist millega paranormaalsega, aga mis see olla võis= ? Nii kahtlaselt ei liigu ju ükski tavaline õhusõiduk, või kuidas?
Vasta
#56
Video lisab nähtusele ikkagi usaldusväärsust..
Näiteks Honori olukord.. Tema ütleb, et nii kahtlaselt ei liigu ju ükski tavaline õhusõiduk, kuid kui kahtlaselt see siis liikus? See mis tema jaoks on kahtlane võib olla täiesti normaalne, video põhjal oleks saanud spetsialist selle kohta midagi tarka öelda. Video ei pruugi muidugi olla teab mis hea kvaliteediga, kuid video olemasolu on suur suur pluss.
Muidugi, selleks, et seda jäädvustada tuleb natukene nagu "isikliku kugemuse" pealt ohverdada.. (riided selga panna), kaamera otsida ja muu sellega seonduv, see eest ei jää see kogemus ainult isiklikuks, vaid nüüd on ka selline põhi, mida teistele jagada..
Kui ise juhtuksin mingit UFO'd nägema, siis tõenäoliselt vaataksin seda suu ammuli nii kaua kui võimalik ja ei kaotaks seda hetkekski silmist.. Laugh Mobla otsiks ehk taskust välja ja jäädvustaks mingi täpi, kuid kaamerat ma küll otsima ei viitsiks hakata.. mul pealegi polegi, kui oleks siis ta oleks kindlasti kuskil teisel korrusel ja kadunud. Peaasi, et ise saan hea vaatluse osaliseks Smile
Vasta
#57
Täpselt, ma vaatasin seda suu ammuli, küünitasin ennast koguaeg nii, et see mul silmist ära ei kaoks. Palju ei pidanudki küünitama, sest see lihtsalt hakkas kaugenema. Ma mõtlesin, et võiks riiulilt oma digifotoka haarata ja filmi teha, aga noh, mul ei ole see just kõige parema kvaliteediga. Peegelkaamera olin ka välja laenutanud Laugh
Ju siis oli lennuk Laugh Aga minule ikka äge vaadata, Smile
Vasta
#58
Tsitaat:Algselt postitas Honor
Täpselt, ma vaatasin seda suu ammuli, küünitasin ennast koguaeg nii, et see mul silmist ära ei kaoks. Palju ei pidanudki küünitama, sest see lihtsalt hakkas kaugenema. Ma mõtlesin, et võiks riiulilt oma digifotoka haarata ja filmi teha, aga noh, mul ei ole see just kõige parema kvaliteediga. Peegelkaamera olin ka välja laenutanud Laugh
Ju siis oli lennuk Laugh Aga minule ikka äge vaadata, Smile

Ma pakuks, et satelliit. See küll eeldaks, et sinu nähtud "jõnksutamine" oli pigem optiline illusioon...


Lisaks sai esimene postitus omale uue auliikme: miraaž


[Muudetud: 7-5-2010 Tom]
Vasta
#59
Kas on olemas maavälist päritolu metallitükke, mida saab kindlasti seostada UFOdega?
Väidetavalt on erinevatelt saitidelt neid kogutud omajagu, aga tihti "kaovad" need kuskile.
Vasta
#60
Vastuseks kaks kirjutist VS-lt.

Esimene lugu:
13 oktoober 1987 kl 8.35 kusagil siberis
Nõukogude õhukaitse sõdurid avastasid oma valvekorra ajal madalalt lendava taldrikukujulise ufo.
Tulistasid selle pihta maa-õhk raketi ja said pihta.
UFO kukkus umbes 25 meetri kaugusele tulistuskohast ja nii kõvasti, et kest läks tükkideks, praost tulid aga välja pisikesed humanoidid, suure pea, suurte mustade silmade ja elevandi londiga nina asemel.
Kiiresti laevast eemaldunud, astuti tihedalt ühekokku ja tekkis kerakujuline objekt.
Kera hakkas undama, ragisema ja muutus helevalgeks. Siis suurenes kahekordselt ja plahvatas.
Plahvatuse tagajärjel hukkusid 23 sõdurit .
Laevajäänused ja laibad viidi Uurimisinstituuti ja kõige vapustavam oli see, milleks oli muutunud sõdurite eluskude, see oli muutnud mineraaliks, mis sarnanes savi või apatiidiga.
Kehad olid kivistunud täielikult.

Teine lugu:
2000 aastal teatas ajakiri "World Weekly News", et San Diego linna lähedalt merest leitud UFO rusudest leidsid USA mereväe sukeldujad loomade kehaosi ja organeid ning kaks inimlaipa.

Rusud olid laiali paiskunud kahe meremiili suurusesse ringi.
Siin oli tükke õllepurgi suuruses kuni mõni tükk oli autogaraazi suurune, teatab anonüümseks jääda sooviv allikas.
Seal olid mõned silindrilised objektid, mis köitsid sukeldujate tähelepanu.
Üks neist silindritest oli lahtine. Selle sees oli kuni tuhat eri kehaosa ja organit mis kuulusid nii loomadele (põhiliselt sarvloomadele) ja inimestele. Nad olid üle valatud mingi zeleetaolise sinakalt helendava ainega.

Kõige jubedamaks leiuks osutusid kaks inimkeha, samuti zeleesse valatud ja korralikult pakitud kahte suurde konteinerisse.
Kõik see kinnitas, et sünged jutud inimröövidest , loomade varastamisest - ei ole teps mitte romaanikirjanike ja kinorezisööride fantaasia.

Nii, et on hullemaidki asju leitud, kui UFO rusude tükid. Ja loomulikult hoitakse neid saladuses, aga siiski kuskilt lipsas kunagi seoses UFO-katastroofidega läbi, et
seoses Ubatuba juhtumiga Brasiilias 1957, hoitakse UFO-org-s APRO säilinud purunenud lendobjekti tükke.
Kuna 1958. a-ks oli maailmas leitud 6 ufo-laeva, 3 USA-s, teised Sahaara kõrbes, Briti saartel ja Skandinaavias (1952 Teravmägede raj-s), siis küllap on neid UFO-laevade tükikesi mujalgi.
Kunagi õnnestus seda salastatud teavet saada ja siis räägiti ka sellest, et 1942-1978 olevat toimunud 28 UFO-avariid, mida uurides saadi kätte 102 „pilooti”.


[Muudetud: 11-5-2010 Müstik]
Vasta
#61
Väike vahetekst, mis ei lähe eelmise postitusega üldse kokku Smile

Kunagi, kui veel Salatoimikuid televiisorist näidati, oli mul vahest võimalus käia Türil ujumas. Bussi pealt pandi mind maha maantee ääres, kus koduni oli natukene alla kilomeetri jalgsi kõndimist. Kell oli peale kümmet õhtul ja pime. Kuud ei olnud, ainult pilved ja tähed. Kõndisin vaikselt omi mõtteid mõlgutades, äkitsi nägin, et ere täht liigub taevas suunaga minu poole. Vahetevahel pilvede taha kadudes.
Olles Salatoimikute jube fänn, oli esimene mõte "UFO". Ma jäin seisma, ja vaatasin. Täheke seisab. Hakkasin kõndima, vahepeal liikus pilv ette. Jõudsin miskisuguse võsani, kus oli ka suuremaid kuusepuid. Ja ma ei tea mis ma mõtlesin, ronisin sinna varjule. Sest põõsast ju UFO kätte ei saa. Ph34r2
Kui ma siis seal põõsas kükitades ükskord aru sain, et tegu on lihtlabase tähega, mis on kogu mu eluaja seal seisnud.... no.. endal hakkas ka piinlik. Siiamaani ajab naerma. AGA. Miks ma selle siia kirja panin - selle äärmiselt piinliku ja humoorika kogemuse? Selleks et tuua näide elust enesest, mimoodi on veel võimalik segi ajada tavalist tähte nn UFO-ga. See et ma ise liikusin ja pilved liikusid, see tekitas päris reaalse efekti, et see täheke liikus taevas. Võib vist liigitada selle efekti alla, kui seisad sillal ja vaatad voolavat vett, hästi läheb siis tekib tunne nagu vesi oleks paigal aga sina sõidad koos sillaga Smile

[Muudetud: 5-11-2010 Sauram]
Vasta
#62
Jaa, tore, on lausa pikk teema, kus jutustatakse ka nn ebaufo lugusid ja isegi eraldi teema UFO-dest ja tähtedest.
UFO-d ongi vahel ka lausa tähekujulised! Sa ei saa siiani kindel olla, et sa UFO eest puu taha peitu ei läinud! Aga nad saavad puu tagant ka kätte. Enamus röövituid on rääkinud, et nad tõmmatakse nagu mingi nähtamatu nõõriga topsti UFO pardale.
Vat! SmileNende jaoks on kõik võimalik. Meenuta kasvõi seda juhtumit, kui nad alles hiljaaegu ühe poisi ja tüdruku koos autoga õhku tõstsid!Smile

Siin aga see Brasiilia Ubatuba juhtum ja pildid juures. Piltidel pidavat olema päris UFO tükid:
http://www.ufocasebook.com/ubatuba.html

Vasta
#63
Näide lindudest ja ing.keelt väänavast Siimust, kadunud miljonitest ning ligemale 300k ajaraiskajast sellele videole.
http://www.youtube.com/watch?v=gEffyrJyD1M

[Muudetud: 11-5-2010 levis]
Vasta
#64
Siimu inglise keel kõlas jubedalt! Tänapäeval on foto- ja töötlusprogrammid nii lihtsaks tehtud ning neis on nii palju võimalusi, siis saab tegelikult igaüks, kes natukenegi jagab seda värki, hakkama ufo-pildi või videoga.
Vasta
#65
Ehk oskab keegi lahendada "müsteeriumi" - nimelt, eile öösel, kui käisin väljas, lootuses langevaid tähti näha, tähti vaatamas, siis nägime mingit heledat tulukest. Silmaga määrates võiksin öelda, et see lendas kindlasti kõrgemal kui 12 km ning eriti imelikuks tegi asja see, et vahepeal pööras tuluke ennast järsku teistpidi ning hakkas tagasi sõitma sinna, kust see tuli.
Ei ütle nüüd siin, et tegemist oli tulnukate laevaga vms, aga ehk keegi siiski oskab mulle öelda, mis see olla võis?
Vasta
#66
Kuidas sa küll nii hästi tulukese kaugust määrata oskad, võttes arvesse, et sa ei tea selle kohta muidagi(olemust, tegelikku lennukiirust, tegelikke mõõtmeid)?

Aga ei oska öelda...pole ise näinud...ehk mõni kõrgel lendav hävitaja(nood võivad kuni 18km kõrgusel ringi kihutada)? Kuigi ma ei tea, kas hävitajatel pardatulesid on...
Vasta
#67
Kui aus olla, olen isegi mõned aastat tagasi selliselt käituvat täppi näinud. Algul arvasin, et sattelliit, kuid peale peale sellist kursimuutust jäi vaid küsimärk alles.
Vasta
#68
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Kuidas sa küll nii hästi tulukese kaugust määrata oskad, võttes arvesse, et sa ei tea selle kohta muidagi(olemust, tegelikku lennukiirust, tegelikke mõõtmeid)?

Lennukid lendavad ju umbes 12 km kõrgusel, natuke ehk madalamalgi. Selgel ööl oli kenasti näha ka lennukeid, millel vilkusid tuled nagu lennukitel ikka. Olgugi, et kaugust ja kõrgust on üsna raske silmaga määrata, siis seda suudan ikka öelda, et ta tavalisest lennukist kõrgemal lendas.
Aga Sul võib ka õigus olla, võib-olla oli see mõni tõsiselt väike lennuk- kursimuutus on siiski seletamatu.
Vasta
#69
Asi on selles, et taevas liikuva vaatlejale tundmatu täpi tegeliku kauguse määramine on praktiliselt võimatu...
Mõtle näiteks sellele, et sateliit ja täht näivad vaadates olevat põhimõtteliselt sama suurusega, kuid on ju teada, et kui sateliit on maapinnast paarisaja kilomeetri kaugusel, siis täht võib olla mitukümmend valgusaastat kosmoses...suur objekt kaugel on eristamatu väiksest objektist lähedal...ja kui sa ei tea, kui väike või suur konkreetne objekt on(ikkagi tundmatu), siis on mõtetu rääkida kaugustest(isegi võrdlevatest)...

Kui äkiline see kursimuutus oli?
Kas hetkeline?

[Muudetud: 8-12-2010 Nielander]
Vasta
#70
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Kui aus olla, olen isegi mõned aastat tagasi selliselt käituvat täppi näinud. Algul arvasin, et sattelliit, kuid peale peale sellist kursimuutust jäi vaid küsimärk alles.
Siin üks "tegelane" muudab kurssi http://www.youtube.com/watch?v=hW1vdWTGqtc
Vasta
#71
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

Kui äkiline see kursimuutus oli?
Kas hetkeline?

ilmselt on sul selle kauguse suhtes õigus. Aga kursimuutus oli selline, et tegi väikese kaare kui sellise. Ei oska seletadagi täitsa, aga võrdleksin seda auto tagasipöördega maantel näiteks. Lisaks ei liikunud see täiesti sirgelt, nagu lennuk oleks teinud, vaid selle trajektoor oli ikka natukene "kurviline".
Vasta
#72
Tsitaat:Algselt postitas Fiasco
Ehk oskab keegi lahendada "müsteeriumi" - nimelt, eile öösel, kui käisin väljas, lootuses langevaid tähti näha, tähti vaatamas, siis nägime mingit heledat tulukest. Silmaga määrates võiksin öelda, et see lendas kindlasti kõrgemal kui 12 km ning eriti imelikuks tegi asja see, et vahepeal pööras tuluke ennast järsku teistpidi ning hakkas tagasi sõitma sinna, kust see tuli.
Ei ütle nüüd siin, et tegemist oli tulnukate laevaga vms, aga ehk keegi siiski oskab mulle öelda, mis see olla võis?

Siin räägitakse, et nähti ka mingit hüplevat asjandust taevas:
Reedel esitles venekeelne portaal Bublik Ida-Virumaa ajakirjaniku Jevgeni Kapovi pildistatud kaadreid öötaevas hõljuvast veidrast punasest kerast. Kapov, tõsi, ei kavatsenudki ufosid jahtida, vaid läks rõdule perseiidide sadu pildistama.
Tähti ta ei näinudki, aga taevalaotuses hääletult hüplev kera hämmastas teda.
http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=390534
Vasta
#73
Kuna tegu on ühe vanema videoga - väidetavalt aastast 2006 siis arvan, et sobib siia postitamiseks küll.
Seletage mis nähtusega on tegu, et seda UFOga segi aeti: YouTube - Ufo filmato da aereo 29/04/06
Vasta
#74
Arvan, et jugavoolu turbulentsis lendas pooltühi meteoroloogiline sond.
Vasta
#75
Tsitaat:Algselt postitas Ott Sama
Arvan, et jugavoolu turbulentsis lendas pooltühi meteoroloogiline sond.


Ott - ära nüüd väga solvu aga on selline ütelus: "arvad on p***e karvad".
Asja iva on selles, et kui sa nii arvad siis äkki oleksid nii tubli ja leiaksid netist mõned sellise kujuga meteoroloogilise sondi (meteorological probe - Google otsing) pildid ja näitaksid ka meile neid. Mitmed isikud on selles osas vägagi tublid ja kuigi nende pakutud pildid on tihti vägagi mööda siis peab neile au andma vähemalt üritamise eest. Tore oleks ka kui leiaksid mingi seletuse sellele "jugavoolu turbulentsile" - muidu ei ole sinu arvamus suurt midagi väärt.

Ma ei väida, et arvan, et see video oleks 100% ehtne, kuid leian, et tänapäeva info ajastul pakuksid midagi enamat kui tühi paljast 7 sõnalist arvamust.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Ufo kontaktide avalikustamine/salastamine Tinar 269 77,025 14-04-2024, 12:25
Viimane postitus: selgus
  Otsin kõrgkvaliteedilisi UFO pilte leivalabidas 38 19,246 15-11-2021, 15:26
Viimane postitus: xcad
  Ufo liiklusmärk kikike5 2 2,674 30-10-2020, 16:28
Viimane postitus: fenomen
  Huvitavamad UFO juhtumid brb 3 3,072 10-09-2020, 10:15
Viimane postitus: Lihtsalt002
  Erinevad lennumasinad (UFO-d). Udujutt või mitte? Tom 73 34,677 21-05-2020, 18:29
Viimane postitus: MetsaKaru
  UFO Mr.Mystery 1 2,237 24-11-2019, 21:52
Viimane postitus: Kahvanägu
  Oletame, et tulnukad jälgivad meid, mida nad meist tahavad? Tutanhamon 226 91,310 27-05-2019, 14:23
Viimane postitus: Q11
  UFO vaatlused ISS'st lihtne lahendus, või siis ka mitte? eny 43 28,365 15-10-2018, 20:11
Viimane postitus: Tinar
  Tallinna TV saatesari "Taevariik UFO-dega" zzz34 165 73,219 28-02-2018, 20:02
Viimane postitus: vipi666
  UFO-vaatluse ABC Tom 15 16,443 04-11-2015, 05:17
Viimane postitus: Eithea

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat