Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stephen Hawking-i avaldus
#51
Mitme murrangulise hüpoteesi autor Stephen Hawking jättis enne surma endast maha viimase hiilgava geniaalsusevälgatuse. Leuveni katoliikliku ülikooli teadlase Thomas Hertogiga kahasse kirjutatud uurimuses kirjeldas ta oma viimast hüpoteesi universumi tekkimisest.

Teadusajakirjas High Energy Physics ilmunud uurimus pakub, et universum on märksa vähem keerukas kui praeguste multiversumi-teooriate põhjal järeldada võiks.

Uurimus keskendub 1979. aastal välja pakutud ja 1981. aastal teadustööks vormistatud kontseptsioonile, mida nimetatakse igaveseks paisumiseks (ingl eternal inflation).

http://forte.delfi.ee/news/kosmos/stephe...d=82012935
Vasta
#52
Stephen Hawking TOP 13 (inglise keeles):
https://www.goalcast.com/2017/07/25/step...6yglUO_W9I
Vasta
#53
Lugesin neid Hawkinsi mõtteterasid ja olen meelelahutuse eesmärgil üldse palju aforisme lugenud ja kõik ümber lükanud.

Näiteks siis hakkas silma tema nimele omistatud aforism, et vaiksetel inimestel on valjud mõtted. No ei ole nii primitiivne see maailm. Temas võis olla vaikne teadlane, kuid ega siis tema avastused ja mõtted pole kuidagi suuremad ega paremad. Vaikimine ei ole mingi näitaja ega korrelatsioon.

Kuulasin kunagi Hawkinsi kohta ausat kriitikat ja kõlas väga veenvalt. Esiteks siis öeldi, et ta on kehv teadlane ja talle anti teaduskraad lohutusena, lihtsalt tehti selline eetiline samm, et rikuti üldreeglit ja tehti talle kui invaliidile lihtsalt kingitus. Tema teaduslik töö oli aga kehv. Ja ma täiesti usun neid veenvaid seisukohti. Seetõttu pole selle telestaari aforismid ka midagi erilist.

Olen muide näinud puudega inimesi ja hinnanud endamisi nende mõtte tugevust. Ja eks nad tõesti investeerivad oma invaliidsuse tõttu rohkelt tunde oma alasse ja tundide hulk määrab lõpuks kui guru oled. Aga siiski mingi osa määrab ka miski muu, nimetagem seda andeks näiteks. Ja sellist annet ma invaliidi puhul ei näinud, takerdus sellistesse küllalt lihtsatesse mõttekäikudesse, kus mina liuglesin kiiruga läbi. Arvan sama selel Hawkinsi kohta, et eks ta üks andetu tüüp ole.

Või mis te arvate?




Vasta
#54
"The physicist has also famously argued, without convincing many neuroscientists, that human consciousness is the result of quantum computing."

...mustadest aukudest jms. (inglise keeles):

https://resonance.is/physicists-think-th...BRAIXjcvJg
Vasta
#55
(25-12-2018, 23:12 )Onu Pähh Kirjutas: Kuulasin kunagi Hawkinsi kohta ausat kriitikat ja kõlas väga veenvalt. Esiteks siis öeldi, et ta on kehv teadlane ja talle anti teaduskraad lohutusena, lihtsalt tehti selline eetiline samm, et rikuti üldreeglit ja tehti talle kui invaliidile lihtsalt kingitus. Tema teaduslik töö oli aga kehv. Ja ma täiesti usun neid veenvaid seisukohti. Seetõttu pole selle telestaari aforismid ka midagi erilist.

Arvan sama selel Hawkinsi kohta, et eks ta üks andetu tüüp ole.

Või mis te arvate?
Arvan, et sa ei ole Hawkingi teooriaid üldse lugenud. Praalid siin igas teemas ja ajad täielikku udu. Kui foorumlaste arvamusi tahad, siis on need juba kahes teemas välja toodud.
Millise teaduskonna sina lõpetanud oled, et Hawkingi andetuks tüübiks nimetad?
Kas sa üldse oled Hawkingi "Aja lühilugu" läbi lugenud või mõne teise teose?
Hawking on teadusmaailmas tuntud kui "mees, kes on relatiivsusteooria heaks teinud rohkem kui ükskõik kes pärast Einsteini".

Ka väitis ta, et ükski must auk pole igavene, vaid kaotab aja jooksul oma massi ehk, nagu füüsikud ütlevad, "aurustub". Põhjuseks on kvantmehaaniline efekt -- juba eespool mainitud vaakumi polarisatsioon ehk osake-antiosake paaride teke.
Mida sina mustadest aukudest tead?
Kas oskad ka välja arvutada mustade aukude võimaliku eluea?
Vasta
#56
Stephen Hawking oli hiilgav teoreetiline füüsik ja teda peetakse maailma üheks suurimaks mõtlejaks. Ta oli kolmkümmend aastat Cambridge’i ülikooli matemaatikaprofessor.

Stephen Hawkingi viimane raamat: "Lühikesed vastused suurtele küsimustele" https://www.rahvaraamat.ee/p/l%C3%BChike...9949647583

Kas jumal on olemas?
Kuidas kõik alguse sai?
Kas tulevikku saab ette ennustada?
Mis on musta augu sees?
Kas universumis leidub teisi intelligentseid eluvorme?
Kas tehisintellekt osutub meist nutikamaks?
Mil moel me kujundame tulevikku?
Kas me jääme Maal püsima?
Kas me peaksime kosmoseruumi koloniseerima?
Kas ajaränd on võimalik?
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Stephen Hawking-i uus avaldus kaido81 88 39,854 10-01-2012, 06:49
Viimane postitus: levis

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat