Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Autor Sõnum
muca
Tavaliige

Postitusi: 247
Liitunud: Dec 2015
03-03-2019 16:43
Postitus: #376
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Peainsener 3l tule analüüsima
[Pilt: dja.PNG]

https://www.youtube.com/watch?v=yP0FGbTe3LE

Kui nüüd paneme faktid ja oletused kokku, siis saame midagi sellist, et
raketid startisid lõunast põhja suunas ja teekonnal olid vaatlusjaamad
(punker Djatlovi kuru lähedal). Veel teame, et Otorten-i mäe otsa ei lubatud
minna ka Djatlovi päästemeeskondadel. Nüüd teame miks ei lubatud.
(selle postituse viimane muutmine: 03-03-2019 17:15 muca.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 2,022
Liitunud: Oct 2016
03-03-2019 17:26
Postitus: #377
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
La-350 tühikaal on 13 000 kilo. Või 13 tonni. Lisaks veel 9000 km läbimiseks arvestatud petrooleum ( arvestades Aktjubinski juurest startimist, pidi seda veel kõvasti, ca 10 tonni järel olema). Kokku oli sel monstrumil kaalu kuskil 41 tonni. Vaevalt selle taevast allapudenemise jälgi nii kerge kaotada olnuks, seda enam veel jälgi jätmata. Otsingugrupid pidanuks midagi kindlasti märkama.
(selle postituse viimane muutmine: 03-03-2019 17:26 I'll be back.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
muca
Tavaliige

Postitusi: 247
Liitunud: Dec 2015
03-03-2019 17:49
Postitus: #378
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
[Pilt: dja.PNG]
Djatlovi kuru on "0" juures.
Raketi teekond ja eeldatav sihtmärk katsetuste ajal.
(selle postituse viimane muutmine: 03-03-2019 18:44 muca.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
TTT
Veteran

Postitusi: 839
Liitunud: Jan 2017
05-03-2019 11:13
Postitus: #379
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
telgiga on veel üks pull, Djatlovlaste telk oli jätkatud, kahest kokku õmmeldud, et saaks suurem. osadel fotodel on see isegi näha, tagumine osa on heledam ja ühenduskoht on kehvapoolselt tehtud, hakkab silma.

leitud telk on ühes tükis...ja ilmselgelt liiga VÄIKE

endine kgblane seletab ühes videos, et õige telk sai põletuskahjustusi ja sellepärast telk asendati. põletaja ei olnud lõkketuli vaid tiibraketi kütus.
info sogamine käib täie hooga.

ja veel, nagu eespool öeldud, oli vahejuhtum hoopis teises kohas.
(selle postituse viimane muutmine: 05-03-2019 11:43 TTT.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
muca
Tavaliige

Postitusi: 247
Liitunud: Dec 2015
05-03-2019 18:01
Postitus: #380
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
[Pilt: dja.PNG]
[Pilt: dja.PNG]
[Pilt: dja.PNG]
(selle postituse viimane muutmine: 05-03-2019 18:45 muca.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
cambodia
Vana

Postitusi: 768
Liitunud: Sep 2012
19-06-2019 23:55
Postitus: #381
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Siit teemast leiab uskumatult palju fantaasiaküllast/humoorikat materjali/postitusi, mis pädeb täpselt niikaua, kuni tugitooli detektiivid näevad/tajuvad antud juhtumit, võttes aluseks avatud 21-se sajandi infoühiskonna toimimise loogika/mehhanismi...
Üldpilt muutub kardinaalselt, kui alustuseks asi sobitada omaaegsesse n. liidu taustsüsteemi. Ja võtta vaevaks endale selgeks teha, mil kombel/kuidas toimisid omaaegsed Iivanite jõustruktuurid/armee/laevastik/midaiganes erinevad eriteenistused ja nende käsuliinid... Ja mismoodi vajadusel asju korraldati. Alates BB-st, lõpetades mõne eriosakonnaga.
Praktiliselt ainukesed tõsiseltvõetavad informatiivsed postitused kuuluvad I'll be back´ile...

Nii möödaminnes,
Nood paljukiidetud, "rahuarmastavad" kohalikud põlisrahvad, olid kõige soojemates suhetes täidesaatva võimu organitega (ilmselt on seda ka tänasel hetkel). Eriti usalduslikud olid suhted igat masti repressiivorganite esindajatega. Miilits, KGB, vanglate/kinnipidamisasutuste/laagrite administratsioon... Moodustasid nad ju vägagi tähtsa agentide-koputajate võrgu, keda jooksus olevad urkad kartsid nagu tuld...
Kasutati jäljeküttidena, näitasid ise ülesse vägagi suurt initsiatiivi/entusiasmi põgenike tabamisel (elusalt/surnult ei mänginud üldjuhul rolli). Toda seltskonda tasustati "kvaliteetse töö eest" päris korralikult.
Niisiis, kasu mõlemapoolne.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Geargirl
uhhuuuurija

Postitusi: 590
Liitunud: Jun 2016
06-07-2019 17:51
Postitus: #382
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Aitäh tugitooli detektiivi austava tiitli eest...
Iga taskudetektiiv teab, et kui leiad teo motiivi siis oled lahendusele lähedal. Hetkel oleme takerdunud selle juhtumi motiivi leidmisel.
Selle sündmuse asjaolude selgitamisel tuleb möönda, et saatusliku päeva ajateljel laiutab suur "auk": vahemaa baaslaagri ja telgi vahel on liialt lühike, et selle läbimiseks kuluks pea terve päev. Niisiis nende matkakava nägi ette kõigi teele ette jäävate mäetippude vallutamist. Ülimalt tõenäoliselt jõudsid nad ka selle mäe tippu, mis hiljem järgnenud dramaatiliste sündmuste tõttu nende grupi(juhi) järgi nimetati.
Sirvides nende grupi poolt tehtud fotosid, märkasin ma neid lõunapausil isukalt võileibu nosimas; raske mägimatk nõuab ju kalorite kompenseerimist. Kuid sel päeval nad lõunat ei pidanud- nende kõhud olid tühjad. Kas miski rikkus nende rutiini?

Uurisin kaasfoorumlase 3T väidet, justkui oleks telki liigutatud-vahetatud. Ei, see ei pea paika. Matkajate viimased fotod on just telgi püstitamise ajal tehtud. Neil fotodel on taustal näha lumest välja ulatuvaid kive. Just neid kive orientiirina kasutades otsis üks vene uurija üles selle täpse koha ja see klapib telgi leidmise kohaga. Küll tuleb aga kiita selle inimese visadust: nimelt uuris ta ala läbi metalliotsijaga. Ja mis ta leidis:
1) Vedru(haak)nõelu
2) Katkise taskulambi
3) Mutreid ja seibe

Haaknõelad võisid olla riietuse kohe(a)ndamiseks, kaduma läksid nad rüseluse käigus...

Taskulamp selgitab (või sogab, kuidas kellelegi) üht anomaaliat: taskulampide arv telgist leitutega ju klapib, kuidas saab siis üks lamp rohkem olla? Kuid tähelepanelik tugitooliuurija tuvastas, et üks lamp oma tüübilt ei klappinud: Hiinas toodetud armeelamp ei kuulunud nende matkavarustusse. Kas see sokutati sinna hiljem, asjade inventuuri käigus?

Mutrid ja seibid annavad sellele kurbloole lisa pidepunkte sündmuste käigu rekonstrueerimisel. Nende päritolu on võimalik seletada ainult telgiahjuga, kuid miks nad sattusid lõhkilõigatud telgiriide kõrvale lumme?

Olen kindel, et pöördelised sündmused toimusid just mäetipus, telgi juures toimus selle kurbmängu kulminatsioon. Kui mäel poleks midagi toimunud, oleksid nad ju jätkanud liikumist Otortõni suunas? Kuid ei, nad keerasid kolmsada kraadi suunaga tagasi... Kas nad põgenesid kellegi eest? Libisesid suuskadel jälitajate eest ära? Miks pandi telk püsti nõnda napaka koha peale? Seda oleks võimalik selgitada ainult sellega, et keegi neist sai viga ja nad kaotasid oma mobiilsuse.
Mingil hetkel jõudsid jälitajad telgini ja lõikasid selle riide lõhki... Põhimõtteliselt oleks telki saanud ju parandada ja matkalised oleksid koju pääsenud... kuid see ei sobinud nende ründajate plaanidega. Nad viskasid lumme ahju kokkumonteerimiseks hädavajalikud mutrid ja seibid. Püüdke nüüd mõista: põhimõtteliselt oli matkajate saatus sellel hetkel otsustatud, ilma telgi ja ahjuta oli neil selle öö üleelamiseks ülivähe võimalusi, -30 kraadi pakast ja tuul. Sama külm tuul kiusas ka nende ründajaid ja nad jätkasid matkajate kimbutamist, sundides neid lahti riietuma... Taaskord tuleb nentida, et nende ründajate tegevus oli sihikindel matkajate surnukskülmutamine, mitte mingi juhuslik kius.
Tõenäoliselt jõudis selle olukorra hirmus lootusetus ka matkajate teadvusse ja nad hakkasid vastu; rusikahoop mille käigus kämblaluu mõraneb, peaks ju kellegi vähemalt ajutiselt uimaseks lööma... teritatud suusakepp, koerte tõrjumiseks?
Igatahes said nad põgenema ja kuhu siis veel kui mitte baaslaagri suunas, et leida mingitki võimalust selle öö üleelamiseks. Kuid mõned neist olid liiga kaitsetud külma eest ja lisaks oli nende seas kindlasti esimesed vigastatud. See peatas nende edasiliikumise baasini, ainus lahendus oli kiiresti saada sooja. Selle kurbmängu lõppvaatus leidis aset mitte kaugel metsapiirist, esimese seedrimänni juures. Metsapiiril on puude kasv kidur ja neil ei õnnestunud hankida piisavalt kütust, et ööd üle elada. Lisaks reetis lõkkevalgus nende asukoha ründajatele. Järgnes kurbloo lõppmäng; loomastunud ründajad ja kärekülm tegid Djatlovo grupile otsa peale...
See faktidele toetuv sündmuste rekonstruktsioon ei kuulu ju kahtluse alla seadmisele?
Segadust tekitavad küsimused on:
1) Ilmselge sündmuste asjaolude varjamine, hämamine ja kuulujuttude õhutamine; kui lugeda kokku, siis on üle SAJA(1 0 0 !) erineva versiooni toimunust. Kas keegi oskab nimetada veel mõnda versioonirikkamat vandenõu?
2) Punker. Kõige anomaalsem selle juures on mõelda, mis oleks rajatise maksumus ja selle rajamise eesmärk hinnakalkulatsiooni vaadates. Kuidas ma ka silmi ei pingutaks ma ei näe mingit selleni viivat teed, kas tõesti tassiti kõik materjal kohale helikopteril? Või ikkagi tehti üle mägede ja läbi ürgmetsa täis orgude mingi ajutine tee? Minu arust selle objekti maksumus kerkib püramidiametriaalselt kosmiliseks.
3) Radiatsioon. See on punkt, millest ma alustasin selle mõistatuse lahendamist. Juba siin, et radiatsiooni leiti kahe hukkunu rõivastelt, on vastuolu: mõnedel andmetel oli seda kõigil neljal ojast leitud hukkunu rõivastel.Juhus?
Radiatsiooni mõõtev satellidipilt näitab selget anomaaliat, samuti möönavad mõned allikad lähedal toimunud tuumaeksperimente. Kokkusattumus?
Helikopteripiloodid ei soovinud maanduda nii Otortõnil kui Djatlovo kurul, põhjus liialt radioaktiivne? Päästetööde ajal tegeldi radioaktiivsuse taseme mõõtmisega, samal ajal oli keelatud Djatlovo mäe põhjanõlval viibimine(millega seostatakse teoreetilist plahvatusepitsentrit). Kas seda pole liiga palju sigadustaluvuspiiri ületamiseks?
Ah jaa. Väide, et peale tuumaplahvatust peaks leidma mingeid tiibraketiosi, on minu arust nõrk. Arvan, et plahvatuses aurustus kogu rakett molekulideks. Küll aga, kui ma jälitasin netis infot sealkandis allakukkunud lennutehnika kohta sain tulemuseks 70ndatel alla kukkunud raketi ja kahe hädamaandunud lennuki vrakid. Üht vrakki uurinud huvilisel jätkus jultumust mõõta radiatsioonitaset: kümme korda looduslikust kõrgem foon on seal ka tänapäeval.
Seega tekib õigustatud küsimus:
https://www.youtube.com/watch?v=F0flr3gTkdY

Niisiis koonduvad kogu juhtumi anomaaliad kolmnurka Djatlovokuru-Otortõn-punker. Miks ma seda punkrit siia topin? See saab selgeks kui asetada end googlemapsi 3D kasutades punkri kohale: mõlemad mäed on sealt hästi näha. Seega oletan, et punkrit kasutati piirkonnas läbiviidud tuumakatsetuste jälgimiseks.
Seoses sellega tekib mul rida küsimusi. Mõned aastad varem katsetati edukalt R7. Kellele langesid osaks karjääriedutamised?
Kui eksklusiivne võis olla kohalviibimine järgmis(t)el katsetustel, silmas pidades tõenäolist marssalikepikeste, Lenini ordenite ja preemiate sadu? Milliste väeosade ja millise aukraadiga sõjaväelased seal võisid viibida? Kellele julgeolekuorganitest langes osaks degradeerimine pärast Djatlovo juhtumit? Milliseid helikoptereid tollal kasutati, kandevõime ja inimeste hulk?
Neile küsimustele oskab vastata auväärt kaasfoorumlane Illbeback, sellega keeran ma lambivalgusvihu sinu poole ja viskan sinna kõrvale ka avatud toimiku...
Mis siis ikkagi võis juhtuda seal mäetipus? Tööle, detektiivid!
(selle postituse viimane muutmine: 06-07-2019 17:52 Geargirl.)

Kõik on su enese peas.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 3,079
Liitunud: Jul 2011
06-07-2019 18:15
Postitus: #383
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
(06-07-2019 17:51 )Geargirl Kirjutas:  Mis siis ikkagi võis juhtuda seal mäetipus? Tööle, detektiivid!

Kas tõde aitaks kedagi ja kuidas? Kas tõe teadasaamine hukutaks veel rohkem inimesi või mitte?

Kui meil oleks võimalus minna minevikku ja näha seda, mis seal tegelikult sündis ja kelle/mille käe läbi, ja see ei kahjustaks hulka inimesi,....siis meile see võimalus ka antakse.
Seni tuleb edasi elada.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Geargirl
uhhuuuurija

Postitusi: 590
Liitunud: Jun 2016
06-07-2019 20:37
Postitus: #384
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Tõde... aitab meil paremini maailma mõista. 60 aastat hiljem tollal tipus olnud otsustajatest vaevalt keegi enam elus on. Nõnda nagu Emand Karma otsesed mõrvarid ammu juba karistanud.

Kõige rohkem mind häirib just kuidas meedia ikka veel inimesi peedistab. Mõni minust sõnaosavam võiks just selle kokku võtta, kuidas on võimalik ühest loost 111 erinevat versiooni treida ja igale neist veel uskujaid leida.

Kas see, kuidas ma sellest loost loogikaga läbi lõigates lahendusi leian on tõesti nii paranormaalselt ketserlik?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 2,022
Liitunud: Oct 2016
07-07-2019 09:19
Postitus: #385
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Tsitaat:Milliseid helikoptereid tollal kasutati, kandevõime ja inimeste hulk? 

1959 opereeris Nõukogude Liit kolme tüüpi kopteritega- Mi1 ( piloot ja kks reisijat või 250 kg), Mi-4 ( meeskond kaks, passasere 16 või koormat 1600 kg) ning Jak-24 ( meeskond neli inimest, kuni 40 reisijat või 3500 kg koormat) Oli veel Kamovi büroo eksperimentaalplatvorm Ka-10, aga selle kahe pontooniga tabureti võib ilmselt kõrvale jätta. Ülejäänud tõsiste helikopterite esmalendudeni jäi 1959 veel vähem või rohkem aega.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 2,022
Liitunud: Oct 2016
07-07-2019 10:21
Postitus: #386
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Tsitaat:Taskulamp selgitab (või sogab, kuidas kellelegi) üht anomaaliat: taskulampide arv telgist leitutega ju klapib, kuidas saab siis üks lamp rohkem olla? Kuid tähelepanelik tugitooliuurija tuvastas, et üks lamp oma tüübilt ei klappinud: Hiinas toodetud armeelamp ei kuulunud nende matkavarustusse.

1. IMHO võis vabalt olla näiteks üks lamp ühiskasutuse tarbeks.
2. Hiina kaup (termosed, taskulambid etc olid toona NL küllaltki levinud. Ja kuivõrd arvestatav on see mittepärinevuse väide? Kas ja kui, siis kuivõrd usaldusväärne on teave algse matkavarustuse loetelu osas?

Tsitaat:Radiatsiooni mõõtev satellidipilt näitab selget anomaaliat, samuti möönavad mõned allikad lähedal toimunud tuumaeksperimente.

1.Anomaalia(kui seda ülepea oli/on- viidet tahaks sellele) võib olla tingitud ka näiteks maardlast.
2. Milliseid eksperimente, millised allikad?

Tsitaat:Helikopteripiloodid ei soovinud maanduda nii Otortõnil kui Djatlovo kurul, põhjus liialt radioaktiivne

Mägedes ning kallakutel maandumine on helikopterite jaoks suht komplitseeritud tegevus. Kasvõi aspektist, et paarikraadine kallak helikopteri teliku juures päädib hoomatava tiivikukaldega labade otstel, miska maapinnaga kokkupõrkamine on üpris reaalne koos kõige sellest tulenevaga. Ohutus jne. Ja samas on suuresti kahtlane ning mitte tõsiseltvõetav väide "ei soovinud". Suure tõenäolsusega tähendanuks selline "mittesoovimine" lennutööst kõrvaldamist ning kohtu/tribunali alla minekut. Käsu mittetäitmise eest. Isegi Tšernobõlis, kus aeg oli tükkis leebem ja ka ohud tunduvalt selgemalt teadvustatud, ei olnud pilootide seas sedasorti keeldimisjuhtumeid.

Tsitaat:(millega seostatakse teoreetilist plahvatusepitsentrit)

Viibida (tuuma)plahvatuse epitsentris ja seda mitte hoomata???? Piltidel peaks plahvatusjäljed olema äratuntavad. Kas on?

Tsitaat:Väide, et peale tuumaplahvatust peaks leidma mingeid tiibraketiosi, on minu arust nõrk.

Tegelikult ei ole, see molekulideks aurustumise jutt ei kannata eriti kriitikat. Vaadke kasvõi pilte plahvatuse epitsentris asunud esemetest, pole seal mingid aurustumist. Hiroshimas näiteks jäid plahvatuse keskmes asunud betoonhooned kenasti ühte tükki ning on tänaselgi päeval kasutuses.
[Pilt: images?q=tbn:ANd9GcS1WZZysCjmi4VSVgMNK4K...tjHaYN8sMY]

Kui plahvatus oli ülivõimas (üle 1 kilotonni näiteks), siis olnuks selle jäljed maapinnal selgelt eristatavad, väiksem plahvatus aga jätnuks leitavaks fragmente. Rääkimata sellest, et ka sellise plahvatuse jäljed peaks maastikul ikkagi kenasti silma hakkama.
(selle postituse viimane muutmine: 07-07-2019 10:25 I'll be back.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
KuKr
Roogitav räim

Postitusi: 579
Liitunud: Nov 2018
07-07-2019 10:41
Postitus: #387
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Lust lugeda Ilbeebäki kirjutisi. Ma isegi ei teadnud sellest Ka-10-st. Nüüd loen et 49-ndal aastal tegi lennu juba. Ja piirivalvele mõeldud masin. Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 2,022
Liitunud: Oct 2016
07-07-2019 13:11
Postitus: #388
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
[Pilt: 49f56343e10bba208ad4befc46620531.jpg]

Sellised plahvatusjäljed peaks ikka silma hakkama...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
cambodia
Vana

Postitusi: 768
Liitunud: Sep 2012
08-07-2019 00:27
Postitus: #389
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Tsitaat: Aitäh tugitooli detektiivi austava tiitli eest...
Võta heaks.

Arvestades sellega, milliste mastaapsete sigadustega nõukogude võimurid, laial kodumaal, tollal hakkama said, ja millise uskumatuna näiva usinuse, efektiivsuse ja pädevusega suudeti faktilist materjali, erinevaid (jõu)ametkondi kasutades, varjata, vassida, olematuks muuta, kinni mätsida... Tunnistajaid vaikima sundida, "ära peita", jne...
Absoluutselt välistatud, et tolle rühma hukkumise põhjustas rünne, mille otsesteks täideviijateks oleksid olnud tollased eriteenistuste/armee/laevastiku/korrakaitse, ühesõnaga pagunitega tegelinskid...
Ilmselgelt poleks, sellisel juhul, nõukogude üldsus/elanikkond nondest müstilistest matkajatest, ametlikult mitte midagi kuulnud/lugenud, vähemalt enne 90-nendaid (kaetud vähemalt grifiga 00/täiesti salajane) + tolle teooria järgi, jabur ja veider, "mustrist välja" kohene ja küllaltki aktiivne toimimine/avalikustamine võimuesindajate poolt. Totaalselt anomaalne. Välistatud.


Võimalik, et too info teemas olemas, kuid topelt ei kärise.
2019 arkeologi Richard Holmgrenin johtama ruotsalais-venäläinen ryhmä teki onnettomuuspaikalle tutkimusmatkan. Holmgren huomasi tapahtuman sekä sijainnin samankaltaiset piirteet Ruotsissa Jämtlannissa Anarisissa Helmikuussa 1978 sattuneeseen onnettomuuteen verrattuna. Ruotsin onnettomuuden aiheutti yllättävä, myrskyn nopeudella puhaltanut katabaattinen tuuli, joka lopulta palellutti ryhmän hengiltä yhtä lukuunottamatta...
https://www.arcdoc.se/se/blogg/dyatlov-e...y-41712449
(selle postituse viimane muutmine: 08-07-2019 00:37 cambodia.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 2,022
Liitunud: Oct 2016
08-07-2019 07:42
Postitus: #390
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Tsitaat:Ilmselgelt poleks, sellisel juhul, nõukogude üldsus/elanikkond nondest müstilistest matkajatest, ametlikult mitte midagi kuulnud/lugenud, vähemalt enne 90-nendaid (kaetud vähemalt grifiga 00/täiesti salajane) 

Nii ja naa...ei tasu silmist lasta, et 50ndate keskpaigast 60ndate keskpaigani oli Nõukogude Liidus nn. Hruštšovi sula, mil avalikuks said paljud asjad, mis enne ja peale oleksid maha vaikitud.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Veteran

Postitusi: 965
Liitunud: Apr 2013
08-07-2019 19:56
Postitus: #391
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
(19-06-2019 23:55 )cambodia Kirjutas:  Siit teemast leiab uskumatult palju fantaasiaküllast/humoorikat materjali/postitusi, mis pädeb täpselt niikaua, kuni tugitooli detektiivid näevad/tajuvad antud juhtumit, võttes aluseks avatud 21-se sajandi infoühiskonna toimimise loogika/mehhanismi...
Üldpilt muutub kardinaalselt, kui alustuseks asi sobitada omaaegsesse n. liidu taustsüsteemi. Ja võtta vaevaks endale selgeks teha, mil kombel/kuidas toimisid omaaegsed Iivanite jõustruktuurid/armee/laevastik/midaiganes erinevad eriteenistused ja nende käsuliinid... Ja mismoodi vajadusel asju korraldati. Alates BB-st, lõpetades mõne eriosakonnaga.
Praktiliselt ainukesed tõsiseltvõetavad informatiivsed postitused kuuluvad I'll be back´ile...

Nii möödaminnes,
Nood paljukiidetud, "rahuarmastavad" kohalikud põlisrahvad, olid kõige soojemates suhetes täidesaatva võimu organitega (ilmselt on seda ka tänasel hetkel). Eriti usalduslikud olid suhted igat masti repressiivorganite esindajatega. Miilits, KGB, vanglate/kinnipidamisasutuste/laagrite administratsioon... Moodustasid nad ju vägagi tähtsa agentide-koputajate võrgu, keda jooksus olevad urkad kartsid nagu tuld...
Kasutati jäljeküttidena, näitasid ise ülesse vägagi suurt initsiatiivi/entusiasmi põgenike tabamisel (elusalt/surnult ei mänginud üldjuhul rolli). Toda seltskonda tasustati "kvaliteetse töö eest" päris korralikult.
Niisiis, kasu mõlemapoolne.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,​
On olemas helikoperdajad, teaduslikult väljendudes helikopterid. Kui tundras elav rahvas poleks venkudele allunud, kõik oleks maha tapetud viimseni. Sest päris metsa sääl ju pole kuhu peitu minna. Soode keskel muldonnisid ehitada samuti pole reaalne. Nad pandi valiku ette. Aga see mida shamaanid venelaste peale tagasi suunasid, see on pika vinnaga.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
cambodia
Vana

Postitusi: 768
Liitunud: Sep 2012
08-07-2019 23:17
Postitus: #392
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
(08-07-2019 07:42 )I'll be back Kirjutas:  
Tsitaat:Ilmselgelt poleks, sellisel juhul, nõukogude üldsus/elanikkond nondest müstilistest matkajatest, ametlikult mitte midagi kuulnud/lugenud, vähemalt enne 90-nendaid (kaetud vähemalt grifiga 00/täiesti salajane) 

Nii ja naa...ei tasu silmist lasta, et 50ndate keskpaigast 60ndate keskpaigani oli Nõukogude Liidus nn. Hruštšovi sula, mil avalikuks said paljud asjad, mis enne ja peale oleksid maha vaikitud.

Remargina:
„Kuldne Rootsi aeg”
„Päts ja piparkoogid”
„Hruštšovi sula/kuldsed kuuekümnendad”...
Olulisem oleks selgusele jõuda, palju neil müütidel on seost tegelikkusega!
Maisimees Nikita oli paadunud stalinist ja mõistis suurepäraselt, et koos pesuveega /destaliniseerimisega/ ei tohi lapsukest - kommunistlikku diktatuuri - riigist välja visata...
Kes kompartei/n.-liidu/julgeolekuorganite/armee... ülimuslikkust/juhtivat rolli ei tunnistanud... saadeti jätkuvalt, paremal juhul, ümberkasvatamisele. Eranditult ja ilma viimaseta.

Riigi julgeoleku - riigikaitsega seonduvat temaatikat /veelvähem negatiivset/ tsiviilidele - ajakirjandusele pureda ei antud. Totaalne tabu ja julgeolekurisk. Fakt.

Kujundlikult:
Ei olnud küla/piirkonnavoliniku/kohaliku kgbešniku/tsivilistist pisku prokuröri/miilitsa/tohtri - laibalahkaja... või mõne muu taolise kohaliku tillu tegelase kompetentsis, taolisel juhul, kooskõlastuseta, oma arvamust avaldada/veelvähem midagi paberile kribada, avaldada...

Pigem tekib küsimus, miks kogu juhtum tollal ja nüüdki, niisuurt vastukaja leidnud on...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 2,022
Liitunud: Oct 2016
09-07-2019 06:23
Postitus: #393
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Tsitaat:Hruštšovi sula/kuldsed kuuekümnendad”... 

Samuti remargina- kuldsed polnud nad kindlasti mitte, küll aga ei saa eitada, et nii varasema kui hilisema ajaga võrreldes oli aeg pisut lahedam. Kas olnuks Moskva noorsoofestival mõeldav 50ndal või Varlam Šalamovi " Kolõma jutustuste" väljaandmine näiteks 75. Mis muidugi ei tee Nikitast tema minevikuga mingit vinget vegetariaanlast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
I'll be back
Veteran

Postitusi: 2,022
Liitunud: Oct 2016
13-07-2019 21:12
Postitus: #394
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Pisut teemal. Võltsitud fotod, küsitavused päevikutes...

https://gorojanin-iz-b.livejournal.com/85272.html
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
vasamasa
Veteran

Postitusi: 1,189
Liitunud: Feb 2012
14-07-2019 07:55
Postitus: #395
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
(13-07-2019 21:12 )I'll be back Kirjutas:  Pisut teemal. Võltsitud fotod, küsitavused päevikutes...

https://gorojanin-iz-b.livejournal.com/85272.html

See analüüsija on küll troll.
Tuleb arvestada, kallistamise stseenil Judin on ilmselt suuskadeta, Dubinina suuskadel. Ja üleüldse lumes seisvate inimeste pikkusi võrrelda on tobe.
Ühel pildil justkui oleks erineva pikkusega kepid käes, aga vaadake seda pilti
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
haliaeetus
Tavaliige

Postitusi: 106
Liitunud: Oct 2017
14-07-2019 13:13
Postitus: #396
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Mis kombinaat see nr. 817 seal Tšeljabinsk-40-s oli?
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Geargirl
uhhuuuurija

Postitusi: 590
Liitunud: Jun 2016
14-07-2019 20:41
Postitus: #397
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
No kui otsida fotodelt anomaaliaid, siis tuleb vaadata nende tehtud kaht viimast pilti, kus nad telki püstitavad.
Esiteks, pildid on kaadrist väljas- kogemusteta pildistaja?
Teiseks, emotsioonid- tõsised, kohkunud näoilmed. Midagi on juhtunud...
Kolmandaks- tuul. Kas miinus kolmkümmend kraadi pakast ja tuisk on käsikäes esinevad nähtused? Või keerutab seal lund kopteritiivik?

Ja veel üks aspekt. Pildistamisest kuni telgi püstitamise lõpuni kulus loetud minuteid. Telgiahju kokkumonteerumiseks kulunuks aega üle tunni... Kuid ahju kokkumonteerimisega polnud isegi mitte alustatud, kui telk lõhki lõigati!
Teen ühe vastiku järelduse: nende piltide tegemise ajal olid telgi lõhkilõikajad juba nende juures.
Edasi püstitan veel ühe julge oletuse: need pildid tegi keegi ründajaist...
(selle postituse viimane muutmine: 14-07-2019 20:51 Geargirl.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Mannu Eemal
uxake

Postitusi: 2,721
Liitunud: Aug 2010
15-07-2019 11:38
Postitus: #398
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
Tsitaat:Kas miinus kolmkümmend kraadi pakast ja tuisk on käsikäes esinevad nähtused? Või keerutab seal lund kopteritiivik?
Pmst sealses kliimas ei välistaks ma ka esimest võimalust.

Brain expedition.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
cambodia
Vana

Postitusi: 768
Liitunud: Sep 2012
15-07-2019 14:01
Postitus: #399
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
(14-07-2019 20:41 )Geargirl Kirjutas:  No kui otsida fotodelt anomaaliaid, siis tuleb vaadata nende tehtud kaht viimast pilti, kus nad telki püstitavad.
Esiteks, pildid on kaadrist väljas- kogemusteta pildistaja?
Teiseks, emotsioonid- tõsised, kohkunud näoilmed. Midagi on juhtunud...
Kolmandaks- tuul. Kas miinus kolmkümmend kraadi pakast ja tuisk on käsikäes esinevad nähtused? Või keerutab seal lund kopteritiivik?

Ja veel üks aspekt. Pildistamisest kuni telgi püstitamise lõpuni kulus loetud minuteid. Telgiahju kokkumonteerumiseks kulunuks aega üle tunni... Kuid ahju kokkumonteerimisega polnud isegi mitte alustatud, kui telk lõhki lõigati!
Teen ühe vastiku järelduse: nende piltide tegemise ajal olid telgi lõhkilõikajad juba nende juures.
Edasi püstitan veel ühe julge oletuse: need pildid tegi keegi ründajaist...

Nood postitused liiguvad, vääramatu jõuga, ikka ja alati ühte punkti välja...

Formaalloogika ehk formaalne loogika tegeleb sellega, kuidas järeldada tõestest väidetest tõeseid väiteid, kuid reeglina ei ütle, millised väited on tõesed.
Formaalloogika ei ütle midagi ka selle kohta, missugune maailm tegelikult on...


Kui kogu antud temaatika, peaks kasvõi ääri-veeri haakuma tollaste pagunikandjatega, sh. nendepoolse (kuritegeliku) ründega, siis sellest johtuvalt ka elementaarne küsimus:
Arvestades siinkohal poliitilis-õiguslikke seoseid, riigikaitse-julgeoleku doktriini, kehtivat seadusandlust..., siis mille alusel laieneb tsiviilametkondadele sh. prokuratuurile täielik juridiktsioon antud juhtumit menetleda?

PS. Seda peaks lihtne formuleerida olema, sest ilmselgelt on tegemist pretsedendiga.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 3,079
Liitunud: Jul 2011
15-07-2019 16:45
Postitus: #400
RE: Juhtum Uuralites 1959 (Djatlovi Kuru)
(06-07-2019 20:37 )Geargirl Kirjutas:  Tõde... aitab meil paremini maailma mõista. 60 aastat hiljem tollal tipus olnud otsustajatest vaevalt keegi enam elus on. Nõnda nagu Emand Karma otsesed mõrvarid ammu juba karistanud.

Kõige rohkem mind häirib just kuidas meedia ikka veel inimesi peedistab. Mõni minust sõnaosavam võiks just selle kokku võtta, kuidas on võimalik ühest loost 111 erinevat versiooni treida ja igale neist veel uskujaid leida.

Kas see, kuidas ma sellest loost loogikaga läbi lõigates lahendusi leian on tõesti nii paranormaalselt ketserlik?

Smile Meedia peedistab inimesi jätkuvalt, sest see tegevus on kirjas nende töö-kohustuste hulgas.
See selleks.

Seal Uuralites juhtus tõesti selline asi, et kas salajaste ülitapvate helilainetega või muu võimsa tehnikaga hävitati hoobilt kamp noori inimesi.

Seda ei hakka kunagi Vene valitsus tunnistama, sest sellega ta laseb valla Pandoora laeka. Enda riigi jaoks. Vähemalt sellel sajandil.

Maailmas (eriti USA-s ja Hiinas) toimub veel hullemaid asju kas koostöös "tulnukatega" (mida kõik justkui teavad, aga kardavad uskuda) või siis oma nö julmuritest ajugeeniustega, kus katsetatakse inimvõimeid, inimkehade moondamist ja seadmete võimeid inimestele jne.

See tõde, kui selle uskujaid saab olema kriitiline arv, muudab Maa valitsuste jõujooni...aga siiamaani levitame seda ja püüame inimeste meeli avada.
(selle postituse viimane muutmine: 15-07-2019 16:56 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vintém'i mäe juhtum Brasiilias 1966 e. The Lead Masks Case xawa 1 2,862 21-07-2012 20:48
Viimane postitus: Müstik
  Dyatlovi kuru ValusTont 3 3,943 17-03-2011 18:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog