Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tahtejõud?
#1
Tahtejõud - mis on tahtejõud? Tahtejõud on inimese sees paiknev isiksuse üks välja näitajaid, kui tugev on näiteks inimene, kuid mitte füüsiliselt. Tahtejõud määrab väga olulist rolli elus kui sul pole seda, siis on su elu ka väga negatiivse seisuga, sest praeguses ühiskonnas ei olegi võimalik elada ilma selleta, toon ühe näite: sa tõused iga hommikul üles, et tööle minna, sa tead et sa pead seda tegema ning sa teed seda, sest su tahtejõud on piisavalt tugev, et minna tööle ning raha teenida, et ära elada..... selline tahtejõud on enamustel inimestel....

Nüüd aga, et tahtejõudu läheb vaja millegi õppimisel - paranormaalses valdkonnas näiteks, on vägagi loogiline juu? Ilma õppimiseta sa neid oskusi ei saavuta - tavalistel juhtudel, aga need õppimised võivad olla vägagi aegavõtvad ning kui sa ikka järjest 5 aastat selle kallal näiteks oled, siis võib küll väita, et su tahtejõud on piisavalt tugev....?

Seega mida ma tahtsin öelda, õigemini teie käest küsida, et kas selline asi nagu tahtejõud on ka treenitav? Kuidas saada enda tahtejõudu tugevamaks? Kui ma olen väga laisk, aga tahaksin siiski õppida ühte nii öelda paranormaalset tehnikat, aga kui enne juba öeldud, et laisk, siis tahtejõud on väga suur esimese päeva juures, aga siis vajub ära, sa sisimas küll tahaksid seda osata, aga laiskus on tahtejõust tugevam, et kuidas treenida sellist tahtejõudu? Või kas vastav tahtejõud on lihtsalt igas inimeses kindlalt olemas igal ühel erinevat moodi ning seda muuta ei saa?

----

ei tea küll kui paranormaalne see teema on, aga siiski, et tahtejõud on vajalik nii igapäeva elus kui ka paranormaalsustes tõde otsides?
Vasta
#2
Ise arvan et tahtejõud ei ole treenitav. Võid ju vägisi teha midagi. See peab ju tulema iseenesest. Tahtejõud on enese sundimine. Võid ju ennast sundida kuid see on suhteliselt väsitav. Üldjuhul varsti loobud. Algus on muidugi tore ja lahe kuid varsti on see tüütav ja muid asju tuleb peale. Üritasin (üritan praegu ka) jooksmas hakata käima, algul oli kõik hea mõnus rammestus ja puha kuid ükskord sadas vihma mõtlesin ei viitsi ja sinna paika see jäi. See on minu seisukoht.
Vasta
#3
yhed paranormaalsed tegeleased, kes ei vaja tahtejüudu, et olla paranormaalne, on libahundid. kuid midagi muud ma vist ei leidnudki.
Vasta
#4
Tsitaat:Esialgne postitaja metavo
yhed paranormaalsed tegeleased, kes ei vaja tahtejüudu, et olla paranormaalne, on libahundid. kuid midagi muud ma vist ei leidnudki.

nendel on vaja tahtejõudu, siis kui nad pole veel hundiks muundunud või midagi sellist, et siis hoiduda selleks muundumist ehk võimalikult peidus täiskuust või midagi sellist Bleh

to: alri

ise üritasin kah midagi nii jooksmas käija
:o, tegelikult ma peaks praegu ka ühte asja tegema, mida ma olen selle nädala algusest peale pidanud tegema aga ei ole piisavalt tahtejõudu, et praegu minna ning see ära teha, ahh vahet pole, teen homme on minu ütlus selle peale, et miks peab praegu minema jne....

Kui see ei ole treenitav, siis võiks olla üldse midagi nii, et ma sisestan endale hommikul käsklused sisse, mida pean tegema ning siis ma need teen ka ära nagu robotile käskluse andmine, see oleks suht lihtsam:o
Vasta
#5
Tahtejõudu on muidugi vaja, Isegi söömiseks magamiseks elamiseks on vaja tahtejõudu kui vägisi tehtavat tahtejõudu on raske teostada. Äkki on tahtejõud sõltuvuses meie nn kasutamata reserviga (kundaliiniga vmi selle energia nimi oli)

[Teadet on muutnud 8-7-2004 postitaja alri]
Vasta
#6
Aga kui ma pean näiteks prügi välja viima ja ma ei viitsi ja ei vii ja ei kuidagi taha ja toon vabandusi endale, et las see kott passib ja koguneb ja ma olen väsinud ja nii raske on sundida end. Kui ma olen tugeva tahtejõuga, siis ma viin ju koti ära, aga kui ei ole tugeva tahtejõuga siis on vastupidi.
Aga mis siis, kui ma lihtsalt võtan koti ja viin välja, ilma et ma sellest mõtleks, lihtsalt ei mõtle kui raske on vms, lihtsalt lähen ja teen selle ära. Siis ma ei kasutagi nagu tahtejõudu, vaid lihtsalt teen. Oleneb olukorrast.
Vasta
#7
no näiteks ma ei saa seda prügikotti nii kunagi välja viia, alati ma sunnin või pean endale selle minuti leidma, et see vahepeal kuidagi sundides ära viia :p

aga samas teiste asjadega jah, et näiteks sa lähed välja ja paned riidesse, siis riidesse panek on loomulik tegevus, sa otsid veel näiteks külmaga paaniliselt riideid juurde, et mitte ära külmuda, hmm aga siis otsides kasutad sa jälle seda tahtejõudu, aga selga panemisel nii, et sa isegi ei märka, et sa need selga paned? Kuidas jah ma seal näiteks tahtejõudu kasutan, nagu Thorondor tõi näite prügiga, mis minu puhul kunagi paika ei pea.....

Või siiski äkki on mingi osa sellest tahtejõust ikka kasutusel? Või oledki sa nagu ära programmeertiud harjumuste näol, et kunagi sundisid ennast, aga nüüd sulle see sisse programmeeritud nagu ning igapäevane rutiin?

Naljakas arutelu kasvab sellest tahtejõust välja:o
Vasta
#8
arvan et tahtejõud on igale inimesele ikka sünnist kaasa antud.. nagu terve iseloom, mida küll saab kujundada aga mitte muuta.

tahtejõu suuruse määravad hoopis huvid võibolla. proovi minna ujuma jääkülma vette kui sellel mingit eesmärki pole. sama ka näiteks tööle minemisega. kui tööga midagi ei taheta saavutada ja selle eest raha ega midagi ei saaks, siis paljudel ei läheks tööle, seega ei näitaks ka mingit tahet ega tahtejõudu välja.

arvan et tahtejõudu saab treenida, kui sellel ka mingi eesmärk on. näiteks nendel kes dieeti peavad peab vist küll suur tahtejõud olema.. ja eesmärk on saleneda.

to alari: kundalini on arenguenergia ehk siis ringlev jõud mis on iga inimese isiklik algne arengujõud. ei usu et sellel on midagi pistmist tahtejõuga Smile
Vasta
#9
Olen tähele pannud, et igal asjal oma aeg ja harjumusel on suur jöud. Kui elad linnas ja sul on koer ei tee talle kuidagi selgeks, et öue ei viitsi temaga minna. Siin füüsilisel tasandil on tahtejöud vajalik ja vajalikud on ka harjumused end kammida- kasida.
Ise küsimus on aga tahtejöud para vallas. Kui me seda maailma enese ümber ei tunne, kuidas saaksime siis midagi tahta? Tahe näiteks saada rikkaks, omada maja jne- ja seda köike vaimseid vötteid kasutades st. ammutada vaimsest maailmast oma tahte abil materiaalseid väärtusi. Sellega tegeldakse ja asi toimib, kuid löpuks on maandumine ikkagi väga valus ja siis viiakse inimene uuesti, kui see veel vöimalik on ,öppima öieti kasutama tahtejöudu. Köik mida inimene tahab, selle ta ka saab, iseasi kas see mis tahte abil kätte tuli, teda enam ka röömustab. Üks laiemaltlevinud tahte avaldusi on meeldimahakanud mehe vöi naise endale saamine , erinevaid vötteid kasutades.
Vasta
#10
Tahtejõud on tugevalt seotud inimese väärtushinnangutega. Kui ikka korda ei lähe, kuidas kodu väljanäeb ja peaasi, et kuskil magada oleks, siis ei vii prügi välja, kui piisab sellest, et hing sees, siis ei pingutata väga tööga jne. Teine asi kui mõni asi huvitab - siis ei pea ennast sundima. Vaevalt, et prügi välja viimine kellelegi huvi pakub aga tööga võib vabalt nii ollawink Isiklikult arvan, et tahtejõud viib mõistliku inimese soovitud eesmärkideni kuid rumalale võib liigne tahtejõud hukatuseks olla(ei hakka siin pikemalt mõnest religioonist jahuma). Samas, "viinamarjad" on hapud aga võib juhtuda, et seda peab tõdema ka siis kui "viinamarjad" käeswink
Mis mehe/naise endale saamisse puutub, siis oleneb kuidas "endale saamine" defineerida... see võib olla ka instinkt, millel pole tahtejõuga midagi pistmist.
Natuke paranormaalsemaks minnes ärge unustage, et kui midagi soovite ilma ennast sundimata, siis võib see soov mõnel juhul täide minna ja kui halba soovite, ei pruugi pärast sugugi hea tunne olla.
Vasta
#11
Ei ma mötlesin meeste- naiste puhul seda, kui käiakse "soolapuhujate"juures neid "endale"kodeerimas. Tean ühte sellist naist, praeguseks on mees ta juurest jalga lasknud.
Vasta
#12
Hmm... nii ei saa ju seda meest/naist. Kui "soolapuhujal" tõesti mingid võimed on, siis saad vaid sama füüsilise välimuse ja kui "soolapuhujal" võimeid pole, tekitab usk temasse võibolla natuke rohkem enesekindlust....
Vasta
#13
Ok.räägin, kuidas mind taheti "ära"teha. Tekib selline täieliku löhestatuse tunne. Ühtepidi ei taha muud kui teatud isikuga kohtuda, teistpidi töötab sinus sellele vastu su oma kaine möistus. Sa oled nagu seotud mingi nähtamatu nööriga teise külge ja siis sipled nagu kala kuival kahe tunde vahel. Hea, et see inimene pidi pikemaks ajaks ära minema. Sel aja sain "rahus"selle jamaga tegelda ja hiljem kuulsin ka kes selle käki mulle kaela keeras.
Vasta
#14
Minu teada on naistel väiksem tahtejõud kui meestel. Neil on raskem ennast sundida midagi tegema ja raskem millestki loobuda...ei tea kas see on siis ikkagi nii väga treenitav...kui just mehed seda alateadlikult ei treeni
Vasta
#15
Vahest on inimesel rohkem tahtejõudu ja teinekord vähem, oleneb olukorrast. Kui igal inimesel on olemas piir, millest rohkem tal tahtejõudu ei saa olla, siis peaks olema võimalik treenida ennast alalhoidma tahtejõudu maksimumhulgal igas olukorras. Ma arvan küll, et on treenitav.
Vasta
#16
see piir ma arvan sõltub suht sellest millises meeleolus inimene parajasti on.
hea meeleolu annab vähem tahtejõudu... halvem aga rohkem.
Vasta
#17
hmm ok panen esmaspäeval oma tahtejõu nii proovile kui veel võimalik.... täpsemalt -> et praegu, muidu üldiselt, teen seda, mida tahan, vahest teen tööd jne, aga ma teen nagu esmaspäevaks endale sellise üleskirjutise, kus mul on midagi nii ära planeeritud, et vabat aega ei leidugi, kohe kui ühe asjaga valmis, siis teise kallale jne.... ehk siis mingid tööd jne, mis ootavad mul juba siin mitu nädalat, et ma sokutan need kõik nüüd ühele päevale - tegelikult peaks ajaliselt ma nende kõkidega valmis saama/jõudma, aga nüüd vast sõltubki tahtejõust, kas ma saan hommikul kella 8-ast üles 12-e asemel, kuna sellisel juhul ma hoiaksin kokku päris mitu tundi jne.....Bleh

et see on siis nagu tahtejõu proovile panek, et tegevused, millest üldse huvitatud ei ole ning ise otseselt ka mingit kasu ei saa, et kas mu tahtejõud on piisavalt tugev et need ära nüüd korraga teha, ma millegipärast aiman, et võibolla ühest tööst pool teen ära ja sinnapaika see jääb, juhul kui ma saan vajalikul kellaajal üldse ülesBleh

celtic ma siis pärast homme õhtul kommenteerin seda ning ütlen, mis meeleolus ma olin.....

tegelikult ma hakkan arvama, et tahtejõul ei olegi piiri, vähemalt mitte sellises mõitses, vaid et kõik mis toimub tahtejõu abil, et inimene suudab ennast sundida nii tugevalt kõikide asjade puhul, et tahtejõu puudumisest tegelikult vist ei tule puudust kui sa oskad/suudad/jaksad, mida iganes seda kasutada või mis?
Vasta
#18
muide, loomadel on ka tahtejõud. mul koer kukkus talvel läbi jää, ja ei saanud enam välja. me jälgisime teda paaniliselt, kuidas ta yritab välja saada. lõpuks pidin ise järgi minema, kuna ta oli alla andmas, ta isegi mitte ei proovinud enam välja saada...

mulle tundub, et tahtejõud on seotud ellujäämis instiktiga, vähemalt osati. tahtejõud pole kaasa syndinud, pigem on see instinkt ja selle tugevus tuleb välistest teguritest.

[Teadet on muutnud 11-7-2004 postitaja metavo]
Vasta
#19
Heh, jälle räägime millestki, mida pole üheselt defineeritud. Enesealalhoiuinstinkti võib ju tahtejõuks nimetada kuigi mina nimetaks tahtejõuks pigem võimet sellise eesmärgi nimel pingutada, mis otseselt ellujäämiseks vajalik ei ole.
Koeraga oli nii, et alajahtunud keha liigutamine ei ole alati ei psühholoogiliselt ega füüsiliselt kuigi lihtne.
To wolfgirl: naistel ei ole vähem tahtejõudu kuid nende eesmärgid ja väärtushinnangud on natuke teistsugused ja ei sobi alati kokku lääneliku ühiskonna arusaamaga millegi saavutamisest(mina pole pädev ütlema, mis õige või vale on, konstateerisin lihtsalt fakti)
Vasta
#20
napoleon, ta liigutas ennast, kuid ta ei proovinud enam välja saada.
Vasta
#21
muidugi liigutas ja üritas välja saada aga alajahtumine ei teki hetkega ja järjest süveneb. Loe kasvõi Estonialt pääsenute kommentaare....
Vasta
#22
Arvan, et nii, nagu iga inimene on tervik, nii söltub ka tahtejöud paljudest asjadest. Kui inimene on kindel selles, mida ta tahab, siis läheb asi ladusamalt. Hullem on lugu siis, kui ta täpselt ei tea mida teha ja kindlasti on paljud selle küsimuse ees rohkem .Nii, et tegu pole mitte tahte vaid teadmise puudusega.
Vasta
#23
Vahel on tegu ka teadmiste puudumisega kuid rohkem siiski prioriteetide ja väärtushinnangutega. Soovid võib jagada sellisteks, mis peavad olema, sellisteks, mis hea kui oleks ja sellisteks, mis võiks ju olla aga tegelikult suht kama. Tahtejõust on mõtet vaid kahe viimase puhul rääkida.
Vasta
#24
Tsitaat:Esialgne postitaja napoleon
muidugi liigutas ja üritas välja saada aga alajahtumine ei teki hetkega ja järjest süveneb. Loe kasvõi Estonialt pääsenute kommentaare....
emm...loe uuesti läbi, ta liigutas end, aga EI proovinud välja saada. ta oli alla andnud


miks sa arvad, et ainult inimetel on tahtejõud?
Vasta
#25
aga kas see on ka tahtejõud kui oled haige ja tahad väga terveks saada,

mõnikord on mul niimoodi olnud,väga kahtlane.

aga on ka olnud juhuseid kui on asi vastupidi, et tahad haigeks jääda...:o
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat