Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iidsed õpetused algajatele ( Douglas De Long)
#26
No miks mitte... uneprobleemide teemas ju Balzzar melatoniini ja erinevate näärmete vahelist juttu pidas eimiskiks, nüüd vaja talle seda veidi meelde tuletada. Muidu ehk arvab, et hambapasta mõju sõltub geenidest...
Vasta
#27
(19-08-2011, 11:32 )Balzzar Kirjutas: ". Niisugused suured füüsilised muutused käbinäärmes põhjustavad intuitsiooni ja ülemeeleliste võimete nõrgenemist. Kahekümnendaks eluaastaks on paljud noored täiskasvanud oma võimed täielikult kaotanud."
(19-08-2011, 11:41 )excubitoris Kirjutas: Ei ole päris kindel selle paikapidavuses inimese LOOMULIKU arengu valguses, kuid kui arvestada, et paljud toidulisandid soodustavad käbinäärme kängumist (millest on ka siin foorumis nii juttu kui uudiseid olnud) siis suhtuksin asja teatud ettevaatlikusega. Ehk siis - lähtuvalt sellest siis tänapäeva inimesel võib siis selline protsess vabalt toimida. Eks ole see päriselt siiski individuaalne, kuid midagi siiski ehk on.
Ma pakun, et näiteks 100+ aastat tagasi arenes inimene LOOMULIKULT (ilma E jmt aineteta) samas pole kusagil silma jäänud, et siis oleks hulgi olnud loovaid ja võimetega inimesi. Seega kui neid aineid just peoga ja pidevalt sisse ei aja, siis pakuks, et nende mõju on suht väike sellise arengu seisukohalt.

Raamatust niipalju, et mulle ei meeldi seal nö kindel kõneviis - tee seda, siis juhtub see ja too (nt skandeeri thou ja muutused tulevad uksest ja aknast tuppa, ilmneb selgeltnägemise võime, intuitiivsus hüppab lakke jne jne). Heaks näiteks ka mina ise: proovisin huvi pärast, ja päris mitu korda, ning tulemus ümmargune null.
Vasta
#28
Pigem juba 1000+ või isegi ehk veel kaugemale ajas tagasi tuleb minna, et leida "vaba arengut".
Meenuta teemasi "Iidsed astronaudid" ja muud palekontaktidega seotud teemad.
Vasta
#29
Olid ajad mil püramiidid aeti mingeid laineid kasutades püsti, praegu kopsi haamriga. Progress?

Vasta
#30
(19-08-2011, 20:42 )Celtic Kirjutas: No miks mitte... uneprobleemide teemas ju Balzzar melatoniini ja erinevate näärmete vahelist juttu pidas eimiskiks, nüüd vaja talle seda veidi meelde tuletada. Muidu ehk arvab, et hambapasta mõju sõltub geenidest...

Kust loed välja, et pidasin melatoniini ja erinevate näärmete vahelist juttu eimiskiks.?
Vasta
#31
(01-05-2012, 21:14 )Minaelan Kirjutas: See raamat on : Douglas De Long "Iidsed õpetused algajatele"
https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?164919
Sellest on juba paar aastat, kui lugesin seda, aga üht-teist tema asjadest olen selle aja jooksul järele proovinud ja samu värke kogenud mis ta isegi.
Minu osaline arvamus raamatust on siin.
Vasta
#32
(02-05-2012, 07:10 )Minaelan Kirjutas: Ah, et oled ka proovinud Smile. Ega minulgi kohe välja ei tulnud. Asi on vist selles, et ma lihtsalt ei kahtle endas. Proovisin nii kaua, kuni asi hakkas edenema.
Kas ka skandeerimisi proovisid? Kui, siis kas avaldasid lubatud mõju?
Tsitaat:Kui juba enda peal oled kogenud, et need nö müstilised asjad toimivad, siis on asi ainult visaduses ja tahtejõus.
Mitte midagi müstilist ei toimunud sealseid soovitusi proovides. Kusjuures skandeerimise võtsin ette tahtmise ja sooviga midagi saavutada. Ainuke mida üldse saavutasin oli raamatus kirjeldatud energiate tunnetamine ja mingil määral "aura" nägemine.
Tsitaat:Selles olen ma autoriga täitsa nõus, et igaühes on olemas võimed uinuvas olekus, oleneb vaid, kes tahab ja julgeb neid äratada.
Kõigi nende võimete keskmesse on asetatud käbinääre ja kui selle toimine on mingil põhjusel häiritud või ei see toimi nii nagu vaja, siis kuidas sa näed võimete äratamist ainult tahtmises ja julguses?
Vasta
#33
1. "Thõu" - kas "t" ja "h" hääldatakse eraldi häälikutena?
2. Kas "ülemise C" all on mõeldud esimest või teist oktaavi?
Vasta
#34
Vormiliselt pole minu poolest üldse vahet, igaüks võib ise ka oma tšakraavamistehnikaid luua, aga see ei kustuta mu soovi antud tehnika vormist aru saada.
Vasta
#35
Vorm ja sisu on alati omavahel seotud.
Vasta
#36
Tea, kas ikka päris kõike tasub enda peal proovida - mina sain kohutava peavalu ja seal kus peaks olema "kolmas silm" oleks nagu tuline ketas istutatud, ime et päris silmanägemine veel alles on...
Olen ise olnud tulihingeline Kõikide Tarkuste, Kõikidele Inimestele jagamise pooldaja aga nüüd omad vitsad peksavad - ikka ei pea kõike surkima - ja palun : õppige ikka võõrastest, mitte oma vigadest. Smile1
Vasta
#37
Peavalu, surve koljus ja nägemise halvenemine peaks olema sellesama tšakra tasakaalutuse sümptomid.
Vasta
#38
Hurraa. Sest, et keegi ju ise päris täpselt ei tea, kas tal on üldse vaja midagi "avada" ... surume aga jõuga lahtisest uksest sisse ja ... Gunnar Aarma ei ütelnud ilmaaegu, et igasuguseid harjutusi iseseisvalt, ilma juhendajateta ei ole mõistlik katsetada - tõde selgub ikka läbi valusate katsumuste, heh.
Vasta
#39
(19-11-2013, 17:29 )katakaroliina Kirjutas: Hurraa. Sest, et keegi ju ise päris täpselt ei tea, kas tal on üldse vaja midagi "avada" ... surume aga jõuga lahtisest uksest sisse ja ... Gunnar Aarma ei ütelnud ilmaaegu, et igasuguseid harjutusi iseseisvalt, ilma juhendajateta ei ole mõistlik katsetada - tõde selgub ikka läbi valusate katsumuste, heh.


Ei jha, muidugi ei tohi midagi iseseisvalt teha, ikka käekõrval ilusti tuleb kõndida ja luba saada vabamüürlastelt jaa...ja kui Gunnar Aarma juba on midagi öelnud siis nii ongi, see on MOTT kohe.
Tegelikult on nii, et kui midagi tehakse siis enne tuleb ikka asja uurida ja oma keha s.h. ennast kuulama/aduma/tunnetama jne õpida ja alles siis teha(keha annab väga hästi märku, kui misski valesti), siis ei teki ka vigastusi ja ausalt- kõigile ka lapsehoidjaid ei jätku.
Vasta
#40
Kahjuks küll, ei jätku - aga ei saa ma ise ja vaevalt teisedki minu, rumala peale kurjaks saada, sest ju ma sellisena tarvilik kui nõnda ilma plärtsatatud olen : endale õnnetuseks ja teistele õpetuseks. Ma ise ju kunagi oma vigadest ei õpi - vaadaku siis teised vähemalt ja saagu etemateks. wink
Vasta
#41
(19-11-2013, 18:46 )katakaroliina Kirjutas: Kahjuks küll, ei jätku - aga ei saa ma ise ja vaevalt teisedki minu, rumala peale kurjaks saada, sest ju ma sellisena tarvilik kui nõnda ilma plärtsatatud olen : endale õnnetuseks ja teistele õpetuseks. Ma ise ju kunagi oma vigadest ei õpi - vaadaku siis teised vähemalt ja saagu etemateks. wink

Ole nüüd, sa ju päris asjalik tydrik.wink
Vasta
#42
(05-04-2010, 17:19 )Balzzar Kirjutas: Kool sfinksi juures


Sfinksi juures asuv pühapaik on pühast järvest tuhandeid aastaid vanem. Püha järv on inimeste ehitatud tehisveekogu, mis kuulub Karnaki templikompleksi juurde. Suur sfinks on palju vanem kui arheoloogid arvavad (uute tõendusmaterjalide kohaselt on see vähemalt kaksteist tuhat aastat vana). Selle kuulsa ehitise all asub keerukas kambrite ja käikude süsteem. Kunagine roosiristlaste juht H. Spencer Lewis kirjeldab oma raamatus “Suure püramiidi sümboolne ettekuulutus” ( The Symbolic Prophecy of the Great Pyramid) üksikasjalikult sfinksi ja Suure püramiidi all asuvaid kambreid. Tema raamat, mis ilmus esmakordselt 1936. aastal, sisaldab kambrite joonist. Viimasel ajal on arheoloogid Egiptuse muinsusväärtuste nõukogu juhtimisel kasutanud oma laiaulatuslikel uuringutel ultraheli, et avastada sfinksi lähedusest liivaaluseid tunneleid.

Need, kes soovisid Egiptuse salakooli astuda, kogunesid sfinksi käppade ette, kus põles altarituli. Preester viis kesköise taeva all, altaritule heledas valguses, läbi vastuvõtutseremoonia, viies uued pühitsetud muutunud teadvuse seisundisse. Seejärel juhatas preester kogu grupi hanereas läbi suure ukse, mis asus hiiglasliku sfinksi rinna all. Kõik sisenejad nägid mööda pikka treppi alla laskudes võlvialust kaunistavat tiivulist ketast.

Pühitsetute õppeajal viidi Suure sfinksi all asuvas kambris läbi ka palju teisi tseremooniaid. Õpilased läbisid edenedes erinevaid õppetasandeid. Iga uuele tasemele jõudmine nõudis sissepühitsemist või tseremooniat. Edasijõudnud õpilased juhatati lõpuks läbi maa-aluste käikude Suurde püramiidi – mis on peaaegu sama vana kui sfinks –, kus toimus lõplik sissepühitsemine. Õpingute edukas lõpetamine ja kõik sissepühitsemised võimaldasid õpilastel saada müstikuteks, arstideks ja preestriteks. Nüüd olid nad valmis oma alal tööle asuma.

Vastuvõtukambri põhjapoolses osas asus sissepääs pikka koridori, mis viis teise, pisut väiksemasse kambrisse. Väiksemast kambrist said alguse kolm koridori, millest üks viis otse põhja poole, täpselt Suure püramiidi alla. Mööda koridoriga ühenduses olevat salakäiku pääses ka iidse ehitise sisemusse. Teine koridor kulges loode suunas, kolmas otse lõunasse templi alla. Seda templit kasutati palveldamiseks ja tervendamiseks. Templist viis salatrepp all asuvasse käiku.

Teine tunnel oli väga tähtis, sest see viis atlantlaste raamatukogusse. See oli tohutu ruum, kuhu olid talletatud atlantlaste teadmised. Seal hoiti mitmevärvilisi kristalle, mida kasutati ehitise valgustamiseks ja energia saamiseks. Egiptuse salakooli juhtfiguurid säilitasid seda erilist paika mitmeid sajandeid, kuid lõpuks see kadus või unustati. Raamatukogu avastatakse taas mitte väga kauges tulevikus.

Tänapäeval vaieldakse sfinksi ja Suure püramiidi tegeliku vanuse üle. Päevavalgele on tulnud vaidlust puudutavaid uusi asjaolusid. Osa geolooge usub, et sfinks on ehitatud enne aega, mida me nimetame Egiptuse tsivilisatsiooniks. Nad usuvad, et sfinks ehitati ligikaudu kaksteist tuhat aastat tagasi. Teadlaste abiga võib inimkond ühel päeval lahti harutada veel rohkem iidsete rahvaste saladusi.

Lõpuks võis iidseid salakoole leida kogu maailmast, näiteks Tiibetist, Indiast, Kreekast, Iisraelist ja Pärsiast. Ka Ameerikas võeti omaks sarnased õpetused, mille kohta on leitud kinnitust maiade ja asteekide templitest. Kuigi paljud usuvad, et sarnased traditsioonid kujunesid üksteisest sõltumatult, võib “mõistatuse” lahendada lihtsalt, kui arvestada, et salakoolid pärinevad kõik ühest allikast – Atlantisest. Järgnevad lühikokkuvõtted näitavad, kuidas salakoolid levisid kogu maailma.


Jeesuse kadunud õpetused

Üks esimesi iidsete koolide mõjutustega paiku oli Heliopolis, linn Gooseni maakonnas, nagu seda teatakse piibli järgi. See suurepärane õppekeskus asus kaheksa ruutkilomeetrisel maa-alal. E. A. Wallis Budge, kes oli kahekümnenda sajandi alguses Briti Muuseumis Assüüria ja Egiptuse muististe kogude varahoidja, on väitnud, et nüüd asuvad sellel kohal Suessi kanali veed.

Heliopolis oli iidses maailmas õppekeskusena laialt tuntud, seal õppisid paljud andekad inimesed. Jeesus Naatsaretist (vahel nimetatud ka Joosuaks Galileast) kuulus selle kooli kõige edukamate õpilaste sekka. Tegelikult oli Jeesus vana meister, kes tuli tagasi maa peale õppima ja tervendama. Ta veetis suure osa oma “kadunud aastatest” Heliopolises, õppides niisuguseid iidseid saladusi nagu energiaga tervendamine, etteaimamine, inimese aura tõlgendamine ja kanaldamine ehk meediumlus. Ta edastas neid õpetusi maailmale oma kaheteistkümne jüngri ja paljude teiste õpilaste või apostlite kaudu. Nende seas oli ka palju naisi, kes töötasid teisi aidates silmapaistvatel ametikohtadel.

Mitmed tänapäeva müstikud on välja toonud Jeesuse ja tema järgijate kadunud mineviku ning õpetused. Kõige kuulsam neist oli Edgar Cayce, kes sügaval transis olles edastas üksikasjalikku informatsiooni Jeesuse Kristuse elust. H. Spencer Lewis kirjeldab oma raamatus “Jeesuse müstiline elu” (The Mystical Life of Jesus) Jeesuse “kadunud aastaid”, tema õpinguid ja mitmeid inimesi, kellest said Jeesuse jüngrid.

Jeesuse maapealsele elule järgnenud aegadel hakkas ristiusu tasakaalustatud süsteem muutuma patriarhaalseks. Tol ajal läksid paljud Jeesuse õpetused kaduma, sest müstitsism ei kuulunud enam kristliku kiriku juurde. Uue usu osadeks said võim, kontrollimine ja poliitika. Jeesuse salajased õpetused, mis pärinesid Atlantisest ja Heliopolise koolidest, peideti masside eest aastatuhandeks.

Vahelduseks ka esoteerilist lugemist.
Ehkki saladused peideti masside eest aastatuhandeteks, arvan, et paljud isegi ei tea siiani, et üldse midagi inimeste eest ära peideti.
Ise ka ei olnud seda teemat ammu lugema juhtunud, aga see teema on vähemalt paeluv. Siin ei selgitata ega kritiseerita usku, vaid räägitakse köitvas stiilis, kuidas võidi maailmas muistsel ajal tegutseda.
Saab lugeda ka lingilt:
http://kogujamees.blogspot.com/2013/06/i...undid.html

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat