Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stephen Hawking-i avaldus
#26
Tsitaat:Algselt postitas madman07
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Ma loodan siin ainult hetkel ÜHELE asjale, et enamik siin viibijatest nõustub minuga vähemalt ÜHES
asjas - midagi siin Maal toimub millest laiadele massidele teada anda ei taheta.
Viibin siinSmile ja olen Sinuga selles ühel meelel et "mingi jant" toimub aga kaldun arvama et ka maapealne ladvik ei hooma mis jõududega täpselt tegemist on(tõestuseks sellele on aastakümneid erinevate riikide poolt süstemaatiliselt tehtud ufo-vaatlused ja uuringud...mis tõenäoliselt neid siiski pika ninaga jätsid....)!

Ei ütleks, et pika ninaga, sest eks ole ju kõik need UFO-toimikud UFO-juhtumeid täis.
Väike osake nopiti välja ja anti meilegi internetti lugemiseks, aga suurem osa muidugi siiani avaldamata:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=1700&page=1

Üldiselt oled sa kindel, et riikide poolt UFO-sid uuritakse? On ammu teada, et enamus UFO-organisatsioone ei ole riiklikud.
Ja need, mis on - need ei ole usaldusväärsed.
Siin maailma tähtsamad UFO-organisatsioonid:

http://www.ufoinfo.com/organizations/index.shtml


Milline neist oma töö lõpetanud on ja järeldusele jõudnud, et nad on pika ninaga jäänud?
Kui vaadata kasvõi USA UFO-organisatsioone osariikide kaupa, siis näiteks Californias on 15-16 UFO-organisatsiooni.
Aga kui palju on osariike?
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas Leena
Kui mu mälu ei peta siis professori amet on palgaline, mitte teaduse kraadile põhinev. Kas keegi oskab nimetada kas või ühe tema poolt tehtud reaalse panuse füüsikasse? Mida on tema geniaalne mõistus meile andnud? Avastuse? Tõestuse millelegi? On olemas äkki Hawkinsi valem? On olemas mingi Hawkinsi mõõtühik?

Enim on Hawking uurinud mustade aukude teket jms. Uurisin andmebaasist, et ta on mainitet näiteks nendes:

1. The Hawking Information Loss Paradox: The Anatomy of a Controversy The Hawking Information Loss Paradox: The Anatomy of a Controversy
The British Journal for the Philosophy of Science, Vol. 50, No. 2 (Jun., 1999), pp. 189-229)

2. Black Hole Remnants and Classical vs. Quantum Gravity Peter Bokulich Philosophy of Science, Vol. 68, No. 3, Supplement: Proceedings of the 2000 Biennial Meeting of the Philosophy of Science Association. Part I: Contributed Papers (Sep., 2001), pp. S407-S423

Ja SIIT saab näiteks ta üht loengut lugeda.

Aga ta üldiselt on agar sõnavõtja igasugustel kosmoseteemadel. Kui mu mälu mind ei peta, siis midagi kosmoses on tema järgi nimetatud, kuid mitte ei mäleta.
Vasta
#28
Minu jaoks on Stephen Hawkins alati geenius olnud:

http://et.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking

Raamatu "Universum pähklikoores" tutvustus:
http://www.loodusajakiri.ee/horisont/artikkel79_68.html
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas InDemand
Kui mu mälu mind ei peta, siis midagi kosmoses on tema järgi nimetatud, kuid mitte ei mäleta.

Tuleta meelde. Mis ja miks? Huvitab siiralt.
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Tsitaat:Algselt postitas madman07
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Ma loodan siin ainult hetkel ÜHELE asjale, et enamik siin viibijatest nõustub minuga vähemalt ÜHES
asjas - midagi siin Maal toimub millest laiadele massidele teada anda ei taheta.
Viibin siinSmile ja olen Sinuga selles ühel meelel et "mingi jant" toimub aga kaldun arvama et ka maapealne ladvik ei hooma mis jõududega täpselt tegemist on(tõestuseks sellele on aastakümneid erinevate riikide poolt süstemaatiliselt tehtud ufo-vaatlused ja uuringud...mis tõenäoliselt neid siiski pika ninaga jätsid....)!

Ei ütleks, et pika ninaga, sest eks ole ju kõik need UFO-toimikud UFO-juhtumeid täis.
Väike osake nopiti välja ja anti meilegi internetti lugemiseks, aga suurem osa muidugi siiani avaldamata:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=1700&page=1

Üldiselt oled sa kindel, et riikide poolt UFO-sid uuritakse? On ammu teada, et enamus UFO-organisatsioone ei ole riiklikud.
Ja need, mis on - need ei ole usaldusväärsed.
Siin maailma tähtsamad UFO-organisatsioonid:

http://www.ufoinfo.com/organizations/index.shtml


Milline neist oma töö lõpetanud on ja järeldusele jõudnud, et nad on pika ninaga jäänud?
Kui vaadata kasvõi USA UFO-organisatsioone osariikide kaupa, siis näiteks Californias on 15-16 UFO-organisatsiooni.
Aga kui palju on osariike?
Mainisin riiklikul tasandil maksumaksja raha eest aastakümneid toimunud uuringuid(sõjaväelised struktuurid ju seda on) - tuleb ju välja et "täiega" uuriti ning eitati seda huvitundmist ja kindlasti ei võetud seda nn "ufonähtust" pealiskaudselt......aastakümned tohutut tööd ja mis on küll see mis sunnib erinevaid riike nüüdseks tunnistama et " näed siis, uurisime jah aga eelkõige sellest vaatevinklist et ega need ilmingud riiklikku julgeolekut ei ohusta - jõudsime seisukohale et ei ohusta".....njahh.......ametlikke avaldusi kahjuks ei kiirustata tegema et kuhu maani nende vaatlused ja analüüsid siis jõudsid (aastakümneid kestnud!!!!) Mis puutub MUFON-isse ja teistesse sellelaadsetesse n.ö UFO-organisatsioonidesse siis tegemist on kahjuks peamiselt administratiivsete üksustega mille raames eriti peale presentatsioonide-konverentside ja "nänni" müügiga suurt ei tegeletagi(kahjuks....) - jah kogutakse vaatlusandmeid(tubli seegi)....aga see on ka kõik - sisulist põhjalikku edasiviivat analüüsi kohtab väga vähe, pigem näib et MUFON-i juhtfiguurid ei olegi eriti huvitatud tõe selgitamisest - jääks ju ära tohutu hulga raamatute ,dvd-de, ufohunteri varustuse müük - see on tegelikult väga suur äri.
Vasta
#31
Just nimelt InDemand - uurinud, kuid sisuliselt ta midagi UUT avastanud ei ole.
Mingi aeg tagasi lugesin üht lühikest ja suht kriitilist lugu tema "karjääri" suhtes.
See on vägagi sarnane Einsteini eluloole ja karjäärile.
Vasta
#32
Tsitaat:Algselt postitas madman07

... jah kogutakse vaatlusandmeid (tubli seegi)....aga see on ka kõik - sisulist põhjalikku edasiviivat analüüsi kohtab väga vähe, pigem näib et MUFON-i juhtfiguurid ei olegi eriti huvitatud tõe selgitamisest - jääks ju ära tohutu hulga raamatute ,dvd-de, ufohunteri varustuse müük - see on tegelikult väga suur äri.

Muidugi ei ole MUFON-i liikmed huvitatud, sest nad on ära ostetud minu arvates, see on variorganisatsioon.
Moodustati pärast neid skandaale UFO-de vallas.
Aga vahel nad avaldavad ka üht-teist. Siin üks lugu koos tõenditega:
http://www.thelivingmoon.com/49ufo_files..._Case.html
Teiste UFO-organisatsioonide kohta ei oska öelda, sest pole neid ükshaaval uurinud. Ja kes jõuakski? Neid ju oma must miljon.
Aga mis sealt Hillary Clintoni UFO-lehelt ka huvitavat välja koorus?

To Excubitoris:
Pole neil Hawkinsi teooriatel suurt viga midagi. Teised ei oska niisuguseidki püstitada.
Seal sellel raamatu tutvustusel oli näiteks järgmine lause:
Raamatu raskeim peatükk on viies, mis käsitleb ajas rändamist. See intrigeeriv osa sisaldab mitmeid mõisteid –näiteks ajasilmus, ussiurge –, mille sisu on minu arvates väga raske lihtsate näidete varal edasi anda. Aga Hawking saab sellega hästi hakkama. Oluliselt aitavad illustratsioonid, olgugi et sellisesse visualiseerimisse tuleb alati suhtuda teatud eelarvamusega ja hoolikalt jälgida selgitavat teksti.


[Muudetud: 26-4-2010 Müstik]
Vasta
#33
excu - olen sinuga ühel nõul. Midagi on toimumas. Liiga palju segaseid signaale.. kuskil käib mingi cover-up.

Aga Hawkingsi teemadel

Olen lugenud tema Universumit Pähklikoores - väga huvitav raamat... Tema avastused ja panused on pealiselt kosmoloogia vallas.
Tsitaat:Wikipedia
1. In the late 1960s, he and his Cambridge friend and colleague, Roger Penrose, applied a new, complex mathematical model they had created from Albert Einstein's general theory of relativity. This led, in 1970, to Hawking proving the first of many singularity theorems; such theorems provide a set of sufficient conditions for the existence of a singularity in space-time. This work showed that, far from being mathematical curiosities which appear only in special cases, singularities are a fairly generic feature of general relativity.

2. He supplied a mathematical proof, along with Brandon Carter, Werner Israel and D. Robinson, of John Wheeler's "No-Hair Theorem" – namely, that any black hole is fully described by the three properties of mass, angular momentum, and electric charge.

3. Hawking also suggested that, upon analysis of gamma ray emissions, after the Big Bang, primordial mini black holes were formed. With Bardeen and Carter, he proposed the four laws of black hole mechanics, drawing an analogy with thermodynamics. In 1974, he calculated that black holes should thermally create and emit subatomic particles, known today as Bekenstein-Hawking radiation, until they exhaust their energy and evaporate.

4. In collaboration with Jim Hartle, Hawking developed a model in which the universe had no boundary in space-time, replacing the initial singularity of the classical Big Bang models with a region akin to the North Pole: one cannot travel north of the North Pole, as there is no boundary.

5. Along with Thomas Hertog at CERN, in 2006 Hawking proposed a theory of "top-down cosmology," which says that the universe had no unique initial state, and therefore it is inappropriate for physicists to attempt to formulate a theory that predicts the universe's current configuration from one particular initial state

6. Hawking's many other scientific investigations have included the study of quantum cosmology, cosmic inflation, helium production in anisotropic Big Bang universes, large N cosmology, the density matrix of the universe, topology and structure of the universe, baby universes, Yang-Mills instantons and the S matrix, anti de Sitter space, quantum entanglement and entropy, the nature of space and time, including the arrow of time, spacetime foam, string theory, supergravity, Euclidean quantum gravity, the gravitational Hamiltonian, Brans-...e and Hoyle-Narlikar theories of gravitation, gravitational radiation, and wormholes.


siinkohal kõik tõlkima hakata on paras piin, kuid lõigud lühidalt:
1.Aretasid Einsteini teooriast keerukama mudeli millega tõestati üks paljudest singulaarsuse teoreemidest.
2.Leidis matemaatiliselt, et musta auku on võimalik iseloomustada massi , kaldus liikumise (?) ja elektrilaengu kaudu.
3. Pakkus välja, et pärast Suurt Pauku tekkisid ürgsed mustad augud. Mingite teiste teadlastega koostas 4 seadust mustade aukude mehaanikast, tõmmates paralleele termodünaamikaga. Avastas Bekenstein - Hawking radiatsiooni..
isiklikult olen kuulnud ainult seda kui ainult Hawkingi radiatsiooni.. ehk oli tema panus siis suurem? wiki link kah - kliki
4.Lõi mudeli, kus universumil pole aegruumis piire..( ma ei tea mida see täpselt tähendab, kuid ma eeldan, et igaüks sellega hakkama ei saaks)
5.Arvas, et universumil polnud algset ainulaadset olekut, seega pole kohane proovida formuleerida teooriat, mis ennustaks universumi kujunemist selliseks nagu ta on praegu.
6.Loetelu tema töödest.

Pean temast väga lugu.. brilliant mind.

Aga arengu kohta küsiks, et kas on võimalik areneda nii kaugele, et tähtede vaheline reisimine on käkitegu, kuid samas jääda nii "primitiivseks" et ei suuda koos eksisteerida teiste organismidega? Kui planeet on piisavalt suur siis pmts peaks ressurssidest jätkuma nii kaugele arenguks, kuid nagu Maa on näidanud, siis ükskõik kui suur see planeet ka pole.. ikka jääb puudu.

Ma arvan, et kõige sõbralikumal tsivilisatsioonil on kõige kiirem areng ja ehk on just nemad kes meid leiavad või vähemalt astuvad meie kui süütukeste kaitseks välja.
Samas jõuga saab ka palju ära teha.. no ma ei tea Sad


[Muudetud: 4-26-2010 Savipats]
Vasta
#34
Hawking teab mida ja miks ta räägib. Tema aeg hakkab otsa saama.
Vasta
#35
See viimane postitus on kuidagi eriti fataalne. Ehk põhjendad ka, mida kirjutasid?
Vasta
#36
Tema tööd on enamasti sellised 30 aasta vanused, ta on nagu nüriks jäänud. Muidugi piinab teda ka tema raske haigus, mis on tõesti fataalne. Kui ta just mingi suurema projektiga ei tegele siis ma arvan, et talt pole enam midagi suurt oodata.. tema töö on tehtud - aeg on teatepulk edasi anda.
Vasta
#37
Tsitaat:Algselt postitas Savipats
excu - olen sinuga ühel nõul. Midagi on toimumas. Liiga palju segaseid signaale.. kuskil käib mingi cover-up.

Aga Hawkingsi teemadel

Olen lugenud tema Universumit Pähklikoores - väga huvitav raamat... Tema avastused ja panused on pealiselt kosmoloogia vallas.

Kust sa selle raamatu said, ma otsisin aga ei leidnud kusagilt, võibolla otsisin valedest kohtadest.
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas kaido81
Kust sa selle raamatu said, ma otsisin aga ei leidnud kusagilt, võibolla otsisin valedest kohtadest.
Raamat on välja antud 8 aastat tagasi ja ega head
raamatud poodi kauaks ei jää:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?10835
http://www.apollo.ee/product.php/0901208

Vahel võib selliseid ainult kasutatud raamatute
müügis kohata ja mõnikord aetakse hinnad üles...
http://vanajahea.ee/PublishedService?fil...2&pagenr=2

Lugemiseks peaks ikka raamatukogudest saama
ja kui igas külaraamatukogus ka pole, aitab veel
raamatukogudevaheline tellimine, küsida tuleb.


[Muudetud: 27 Apr 2010 Tehnoloog]
Vasta
#39
Liine ei taha välja öelda , et Hawkingil on oma tugevad õpetajad ja tänu ta niinimetatud puudele on ta üks neist, kes elavad korraga mitmes kihis.
See mida ta ette ennustab, on sõda erinevate farmipidajate vahel. Täna karjatavad meid Orioni kurjuseimpeeriumi farmerid, üks katse nende ülemvõimu murda oli vuntsi projekt aga see seltskond lõpetas omade evakuatsiooniga nende maailma.
Kurjuseimpeerium laiendab haaret ja teised, kes ka maal oma tugipunkte omavad on juba üsna pahased. Osa teisi ei kannata radiatsiooni ja seepärast pihustab Ameerika oma sõdades tonnide kaupa laskemoona kaudu lahjat uraani sõjapiirkondadesse.
Seda nii lahesõjas, Serbias kui Iraagis, täna siis Afganistanis.
Nii võib jälle juhtuda sama mis Orioni lemmikrahvaga juba juhtus, et hakatakse piiblirahvast tagasi nende koduplaneedile saatma - hingi muidugi. Mingi seltskond väidab järeljätmatult, et piiblirahvas on Orioni tulnukate projekt oma hingede kehastamiseks maistesse kehadesse ja selle kaudu Maa ülevõtmist oma valitsuse alla.
Korduseks nii palju, et ka täna on maal mitu seltskonda inimestega sümbioosis tulnukaid, kes vaikselt oma vahel sõda peavad ja elupiirkondade pärast kaklevad.
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Liine ei taha välja öelda , et Hawkingil on oma tugevad õpetajad ja tänu ta niinimetatud puudele on ta üks neist, kes elavad korraga mitmes kihis.
See mida ta ette ennustab, on sõda erinevate farmipidajate vahel. Täna karjatavad meid Orioni kurjuseimpeeriumi farmerid, üks katse nende ülemvõimu murda oli vuntsi projekt aga see seltskond lõpetas omade evakuatsiooniga nende maailma.
Kurjuseimpeerium laiendab haaret ja teised, kes ka maal oma tugipunkte omavad on juba üsna pahased. Osa teisi ei kannata radiatsiooni ja seepärast pihustab Ameerika oma sõdades tonnide kaupa laskemoona kaudu lahjat uraani sõjapiirkondadesse.
Seda nii lahesõjas, Serbias kui Iraagis, täna siis Afganistanis.
Nii võib jälle juhtuda sama mis Orioni lemmikrahvaga juba juhtus, et hakatakse piiblirahvast tagasi nende koduplaneedile saatma - hingi muidugi. Mingi seltskond väidab järeljätmatult, et piiblirahvas on Orioni tulnukate projekt oma hingede kehastamiseks maistesse kehadesse ja selle kaudu Maa ülevõtmist oma valitsuse alla.
Korduseks nii palju, et ka täna on maal mitu seltskonda inimestega sümbioosis tulnukaid, kes vaikselt oma vahel sõda peavad ja elupiirkondade pärast kaklevad.

Ma ei ole su fänn aga su jutus on tõsine iva. Eriti kui mõelda selle üle mille nimel turbanitega tegelasi lähis-idas oma maaalustest käikudest välja üritatakse ajada ja kes kõik selle taga on.
Ei pea ju olema geenius et aru saada sellest et Iraani, Afgaani sõda ei peeta nafta pärast ja sõjapidajaid ei huvita nende maade kodanike vabadus.
Ja milleks siiani hoitakse alles tuumarelvastust kuigi on teada ei kesiganes esimese löögi teeb on tulemus inimkonnale fataalne iga stsenaariumi korral.


[Muudetud: 4-27-2010 as-green]
Vasta
#41
Üldjuhul ei tehta midagi ilmaasjata - siit küsimus - miks Hawkins tegi oma suu lahti just nüüd ?
Öeldakse, et igal prohvetil on oma kuulajaskond - pole kahtlustki, et Hawkins on olnud teatud
seltskonnale A ja O ning tema ütelused on olnud mõningatele sarnased Jumala sõnale. Seega
- kui ta midagi ütleb siis päris suur seltskond teda ka kuulab ja teeb sellest omad järeldused ja
kujundab nii käitumise kui mõttemudelid. Hetkel tundub sõnumiks olevat, et "UFOd" on olemas,
kuid nende suhtes tuleb olla ettevaatlik ja neid karta. Kas hakkab kuju võtma stsenaarium mille
järgi tabab meid tulevikus "ufode" invasioon? Kui teatud skeptikutele ütlen näiteks mina või meie
VironShaman midagi (rääkimata Ickest jne) UFOde kohta siis meid ignoreeritakse ning ei võeta
tõsiselt. Kui seda aga teeb Hawkins siis on selge, et samad skeptikud teevad kalendrisse märgi
ja hakkavad ootama UFOde invasiooni või vähemalt lähikontakti. Nad ei taha seda küll avalikult
tunnistada, kuid nüüd on NENDE autoriteedi poolt mõttemall neile pähe istutatud......
Vasta
#42
Ah et miks siuke avaldus?
Võib-olla SETI tähtpäeva puhul!
Võib-olla ta teab samuti, et seda teemat on arutatud veel Vatikanis, EU kinnisel nõupidamisel, Briti enda valitsuses ja paljudes kohtades kindlasti veel....

Lisaks tulevad NASAkad välja täna mingisuguse konverentsiga ET otsingute kohta: http://www.nasa.gov/home/hqnews/2010/apr...lecon.html
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Üldjuhul ei tehta midagi ilmaasjata - siit küsimus - miks Hawkins tegi oma suu lahti just nüüd ?
Öeldakse, et igal prohvetil on oma kuulajaskond - pole kahtlustki, et Hawkins on olnud teatud
seltskonnale A ja O ning tema ütelused on olnud mõningatele sarnased Jumala sõnale. Seega
- kui ta midagi ütleb siis päris suur seltskond teda ka kuulab ja teeb sellest omad järeldused ja
kujundab nii käitumise kui mõttemudelid. Hetkel tundub sõnumiks olevat, et "UFOd" on olemas,
kuid nende suhtes tuleb olla ettevaatlik ja neid karta. Kas hakkab kuju võtma stsenaarium mille
järgi tabab meid tulevikus "ufode" invasioon? Kui teatud skeptikutele ütlen näiteks mina või meie
VironShaman midagi (rääkimata Ickest jne) UFOde kohta siis meid ignoreeritakse ning ei võeta
tõsiselt. Kui seda aga teeb Hawkins siis on selge, et samad skeptikud teevad kalendrisse märgi
ja hakkavad ootama UFOde invasiooni või vähemalt lähikontakti. Nad ei taha seda küll avalikult
tunnistada, kuid nüüd on NENDE autoriteedi poolt mõttemall neile pähe istutatud......

Täpselt samad mõtted!Smile
Ainult, et Hawkins on kaua aega sedasama juttu rääkinud - aga seni lihtsalt ääri veeri.... Rääkinud on vist vale sõna? Olen teda telekast vaadanud ja minu arvates kasutab ta mingit aparaati oma sõnumite edastamiseks?
Ja VS-l on õigus, et tal on võime ka teistel tasanditel ringi liikuda.
Aga imelik jah, et nagu Hawkins, siis kohe uudised igas lehes. Isegi Ringvaates räägiti sellest, kuigi saatejuhi näoilmest oli näha, et teda ajab jutt igasugustest tulnukatest ainult naerma ja ta ei saa teemale üldse pihta.
Ma kohe mõtlesin, et mis siis veel saaks, kui mõni UFO meiegi põllule maabuks - ilmselt pööraksid ajakirjanikud siis kõik ära.
Vasta
#44
Mu meelest Tom'il suht loogilised põhjendused, et miks just NÜÜD...
Vasta
#45
Sellest NASA konverentsist räägivad kõik uudistelehed.
Eks näe, kas neil midagi uut ka rääkida on? Ja UFO-dest räägitakse ju iga päev.
Pidevalt igasugused UFO-konverentsid ja muud arutlused.

Viimane kord rääkis NASA teiste juttude sees näiteks ka niisugust juttu:
http://www.reuters.com/article/idUSN0331082120080903

Ja leidsin veel artikli, kus pealkirjaks NASA ET SILMAD.
ET olend siis kujutatud niisugusena:
http://www.ufodigest.com/news/0808/image...hybrid.jpg
Oleks tore küll kui NASA konverentsil nendest olenditest ka midagi räägitakse...aga ilmselgelt räägitakse ainult maa-väliste olendite võimalustest nagu alati.
Aga eks hoiame silma peal...
Vasta
#46
Rääkides tulnukatest: http://www.hulu.com/watch/128313/paranor...st-contact
Vasta
#47
Mnjah...Nasa Maavälise elu uurimise teadlased kavatsevad jätkata uuringuid ( raha, raha ) ja
plaanis on vähemalt 28 erinevat projekti.


http://www.csmonitor.com/Science/2010/04...trial-life

See eluvorm mida nemad otsivad on minu arvates ainult bakterite tasemel. A'la bakter X näitab, et kunagi oli seal Marsil elu. Mis, muidugi ei ole vähem tähtis ehtsa humanoidi avastamisest aga lihtsalt kordi igavam.

Vasta
#48
Las nad uurivad, peaasi et kurja külla ei kutsu.
Vasta
#49
Vähesed vist mäletavad, aga füüsik Hawkins tuli ka maailmalõpu hoiatustega välja.
Ühes mitte kaua aega tagasi näidatud Suurbritannia dokumentaalis hoiatas ta:
"Tulnukad on kuskil lähedal ning Maal on parem asjadel pilk peal hoida."
Hawkins hoiatas, et tulnukad võivad Maad rünnata selle ressursside pärast.

Nendele, kellele ei piisanud tulnukate poolsest ohust, tõi Hawking veel ühe ennustuse: arvutitehnoloogia ületab mõne aja pärast inimmõistuse võimalused. "Erinevalt meist kahekordistavad arvutid oma võimsust 18 kuu jooksul," ütles ta. "Oht, et nad võivad välja töötada kunstliku intellekti ning maailma vallutada, on reaalne." Tema muret jagas ka tuntud arvutispetsialist Bill Joy. Tema arvates luuakse 2030 aastaks mõistusega arvutid, mida võib võrrelda inimesega.
Hawkinsi arvates on suurim oht ka selles, et reisimine ajas on võimalik.
"Varem peeti ajas reisimist teaduslikult jamaks, ning ma püüdsin sellest rääkida, riskides, et mind peetakse napakaks," tunnistas Hawkins, "kuid praegu ei taha ma enam ettevaatlik olla."
Ühes intervjuus ütles Hawkins: "Ma ei usu, et inimkond kestab rohkem kui tuhat aastat, muidugi juhul, kui me kosmosesse ümber ei asu."
Vasta
#50
Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) saatis täna, 20. detsembril Hispaanias asuva Cebreros raadioantenni abil kosmosesse enam kui 3000 sõnumist koosneva ja 14-minutit kestnud raadioülekande. Sõnum koosnes inimeste eelnevalt antud vastustest ühele elementaarsele küsimusele: "Kuidas meie praegused keskkonda puudutavad tegevused kujundavad tulevikku?".

Selle asemel, et reaalselt maavälise eluga kontakti saada, oli ettevõtmise eesmärgiks pigem promo jätkamaks dialoogi meie kollektiivsest vaatepunktist tuleviku suhtes.

Allikas (inglise keelne)
Aktsiooni leht (mitmekeelne)
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Stephen Hawking-i uus avaldus kaido81 88 39,854 10-01-2012, 06:49
Viimane postitus: levis

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat