•  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 16
  • 17
  • 18(current)
  • 19
  • 20
  • ...
  • 37
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
"...kuidas näeb välja lühiajaliselt kõrgelt kiiritatud ning vahetult peale seda külmutatud inimkeha mõne aja pärast...."

Oh ei, kus sa sellega...ei Hiroshimas ega Nagasakis polnud vähinatki võimalust sedasorti uuringuteks. Külmutamine teatavasti aga säilitab päris kenasti, mitte ilmaasjata ei hoita surnukuuris kadunukesi külmas.

"...Seega ilmselt ei teadnud seda ka “küla velsker” täpselt..."

Et Djatlovi gruppi lahkas "küla velsker"??? Nu-nu...

"...eristada külmapõletust ja kiirituse põletust ..."

Et siis paarkümmend kraadi alla nulli tekitab enne surma massiivse kiiritushulgaga võrreldava põletusjälje???

"...ning julgen arvata et kiiritus ei olnud surma põhjus. Põhjuseks oli valu mis neid sihitult jooksma ajas ja kraavi tassis ning alajahtumisega päädis..."

Aga vaat sellega jääb üle vaid nõustuda. Tuumaplahvatus ja sellega kaasnev kiirgus jäävad hüpoteetilistest põhjustest kuhugi üpris tahaotsa...


Vasta
(07-08-2019, 08:09 )Ill be back Kirjutas: Oh ei, kus sa sellega...ei Hiroshimas ega Nagasakis polnud vähinatki võimalust sedasorti uuringuteks. Külmutamine teatavasti aga säilitab päris kenasti, mitte ilmaasjata ei hoita surnukuuris kadunukesi külmas.

Ma saan aru , et oponeerida lihtsalt oponeerimise pärast on tore, aga ma olen enam kui kindel, et selliseid kogemusi sealt ei saadud.
Esiteks polnud Hiroshimas ega nagasakis väljas -20 ja teiseks ei topitud kedagi vahetult peale pauku külmikusse ( nii mõne tunni pärast ) Olgem ausad, sellises kohas sellise paugu ajal tegeletakse nendega kes vähegi häält teevad, kui üldse on tegelejaid. Lisaks paljused neid üldse uuriti/ lahati, seeon küsitav.
Seega see on Sinu poolt puhas lahmimine. See kogemus võidi saada juhuslikult ja näiteks Tsernobõlist, kus olid üksikud tehase töötajad vahetus kontaktis meeletult kõrge radiatsiooniga ning seal saadeti suht rumalaid sõdureid/ tuletõrjujaid ilma olukorra tõsidusest teavitamata kedagi külmkambrisse tassima.

Edit, ehk et mida ma tahan öelda on see, et nii külma kui radiatsioonikahjustused näevad esimestes faasides väga sarnased välja. Gardinaalsed erinevused tekivad mitmete päevade pärast. Ehk et need hirmsad pildid selgelt äratuntavatest kiiritusvigastusest on valdavas osas hiljem tehtud kui mõne kuni mõnekümne tunni möödudes. Punetus, villid ja lõpuks koe värvuse kadu / mustaks / halliks tõmbumine on sarnane kuid nii külma kui kuuma korral kiirem kui radiatsiooni korral. Kuna kaks esimest halvavad füüsiliselt verevarustuse. Radioaktiivsus aga enamasti mitte. Seda siis juhul kui sellega ei käi kaasas kohest kuumust.
Kui aga natuke lähemalt viitsid uurida, siis sümptomid on mõlemal samad. Punetus, vesivillid ja seejärel verevillid. Kudede suremine ja sellega kaasnev erinevus tuleb alles päevade kui mitte nädalate möödumisel.

Küla velsker oli samuti jutumärkides, kuid kindlasti ei tassitud sinna kohtumeditsiini ekspertide raskekahurväge. Kui midagi on vaja teadlikult kinni mätsida, siis pannakse sihilikult lahkamise aruannet kirjutama võimalikult vähe teadev tegelane, sest selle suud on vaja vähem ka kinni toppida.
Kui seal oleks olnud esmaklassilised lahkajad ning kõik oleks detailselt ja selgeltkirjas, siis me täna ei diskuteeriks põhjuste üle. Seega mina kogu lugupidamise juures kvalifitseeriks lahkaja pigem küla velskriks sest teadlikumast persoonist oleks võinud hiljem muret tekkida.
Lisaks ei ole, tunnistan küll, et vaid põgusal otsimisel, võimalik leida millises suurlinnas ja millise ekspertgrupi pooltviidi läbi lahang. Teades kuidas nõuka ajal asju aeti ja kuidas ka sõjavägi toimetas, siis üleüldse kahtlen kas aruande kokku kirjutaja kainegi oli.

Küll aga nõustun ka nii Sinu kui ka paljude teistega kes väidavad, et see võis olla ka mingi “44’s “ stsenaarium. Küll aga spekuleerimiseks annab igati alust ka Geargirli seisukoht ning loogilisi mõttekäike oleks sealt võimalik arendada.
Peace !
Vasta
Ei oponeeri lihtsalt oponeerimise pärast, tuumaplahvatuse tsentris viibimine ja sealt surmava doosi saamine on IMHO sügavalt ebatõenäoline väga mitmel põhjusel. Esiteks ei tapaks pisut radioaktiivset tolmu riietel inimesi päeva või kahega, massiivse doosi saamine aga eeldaks vastavaid muudatusi ka ümbruskonnas. Ja kiiritada oleks sellisel juhul saanud ka otsingugruppide liikmed, Jaapanis uuriti plahvatuse üleelanuid üpris põhjalikult (ja monitooritakse sealset olukorda siiani), uuringuid tehti nii USAs kui NSVLs kiiritustõve osas juba 40ndatel. Nii et väide, nagu olnuks tegu mill
egi tundmatu ning müstilisega väga ei päde.

Kinnimätsimisest- kui oleks tahetud kinni mätsida, siis oleks juba otsing ise hoopis teisiti organiseeritud ning kogu grupi kadumine poleks massimeedias saanud sedavõrd laia kajastatust. Lihtsalt võrdluseks- palju teatakse aasta enne Tšernobõli toimunud tuumakatastroofist allveelaeva reaktorivarraste vahetuse käigus. Mille saaste oli väidetavalt märksa suurem elektrijaama omast. Suurt mitte midagi, eriti 80ndate teises pooles, avalikuks sai asi 90ndaltel avalikustamise käigus. Ühe grupi "kaotamine" olnuks kordades väiksem probleem ning me ei pruugiks siiani midagi teada, kümnekonna inimese kadumine toonases NSVLs poleks uudistekünnisele lähedalegi jõudnud.
Vasta
Ämbrikolin... Me ei tea ju, kui palju oli radioaktiivset tolmu riietel ENNE ojavees ligunemist. Oletatav plahvatusepitsenter paiknes mäetipust kolm kilomeetrit punkri suunas. Ohutsooni suurus ja ulatus sõltus tuule suunast ja kiirusest. Tunnistan, kõigist jõupingutustest hoolimata pole mul õnnestunud tuvastada, millisest suunast puhus tuul 1sel ja 2sel veebruaril(detektiivid, palun abi!). Oletame, et mu versioon helikopteritiivikust on liiga julge ja viimastelt piltidelt võib aimata, et tuul puhus Otortõni suunas. Seega päästetööde ala EI olnud ohutsoonis, küll aga sellele väga lähedal.

Ma olen veeretanud nagu kuuma kartulit peos ja vältinud djatlovlaste "päevitusjume" teemat. Nüüd aga tuli foorumi uustulnuk Uviline ja sai kohe aru, kus kivi all vähid peidus on... Miskipärast kangastub mul mälusopis tõvevoodis lebava oranzhika tooniga Litvinenko pilt...
Kuid patoloogi nimetamisega "külavelskriks" ma ei nõustu. Vastupidi, ta tegi põhjalikku ja professionaalset tööd. Just tänu tema tööle saime teada, et djatlovlased kogesid enne surma ulatuslikku vägivalda...

cambodia`le.
Kuigi su küsimus oli kohmakas ja pisut paigast sihikuga, pani see mind ometi mõtlema. Võtame siis luubi alla päästetöödel ja uurimisel osalenute kirju seltskonna:
Kõigepealt vabatahtlikud otsijad, nende motiiv oli leida kadunud matkajad.
Siis militsionäärid, nende tööle pole mul ka mingeid etteheiteid. Küll aga võib mõista nende suutmatust koguda sündmuskohalt tõendeid, sest asitõendite hävitamisega juhtunule järgnenud päevadel tegelesid...
...kolm veresüüga jätist, kes kooserdasid seal ka päästetööde ajal. Kas nad aitasid ka seal miilitsaid või näitasid kätte koha, kuhu nad peitsid neli viimast surnukeha. EI!!!
Suuna, kustkohast leiti hiljem neli viimast kadunut, juhatasid kätte mansi jäljekütid. Just nende terav silm märkas lohistist jäänud jälge... Seega on mulle täiesti mõistmatu sinu laim nende aadressil...
Samuti viibis kohal asjapulk, kes murelikul ilmel jälgis oma käes oleva dosimeetri osutit...
Kõigel toimuval hoidsid silma peal "valvsad seltsimehed". Arvestades seda, et uurimise toimik oli avatud juba ENNE kui päästetööd algasid ja üleüldse oli nende seltsimeeste ameti spetsiifika kõigest kõike teada, oli täiesti välistatud, et nad ei teadnud midagi nende kolme jätise veresüüst. Kas nad tõttasid miilitsale oma teadmisi jagama? Vist mitte...
Ja nüüd järgneb minu küsimus sulle: Kui roimarid on roimapaigas roimaga seotud asitõendeid juurdluse ajal peitmas, siis milline on sellise olukorra juriidiline definitsioon? Võid kasutada ka kõrgelennulist juriidilist kantseliiti, eks ma proovi läbi hammustada...
Vasta
Dosimeetriga käidi kohal? Ma olen midagi maha maganud selles loos. Sad Täitsa infota. Kas viitsiksid linki anda, kus sellest juttu on?
Vasta
Lk 12, postitus #287
Vasta
Kolme kilomeetri raadiuses, räägite....nu-nu.

https://youtu.be/2BsOm4xoQs8

Muideks- aga MILLEKS oleks tulnud mingit ebaõnnestunud kstsetust pealt näinud seltskond ära nagistada? Oletame hetkeks, et saidki massiivse kiirgusdoosi. Sel juhul surnuks nad ise maha. Ülejäänud juhtudel praktiseeriti NLis allkirja mittelevitamise kohta. Toimis suurepäraselt. Näiteid sellest on ajaloos piisavalt.

Toodud viitest...

...Ядерный боезапас, вероятно, сбился с курса и взорвался случайно....
Tuumalõhkepea ei saa mitte mingi vindiga "juhuslikult plahvatada". Konstruktsiooni eripära tõttu. Täpselt sama suure tõenäolsusega saab võtmenagis olev korterivõti iseenesest "juhuslikult avada" välisukse.
Vasta
No ma selle radioaktiivse tolmu kohta soovitaks ikka enne tuumapommist fantaseerimist... gaasi lampide kohta lugeda https://www.google.com/search?q=thorium+...AHoECAAQAg
Vasta
(05-08-2019, 20:57 )Geargirl Kirjutas: Tänan, Hardi!
Cambodia, juriidika pole minu eriala, olen matemaatik. Ja eesti keel on väga ilus, kui seda puhtalt rääkida. Sinu tekstis on aga peale juriidiliste võõrsõnade ainult kirjavahemärgid eesti keeles. Nagu ma aru saan, üritad mind pikali joosta?

Lugupeetud matemaatik Geargirl!

Kui aega saad, siis võta vaevaks, nii vähemalt baastasemel uurida, mil kombel/kuidas töötasid/tegutsesid tollased erinevad (jõu)ametkonnad/organistasioonid + kehtiv seadusandlus... Alluvusvahekorrad, kompetents, võimalused, töö spetsiifika, konkurents, administratiivne külg... jne.
Lihtsalt toda ebapädevat, "metsa poole" jaburdust oleks vähem lugeda.

Niiet, kogu too "loogika" viitab NSV Liidu relvajõudele, elik siis NSV Liidu riiklikule sõjalisele organisatsioonile, kuid hiljem, nõiaväel, hakkavad sündmuskohal ringi sibama küll vabatahtlikud tsiviilid, küll nupukad mansi jäljekütid...
Sündmuskoha ülevaatust toimetab suisa MVD...
Kergelt veidraks ei kisu...



Vasta
(11-08-2019, 02:08 )cambodia Kirjutas: Niiet, kogu too "loogika" viitab NSV Liidu relvajõudele, elik siis NSV Liidu riiklikule sõjalisele organisatsioonile, kuid hiljem, nõiaväel, hakkavad sündmuskohal ringi sibama küll vabatahtlikud tsiviilid, küll nupukad mansi jäljekütid...
Sündmuskoha ülevaatust toimetab suisa MVD...
Kergelt veidraks ei kisu...
Kui siin Ibb ja KuKr pidevalt on rääkinud, kuidas "vene värk" töötab, vene sõjaväe igisitast olukorrast jne, kas siis pole reaalne, et aegajalt juhtub kinnimätsimise protsessis fataalne viga, ja täielik kinnimätsimine ei õnnestu.
Ehk mingite ametnike purjus pea, olemasoleva südametunnistuse või mingi muu "eksituse" tõttu alustatakse tsiviilisikute otsimist tsiviilmenetlusega.
Alles sellele järgneb kinnimätsimine, igasuguste ulmeliste variantide abil. Esimesed kahtlusalused olidki muuseas mansid, kuid need lükati üsna kohe kõrvale.
Kas nüüd tuumaplahvatus, seda ma ei oska kommenteerida, kuid mingeid katsetusi kahtlustan küll (valgusilmingud olid, mis andsid alust UFO-spekulatsioonidele). Pluss Zolotarjovi kahtlane isik.

Kas ei võidud Zolotarjovil siiski silma peal hoida organite poolt, eriti kui oli minek tundlikku piirkonda?
Ja seal juhtus mitme õnnetu juhuse kokkulangemine, mis tõttu organite tegevust ei õnnestunud õigeaegselt ja täielikult kustutada.

Manside süü puhul poleks järgnenud mitte mingeid lavastuslikke tegusid, kinnimätsimist, vassimist; lisaks pekstud oli proffessionaalselt.
Vasta
(11-08-2019, 09:58 )Mannu Kirjutas: seal juhtus mitme õnnetu juhuse kokkulangemine, mis tõttu organite tegevust ei õnnestunud õigeaegselt ja täielikult kustutada.

Just nii. Keskvõimu ja kohaliku KGB vaheline konflikt ju oli. Täpselt samamoodi nagu kortermajade õhkulaskmine Venemaal Tšetšeeni sõja alustamiseks. Djatlovi matkaseltskonna puhul täpselt samamoodi. Kohalikust KGB-st mindi mööda.
Vasta
Kui mingi turismigrupp jääb kadunuks, siis seda hakatakse otsima ikka tsiviilkorras. Vahel kaasati siis ja kaasatakse ka praegu sõjavägi, kui endal jõudu ja tehnikat ei piisa. Kui leiti laibad ja algatati uurimine, siis loomulikult algatati tsiviiluurimine. Pole välistatud, et küsiti antud piirkonna sõjaväejuhtidelt, kas neil pole asjaga mingit pistmist või alust alustada oma uurimist. Saadi eitav vastus ja oligi loomulikult tsiviiluurimine. Kuna asi oli pehmelt öelda imelik, tuli kaasa asja uurima ka KGB. Ma ei saa aru, mis alluvussuhteid ja sõjaväeprokuratuuri siia vahele toppida. Sõjavägi võis olla asjas osaline, võis olla peategelane. Kui ta seda aga eitas, siis polnud sõjaväeprokuratuuril siin midagi teha. KGB aga võis osaleda huvi korral kus tahes. Samuti võidi tsiviiluurimisse kaasata eksperte ükskõik mis vallast. Ka sõjaväest. Olen seda piiritsoonis elades omal ajal küllalt näinud.
Ei usu ka mina tuumapommi lõhkemist, kuigi mingit sorti kiirgust ohvrid siiski olid saanud. Kui oli tegemist pommiga, pidi ta olema küllaltki pisike ja teiselpool mäge.
Vasta
Äkki katsetati "vaesustatud uraaniga" lõhkepäid/kuule?!
Ajaline korrelatsioon peaks ka nagu kehtima.
Kuskil 1940.ndad USAs alustati - paras aeg ka NLiitu jõuda.
Vasta
(11-08-2019, 11:20 )Hardi Kirjutas: Kui mingi turismigrupp jääb kadunuks, siis seda hakatakse otsima ikka tsiviilkorras. Vahel kaasati siis ja kaasatakse ka praegu sõjavägi, kui endal jõudu ja tehnikat ei piisa. Kui leiti laibad ja algatati uurimine, siis loomulikult algatati tsiviiluurimine. Pole välistatud, et küsiti antud piirkonna sõjaväejuhtidelt, kas neil pole asjaga mingit pistmist või alust alustada oma uurimist. Saadi eitav vastus ja oligi loomulikult tsiviiluurimine. Kuna asi oli pehmelt öelda imelik, tuli kaasa asja uurima ka KGB. Ma ei saa aru, mis alluvussuhteid ja sõjaväeprokuratuuri siia vahele toppida. Sõjavägi võis olla asjas osaline, võis olla peategelane. Kui ta seda aga eitas, siis polnud sõjaväeprokuratuuril siin midagi teha. KGB aga võis osaleda huvi korral kus tahes. Samuti võidi tsiviiluurimisse kaasata eksperte ükskõik mis vallast. Ka sõjaväest. Olen seda piiritsoonis elades omal ajal küllalt näinud.
Ei usu ka mina tuumapommi lõhkemist, kuigi mingit sorti kiirgust ohvrid siiski olid saanud. Kui oli tegemist pommiga, pidi ta olema küllaltki pisike ja teiselpool mäge.

Päris humoorikas vahepala.
Kõigepealt "tõestame", et kõige taga on NSVL relvajõud. Ja siis, voilà, otse "loomulikult" tsiviilid joonelt asjatama! Ja sellele lisaks, padavai, veel ajalehetoimetusse, üldsusele kellama...
Si##a kah see seadusandlus, koos riikliku julgeoleku doktriiniga...

Praktikas kõige ulmelisem olukord, mis üleüldse tollal toimuda saab!
Reaalsem oleks, et kurjad humanoidid, kohaliku lumeinimese juhtimisel, olid kõige juhtunu taga...

Tsitaat: Kuna asi oli pehmelt öelda imelik, tuli kaasa asja uurima ka KGB. Ma ei saa aru, mis alluvussuhteid ja sõjaväeprokuratuuri siia vahele toppida. Sõjavägi võis olla asjas osaline, võis olla peategelane. Kui ta seda aga eitas, siis polnud sõjaväeprokuratuuril siin midagi teha. KGB aga võis osaleda huvi korral kus tahes... jne.

Hardi!
Kerge mõtlemisülesanne nädalavahetuseks:
Milline ametkond teostas, sellisel juhul, järelvalvet KGB üle?
Et nuputamine lihtsam, anname kolm varianti. Üks nondest siis õige.

A. Keegi ei teostanud järelvalvet.
B. Sõjaväeprokuratuur.
C. Otsingutes osalenud vabatahtlikud, koos mansi jäljeküttidega.

Julget pealehakkamist.


Vasta
Ibb.
Ka minu sugulaselt võeti allkiri... Kuid enne seda, kui ta piinava koleda vähi tõttu lahkus, jutustas ta hirmsa loo: valgussähvatus, lööklaine, kummuli rasketehnika, söestunud kaaslased... Pole sinu asi teada, mis asjaoludel just tema epitsentrile kõige lähemal ellu jääja oli... See lugu vapustas mind lapsepõlves hingepõhjani... Ka mina uskusin lapselikus naiivsuses, et selline õnnetus pidi olema "juhuslik", kuni õppisin kasutama internetti... Seega sinu katse naeruvääristada piirkonnas radiatsiooni mõõtmise fakti on küündimatu...
Miks sa üritad teha tõsisest loost koomuskit? Sest see on koomiline, kuidas sa üritad mulle jalga taha panna... Et siis kõigile kuulutada:"Tegelikult olen just mina Liivimaa param sõjaratsunduse Asjatundja!" See kuidas sinusugune lonkava loogikaga infosõjasan(t)gar ikka ja jälle husaarilikult vahvalt vahatatud vuntsiotstega "tõemõõka" keerutab ning seejärel selle tupest mööda pistes endal "sedelgavöö" läbi lõikab nõnda, et püksid rebadele langevad... see on niiii porutšiklik. Ainult et, minu nimi pole Nataša… Tõepoolest, mul on arvepidamine sassis, palju sul pidevast jalgatulistamisest hoolimata(tosinast?) varbaid alles on.

Oletatav raketi ülelend ja teoreetiline katsetus fikseeriti 1sel veebruaril, ööl vastu 2 veebruari. Sel ajal viibisid djatlovlased sündmuspaigast turvalises kauguses ja ei saanud kannatada valguskiirgusest ega lööklainest. Samuti puudusid neil sellekohased vigastused. Kas nad kuulsid sellele eelnevat raketiulgumist, ma ei tea. Kas nad nägid valgussähvatust ma ei tea, sest otsese valguskiirguse eest varjas neid mägi. Kuid kindlasti nad pidid kuulma plahvatusekõma. Mida nad sellest mõtlesid-järeldasid või päevikusse kirjutasid, jälle ma ei tea. Sest päevikutest olid viimased leheküljed välja rebitud! Kuid kindlasti jätkasid nad retke ja tõusid järgmisel päeval mäetippu.
Sealt avanes neile selline vaatepilt: paljas, lumeta mäenõlv, sellest eemal suitsevad tukid, tahmunud maa(lume)pind, veel kaugemal suunaga tsentrist väljapoole murdunud puud...
Mida nad pidid avanenud vaatepildist arvama?
"Oi see on tuumakatsetuse jälg, me peame siit ruttu lahkuma..."
Või
"See näeb välja sarnane Tunguusi meteoriidi poolt tekitatule, lähme uurime lähemalt!"

Radiatsiooni jäljed nende riietel ja kahtlane "päevitus" viitavad, et nad uurisid lähedalt... VÄGA LÄHEDALT.


Kas keegi julgeb teha oletusi, mis juhtus edasi? Või kardate Ibb "viha" alla sattuda? Ärge kartke, ma päästan teid välja...
Veidral kombel on just praegu Venemaal toimunud tuumaõnnetus. Kas sellest räägitakse avalikult, või üritatakse kinni mätsida? Kes sellest räägivad, kas võimurid või "vandenõuteoreetikud"? Ärme hakka sellest üksikasjaliselt jahuma, lihtsalt noogutage, kui paralleele märkate...
Vasta
Tsitaat: Ehk mingite ametnike purjus pea, olemasoleva südametunnistuse või mingi muu "eksituse" tõttu alustatakse tsiviilisikute otsimist tsiviilmenetlusega.
Alles sellele järgneb kinnimätsimine, igasuguste ulmeliste variantide abil.

Kriminaal-ja tsiviilmenetlus – küllaltki erinevad õigusvaldkonnad... Smile)

Nii või teisiti pidanuks järelvalve/kontrollfunktsioon isegi taolisel juhul, suht kiiresti liikuma (proksi/võmmide käest) armee kätte...
Mida millegipärast, anomaalselt, ei toimunud...
Vaat see on ulme!



Vasta
(11-08-2019, 17:28 )cambodia Kirjutas: Nii või teisiti pidanuks järelvalve/kontrollfunktsioon isegi taolisel juhul, suht kiiresti liikuma (proksi/võmmide käest) armee kätte...
Mida millegipärast, anomaalselt, ei toimunud...
Vaat see on ulme!

Sõjaväe prokuratuur on minu mälu järele tipa kõrgemal(eraldi) kui tsiviil õiguskaitse struktuurid.
Samuti on militaristid oluliselt kiivamad varjama oma tegevusi.
Seega kui neil on midagi varjata siis miks eeldada, et seal olev info üldse kuhugi välja liigub?!
Vasta
Tsitaat:Veidral kombel on just praegu Venemaal toimunud tuumaõnnetus. Kas sellest räägitakse avalikult, või üritatakse kinni mätsida? Kes sellest räägivad, kas võimurid või "vandenõuteoreetikud"? Ärme hakka sellest üksikasjaliselt jahuma, lihtsalt noogutage, kui paralleele märkate...

Pole mingeid paralleele...erinev ajastu, erinev taustsüsteem, teada on põhimõtteliselt põhjus, hukkunute ning vigastatute arv etc, erc. Räägivad nii meedia kui vandenõuteoreetikud.
Vasta
(11-08-2019, 18:44 )Ill be back Kirjutas: Pole mingeid paralleele...erinev ajastu, erinev taustsüsteem, teada on põhimõtteliselt põhjus, hukkunute ning vigastatute arv etc, erc. Räägivad nii meedia kui vandenõuteoreetikud.

Minu meelest mingeid paralleele ikkagi on. Elanikkonda hoitakse suht teadmatuses minu meelest radioaktiivse reostuse ulatuse osas. Samuti ei teadnud kohaliku haigla arstid vigastatuid vastu võttes midagipatsientide radioaktiivsusest. St keegi neile ei öelnud.

Vasta
Valgusta mind tuhmi, oo tarkustkiirgav tugitoolijurist, millises faasis pidid sõjaväeproksid asja üle võtma? Kogu see juhtum on halbade asjaolude kokkulangemise jada. Kõigepealt sattusid djatlovlased valel ajal valesse kohta. Seal ei olnud sõjaväejuriste võtmaks vaikimiskohustuseks allkirja. Et vältida toimunud superrelva katsetuse üksikasjade imbumist väljapoole, otsustati nad ära "nagistada". Selleks lennutati kohale kolm kaabakat, et mitte määrida "kõrgemalviibijate" käsi. Kuid selle asemel, et kinkida matkajatele valutu külmumissurm, "plähmerdati" asi jälle ära. Ilmselgelt andsid kaabakad oma pekkikeeratud "operatsioonist" kellegile "kõrgemale" aru, need suunasid kaabakad tagasi sündmuskohale "otsi vette" peitma. Otsingu operatsioon algatati ju erainitsiatiivil? Kas nüüd oleks pidanud minema asi "juriidiliselt korrektseks"? Otsinguoperatsioonil ju viibisid "valvsad seltsimehed". Millegipärast olid nad endas kindlad, et midagi liig valgustkartvat ei leita; "ebareeglipäraste" vigastustega matkajad oleksid pidanud jääma leidmata? Kuid ka see plaan läks luhta... Samuti osutus "külavelsker" liig kohusetundlikuks... Samuti viga?
Edasi: uurimistulemused on ju ilmselgelt "kõrgemaltpoolt" dirigeeritud, igal külamiilitsal peaks olema ju rohkem uurimiskogemust kui minusugusel amatöörtugitoolidetektiivil, et märgata loogikavigu telgiahju, vigastuste mitteklappimist "laviiniga", "ajaaukudega" jne.
Võibolla ma olen paranoiline, kuid mu arust on nõnda rohkete versioonide esileujumine ka orkestreeritud..
Vasta
(11-08-2019, 18:34 )Tyto Alba Kirjutas:
(11-08-2019, 17:28 )cambodia Kirjutas: Nii või teisiti pidanuks järelvalve/kontrollfunktsioon isegi taolisel juhul, suht kiiresti liikuma (proksi/võmmide käest) armee kätte...
Mida millegipärast, anomaalselt, ei toimunud...
Vaat see on ulme!

Sõjaväe prokuratuur on minu mälu järele tipa kõrgemal(eraldi) kui tsiviil õiguskaitse struktuurid.
Samuti on militaristid oluliselt kiivamad varjama oma tegevusi.
Seega kui neil on midagi varjata siis miks eeldada, et seal olev info üldse kuhugi välja liigub?!

Täiesti nõus. Ei eeldagi. Tolleaegses kontekstis isegi välistan...
Sajaprotsendiliselt.
Vastasin lihtsalt kaasfoorumlase Mannu postitusele. A`la, juhul kui...

Ainult väga naiivne, ebapädev ja totaalselt asjatundmatu inimene võib fantaseerida, kuidas tollased tsiviilid NSV Liidu relvajõudude tegemistes tuhnisid...

Vasta
Tsitaat:Ka minu sugulaselt võeti allkiri... Kuid enne seda, kui ta piinava koleda vähi tõttu lahkus, jutustas ta hirmsa loo: valgussähvatus, lööklaine, kummuli rasketehnika, söestunud kaaslased... Pole sinu asi teada, mis asjaoludel just tema epitsentrile kõige lähemal ellu jääja oli...


Kas vähil oli silt küljes, et Totski plahvatuse vähk? Või võinuks sugulane vähki surra ka juhul, kui ta poleks seal viibinud? 94 ja 95 viisid ameerika uurijad läbi auditi Totski õppuste kohta ning tõdesid kohalikke uurides, et pahaloomuliste kasvajate osas ei erinenud olukord riigi keskmisest.

Tsitaat:Средний прирост смертности в области от злокачественных новообразований (в 1970 г. — 103,6, в 1991 г. — 173 на 100000 жителей), равный примерно 3,5 % в год, соответствует средним показателям в Российской Федерации и в других европейских государствах»

С. А. Зеленцов. Тоцкое войсковое учение [посвящ. 50-летию проведения Тоцкого войскового учения (сентябрь 1954г.) и вкладу московских ученых в ядерные испытания] / Общ. ред. В. Н. Михайлов. — Penguin, 2006

Nii et tundes lugupeetavale lähedase kaotuse puhul kaasa, on järeldus sellest, et surm saabus Totski vms tagajärjel, suuresti meelevaldne. Sellest saaks rääkida vaid juhul, kui surm oleks saabunud loetud nädalate või kuude jooksul peale õppusi. Aga tundub, et aega läks tunduvalt rohkem. Teadaolevalt osales eestlasi Totskis kaks, ühe nimi Kaljo Mandre, teise kohta kirjutati alles paar aastat tagasi ( vanust oli siis vähemalt 23+61=84)
"...Siiani on elus veel uks mees kes osales Totski polügoonil tuumapommi katsetusel.Ta sai eile vanaks.Ta oli siis 23 aastane, perekond saadeti Siberisse, kui ta oli 10 aastane, kerjas, tuli tagsi ja läks armeesee ja sealt naastes abiellus ning kasvatas üles 2 tutart.käis veel 1974 USA sugulastel külas ja
elas toredat elu.Tal on siiani raudne tervis.minu tädimees. Just oli temaga juttu sellest sundmusest."


Tsitaat:Sealt avanes neile selline vaatepilt: paljas, lumeta mäenõlv, sellest eemal suitsevad tukid, tahmunud maa(lume)pind, veel kaugemal suunaga tsentrist väljapoole murdunud puud... 

Ja ükski otsingugruppide liige ei näinud midagi taolist? Muu ad hominem jääb siinkohal kommenteerimata kui mõttetu jura. Ma lihtsalt ei mõista, mis valu on seda tuumaplahvatust siia veel sisse segada ja sellest IMHOsuht rumalast fantaasiast küünte-hammastega kinni hoida. Loomulikult pole mina mingi viimase astme tõekuulutaja, aga lugupeetavast käin ma selles vallas ikka vast pisut üle.
Vasta
"Liigne enesekindlus on enamuse vigade aluseks" - või umbes nii ütles üks tark mees kunagi. @Postitus: #447
Vasta
Vähil ja vähil on vahe, ta läks aasta pärast...
Ma ootangi ju kogu aeg, millal sa loobud kaevikusõjataktikast, kus sa annad kogu aeg mu versioonide pihta tuld ja esitad ise mõne kõigi faktidega sobiva versiooni.
Totskii ei puutu asjasse, see juhtus hiljem...
Vasta
Täna 19:54, Postitus: #445

Kokkuvõtvalt:
Postitusest selgub, et armee poolne väidetav otsustajate/täidesaatjate seltskond oli siis retsidiivsete kalduvustega oligrofeenikute kamp...



Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • ...
  • 16
  • 17
  • 18(current)
  • 19
  • 20
  • ...
  • 37
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 3,472 21-07-2012, 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 4,667 17-03-2011, 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat