Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proovime maailma muuta?
Autor Sõnum
elis
roheline

25-01-2010 10:12
Postitus: #26

Kaks infokildu:

Esiteks, graafik, kui palju rändab "kohalik toit" ja kui palju "tavatoit" (küll USA tarbija jaoks, kuid ega meie puhul see väga palju erinevam ei ole, pigem rändavad rohkem) - graafik

Teiseks, artikkel Washington Post'ist Food System Raises Risk of Widespread Contamination. Ei oskagi sealt midagi tsiteerida siia, kõik on oluline tervikpildi mõistmiseks...

http://spaceweather.com/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

25-01-2010 11:31
Postitus: #27

Tsitaat:Algselt postitas cabron
Kuna Eestis pole squatte,

See on seltskond kelle paneks esmalt tööle. Mis kuradi õigusega tuleb mingi kari lolle ja laiskasi tuuletallajaid MINU omandile peremehetsema ???
Inglismaal seadustati see "sguattimine" ja mis sellest välja tuli ?! Mingid isikud kes on saabunud sinna EBASEADUSLIKULT välismaalt sisuliselt viskavad omanikud välja ja hakkavad "sguattima". Kui minu majja sellised tuleksid saaksid nad "tina"... Siin üks värskem näide sellisest juhtumist: http://wvwnews.net/printer.php?id=8419.

Teiseks - muus osas olen ma sinus mõneti nõus. Elu ei ole lilleõis ja paljusi PEAB muutma ning ka selline plakatitega ristmikul seismine on vahest vägagi vajalik. Siin paar sõpra hakaksid kohe demagoogitsema ja pöörasid asjad idiootuse tasandile (McDoni õli kütusepaaki ja porgandite rõdul kasvatamine) aga jäägu see NENDE südametunnistusele.
Puhtamat toitu ON vaja kasvatada ning "porgandid rõdul" loosungi asemel arutleks pigem sellel teemal, kuidas surevat Eesti maa elu elavdada. Aga eeldan, et need demagoogid on meil siin kõrgesti haritud spetsid ja pole juba ammu enam maal käinud ja ei teeks eeldatavasti vahet mis on leghorn või jõgeva kollane.

Kokkuvõtteks - praeguses igapäeva elus toimuva värdjalikkuse (ei ole kahjuks muud sobivat sõna) ON vaja võidelda.
Samas tuleb hoolikalt kaaluda ja läbi mõtelda MIDA ja KUIDAS teha. Jõudu.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
arnold28
Tavaliige

25-01-2010 12:12
Postitus: #28

Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Tsitaat:Algselt postitas cabron
Kuna Eestis pole squatte,

See on seltskond kelle paneks esmalt tööle. Mis kuradi õigusega tuleb mingi kari lolle ja laiskasi tuuletallajaid MINU omandile peremehetsema ???
Inglismaal seadustati see "sguattimine" ja mis sellest välja tuli ?! Mingid isikud kes on saabunud sinna EBASEADUSLIKULT välismaalt sisuliselt viskavad omanikud välja ja hakkavad "sguattima". Kui minu majja sellised tuleksid saaksid nad "tina"... Siin üks värskem näide sellisest juhtumist: http://wvwnews.net/printer.php?id=8419.

Teiseks - muus osas olen ma sinus mõneti nõus. Elu ei ole lilleõis ja paljusi PEAB muutma ning ka selline plakatitega ristmikul seismine on vahest vägagi vajalik. Siin paar sõpra hakaksid kohe demagoogitsema ja pöörasid asjad idiootuse tasandile (McDoni õli kütusepaaki ja porgandite rõdul kasvatamine) aga jäägu see NENDE südametunnistusele.
Puhtamat toitu ON vaja kasvatada ning "porgandid rõdul" loosungi asemel arutleks pigem sellel teemal, kuidas surevat Eesti maa elu elavdada. Aga eeldan, et need demagoogid on meil siin kõrgesti haritud spetsid ja pole juba ammu enam maal käinud ja ei teeks eeldatavasti vahet mis on leghorn või jõgeva kollane.

Kokkuvõtteks - praeguses igapäeva elus toimuva värdjalikkuse (ei ole kahjuks muud sobivat sõna) ON vaja võidelda.
Samas tuleb hoolikalt kaaluda ja läbi mõtelda MIDA ja KUIDAS teha. Jõudu.

On palju erinevaid sõnu kuidas väljendada igapäevaelus toimuvat.
Mina kutsun seda VÄÄRASTUMISEKS, aga see on igaühe enda asi kuis kutsuda seda nihet normaalsusest kõrvale.
Häda algab sellest, et võitlejaid oleks küll ja küll, aga pole sellist ühist liitvat jõudu kes muudaks kurssi valelt rajalt. Seda teeb aeg või siis elu ise ja päris ebameeldival moel. Kuni toimub killustumine pole õrnematki lootust hoolimatta soovidest ja tahetest.
Ühiskond on jagatud erinevate huvigruppide vahel ja igaüks ajab oma kitsast rida ilma hoolivusetta teiste gruppide huvidest, kuigi soovid võivad olla üks ühele.

Maaelu edendamine oleks igati tänuväärne tegevus, aga elu linnades on tehtud mugavaks ja neid on vähe kes julgevad võtta vastu väljakutse. Ja irooniline boonus on kägistav maksusüsteem+eurokraatia.

[Muudetud: 1-25-2010 arnold28]
elis
roheline

25-01-2010 13:37
Postitus: #29

Ma ajan ikka oma rida: Lihtsalt vastuseks neile, kes arvavad, et intensiivpõllumajandus on ainus viis meid ära toita ning näljaga võidelda. Teaduslik artikkel USAst: The Progressive Increase of Food Waste in America and Its Environmental Impact

Ja selle põhjal on kokkuvõtte teinud Living Green 365 (usun, et mingite "roheliste" sõnavõtt ajab nii mõnelgi ennetavalt juba harja punaseks, kuid enne plärtsuma hakkamist tasub veidi süveneda nende juttu):

Tsitaat:Wasted food and the environment
In the United States, we waste a lot of food. A recent study of food wastes in the U.S. estimated that 1,400 calories of food per person are wasted every day — 39% of the available food supply in our country! Because growing and processing food uses significant freshwater and energy resources, wasted food means wasted resources.
There is an impact after the wasted food goes to a landfill, too. Food in a landfill is initially decomposed by aerobic bacteria, as it would be in a backyard compost pile, but after the oxygen has been depleted, the remaining waste is broken down by methane-producing anaerobic bacteria. Methane is a greenhouse gas more potent than carbon dioxide. According to the Environmental Protection Agency, significant methane production typically begins one or two years after waste disposal in a landfill and continues for 10 to 60 years.

Use all your food
Buying the proper amount of food and eating food before it spoils will save you money and reduce energy use, water use, and greenhouse gas emissions. Wasting less requires small shifts in the way we plan our meals and store our food. Here are things you can do to shift towards less waste:
* Buy proper portions. A website from the UK called Love Food Hate Waste will help calculate portions. It's a cool website, but unfortunately the portion sizes are listed in grams so you'll need to convert them to ounces or pounds. There are about 450 grams in a pound, but rather than remember that here's an online conversion tool.
* Learn to store your food so that it stays fresh. Most veggies keep longer in a humid environment, such as in a plastic bag or crisp drawer in the refrigerator.
* Learn recipes for tasty leftover meals. The web site Love Food Hate Waste provides recipes that use small amounts of common ingredients. When searching for leftover recipes, look for ones that are flexible and allow you to use whatever vegetable is in the refrigerator.
* Plan ahead. If you plan your meals in advance, you can buy only what you need at the store. You can cook a meal or two on the weekends when you have time. You'll be less likely to eat out and let the food in the refrigerator spoil if you know that you have a quick and easy meal waiting at home.
* Be careful at restaurants. Portions at restaurants are sometimes too big for one person to eat. To avoid waste, share a main dish or bring a container for your leftovers.
* Compost. Rather than toss your peels and wilted leaves, compost your vegetable scraps in a backyard compost pile or worm bin.
No matter what you enjoy eating, you can reduce the amount you waste. Bon appétit!

[Muudetud: 25-1-2010 elis]

http://spaceweather.com/
cabron
Uustulnukas

25-01-2010 13:46
Postitus: #30

euroopas visatakse ka ikka megades kogustes toitu minema otse poodidest.enda parim leid oli 40 pitsat,yks hallitas,ja kast 6lut,1 pudel oli katki.r22kimatta veel k6ikidest muudest toiduainetest mis nad 2ra viskavad kuna pakendil pole kaubanduslikku v2limust v6i muu probleem
Celtic
ja sina pead kandma maailma

25-01-2010 14:20
Postitus: #31

Ja mis on lahenduseks? Luua anarhial põhinev subkultuur, kus kõike seda ei tehta, ent soditakse terve linn täis oma sloganeid Hiinas toodetud spray-pihustitega, võideldakse McDonaldsi vastu ja vandaalitsetakse vanades tehasehoonetes?

Kuidas selline käitumine siis olukorda paremaks teeb? Noorte nolkide puberteediea raskuste välja elamiseks on ka muid võimalusi, ei pea enda vandalismi ja maailmavalu suurkorporatsioonide ja "väärastunud maailma" kraesse ajama.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

25-01-2010 14:28
Postitus: #32

Elis - paljud neist "rohelistest" on asja juures südamega, kuid tihti on nad "oma" juhtkonna mõju all ning ei julge-viitsi-oska näha suuremat ehk üldist pilti. Siit tulebki tihti, et kõrvalvaatajale jääb mulje, et tegu on ajukääbikutega kes tegelevad asendustegevusega mitte aga ei ürita VALGUSTADA probleemi olemust veel vähem sellega võidelda. Ei ole eriti keeruline näpuga näidata ja ilkuda (nagu need "ärapanijad" TVs), kuid nõuab julgust pakkuda välja lahendus. Kui aga isikul on informatsiooni põhi baas mitte adekvaatne siis ei suudeta ju pakkuda toimivat ja reaalset lahendust.
Harja ei aja punaseks mitte, et "mingid rohelised" sõna võtavad aga pigem see, oma katkist katust üritatakse parandada naabrimehe juures kuna selle katus on madalam ja kukkudes ei ole nii valus. Aga selle "plärtsuga" on nii nagu on ...

*
T11ger
Veteran

25-01-2010 17:10
Postitus: #33

1 asi veel - nn jalajälg:
viimasel ajal on palju energiat kulutatud mõne toote või teenuse vms jalajälge välja arvutamiseks. Ja selgub, et roheliseks kuulutatud asjad on tegelikkuses suuremad saastajad kui mõni muu asi.

http://et.wikipedia.org/wiki/%C3%96koloo...aj%C3%A4lg
http://www.ut.ee/mobility/jalajalg/
Tom
Veteran

27-01-2010 10:16
Postitus: #34

Tsitaat:Algselt postitas Tom
Kui aga lihtsalt ühiskonna harimisest rääkida, siis ma igati toetaks seda, et praeguste LHV ja muude maaklerite, reklaamimeeste kõrval nt kaubanduskeskustes jagatakse flaiereid ja infot aspartaami, E ainete jm kohta. .

Näe,
Jälle varastati moidee ära Bleh
http://www.tarbija24.ee/?id=216766

Anna teada: paravihje@gmail.com
zepac
Veteran

13-02-2010 17:54
Postitus: #35

Maailmamuutja
(pole vist vaja eksperti arusaamaks, millises joobes antud vend on)

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Jõhvikas
Veteran

13-02-2010 21:16
Postitus: #36

Tsitaat:Algselt postitas zepac
Maailmamuutja

No minule tundus, et noormees oli vägagi kaine. Pigem häiris mind see, et inimene ei oska rääkida-luuletada ilma roppusi kasutamata.

Selliseid noori võiks rohkem olla, kes unistavad ökomajast ja paremast tulevikust. Oleks tore, kui see noor ka oma sõnade järgi käiks.
zepac
Veteran

13-02-2010 21:23
Postitus: #37

Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Maailmamuutja

No minule tundus, et noormees oli vägagi kaine.

No, selge siis.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
arnold28
Tavaliige

13-02-2010 21:35
Postitus: #38

Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Maailmamuutja

No minule tundus, et noormees oli vägagi kaine. Pigem häiris mind see, et inimene ei oska rääkida-luuletada ilma roppusi kasutamata.

Selliseid noori võiks rohkem olla, kes unistavad ökomajast ja paremast tulevikust. Oleks tore, kui see noor ka oma sõnade järgi käiks.

Natuke tõsi ja rohkem kurb.
Miks- on tekkinud grupp(seltskond-huvilised) kelle eesmärk on võidelda ja nad teevad lõpptulemusena iseennast täis(nagu meie rahvuslased, kes võitlevad ühise eesmärgi nimel, kuid rajad on erinevad ja teineteist eiravad).

Toidusolkijad ruulivad tänu süsteemide manipulatsioonidele, meile esitatakse väärarusaamu sellest kuidas ilma taimegeneetikata oleksime ammu nälga surnud või midagi hullemat.

Selle vankri ette on rakendatud võitlevad aktivistid kellel puudub arusaam reaalsusest kuid nad võitlevad.

Tõsi on see ,et meie toidulaual on olmekeemia tippsaavutused, mida serveeritakse kui ideaali - seda on lihtne serveerida sellele kes pole tundnud tõelist väärtust.

MINGIT KOLLEKTIIVSET MAAILMA MUUTMIST LOOTA ON IDIOTISMI ÄÄRMUSLIKUS.
Seda saab teha vaid pere siseselt andes järeltulijatele edasi VÄÄRTUSI mis on vastu pidanud aja proovidele.

[Muudetud: 2-13-2010 arnold28]
zepac
Veteran

13-02-2010 21:47
Postitus: #39

Paraku sellised ongi inimesed, kellele anda kätte psühhotroopsed ained. Tulemus on vaid üks utoopiline unistamine ja nagu näha, valge neegri mentaliteet, ehk ropendamiseta mitteolek.
Minule isiklikult ei tundu küll, et taolisel vennal peas erilised maailmaparanduse mõtted ringleks. Siin foorumis on mil kõiketeadjaid küll ja veel. Miks mitte keegi aga teooriast kaugeneda ei suuda? On vaid ohkimine GMO-de ja suurfirmade kallal, millest on nii siiber kui vähegi võimalik. Saan aru, et seis on p*sk, kuid kui ma suudan asjas orienteeruda/kohaneda, siis miks mul on vaja ohkida mingitel utoopilistel teemadel, millede autorid tihtilugu teemat üldse ei valdagi.

[Pilt: ingel.jpg]Mingil imelikul moel sobib see pilt antud teemat iseloomustama.

Mopslane
Tavaliige

14-02-2010 01:15
Postitus: #40

Kui teemaks on "proovime maailma muuta"..siis tekib mul selline "friigi" tunne, kes kobiseb "ebatavalistel teemadel", mis üldiselt inimkonnale peale ei lähe ja nende ajusse ei mahu. Tekib lausa kompleks, et ma ei julgegi suud lahti teha, sest nagunii kõik vaatavad viltu ja pööritavad silmi.
Kui ma julgen midagi " mis on ühiskondikult heaks kiidetud", kahtluse alla seada, siis saan (verbaalse) peksu osaliseks, sest mõtlen väljaspool "loogika piire".
Minu sünnipäeval küsisid külalised, et mida ma soovin kingiks: vastasin: "Minge öko-poodi ja ostke sealt midagi... "
Kui olin kingid kätte saanud, irvitasid külalised omakeskis: "Milleks sulle need ülikallid ökotooted, need on ju täielik jura......."
Üritasin siis selgitada, et näiteks hambapastades sisalduv floor on väga kahjulik ja vahuaine samuti...
Selle peale vastati, et mida rohkem vahtu seda puhtamaks teeb ja ilma vahuta hambapasta on täielik jama, mida keegi ei taha kasutada.
Ma olen täiesti loobunud oma kaaskondsete "pööramisest", sest ma lihtsalt ei viitsi enam...
Tundub, et neid juhtib põhimõte" Peale mind tulgu või veeuputus" või " Minu loogika piirdub ametliku meediaga"

Kogu mateeria on lihtsalt aeglaseks vibratsiooniks kondenseerunud energia ja me kõik oleme üks- end subjektiivselt kogev teadvus..Ei ole sellist asja nagu surm, elu on lihtsalt unenägu ja meie oleme kujutlus iseendast. - Bill Hicks
Jõhvikas
Veteran

14-02-2010 01:22
Postitus: #41

Tsitaat:Algselt postitas Mopslane
Kui teemaks on "proovime maailma muuta"..siis tekib mul selline "friigi" tunne, kes kobiseb "ebatavalistel teemadel", mis üldiselt inimkonnale peale ei lähe ja nende ajusse ei mahu. Tekib lausa kompleks, et ma ei julgegi suud lahti teha, sest nagunii kõik vaatavad viltu ja pööritavad silmi.
Kui ma julgen midagi " mis on ühiskondikult heaks kiidetud", kahtluse alla seada, siis saan (verbaalse) peksu osaliseks, sest mõtlen väljaspool "loogika piire".
Minu sünnipäeval küsisid külalised, et mida ma soovin kingiks: vastasin: "Minge öko-poodi ja ostke sealt midagi... "
Kui olin kingid kätte saanud, irvitasid külalised omakeskis: "Milleks sulle need ülikallid ökotooted, need on ju täielik jura......."
Üritasin siis selgitada, et näiteks hambapastades sisalduv floor on väga kahjulik ja vahuaine samuti...
Selle peale vastati, et mida rohkem vahtu seda puhtamaks teeb ja ilma vahuta hambapasta on täielik jama, mida keegi ei taha kasutada.
Ma olen täiesti loobunud oma kaaskondsete "pööramisest", sest ma lihtsalt ei viitsi enam...
Tundub, et neid juhtib põhimõte" Peale mind tulgu või veeuputus" või " Minu loogika piirdub ametliku meediaga"

Nõustun Sinuga.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

14-02-2010 02:03
Postitus: #42

Tundub, et minul on perega mõnevõrra rohkem vedanud aga üldiselt on selline trend küll märgatav - KAHJUKS.

*
WhiteWolf Eemal
Veteran

14-02-2010 13:37
Postitus: #43

No eks misjonäre ole ajast aega maha löödud, pole siin midagi uut.

Aga kui keegi otsib, siis on vaja kohal olla.

Maa on kvantarvuti, millel jookseb Uniwersumi parim strateegiamäng.
(isiklik tähelepanek)
alar
Vana kala

14-02-2010 14:24
Postitus: #44

Sina oma "ebatavalise" käitumisega lood tegelikult lõhe sellesse nii tavalisse harjumuslikku maailma ja nii mõnelgi võivad tänu sellele silmad lahti minema hakata.
Nõus WW-ga. Vaja on lihtsalt kohal olla.
taxo
Uustulnukas

24-04-2010 19:44
Postitus: #45

Nielander

Panna fosforit mulda?
See mürgitab ju taimed oma radioaktiivsusega ära.
Mina praegukatsetan ühte tomatitaime mutateeruda helendavate mänguasjadega, huvi pärast. ei plaanigi süüa selle taime vilju.
-booO-
Uustulnukas

26-04-2010 16:38
Postitus: #46

Tutvuge Permakultuuriga! (permaculture)

Praegune pöllumajandus on väga idiootne, oma ehituselt loodusega täielikus vastuolus, ja viib ainult hävinguni. Mürgitab joogivett ja ei lase mullal hingata: tekitab oma viljade monotoonsusega pöllule hunniku kahjureid ja siis kasutatakse igast mürke, et neist lahti saada. Ja kemikaale, et siis mullakörbe peale laastamist natukenegi kosutada. Köik need tööd omakorda söövad palju raha, mis annavad juurde 95% vilja hinnast!

Permakultuur aianduses pühendub toidu kasvatamisele looduslikul teel, saades maksimaalset kasumit ja tehes minimaalset tööd: korraldades mitmekesisust, suureneb mulla viljakus looduslikult iga aastaga. Ja tänu mitmekesisusele ei tule ka kahjureid. Ega umbrohtu! Pole neid kemikaale kellelegi vaja!

Loodus oskab ise ka enda eest hoolitseda, kui talle ainult vöimalus antaks.

Ja seda metsas, suurel pöllumaal vöi isegi rödul. Igal taimel on nn. "söber-taimed", kes annavad talle maitset, suurendavad vilju vöi peletavad kahjureid eemale. Inimese töö on ainult vilju ja seemneid korjata ning süüa. Ning koleda miilidepikkuse pöllulapi asemel mitmekesisest aiast ja selle asukatest röömu tunda.

Uurige!!

Nt. Sepp Holzer ja Bill Mollison on ühed värvikamad tegelased.
kui kellelgi huvi on, vöin midagi ümber tölkida.

[Muudetud: 4-26-2010 fishgrass]
alisoman
Tavaliige

02-04-2012 20:59
Postitus: #47
RE: Proovime maailma muuta?
Just nimelt - killustumine nn. lihtrahva hulgas tervel meie planeedil on praeguse kapitalismi aluseks. Seda on tunda juba siinseteski postitustes, nii et...ootame selle sajandi l'o'ppu ja uue algust, mis viimaks praeguse aja idiootsused l'o'petab! Olgem selleks valmis.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Maailma lõpp MaRtIn 57 15,681 29-07-2016 16:56
Viimane postitus: vipi666
  Kuidas elu Eestis paremaks muuta? Kolmasilm 12 3,337 18-12-2014 17:10
Viimane postitus: Nielander
  Mida teeksid kui ilmneb, et maailma lõpp päriselt saabub? Väekandja 6 2,840 11-03-2012 11:48
Viimane postitus: Anzie

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog