•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jamaloogia
#76
Tsitaat:Ma ei saa sõpradega niisugust katset ju teha!
Mul on nende nii päikese kui loomamärgid ammu teada ja peas, kes keegi on...
Soovitan hoopis sul katse teha. Kutsud külla viis sõpra või sugulast ja katad laua. Enne loed näiteks Goodmani raamatust üksikasjalikult, kuidas keegi mingis situatsioonis käitub, samuti uurid välja, mis tähtede seis sellel päeval on.

Kuidas sa pihta ei saa...

Sõprade loomamärke sa võid ju teada, raamatust loetud kirjelduste loomamärke sa ei tohi teada...

Sinu poolt pakutud katse on ju jällegi vigane...kui ma enne raamatust loen, siis olen mina ju vaatlejana juba rikutud - pihtapanemised jäävad silma, möödalasud ununenevad...ma oleksin vaatlejana subjektiivne...umbes nagu vandekohtu liige, kes juba enne ausat kohtuprotsessi teab, et süüalune on süüdi... - kõik süüd tõendavad asjaolud õhutavad vaid eelarvamuslikku otsust, samal ajal kui süütust tõendavad näivad teisejärgulistena...

Toon veel korra pimekatse lingi ära: http://en.wikipedia.org/wiki/Blind_experiment ning mainin, et näiteks enamus, kui mitte kõik, ravimid ja meditsiinilised võtted käivad korra enne poelettidele jõudmist selle katse läbi...

[Muudetud: 12-21-2009 Nielander]
Vasta
#77
Nielander, vaidlus on mõttetu, sest ma tajun maailma teisiti kui sina, seal kus sina pead kaudseid meetodeid kasutama võin mina vaadata seda mis tegelikult toimub, mul on pool suguvõsa siberist tagasi tulnud noori inimesi, kes lastena seal omandasid täiuslikult impeeriumi mõtlemise ja on täna venelased , neist pole lootustki eestlasteks muutumiseks, nende kuklas on tugevasti õiged juhtmed.
Tõestada midagi saab teisele nägijale sest teda saab nihutada nägema seda mis toimub, tavainimest ei saa sundida nägema seda mida valitsev psühhiaatriakoolkond ei luba.
Vasta
#78
Kõik ei kasuta loogikat, et maailmas asjadest selgust saada!
Kasutatakse intuitsiooni ja sensitiivsust. VS-l on omapärased võimed ja loogikat tema käest nõuda on lausa patt!

Vasta
#79
Niiet sa oled võimetu isegi lihtsate terminitega oma uskumuste aluste sündi selgitama?
Ma usun, et nad tulid sealt tagasi muudetuna, see ju oligi Siberi mõte...nagu oli ka okupatsiooni ajal asjaajamise vene keelseks tegemine, kommunismi promomine, välismaailma piiramine, jne...keegi ei kahtle selle toimumise faktis - sinu poolt äratoodud mehhanismid on need, mis kipuvad tarbetult fantaasiarikkaks muutuma...

Tsitaat:Kõik ei kasuta loogikat, et maailmas asjadest selgust saada!

Vot see põhjapanev ütlus...

[Muudetud: 12-21-2009 Nielander]
Vasta
#80
tõeline idiootsus on nägija puhul mõelda selliste terminitega Nielander.
Niiet sa oled võimetu isegi lihtsate terminitega oma uskumuste aluste sündi selgitama?
Ma ei usu midagi, uskuda saab see kel pole ülevaadet, usklik usub, sest ta ei näe.
Vasta
#81
Nojah...sest elust arusaamist ei määra mitte tõde, vaid juhe igaühe kuklas.

Meil on vist siis niivõrd erineva pinge ja voolutugevusega juhtmed...
Vasta
#82
Astroloogia skeptikutele:

http://www.horoskoop.ee/article.php?getarticle=18

Tsiteerin natuke:

Skeptikud satuvad raskustesse kui nad püüavad astroloogiat halvustada, kuna nad ei suuda asjale lihtsalt läheneda. Kõik mis nad suudavad astroloogidele öelda on: “Palun esita tõendid, et astroloogia toimib”. See on kõik. Tõestamise raskused on ALATI nende inimeste poolel, kes väidavad, et miski on tõsi. Pall on nüüd astroloogide väravasse löödud ja diskussioon võib alata. Kahjuks üritavad paljud skeptikud kaugemale minna. Siinkohal tekibki probleem, sest on ilmselge, et nad ei tea asjast midagi. Ja mitte ainult seda, mõned jooksevad oma kirjutisi avaldama, kontrollimata ega nad pole mõnda loogikaviga teinud. Siin on mõnede professorite, kes peaksid asju paremini teadma, loogikavead.

Küsimus nr. 8: “Kui astroloogilist mõju vahendab mõni tuntud jõud, siis miks domineerivad astroloogias planeedid?”

Kui astroloogia mõjud on seotud gravitatsiooni, loodeid tekitavate jõududega või magnetismiga (igaühte neist eelistab erinev astroloogiline koolkond), siis suudab isegi algaja füüsika tudeng teha arvutusi, et näha, mis siis tegelikult mõjutab vastsündinut. Paljud sellised näited on kirjas Roger Culveri ja Philip Ianna raamatus “Astrology: True or False”. … Näiteks tuleb välja, et ämmaemand, kes lapse sünnitusel vastu võtab, omab mõju, mis on kuus korda suurem Marsi gravitatsioonist ja kaks tuhat miljardit korda suurem Marsi loodeid tekitavast jõust...”

Vastus: Kes väidab, et gravitatsioon või loodete jõud on need mis astroloogias toimivad? Jah, mõned astroloogid on ekslikult postuleerinud, et need energiad panevad astroloogia toimima. Kuid tõsiasi, et nad eksisid mõju allika identifitseerimisel, ei tähenda, et mõju pole olemas. Pealegi tegid seda üksikisikutest astroloogid, mitte “erinevad astroloogia koolkonnad” nagu Dr. Franknoi väidab.

Ja taaskord rakendab Dr. Franknoi vankri hobuse ette. Selle asemel, et uurida kas astroloogiline mõju on olemas, ütleb ta hoopis, et seda ei saa olla, sest ta ei tea ühtegi head põhjust miks peaks olema. Sarnasel moel, „tõestas“ kuulus matemaatik Simon Newcomb, et õhust raskem aparaat ei saa lennata. Loomulikult tõestati, et ta eksis. Seda tegid kaks jalgrattaparandajat kes ei olnud tema „tõestust“ lugenud. Sellise subjektivismi jaoks ei ole teaduses kohta. Korrektne teaduslik lähenemine on esmalt kindlaks teha kuidas asjad on ja siis uurida miks asjad on just nii nagu nad on.

Küsimus nr. 9: “Kui astroloogiline mõju kandub edasi mõne tundmatu jõu abil, siis miks ei sõltu see kaugusest?”

“Kõik teadaolevad jõud universumis nõrgenevad objektist kaugenedes. Kuid nagu tuhandeid aastaid tagasi loodud Maakeskse süsteemi puhul oodata võib, ei sõltu astroloogiline mõju kaugustest mitte üldsegi. Marsi tähtsus teie horoskoobis on identne vaatamata sellele, kas ta on parajasti samal pool Päikest kui Maa, või seitse korda kaugemal, teisel pool Päikest. Jõud, mis ei sõltu kaugusest oleks revolutsiooniline avastus teaduses, mis muudaks paljusid meie fundamentaalseid tõekspidamisi.”

Vastus: Ma nõustun, et selline jõud oleks “revolutsiooniline avastus teaduses, mis muudaks paljusid meie fundamentaalseid tõekspidamisi ”. Aga mis Teie jutu iva on Dr. Franknoi? Kas teadlased peaksid sellist avastust kartma? Kvantmehaanika tühistas samuti paljud fundamentaalsed tõekspidamised. Kas te oleks soovitanud Max Plankil oma töid sel põhjusel mitte avaldada? Kas teaduse eesmärk on teadmisi arendada või kaitsta “fundamentaalseid tõekspidamisi”? Ma tahaks väga sellele küsimusele vastust saada.

Küsimus nr. 10: “Kui astroloogiline mõju ei sõltu kaugustest, siis miks ei kasutata astroloogias tähti, galaktikaid ja kvasareid?”

Vastus: ASTROLOOGIAS KASUTATAKSE TÄHTI NING SEDA ON TEHUD JUBA TUHANDEID AASTAID. Veelgi enam, isegi raamatud sel teemal on müügil. Ainuüksi fakt, et Te sellise küsimuse esitate, näitab, et Te ei ole kursis teemaga mida kritiseerite. Palun uurige kõigepealt asja ja kritiseerige alles peale seda.
Vasta
#83
Ausaltöeldses kõlavad paljud need küsimused tõesti idiootsetena(lihast tuba, rassism, rikkaksaamine, nr 8, nr 9......ülejäänud on aga suhteliselt naelapea pihta(näiteks küsimus eostamise kohta), kahjuks pihta läinud küsimuste vastused ei ole nii ostsesed kui võiks loota...osad vastused lähevad küsimusest ju täitsa mööda...
See Randi näite vastus on kah kuidagi puudulik - autor vaid väidab, et tulemused oleksid ilmselt ka samad psühholoogilise testi korral - millega ma absoluutselt ka nõustun, kuna isiklikult ei pea minagi eriti psühholoogiast ja pühhiaatritest - no, olgu, oleks jah sarnased olnud...ergo minupärast on mõlemad jamad...

Muidu aga aitäh lingi eest...

[Muudetud: 12-21-2009 Nielander]

[Muudetud: 12-21-2009 Nielander]
Vasta
#84
Üks huvitav näide, CC nõiaraamatutes on tegu ühe maagilise grupiga, kes on kokku korjatud neljast majast, neli maja on lõuna-maa, lääne-vesi, põhja-tuli ja ida-õhk majad. Neisse majadesse sünnitakse igal aastal eri elementi, asteekide kalendri järgi iga aasta on ühe elemendi maja. Seega on tervikise saavutamiseks varastatud kehade kaudu vaja nelja eri elemendi lesbipaari, nelja eri elemendi meest ja kaheksat saadikut ja tipuks naguali paari. Naguali paar hävitab kõikides teistes nende endiste energiakehade sisu ja asendab oma sisuga. Sellega võib analoogia põhjal väita, et eri aegadesse sündidesse laiali jaotatud tervikise on sama struktuuriga, samuti on tema tükid, mis on sündinud eri elementide aastatel on elemendile iseloomulike samade iseloomuomadustega.
Seega võib väita et astroloogia on teadus mis räägib nende tervikise tükkide saatusest enam vähem õigust.
Kuigi ise pean seda asteekide maailmakirjeldust õigemaks kui uuemat astroloogiat.
Vasta
#85
otsapidi teemasse, kuigi pisut teises vallas kuid olemuslikult sama:
http://www.ap3.ee/?PublicationId=142ba6e...1110baa587
Vasta
#86
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
No...nn. pseudoskeptik Martin Vällik vaid toob ära vaid lihtsa pointi, et neid maa-aluste jõgede olemasolu ei ole tegelikult tõestatud - on vaid pendli- ja vitsameeste jutt(millest mina isiklikult ei peaks tuhkagi), mis on, noh, muidu täitsa korraliku eesmärgi argumentide tugevdamiseks justkui kindlasse(silmakirjalikult "teaduslikku") kõnepruuki riietatud...
...minuarust ei räägi ta üldse kaevandamisest või mittekaevandamisest, vaid eelkõige sellest, et tõeseks tuleks jääda ka muidu heade asjade saavutamisel...
Kui tõesti vaja, siis võib ju rääkida, et pendlimees ütles, et on jõed...mitte nagu tegemist oleks teaduslikult tõstatud faktiga, mida kaevandajad meelega eiravad...ei saa ju ometigi neile ette heita, kui nad oma uuringusse mingite inimeste müstilistel viisidel omandatud andmeid mingisuguste salajõgede olemasolu ei kaasa...
Mõnesmõttes on sealsel lehel kohati üks suur pseudovandenõu jutt...
Aga allkirja andsin minagi....

[Muudetud: 3-10-2010 Nielander]

Lisaks sellele pointitoomisele toovad nad seal ka palju muud esile. Näiteks selle, et KÕIK seal tavapäraselt figureerivad pseudo-skeptikud torpedeerivad täiega antud ettevõtmist, võetakse üks näide kuskilt ning laiendatakse seda tervele ettevõtmisel. Puhas demagoogia, arvestades, et teistpidi nii teha ei tohi - st. skeptikute puhul see ei tööta. Skeptikute puhul on alati tegemist isiksustega, kes ei ole üksteisest sõltuvad.
Vasta
#87
No kui skeptikud nii pseudoteaduste vastu on siis alustagem palun jumalast mille reaalsust pole ju väliste vahenditega suutnud keegi tõestada, keegi pole temalt suutnud intervjuud võtta veel vähem reaalse isiksusena filmilindile talletada.
Samas on kriminaliseeritud kahtle,mine kasvõi holokaustis, millel ilma jumalata pole üldse mõtet, kui pole kellele ohverdada siis pole ka täielikku ohvrit vaja, ometi istuvad nii mõnegi riigi kodanikud seaduslikul alusel kinnimajas sest nad kahtlesid kas ikka toimus nii jõle ja energiat raiskav tegevus kui laipade tuhastamine, mõni gramm tina võttis elunatukese niisama ju ära. samuti tuleks kohtu alla anda igaühe kes julgeb euroopa tänavatel märatseda allahi solvamise pärast, kes on seda tegelast keda Allahiks kutsutakse näinud, kus on allkiri seadustel mida väidetakse tema nimel sariaadikohtutes tõena kasutatavat, näiteks kellegi kividega surnuks loopimise käsk.
Või kelle väide on karilooma eriliselt piinaval viisil kõri läbilõikamine, et ta sobiks juutide söögilauale.
Kui nende väidete taga on tõde siis paluks skeptikutel see tõestada katsetega, vastasel juhul tuleks ära keelata alates ülikoolist ja usukoolidest pseudouskude õpetamine ja propageerimine.
Kuulutab ju pseudoteaduseks vitsameeste karstijõed tegelane kes ise on sünagoogi suursponsor ja tõsiusklik juut.
Vasta
#88
VironShaman: Ma ei kujuta nüüd ette, kuskohast sa selle jutu võtsid, aga siin sulle näitena üks link, mis peaks mõnele küsimusele vastama: http://www.skeptik.ee/index.php/category/usk/ateism/
Vasta
#89
See ju puha ristiusust, usun teie juttu siis kui lähete plakatid käes sünagoogi ette jumala tõestust nõudma, ristikusku ja Jeesust vaenavad juudid isegi, pane rist kaela ja lase endale näkku sülitada kui iidolikummardaja.
Alles siis võib skeptikuid tõsiselt võtta kui nad sama edukalt kui kristlust juudiusku kritiseerivad.
Vaata kas leiad oma leheküljelt ühte sõna judaismi kohta. Valikuline kriitika on olematu kriitika valikuline eitamine on vaikitava osa jaatamine. Kes on skeptikute seljataga?
Vasta
#90
Tsitaat:See ju puha ristiusust, usun teie juttu siis kui lähete plakatid käes sünagoogi ette jumala tõestust nõudma, ristikusku ja Jeesust vaenavad juudid isegi, pane rist kaela ja lase endale näkku sülitada kui iidolikummardaja. Alles siis võib skeptikuid tõsiselt võtta kui nad sama edukalt kui kristlust juudiusku kritiseerivad. Vaata kas leiad oma leheküljelt ühte sõna judaismi kohta. Valikuline kriitika on olematu kriitika valikuline eitamine on vaikitava osa jaatamine. Kes on skeptikute seljataga?

Nagu nad ei räägi seal ka kõikidest nendest teistest religioonidest: http://et.wikipedia.org/wiki/Usundite_loend

Noh...esiteks on lihtsalt kristlus selline kõige näkkukargavam religioon(võib olla islam on isegi hullem, aga...) ja lääne ühiskonnale kõige tuttavam...
Teiseks ei ole skeptikutele etteantud mingeid kohustusi ja kriteeriume, kus nad oma kriitikat läbi võivad viia...religioon on alati olnud ja jääb selliseks tundlikuks teemaks, mida keegi eriti nii väga puutuda ei taha...
ja kolmandaks ei pea skeptik põhimõtteliselt olema samaegselt oma kriitilise maailma kõrvalt ka "võitlev" ateist...

Ja mulle vägisi näib, et Sinu mõte jookseb umbes sellist liini: "Kui nad seda ei kritiseeri, siis on nad järelikult nendega kohe mestis!"

PS: See ei ole minu lehekülg...

Ja teemast ei tasu vast kah väga välja minna...mine õienda nende "juutidest-korporatsioonikäsilastest-reptiilidest-tulnukatest-skeptikutest"mõnes muus teemas...

[Muudetud: 3-11-2010 Nielander]
Vasta
#91
Saab, aga ei pea...
Mis mõttes kaks tilka vett?
Missuhtes nad sarnased siis on?
Vasta
#92
Panin ka enda hääle kirja Smile
Vasta
#93
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

Missuhtes nad sarnased siis on?


Mõlemad üritavad tõestada, et NEMAD ainuõiged on...
Vasta
#94
Tsitaat:Mõlemad üritavad tõestada, et NEMAD ainuõiged on...

Ja mis selles siis halba on...Sellesmõttes, et kes siis viitsib mingit juttu ajada, millekohta ta arvab, et ta eksib...enamus meist on mingi poole valinud ja üritavad nüüd oma poole õigsust tõestada..
Las üritavad tõestada - igaüks saab ise otsustada, kas neil see õnnestub või mitte...
Vasta
#95
Tsitaat:Skeptikud näevad ainult musta ja valget ja tulihingeliselt püüavad seletada, et muid värve ei saa olemas olla.

Popp aga kahjuks juba ette vastuvaidlematu analoogia... - millega ma isiklikult ei nõustu...
See analoogia viitab justkui sellele, et skeptikute maailmavaade on kuidagi vaesem või kitsam...olenevalt aga vaatepunktist võib asi olla hoopis vastupidine...
Võiks ju öelda, et "mitte-skeptikud" näevad maailma kohati natukene rohkemates värvides, kui tegelikult olemas on..., sealjuures eirates mõnda põhivärvi...
Ausaltöeldes on sellel teemal siin foorumis juba ammu kusagil pikalt ja laialt nämmutatud ja tambitud...ja mina enam ei viitsi

Vasta
#96
Peale musta ja valge on palju muid värve olemas.

Lisaks mul üks kujundajast tuttav seletas ükspäev, et must ja valge polegi tegelikult värvid :o

Niipalju siis must-valgest maailmast.

Thorondor: Alates postitusest 11-3-10 Kell 08:45 kuni siiani on siin skeptiku-teemaline arutelu lõigatuna Tuhala nõiakaevu päästmise teemast..


[Muudetud: 19-3-10 Thorondor]
Vasta
#97
Oehh, otsisin tükk aega kuhu järgnev jutt kopeerida, kuni leidsin selle teema.
Ehk sobib siia (võite muidugi ka ümber tõsta).

Minu esimene vandenõuteooria
Aado Lintrop - reede, 22. märts 2013

Astronoomiline kevad on käes, kuid talv püsib täies jõus. Võiks arvata, et sellistel kõleda tuulega päevadel, mil päikesepaistet on parem toast imetleda, pole projektide kirjutamine üldsegi ebameeldiv töö. Aga võta näpust – niipea, kui hakkad ennast vajalikule lainele häälestama, leiab mõistus mõlgutamise jaoks hoopis põnevamaid teemasid ning mida enam sa püüad teda õigele rajale tagasi sundida, seda kangekaelsemalt ajab ta oma asja edasi. Nii juhtus ka mõne päeva eest. Selle asemel, et sõnastada tulevase uurimistöö hüpoteese ja meetodeid, märkasin äkki, et mõtisklen hoopis selle üle, millised kuulujutud on praegu populaarsed. Folkloristid nimetavad sedalaadi jutte, kus tõe pähe pakutakse mitmesuguseid väljamõeldisi, mida püütakse kinnitada pealtnägijate tunnistuste, teaduslike avastuste ja muu sarnase atribuutikaga, tänapäeva muistenditeks, mõnikord ka linnalegendideks. Võib-olla eksis mõte neile radadele seepärast, et kuulsin hiljuti konverentsil käies ettekannet kahest suhteliselt värskest linnalegendist. Üks neist, mis kirjeldas pealtnägijatele viidates, kuidas eesti kauplustes pestakse realiseerimistähtaja ületanud salateid neile värske välimuse andmiseks, osutus puhtalt kodumaise leviga jutuks, teine aga, niinimetatud beebiporgandite kahjulikkust tõestada püüdev, oli rahvusvaheline. Juba siis tuli mulle pähe, et samasse kategooriasse kuuluvad ju lood kaugloetavate voolumõõtjate kahjulikkusest ning sellest, kuidas Tallinna uued transpordikaardid aitavad paljastada neid, kes haiguslehel olles linna mööda ringi sõidavad, nii et viimaks jäävad režiimi rikkujad haigusrahast ilma. Linnalegendi üks olulisi tunnuseid on seegi, et tõepärasena tunduv lugu jõuab otsapidi ajalehte, raadiosse või televisiooni.

Nüüd hakkasingi projektiloomega tegelemise asemel otsima internetist selliseid lugusid. Üks esimesi ettejuhtunud teemasid puudutas niinimetatud keemiajälje (chemtrail) teooriat, mis ringleb alates 1996. aastast, kuid kogub viimasel ajal taas populaarsust. Selle sisuks on väide, et lennukid piserdavad salapärase eesmärgi nimel taevasse mürki, mis toob kaasa haiguspuhanguid või muid hädasid. Selle taga olevat kas kliima muutmine, salarelva katsetused, elanikkonna juurdekasvu pidurdamine või teadlik haiguste levitamine selleks, et ravimifirmad saaksid suuremat tulu. Muidugi on tegemist valitsuste ja neist sõltuva teadlaskonna vandenõuga, seega ei saa uskuda nende kinnitusi, et triibud tekivad taevasse lennukimootori väljalaskegaasi kondenseerumise tagajärjel.

Ent on ka jutte, mille usutavust püütakse teadlaste abil suurendada. Sageli piirdutakse neis anonüümse väitega „teadlased on tõestanud”, mida võib pidada žanrile omaseks tunnuseks.

[Pilt: teadla10.jpg]

Järjest rohkem tundub ringi liikuvat jutte, kus nimetatakse soliidseid institutsioone (näiteks NASA) ja nende heaks töötavaid teadlasi nimepidi. Nendega on keerulisem, sest kui lugeja pole antud valdkonna asjatundja, pole tal võimalik vaeva nägemata kindlaks teha, kas nimetatud teadlane ikka on autoriteet alal, millel ta oma teedrajava avastuse on teinud. Olen kunagi ühe sarnase loo tõepära uurinud ja pean tunnistama, et kulus mitu tundi enne, kui veendusin selles, et tegemist on järjekordse linnalegendiga. Enamasti pole inimestel nii palju aega ja viitsimist. Siis tulebki uskuda või mitte uskuda vastavalt oma teadmistele, maailmapildile ja sisetundele. Oh kui palju ringles viimase kohta kunagi venekeelseid anekdoote. Ent jätame kõrvalised asjad. Hakkasin mõtlema, et kui minul, doktorikraadiga folkloristil, on nii raske vahet teha tõe ja väljamõeldise vahel, siis peab selliste juttude loomine olema ka päris keeruline töö, mida niisama lõbu pärast ette ei võeta.

Otsekui oma mõtte kinnituseks sattusin teemale, mille tõepära kohta ma pole tänaseni suutnud otsust langetada. Formaalselt pole tegemist muistendiga, sest itaalia teadlane Andrea Rossi on tõepoolest olemas, on Bologna Ülikoolis katseid teinud ja paljude arvates ka loonud külma tuumasünteesi meetodil toimiva e-cat’iks ristitud seadme (energy catalyzer). Vastavad internetilehed pakuvad müügiks tööstuslikku ühe megavati võimsusega soojusjaama, mis mahub tavalisse raudteekonteinerisse ning kinnitavad, et kodusesse majapidamisse sobiv 10 kilovatine jaam valmib veel tänavu. Seadet tutvustatakse kui muinasjutuliselt odava soojusenergia allikat, mille megavatt-tunni omahind on kõigest kaks dollarit. Rossi avastus tundub olevat nii peadpööritav, et Journal of Nuclear Physics’i viimased numbrid kubisevad külma tuumasünteesi teemalistest artiklitest. Alles hiljaaegu kuulutasid teadlased kooris, et selline asi on võimatu, nüüd püütakse leida Rossi aparaadi toimimisele teoreetilisi lähtepunkte. Kõik oleks kena, kui poleks kahte kummalist asjaolu – esiteks ei leidnud ma interneti avarustest ühtki konkreetset viidet reaalselt töötavale seadmele, kuigi jutud selle saadavusest algasid juba 2012. aastal ja teiseks ei avalda Rossi laiemale üldsusele oma leiutise detaile.

Miks ma selle üle pead murran? Esialgse uurimise tulemusel tundub mulle, et jutte, mille tagant paistavad suured rahad, tuleb järjest juurde. Ei aeta lihtsalt niisama pada ega lollitata sihitult rahvast, vaid püütakse kujundada suhtumist ja mõjutada turgu. Selleks, et inimesed ostaksid ühtesid asju ja loobuksid teistest või selleks, et seada ühtesid või teisi korporatsioone surve alla. Mikk Sarv ütleb ilusasti, et maailma luuakse lugudega ja juhitakse juttudega, ja paistab, et kahekümne esimesel sajandil ongi asi just niimoodi. Ainult et muistsetel aegadel olid juhtijateks teadjad või šamaanid, kes pidasid silmas kogukonna huvisid, kaasaegsetest lugudega juhtijatest ja nende motiividest ei tea me suurt midagi. Andrea Rossi seadmega ühenduses olen leidnud kirjutisi, mis püüavad graafikute najal tõestada, kuidas suured pangad üritavad massiliste tulevikutehingutega müüa maha peagi väärtust kaotama hakkavat naftat. Kui sellistel juttudel õnnestub nafta hinda kõigutada, on õige informatsiooni valdajal võimalik teenida muinasjutulisi varandusi.

Aga minu vandenõuteooria? Kui on tõepoolest nii, et maailma püütakse kirjeldatud kombel juttudega juhtida, pole ülearu kasulik toita inimesi, kelle tööks on kuulujuttude ja muistendite uurimine. Laia võrdlusmaterjali omavad rahvaluuleteadlased võivad oma uurimismeetodeid kasutades äkki tähelepanu juhtida korduvatele skeemidele või mustritele, mis ühe või teise loo linnalegendiks liigitavad ning aitavad inimestel sel kombel tänapäeva informatsioonitihnikus orienteeruda. Võib-olla pole juhus, et folkloristlikud institutsioonid on mitmetes riikides löögi alla sattunud, neid tahetakse kas päris ära kaotada või millegagi liita.

Allikas

(Illustreeriv pilt on minu juurde lisatud)
Vasta
#98
Pisikene meediakajastus ja video skeptik.ee asutaja Martin Vällikuga nädalavahetusel toimunud esimesest rahvusvahelisest skeptikute konverentsist Ringvaates.

http://menu.err.ee/v/uudised/elu/02ae5bf...konverents
Vasta
#99
Mõnes mõttes võis see Ratsionalistide konverents isegi huvitav olla.
Kas käisid ka kuulamas?
Tutvustati, et esinejateks on külalisi üle maailma eri elualadelt. Iraani päritolu Maryam Namazie võitleb inimõiguste eest, on eks-moslemite nõukogu kõneisik. Susan Blackmore on briti psühholoogiateadlane, kes alustas oma karjääri paranormaalsete nähtuste uurimisega, kuid hiljem on keskendunud teadvuse saladuste lahendamisele. Robert Eagle on briti filmitegija, kelle dokumentalistika on heitnud valgust gurude saladustesse ja selgitanud paranormaalseid nähtusi.

Ei teadnudki, et pühaduseteotus on ka Soomes siiamaani karistatav tegu.
https://www.muurileht.ee/tallinnas-toimu...onverents/


Vasta
Müstik postitas ammu-ammu eespool lingi kuulsatest-tuntut astroloogidest. Tore link oli. Ainult, et ma ei leidnud (peale mõnede eestlaste) sealt nimekirjast kedagi, kelle eksistents oleks jäänud uuemasse aega kui 18. või 19. sajand. Mis pole ka midagi erilist, sest nondel aegadel tõepoolest usuti astroloogia paikapidavusse. Seetõttu leiab nimekirjast ka selliseid suurusi nagu Newton jt.

Mõni aeg tagasi lugesin sama Müstiku postitust mingis teises teemas, kus ta esitas pika nimekirja parateadustega tegelenud tuntud teadlastest. Huvitava paralleelina koosnes ka see nimekiri peaaegu täies ulatuses 18-19. sajandi või ka mõnedest 20. sajandi alguse nimedest. 20. sajandi teise poole teadlastest olid nimekirjas esindatud vaid mõned suhteliselt tundmatud või teada olevalt ekstsentrilised tegelased. Taas ei imestanud ma mitte raasugi, sest pole ju mingi saladus, et veel 19. sajandil ja 20. sajandi algulgi peeti paljusid parateaduse valdkondi kui mitte paikapidavateks, siis vähemalt perspektiivikateks. S.t. usuti, et neis võib midagi leiduda.

Seepärast mainekad nimed nii astroloogiat kui muidki parateadusi omal ajal uurisidki. Uurisid ja heitsid lõpuks kõrvale kui kasutu, perspektiivitu. Enamuses oli see juba 19. sajandi lõpuks selge. Mõni järjepidevam tüüp üritas veel hiljemgi midagi välja imeda aga kasu ei miskit. Tänaseks on kõik tuntumad parateadused juba ammust ajast unustuste hõlma vajunud. Sel lihtsal põhjusel, et NEED EI TOIMI!

Kui need toimiks, poleks MITTE MINGIT põhjust nendega n.ö. "main-stream" tasandil mitte tegeleda. See, et nendega ei tegeleta, ongi parim indikaator, näitamaks, et tegemist on jamaga.

Loomulikult tuleb nüüd VironShamani stiilis vastus, et muidugi tegeletakse aga salaja. Einoh, muidugi! Muidugi tegeletakse salaja. Sest meie eest varjatakse kõike. Jajah. Ikka, ikka.

VironShaman vihjas siin ühes postis ka Vangale. Olen juba mitu aastat püüdnud leida Vanga ennustusi niisugusel trükitud kujul, kust oleks võimalik ilma kahtlusteta trükkimise daatumit leida. Näiteks mõni vana ajaleht või ajakiri. Loomulikult selliseid leidub aga tarvis oleks hästi spetsiifilist! Nimelt sellist, kus oleks trükitud ennustusi, mis läksid täide väidetavalt alles hiljem. Olen mitmes globaalses foorumis küsinud aga positiivset vastust pole siiani saanud. Jääb niisugune mulje, et Vanga "ennustused" koosnevad suvalisest pudrust, mida kõik juba ammust ajast teavad ja mis täide pole läinud ning post facto ennustustest, mis on kurat teab kelle poolt kirjutatud alles pärast mõne märkimisväärse sündmuse toimumist (kurski uppumine näiteks).
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat