Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Infoväli kui maailm ja vastupidi
#51
Tõin teisest teemast ühe posti siia, kuna tahaksin seda edasi arutada.

(27-02-2011, 15:06 )Loogik Kirjutas: Mina olin u.13 aastane poisike kui mõtlesin maailma asjade peale ning ootamatult sain sellise info: universumis on infoväli,mida inimesed kasutada saavad.
Kes ja kust selle info saatis...seda ei lisatud.

Hiljem olen seda välja pidevalt kasutanud,aga see on juba teine jutt.
Olen ka sellest infoväljast kuulnud ja põgusalt lugenud.
Kuidas sa infoväljaga kontakti saad/võtad? Millist infot on sealt võimalik hankida ja kas see alati soovi korral õnnestub?

Esialgu need kaks küsimust, aga ootan esmalt nendele kahele vastuse ära, siis küsiksin meeleldi veel.
Vasta
#52
Seda ma paari lausega seletada ei oska,aga umbes nii,et püüad endale ette kujutada seda kohta või asja mille kohta infot vajad.
Kasutasin nähtust pikalt oma töös,siin sellel peatuda ei tahaks...vast niipalju,et lihtsustas tööd meeletult.Andis
ajalist võitu ja vähendas vaimset koormust,mõlemat nii -90%.

Ma laisk kirjutaja.Küsi.
Vasta
#53
(27-02-2011, 15:17 )Jõhvikas Kirjutas: Olen ka sellest infoväljast kuulnud ja põgusalt lugenud.
Kuidas sa infoväljaga kontakti saad/võtad? Millist infot on sealt võimalik hankida ja kas see alati soovi korral õnnestub?

Esialgu need kaks küsimust, aga ootan esmalt nendele kahele vastuse ära, siis küsiksin meeleldi veel.

Et kuidas siis selle väljaga kontakti saada? See küsimus lähtub vaatevinklist, et meie oleme "siin" ja see väli asub "seal". See pole nii. Iga inimese isiklikust vaatevinklist on nii, et inimene ise ongi see VÄLI. Me elame nn universumis, kus on valitsevaks saanud lahususe illusioon kuni sinnamaale välja, et iga inimene, nähtus, elementaarosake ja kõik muu tundub asetsevat eraldi. Tegelikult ongi selles point, et KÕIK ON ÜKS ja seda võibki kirjeldada ühe väljana. Kusjuures see väli on oma olemuselt fraktaalne ehk iga pisem osake sisaldab informatsiooni kogu tervikust ehk meile teadaolev universum on üks suur superhologramm. Meil pole vaja otsida teed, kuidas selle väljaga ühendust saada vaid me olemegi see väli, milles sisaldub kogu informatsioon kõige kohta, mis oli, on ja tuleb. Point seisneb vaid selles, kas me laseme väljal (enesel) toimida teadlikult või mitteteadlikult. Selles VÄLJAS teadlikuks toimimiseks pole vaja muud kui lihtsalt teadvustada, et meie oleme VÄLI ja selle toimimises on meie teadlikel valikutel määrav roll. Seni kuni me oleme passiivsed ega teadvusta, et meie olemegi see väli, tundub meile, et valikuid tehakse meie eest. Tegelikkus on aga see, et ka lahususe illusioonis kinni olles teeme valikuid meie ise, aga teeme neid mitteteadlikult ehk passiivselt vastavalt sellele, kuidas meie alateadvuse programmeeringud toimivad.

Ma toon lihtsa näite teadvusuuringute tulemustest (viitega jään hätta, sest ei tee teadustööd ja jätan meelde vaid faktid, aga mitte fakti allikad):

Inimese teadlik teadvus töötleb sekundis 7-2000 bitti infot kui samal ajal töötleb alateadvus kuni 400 miljardit bitti informatsiooni. Alateadvus on inimese enese poolt läbi teadliku teadvuse ümberprogrammeeritav.

Ja siin ongi iva: selleks, et VÄLJAGA teadlikult ühendusse astuda ehk hakata tegema teadlikke valikuid, on vaja vaid inimese enese otsust ehk teadlikku valikut ehk veelgi lihtsamalt väljendudes on vaja et inimene võtaks vastu teadliku otsuse: MINA OLENGI VÄLI. Ja kui seda valikut korrata paraja järjekindlusega ehk läbi teadliku teadvuse reprogrammeerida oma alateadvust, siis tulemused hakkavad ilmnema õige pea füüsiliselt tajutavate manifestatsioonidena.

Ja kui küsida, et millist infot on sealt väljast võimalik hankida, siis vastus on ülilihtne: absoluutselt kogu infot.
Vasta
#54
Ja nüüd küsimusi Matrixile...vastused tulevad nagu saelauad Vändrast...

Tegelt nii ei ole,sellele väljale juurdepääsu takistatakse mitmelt tasandilt,mis pole sinu asi seda sulle ei anta.
Näiteks sõjaline luure,ühel pool luurajad diivanil,teisel pool kaitsjad tugitoolides...
Vasta
#55
(28-02-2011, 18:42 )Loogik Kirjutas: Ja nüüd küsimusi Matrixile...vastused tulevad nagu saelauad Vändrast...

Tegelt nii ei ole,sellele väljale juurdepääsu takistatakse mitmelt tasandilt,mis pole sinu asi seda sulle ei anta.
Näiteks sõjaline luure,ühel pool luurajad diivanil,teisel pool kaitsjad tugitoolides...

Ma ei leidnud küsimust, millele vastust anda... nagu Vändrast või kust-iganes...
Aga mul tekkis küll üks küsimus: kes on see, kes juurdepääsu takistab või ei anna?
Vasta
#56
Kui Teil tekkis küsimus siis miks te vastust minult küsite,
pöörduge infovälja,sealt ju saate kõikidele küsimustele vastused.
Mina nii pädev ei ole,mulle antakse infot,aga kõigest minu kompententsi ulatuses.
Seega ootan küsimusele ka ise vastust-Teilt.
Vasta
#57
Vastus on lihtne: seda kedagi, kes keelaks või lubaks, pole olemas ja kogu mulle vajalik info on mulle väljast kättesaadav ilma piiranguteta - kõik sõltub minu vaatevinklist vaid minust enesest ja minu valikutest ning teadlikest otsustest. Nii ka igaühe vaatevinklist.
Vasta
#58
Sulle vajalik jah...ära küsi siis minult seda,mida sul pole vaja teada...Laugh.
Loe mu postitusi uuesti,saad pildi selgemaks.
Vasta
#59
Infovälja poole pöördumine meenutab "nõuka-aegset" vorstijahti poodidest - võid saada ja võid ka mitte saada.
Ja kui siis saad pole kindel kas tegu viineri, sardelli, vorsti või veel millegiga millel veel nimegi ei ole.
Vasta
#60
Pigem sarnaneb see "nõuka-aegse" letialuse kaubandusega - tuleb osata küsida ja peab natuke struktuurile pihta saama Laugh Kui sa ikka küsid, et andke mulle midagigi, siis öeldakse sulle otse, et mine sa kah pipramaale.

Infoväljale ligipääsu takistajaid mitmel tasandil kahtlustasin ma seni kuni ma kujutasin ette, et "seal kusagil, väljaspool mind, on keegi", kes surgib ja maailma loob. Sellest hetkest kui ma teadvustasin, et ei ole eraldiseisvaid välju vaid mina olengi väli ja selle kaudu ühenduses kõige sellega, mis oli, on ja tuleb (sain pihta ainulisusele ehk üks-olemisele) ning suutsin enesele söödavaks teha mõtte, et KÕIK on siin ja praegu, hakkasid vastused küsimustele tulema oluliselt kiiremini ja sujuvamalt kui eales varem. Loomulikult kargasid mulle turja kõikvõimalikud "rünnakrühmlased", kes püüdsid mind vanadesse rööbastesse tagasi suruda, aga sellest hetkest, mil ma teadvustasin, et need on mu enese looming (teatud tasandil), läks olemine lahedaks ja igasugu "nööritõmbamised" hakkasid mulle meelehärmi asemel nalja tegema.

Selle väljaga suhtlemisel on üks võtmetegureid mängulisus ja piiritu fantaasia ja ainus raudkindel reegel on see, et reegleid pole tegelikult olemas kui ma neid ise välja ei mõtle.

Võibolla mõnele minu paradigma ei sobi, aga mulle küll - tervis on korras ja elu on huvitav.
Vasta
#61
Jajah,
aga miks sa kurikamõrvarit välja ei kaevanud?Ja kus on kadunud Heidi Homutov?
Vasta
#62
Loogik - sellele küsimusele on üks ilus vastus - "Issanda teed on etteaimamatud".
Kõik ei oska küsida ja teiste vastuseid ei usuta - vahest on ka nn tõlkimise mured.
... ja pealegi on Politseil probleeme konkurentsi taumisega... wink
Vasta
#63
Info kasutamisega võtad ka vastutuse. Isegi kui oleks teadnud, kes on kurikamõrvar, siis proovi sa hallimassi inimesele selgeks teha, et sa tema kaaskurjategija polnud, sest kuidas muidu sa nii kindlalt saad väita Bleh
Vasta
#64
(02-03-2011, 03:49 )PiziIngliito Kirjutas: Info kasutamisega võtad ka vastutuse...

Täpselt nii see on. Igasuguse informatsiooni vaatlemisega muudad sa selle info füüsiliseks reaalsuseks. See on kvantmehhaanika alusprintsiip ja kogu reaalsusloome olemus.

Kvantfüüsika Kopenhaageni interpretatsiooni lihtne lahtiseletatus on selline: igasugune karp on tühi seni kuni sinna sisse vaadatakse.

Ma ei tea, mis pagana pärast ma oma reaalsusesse lasin ilmuda mingil kurika-vennal, aga ma tean, et ta ilmus minu reaalsusesse ja selle sündmusega olen ma seotud just nimelt sellesama vastutuse läbi, et minu reaalsus on minu loome.

Me oleme selles lahususeillusioonis lasnud enestel ennast petta nii vildakasse olukorda ja kujutame ikka endiselt ette, et on olemas pätid ja miilitsad. Ja kui kusagil vupsab esile mingi kurikas, siis meie hakkame kohe miilitsateks ja tormame kurikat (loe: kurikaela) taga ajama. Hoiame oma tähelepanu informatsioonil "kurikas" ja muudame selle veelgi kindlamalt füüsiliseks reaalsuseks - me vaatleme kurikat. Me võime ta isegi kinni püüda ja pokri pista ning just see muudab selle kurika veelgi kindlamini füüsiliseks kurikaks. Ja lõptulemus on see, et mille vastu me võitleme, muutub betoonkõvaks reaalsuseks. Võitleme vägivalla vastu ja see suureneb; võitleme narkomaania vastu ja see süveneb; võitleme Savisaare vastu ja too võidab valimised...

Loogik, sina oledki VÄLI.
Vasta
#65
Väga hea Matrix! Minu lugupidamine!
Vasta
#66
Eks ta nii ole jah, et negatiivne reklaam on ka reklaam. Ja Hr Savisaar ilmselt ei taipa, et teeb ka Hr Ansipile vahepeal reklaami Smile
Vasta
#67
Minu lugupidamine kah!
zed ei täpsustanud,millega sa tema lugupidamise välja teenisid,aga mina täpsustan:
selle eest,et lõpuks ometi tunnistab keegi üles,et tema käsi on mängus,õigemini,et ta on tööriist kellegi käes...
ja see on auväärt vanapagan ise!
Õhku rippuma jääb ikkagi küsimus "miks just paganama pärast?"...aga ju ta siis nii tahtis.
Minu lugupidamine!
Vasta
#68
(02-03-2011, 16:41 )Loogik Kirjutas: ...lõpuks ometi tunnistab keegi üles,et tema käsi on mängus,õigemini,et ta on tööriist kellegi käes...
ja see on auväärt vanapagan ise!

Sedapuhku pean ütlema, et tegemist on Loogiku poolse väärtõlgendamisega. Mitte keegi ei ole tööriist kellegi käes kui tema maailmapildis puudub see "keegi", kes asub väljaspool inimest ehk tema VÄLJA. Väljaspool VÄLJA ei saa kedagi olla, sest VÄLI on lõputu.

Kui ma kasutan väljendit "pagan seda teab", siis seda vaid vältimaks pikemat arutelu, sest kogu minu praeguse maailmapildi lahtikirjeldamiseks ja tekkeloo seletamiseks jääb foorumiruum ning -formaat ahtakeseks. Ja pisike on ka auditoorium, et kogu oma vurtsu siia panna.

Tegelikult ma tean täpselt, miks ma miskit (olgu see kurikas, miilits või pagan) välja mõtlen ehk oma reaalsusesse loon. Ma olen ligi 40 aastat elanud illusioonis, et siin olen mina ja seal on karm maailm. Ja selles illusioonis olen ma lasnud sellel "karmil maailmal" ennast õpetada igasuguste lollustega. Need minu väljas eksisteerinud õpetajad on samad, mis igal teisel minu VÄLJAS asuvatel imaginaarsetel persoonidel: vanemad, kasvatajad, õpetajad, kogukond, ühiskond, meedia jne. Ja kui ma oma 40 illusoorset aastat olin ennast õpetada lasnud (ehk tegelikult ennast ise sellel viisil õpetanud) ja see tohutu hulk õppimist polnud mu maailma perfektseks muutnud, siis mul tekkis küsimus, et miks? Oma miksitamises hakkasin ma esimesena kõiki süüdistama ja tulemusena läks kõik veelgi masendavamaks. Ja kui ma olin oma sünge-olemise põhja lähedal tulid kummalised ilmutuselaadsed asjad. Ei, ei midagi müstilist, aga siiski ilmutuslikku. Need olid laused raadiost (ühes Vikerraadio saates ütles Jüri Aarma lause, et kui senine elu ei rahulda, tuleb uks seljatagant kinni lüüa ja küll siis avaneb uus - see tuli minust enesest, sest mina ju keerasin raadio lahti)), suvalised kirjatükid (ühes Krishnamurti trükises oli lause, et muutmaks maailma tuleb alustada iseenda muutmisest - see tuli minust enesest, sest mina ju võtsin selle kirjatüki kätte ja lugesin) jne. Iga "ilmutusega" anti (tegelikult andsin ise, sest ma olin seda otsinud) mulle vihjeid, et otsi vastuseid iseendast. Pööre saabus siis kui ma lõplikult pilgu enesele pöörasin ja otsustasin, et ärgu ma lasku ennast õpetada vaid küsigu ma küsimusi iseendalt ja lasku seejärel vastustel tulla.

Mõni nimetab seda sisemiseks valgustumiseks. Ok. Nimetagu. Seda nimetatakse nii, sest seda saab nii nimetada. Ma võin selle kohta öelda ka, et see on bla-bla-bla. Valgustumine või bla-bla-bla - mõlemad on vaid konstruktsioonid ja üks pole tõesem kui teine. Oluline on see, et ma sain aru, et kogu minu reaalsuse panen kokku mina ja ainult mina ning ma kasutan selleks iseenese erinevaid tasandeid ning ma ei pea neid tasandeid otsima väljastpoolt ennast vaid enese seest, enda VÄLJAST.

Täiesti klaariks lõi mu maailma siis kui ma oma otsinguis komistasin kvantfüüsika otsa ja sellest hetkest muutus kõik loogiliseks. Minu ideaalilähedasel keskkooli lõputunnistusel ilutses üksainumas kolm ja see oli füüsikas. Läinud nädalavahetusel trehvasin suusarajal oma kunagist füüsikaõpetajat ja mind täitis otsatu tänutunne tema vastu. Ta oli mu lõputunnistuse ära rikkunud ühe ainsa kolmega ja seda just selleks, et ma ühel päeval saaksin aru, miks ma kooli füüsikat nii mõttetuks pidasin. Lõpueksamil ei suutnud ma meelde tuletada kummi elastsusmooduli valemit ja seepärast virutas mu "õpetaja" mulle kolme. Eks ma olin muidugi talle ennegi pikalt närvidele käinud ja nõudnud muu hulgas, et ta seletaks mulle ära Bohri postulaadi päheõppimise põhjuse - ta ei seletanud ja seepärast jäigi see mind aastakümneiks kummitama. Nüüd ma tean seda postulaati ning saan sellest aru ja taen ka seda, et kummi elastsusmoodul on mõttetus.

Kas see klaarikslöömine on muutnud minu füüsilist reaalsust? Jah, on. Juba mitu aastat tegelen ma sellega, millega mulle meeldib tegeleda. Minu sõpruskond on muutunud täiesti kardinaalselt. Ma ei pea mängima, et olen keegi teine ehk ei aja taga võltsedukust. Ma olen rahul sellega, kes ma olen ja ma näen selgelt oma homseid päevi, sest ma teen neid ise ja teadlikult.

Ma tean täpselt, miks on minu reaalsuses see "kurikas" - see on seal sellepärast, et ma ise olen lasnud ennast iseendal niimoodi õpetada. Ma olen teel sinna, et juba kohe-kohe ei ole minu reaalsuses seda "kurikat" ja juba ei olegi. Ma ise puhastan eneselt maha selle totruse, mida ma olen enesele õpetanud need 40 aastat. Ma olen enesele nende idiootsuste õpetamise eest otsata tänulik, sest vastasel juhul ei teaks ma, mis ei vasta tegelikkusele ja peaksin illusioone endiselt kõigutamatuks tõelisuseks. Ma ei löö pasale iga informatsiooni peale, olgu selleks kummitused, UFOd, hallid või lillad. Ma ei karda anorgaanikuid, sest nad ei saa aru, et tegelikult ilma minuta poleks neid olemas ja pärineme me ühest ja samast allikast ehk olemegi ÜKS.

No sai jälle jutt, mis pikk ja lohisev...

Ja Loogikule: ära nopi mu jutust jälle välja meelevaldseid ivasid leidmaks tõestust oma maailmapildile. Ma kasutan enda universumi kirjeldamiseks vaid sõnu ja need on meie reaalsuses tõlgendatavad konstruktsioonid.
Vasta
#69
Miks sa ometi oma väljalt vastust ei saa?
Vastan siis ise:see oli pisike heatahtlik provokatsioon vaatamaks kas kannad teema lõpuni välja...Smile

Nõustun sinu VÄLJA värgindusega,jah see on nii...
peaaegu.
Vasta
#70
(02-03-2011, 19:00 )Loogik Kirjutas: Miks sa ometi oma väljalt vastust ei saa?
Vastan siis ise:see oli pisike heatahtlik provokatsioon vaatamaks kas kannad teema lõpuni välja...Smile

Nõustun sinu VÄLJA värgindusega,jah see on nii...
peaaegu.

Laugh Ju ma ikka oma väljalt vastuse sain, sest tollele provokatsioonile järgnesin ma oma mõtete sõnastamisega ja sedasorti provokatsioonid on minu jaoks alati ergutavad. Kui sa oleksid lajatanud, et pistke p...sse oma väljad - neid pole olemas, sest neid ei saa seieritega mõõta, siis poleks ma lihtsalt reageerinud Laugh

Ja see on tore, et sa nõustud mu väljandusega "peaaegu", sest vastasel juhul peaksin ma tõdema, et minu missioon on täidetud ja kõik on minuga sada protsenti nõus ja mul hakkaks vist kuradi igav... Laugh
Vasta
#71
Meeldiv lugeda , oma mõtteid, kellegi teise poolt lahti seletatuna!

Kummardus!
Vasta
#72
Matrix - lisa siia foorumisse kirja nii palju kui jäksad ja viitsid oma praeguseid mõtteid, sest varsti muutub see Sinu jaoks tühiseks tegevuseks ning siis jääme sellest kogemusest ilma.

Paljud mõtlevad sama moodi, aga kokkuvõtted on nõrgad.

Igal tähelepanul on tõesti mitu tagajärge.
Kui siinsed tunnustatud ninad annavad Sulle austusi, siis saad energiat juurde, samas tõmbab see ka tähelepanu juurde igasugustele vaatlejatele, nagu mina näiteks.
Mida rohkem tähelepanu sellises muutumises, seda segasem tulemus - klassika ütleb, et kui asjad hakkavad juhtuma, siis ole pigem kuss ja "voola" kaasa ning pane tähele, samas meie siin tahame ka osa saada ning vaadelda - dilemma.

Nii et soovitan Sul ruttu palju kirja panna ja samas soovitan, et ära lisa kriipsugi.
Vasta
#73
(01-03-2011, 17:52 )Matrix Kirjutas: ...
Infoväljale ligipääsu takistajaid mitmel tasandil kahtlustasin ma seni kuni ma kujutasin ette, et "seal kusagil, väljaspool mind, on keegi", kes surgib ja maailma loob. Sellest hetkest kui ma teadvustasin, et ei ole eraldiseisvaid välju vaid mina olengi väli ja selle kaudu ühenduses kõige sellega, mis oli, on ja tuleb (sain pihta ainulisusele ehk üks-olemisele) ning suutsin enesele söödavaks teha mõtte, et KÕIK on siin ja praegu, hakkasid vastused küsimustele tulema oluliselt kiiremini ja sujuvamalt kui eales varem.
...
Selle väljaga suhtlemisel on üks võtmetegureid mängulisus ja piiritu fantaasia ja ainus raudkindel reegel on see, et reegleid pole tegelikult olemas kui ma neid ise välja ei mõtle.

(02-03-2011, 18:24 )Matrix Kirjutas:
(02-03-2011, 16:41 )Loogik Kirjutas: ...lõpuks ometi tunnistab keegi üles,et tema käsi on mängus,õigemini,et ta on tööriist kellegi käes...
ja see on auväärt vanapagan ise!
Sedapuhku pean ütlema, et tegemist on Loogiku poolse väärtõlgendamisega. Mitte keegi ei ole tööriist kellegi käes kui tema maailmapildis puudub see "keegi", kes asub väljaspool inimest ehk tema VÄLJA. Väljaspool VÄLJA ei saa kedagi olla, sest VÄLI on lõputu.
...
Tegelikult ma tean täpselt, miks ma miskit (olgu see kurikas, miilits või pagan) välja mõtlen ehk oma reaalsusesse loon.


Mille kohta Rein ütles nii: "Paljud mõtlevad sama moodi, aga kokkuvõtted on nõrgad."

Aga sellel on omad põhjused. Igal on mingi komistuskivi, millest üle ei saa.
Minu oma on selline, et olles küll täiesti nõus üldise välja kui sellisega, ei saa ma nõus olla sellega,
et mu maailm on ainult minu enese ettekujutus. Kui see siiski nii peaks olema, tekivad hoopis teistlaadi
küsimused, milledega tegelemine ja neile vastuste otsimine näeb välja umbes nagu iseendaga võrkpalli mängimine.

Kui Sinu teadvus on ka minu teadvus ja vastupidi, tekib küsimus mehhanismist (või põhjustest), mis neid siiski
lahus hoiab.
Sest lahus nad on ja vähemalt praegu pole minu jaoks Sinu teadvus minu teadvus ja minu teadvus pole Sinu teadvus.

Välja kujutan kõige paremini ette elektromagnetväljana - muidu levib ühtlaselt, kuid teatud materjalide sees nö.
kontsentreerub. See toob kaasa välja muutused-moonutused.
Meie oleme siin umbes samamoodi üldise välja koondumispunktidena. Mis tähendab seda, et kokkuvõttes on tegemist
üsna keerulise resultantväljaga, mida mõnevõrra saame endi jaoks siluda (või ka veelgi keerulisemaks muuta).

Kes tahab, võib üldist infovälja endale ette kujutada ka internetina - paikneb samuti ebaühtlaselt ja naljakal
kombel võib suurima sõlmpunkti vahetus läheduses asuja olla temaga ühendatud hoopis kauge ja tühise sõlmekese kaudu.

Vihjeid-seoseid kvantfüüsikale saan kinnitada, nüüd on selleks sobiv hetk.
Kui suudan mingit sündmust piisavalt detailselt ja piisavalt intensiivselt ette kujutada ehk nö. peas läbi mängida,
siis see sündmus loetakse toimunuks.
Erinevatel põhjustel on siin erandeid - üks näiteks seesama resultantväli ehk loevad ka teiste indiviidide tahtmised
või siis sündmuse päritolu põhjus.
Kui põhjus on mõjuv, siis sündmus ikkagi toimub, kuigi mitte sellisena kui ette kujutatud, või siis teises kohas või
teisel ajal.
Mõjuva põhjusega sündmuse toimumise järjekindel sellisel viisil takistamine toob endaga kaasa tagajärjed vastavalt
põhjuse päritolule. Mõistan täiesti ennustajaid kes ei saa või ei taha anda täpseid kirjeldusi.

Nüüd siis komistuskivi:
"seal kusagil, väljaspool mind, on keegi", kes surgib ja maailma loob.
Mina olen vaid üks kontsentratsioonipunktikene loendamatute teiste hulgas. Jah, saan nii ümbritsevat kui endast
läbivoogavat välja mingil määral mõjutada ja maailma loomine pole ka siinkohal niiväga oluline, kuid on jõudusid, mis ei
lähtu minust. Ja neid ei saa olematuks mõelda! Surkijad on olemas!

Ehk õpin väljaga suhtlema ja saan teada kuidas neist lahti saada. Kavaldamine pole kokkuvõttes häid tulemusi andnud.
Ehk ei ole ma seda õigesti teinud?
Vasta
#74
Nokitseja on asja tuumale palju palju lähemal...5+!
Vasta
#75
Nokitseja arutlust on paganama mõnus lugeda. See kirjeldab väga hästi olukorda, milles me oleme ehk seda reaalsust, mida me tajume oma meelega (või meeltega, olgu neid siis viis, viissada või üks).

Mulle meeldib seda käesolevat reaalsust vaadelda maatriksina, mis on kujuteldav võrgustik, kus kõik, mis on, on omavahel ühendatud: iga elektron iga elevandiga ja iga täht iga tolmukübemega ning iga surgitav surkijaga. See maatriks on loome tulemus ja loome lähtub alati mingist allikast, sest igal asjal on olemas algus. Allikast lähtuvalt on olemas erinevad loometasandid ja just seal tasandites peitubki see miski, kust maalt on saanud alguse lahusus. Seal, mingil tasandil, toimus nihe, mis kiskus asjad kiiva, sest kiivas see meie praegune reaalsus on. See asümmeetria ulatub meie siinses reaalsuses kuni kõige vundamentaalsemate detailideni välja.

Maatriksit ei saa väljendada numbrites või numbrilistes suurustes, sest näiteks lõpmatust ei saa arvväärtustes väljendada. Maatriksit saab väljendada geomeetrias. Ja praeguse reaalsuse kirjeldamiseks saab kasutada nn elulille geomeetriat (Fibonacci jada, kuldlõige jm.), mis on vaatamata näilisele sümmeetriale tegelikult täiesti loomuvastaselt asümmeetriline ja staatiline süsteem, milles puudub igasugune vihje loomele ehk allikalisele tekkele. Sellesse geomeetriasse on sisse programmeeritud lahusus ja sealt see meie lahususe illusioon tulenebki...

Mul pole hetkel aega pikemalt lahtiseletamist ette võtta, aga ma seedin natuke, püüan sõnastada ja siis... tulen tagasi Laugh

Igatahes saan ma nendest "komistuskividest" aru - nad on minu ja mu mõttekaaslaste teel ees olnud ja ega ma neist kõigist veel üle saanud ei ole, aga siht on silme ees olemas Laugh

Üks vahend, mille maailmapildi lihtsustamiseks kohe välja käin on teemal "Sinu teadvus ja minu teadvus". Esiteks lihtne tees: teadvus on mateeria ja kogu mateeria on teadvel. See on kvantfüüsika üks aluspõhimõtteid, et vaadeldes kvanti muutub see lainefunktsioonist ehk informatsioonist füüsiliseks osakeseks. Seega osaleb teadvus füüsilise reaalsuse tekkeprotsessis ja selleks, et info muutuks teadvuse vaatluse abil füüsiliseks kehaks peab ta olema teadvel vaatlusest ehk olema samuti teadvus.

Kõik on teadvus. Kui enesele lihtsalt teadvustada, et kõik on teadvus, siis on nendest "komistuskividest" lihtsam üle saada. Selline on minu kogemus.

Kui kaks inimest vaatlevad ühte ja sama tooli ja see tool paistab mõlemale ühesugune, siis on tegu kokkuleppereaalsusega ehk nokitseja poolt käsitletud välja kontsentratsiooni punktiga. See tool on piltlikult väljendudes koht, mis annab tunnistust, et minu teadvus on Sinu teadvus ja vastupidi ehk vaatlemise hetkel pole võimalik teha vahet sinu teadvusel, minu teadvusel ja toolil. Kas minu teadvus, Sinu teadvus ja veel kellegi teadvus suudab muuta selle "tooli" füüsikalisi tunnusomadusi? Ma väidan, et jah. Kui tool on iga pisimagi detailini kokkuleppe reaalsuses üks väga tihe kontsentratsiooni punkt, siis bioloogilised süsteemid on väga hõredad ja nende peal on füüsikaliste tunnusomaduste muutumist vaatluse tulemusena väga kerge demonstreerida. Enamus (kui mitte kõik) nn vaimsetest tervendamistehnikatest töötavad sellel põhimõttel. Mina ja mu kolleegid/õpilased/õpetajad, kes me tegeleme ühe teatava praktikaga, demonstreerime päris suurtele rahvahulkadele üsna regulaarselt seda lihtsat fenomeni ja õpetame selle sisulist olemust läbi kvantfenomenide lahtimõtestamise. Vaadeldes bioloogilist süsteemi, mis koosneb füüsilisest kehast, mis omakorda koosneb kõikvõimalikest füüsikalistest elementidest, muudame me selle keha füüsikalisi tunnusomadusi. Kui me oleme suutelised pelgalt vaatlusega muutma bioloogiliste süsteemide füüsikalisi tunnusomadusi, siis ilmselt suudaksime muuta ka "tooli" (iseasi, kas see on pingutust väärt - ilmselt on meie reaalsustasandil mõistlikum tool kui välja kontsentratsiooni punkt lihtsalt ümber ehitada).

Ilmselt ma jätkan selle teemaga lähitulevikus, sest see on tegelikult sigahuvitav ja nalja saab palju Laugh

Siinkohal toon ma pisikese viite, mis aitab väljadest arusaamisele vunki juurde anda:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...=sheldrake
Vaadake Sheldrake'i loenguid taeduskatsetest välja(de) olemasolu tõestuseks.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Toit kui energia xcad 71 16,463 20-02-2024, 13:40
Viimane postitus: Lynx Titan
  Laps ja tema maailm Celtic 43 22,700 12-11-2019, 01:40
Viimane postitus: Teloslane
  Maalid ja fotod kui salvestatud energia WhiteWolf 23 19,248 14-06-2016, 10:34
Viimane postitus: Müstik
  Eetriline maailm - arutelu! Dannil 235 69,925 09-11-2010, 09:31
Viimane postitus: shambala
  Maailm läbi celticu silmade - 5 aastat tagasi Celtic 62 22,621 08-12-2009, 00:49
Viimane postitus: wicce

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat