Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imetabane loodusnähtus ennustab pikka ja karmi talve
#1
Riigikogu liige ja filmimees Mark Soosaar saatis Pärnu Postimehe toimetusele aasta esimestel päevadel Manijal pildistatud fotod haruldastest loodusimedest: kuldsest päevasambast ja punasest päevaküünlast. Viimane pidi vanade kihnalste arvamust mööda ennustama karmi ja pikka talve.

Soosaare teatel seisis kuldne päevasammas 1. jaanuari hommikutaevas ligi pool tundi, punane päevaküünal aga liikus ja muutis 2. jaanuaril oma kuju poole tunni jooksul enne loojangut. Päike laskub Manijalt vaadates Kihnu metsa taha.

„Poisikesepõlvest Audrus mäletan, et rannarahva arvates toob uusaaastahommikul veritsev taevas ei muud kui sõda. Oli ka põhjust karta, sest viimasest suurest tapatalgust oli möödas vaid mõni aasta ning Vene hävitajad ulgusid nii ööl kui päeval lahe kohal. Õnneks oli tänavune uusaastahommik kuldne - ehk see toob meile paremaid aegu?“ kirjutas Soosaar.

Uue aasta teisel päeval Kihnu kohal lehvinud päevaküünalt nägi filmimees elus esimest korda. „Manijal elavad vanad kihnlased arvavad, et see tähendab väga pikka ja karmi talve. Ju näeme!“ ütles Soosaar.

[Pilt: 291549t41h082c.jpg]

Allikas: http://www.parnupostimees.ee/?id=207443
Vasta
#2
Väga müstiline foto!
Kui seda tükk aega vaadata, hakkab selle samba sees olev valgus nagu lähemale tulema...mõtlesingi juba, et liikuv pilt...
Ja lisaks klapib see vanarahva tähelepanek ka astroloogiaraamatutest võtud teabega, et sõjad on tulemas...
Iseasi, missugused sõjad - ehk läheb ainult Pärnumaal taas omavahel sõnasõjaks?
Muuseas, pikka ja karmi talve on ka juba varem ennustatud.
Vasta
#3
Sõja juttu ei usu, tahaks mingit teaduslikku seletust sellele nähtusele. Külma talvega ikka selliseid nähtusi esineb. Eelmise aasta jaanuari alguses oli Tartus ja Viljandis näha kolm ebapäikest.

http://www.horisont.ee/node/879 - Valgus ja värv looduses: viimaste päevade trend on halod

Sambad

Vahel on näha päikese kohal või harvem selle all sammast. Sellisel juhul on laskuvad jääkristallid väga õhukesed ning ainult peegeldavad või hajutavad valgust. Horisontaalne ring tekib juhul, kui jääkristallidel on ka piisav külgtahk, et valgus võiks siseneda ja seal murduda. Sambaid võib sageli näha külma ilmaga auto- ja linnatulede kohal.

Sellegi halotüübi puhul saab ennustada ilma: külm annab järele, kuna jääkristallid pärinevad pilvedest, need aga omakorda takistavad edasist jahtumist. Kui sammas tekib hommikul päikese kohale, võib oodata lumesadu ja isegi tuisku, kuna pilvemassiiv läheneb läänest või edelast ilmselt madalrõhu tõttu. Enne lumesadu langeb pilvedest sageli jääkristalle, mida me ei pane tähele, kuid päikesesammas annab nende olemasolust siiski tunnistust.


[Muudetud: 1-4-2010 alter]
Vasta
#4
Astroloogide targutusi kriisidest&sõdadest on ennemgi kuuldud: http://forte.delfi.ee/news/teadus/vana-a...d=28173783 -Vana-aastaõhtul näeb kuuvarjutust ja teist täiskuud ning http://www.ilmajaam.ee/?id=195792&redir= - Haruldane juhus: detsember toob kaks täiskuud

Tsitaat:Astroloogi sõnul läheb olukord keeruliseks juba 24. detsembrist, sest siis ähvardab meid «hea» Saturni ja «hävitaja» Pluuto vastasseis. Täpselt samasugune olevat tähtede seis olnud ka Esimese ja Teise maailmasõja ajal ning ülemaailmsete majanduskriiside paiku./../Vana-aastaõhtune täiskuu on haruldane nähtus, eelmisel sajandil tuli seda ette vaid neljal korral ning pärast praeguse aasta lõppu tuleb kannatust varuda aastani 2028.
Tsitaat:Täiskuu satub ühte kalendrikuusse umbes iga kahe-kolme aasta tagant. Järgmised võimalused näha "sinist kuud" saabuvad 2012. aasta augustis ja 2015. aasta juulis. Astroloogid on juhtinud tähelepanu, et sarnane taevakehade seis eelnes 2001. aasta New Yorgi terrorirünnakule, 1960ndate alguse Kuuba raketikriisile ja 2004. aastal tuhandeid inimelusid nõudnud Kagu-Aasia tsunamile.

Aastavahetus oli tõesti "eriskummaline" sel aastal: http://vaatenurk.wordpress.com/2009/12/3...did-ringi/
Tsitaat:Homme, vana aasta ärasaatmise ööl, on puht juhuslikult täiskuu. Ja puht juhuslikult on neljapäev. Ja puht juhuslikult toimub ka osaline kuuvarjutus. Kas ma juba mainisin, et on aasta vahetus?

Igal juhul, olgu nende sündmuste kokkusattumisega ühele päevale (või pigem ööle) nagu ta on, ent tõesti on võimalik täheldada teatud närvilisuse tõusu nii inimestes kui ka loomades. Ööd on rahutumad, päevad närvilisemad, pidevalt kuskil miskit toimub, samas inimesed kõnniks ringi justkui kahtlases letargilises olekus.
Endal pea vaikselt valutas vana-aasta viimasel päeval ja uue aasta esimesel päeval. Vilets oli olla, lisaks ka õnnetus juhtus kodus ühe vanainimesega. Halvim aastavahetus, mida mäletan. Arvata võib, et täiskuul selline halb mõju vahel võib-olla inimestele. 2. jaanuari öösel sündis ka selle aasta külmarekord kohe - http://www.ilmajaam.ee/?id=207072 - Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi andmetel mõõdeti -29,5 kraadi täna varahommikul kella kolme ja nelja vahel Jõgeva ilmajaamas.

Pole kahtlust, et alanud aasta tõi krõbeda külma ja rasket meeleolu inimestele ja karm talv jätkub. http://www.ilmajaam.ee/?id=207533 - Jaanuar tõotab tulla tavapärasest külmem.


[Muudetud: 1-4-2010 alter]
Vasta
#5
Kui olen peilinud tulevasi sündmusi infoväljast, olen märganud 2010 oktoobrikuus ohtude kuhjumist.

Kõige tõenäolisemalt Hiina hõivab Siberi, Venemaa sõlmib liidu NATOga ja Eesti muutub Venemaa tagalaks.
See on muidugi ainult üks variant.

Siin foorumis ka inimesed kirjutavad (ja mitte ainult üks), et näevad unes suurte vene väekolonnide liikumist, kuid lahinguid ei ole.

See ei tähenda, et need sündmused sellistena ka tegelikult toimuvad. See on ainult sündmuste potentsiaal.
Huvitav igatahes.

Maiade kalendri järgi on 2010 eelviimase ajastu kuues öö, konfliktide ajastu (algas nov 2009 ja lõpeb 2010 nov); eelmisel ajastul toimus kuuendal ööl Vietnami sõda.

Eks ta ole.
Vasta
#6
2.jaanuaril Virumaal Põimal sai ema samasuguse asja pildile
[Pilt: punanepevaknal.th.jpg]

[Muudetud: 1-4-2010 virulane]
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas alter
Sõja juttu ei usu, tahaks mingit teaduslikku seletust sellele nähtusele. Külma talvega ikka selliseid nähtusi esineb. Eelmise aasta jaanuari alguses oli Tartus ja Viljandis näha kolm ebapäikest.

http://www.horisont.ee/node/879 - Valgus ja värv looduses: viimaste päevade trend on halodSambad

Haruldaselt ilusad looduspildid.Tänud!
Haapsalus oli hiljuti imeilus vikerkaar taevas, aga kahjuks ei juhtunud ise nägema.
Vasta
#8
Kaks täiskuud ühes kuus pidi ka sõda ennustama.
Vasta
#9
Esialgu on ainult see koletu maavärin olnud Haiitil.
Sellest pääses eluga vähemal üks eestlane:
http://www.epl.ee/artikkel/486282

Looduskatastroofi elas üle ka üks üks 14-aastane poiss, kellel nimeks Estonia Lippincott.
Vasta
#10
Viimasel ajal üks imeline nähtus teise järel.

Täna sai näha rõngakujulist päikesevarjutust

Astronoomide sõnul sai täna jälgida 21. sajandi kõige pikemat rõngakujulist päikesevarjutust.

Kõige paremini sai seda fenomeni, mida järgmise 1000 aasta jooksul ei näe, vaadata Maldiividel, kirjutab AP.

Edasi loe: http://www.postimees.ee/?id=212248
Vasta
#11
Astronoomide teatel näeb täna, 31. jaanuaril maailma paljudes paikades ebatavalist kosmilist fenomeni, «sinist» verekuud, mis on superkuu, koos täieliku kuuvarjutusega.

Superkuu tähendab seda, kui Kuu on oma liikumistrajektooril just täiskuu ajal Maale kõige lähemal, mille tõttu Kuu paistab Maalt vaadatuna 14 protsendi võrra suuremana ja 30 protsendi võrra heledamana.

Termini «superkuu» võttis 1979. aastal esimesena kasutusele USA astronoom Richard Nolle. Teaduskeeles kannab see fenomen ingliskeelset nimetust perigee-syzygy of the Earth-Moon-Sun system.

Nüüdse kuuvarjutuse ajal näeb ka verekuud (Blood Moon). Selle fenomeni puhul saab Kuu veripunase värvuse Maa atmosfääri äärtelt tungiva päikesevalguse tõttu.

Mis puudutab aga niinimetatud sinist Kuud (Blue Moon), siis sellega tähistatakse täiskuu ilmumist taevasse ühe kalendrikuu jooksul juba teistkordselt.

Eestis näeb tänast kuuvarjutust osalise varjutusena, sest täisvarjutus lõpeb pool tundi enne Kuu kerkimist horisondile. Kuu tõus leiab aset kell 16.38 ja siis saab varjutust vaadata veel poole tunni jooksul. Maa vari kaob Kuu eest lõplikult kell 18.00 ja siis on taas näha täiskuud.

Järgmine täielik kuuvarjutus on selle aasta 27. juulil.

https://elu24.postimees.ee/4392971/video...arjutusega
Vasta
#12
Aga vanarahva ilmaennustusmärgid on vana aja tõlgendusviis, mil polnud meteoroloogiat kui teadust. Tegeikkuses on need ennustused kui lotomäng ja reaalselt ei tähenda midagi. Tänapäevane meteoroloogia kah ei ennusta vai prognoosib kättesaadavate andmete analüüsi alusel.
Vasta
#13
(31-01-2018, 20:39 )Wilholmensis Kirjutas: Aga vanarahva ilmaennustusmärgid on vana aja tõlgendusviis, mil polnud meteoroloogiat kui teadust.

Vanarahval ja meremeestel on ilma kohta hulk vanasõnu ja tähelepanekuid, mis jaotatakse põhiliselt kaheks: meteoroloogilised ja mittemeteoroloogilised.
Esimesse rühma kuuluvad need tähelepanekud, millel on ka teaduslikku seletust võimalik leida ja on tihedalt atmosfääriga seotud.
Teise rühma kuuluvad mitmesugused nn looduse põhjal (loomad-taimed, fenoloogia või mõni eripärane tunnus), mis on enamasti kaudsemad ja võivad olla, kuid ei pruugi endas kätkeda tõetera. Lisaks jagatakse kohalikud tunnused veel üldisteks (kehtivad igal pool) ja lokaalsed (kehtivad enamasti mingis konkreetses paigas või piirkonnas).

Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat