•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 21
  • 22
  • 23(current)
  • 24
  • 25
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
heidab ikka valgust....või mis teised arvavad?
on mälestusi, kus on selgelt kirjas - õppelaskmised toimusid ka kohapeal, koolitada tuli palju spetse ja polügoonil oleks järjekord väga pikaks läinud.
ja vaid iga viies rakett tegi seda, mida talt oodati, ülejäänud lendasid metsa.
U2 allalaskimine õnnestus alles kolmanda ringi diviisil, kaks eelmist lasid end tulemusteta tühjaks.
vot sellised lood siis.

veel tasub teada, et sealkandis on metsaalused metallijuppe täis...
Vasta
Huvitav teooria, ma ei lükkaks teda veel laualt maha...
Seoses sellega tekkis mul küsimus: Kui punkri kõrval asunud ehitisi kirjeldati kui "angaare", siis kuidas veel nimetatakse ehitisi kus hoitakse raketistardiseadeldisi?
Vasta
Tsitaat:Kui punkri kõrval asunud ehitisi kirjeldati kui "angaare", siis kuidas veel nimetatakse ehitisi kus hoitakse raketistardiseadeldisi?

Seda nimetatakse rangelt valvatavaks sõjaväeliseks objektiks, mida ümbritseb topelt okastraataed, milliste vahel 24/7/365 kulgeb relvastatud tunnimees. Seda ka siis, kui hoone juhtub tühi olema. Objekti valvab vahtkond, postide piirid katavad terve territooriumi ja kohe kindlast ei jaga keegi sellistesse kohtadesse turismigruppidele trasse. Kohalikke olusid silmas pidades (ehk muutub arusaadavamaks)- palju te õite mäletate matkagruppe Paldiskit või Sillamäge väisamas?
Sellest, kuidas Powers alla tulistati ja kuidas see täpselt toimus, mis sellele eelnes jne- sellest sai kunagi pikk teema kokku kirjutatud, koos asjaosaliste meenutustega. Kui kellelgi on huvi lugeda ja silmaringi laiendada.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic...akonileedi
Vasta
angaarid olid
raketid olid
tuumapead olid
rangelt valvatud tsoon oli
turistid olid
veel oli midagi mis on tänaseni salastatud
sellistes oludes peab ju midagi nende turistidega juhtuma. ja kui nad ei olnud turistid, turism oli kate, nende hulgas olid teadmatud, luuraja(d) ja NKVD agent, no siis oleks ime kui midagi ei juhtu.
Vasta
Eee...ma olen midagi kahe silma vahele jätnud. Kus see rangelt valvatav tsoon oli, kuhu lõdva randmega marsruute kinnitati? Vaieldamatult olid kõik loetletud asjad Nõukogude Liidus olemas, aga kuskil mujal, mitte Djatlovi kuru läheduses või selle raadiuses 50 km. Mis teatavasti on paarkümmend kilomeetrit üle Dvina lennukauguse.
Vasta
No nii, kuni me saame teha selle sõjalise objekti otstarbe kohta vaid oletusi, ei saa me teha mingeid paikapanevaid järeldusi...
Okastraadi kohalt lubage naerda; kuni objekti ümber asub parim looduslik tõke, Siberi taiga, pole ju mingit mõtet traataeda püstitada? Endiselt oled kinni eelduses, et "keelutsooni" "turismiviisasid" ei jagatud; just see, et neid sinna "saatnud" spordijuhid said karistada, tõendab, et midagi läks marsruudi kinnitamise protseduurireeglite järgimises valesti.

Keskenduks eelkõige väitele, et õhutõrjerakettidel võisid olla tuumalõhkepead.
Vasta
siin pole arutuskohta - tuumalõhkepea oli kindlasti juba mitmel neist küljes, sest...iga kell võis kohale lennata parv pommitajaid. siin ei ole kohta kahtlusele.
milles me veel ei kahtle? selles, et raketitehnika oli erakordne oma keerukuse mõttes, nii ohvitseride kui reakoosseisu haridus ega võimeksus ei võimaldanud seda normaalselt hallata. me ei kahtle selles, et esines palju rikkeid ja olukordi, kus asi oli inimeste kontrolli alt väljas. me ei välista raketi sanktsioneerimata starti, me ei välista selle esimese astme kaelakukkumist juhuslikele inimestele, me ei välista teise astme mittekäivitumist ja allasadamist nii, et kütust pritsitakse laiali ja saadakse üks suur oranz kera.
me teame kindlalt, et Djatlovi kuru jäi überkaudsete C75 rakettide lennutrajektoori alla ja teame, et see võis lennata kaugemale kui 30km, 45 oli tavaline ja 75 mööda langevat kaart. me teame, et hoitakse mingit suurt saladust, ja selle säilitamiseks loobitakse pidevalt hägu juurde.
me teame, et ikka veel leitakse sealt katki rebitud metallitükke ja masitate osi, mida keegi ära ei tunne.
Vasta
Oehh...olid, olid. Tuumalõhkepead seisavad hoidlates, nende montaaz kandurite külge toimub rangeltmääratud reeglite põhjal, lihtsalt "igaks juhuks" ei hoita tuumapäid mitte kunagi kanduritel. Aga üldiselt- sihandse diletantismi ja lolluse seguga ei viitsi ma tõepoolest enam jageleda. Mis muidugi ei tähenda, et ma seda huumorinurka ei väisaks. Kes tahab pisut rohkem PVO maailmast teada saada, siis Enn Vaino, pikaajalise staaziga õhutõrjeohvitser Krasnojarski kandist on ilmutanud kaheosalise raamatu õhutõrje raketikompleksidega tegelavate väeosade argipäevast. Lugege läbi, saate ilukirjanduslikus vormis ja loetavalt veidigi aimu asjadest, millest räägite. Praegu paistab siinsetest postitustest vastu ikka vapustav diletantism. Oli lustiline.
Vasta
oeh ka minu poolt... sportlased olid trennis, aga kus olid sõjaväelased?

head lugemine kindlasti. ei tea kas siberi peveeoosnikud said ise oma asjad tööle, või jooksid ka mööda linna ja otsisid insenere, kes nende 5f88 tööle paneks? nii nagu Tallinnas...
Vasta
Üks mees pakub kogu aeg ilukirjanduslikke memuaare ja omaaegseid TASS-i teateid, või mingeid juhendeid ja eeskirju vettpidavateks allikateks. Täielik jama on mingi okastraadid ja valvurid angaarie ümber. Elasin nimelt ühe raketibaasi kõrval ja tean päris täpselt, kuidas angaarid välja nägid. Kuna kohalik kolhoos pidi tihti sõjaväge aitama mitmete tööde ja materjalidega ja loomulikult panid siis ka tsivilistid ja militaarid töö lõppedes lõbusasti koos tina ja ajasid igasugust jumalavallatut plära. Ja kui arvatakse, et leitnandinokad ja ka majorid olid sel ajal fanaatilised kommunistid ja pidasid igas asjas suu, siis eksite rängalt. Mõni mees ikka uhkustas ja pläras, et maa oli must. Samuti ka kohalikud piirivalveülemused, kellel käis raketšikutega pidev krillimine. Seepärast oli üldteada, et selles mereäärses baasis oli ka tuumapeaga rakette. Kohale ja ka minema veeti neid tohutute autodega, öösiti ja raketid seal presendi all olid ikka mitukümmend meetrit pikad ja jämedad jurakad. Kogu baasi ümbritses üsna lagunenud okastraataed, mida ei valvanud keegi. Kuskilt ehk valvatigi, aga metsa poolt küll mitte. Poisikestena hulkusime tihti seal baasi territooriumil, muidugi metsas, mitte kasarmute ja angaaride vahel. Kuid angaarid olid eemalt näha ja on näha tänapäevani ja sinna otsa me vähemalt kord poisikestena ronisime ka. Nende ümber polnud mingit nähtavat valvet ega aedu. nad olid pealt kaetud mätaste ja põõsastega. Vahel meid nähti ka ja siis aeti igavese sõimamise saatel minema. Jube huvitav oli poisikestele, nagu sõjamäng kohe. Sees käisin angaarides kohe pärast armee lahkumist. Need olid pikad, pooleldi maaalused ja köetavad. Osalt saab neid näha seal tänapäevani. Minge ja vaadake, kus seal on need kahekordsed aiad ja võškad. Pole iial olnud!
Pool militaarspetsialisti jutust on puhas väljamõeldis enese tähtsakstegemiseks ja teine pool toetub avalikele materjalidele, kus loomulikult ei ole kajastatud salajasi ja veelgi enam - salatavaid asju. Wiki, AK, Tass ja memuaarid pole just päris see materjal, mille nimel käsi tulle ajada. Meenutame kasvõi Savisaare kolme tellise suurust mälestusteraamatut, kus tõde on pehmelt öeldes ilustatud.
Ja kui enam mitte midagi öelda pole, tuleb kindel argument - te kõik olete ju purulollid.
Vasta
Tsitaat:Elasin nimelt ühe raketibaasi kõrval ja tean päris täpselt, kuidas angaarid välja nägid.
Irw...inimene on nõrk...

Erinevalt spetsialist Hardist, kes on oma silmapaistvad teadmised raketibaasi kõrval elamise käigus saanud, (ega ilmselt oma uduumbegi ettekujutust, mis baasiga tegu oli) olen mina pidanud kahes raketiväeosas teenima. A no mida mina ka tean, võrreldes selle kõrval elamisega...
Vasta
teenisid? mis kompleks teil oli, kirjelada selle juhtimis- ja sidesüsteeme ja kas oli divisjon või komandopunkt wink
Vasta
Operatiiv-taktikalised  9К72 "Elbrus" rakettidega 8К-14 Rahvasuus tuntud kui R-17. Viimane teenistuskoht Ukraina, Sambor, sõjaväeosa 75043. Laskmised Kapustin Jari polügoonil. Veel midagi? Rakette oli 18 tk, tuumalõhkepead, kütusehoidla, viis patareid+ abiüksused.
Vasta
eks ta ole... mul on üks tuttav, kes armastab kiidelda teenistusega NA-s. kes ta seal siis oli? hleboreez oli... oli tüüpe, kes poleerisid villiseid. juba kõvemad mehed käisid AK seljas karauulis. ja veel kõvemad mehed olid need, kelle laual oli nupp... mis nupp su laual oli?
Vasta
Konkreetselt minu laual polnud mingit nuppu, oli hoopis zurnaal. "Po vydatši bojegolovok..."
Vasta
no i skolko stuk võõdal?
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0-17
https://en.wikipedia.org/wiki/R-17_Elbrus
Vasta
[Pilt: image?id=271992330904&t=0&plc=MOBILE&tkn...GuPKi0GnsU]

Pilt (küll mitte minu oma) on tehtud meie Ralivka metsas asunudteh.territooriumil.
Vasta
nostalgia, saan aru - tahaks meenutada ja rääkida, aga kedagi ei huvita...
iga tropp loomulikult seal ei teeninud. see pole küll mõneminutilise käivitumisega lahinguväeosa, nagu raketidivisjonid sverdlovski ümbruses, aga siiski, äge.
oled mõelnud memuaaride kirjutamisest, kindlasti oleks huvilisi ja raha tuleks.
ja vaidlusele võiks nüüd lõpu teha, sest liiga erinevatest asjadest käib meil jutt, me otsime seda päästikut, mis hukutas noored matkajad/luurajad?
Vasta
Tsitaat:tahaks meenutada ja rääkida, aga kedagi ei huvita...

Tegelikult absoluutselt ei taha, lihtsalt kui lausjaburusi tõe pähe serveerima kukutakse, see riivab silma. Muideks, Dvinaa kompleksi raketid laskekaugusega 40 km ilmusid alles 1960, Djatloviga seoses pole need teemaks.
Vasta
olgu olgu, jäägu see siis viimaseks - mina räägin lennukaugusest. ja nüüd ... teemasse tagasi wink
Vasta
Ok, kuna jutt "tuumakatla" juhuslikust mahapillamisest riivab suurtükimeeste ametiuhkust siis tuleks edaspidi arutluses seda seisukohta vältida... Järelikult aeti tuumakatel kummuli sihilikult!
Mind ausalt öeldes ei huvita ka, millise katapuldiga ta taeva alla keerutati...

...mind huvitab kuhu selle katlatule tuhk laiali lendas. Kustkohast läbi liikudes said matkajate riided "tolmuseks"?
Vasta
Oot oot, me räägime nüüd sellist hüpoteetilisest punkrist kui reaalsest asjast? Mõtlesin kaua, kuidas saab kirjaoskaja inimene vaatamata kõigile selgitustele ja puust ettetegemistele ikka veel kaitsta "teooriat" mis on pea kõigis oma punktides vastuolus igapäevase reaalsusega. Mul on kindlel veendumus, et nii rumalat inimest ei saa põhimõtteliselt olemas olla. Viimase "paugu" pani girli avaldus, et ibb poolt räägitav on oma olemuselt vale, sest see ei lähe kokku girli "teooriaga" .Järelikult on teised põhjused ja need on silmaganähtavad. Kus me näeme seda punkrit? Ja teiseks, kuidas sa keegi teine näha seda punkrit, ise punkris käimata??
Vasta
punker on üks osa mustrist ja eraldi ei määra see midagi, kogumis aga küll.
raskuskese on sootuks teises kohas.
Vasta
Taas teema üles võetud ajakirjanduses.

https://kroonika.delfi.ee/news/kurioosum...d=87501149
Vasta
Radiatsioon tekitab endiselt küsimusi rohkem kui vastuseid, üks artikkel: https://www.msk.kp.ru/daily/27010.1/4073302/

Fotoaparaat- radioaktiivne?
Selgelt öeldakse, et radiatsioon ei saanud pärineda ei Novaja Zemlja polügoonilt ega Majakist. Punkt.
Kipub olema sedamoodi, et radioaktiivne tolm langes nende peale atmosfäärist. MITTE MINGIT MUUD seletust kui relvakatsetus sellele ei ole, seda ma olen siin ju kogu aeg tänitand…

Kus nad sellega siis kokku puutusid? Sellele saab vastuse kui uurida lähemalt nende teekonna kõrvale jäänud "looduskaitseala" anomaaliaid. Muca on sellele juba vihjanud...
Seoses sellega tuleb mul tunnistada oma lühinägelikkust ja kaasfoorumlaste ees vabandada, et liig enesekindlalt toppisin teile peale oma versiooni justkui tuleks radiatsiooniallikat otsida sealtsamast nende hukkumise koha lähedalt. Ei see pole nii, mul on siiralt kahju, et nii läks, veelkord ma vabandan, mul on nii piinlik... Kniks.

Kuid tänu sellele uuele vaatenurgale hakkavad viimsedki tükid sellest mõistatustepuzzlest omale kohale asetuma...

Kuna radiatsiooni kontrolliti viimasena leitud hukkunutelt, siis me ei tea ju milline oli teiste matkajate riiete ja varustuse kiirgustase.??? Küll aga teadsid seda juhtumi uurimis... ptüi kinnimätsimisega tegelenud organite tegelased!
Seoses sellega võtan enesele taaskord jultumuse tegeleda pisut fantas… sündmuste rekonstrueerimisega. Niisiis põrkasid roimapaiga asitõendite hävitamisega tegelenud tegelased kokku vastiku probleemiga: matkajate varustus ja telk sõna otseses mõttes "sädeles" kiirgusest. Et neid mitte puudutada, võtsid nad kaasasolnud (vangi)vatijoperäbalat kasutades kätte ühe suusakepi, lõikasid selle otsa teravaks ning tõstsid matkajate riided ja jalatsid lõhkilõigatud avadest telki... Telki pidi lõikuma täpselt samal põhjusel, et mitte puutuda kokku selle kangaga, lihtsam oleks ju olnud telgiuks avada...
Kas võis nii olla?
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 21
  • 22
  • 23(current)
  • 24
  • 25
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 3,478 21-07-2012, 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 4,679 17-03-2011, 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat