Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mõte valguse kiiruse kohta
#26
Samas, mida rohkem keha kiirus läheneb valguse omale, seda rohkem läheneb keha mass lõpmatusele.. Ilmselt tuleb siin siis kuldne kesktee leida.
Vasta
#27
huvitav mis juhtub kehaga kui ta saavutab valguse kiiruse. keha mass on lõpmatus ning mingi hetk peab tema mass pöörduma ümber antireaalsusesse... ehk siis mass kaob üldse ära.

kuidas muidu seletada valgusoskaesi mis ei kaalu kuid sõidavad rahulikult sellel kiirusel millel nad sõidavad.
Vasta
#28
Ja nüd hakkame rääkima, et valgusekiirgusel keha kas liigub ajast edasi või tagasi, või siis läheb paralleeldimensiooni : D
Ma miskipärast arvan, et valgus käitub kaugemal päiksest tsipa teistmoodi. Ma ei tea miks.
Vasta
#29
Mina lugesin sellist asja, et valgusekiirusest saab ka kiiremini liikuda, ainult et siis satubki mingisse neljandasse (või mine tea milllisesse) sagedusse ja siis valguse kiirus on meie sageduse piirkiirus(mis peaks olema kolmas).
Vasta
#30
kas keegi pole kunagi mõelnud miks ükski keha ei liigu kiiremini kui valgus... aga valgusosakesed?
Vasta
#31
Äkki sellepärast, et seda kiirust on raske saavutada. Ma mõtlen, et selle kiiruse on võimalik isegi saavutada, lükates eest eesoleva mateeria, peaks tekitama sellise maailma-maailmas efekti. Me saame seda eset näha, aga selle joaks on see nagu kusagil teises kohas, mis võib liikuda meie ruumis ükskõik kui suure kiirusega. st kusagile sisse rammida on peaaegu võimatu.
Vasta
#32
valgus ei koosne tegelikult osakestest.. footon kui osake on kõigest üks viis kuidas paremini mõõta valguse asukohta.. tegelikult on tegemist elektromagnetilise radiaktiivsusega.. kiirgus, lainetus ..

kui meil on kuskil universumiosas koht kus puudub taustsüsteem.. on ainult kaks keha.. mõlemad liiguvad poole aeglasemalt kui valgus üksteisest eemale.. kui me asume ühe keha peal siis tundub et teine keha kihutab meist valguskiirusel eemale.. ja seda väidet ümber lükata on võimatu..

seega meie tingimustest on igasugune liikumine suhteline ja suhteliselt mingi objektiga võib mingi teine objekt liikuda kiiremini kui valgus..
Vasta
#33
Tegelikult selle enda postiga ma tahtsin just lendavatele taldrikutele viidata. Nimelt on neid nähtud mitmel korral ilma häält tekitamata ületamas helikiirust, mis on meie jaoks võimatu. Tegelikkuses võib see asi aset leida nii, et see osa mida meie näeme(nn. lendav taldrik) on kõigest mingisugune väli, õige liikumisvahend (või midagi muud) asub selle sees. See väli lükkab õhu osakesed vaikselt eest ning eseme taga õhuosakesed jälle nn. sulguvad, ilma et tekitaks mingit õhuvoogu või nn. lainetust õhus. Nüüd aga tooks sisse ka USO-d, on ka nähtud, et lendavad taldrikud sukelduvad, ning lähevad meile kättesaamatutesse sügavustesse kiiremini kui meie allvee sõidukid.
Pakun, et mistahes sõiduk see poleks, igatahes on see suuteline liikuma ükskõik millest läbi(kui v.a. selle objektiga sarnase jõuväljaga esemest), ning mistahes kiirusega.
Vasta
#34
endiselt mõtlen ma... mis paneb valguslaineid nii kiiresti liikuma...
Vasta
#35
Energia ja väike(peaaegu olematu) mass?
Vasta
#36
ei usu... kuna kiirusega kasvaks see mass siiski lõpmatult suureks.
Vasta
#37
Samas see pole materiaalne, nagu ma olen aru saanud, samahästi võib küsida, kas elektriosakesel on mass kui see liigub juhtmes.
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas: metavo
Samas see pole materiaalne, nagu ma olen aru saanud, samahästi võib küsida, kas elektriosakesel on mass kui see liigub juhtmes.
Elektronidel on muidugi mass
Vasta
#39
Mul on üks selline inglisekeelne raamat nimega "The mystery of TIME", kus on räägitud ka ajast kosmoses. Siin on (tõlkes), et "Nagu Einstein tõestas 1905aastal, ei saa ükski massiga keha ei saa kiirendada valgusekiiruseni(või üle), sest sellise kiiruse juures selle keha pikkus muutuks nulliks ja selle raskus muutuks lõpmatuks. Lõpmatu massiga keha liigutamiseks oleks vaja lõpmatut energiat."

-sellest tekkis mul natuke hiljem mõte, et aga kui einstein nii väitis, siis kuidas valgus ikkagi liigub? et miks valgus ühte kohta ei jää? mis annab siis valgusele selle lõpmatu energia et liikuta?

Muudetud: 31-3-05 kell 18:18:02 fragger
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas: fragger
Mul on üks selline inglisekeelne raamat nimega "The mystery of TIME", kus on räägitud ka ajast kosmoses. Siin on (tõlkes), et "Nagu Einstein tõestas 1905aastal, ei saa ükski massiga keha ei saa kiirendada valgusekiiruseni(või üle), sest sellise kiiruse juures selle keha pikkus muutuks nulliks ja selle raskus muutuks lõpmatuks. Lõpmatu massiga keha liigutamiseks oleks vaja lõpmatut energiat."

-sellest tekkis mul natuke hiljem mõte, et aga kui einstein nii väitis, siis kuidas valgus ikkagi liigub? et miks valgus ühte kohta ei jää? mis annab siis valgusele selle lõpmatu energia et liikuta?

Muudetud: 31-3-05 kell 18:18:02 fragger

Valgusel pole massi...
Vasta
#41
Tsitaat:Algselt postitas: FLT

Valgusel pole massi...

jaa ... see selgitab mõndagi
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas: fragger
Tsitaat:Algselt postitas: FLT

Valgusel pole massi...

jaa ... see selgitab mõndagi

irw, ma lihtsalt nii laisk, et ei viitsi täpsustada Bleh... siin eespool rääkisid targemad inimesed...
Vasta
#43
Te kaldute väga teemast kõrvale.. algselt oli siin juttu käsna reageerimiskiirusest

Valgust võib võtta kui puhas energia.. kui elektron tiirleb ümber aatomituuma kaugemal orbitaalil siis tal on suurem energia kui siis kui ta tiirleks madalamal orbiidil.. kui elektron peaks langema kõrgemalt madalamale tasemele siis see energia mida enam vaja ei lähe eemaldub footonina. Footon võib olla mistahes elektromagnetiline kiirgus .. valgus, UV, infrapuna, röntgen..

tuletaks aga meelde et käsnades ei ole infokandjaks valgus.
Vasta
#44
Jälle see käsna teemaSmile
Miks ei või käsnad kasutada samal lihtsalt tehnikal põhinevat reageerimisreaktsiooni. See võib küll väliselt paista erinev, kuid võib olla valguskiiruse lähedane sugulane.
Või siis tuleme jälle teleportatsiooni teema kallale, mis pole ka eriti võimatu, kuid ma kahtlen, kas ühele käsnale oleks see jõu kohane.
Vasta
#45
Valgus liigub elektromagnet lainete kaudu, ja laineid ei mõjuta gravitatsioon, mis annab valgusele võimaluse liikuta valguskiirusel..
Vasta
#46
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
Valgus liigub elektromagnet lainete kaudu, ja laineid ei mõjuta gravitatsioon, mis annab valgusele võimaluse liikuta valguskiirusel..

Gravitatsioon mõjutab valgust küll. Meenutagem näiteks Musta Auku.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas: Kivikas
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
Valgus liigub elektromagnet lainete kaudu, ja laineid ei mõjuta gravitatsioon, mis annab valgusele võimaluse liikuta valguskiirusel..

Gravitatsioon mõjutab valgust küll. Meenutagem näiteks Musta Auku.


Aga kas must auk mitte ei mõjuta elektromagnet välja, mille kaudu valguse liigub, mitte valgust ennast..
Vasta
#48
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
Aga kas must auk mitte ei mõjuta elektromagnet välja, mille kaudu valguse liigub, mitte valgust ennast..

Sõltub muidugi sellest, kuidas neid mõisteid määratleda ... aga kaunis levinud kästlus on see (eriti füüsikas aga mitte ainult), et valgus on elektromagnetvälja erivorm - vaba leviv elektromagnetväli teatud kindlas lainepikkuste vahemikus. Ja enamasti see, mida räägitakse valguse kohta, kehtib ka elektromagnetlainete (nt raadiolained) kohta üldiselt (vajalike täpsustustega konkreetse situatsiooni jaoks, muidugi). Ja seetõttu, kui füüsikud räägivad valgusest, peavad nad sageli silmas mitte ainult seda elektromagnetlainete spektri osa, mis inimsilmas tekitab valgusaistingu, vaid elektromagnetlaineid üldiselt. Nii on see ka elektromagnetlainete (elik valguse) ja gravitatsioonivälja vastasmõju korral. Õigust räägib Kivikas.
Vasta
#49
See käsna "ergastumise" jutt... kas oleks võimalik allikat saada? Tihtipeale näiteks bioloogia- või populaarteaduslikus kirjanduses esinevate näidete varal võib kahtlustada, et mõnes asjalikus tekstis on info kiiret liikumist organismis nimetatud "hetkeliseks".

Lisaks, käsnad reageerivad mõjutustele üpris aeglaselt, nagu sõber bioloog mulle hiljuti seletas, kuna neis toimub info liikumine rakkude eritatavate kemikaalide difusiooni abil. Inimene reageerib kiiremini, kui käsn. Väga kiired poisid on ka ainuraksed, kuid nendeski on info liikumise kiirus valguse kiirusest väiksem.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Valguse kiirus ületatud? zed 32 14,331 07-02-2015, 18:46
Viimane postitus: Black Goat
  Valguse kiirus ja lõpmatu mass - sama ka vastupidi? Tutanhamon 9 6,325 11-02-2013, 00:24
Viimane postitus: Lorenz
  Üheksandike ütlusi Päikese kohta seffe 9 6,149 29-10-2008, 23:20
Viimane postitus: kurk

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat