Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Globaalne teadvus
#26
Pole viga, arutlege rahulikult lõpuni (mida pole wink ) hiljem leian sobivama teema, kuhu see jutulõim tõsta.
Vasta
#27
(31-10-2021, 05:19 )lumm Kirjutas:
(30-10-2021, 15:41 )Q11 Kirjutas: „...Heatahtlikult kiuslikult prooviks kasutada teadvusega olendite asemel terminit: tajuvad olendid..“

Hmm...õigem oleks kirjutada Tajudega Olend. Näiteks kui hakkaksime kasutaja Lummilt võtma ära tajusi – nägemine, haistmine, puudutus, kuulmine, maitse. Siis kas Lumm oleks Teadvusetu?
Ei oleks...Teadvusel poleks lihtsalt midagi „näha“.
Võtame lõpuks Lummilt ära ka mõtteprotsessi. Kus kohapealt Lumm kadus või suri? Kas siis kui polnud nägemist või haistmist? Lumm kadus siis kui võtsime temalt mõtteprotsessi – Ehk Mina olen Keegi. Kuid ilma tajudeta pole millega „mina olen keegi“ ennast samastaks?.
Mis jäi siis järgi?
Kas Päris Mina(Teadvus) oleks sellisel juhul kadunud?
Sellist Lummi olekut, kus pole tal ei tajusi ega mõtteprotsessi nimetatakse Sügavaks Uneks.
Teadvus(Päris Mina) „vaatab“ Sügava Une seisundit.

Lumm kadus siis kui võtsime temalt mõtteprotsessi – Ehk Mina olen Keegi. Kuid ilma tajudeta pole millega „mina olen keegi“ ennast samastaks.

Kasutaja Lummi teadvuse avatar juurdleb hetkel päris sügavalt probleemi kallal, et kui teadvus (Päris Mina) on nagu ookean millel on palju laineid, ja sellele antakse/tekib/annetatakse tajumiseks maailm ja vahendid- mõistus/mälu/ego/keha ehk avatar jpt, siis kuna avatari alus on see homogeenne ookean, siis avatarid peaks olema vähemalt maailma tajumiselt ja kirjeldamiselt kloonid.
mis ma tahan ütelda,..... et minu jaoks on teadvus individuaalne üksus....oma mälestuste ja kogemustega....(võib muidugi sügavalt vahepeal magada ka, aga ikkagi eraldiolev üksus)....võibolla siis see lainehari mis sealt ookeanist korraks õhku hüppab...teekonna alguses...edasi on ikkagi individuaalne ja konkreetne üksus...

Lihtsalt mõttepojukesed....

Saan aru nii ja Lumm kirjeldab, et igal inimesel on oma teadvus. Isiklikult oletan, et eranditult igal inimesel on oma isiklik ja personaalne teadvus. Seega inimkonna igal inimesel 8,6 miljardist on enda teadvus.

Samal ajal inimeste teadvus on osa üldisest teadvusest. Sellest olenemata inimene toimetab tavapäraselt oma teadvuse raames.

Näiteks Maa on eraldiseisev üksus, ometi on osa meie Päikesesüsteemist, mis omakorda Linnutee galaktikast jne. Ei saa välistada, et tervikuna Linnutee on teadvusel jne.
Vasta
#28
„...Näiteks Maa on eraldiseisev üksus, ometi on osa meie Päikesesüsteemist, mis omakorda Linnutee galaktikast jne. Ei saa välistada, et tervikuna Linnutee on teadvusel jne...“

Universum pole Teadvusel aga Universum on Teadvus, nii nagu seda näeb Teadvus Vaatleja seisukohast, kes vaatleb Ennast.
No see tuli vist liiga keerukas lause...Hrmm
Vasta
#29
Universum on Teadvus, nii nagu seda näeb Teadvus Vaatleja seisukohast, kes vaatleb Ennast.

Suupärastaksin seda veidi enda jaoks, sest teadvuse fragmendi avatarina olen suuteline vaatlema iseennast, aga ainult väga kitsa silmaringiga, mulle antud/annetatud/valitud vahendite - mõistuse, keha ja tajumisele seatud programmide/piirangute kaudu. Oeh, läks vist hoopis keerulisemaks

Ühesõnaga, mina katsun hetkel elevandi saba ja sina kõrva.......
Vasta
#30
„...Ühesõnaga, mina katsun hetkel elevandi saba ja sina kõrva....“

Ei...see tähendab, et Elevant (Teadvus) katsub londiga (eraldiseisev Vaatleja) oma Kõrva (Teadvuse Üks aspekt)...
Vasta
#31
(01-11-2021, 13:30 )Q11 Kirjutas: „...Ühesõnaga, mina katsun hetkel elevandi saba ja sina kõrva....“

Ei...see tähendab, et Elevant (Teadvus) katsub londiga (eraldiseisev Vaatleja) oma Kõrva (Teadvuse Üks aspekt)...

Heheh, nüüd jõudis su jutt pärale......
Ja see on tegelikult põhimõtteliselt sama mu arusaamaga, ainult et mul on väiksed kiiksud/nüansid selle kõrvakatsumise protsessi suhtes.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Teadvus asub ajus Nielander 343 150,957 11-03-2024, 20:26
Viimane postitus: levis
  Ego ja teadvus Celtic 79 37,722 19-05-2017, 14:16
Viimane postitus: sissy_
  Psilotsübiin, ESP, veidrad olendid, teadvus jne põlduba 46 19,426 21-04-2013, 13:22
Viimane postitus: põlduba

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat