Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ego ja teadvus
Autor Sõnum
Müstik
Shambalas

18-12-2011 18:52
Postitus: #51
RE: Ego ja teadvus
Väga õige, Marina.

Minu arvates on üliteadvus sama mis superego, mõiste võetud psühhoanalüüsiteooriast, Freudilt ja Jungilt.
Infoväli muidugi ei ole sama mis üliteadvus, aga teemast Infoväli saab siiski teada, millist teavet üldse inimene saab hankida.
Celtic ise on üliteadvuse kohta selle teema esimeses postituse kirjutanud järgmist:
(11-01-2010 13:50 )Celtic Kirjutas:  Üliteadvus on vaimne teadvus, meie vaim, mis otseselt meie ellu ei sekku, ent kust on meil võimalik teavet hankida.

Ego, ehk tavateadvus on vajalik, et ennast tunnetada inimesena. Ilma egota puudub meil identiteet, läbi mille me iseendit peaks kogema. Alateadvus on vaid vahend umbejooksnud võimaluste ja seoste talletamiseks, see on koht, kus elavad meie potensiaalid.
Millist teavet üliteadvusest hankida on võimalik, ei oska öelda. Ehk iseenda superego kohta ainult?
Universumi ja teiste rasside kohta vaevalt. Aga muidugi on tähtis, et inimene oleks üliteadvusest ehk superegost teadlik, vastasel juhul ta niisuguste mõtetega ja mõistetega oma pead üldse ei vaevagi.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Krt
Bännitud

18-12-2011 19:29
Postitus: #52
superego = ületeadvus, mitte üliteadvus. ületeadvus tegeleb nn. infomeem-väljades(teadusloogika), tavateadvus ühendegregor-väljades(inimeste hõimude, kuni rahvusloogika), alateadvus sidusemotigoon-väljades(intuitiivne loomade ja laste loogika), kehateadvus biogeen-väljades(alamloomad, imikud), ürgteadvus energolaine-väljades(ainemateeria). üliteadvus tegutseb illuminatsioon-väljades(müstiline valgustunud loogika).

Vaid Kõiksuse surematus pimedusesüdames on kõik lubatud.
Müstik
Shambalas

19-12-2011 22:59
Postitus: #53
No ei ole mõiste ´ületeadvus´ kuskil seni ette tulnud.
Tõsi, Freudil oli termi ´ülemina´.
Ülemina oli Freudi järgi eriline instants hingelises isiksuses, mille ülesanne on endavaatlus, vali enesekontroll ja ideaalikujundamine. See hakkab dikteerima oma nõudeid ja seisukohti, et "mina" jõuaks lähemale oma ideaalile või eeskujule.
Kas ütleksid, millisest raamatust seda ´ületeadvust´lugesid või annaksid mõne lingi?

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Krt
Bännitud

20-12-2011 14:04
Postitus: #54
ennist eksisin. S. Freudi superego on siiski midagi muud, kui ületeadvus. superego tähendus jääb pigem Tavateadvuse tasemele. ja ego mõiste ühtib Alateadvusega, mitte Tavateadvusega. id-tung jääb Kehateadvuse tasemele.

aga Ületeadvusega seotud.
mütoloogiast:
http://en.wikipedia.org/wiki/Alfheim

tänapäeva mõistes:
http://et.wikipedia.org/wiki/Teadus
samas on nii superego, ego ja id kõik koos käsitletavad kui teatud Alateadvuse aspektid. mis võib olla isegi kõige täpsem versioon! ehk tegu sel juhul kulto, ego ja öko aspektidega Alateadvuslikul tasemel?
(selle postituse viimane muutmine: 20-12-2011 14:20 Krt.)

Müstik
Shambalas

21-12-2011 19:35
Postitus: #55
No Freud, kes rajas psühhoanalüüsi teooria, elas ju nii ammu juba (1856-1939).
Jung (1975-1961) tegeles ka alateadvuse lahkamisega, eriti unenägudega.
Samas kas tänapäeval ei ole juba keegi uuemaid teooriaid selles vallas ära toonud?
Kuidas sa üldse seostad mütoloogia, Freudi ja selle viki artikli Teadus? Millisele teadusharule suunad tähelepanu seal?
Tõsi humanitaarteaduste alt jõuab psühholoogiani ja sealt edasi...
Ületeadvus on siis lihtsalt Norra mütoloogias või? Ei olegi pühhoanalüüsiga seotud?
Kas sa mitte ei tahtnud juhatada artiklile TEADVUS hoopis?

http://et.wikipedia.org/wiki/Teadvus
(selle postituse viimane muutmine: 21-12-2011 20:52 Müstik.)

Krt
Bännitud

22-12-2011 18:05
Postitus: #56
ei tahtnud, ikka teaduslikkusele üldiselt.

Müstik
Shambalas

22-12-2011 19:14
Postitus: #57
Ja mis teadusharu siis ego ja teadvust käsitleb?

excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

23-12-2011 07:48
Postitus: #58
(22-12-2011 19:14 )Müstik Kirjutas:  Ja mis teadusharu siis ego ja teadvust käsitleb?

Psühholoogia - kui just küsisid.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Müstik
Shambalas

23-12-2011 08:02
Postitus: #59
Just. Täpsemini küll psühhoanalüüsi teoorias käsitleti seda, millele ka eespool viitasin.

Wiki artikkel TEADVUS lisab aga, et teadvuse fenomen on üks filosoofia ja loodusteaduse suuremaid lahendamata probleeme.
Filosoofias ja loodusteaduses eristatakse tänapäeval teadvuse mitmeid aspekte ja arenguastmeid:

Punkt 1. alla on paigutatud:
Teadvus kui elusolek või hingestatud olek usundites või piiramata tõelus müstikas.
Lisaks on öeldud, et teadvuse probleem on inimtunnetuse üks raskemaid probleeme, mis on võrreldav universumi tekkimise probleemiga.
(selle postituse viimane muutmine: 23-12-2011 08:02 Müstik.)

Celtic
ja sina pead kandma maailma

23-12-2011 08:31
Postitus: #60
Psühhoanalüütika on tänases teadusmaailmas nagu koristajad on ülikoolides - justkui oleks osa personalist, ent lektoritega ühele ühispildile nad jõulude aegu ei saa.

Psühholoogia õppetoolis käsitletakse Jungi teooriaid vaid põgusalt, sest tänane koolkond eriti ei soosi psühhoanalüütikat, justnimelt seetõttu, et soovitakse rohkem "teaduslikkust" psühholoogiasse, kui õppeainesse. Psühhoanalüütika on aga kõike muud kui teadus.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Müstik
Shambalas

23-12-2011 08:47
Postitus: #61
Just, seetõttu ma psühhoanalüüsist kui teooriast eespool rääkisingi.

Ei kukkunud kännust kaugele
too old to die young

23-12-2011 10:05
Postitus: #62
Tegelikult on ikka pigem psühhoanalüüs teadus aga inimesed ja ülikoolid ei taha teadusega tegeleda. Kurjad keeled räägivad, tehakse katseid ja statistikat mitte teadust.
excubitoris
Kes-Kus-Miks-oloog

23-12-2011 11:58
Postitus: #63
Psühhoanalüüs võib näidata midagi mis analüüsijatele ennastele ei meeldi.

Tegelikult on kõik lihtne aga me pole sellest veel aru saanud ...
*
Sa pead tegema HEAD halvast, sest millestki muust teda teha pole.
Celtic
ja sina pead kandma maailma

23-12-2011 12:08
Postitus: #64
Praegusaja akadeemilise arvamuse kohaselt ei ole. Selles see probleem ongi, et koolkonnad on erinevad ja erinevate õppesuundade koolkonnad määravad praktiliselt oma suva järgi, mis tolles liinis on "mainstream" ja mis jääb väljapoole sellest üldtunnustatust.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
Leena
Bännitud

23-12-2011 12:39
Postitus: #65
Äsja tekkis koht kus saaks üsna huvitavat dok i väntama hakata ning psühholoogid, sotsioloogid ja kes iganes oma teooriaid kontrollida.

Tsitaat:Hispaania asuva väikese ja vaese Grañén’i küla elanikud võitsid siseriikliku lotomänguga üle 700 miljoni euro, vahendab Talouselämä.

Külas ja selle ümbruses elavad paar tuhat elanikku võitsid elaniku kohta umbes 400 000 eurot.

Põllumajandusest elatuv piirkond on kannatanud tööpuuduse all, mistõttu on auhinnaraha paljude jaoks sõna otseses mõttes lotovõit.

Allikas
(selle postituse viimane muutmine: 23-12-2011 12:39 Leena.)

----------------------------
Kui inimene ajab jama ühes pisikeses valdkonnas mida ma täpselt tean, siis miks peaksin arvama, et ta ei aja ka mujal jama?
Einstein oli kindel vaid Universumi ning inimimlike lolluste lõpmatuses. Kusjuures esimeses ei olnud ta lõpuni kindel.
Ei kukkunud kännust kaugele
too old to die young

23-12-2011 21:28
Postitus: #66
http://www.epl.ee/news/arvamus/enn-kasak...d=63682696
nädsa, nagu tellimise peale, enn kasak räägib siin veidi teadusest
euroruubel
vaatlen ja jälgin

24-12-2011 05:08
Postitus: #67
(23-12-2011 21:28 )ei kukkunud kännust kaugele Kirjutas:  http://www.epl.ee/news/arvamus/enn-kasak...d=63682696
nädsa, nagu tellimise peale, enn kasak räägib siin veidi teadusest

Jep, teadus on pandud voolama ohutus sängid - grantidega on tehtud asi meeldivaks - ja rohkem pole sul vaja midagi teada. Samas ei saa turvaliselt grantide keskel sõudjalt nõuda, et ta end "ohverdaks inimkonna nimel" Nõudja ohverdagu end ise...Midagi ei muutu enne kui see rahamaailm muutub ja muutumas see juba on...

mäng mängus
Minaelan
Bännitud

31-10-2014 17:14
Postitus: #68
Võtsin ette ja püüdsin oma mõtteid avaldada facebooki foorumis "Samaanid ja nii edasi". Eile siis alustasin, täna mind juba bänniti. Minu suurim viga olevat headus. Foorumi haldaja sõnad:"Minu jumal olen mina ise.
See kuidas keegi mind näeb, ei puuduta mind.
Hea inimene, kes on ka Tõeliselt hea, näeb minus headust.
Kuri inimene näeb minus kurjust."

Lahe, eks ole. Kuna ma avaldasin omi mõtteid, siis seda peeti ohtlikuks ...ja mind bänniti. Uus kogemus.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.

(Dalai-laama)
Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.
Minaelan
Bännitud

31-10-2014 18:26
Postitus: #69
(31-10-2014 18:19 )murjam Kirjutas:  
(31-10-2014 17:14 )Minaelan Kirjutas:  Võtsin ette ja püüdsin oma mõtteid avaldada facebooki foorumis "Samaanid ja nii edasi". Eile siis alustasin, täna mind juba bänniti. Minu suurim viga olevat headus. Foorumi haldaja sõnad:"Minu jumal olen mina ise.
See kuidas keegi mind näeb, ei puuduta mind.
Hea inimene, kes on ka Tõeliselt hea, näeb minus headust.
Kuri inimene näeb minus kurjust."

Lahe, eks ole. Kuna ma avaldasin omi mõtteid, siis seda peeti ohtlikuks ...ja mind bänniti. Uus kogemus.
emmm läksin kohe kaema, millest siis kah jutt Laugh
Nooooooooo, sa läksid, lõid ukse lahti nätaki (uksepiidad ragisesid) ja kukkusid jahvatama kui usuhull Laugh
Ausalt ka, asi pole selles, mida sa räägid või õigeks pead, vaid selles stiilis wink . Jah, ei pea bänni hirmus kaasa kaagutama, olen sinuga nõus, aga see nn teisiti mõtlemine ukse paugutamisega tegelt on sama kiige teine ots Smile
Tegelt oli see lõbus lugemine, kus igal osapoolel oli oma õigus... kindlasti aga ei saa ükski osapooltest seal öelda, et nemad teavad tõde Laugh oli üks emotsioonide vahumöll. Mida tõde sa sealt leiad?!

p.s isiklik arvamus on muidugi, et see vampiiride sildi riputamine teiste külge nüüd küll hirmus headuseväljendus pole... aga see puhtalt minu väga kitsas ja isiklik nägemus wink

Kallis Murjam. Olen ka ise segaduses, sest mind süüdistatakse kord selles, et olen liiga hea ja siis selles et olen õel ja rikun nende harmooniat. Pagan seda teab, kes ma tegelikult olen.

(Dalai-laama)
Minaelan
Bännitud

31-10-2014 18:39
Postitus: #70
Ok, lastehaigus siis.
(selle postituse viimane muutmine: 01-11-2014 14:40 Minaelan.)

(Dalai-laama)
lahendused
Veteran

31-10-2014 19:51
Postitus: #71
Neil on seal Lõustaraamatu shamaanifoorumis nüüd "uus nuhtlus" peale Minaelan'i väljaviskamist: iga paari minuti järel ilmub teade "Minaelan also commented on a post in Shamaanid Teadjad Ravitsejad" - nad kohe täitsa hädas sellega: osad arvavad tõsimeelselt, et "kummitab". Smile

Egoteadvuse trikid ilmselt - või hoopis kollektiivne psühhoos.
(selle postituse viimane muutmine: 01-11-2014 09:24 lahendused.)
kage
naegleria fowleri

31-10-2014 19:56
Postitus: #72
(31-10-2014 18:39 )Minaelan Kirjutas:  Ok, lastehaigus siis. Aga ära looda, et ma küsimustele vastuseid ei oota. Nii kaua kui elan (ehk veel pisut) esitan alati küsimusi, olgu need siis rumalad või mitte.
Siin tulebki välja tegutsemise eelis ootamise ees, et mõtted täituksid. Viimasel juhul võidki ootama jääda, aga esimesel juhul saad vastused kätte, sest tegu on sinuga ja sinu kohta ei anna vastuseid mitte keegi teine kui sina ise. St kui sa just ei taha teada miline sa teiste arvates paistad ja ennast selle järgi paika sättida.
marillus
Uustulnukas

05-04-2016 09:29
Postitus: #73
Minu tagasihoidlik küsimus:Kas keegi on lugenud E.Tolle mõningaid raamatuid,näiteks"Uus Maailm",seal on minu meelest ideaalselt lahtiseletatud ego olemus?Lugedes siinseid kommentaare,eriti ei torganud silma midagi sarnast või ei saanud mina õigesti aru?Kindlasti oskaks keegi midagi väljalennutada?
Nofretete
Veteran

05-04-2016 12:50
Postitus: #74
(05-04-2016 09:29 )marillus Kirjutas:  Minu tagasihoidlik küsimus:Kas keegi on lugenud E.Tolle mõningaid raamatuid,näiteks"Uus Maailm",seal on minu meelest ideaalselt lahtiseletatud ego olemus?Lugedes siinseid kommentaare,eriti ei torganud silma midagi sarnast või ei saanud mina õigesti aru?Kindlasti oskaks keegi midagi väljalennutada?

Ei ole lugenud. "Vaimse ärkamise" teemas tuli Eckart Tolle nimi mitmel korral välja. Ühes teemas mainiti ka raamatut "Siin ja praegu: kohaloleku jõud."
Huvitab ka, kuidas Tolle ego olemuse lahti on seletanud.
marillus
Uustulnukas

05-04-2016 15:44
Postitus: #75
"Vaimse ärkamise" koridor on nii paksult vaimu täis,et ei pääse löögilegi.E.Tolle nägemused egost on paremini väljatoodud "Uues maailmas",kui "Siin ja preaegu".......Seda kõike peab ise läbi lugema.Arvan,et selle sisuga "tuttavaks saades",muutub maailmapilt kardinaalselt.Igatahes minuga nii juhtus.....
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadvus asub ajus Nielander 306 56,412 08-11-2016 12:37
Viimane postitus: stepsel
  Globaalne teadvus Aerling 14 3,564 08-04-2016 18:15
Viimane postitus: HUGOTH
  Psilotsübiin, ESP, veidrad olendid, teadvus jne põlduba 46 9,768 21-04-2013 13:22
Viimane postitus: põlduba

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog