Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimene - kosmoseolend?
Autor Sõnum
Dr. Smith
Uustulnukas

Postitusi: 36
Liitunud: Mar 2009
06-03-2010 12:40
Postitus: #1
Inimene - kosmoseolend?
Miks jäi inimene ellu sellistes tingimustes nagu kaaluta olek, kuigi kunagi varem pole ükski meie planeedi olend seda fenomeni kogenud?
Evolutsiooniteooria kohaselt, mis lähtub sellest, et elusolendid reageerivad geneetiliselt alati alles muutunud olukorrale – ja mitte kunagi kiiresti, vaid alati väga pikas ajalises perspektiivis, oleks Juri Gagarin pidanud vältimatult surema. Sellist olukorda pole maapealses evolutsioonis kunagi varem ette tulnud.

Saksa astronaut dr Reinhard Furrer, kes on ise Spacelab-Mission D1 raames läbi viinud arvukalt katseid kaaluta olekus:

[Pilt: furrer.jpg]

Alustame ühest väga lihtsast asjast. Kui te elate inimesena Maal on teie sees veri, umbes kuus liitrit. Verel on oma erikaal, ta on raske ja nii on mikrostaatiline rõhk allpool, olles seega jalgades palju kõrgem kui peas. Kuna vedeliku rõhk surub allapoole, võib veri püsida vaid seetõttu, et anumad (veresooned) on elastsed. Kujutage nüüd ette, et te jõuate astronaudina kaaluta olekusse. Vereanumad on endiselt elastsed. Mida teevad siis veresooned? Nad suruvad sellesama vere keha allosast üles. Mõne tunniga jaotub kaks liitrit verd jalgadest ja kõhuõõnest ümber rinda ja pähe. Ameeriklased nimetavad seda beebinäo-sündroomiks. Teil pole näos enam ühtegi kurdu, te näete välja nagu beebi ja teie jalad on pikad ning peenikesed. Kogu see kaks liitrit vedelikku jaotub ümber näo piirkonda. Meie keha arvab, et tähtsaim on aju funktsioneerimine. Ja seetõttu otsib keha mehanismi, mis soodustaks aju funktsioneerimisvõimet. Kuid liiga palju verd on sama halb kui liiga vähe verd. Missugune on see mehanism, mis vere peast uuesti välja tooks? Sellist polegi. Seepärast laseb inimene – või õigemini inimese keha – vere kogust vähendada. Kolme või nelja päeva pärast, maksimaalselt nädala pärast, elab iga astronaut veel vaid nelja liitri verega.

Nüüd jõuan ma oma arutluste teise punkti juurde. Inimene adapteerub, see tähendab kohaneb kaaluta olekuga. Näiteks muutub tasakaalutunnetus, muutuvad punased verelibled, muutub kaltsiumisisaldus luudes, muutub hormonaalne tasakaal. Ja seda kõike suures ulatuses. See aga tähendab, et kehal näib olevat regulatsioonimehanisme, mida justkui ei peaks olema.

Paljud seesmised protsessid peavad seega kosmoses muutuma. See võtab aega. Ja kui inimene Maa peale tagasi tuleb, võtab kohanemine uuesti teatud aja. Kuid kõik kohanemisstrateegiad on mõlemapidised, võimaldades algse olukorra taastamist.

„Erinevalt paljudest teistest elusolenditest sünnib inimene siia ilma olukorras, kus ta on võimetu ise ellu jääma, tema eest tuleb hoolitseda: viis, kuus, seitse, või kaheksa aastat. Enamikul loomadest on see teisiti, loomal on ellujäämisprogramm, mis on geneetiliselt sisse programmeeritud. Inimene aga sünnib ja ei ole ellujäämisvõimeline. Kuid looduses pole miski ilma põhjuseta. Miks on see nii? Vastus on ilmselt järgmine: Kui teil on kindel programm, siis võite selle kohe käiku lasta, kuid te pole võimeline iseseisvalt ja teadlikult tegutsema. Kui juhtute sündima võimega, mis ei ole programmeeritud, võite hakata ise programmeerima. See tähendab, et teie ees on lahti kõik võimalused. - Inimene vajab kümmet aastat, et oma software programmi käivitada. Pärast seda oskab ta rääkida, ta valdab jalgade motoorikat. Kõik, mida inimene siis teeb, toimub teisel tasandil. Inimene sünnib siia ilma ja tal on teatud sensoorsed organid, näiteks on tal sünnist saadik funktsioneeriv tasakaalumeel, ta suudab – küll pisut hiljem – silmadega vaadata, tal on seega vastuvõtuärritused, samuti on tal retseptorid, mis reageerivad puudutustele. Kõik see informatsioon võetakse vastu ja seda töödeldakse pidevalt kognitiivsete süsteemide poolt. Kuid laps vajab ometi kümmet aastat, et seda informatsiooni (tasakaalumeel, kompamismeel, nägemismeel) omavahel siduda.

Kosmoses vastuvõetud informatsioon ei ole enam selline, nagu maapeal. Žestikulatsioon, keel, kompamisfunktsioonid, kõik muutub kosmoses, miski pole enam endine. Maapeal õpitud strateegiatest pole mingit kasu. Ja kuna miski ei klapi, järeldab astronaut, et tal läheb halvasti. Seda nimetatakse kosmosehaiguseks. See tähendab, et kogu informatsiooni, mis ajju saabub, pole enam võimalik aduda. Vastuolusid pole võimalik lahendada. Ja seepärast on astronaut kosmosehaige. Inimese evolutsioonis on välja arenenud geenimehanism, et vabaneda halva enesetunde põhjustest: maos hakkab keerama.

Kuid küsimus, mille me endale esitama peame, on järgmine: kui inimene sõidab laevaga New Yorgist Bremerhavenisse ja tunneb iiveldust, siis ta oksendab Bremerhavenis; ja kui ta New Yorki tagasi sõidab, siis New Yorgis – ja järgmine kord taas Bremerhavenis. See tähendab, et te pole suuteline õppima merehaigusest üle saama. Kosmoses on aga teisiti. Umbes kolme päeva jooksul valitseb segadus, aga kolme päeva möödudes olete juba kõigega kohanenud: sellega, et kõik meeleaistingud ja kõik liigutused on muutunud ja mõisted „üleval“ ja „all“ omavad teie jaoks taas sisu. Kolme päevaga olete mentaalselt kohanenud keskkonnaga, mida te Maal polnud kunagi kogenud. Kuidas on see võimalik?

Esimene vastus: Te õppisite seda. Astronaudid on üldiselt kõrge enesehinnanguga. Siiski pole keegi neist väitnud, et ta õppis kolme päevaga ära asjad, mida ta Maal ei tundnud. Ja kui te mõtlete sellele, et lapsena vajasite kümmet aastat põhiliste programmide installeerimiseks, siis oleks see ka ebatõenäoline. Kui te seda aga ei õppinud, siis on järgmine küsimus : kust tuleb see võime?


Siin tõi Furrer välja otsustava küsimuse. Inimene, kes on alates enda sigitamise päevast olnud Maa gravitatsiooni väljas ja vajab vähemalt kümmet aastat, et koostoimes keskkonnaga ise programmeerida oma kesknärvisüsteem ja kes ka evolutsiooniliselt on olnud alati seotud oma planeediga, läheb kosmosesse ja õpib mõne tunniga ära asjad, mis ei saa ei geneetiliselt, ega „software-päraselt“ olla talle omased.
Teisalt aga ei suuda inimesed üle saada isegi mitte merehaigusest. Geneetiliselt oleks see meile ju hoopis mõeldavam, sest evolutsiooniteooria kohaselt tulid meie esivanemad veest maale.

Tekst refereeritud:
Peter Fiebag
„Loodusrahvaste saladused“
[Pilt: Loodusrahvaste%20saladused.jpg]
lk 124-130
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

Postitusi: 11,466
Liitunud: Apr 2007
06-03-2010 15:38
Postitus: #2
 
Vesise hälli teooria - http://para-web.org/viewthread.php?tid=5303

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
10-03-2010 16:36
Postitus: #3
 
Tsitaat:Algselt postitas Dr. Smith
Miks jäi inimene ellu sellistes tingimustes nagu kaaluta olek, kuigi kunagi varem pole ükski meie planeedi olend seda fenomeni kogenud?
Evolutsiooniteooria kohaselt, mis lähtub sellest, et elusolendid reageerivad geneetiliselt alati alles muutunud olukorrale – ja mitte kunagi kiiresti, vaid alati väga pikas ajalises perspektiivis, oleks Juri Gagarin pidanud vältimatult surema. Sellist olukorda pole maapealses evolutsioonis kunagi varem ette tulnud.

Eespoolse raamatu järgi inimene kohandub kiiresti uute tigimuste ja olukordadega ja järelikult on jutt sellest, et uute tingimustega kohandumine võtab väga palju aega - vale.
Või mida arvate?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Savipats
Vana kala

Postitusi: 496
Liitunud: Jan 2010
10-03-2010 17:20
Postitus: #4
 
Väga huvitav.. Kummalistest inimestest rääkides:

http://www.ananova.com/News/story/sm_3705821.html

ja

http://www.dailymail.co.uk/news/worldnew...horns.html

Jumal teab mida sealt välja võib lugeda.. laske fantaasial lennata Smile saab igasugu huvitavaid teooriaid..
Eriti huvitavaks teeb asja see, et need nii väikese vahega meedias kajastatud on.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
10-03-2010 17:28
Postitus: #5
 
Tsitaat:Evolutsiooniteooria kohaselt, mis lähtub sellest, et elusolendid reageerivad geneetiliselt alati alles muutunud olukorrale – ja mitte kunagi kiiresti, vaid alati väga pikas ajalises perspektiivis, oleks Juri Gagarin pidanud vältimatult surema.

Gagarin ei reageerinud muutunud oludele geneetiliselt(mis tõesti võtab väga palju aega), vaid lihtsalt ta keha kohandus tema kehale suhteliselt lühiajaliselt paljastatud võõra keskkonnaga...
Inimene pole ju tegelikult paljudele keskonnatingimustele vastavalt geneetiliselt ehitatud...näiteks külm kliima, kõrgmäestik, kõrbekliima...jne, aga egast ta siis kohe ei sure, kui näiteks madalmaalane alpidesse läheb...

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
29-09-2014 21:33
Postitus: #6
RE: Inimene - kosmoseolend?
Vaatasin siin eile saadet inimene......naine ja mees ja nende minevik olevik ja tulevik.
Seal näidati inimese loomist ja arengut läbi aegade. Tuleb nii välja , et inimene loodi putuka sarnaste olendite poolt . Kõige vanem näide on Lõuna Aafrikast juba 80 000 aastat tagasi...Need olid palvetaja putuka sarnased ja 2meetrid pikad olendid.
Kõigepealt loodi naine......sest uuringud näitavad, et tited on kõik naised ja pärast teatud aja möödumist üsas toimub muutus......kas neist saavad poisid või tüdrukud.
Praegune areng näitab, et ilmas väheneb järjest meeste hulk. Põhjus on nende üksiku kromosooni arengu viga...mis naistel puudub.
See on muutunud juba poole väiksemaks mõõtmetelt ka . ja iga uue põlvkonnaga , kui tekib uued mutatsioonid siis väheneb ses olev info hulk.
Juba sakslased uurisid enne sõda puhta rassi loomist kunstlikult.Kus oleksid kindla te oskustega inimesed rassi tunnustega.
Maa areng viiakse tagasi teisele tasandile, kus on ainult ühesoolised inimesed...naised. Kuna nad paljunevad siis ise ,ilma meeste abita siis mehi pole enam vaja......
Juba praegu võtavad naised üle meeste ameteid ja oskusi , siis muutuvad nad sama tugevaks.
Maa ongi üks suur labor , kus nn tulnukad teevad oma eksperimente ses valdkonnas. Kuna praegune värk ei löö arengus kosmoses läbi, siis muudetakse praegune variant siin ära.
Head edasist uurimist!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Lemet
Bännitud

Postitusi: 898
Liitunud: Jun 2010
29-09-2014 22:01
Postitus: #7
RE: Inimene - kosmoseolend?
Tsitaat:Kuid küsimus, mille me endale esitama peame, on järgmine: kui inimene sõidab laevaga New Yorgist Bremerhavenisse ja tunneb iiveldust, siis ta oksendab Bremerhavenis; ja kui ta New Yorki tagasi sõidab, siis New Yorgis – ja järgmine kord taas Bremerhavenis.

Praktikas kontrollituna on tegu jamaga. Vähemalt selle väite osas kindlasti. Kui laev tuleb välja New Yorgist ja meri on karvane, siis algab oksendamine enne, kui Vabadussammas silmapiiri taha vajub. Meri rahuneb ja Euroopas ei oksenda enam keegi. Peale mõningate eksemplaride, kel meri on krooniliselt vastunäidustet. Sama laev ja meeskond Kanaaridelt Buenos Airesesse- ei mingit oksendamist ei siin ega sealpool, kuigi ajuti oli laine ikka päris hull.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
30-09-2014 18:21
Postitus: #8
RE: Inimene - kosmoseolend?
Juba praegu osalevad nn tulnukad mitmete riikide inimarengu programmides, tehes nendega koostööd......
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Veli Joonatan
Veteran

Postitusi: 1,242
Liitunud: Feb 2012
30-09-2014 20:37
Postitus: #9
RE: Inimene - kosmoseolend?
(30-09-2014 18:21 )HUGOTH Kirjutas:  Juba praegu osalevad nn tulnukad mitmete riikide inimarengu programmides, tehes nendega koostööd......
Ma veits parandaks sind Hugoth...mitte juba praegu, vaid nad on seda kogu aeg teinud. Inimkonna algusest saadik!

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
01-10-2014 09:37
Postitus: #10
RE: Inimene - kosmoseolend?
Kõik võib ju nii olla aga miks neid siis huvitab inimese paljunemine ja lisaks sellele, pole nad siiani aru saanud, kuhu läheb inimese hing peale surma.
Midagi on neil endil puudu, kui neid värke nad uurivad..........
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Veli Joonatan
Veteran

Postitusi: 1,242
Liitunud: Feb 2012
01-10-2014 16:29
Postitus: #11
RE: Inimene - kosmoseolend?
Neil endil ei ole seda igavest hinge ja nad on meie peale kadedad ses suhtes.
Nad on lihtsalt teistsugused.

Reaalsus ei lõpe veel seal, kus lõpeb meie arusaam sellest.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Wilholmensis
Veteran

Postitusi: 883
Liitunud: May 2009
01-10-2014 23:53
Postitus: #12
RE: Inimene - kosmoseolend?
Kõik meie keemilised elemendid pärinevad kosmosest!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Augustus
isemõtleja

Postitusi: 200
Liitunud: Apr 2012
09-06-2015 23:43
Postitus: #13
RE: Inimene - kosmoseolend?
(01-10-2014 09:37 )HUGOTH Kirjutas:  Kõik võib ju nii olla aga miks neid siis huvitab inimese paljunemine ja lisaks sellele, pole nad siiani aru saanud, kuhu läheb inimese hing peale surma.
Midagi on neil endil puudu, kui neid värke nad uurivad..........

Eks tulnukad otsivad algallikat nagu inimenegi. //Igast mängust on olemas veel suurem mäng.

Ameerikat ei ole olemas Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimene ja üksildus villu 1 1,972 06-08-2018 18:37
Viimane postitus: tanoid
  Äike vs Inimene. InDemand 13 5,997 18-07-2017 13:23
Viimane postitus: Müstik
  Inimene 80000 aastat vanem kui arvati Aerling 17 7,648 25-05-2017 11:34
Viimane postitus: Müstik
  Inimene kasutab 10% oma võimetest? z3r0 c001 56 19,183 19-01-2015 19:10
Viimane postitus: coolymarxy
  Kümme müüti ajust: inimene kasutab vaid kümnendikku ajust PiziIngliito 32 13,240 04-07-2014 19:12
Viimane postitus: Mannu
  Raamatud - "Inimene - see kummaline olend" larts 3 2,048 22-05-2014 12:00
Viimane postitus: Krt
  DMT ja inimene Metafor 52 28,901 20-05-2014 19:41
Viimane postitus: Nielander
  Inimene-->tuleviku robot? hiidlane 20 8,274 17-06-2012 20:03
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Abraham Lincoln ja John F. Kennedy sama inimene? eny 2 3,466 19-05-2011 10:41
Viimane postitus: Müstik
  Milline inimene teeks midagi sellist - ehk poodunali ? (PILT fic 19 7,382 26-09-2010 13:50
Viimane postitus: ooSiQoo

Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog