•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 16
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuu
#76
ja kas sa siis arvad nüüd et oled ainus inimene siin foorumis kes teab midagi tõusudest ja mõõnadest...
Vasta
#77
Tsitaat:Algselt postitas: Villem
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Tsitaat:Esialgne postitaja Wolfgirl
Üks Jupiteri kuu pidi Maaga väga sarnane olema muide. Jupiteril on neli suuremat(galilei kuud) ja vist oli 12 väiksemat.
Tegelikult on Jupiteril kuid 40 ligi. Ganymedes ja Io on suuremad. Kuu, mis on Maaga sarnane, on Europa. Europast on räägitud siin:
http://www.para-web.org/foorum/viewthread.php?tid=250

Tegelikult on Jupiteril ikkagist 16 kuud nagu Wolfgirl eelnevalt ütles.

Eksid..
http://www.enchantedlearning.com/subject...oons.shtml
http://solarsystem.nasa.gov/planets/prof...play=Moons (NASA!)
http://home.cwru.edu/~sjr16/jupiter_moons.html
http://www-astronomy.mps.ohio-state.edu/...tes38.html

jne..

Nüüd siis kuude arv läheneb 60-le või juba ületab seda..

Offtopic muidugi Bleh
Vasta
#78
music by Henry Mancini, lyrics by Johnny Mercer
http://www.niehs.nih.gov/kids/lyrics/moonriver.htm
image by ESA SMART-1
http://www.esa.int/SPECIALS/SMART-1/SEMB7A808BE_0.html
ja veel yx pilt:
http://www.esa.int/SPECIALS/SMART-1/SEMJHDO3E4E_0.html
(küll mitte enam "jõest").
Vasta
#79
1. Kuul on tuul
2. Teine valgus allikas on maa

Aga jah paljud olen kuulnud isegi jutte, et mingi vene kosmonaut jäi peale kuu ümber lendamist(selle taga külje nägemist) küll ellu, aga ta pandi hullumaija.

Minu teada kuul küll tuult ei ole. Kust sa seda lugesid-?

Muudetud: 28-8-06 kell 23:28:42 Tutanhamon
Vasta
#80
mitte tuul meie maises mõttes.
ka päikesetuul on tuul... aga mitte meie maises mõttes tuul.
tuul on õhu liikumine.
teatavasti kuu pinna lähedal pole ju täielik vaakum.
Vasta
#81
Tsitaat:Algselt postitas: celtic
teatavasti kuu pinna lähedal pole ju täielik vaakum.

Tõepoolest - Kuul on atmosfäär, kuigi väga hõre - 100 000 000 000 000 korda hõredma kui Maa oma. Tema kogumassiks hinnatakse vaid 10 tonni! (http://www.lpi.usra.edu/expmoon/Apollo15...s_CCG.html) Võrdluseks: umbes samasugune kogus gaase tekitati Apollo maandusmooduli "kuundumisel" - tegime Kuule teise atmosfääri juurde! Kuu "looduslik" atmosfäär koosneb põhiliselt neoonist, heeliumist ja vesinikust. Kuna Kuu nõrgukene raskusväli ei suuda atmosfääri väga kõvasti kinni hoida, vajab see pidevat täiendamist. Selle eest hoolitsevad päikesetuul*, millest celtic räägib, ja metoriidid, mille põrgete tagajärjel Kuu pinnaga vabaneb sellest gaase.

* päikesetuulega Kuule kandunud ja selle pinnases ladestunud heeliumi kerge isotoobi He3 tuumade varud võivad tuumakütusena saada inimkonna energeetiliseks päästjaks!
Vasta
#82
Tsitaat:venelane nägi et ameeriklane käis kuul ära ja ei hakanud enam selle asjaga jamama niipalju( see minu enda loogika)

Just nimelt - venelased NÄGID, et ameeriklane Kuul ära käis: venelased jälgisid kogu teekonda tähelepanelikult (mitte televiisorist, vaid otse).

Tsitaat:ja kui tehnika aina edasi areneb miks siis kuul käimine ära lõpetati?
kui siin mingi 40a tagasi esimest korda nn kuul käidi miks mitte ka praegu seal niimodi käia....

No aga mis seal teha on? Milleks raisata kolossaalsel hulgal raha ja ressursse ning tahes-tahtmata seada inimeste elud ohtu, et käia kuskil, kus juba on käidud? Palju mõttekam on ju Marsile pürgida.

Tjah, mina ei tea, kas käidi ära seal või mitte, aga tuleb tunnistada - ma pole siiani näinud mitte ÜHTEGI sellist argumenti Kuul käimise vastu, mida ei oleks võimalik ümber lükata. Ja ometi olen tuulanud suurel hulgal vandenõulehekülgedel.
Vasta
#83
Tsitaat:Algselt postitas: Kivikas
No aga mis seal teha on? Milleks raisata kolossaalsel hulgal raha ja ressursse ning tahes-tahtmata seada inimeste elud ohtu, et käia kuskil, kus juba on käidud? Palju mõttekam on ju Marsile pürgida.

Jah ... ega ma vast isegi palju teisiti mõtle ... aga siiski on see libe tee. Arvaks, et kui küsida mõne tõsise kuu-uurija käes, põhjendaks ta küll ja küll, miks just Kuud (ja mitte Marssi) on mõtekas uurida - on Kuu ju palju lähemal ja tema hõlvamine mingitel tehnoloogilistel eesmärkidel (näteks sellesama He3 allikana) märksa lihtsam, odavam ja ohutum. Ka pole Marsilt, mida ju kah mõneti juba uuritud, midagi nii üllatavat leitud, mis kohe kindlasti sunniks tagasi minema. (Ei hakka siinkohal midagi arvama nendest asjadest, mida otsing lunar anomalies annab). Ja veelgi üldisemalt - eks taoliste väidetega annaks pea suvalise uurimissuuna põhja lasta. Ja siit edasi - et mille eest see maksumaksja siis on või ei ole nõus raha maksma? Küllap on need asjad oluliselt erinevad sõltuvalt sellest, kas teda annab hirmutada sellega, et "venelased tulevad" või mitte. (Islamiterroristid pole kaugeltki nii hea stiimul kosmosetehnoloogia arendamiseks). Aga vandenõuteooriate vastu - ega Kuu-uuringud pole ainus katkijäetud teaduslik superprojekt - meenutame kas või Superconducting Super Collideri projekti, mis seisati 1993. a. pärast 2 miljardi dollari kulutamist ja 14 km tunnelite kaevamist Texases. Või oli seegi vandenõu? Küllap leiaks ka selle kohta netist otsides kinnitust ... aga ma ei viitsi ...

Muudetud: 8-9-05 kell 20:51:38 Hallucigenia
Vasta
#84
Tsitaat:Algselt postitas: metavo
aga miks nad peaksid olema kuskilt kaugelt tulnud ikka? sellest ma ei saa aru, sel pole mingit mõtet ju, äkki oli see kunagi tulnukate poolt asustatud meteoriit, mis on ikka veel nende poolt asustatud, äkki kunagi sele tuum oli soe ja nad elasid maa all, ning äkki sel oli ka oma atmosfäär, enne kui see maa ümber tiirlema hakkas. kui see maa ümber tiirlema hakkas, siis võibolla osad saadeti maale, ning mõned jäid sinna oma nn. kultuuri edasi hoidma, siis tulid lahkarvamused ja sõjad endiste maalaste ja kuulaste vahel, ning kuu võitis, peale seda tuli inimkond maal mõtlevaks organiks, ning ehitas enda maailma, ning kuulased ei osanud midagi säärast arvata. kui esimesed kuu missioonid tehti, siis tulnukad olid sellest hämmastuses, ning alles siis märkasid meid?

kal, mis sa sellest versioonist arvad? peale seda on nad meid hakanud uurima, ning võibolla NASA üritab nendega kontakti luua vms. ning siiani pole sellist suhet õnnestunud luua.

Hallide tehnoloogia on meie omast 150 aastat ees ja nad lubasid meid aidata. Varsti aastal 2010 tulevad meile poodidesse lendavad autod. Selle algne tehnoloogia pärineb ufolt. Ja need autod näevad rohkem välja väikese lennuki moodi, kui auto.

Muudetud: 17-8-05 kell 02:10:18 Foks
Vasta
#85
Tsitaat:Algselt postitas: Wolfgirl
http://pilt.ee/view/214914/
Seal näete kuu mõlemat poolt, väikseid rohelisi mehikesi seal kahjuks näha pole...


Tekst ka veel piltidele lisaks:
This view of our planet's only natural satellite is brought to us by one of the many artificial satellites that people have propelled skyward. In 1994 the United States Navy Research Laboratories sent its Clementine space probe in orbit around the moon. The faint stripes evident in this photomosaic image reflect successive swath-mapping passes.

The features called out are the extensive, more or less circular plains, called maria, or seas; the craters that pock the lunar uplands; and an assortment of landing sites, including that of the pivotal Apollo 11 landing in 1969, when humans first set foot on the moon.

Because the moon always presents the same face to us as it revolves around Earth, no terrestrial telescope, however powerful, can see the lunar far side. Thanks to probes such as Clementine, we are able to view the moon's cratered backside, which unaccountably lacks the seas of the familiar face. How, you may ask, was the probe able to obtain these images of the far side of the moon, if it's always in the dark? The answer, of course, is that it isn't always in the dark: At the full moon, the sun is shining on the only side we ever see from Earth, and the far side is black. But at the new moon, when the face appears dark to us, the far side is taking its turn in the sun and is therefore available for photo opportunities.The long held assumption that the moon lacked both an atmosphere and water was overturned in the winter of 1998 when another probe, the Lunar Prospector, detected ice. This ice was nestled in deep, dark craters at the moon's poles, away from the evaporative power of sunshine. Scientists and technocrats were quick to declare the frozen water a resource to be mined by future explorers and settlers.

Very funny! I can't see not a thing.
Vasta
#86
Tsitaat:Algselt postitas: Foks
Hallide tehnoloogia on meie omast 150 aastat ees ja nad lubasid meid aidata. Varsti aastal 2010 tulevad meile poodidesse lendavad autod. Selle algne tehnoloogia pärineb ufolt. Ja need autod näevad rohkem välja väikese lennuki moodi, kui auto.

Aga mina leidsin jälle midagi taolist (link) - arvan, et sobib mulle.
(Tänud T-le viite eest).

Ja et ei oleks offtopic - eks ta pisut meenuta ju kuukulgurit!
Vasta
#87
Lugege "Meie Kuu peal on veel keegi"...ja varsti hakkabki vandenõu paljastuma. Minu arust lõpetati ka Kuu missioonid kuidagi kiirelt ja äkitselt.Selle asemel,et uurida tuleviku tarbeks meie lähimat naabrit lastakse vastu kaugeid planeete ja nende kaaslasi satelliite ja maandureid puruks. Kas mitte Kuu poleks meie esimene pelgupaik,kui Maad katastroof tabaks? Aga nojah...kui keegi juba Kuu peal pesitseb ja oma terrotooriumi kaitseb, siis ei jäägi ju midagi muud üle kui kaugematesse Päikesesüsteemi kontadesse omale varjualust otsida...
Vasta
#88
Kuu terminaatoril (päikesetõusu-loojangu joon, st valgustatud-valgustamata ala piirjoon) möllab tohutu ulatusega tolmutorm, ulatudes Kuu põhjapoolusest lõunapooluseni ... No mis? No kuidas? ... Pole seal Kuul ju õieti õhkugi, kust see tolm siis äkki tormab? Aga ometigi (link) ... kui Gary Olhoeft (Colorado School of Mines, Golden) asus uurima NASA Apollo-missioonide vanu andmeid, siis avastas ta järgmist: Apollo 17 astronaudid viisid Kuuled 1972 aastal seadme, mis LEAM (Lunar Ejecta and Meteorites) nime kandis ja mille ülesanne oli mõõta tolmuosakesi, mida meteoriidid Kuuga põrgates selle pinnast lahti löövad. GO leidis üllatuseks, et igal "kuuhommikul" lendab suur osa tolmuosakesi ida-lääne suunal, selle asemel, et kukkuda nt ülevalt, ka oli nende kiirus märksa väiksem, kui peaks olema meteoriitse tekkega tolmul. Võimalik selgitus? Timothy Stubbs (Solar System Exploration Division, NASA's Goddard Space Flight Center) pakub järgmist "elektrostaatilist" seletust: Kuna Kuu valgustatud pool on positiivselt, valgustamata aga negatiivselt laetud (Miks? Ei tea. Ehk miski päikesetuulega seotud asi), siis ajab tolmuosakesi edasi elektriväli. Sama nähtus võiks selgitada veel mõningaid Kuuga seotud tähelepanekuid, nagu nt sellesama LEAMi ülekuumenemine mõned tunnid pärast päikesetõusu (tume tolm kleepus selle pinnale ja neelas hästi päikesekiirgust), Apollo astronautide kuuorbiidil nähtud "päikesehalod". Arusaadavatel põhjustel ei viibinud astronaudid Kuu pinnal päikesetõusu või -loojangu ajal (arutamata siinkohal, kas nad seal üldse viibisid), pikemaajalisel kuulviibimisel võib taoline "tolmutorm" põhjustada probleeme.

Aga selle loo moraal võiks olla hoopis see, et vanu asju tasub mõnikord (uute teadmiste valgusel) üle vaadata. Huvitav, mida veel seal NASA sahtlites olla võiks? Mida omal ajal tähele ei pandud. Millest aru ei saadud. Või millest mingitel muudel põhjustel ei räägitud.
Vasta
#89
Tsitaat:Kas mitte Kuu poleks meie esimene pelgupaik,kui Maad katastroof tabaks?

Pisike, atmosfäärita, kõle ja tühi taevakeha... Sellist katastroofi, mis muudaks Kuu paremaks pelgupaigaks kui katastroofi läbi elanud Maa ise seda oleks, on väga raske ette kujutada.

Muudetud: 28-8-06 kell 23:29:13 Tutanhamon
Vasta
#90
Ameerika teadlased kinnitavad, et 7 novembril 2005 aastal registreeriti Maalt kuupinnal Vihmade Mere rajoonis toimunud võimas plahvatus.
On avaldatud arvamust, et plahvatus on kutsutud esile umbes 12 cm läbimõõduga meteoriidi poolt.
Sellisel juhul kuuluneks see Tauriidide meteoriidivoo koosseisu, mis just sellel osal aastast aktiivne juhtub olema ja kujutaks endast eelduste kohaselt komeet Enke osa.

Teised arvamused aga, et see valgussähvatus kujutas endast mõne kosmoseaparaadi korpuse päikese-peegeldust mis juhuslikult vaatlusseadmete vaatevälja juhtus, on aga kõrvale heidetud.
Küll aga on viimasel ajal kutsutud mõnelgi korral esile kunstlikke plahvatusi Kuu pinnal, uurimaks meie ainukese tõelise kaaslase struktuuri ja sügavamat pinnaehitust. Paraku selle juhtumi korral ei tule “kunstlik rünnak” kõne alla.
Ere valgussähvatus, mille registreeris Robert Suggs:i rühm lihtsa hobi- aparatuuri abil, mis olla üles-seatud kuhugi USA väikelinna autoparklasse, vastas ereduselt 7:a tähe-ereduse skaala-astmele.
See aga viitab võimalusele, teatab Space, hinnata toimunud plahvatust kui tugeva löögi poolt põhjustatut.
Sel juhul võis plahvatuse esile kutsuda kosmiline keha, läbimõõduga ligikaudu 12 cm.
Kuu pinnal aga moodustus kraater läbimõõduga 3 meetrit ja sügavusega umbes 40 cm.

7. novembril meie kaaslasel toimunu, on aga teatud määral vesi USA veskile, kes on aktiivselt asunud ellu viima Kuule naasmist.
See otsene tõend on NASA hinnangute toetuseks võimalikust meteoriidiohust Kuul viibijatele.
Asi on selles, et Maal põlevad väiksemõõdulised meteoriidid ära atmosfääris. Kuul aga on olukord teine.
Sealsete vastavate juhtumite modelleerimiseks puuduvad paraku aga nii vaatlusandmed, kogemused kui matemaatilised mudelid.
Kuu pinnareljeefi dünaamika tundmaõppimine on hetkel eriliselt tähtis, seda just väga “häguste” ettekujutuste tõttu Kuust ja oludest tema pinnal. Kaasaegsed teadmised Kuu topograafiast ja pinnareljeefist on niivõrd primitiivsed ja vaesed, et USA teadlaste arvamuste kohaselt on uued maandumised, vabandust, kuundumised eriti ohtlikud ja ettearvamatud isegi nüüd, juba ligi kolmekümne aasta möödumisel Apollo programmi lõppemisest.
Regulaarsete Kuu pinna monitooringute abil astronoomiliste riistadega on suudetud teatud määral hinnata “meteoriidiohtu” meie kaaslase pinnal, aga samuti saada aimu protsessidest mis on toimumas. Videokaadrid toimunud valgussähvatusest Kuu pinnal:(link)

Aktiivne huvi, mida teadlased ilmutavad Kuul toimuvate dünaamilise iseloomuga protsesside vastu, on juba viinud küllaltki huvipakkuvate avastusteni mis mõjutavad oluliselt meie arusaamist ja ettekujutust Kuu ajaloost ja ehitusest.
Muu hulgas on ilmnenud, et Kuu pinnal puhub hommikuti “kerge tuuleke”-(link) rullides “tolmukest” põhjustet elektrilistest mõjuritest.
Aga lõpetuseks huvitav fakt, et NASA valduses olevatest kuukivimitest on uute uurimismeetoditega avastatud Maa atmosfääri jälgi. (link)
Vasta
#91
Tsitaat:Algselt postitas: zed
Muu hulgas on ilmnenud, et Kuu pinnal puhub hommikuti “kerge tuuleke”-(link) rullides “tolmukest” põhjustet elektrilistest mõjuritest.

Pisut rääkisin sellest üleelmises postis, seal ka viide ühele ingliskeelsele allikale.
Vasta
#92
NASA poolt on kindlasti veel nii mõndagi salastatud.......Kui nii mõelda , siis me teame tegelikult üpriski vähe..
ja miks kuu pildid on salastatud?Sellele küsimusele vaevalt keegi siin olijatest vastata oskab..
võivad pakkuda oma versiooni ja arvamuse..aga tõelisi põhjuseid teavad ainult need pildistajad
Vasta
#93
Oota, Kuu, varsti anname Sulle jälle vastu hambaid! Euroopa Kosmoseagentuuril (ESA) on kavas kasutada oma kuusatelliidi SMART-1 viimaseid kütusevarusid selleks, et temaga Kuule pihta põrutada (link). Kavandatakse seda selle aasta augustiks ja ikka nii, et Maa pealt ka näha oleks. 290 kilogrammi kaaluv asjandus peaks Kuud tabama suht libamisi. Varasemateks taolisteks ettevõtmisteks on olnud ameeriklaste Lunar Prospector'i kukutamine kraatrisse Kuu lõunapooluse lähedal, vaatamaks, et ega sealt äkki vett pritsi (Laugh, st veeauru võimalikke jälgi pinnase pihustumisel) ja Apollode osade kukutamine vastu Kuu pinda uurimaks sinna varem paigaldatud seismograafide abil kuuvärinaid, millest zed kirjutas siin (hetkel vist Kuul paraku ühtegi töötavat seismograafi pole).
Vasta
#94
http://www.greengate.ee/index.php?page=1&id1=14343

Edit: tõstsin viite siia ümber, sobib teemaga paremini

Muudetud: 28-1-06 kell 09:33:05 Hallucigenia
Vasta
#95
Selge pilvitu taevas. Tuulevaikne ilm. Kaunid lauged mäenõlvad heleda pehme kattega, mille sulamist pole karta ... lähemate aastamiljardite jooksul. Kas saab veel olla kaunimat aega ja kohta! Mis siis muud kui suusad alla ja ... Ärge ainult skafandrit unustage! Sest suusatama läheme Kuule (link). ... aga ega see nii hull mõte olegi, sest liiva peal ju suusatatakse edukalt (link), maapealsed võimalused lumel suusatada kaovad varsti kliima soojenemise tõttu ära ja ... kuidagi seal Kuul ju liikuda tuleb. Miks siis mitte suusatades - eriti kui enne pisut mõelda, et millised need head kuusuusad siis peaksid olema ja kuidas neid määrida - et ikka peaks ja libiseks.
Häbenedes oma selletalvist suusatamatust, H
Vasta
#96
Millegipärast on üliriigid (USA, Venemaa) jällegi Kuu ja Marsi avastanud. Vaikuseetapp mingi tühised 50 aastat on läbi. Mis selle vaikuse põhjuseks oli ei tea.
Venemaa kosmosekorporatsioon "Energia" teatas oma juhi Nikolai Sevastjanovi suu läbi, et kavatseb 2015 aastal alustada Kuule statsionaarse baasi rajamisega. Ülesandeks 2020 alustada Kuul pinnases laialt leiduva kuuvara He3 -heelium3- kaevandamist.
Heelium3 peaks olema ökoloogiliselt ülipuhas materjal, mis fossiilsete kütuste lõppedes pidi maise tsivilisatsiooni päästma energiakriisist.
30-50 tonnist He3 jätkuvat kogu Maa energiavajaduse katmiseks terve aasta jooksul.
Venelased loodavad oma uue tehnikaga ja just arendatava kosmosesüstikuga "Klipper" (toob kasuliku koormana korraga 500 kg) seda hüva kraami Maale tarnima hakata.
Hind on He3 ka normaalne - täna hommikul noteeriti LME poolt Londonis tonni hinnaks tagasihoidlikud 4 miljardit dollarit!Bleh
Kuidas Sidorovid selle katla ehitavad kus siis termotuumaleegike seda He3 sussitama hakkab on minu arvates eri lugu.
Aga võibolla aitab lihtsalt rahvamuusikaansamblist "GOLOBOK" oma vilespillidega...Laugh(Ehk nii nagu Hallucigenia meile teada andis: Tuumasüntees vile abil: (link))
Jutt ise KP veerult:(link)

Muudetud: 28-1-06 kell 23:17:38 zed
Vasta
#97
Jah, sellest ka see Flashi link rääkis - tänud, et viitsisid põhjalikumalt lahti kirjutada. Idee iseenesest pole ju uus (olemas vähemalt aastast 1988), aga vähemalt jutu järgi on Venemaa asja nüüd siis käsile võtnud. Siin on toodud ka mõningaid hinnanguid ja numbreid Kuu He-3 varude kohta (seda on sinna aastamiljardite jooksul kandnud päikesetuul), need on päris muljetavaldavad: praeguse (või mõned korrad suurema) maakera energiatarbimise juures jatkuks varusid kõigi energiavajaduste katmiseks 10 000 aastaks - ja eks siis, kui see aeg otsa saab, võib mõelda, mis edasi teha ... Ainult, et jah, see "ahju" probleem ... aga venelased võivad ka kaalutleda, et kui ameeriklased "ahju" valmis teevad, eks nad peavad tulema ju ka kusagilt "puid" ostma. Ja 4 miljardit tonnist pole ju paha hind!
Vasta
#98
Küll need venelased selle katlagi valmis saavad, neil pidi keegi "mat" alati abiks olema Smile
Vasta
#99
Kuidas Kuu välja näeb, seda teame kõik. Aga kuidas ta lõhnab? Või ... maitseb? Apollo 17 astronaut Gene Cernan (üks nendest, kes valetab, et Kuul käis Laugh) väidab, et värke Kuu(tolm) lõhnab nagu püssirohi. Kuidas ta seda Kuud siis nuusutas? Väidetavalt tõid astronaudid tahes-tahtmata oma maandumismoodulisse käikudelt Kuu pinnale kaasa tubli koguse kuutolmu, millel olevat olnud tugev püssirohu lõhn (põlenud püssirohu lõhn) - mida nad sõjaväelastena muidugi tundsid. (Moodulis viibides võtsid nad skafandrid seljast.) Aga kui nuusutama pidi nad tahes-tahmata, siis see, et mõned julged mehed ka maitsesid (Charlie Duke & John Young, Apollo 16, ) ... nujah ... olevat ka maitsnud nagu püssirohu (ju olid nad seda siis ka varem söönud või sõid hiljem Laugh). Maale toodud kuutolmul olevat see lõhn aga haihtunud. Võimalikke selgitusi? Artiklis, kus asjast juttu (link) on mõned välja pakutud: "päikesetuule" lõhn - soojas ja niiskes õhus vabanevad Kuu pinnasest sinna päikesetuulega kantud aatomid, kuutolm on keemiliselt aktiivne ja reageerib hapnikuga ("põlemine" siis).
Vasta
Tundub, et "poliitbüroo" on istungiotsuse vastu võtnud - Heelium-3 maitse on Sidorovidel juba suus...
Teema on kogu Venemaal päris kuum. Kes vene keelt viitsib lugeda siis KP artiklist teemakohast infot leiab: Tšhubaisi plaanid Kuule asuda, Venemaa Kuubaas aastaks 2015, Korporatsiooni "Energia" arenguplaanid, Süstik "Klipper", Venemaa Kosmoseagentuuri korraldus 19.05.2005, Heelium3 - tulevikukütus. Link:http://kp.ru/daily/23652/49496/
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 16
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kuu pildistamine Eestis lahendused 111 67,298 03-03-2020, 11:21
Viimane postitus: lahendused
  Kuu peal pilvelõhkujad ja iidse tsivilisatsiooni varemed? Celtic 98 66,149 08-01-2019, 14:29
Viimane postitus: Eithea
  Jupiteri kuu - Europa Tutanhamon 56 23,112 19-07-2018, 11:21
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Enceladus Hallucigenia 40 15,421 29-06-2018, 16:05
Viimane postitus: Müstik
  Saturni kuu Titan Thorondor 14 7,921 07-06-2010, 11:40
Viimane postitus: Nielander
  Kuidas tekkis Kuu Cassiopeia 5 4,235 09-05-2008, 13:12
Viimane postitus: elis
  Kumb on võimsam: Kas Päike või Kuu Mandark 61 23,414 01-05-2007, 19:16
Viimane postitus: kurk
  Saturni kuu - Titan Tutanhamon 20 8,043 20-08-2006, 19:44
Viimane postitus: Whitebalance
  Kuu pole ainus Maa kaaslane Hallucigenia 0 2,232 09-06-2006, 21:38
Viimane postitus: Hallucigenia
  Laserreflektor Kuu pinnal friday 1 1,929 03-04-2006, 05:43
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat