Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ego ja teadvus
#1
Inimene on kompleksne olend, kelle olemus on tegelikult lihtsam, kui esialgu paistab. Suures plaanis koosneb inimene kolmest "komponendist" - keha, hing, vaim. Need kolm moodustavad ühtse terviku, inimest ei saa eksisteerida ilma nende kolmeta.

Vaim on killuke kõiksusest, iseseisvat teadvust omav olend, kes kogeb iseennast läbi kehastumiste. Inimeseks kehastumine algab hinge valimisest. Hing on elusäde,mille bil vaim "sünnib" meie ilma. Kui vim on iseseisev osa kõiksusest, mis omb isiklikku teadvust, ent on samal ajal osa kõiksusest, siis hing on vaimu poolt kõiksusest eraldatud valgus, mis ei oma isiklikku teadvust, vaid on puhas loomismaterjal.
Hing saab vaimuga üheks, vaim kogeb hinge kehastudes iseennast läbi hinge. Hing kannab endas kõike seda, mis on vaim, ent kehastudes jääb hingele alles vaid mälestus sellest ning kanal vaimuga. Füüsilises plaanis on kehastunud hing ühenduses taevase vaimuga läbi valgusniidi/kanali, vaimses plaanis aga hing=vaim kuid vaim ei võrdu hing.

Inimese arenedes mõistame me, et meie igpäevast elu juhivad kolm erinevat teadvust, ehk mina-pilti: tavateadvus, alateadvus ning üliteadvus.

Tavateadvus on loogiline teadvus, mis suhtleb füüsilise ilmaga, loob seoseid ning juhib inimese maist tegevust. Tavateadvus ongi ego.

Alateadvus on hinge teadvus. Hinge teadvuses on peidus meie ettekirjutatud saatuse käigud ning erinevate tavateadvuse poolt loodud seoste tõlgendused vaimses plaanis.

Üliteadvus on vaimne teadvus, meie vaim, mis otseselt meie ellu ei sekku, ent kust on meil võimalik teavet hankida.

Ego, ehk tavateadvus on vajalik, et ennast tunnetada inimesena. Ilma egota puudub meil identiteet, läbi mille me iseendit peaks kogema. Alateadvus on vaid vahend umbejooksnud võimluste ja seoste talletamiseks, see on koht, kus elavad meie potensiaalid.

Egost on tehtud mingi koletis tänapäeval, miski, millest tuleb tingimata lahti saada, sest ainult siis on elu ilus. See on tüüpiline uusajastulaste käitumine, mis on vajalik selleks, et hingi püüda (kaotades oma maise identiteedi, on lihtsam eksinud hinge enda poolele meelitada.).

Kõik need egoismi ilmingud, mida pidevalt esile tuuakse (vajadused ennast eksponeerida ja olla kiidetud, soov näidata ennast teistest targemana jne) on tegelikkuses hoopis meie alateadvuse probleemid. Meie hing, mida meil on vaja vaid elusädeme saamiseks, kannab endas hirme, millest suurim hirm on olla üksi. Hing on kollektiivset mälu kndev valgus, mis sündimise ajaks eraldatakse kõiksusest - kogu olemasolevast. Seda küll näiliselt, ent hirm varjutab tema seljataguse. Kõik, kes manipuleerivad egoga ning käsivad egost loobuda, mängivad tegelikult just sellele hirmule - ilma egota hing on haavatav ning kergesti manipuleeritav. Egoism aga mõistena on täielikult alateadlik tung kuuluvustunde suunas, miski mis peaks kompenseerima eraldatusetunde hinges.
Vasta
#2
Vat nii see ongi - ja nagu ma just äsja teiste sõnadega teise teemasse kirjutasin - tänapäevateadus seda ei tunnista.
Omal ajal koolitati suhtlemise- (et edukalt äri osata ajada!)ja igasugu muid psühholooge lademeis, aga hingpsühholoogidele (teaduskeeles isiksusepsühholoogia) peaegu üldse mitte.
Vaata ise keda koolitati:

http://et.wikipedia.org/wiki/Ps%C3%BChholoogia

Uusajastulasi ära siia topi, kõiges on süüdi materiaalse maailmavaate pikaajaline vohamine.
Tänu just sellele materiaalsele maailmavaatele, mis inimestes on kinnistunud, on mõningatel liikumistel, mis sinu hinge täis teevad (mulle aga igal juhul rohkem meeldivad, kui materiaalne maailmavaade), lihtne inimesi mõjutada!
Vasta
#3
Just uusajastulased on need, kes vastukaaluks äärmuslikule materjalismile on rajanud arusaama ego kahjulikkusest ning seda poolt viljelevad väga jõudsalt.

Kui on valida - kas ego kaotus või materjalism, siis valin igal juhul materjalismi, olgugi et see on äärmuslikkus. Vähemalt ei muutu ma toiduks kellegi laual.
Vasta
#4
Kas ego on ikka inimese oma, või on see hoopis võõras kiskja, kes inimesest toitub ja tasuks talle oma mõistuse laenab. Enne kui iseendaks saada tuleb sellest kiskjast vabaneda, teda mitte toita ja oma mõistusega elada.
Kui võtta haudades olevaid hingi, siis nende mõistus küll seda elusate inimeste mõistust ei meenuta, pigem mälestused sündmustest, suguvõsa ühisteadvus, need on küll täielikud, kuid mitte filosoofia ja teadus.
Vasta
#5
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Just uusajastulased on need, kes vastukaaluks äärmuslikule materjalismile on rajanud arusaama ego kahjulikkusest ning seda poolt viljelevad väga jõudsalt.

Kui on valida - kas ego kaotus või materjalism, siis valin igal juhul materjalismi, olgugi et see on äärmuslikkus. Vähemalt ei muutu ma toiduks kellegi laual.

Nojah, aga kuhu viib materialistlik maailmavaade?
Sellest on siin igal pool nii palju juttu olnud.
Igasugu nö ärasööjatest saab ju hoiduda ka, kui vähegi taipu on!
Vasta
#6
Jah, saab. Aga vaata enda ümber - palju seda taipu on? Igasugu eneseabiraamatud ja muu sarnane jura on juba aastaid bestselleritena raamatu top-ides.
Vasta
#7
On, on. Ei vaidle vastu. Isegi liiga palju juba on. Võta või see uus mitmeköiteline feng shui. Juba viis aastat tagasi oli minu loetlemisel Eestis üle 30 feng shui raamatu.
Inimesed on hingeliselt õnnetud ja see läheb lihtsalt hästi kaubaks.
Ma vahel mõtlen, et kas keegi neid pärast koju toomist läbi ka loeb?
Siin foorumis ringi uidates tundub, et mõni üksik on neid isegi sirvinud, aga erilist ohtu nad küll ei kujuta.
Mina ei pane niisuguseid raamatuid vist tähelegi.
Mis aga minu lektüüri kuulub, siis need on rohkem ajalugu käsitlevad raamatud ja igaüks omamoodi silmaringi laiendaja.
Kuna sa oled niisuguse uuriva meelelaadiga, siis sobiks sul ka ehk vahelduseks muistset ajalugu uurida ja need hingeprobleemid mõneks ajaks unustada.
Ei ole paremat vahendit sellest reaalsusest põgenemiseks, kui mõnda vanaaegset käsikirja uurida või uppunud aaardeid avastada (kasvõi internetilehekülgedel).




Vasta
#8
Aga miks näiteks budistlikest õpetustest kajab läbi ego kaotamise vajadus?

Järsku ilma identiteedita on võimalik kokkusulada kõrgeima teadvusega... ? See on mu oma arutlus...

Aga miks ikkagi?

[Muudetud: 11-1-2010 Tom]
Vasta
#9
Sa eestpoolt Tom ei lugenud, kui ego on võõras kiskja siis temast lahtisaamisega muutud iseendaks, aga kui sa oled budistliku koolkonna liige siis lahustud selles koolkonnas, sama tulemus nagu nagualismis, sinu keha mina asendub naguali grupi minaga selleks, et eri tükkidest järgmise astme tervikmina moodustada.
Selleks aga, et siin ühisunenäos karjas omaksvõetuna, elada pead olema mitmete ämblikuvõrgustike liige, kõikidest tsakratest väljuvad energianiidi mis ühendavad teatud gruppe ühisolendiks.
Kui kõik need sidemed purustada, siis viskavad ka kõige lähemad inimesed su välja kui täiesti võõra vaenlase.
Tegelda tõsiselt arenguga saab ainult vaba inimeme, kapitalismis siis rantjee, kel on nii palju vara, et ta ei sõltu majanduslikult kellestki. Vastasel juhul isegi elu ülevaatus võib paisata kaosesse, st kaoyad kõik suhted ja satud tavaliselt sõltuvusse gurust, kirikuõpetajast või veel kellestki ning võid olla eluaegne psühhotroopsete ainete tarbija, et mitte näha tegelikku maailma.
Ühesõnaga kui tahad oma unenägu vaadata, siis pead olema täiesti sõltumatau, Don Juani seltskonnas tegelesid raha teenimisega kõik grupi liikmed, kes ravis kes tegeles äriga, eriti ida oli raha ja äri, samuti Nagual ise. Nii et ka see on vale jutt et raha ei tohi teenida rahaga ei tohi tegelda, tõsi jah mõningal puhul ei tohi raha vastu võtta, vaadata tuleb raha saba, igal rahal on taga see soovide saba mida selle raha eest tahetakse saada, mõnikord raha vastu võttes ssatud pikaks ahaks hingega vangi. See on raha tegelik needus. Muide ka põhjus mika raha peab sabadest pankades puhastamas käima, muidu kantide ja narkojõukude saba taga .
Muide enda kõige jubedam isiklik unenägu oli aastaid tagasi kui öösel must kellukas tuli, tiris kehast välja lae alla, siis mauh kehasse tagasi ja jälle välja lae alla, nii õpetati mitu ööd kehast väljalendamist.
See oli juba Tonile, kes oskab hämmastavalt hästi keeruliste küsimuste vastusete asemel ümmargust juttu ajada.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Muide enda kõige jubedam isiklik unenägu oli aastaid tagasi kui öösel must kellukas tuli, tiris kehast välja lae alla, siis mauh kehasse tagasi ja jälle välja lae alla, nii õpetati mitu ööd kehast väljalendamist.
Kes see must kellukas on?
Vasta
#11
Loe Castaneda nõiaraamatud läbi, saad teada.
Vasta
#12

Tsitaat:Alselt postitas Müstik
Uusajastulasi ära siia topi, kõiges on süüdi materiaalse maailmavaate pikaajaline vohamine.

Mida sa ajad...tee endale enne selgeks mida materiaalne maailmapilt üldse endast kujutab ja mida see taotleb...
Materiaalne maailmapilt ei taha sult võtta sinu vaime ja hingi, vaid seletada üldmõistetavat maailma ettevaatlikult avastatud loodusseaduste ja objetiivselt koostatud mehhanismide abil...kasu saavad kõik
Ära lahmi lihtsalt suvaliselt ja ära üldista oma mittemateriaalse maailmapildi järgi kõiki asju mida sa maailmas näed...
Vasta
#13
Aga oma maailmapildi taustal ju inimene enda hinnangud ja otsused teebki. Kui ma õigesti aru sain. Kuid mis selle algse tausta maailmast loob? Kõik näevad maailma läbi enda silmade, mis peaks olema ainulaadne, kordumatu?
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Aga miks näiteks budistlikest õpetustest kajab läbi ego kaotamise vajadus?
Järsku ilma identiteedita on võimalik kokkusulada kõrgeima teadvusega... ? See on mu oma arutlus...
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Kas ego on ikka inimese oma, või on see hoopis võõras kiskja, kes inimesest toitub ja tasuks talle oma mõistuse laenab. Enne kui iseendaks saada tuleb sellest kiskjast vabaneda, teda mitte toita ja oma mõistusega elada.
Just samad mõtted ka minu poolt.
Ja ärge arvake, et kui loobuda lendaja poolt pähepistetud egost, et see tähendab alandlikkust ja leppimist kõigega stiilis "kui sind lüüakse vasakule põsele, siis keera ka parem ette." Ei tähenda.
_______________

Et ilma egota inimene manipuleeritav on, sellele vaidleksin küll vastu. Manipuleerimine on sisuliselt ülekavaldamine. Mõnda manipuleerimist näed läbi, mõni surub nii kavalasti egoismi hoobasid, kasutades selleks inimese võimujanu, seksinälga, kuuluvusevajadust, üksindusehirmu jne - et samastadki selle omaenda egoga ja annad aga minna Bleh

Kui inimesel on puhas ja toimiv ühendus vaimuga, siis ei ole tema jaoks selliseid asju nagu üksindusehirm, võimujanu, seksinälg ja muud mõjusad hoovad, mille läbi lendaja meel meid enamusi manipuleerib. Mõistet "vaim" kasutan selles tähenduses, tsiteerin Levist:
Tsitaat:1. Mis on esmane reaalsus - tõeliselt tõeline? Ühe teooria kohaselt on meie reaalsus üks suur mõte, mida me kõik kogeme. Gravitatsioon, elektromagnetism, tuumajõud, elementaarosakesed on tegelikult piiramatu mitteaineline väli, superväli-ühendväli-teadvusväli. ... Hea meelega tooksin mängu ka "Holograafilise Universumi" teooria, aga sedasi kisub liiga kirjuks ning segaseks kätte ära.

[Muudetud: 1-12-2010 troodon]
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

Mida sa ajad...tee endale enne selgeks mida materiaalne maailmapilt üldse endast kujutab ja mida see taotleb...
Materiaalne maailmapilt ei taha sult võtta sinu vaime ja hingi, vaid seletada üldmõistetavat maailma ettevaatlikult avastatud loodusseaduste ja objetiivselt koostatud mehhanismide abil...kasu saavad kõik
Ära lahmi lihtsalt suvaliselt ja ära üldista oma mittemateriaalse maailmapildi järgi kõiki asju mida sa maailmas näed...

Ise sa lahmid siin!
Loe vähemalt see pikk juttki läbi ja saad ka ükskord teada, kuhu ummikusse see materialistlik vaimupimedus kasvõi teaduse viinud on, psüühikast ja muust rääkimata:

http://www.kirikiri.ee/article.php3?id_article=125

Selle asemel, et Celticu teemat edasi arendada ja rääkida, mida sina Egost ja teadvusest oma materiaalsele maailmavaatele tuginedes arvad, hüppad minule peale!


[Muudetud: 12-1-2010 Müstik]
Vasta
#16
Mis te ise lahmite siin. Tehke kõigepealt selgeks, mida kumbki materiaalse maailmapildi all silmas peab, jube mustvalge vastandamine teil siin.

Palun püütke keskenduda teemale, mitte ärge minge puhtalt üle mingite üldisemate taustsüsteemide kirjeldamise ja maadejagamise peale.

Mulle meenus egoga seoses gnosticwebi searching within online kursus, mida siin aastaid tagasi mõned paralleelselt astraalrännakukursusega läbida üritasid.
Sealne põhiharjutus oli suht sarnane mittemõtlemisele. Et on asjata energia kulu kui päev läbi käib peas mõttetu chit-chat. Nt isegi kui on välja mõeldud mingi homne neutraalne toiming, siis tihti käib peast see kümneid kordi läbi terve päev, ilma et sel erilist eesmärki oleks. Mõned sellised mõttetegevused on muidugi nauditavat, aga plära, mis olemata võiks olla on väga palju. Nt mis mõte on ümiseda mõttes laulu, kui sa ise ei pane tähelegi, et seda ümised. Sellega seoses räägiti päris palju egost.
Üldiselt jääb tunne, et tihti peetakse ego all silmas täiesti erinevaid asju.

OT: Seitse põhiküsimust; Kui on kellelgi mure, et teema lõpust on postitusi kustutatud, siis süüdistage mind.


[Muudetud: 12-1-10 Thorondor]
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas zepac
Aga oma maailmapildi taustal ju inimene enda hinnangud ja otsused teebki. Kui ma õigesti aru sain. Kuid mis selle algse tausta maailmast loob? Kõik näevad maailma läbi enda silmade, mis peaks olema ainulaadne, kordumatu?

Täpselt - oma maailmapildi taustal antaksegi hinnangud!
Aga tihitipeale pole foorumlastel seda maailmapilti olemaski ja lahmitakse täiesti umbes.
Mis minusse puutub, siis nõustusin kõige sellega kohe alguses, mis Celtic Ego ja teadvuse kohta kirjutas - ja leidsin, et rohkem ei ole vaja sellel teemal midagi lisada.
Vasta
#18
Tsitaat:Aga tihitipeale pole foorumlastel seda maailmapilti olemaski ja lahmitakse täiesti umbes. Mis minusse puutub, siis nõustusin kõige sellega kohe alguses, mis Celtic Ego ja teadvuse kohta kirjutas - ja leidsin, et rohkem ei ole vaja sellel teemal midagi lisada.

Ma siin igapäev vaatan, et sa nõustud peaaegu kõigega mida sa kusagilt loed - ja kuna sa loed ainult mittemateriaalset maailma käsitlevaid tekste, siis sinu maailmapilt on igaveseks muutumatu ja absoluutne...
Nõustumine ilma kahtlemata on üks ohtlik asi...
Kuula parem selle tüübi nõuannet:
“Do not believe in anything simply because you have heard it. Do not believe in anything simply because it is spoken and rumored by many. Do not believe in anything simply because it is found written in your religious books. Do not believe in anything merely on the authority of your teachers and elders. Do not believe in traditions because they have been handed down for many generations. But after observation and analysis, when you find that anything agrees with reason and is conducive to the good and benefit of one and all, then accept it and live up to it.”
-Buddha-
Natukene lühidamalt...“Believe nothing, no matter where you read it or who has said it, not even if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.” – Buddha-

PS. Kahtlemata on igalühel siin foorumis maailmapilt, kõigil ei ole see lihtsalt nii paindumatu ja äärmustesse laskuv...ja vastavalt osade rangele maailmapildile muutuvad kõik kahemõttelised ideed vastavalt eelmaailmapildile ühemõtteliseks - ja see ongi minu arutluse osa selles teemas ego ja teadvuse kohta...

[Muudetud: 1-12-2010 Nielander]
Vasta
#19
Eksid, ma ei nõustu isegi ajalehtede üldtõdesid käsitlevate artiklitega, muust rääkimata. Olen siin nendel teemadel korduvalt sõna võtnud.
Tegelikult olen ma peaaegu ainus inimene, kes siin vahete-vahel ka millelegi vastu vaidleb.
Enamus ainult esitavad oma kontseptsioone.

Ja üleüldse - mine teema algusesse ja vaata, et põhiliselt loen ma viimasel ajal vaid ajalugu käitlevaid teoseid!
Siis mine Russelli teemasse ja vaata, et ma lugesin kunagi ka väga erineva maailmavaatega filosoofe.
Mis asi on mittemateriaalset maailma käsitlevad tekstid?

Muuseas, ma ei ole sind isegi niisugustes teemades osalemas kuskil näinud, kus saabki ainult teaduslikele tõdedele tuginedes läheneda.

Üks näiteks on siin:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=4...1#pid85894

Ja teine siin:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=3...1#pid68483



[Muudetud: 12-1-2010 Müstik]
Vasta
#20

Tsitaat:Mis asi on mittemateriaalset maailma käsitlevad tekstid? Muuseas, ma ei ole sind isegi niisugustes teemades osalemas kuskil näinud, kus saabki ainult teaduslikele tõdedele tuginedes läheneda.

Mis asi on materiaalne maailmavaade ja tuleta sellest siis selle vastand...
Minuarvates saab peaaegu kõigile teemadele mingil määral teaduse küljest läheneda...nagu näiteks see hiiglaste teema, kus me päevi vaidlesime ja jamaloogia teema...
Ma ei ole lihtsalt nii aktiivne kasutaja, et ma viitsiksin igat teemat jälgida ja neid näiteis ei pea ma vajalikuks midagi kirjutada...
Vasta
#21
Materiaalne maailmavaade peaks olema vaade, mis võtab aluseks, et midagi muud peale mateeria ei eksisteeri (mateeria on kõik see, mis täidab ruumi ja omab massi).
Vasta
#22
+energia...
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
+energia...
Jah, aga see ei saa olla midagi eraldiseisvat, energiat ja osakesi ei saa lahutada. Vastasel juhul pole enam tegemist materialismiga.
Vasta
#24
To Nielander.
Kui sa vaevusid minu loetud filosoofe vaatama, siis peaksid niigi palju taipama, et inimene, kes niisuguseid filosoofe loeb ei vaevle teadmatuses, mis on materialism ja mis idealism.
Materiaalse maailmavaate definitsioon juba toodi.

Toon siis ka idealistliku maailmavaate definitsiooni:

Idealistlik maailmavaade ehk transtsendentaalne mudel – maailm koosneb teadvusest ja mateeriast. Kõige aluseks universumis on teadvus (vaim või intellekt), mis võib eksiteerida ka ilma mateeriata (kehata). Teadvus (vaim) on primaarne, ta loob ja kujundab mateeriat.
Kogu teaduse ajaloo jooksul on toimunud dialoog kahe erineva maailmakäsitluse, reduktsionismi ja holismi vahel. Esimene lähtub üksinähtustest, otsides seletust lihtsatest peidetud printsiipidest ja ta toetub füüsikalisele käsitlusele.
Holism vaatleb aga loodust terviksüsteemina, mille koostisosad on omavahel tihedalt seotud. Holismile on üksiknähtustest olulisemad maailma ülesehituslikud ja olemuslikud probleemid, kaasa arvatud meeltevälised (transtsendentaalsed) nähtused.

Idealistid ja materialistid saavad terve elu omavahel igas teemas vaielda, mitte ainult neis kahes.
Kahjuks on materialistidel komme idealistidele igasugu silte kleepida suures veendumuses, et materialistlik maailmavaade on igavene ja nemad ei eksi.

Muuseas, tänapäeva teadus käsitleb universumit Holistliku mudeli järgi – Universum on üks igavesti suur süsteem,

energeetiliste mustrite süsteem, kus aine koosneb lainetaolisest ja omavahel seotud energiavõrgustikust. Elementaarosake, materiaalne substants või eraldi objekt on kaotanud endise tähenduse. Kogu universum on omavahel seotud energiamustrite dünaamiline võrk: aeg–ruum–energia on üks suur süsteem.
Universum on defineeritav kui dünaamiline lahutamatu tervik ja ta sisaldab endas alati ka vaatlejat. Ükski inimene pole tervikust eraldatud osa, ükski nähtus ei ole iseseisev protsess, vaid kõik kuulub tervikusse.
NB! Universumi ühtsus oli tuntud kõikides traditsionalistlikes kultuurides, eriti selgelt aga ida filosoofiates. Hinduismis võrreldakse maailma ookeanina, mida vaimselt arenenud inimene tajub tervikuna, nähes samal ajal iga üksikut lainet eraldi
Miks käia ainult norimas igas teemas?
Miks mitte anda omapoolne teaduslik seletus huvitavatele teemaarendustele, mis siin omadega rappa on läinud?
Mina tavaliselt toon ainult ära huvitavaid seletamatuid nähtusi, mida leidnud olen ja ei anna neile hinnangut. Aga materialistid tulevad kohe ütlema: pole olemas seda nähtust! Sealjuures nähtused ise on olemas, aga ei ole veel jõutud teadlaste ringkondades ühisele järeldusele, mida need nähtused endast kujutavad.
Rohkem süvenemist teemadesse ja vähem niisama haukumist!

[Muudetud: 12-1-2010 Müstik]
Vasta
#25
Tsitaat:No selge, Nielander. Toetud siiani marksismi ja leninismi filosoofiale ja materialismi loengutele. Kui sa vaevusid minu loetud filosoofe vaatama, siis peaksid niigi palju taipama, et inimene, kes niisuguseid filosoofe loeb ei vaevle teadmatuses, mis on materialism ja mis idealism. Materiaalse maailmavaate definitsioon juba toodi.

Oota misasja? Kus kohast sa selle marksismi ja leninismi nüüd välja tõid...tuleb meelde osade ameeriklaste arutlusnäide, kus kuna kommunism propageeris nõuka ajal ateismi, siis kõik ateistid on kommunistid...

Selles ma sinuga nõustun, et vaielda saab nende maailmavaadetega igavesti...ma nüüd ei tea sinu kohta, aga mul küll viitsimist selleks napib...
Alguse sai asi sellest, et sa materiaalset maailmapilti lampi maailma hädades süüdistama hakkasid...
(Müstiku tsitaat eelmisest postitusest: Kahjuks on materialistidel komme idealistidele igasugu silte kleepida suures veendumuses, et materialistlik maailmavaade on igavene ja nemad ei eksi.)
tema oli ju see kes inimonna tõelistest vaimupimedusest välja tõmbas(näiteks pime keskaeg)...ilma selle "vohamata" arvaksid paljud ikka veel, et haiguseid põhjustavad viiruste ja bakterite asemel deemonid ja saatanad ning parim ravi oleks meditsiini asemel palvetamine ja piibli lugemine...
Materialistliku maailmapildi arenemise ja muutumise vastu pole mul midagi, peaasi, et põhjused selleks piisavalt head oleks...

[Muudetud: 1-12-2010 Nielander]

[Muudetud: 1-12-2010 Nielander]
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadvus asub ajus Nielander 343 150,351 11-03-2024, 20:26
Viimane postitus: levis
  Globaalne teadvus Aerling 30 10,316 02-11-2021, 05:13
Viimane postitus: lumm
  Psilotsübiin, ESP, veidrad olendid, teadvus jne põlduba 46 19,422 21-04-2013, 13:22
Viimane postitus: põlduba
  Ego kaitsemehhanismid Pomegranate 2 5,007 19-07-2007, 20:16
Viimane postitus: Pomegranate

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat