Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulge Tuhala nõiakaevule appi
Autor Sõnum
Skarre
Vana kala

28-08-2013 23:36
Postitus: #176
RE: Tulge Tuhala noiakaevule appi
On olemas nii poolt- kui vastuargumente, ning kahtlemata on siin foorumilõngas olnud palju väärt tähelepanekuid.
Hoolimata aga Tuhala nõiakaevus pesitsevatest või mittepesitsevatest muistsetest, küsimus on ikkagi lihtne - kas valime looduse või valime raudtee.
Minu tunnetus on, et Tuhala eest seismine on juba eesti rahva egregori poolest olulisem.

Vaadates laiemat pilti ei tundu mulle oluline, kas seal kandis on mõni rahanäljas turismionu või kas kellegi bioraamid liikuma lähevad; oluline on rohkem see, et me veel väheste selle mandri rahvastena julgeme öelda, et meie loodus ja meie maa on olulisemad, kui miskine europrojekt.

Aga see on vaid minu tunnetus. Ei tasu samas unustada, et fosforiidikaevandustest sai kunagi oluline etapp ka ühe rahvuse taaseneseleidmises..
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

29-08-2013 21:30
Postitus: #177
(28-08-2013 23:36 )Skarre Kirjutas:  Minu tunnetus on, et Tuhala eest seismine on juba eesti rahva egregori poolest olulisem.

Vaadates laiemat pilti ei tundu mulle oluline, kas seal kandis on mõni rahanäljas turismionu või kas kellegi bioraamid liikuma lähevad; oluline on rohkem see, et me veel väheste selle mandri rahvastena julgeme öelda, et meie loodus ja meie maa on olulisemad, kui miskine europrojekt.

Aga see on vaid minu tunnetus. Ei tasu samas unustada, et fosforiidikaevandustest sai kunagi oluline etapp ka ühe rahvuse taaseneseleidmises..

Jah mäletan veel seda fosforiidisõda ja tõepoolest sai sellest taaseneseleidmine.
Tore, et keegi veel mõtleb ja mäletab, kuidas kõik alguse sai ja mõtleb ka praegu meie looduse säilitamisele...
Meenutan, et asustuse vanus on ju ligi 3000 aastat ja Tuhalas asub ka Virulase kooobas, mis on Eesti pikim (58 m) ja avastati 1997.a. See on maa-aluste pugemite kaudu ühendatud Nõiakaevuga.
(selle postituse viimane muutmine: 29-08-2013 21:31 Müstik.)

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
jonnipunn
Tavaliige

24-09-2013 23:02
Postitus: #178
Meil siin on ka kuivajõgi ja igivana mõis ja muud asjad ka . Aga no ma ei tea, kas te olete äkki mõelnud, et äkki see kõik on reklaam tuhala nõiakaevule? Siis rohkem külastajaid ja rohkem annetajaid? Kuna olen kohalik, siis ei oska vist sellest nõiakaevust piisavalt lugu pidada, kuna mu isa kaevust ajas samamoodi vesi üle, enne kui ta selle kinni ehitas...Aga no ma ei tea, nimi on muidugi vahva aga....
Ja lohutuseks:
Ma ei usu, et selle kaevuga midagi tehakse. See teema oli korraks üleval, kuna teeehitusele oleks see lähim koht kildu võtta... Kuid tee on juba valmis Smile
(selle postituse viimane muutmine: 25-09-2013 14:35 jonnipunn.)
Faraday
Lihtsalt lõbus

12-12-2013 20:03
Postitus: #179
Sellega peaks siis nüüd selgus majas olema?

Ära õpeta oma lapsi lihtsalt lugema ... Õpeta neid loetu kohta ka küsimusi esitama. Õpeta neid küsimusi küsima kõige kohta.
----
Ja õpi kõike seda ka ise. Eelkõige mõtlemist.
Faraday
nokitseja
kalavana

15-11-2014 02:29
Postitus: #180
RE: Tulge Tuhala nõiakaevule appi
10 aastat kestnud Nabala-Tuhala looduskaitseala saaga sai viimaks lõpu

Nabala-Tuhala aladel aastaid ja aastaid kaevandustegevuse vastu võidelnud kohalikud võisid eile kergendatult ohata. Nimelt sai vabariigi valitsuselt heakskiidu Nabala-Tuhala looduskaitseala loomine.
...
Näiteks uuriti 2010. aastal piirkonna loodusväärtusi (leiti palju kaitsealuseid taimeliike ja linnuliike), 2013. aastal kaitsealust haudelinnustikku (tehti kindlaks 25 kaitsealuse linnuliigi pesitusaegne esinemine). Samal aastal uuriti Nabala piirkonna allikaid, allikasoid, lubjarikkaid soid ja karstinõgusid. 2013. aasta lõpus valmis Eesti Maaülikooli ekspertiis, mis kinnitas, et Nabala piirkond on väärtuslik looduskompleks.

Kui toetad erakonda, toetad rahapesu!
Müstik
Shambalas

12-02-2016 17:38
Postitus: #181
Täna öösel hakkas Nõiakaev keema. Viimati kees Nõiakaev kolm aastat tagasi 2013. aasta kevadel.

Seda unikaalset karstinähtust võib näha ühest päevast kuni kolme
nädalani. Veebruarikuus kees Nõiakaev viimati 19 aastat tagasi 1997. Tuhala Nõiakaev keeb seni, kuni suurvett jätkub või kuni öökülmad selle haruldase vaatepildi lõpetavad.

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/f...d=73666299
Nielander
Questioning Everything

12-02-2016 18:47
Postitus: #182
Tsitaat:Nõiakaevust on saanud Eesti looduse ikoon.

Ei tea mille alusel selline väide tehtud on? Mingi turismilehekülje teksti? Igatahes natukene imelik kui looduse ikooniks on inimtekkeline kaev, mis juhtus õiget kohta tabama.

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 2 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog