•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 26
  • 27
  • 28(current)
  • 29
  • 30
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
(03-11-2019, 09:49 )Geargirl Kirjutas: Võimalus, et nad jäänuks ellu, kandmaks sellist kogust radioaktiivset ainet enda riietel kuskilt mujalt-olematu. Null. Tõestamata väljamõeldis see Majaki lugu...

Seega on alles ainult üks siht ja töösuund: radiatsioon pärines taevast, ta oli ülipeene tolmu kujul ja ikkagi kõige tõenäolisemalt kaalium-40.
Vaat siin just jamad algavadki. Mitte mingisugust loogilist seletust sellise aine atmosfääri pihustamiseks ei ole. Mitte mingisugust füüsikalist- keemilist põhjendust selliseks käitumiseks pole. Ainult mina, amatöördetektiiv, soiun siin mingist võimalikust tuumaõppusest.
Heh, ma jätsin ju lingi kus on näha sellised tillukesed kütte- ja elektriagregaadid. Geargirl, ära ignoreeri teaduse saavutusi.
Ruteenium 106, millest eespool jutt, andvat 30W ühe grammi kohta. 1gr ainet sisaldav karbikene oleks sama soe kui sinu laes põlev 30W pirn. Sellega oleks hea
käsi ja keha soojendada, kotasid kuivatada jne.
Kui neil oli kaasas 100gr ainet sisaldav konteiner, mille pinna temperatuur on näiteks 100 kraadi ja pindala 200cm2, siis seda on hea kasutada lisakütteallikana. Kogu krempel kaaluks 2-3kg. Kui see üle kuumeneb,
siis see lendab tükkideks ja sealt see beetakiirgus pärit olla võiski.
Kolasin natukene netis ja tean, et venelastel olid sellised kütteseadmed varsti peale suurt sõda olemas.
Ei mingeid imesid.
Kui uskumise peale läheb, siis usun sinu pommiteooriat rohkem kui ttt kütteagregaadi teooriat.


Vasta
No kust nad selle agregaadi said? Matkatarvete kauplusest? Nad olid väga uhked oma ahju üle, seda oli eelmiste matkade põhjal saadud kogemuste põhjal täiustatud; töötas laitmatult ja tagas nende soojusvajaduse.
Lappama läks see mini tuumajaama lugu minu jaoks just siis kui püüti selgitada, et samal ajal kui ta plahvatas ja aurustas kütteaine, ei tekitanud ta plahvatuse jõud kellegile mingeid vigastusi...

Pean vajalikuks pisut rohkem mängida selle "looduskaitseala" mõttega...
Ainus kaitsmist vääriv objekt piirkonnas on just Otortõn oma kivisammastega. Kuid see jääb kaitsealast millegi pärast välja... Ja läheduses on veel üks kaitseala, mille piiride väljavenitatus osutab "punkri" suunas...
Kõrgele atmosfääri pihustatud radioaktiivse aine pilv kandunuks ju kaugele? Ja kui ta tõesti oli kaalium-40, siis jääks ala ju ohtlikuks väga pikaks ajaks, see sõltuks ainult sellest kuidas sademed ajapikku seda ala "peseks" ja "lahjendaks"?
Kuid juhul kui nad said oma riided kiirgavaks just seal kaitsealal, saaksid paljud küsitavused siin loos loogilise seletuse. Kuid seal viibisid nad ju päevi varem ja see ei klapi "tulepallide" tekkimise kuupäevadega. Samas, arvestades kui palju on siin loos asjaolude varjamist, võivad "tulepallide" kuupäevad olla valeinfo.
Teisest küljest, Litvinenko ei läinud kollakaks ühe päevaga, sel juhul sobib päevi varem saadud radioaktiivne litakas paremini mustrisse...
Net on täis videosid selle kohta kuidas kaalium reageerib veega/jääga, kas keegi julgeb mulle vastu vaielda et kaalium-40 võis pimedas helendada?
Vasta
mida selle ahjuga uhkustada on? nii palju kui korstnast tossu välja läheb,
sama palju külma õhku imeb ahi telki sisse... tilluke, kuhu saab toppida oksi,
kes seda valvata jaksab ja okstega toita... vene värk, analooge pole terves
maailmas.
tuumaahi on torujupp, mis otstest suletud ja "keemiat" täis...no veidi keerulisem.
aine nad varastasid Majaki kuurist ja toru treis tehase meister kes juhtumisi oli
asjatundja, nii nagu kutid ise kah.
https://www.youtube.com/watch?v=CmXOJmbam-U
https://www.znak.com/2019-07-29/uchenye_...a_po_mayak
Vasta
Geargirl, äkki oskad öelda kui palju ühe normaalse inimese kehamassist moodustab kallium 40? Ja mida sa lisaks joodile peaksid sööma kui sa tõesti kuhugi tuumakatastroofi keskele satud?
Vasta
Chaos, ei, ei oska. Matkajad ei teadnud, et nad suunduvad radioaktiivse põrgu keskmesse, sestap ei osanud nad end varustada joodiga.
TTT, palun, lase sellest tuumaahjust lahti, see on tupiktee...
Vasta
Jood? Kui seal oli kaalium40 või ruteenium nr(mistanüüdoligi)siis pole joodiga midagi teha.
Kõik otsimisrühma vanakesed on hea tervise juures, ju seal oligi beetakiirgus, see on "turvaline".
Arvan, et kumbki neist taevast niisama ei saja, vast ainult siis kui need Majaki korstnast välja lendasid.
Tulevärki nendega ka ei tee.

Aga nüüd, see va Zolotarjovi kuldhammaste värk, mis eespool ära mainiti - otsisin, ja tõepoolest, olevat olnud.
Olevat olnud valge kihiga kaetud. See saab olla ainult metallikiht ja ruteenium võiks see vabalt olla.
Kaalium langeb ära, täiesti lootusetult kohe. Peaks uurima aurumi ja ruteeniumi vahelisi reaktsioone, ning ruteenium võis olla mitte pulbrilisel kujul tolmuna, vaid koos mingi vedelikuga.
Kas keegi teab, millel nad endale teed ja sooja toitu keetsid?
Vasta
No jaaaa. Muidu ma vihjasin sellele, et kaalium 40 on täiest looduslik. Me sööme seda iga päev puu ja juurviljadega omale sisse. Pole veel täheldanud, et keegi oleks helendama hakanud. Ja see ei tee meile kuidagi halba, sealt ka küsimus "kui palju ühe normaalse inimese kehamassist moodustab kallium 40?" Inimene on juba ise enesest vähesel määral radioaktiivne.
Vasta
Kui sa leiaksid kuskilt kui palju tavalist kaaliumit organismis on, siis jagades selle numbri omakorda 10 000dega, saad sinna kanti.
Tühised arvud, pole vaja nuputadagi.

Miks kuld Zolotarjovi suus kattus teise metalliga, valget värvi metalliga?
Geargirl, kas on mõtteid?
Vasta
No ma vaatasin.. Keskmise inimese kehamassist moodustab kaalium umbes 0,27% (seda ei ole sugugi vähe) millest omakorda 0,021% on radioaktiivne ⁴⁰k.

Kehamass: m
Kaaliumi (k) mass kehamassist: mk=0.0027×m
Radioaktiivse ⁴⁰k mass kehamassis m⁴⁰k=0.00021×mk=5.67×10–⁷×m

Edit.. lendasin juba oma mõttest ette
Hakkasin radioaktiivseid aatomeid arvutama. Laugh


Vasta
Su vastus läks metsa jah, 0.05 peab olema, mitte 40.
Vasta
Mis asi on 0.05... Grammi või? Ma saan 0.4536

Edit: kaheksakümnest kilogrammist
Vasta
(04-11-2019, 18:42 )Geargirl Kirjutas: TTT, palun, lase sellest tuumaahjust lahti, see on tupiktee...
ei lase!
sina hoopis lase lahti taevast sadanud kaaliumist, see on tupiktee.
Vasta
Muca kirjutas: "Kui uskumise peale läheb, siis usun sinu..."

Tänan, hindan su arvamust kõrgelt, sest oled tõestanud end kui juhtumi asjaoludega põhjalikult kurssi viinud inimene. Kas tohib küsida, mis sind motiveerib sellele nii palju aega pühendama?

Miks kuld Zolotarjovi suus kattus teise metalliga, valget värvi metalliga? Tunnistan, et olen selle anomaalia kuidagi kahe silma vahele jätnud.
Ainus metall mis nõnda käitub, on ju elavhõbe. Hammustas termomeetri katki?
Põhjus miks elavhõbe seda teeb: sest ta on vedel. Ja nende vahel tekib aatomstruktuuris mingi "tõmme".

Kuid ka naatrium on "poolvedel": 0,4 Mohsi skaalal. (tina1,5, puhas kuld 2,4). Hmm, kui see naatrium-40 oli eriti peenel kujul...

Siinkohal jätan oletamise katki, sest muidu tuleb T800 ja koos oma vedelmetallist poolvennaga(T1000) tambivad mind maa sisse...

Vasta
Õhtust!
Olen end levitatava valega enamvähem kurssi viinud küll jah.
Tohib ikka - põnev teema, tahaks kaasfoorumlastega kaasa mõelda ja omalt poolt midagi pakkuda ka. Aega see eriti võta ja kui võtabki veidike, siis televiisori arvelt Smile
Zolotarjov on minu arvates ikkagi vastupidiselt sinu arvamusele, võtmetegelane selles asjas. Võtame kasvõi needsamad hambad - laip oli nii moondunud, et seda saigi tuvastada tätokate ja hammaste järgi.
Kõik kes teda teadsid, teadsid ka, et tal on paar kuldhammast. Surnukehal neid ei olnud ja tühja kohta kuldhammaste kohal ka mitte. Siit sai alguse jutt, et tema asemel maeti maha tema vend. Siis tilkus kuskilt välja, et kuldhambad olevat kattunud valge metalse kihiga, et see ikkagi on õige mees. Järgnes väljakaevamine jne. Me ei tea sellest asjast tuhkagi.
Oletame, et see on tõsi - kuld kattus teise metalliga, elavhõbedaga. Siis, kas võis olla mingi beetakiirguse materjal "lahustatud" elavhõbedas? Kas naatrium või ruteenium või mõni veel. Kisub küllalti müstiliseks. Sõjaväe toimetamistes ja katsetamistes ja pealtnägijate ärakoristamises mingit müstikat ei ole, 40naatriumis aga on.
Kui sa naatriumi asendaksid mõne huvitavamaga, lööksin uuringus kohe kaasa.




Vasta
Ei saa naatriumist üle ega ümber.. Miks? Sest minu meelest on see jälg õige.
Ma olen kindel, et juhtumi uurijad on tegutsenud pädevalt ja oma võimaluste piires.
Arvan, et telgi leidmise koht jäi kaugele radioaktiivse saastatuse tsoonist. Seega polnud mingit põhjust selle ümbruse radioaktiivsust mõõta? Kuid, kui radioaktiivsus sadas maha atmosfäärist, pidi just telk olema eriti kiirgav... Ja tegelikult üritati just seda vaikselt mõõta.
Ilmselt jäi see anomaalia ka uurijale silma ja ta tegi täiendavad uurimiseksperimendid:
Ta võttis telgi kangast tüki, samuti mõnede riietusesemete kangatükid ja hukkunute kehakoeproovid ning lasi nende kiirgustaset mõõta. Tulemused on sellised, millest on võimatu mööda vaadata; nende tulemustele selgitusi andnud Levašov oli kahtlemata ekspert ja usaldan tema arvamust. Küll aga ei suutnud ma usaldada iseennast ja proovisin seada naatrium-40ne kahtluse alla, sest see on lihtsalt nii jabur- külvata atmosfääri peent naatrium-40 tolmu...
Nüüd tuleks tähele panna järgnenut. Enim avalikku tähelepanu on pälvinud matkajate riiete kiirguse näidud, millegipärast unustatakse ära Levašovi väide, et enne vette sattumist pidid need näidud oleme kordi suuremad!
Edasi, mulle jäid ka näppu nende koeproovide näidud, see et süda andis suurima näidu- 5000 ühikut jäi mulle raudselt meelde.
Nüüd on meil järgmine anomaalia: ükskõik kuidas ma ka otsingumootorit ei piinutaks, ei suuda ma seda allikat enam leida.
Samuti ei ole mul õnnestunud leida telgikanga proovi tulemusi.
Kas "valvsad seltsimehed" tegutsevad või olen ma liig paranoiline?
Ei, ei ole... Seltsimehed tegid kõik selleks, et radioaktiivsus ei jõuaks juhtumi lõpparuandesse. Ja kogu see lõpparuanne ehitati jabura "laviiniteooria" peale... Pange tähele, laviini juttu hakati ajama juba otsingute ajal, enne viimase nelja hukkunu leidmist. Kuid nende viimase nelja vigastusi pole ju võimalik laviiniga selgitada. Kuid ikka jäädi sellele lollile jutule kindlaks ja sõideti uurijate/ekspertide arvamusest tuimalt üle...
Ma tõesti ei viitsi hakata tegema süvaanalüüsi, kust pärinevad need eksiarvamused Majakist, spioonidest jne. Olen laisk...
Seepärast kaagutan niisama: unustage Majak, kellegi KGB minevik, spioonid mida iganes...

Mina näen mustrit järgmistes seikades:
KGB vastutegevus
Militaarne kõrgaktiivsus piirkonnas
Radioaktiivsus
Põhjendamatu julmus matkajate peal
Telk eemal matkajate trajektoorist ja selle ööbimiseks ette valmistamine lõpuni viimata
Ma mõistan täielikult, et ruteenium oleks seksikas ja lihtne seletus, kuid minu jaoks ta ei mahu mustrisse...
Kuid keegi meist ei ole eksimatu. Siinkohal tuleb tunnistada taas piinlikkusepuna mu kirjaneitsilikkuse palgeil, olen lasknud sisse mitu rämedat loogikaviga oma varasemais arutlusis selle üle, mis võis juhtuda enne telgi püstitamist. Mul on häbi... kniks!

Nimelt asi on ilmas: viimastel päevil oli ikkagi vist torm ja tuisk. See aga välistab helikopteri kasutamise.
Samuti välistab see veel ühe väite: et 1sel olla justkui nähtud tulepalli; pilves ja tuisuse ilmaga ei ole ju võimalik jälgida mingeid atmosfäärinähtusi. See teeb mind üsna nõutuks, milliseid andmeid me üldse saame siis usaldada?

Samuti olen jätnud ühe küllalt ilmse vihje tähelepanuta: nende tapjad olid ju spetsialiseerunud põgenenud vangide tagaajamisele!
Mis siis kui nad jälitasid matkajaid maastikul käsitsi/jalgsi/suuskadel? Või karudel? Kuid ilmselt olid neil ikkagi kaasas koerad...
Vasta
Kuidas me kaaliumilt naatriumile hüppasime?
Reedene väsimus?
Laugh
Vasta
Ähh, küllap vist. Tõestasid taas oma tähelepanelikkust.
Vasta
Kuldhambad on alati elavhõbeda ja võibolla veel muude metallide segu (tina,tsink,vask,hõbe).Puhtast kullast vaevalt see kuldhammas oli.
Kuna ma ise sonin seda keravälgu teooriat,siis mulle pakub huvi mis mõju võiks olla kuldhambale mis saanud nn elektrolüüsi välgutabamuse kujul ?
Et kuld millegagi reageeriks on vaja üsna ekstreemseid tingimusi,selliseid mida seal laiba suus vast ei saanud toimuda.Gold chemistry.
Spekuleerin,et kas elektrolüüsi ajal ehk tekkis kullale AuCL3 kiht,millele hiljem lisandus KCL kiht,mis on valget värvi ja metalse koostisega ?

Vasta
Njah, heidame nüüd kõrvale selle kaaliumi!
Miks? See on liiga "laisk" aine, pooldub miljoni aastaga, kiirgab seega nii vähe, et seda ei ole võimalik beetalagunemise mõõtmise teel muudest allikatest eristada.
Laual on ruteenium - see suudab geiger-mülleri toru käima vedada, seda oli kohapeal võimalik 50ndate kaasaskantavate aparaatidega avastada, tuvastada. Me otsime väga akiivset materjali ja just selline oli seltskonna riietel.

Keravälgu teooria mulle meeldib, see ju tuleb ja lõhub ja siis kaob. Üks pisiasi seoses sellega - ajal, kus igal mehel on juba pikki aastaid taskus videokaamera, ei leia netist mingeid keravälgu klippe.
Vasta
Ning nüüd maiuspalaks veel minu lemmiktegevust, hüpoteeside püstitamist.

Niisiis, liikusid nad marsruudil Vizhai-Oikatsahl-Holotsahl(Djatlovi kuru)-Otortõn(ma ei tea õigekirja, kui kedagi häirib, parandage). Seega, väikse ringiga, mitte otse, nagu mõned allikad üritavad väita. See aga klapib nende matkaplaaniga külastada võimalikult palju mäetippe.
Oikatsahl`iga on aga kaks anomaaliat: selle kohale on välja venitatud kaitseala piirid ja sateliidipilt näitab mingit geoloogilist veidrust; heledamaid laike. Liiv, kaevetööd?
Oletame, et just seal asus raketipatarei...
Mida teeksid matkajad, kui märkaksid metsast väljudes eemal mäe otsas radarit/rakette/tehnikat?
Arvan, et nad ei julgeks sinna lähemale uudistama minna ja jätkasid teekonda ümber mäe...

Nagu me teada saime, on raketivägede toimivuse põhiraskus pandud kanda seda ümbritsevat okastraati valvavaile sõdureile. Ennastsalgavalt ohtlik ja raske töö vahvale sõdurpoisile; seista silmitsi karmiilmeliste Siberi karudega, kel ilmne plaan kallist kroonu vara, okastraati, mõned meetrid oma pesa pehmenduseks pätsata… (no ma tea ju kindlalt, niisama lahmin, raketiteadlane, viskad mõne lingi raketivägede okastraadist?).
Igatahes pidi selline luusimine ümber übersalajase objekti kellegi väga närviliseks tegema...
Peagi kadusid matkajad taas metsa, kuid ärevus baasis kasvas iga minutiga: kes nad olid, spioonid?
Olukorda võisid selgust tuua ainult jäljekütid; kuid nende kohaletoimetamine võttis aega...
Vaevalt, et neil raadiosaatjat kaasa anti, analooglampidel tehnika ju kaalus üsna palju, seega instrueeriti neid eelnevalt; ülejäänu oli kõik nende improvisatsioon...
Seega võis laagrivalvureil kuluda päevi nende jälitamisele, väsinud ja näljas-külmas inimesed võisid muutuda väga tigedaks: see seletaks nende julmusi...
Kuid mingi jama, kinnipüütud spioonid osutusid hoopis komnoorteks, mida teha? Instruktsioone aga tuli ju täita?

Kas võis olla ka sedapidi?
Emm, olen keravälku näinud, ei olnud kaasas kaamerat. Minu arust oli ta selline rahulik-vagane nähtus, ma ei saa aru kust tulevad keravälgu agressiivsed ja laastavad omadused, linnalegend? Või see ei olnud keravälk, punane sinna-tänna, üles-alla õõtsuv kera?
Mingil hetkel ta lihtsalt haihtus...
No kas tõesti on selles loos nii palju "heinu" et isegi tuumaekspert on "ära tehtud"?
Te peate minu veenmiseks, et see ei olnud kaalium, natuke rohkem vaeva nägema.
Mul ei ole õnnestunud leida nende ainete hindu, nagu ma olen tõestanud, võib sellega korralikult ämbrisse astuda...
Vasta
Oli oli, raketid olid, baas oli, kõik oligi täpselt nii. Okastraati ei olnud, seda polnud tarvis. Puhastusgrupp jõudis järele ja lõi platsi puhtaks.
Aga, see ei seleta nende riietel leiduvat üliintensiivset beetalagunemist. Kas järeldame, et see on meile ettesöödetud vale?

Hindamatuid asju sai nõuka ajal pudeli viina eest.
Vasta
Üliintensiivset? Versus laisk kaalium? No kui sa oled millegi jälil, siis ära varja...

Pudeli viina muutis hindamatuks ju Gorba.
Vasta
Oli ju raportis kirjas - ühel 9000 ja teisel 5000 lagunemist minutis, lisatud oli veel, et ojas ligunemine oli taset kõvasti alandanud.
Meie kaalium annab 100x vähem. Seega seal ei olnud kaalium40.
Vasta
Seega lollitamine. See siis tõesti üsna soe, huvitav kas ka nii soe, et atmosfääris helendada?

Samas kas peaks sellesse hinda takerduma, arvestades mägedesse veetud(vedamise) tehnika/ehitiste maksumust?

Ja see okastraat oli mul sisse kirjutatud kellegi teise hinge kraapimiseks...
Vasta
Nüüd on mu hing rahul... Kõik selle juhtumi lahtised otsad on kokku sõlmitud, vastukarva turritavad ebatõenäosused silutud ja viimsedki puzzletükid paiknevad omal kohtadel.

Muca! Siinkohal seisan ja aplodeerin sulle! Ilma sinuta oleks me endiselt pimeduses tammumas. Sinu püsivus ja visadus lahendas selle müsteeriumi. Aitäh!

TTT! Anna mulle andeks mu Teenimatult Tänamatu Turtsakus, olin vahel eelarvamusis liiga kinni... Just sinu poetatud õlitilk, U2, leotas lahti mu kinniroostetanud mõttehammasrattad militaaride eesmärkidest seal pärapõrgus. Tuhat Tänu Teile panuse eest selle juhtumi lahendamisel!

Nokitseja! Kui sa siin veel käid, siis tea, et ma imetlen su läbinägelikkusvõimet!

Lugematu arv kaasamõtlejaid on samuti andnud oma osa tõe jalule seadmiseks. Tänud teilegi!


Ill be back. Minust oleks ülim põrsalikkus jätta sind tänamata sõjavärgi terminites täpse ülevaate eest. Kuid sinu panus on siin 50/60. Tead küll, vastutöötamine, ikka ja jälle oled üritanud mulle kihvu kätte lüüa... Selleski on märgata teatud mustrit, ja kuna see mõte on mind ammu vaevanud siis pean tegema veel ühe oletuse; kuid see jääb viimaseks minu püstitatud hüpoteesiks: miks sa nii käitud, kas su helleim organ on sattunud valvsate seltsimeeste raudsesse haardesse? Niuksata, kui see nii on...

Sajandi mõistatuse lahenemisega kaasnenud kergendus ja pingelangus on mus tekkinud kummaline apaatia; tõenäoliselt ei hakka ma enam kunagi kaevama veel selle juhtumi üksikasjades. Mind ei motiveeri enam miski selle juurde pöördumast, ilmselt on mul tarvis uusi väljakutseid...
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 26
  • 27
  • 28(current)
  • 29
  • 30
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 3,478 21-07-2012, 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 4,679 17-03-2011, 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat