Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eestimaa prohvetid
#51
Müstk -Vaatamiseks iittile, kui kenasti tema teemat on vahepeal edasi arendatud.
Millegipärast on prohvetitest küll vahepeal saanud putukad, aga see selleks!

See seeme on tõesti viljakasse mulda sattunud

Järve-Jaan kuulutanud nii:

"Maa pärast alatakse sõda; kui aga sõda lõppenud on, on maad igal pool palju, inimesi aga vähe. Suure sõja järel ( I MS) tuleb kuke samm rahu, siis algab sõda uuesti.....
Siis ei tule enam sõda, vaid rahu kestab viimse päevani"

Järve -Jaan rääkis, nagu muuseas enamus prohveteid, tihti mõistukõnet ja nii ei saanud tema kaasaegsed tast tihti aru. See oli siis, kui ta rääkis telefoni leiutamisest( tuleb niisugune aeg, kus sõber võib sõbraga 1000 versta kauguselt rääkida) ja sellest, et ristid lendavad taeva all ja nägi ette raudteede rajamist( oh suksuke, kannata veidi, peagi hakkab tuli ja vesi raskeid koormaid vedama) jne jne.
Mind aga huvitas, mis ajaühik see kukesamm on tema mõistes.
Mina sain selle pikkuseks ca 21 aastat.
1939-1918= 21

See on oluline tema ühe teise ennustuse kontekstis.
Siinkohal olgu öeldud, et Järve Jaani prohvetlikud ennustused on peaaegu kõik täitunud. Tema prohvetliku ennustused kestsid 3 aastat (1807 kuni 1809).

Meid huvitav teine prohvetlik ennustus kõlab järgmiselt:

" Üks kuke samm/iga enne viimast päeva saavad eestlased veel head põlve näha"

Kui me nüüd loeme eesti riigi sünniks näiteks aastat 1990 ja liidame sellele 21 aastat, saame aasta 2011....
kusjuures huvitav selle Jaani ennustuse juures on see, et eestlase nime hakati kasutama alles ca 50 aastat peale Jaani hinge lahkumist esivanemate jahimaadele. Enne seda tunti ja kasutati nime "maarahvas"..

saab näha, mida see Järve Jaani ennustus meile siis toob( Jaani ennustusega langeb muuseas täpselt kokku ka Karl Reitsi ennustus)....

Vasta
#52
Järva Jaani, nagu ka teiste kristlikus ruumis tegutsenud prohvetite puhul pead arvestama nende jõu tausta.
Ka Nostradamus väitis maailmalõpuga ainult selle jumal hukku kes kristliku maailma lõi, maad ja rahvad jäävad järgi. Hukk tabab ainult kristlasi, nii ongi praegu eestlastel kristlastel on jällegi usuvabadus ja seega hea põli kuid see lõpeb kohe kohe, kes siis tulevad, muslimid.?
Aga kui tegelikkust vaadata siis ma kardan, et jään ikka oma sõnade juurde, inimene ei pea tulevikku teadma, ta peab viimase hetkeni elama tulevikuunistustega ilma masendusse ja paanikasse sattumata, "teised" ütlevad tuleviku kohta, aga me kõik olema osad suuremast tervikust, kõik ainult teiseneb koos keskkonnaga.
Vasta
#53
Karl Reits on lasknud eestlastele teatada 9. oktoobril 1964 aastal järgmist :

"Mu sõber, ütle oma rahvale, et tal seisavad ees rasked ajad. See, mida Jumal teile ütelda laskis, pole veel kõik minevikuks saanud. Kõigekõrgem ootab tõsist meeleparandust ja seepärast pole ta veel "õlile ja viinale" lasknud kahju teha. Paljusid ootab viletsus , vangla ja märtrisurm. Paljud aga pahandavad ja pöörduvad maailma tagasi. Lõpuni ustavaks jääjaid ootab aga ees õnnis igavik..."

1925. aasta augustis nägi Reits keset päeva :
"Sel silmapilgul nägin selgesti, kui mu pahemalt poolt meelekohast nagu tuli sisse läks ja ma kuulsin enese sees üht vaikset häält nagu inimest rääkivat:
"Sa oled Püha Vaimu ja tulega ristitud!"
Teda visati välja vabariigi suurimatest kirikutest ja palvelatest. Turuplatsidel järgis teda sajatamine ja rahvas pidas teda hullumeelseks või paremal juhul lihtsalt valeprohvetiks.
Prohvet Reitsil tuli istuda ühe kuu jooksul arestimajas kaksteist ja pool ööpäeva.
Prohvet külastas korduvalt ka president Pätsi ja palus kuulutada välja üleriigilised palve ja anumise päevad Jumalalt armu ja halastuse palumiseks.
Päts nimetas Reitsi lollakaks ja lubas talle anda eluaegse pensioni, kui ta loobub rahva hirmutamisest.
Kindral Laidoner ei arvanud heaks Karl Reitsi üldse kuulata, vaid laskis ta iga kord vahi alla võtta ja kord isegi kumminuia kasutada.
Reits:"See ilus vabariik, mida Jumal on Eesti rahvale andnud, võetakse nende käest ära sellepärast, et juhid ja rahvas on unustanud oma Jumala.
Ja see antakse ära. Riigijuht annab riigi vabatahtlikult ära. Sest, mis tarkust on ühel juhil, kellel pole Jumalat.
Suur ehmatus tuleb juhtide peale, nad vangistatakse ja viiakse ära ja rahvas satub ikke alla, kus ta saab tunda nälga ja janu ja kannatusi."

Prohvet Karl Reitsi lollakaks nimetanud president Päts suri 18. jaanuaril1956. aastal Kalinini linna hullumajas.

Kindral Laidonerist sai vang number 11 ja tema haud on kuskil Vladimiri kalmistul Siberis.....sellega oli iga sõna prohvet Karl Reitsi kuulutusest täitunud ja prohveteeringu lõpuosa sõltub juba eestlaste südame hoiakust!


Vasta
#54
28. sept.1939. a. allutati Eesti Vabariik venelaste tahtele.

Ultimaatumiga ähvardades toodi Eestisse kuni 100.000 punasoldatit.
1940 a. juulis kinnitas president Päts isiklikult ametisse uue venemeelse valitsuse.
Pärast seda ta vangistati ja küüditati Siberisse.
Algas esimese Eesti Vabariigi minevik.
järgnesid vangistamised, konfiskeerimised, surmamõistmised, tapmised, põletamised.
1941. aastaks oli Siberi küladesse ja steppidesse küüditatud rohkem kui 10.000 eestlast.
Oskustöölised ja sõjaväeteenistuseks kõlblikud mehed viidi sundkorras vene orjalaagritesse või punaarmeesse.

Nägemata suurt pilti, pannakse tänaseni kõik rahvuse peale tulnud kohutavad karistused ekslikult kas venelaste, sakslaste või teiste julmuse arvele

"Ja kui te siiski teete mulle vastuoksa ega taha mind kuulda,
siis ma nuhtlen teid veel seitsmekordselt teie pattude pärast."
Mo. 26:21
Umbes 120 aastat peale Kristuse surma kirjutas usuteadlane Aristides Rooma Imperaator Hadrianile kirjas, miks kristlased keelduvad kummardumast paganlikke kreeka- rooma jumalaid:
Vastavalt rooma mütoloogiale olid mõned nende jumalad mõrtsukad, vargad, homoseksuaalid, kadedad, ahned, hoorad ja mitmed isegi surnud.
Kuid kristlased ", kirjutas Aristides,
" kummardavad ja austavad Jumalat, kes pole ei mees ega naine, ja keda taevad ei suuda mahutada …vaid kes ise hoiab koos taevaid ja kõike nähtamatut ja nähtavat."


Taeva ( ehk Lüütsepa) Jaan:"Ja siis näitas mu saatja veel ühte paika. See oli rehealuse moodi ja seal oli tuli. Seal olid mehed pinkide peal ja neid pekseti kõvasti.. Mu saatja küsis, et ka sa seda meest tunned ? Mis ma ś ei tunne, see ju meie vana pärishärra, keda nii haledal kombel pekseti. Eks onud ta elus palju pattu teinud, noorikuid mõisa viinud ja rahvast ilmsüüta peksta lasknud. Ei aidanud seegi, et ta vanemas eas veidi paremaks muutus. "




Vahepeal alanud sõja vaekausid kaalusid kohale sakslased.


Jälle tapmised, vangistamised ja sundkorras sõjaväeteenistus, kuni sai täis ka see aeg.




1944. aastal tagasi tulnud, algavas võidujoovastuses vene kommunistid taastasid oma kaks ja pool aega kestnud sundseadused ja terrori.


Pikad teekonnad jääkülmades loomavagunites Siberi poole jätkusid.


Mitmed haigustest ja hirmust hullunud inimesed võtsid neis vagunites endalt elu või püüdsid põgeneda.


1949 a. küüditamiselaine alla jäänud vanim eestlanna oli 95. aastane Maria Räägel Abja vallast.


Noorim Siberisse saadetu oli kolmepäevane Anne Hiiumaalt. Väike eesti beebi pidas Moskva seltsimeeste eksperimentidele vastu aasta ja üks kuu. ( EPL)


Prohvet Karl Reitsi lollakaks nimetanud president Päts suri 18.
Vasta
#55
Mnjah ma mõtlesin et ma üksi niiviisi mõtlen et tulevikku pole mõtet torkida ta on haruline ja ühes harus kolades kinnistadki ennast sinna aga tuleb välja, et teisigi sama mõttelaadiga.
Tulevikku vaatamine sai saatuslikuks - vaatasin aastajagu ette. See, mida nägin, läks täppi, ka oma koledustes. Sain valusa õppetunni. Alles siis tuli arusaamine, et elada tuleb tänases päevas, mitte homset uurida.

Tulevikuks on võimalik ometigi valmistuda, kui püüame lahti saada ahistavatest kammitsatest ja iseloomuomadustest, mis tekitavad meile maises elus probleeme.”
Mai Väljataga ei vaja töötamisel abivahendeid. Pendli ja tarotkaardid võtab välja siis, kui klient soovib. “Ma näen inimese energiavälja, see annab vajaliku informatsiooni.”
Vasta
#56
Iga juhtum-kõik mis on juhtunud, juhtub ja kunagi juhtub-
on sinu sisimate mõtete väline füüsiline väljendus
Vasta
#57
Nii oskab ainult kristlane mõelda et et ennast kõikides võimalikes tehtud pattudes süüdistada, kõik on ainult oma sisemised mõtted, ei ole ju, vahel on teised tugevamad ja teevad su pikaks ajaks oma sulaseks aga ka see on saatus.
Vasta
#58
Kes on üldse Prohvet?
Prohvetite esmaseks ülesandeks on olla jutlustaja, sõltumatult oma usulistest veendumustest. Prohvetite kui jutlustajate peamiseks vahendiks on sõna. Sõnade vormi võisid nad valida ise. Prohvet on käskjalg, kes kuuleb ja siis ütleb, kes võtab vastu ja annab edasi. Jumalalt toodav sõnum on tavaliselt seotud õnne või õnnetusega. Prohvetid kuulutavad Jumala kohut ja armu, kutsuvad meeleparandusele, julgustavad ja lohutavad, annavad lootust, et inimene leiab lunastuse.Prohvetite ülesandeks on minevikuline Jumala sõna teha kaasajale aktuaalseks, lisada juurde reformaatorlik tõlgendus.
Prohvetite ülesandeks on olla valvuri ametis – valvata kogu rahvast.
Ükski prohvet ei suuda rahvast pöörata.Iga prohvet seisab lõpuks seal, kus ta seisis alguses. Ring saab täis. Ja igal järgmisel prohvetil on ülesanne alustada taas algusest.
Prohvetite sõnades on väge: „Minu sõna ei tule tagasi mu juurde tühjalt, vaid teeb, mis on mu meele järele ja saadab korda, milleks ma selle läkitasin.” (Js 55:11).

Prohvetite ülesandeks on inimestele kuulutada: suurim suutmine on iseenda muutmine.
Vasta
#59
Tsitaat:Algselt postitas iitt
Kes on üldse Prohvet?
Prohvetite esmaseks ülesandeks on olla jutlustaja, sõltumatult oma usulistest veendumustest.

Ma olen sellele mitu korda tähelepanu juhtinud, et need (99,9%) ennustused on ju üks häda ja viletsus. Kui lubate, siis ma väljendan ennast nii, et enamus prohveteid on ikkagi ketikoerad ja nad vahendavad täpselt oma peremehe sõnu ja "suunamisi". Lõviosa taolisi ennustusi on alati kallutatud ja teenivad teatud klikki.

Maailm oleks palju ilusam paik, kui ei oleks neid SUUNAJAID nii palju!
Vasta
#60
Enamus prohveteid saavad oma tulevikunägemused kas infopangast või Akaši kroonikatest. Millisesse rüüsse nad need ennustused paigutavad, oleneb sellest, kuhu nad ennustamise hetkel kuuluvad.
Klikki teenivad need ennustused, mis on ära solgitud ja valesti ümber sõnastatud. Vahel ka valesti ümber kirjutatud.
Kui üks ennustaja võimetega isik elab näiteks saja aastaseks, aga selle aja jooksul riigikorrad kukuvad ja valitsejad vahelduvad, siis millist klikki ta sinu arvates teenib?
Lisaks sellele on enamus ennustajaid erakud. Näiteks pime selgeltnägija Vanga. Samuti olid erakud paljud eespool kirjeldatud eesti prohvetid.
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Lisaks sellele on enamus ennustajaid erakud. Näiteks pime selgeltnägija Vanga. Samuti olid erakud paljud eespool kirjeldatud eesti prohvetid.

Müstik, Vanga ei olnud mingi erak! Kust otsast on inimene, kes võtab tuhandete kaupa inimesi vastu, korraga erak? Selline sõnakasutus devalveerib selle sõna väärtust/olemust ja see on vale.
Eesti prohvetite kohta ma ei tea.

[Muudetud: 3-14-2010 Krayon]
Vasta
#62
Erak selles mõttes, et ta ei osalenud ühiskonna elus. Ka ei kohtunud ta alati inimestega ja kui oli pahas tujus, saatis kõik enda ukse tagant minema.
Ekkki ta oli pime, oli tal arenenud sisemine nägemine. Ta teadis juba ette, kes tulemas oli - ja teatas, et see või teine inimene on olemuselt kuri ja temaga ta ei räägi. Oma küla rahva eest hoolitses aga hästi ja andis neile ka nõu, mida teha ja mida mitte teha.
Vahel ei tulnudki ta toast välja, vaid saatis kellegi teise inimestega rääkima.
Rohkem kõneles ta lilledega ja surnute hingedega kui elusate inimestega.
Tal tarvitses ainult suhkrukristalli pealt vaadata ja juba teadis nii inimese minevikku, olevikku kui tulevikku. Ja mida hädavajalikuks pidas, siis seda lasi kellegil, kes tal seal kodus juhtus olema, edasi ütelda.
Nagu Vanga teema alguses jutustatud (ma muidugi ei tea, kas see jutt seal tõele vastab), sest ise ei ole midagi niisugust juhtunud lugema, aga
seal räägitakse, et Hitler lahkus ta juurest vihasena ja Stalinit ta vastu ei võtnudki. Stalin ainult kuulis ta ennustusest enda kohta ja lasi pimeda naise Bulgaaria julgeoleku poolt vahi alla võtta ja vanglasse viia. Kui ennustus poole aasta pärast kõigi ehmatuseks täitus, lasti Vanga vabaks.
Vasta
#63
Vaatasin just Võsa Petsi intervjuud ennustaja Edgariga ja otsustasin järgi uurida, kes ta niisugune on.
Leidsin sellise artikli:
http://www.elu24.ee/?id=4636

Tänases saates ennustas ta aga suuri maavärinaid Euroopas, sh Itaalias, Prantsusmaal ja Hispaanias.
Ütles, et tuleb palju lennuõnnetusi ja ka rongiõnnetused, sh ka Tallinn-Moskva raudteel.. Soovitas niipalju kui võimalik lennukitest eemale end hoida.
Hiinas pidid varsti valitsejad järjest surema ja Hiinas läheb sõjaks ja Hiina jaguneb kolmeks.
Eestile pidid aprill ja mai tulema kehvad kuud.
Näeb siis, kas see 3. klassi koolis käinud mees midagi ka õigesti ennustas...
Tore oleks, kui midagi seesugust ei oleks tulemas...

[Muudetud: 5-4-2010 Müstik]
Vasta
#64
Mhmh, ja Sa Müstik väidad, et ei ole sellest mehest enne kuulnudki? Seda meest on korduvalt televisioonis näidatud ja tema jutte ajalehes trükitud. Oli see nüüd eelmine või üle-eelmine aasta, kus ta Venemaale kodusõda lubas jne, jne.
Jah, õnneks võib tõesti tõdeda, et selle mehe "ennustused" ei täitu 95%.

"2009. aastal lõppeb Iraagi sõda ning Venemaa liitub Euroopa Liiduga. Maailm jagatakse ära Ameerika, Venemaa ja ühe islamiriigi vahel. Euroopa liikmesriikides tulevad suured suured õnnetused, suured afäärid tulevad välja,» teab mees rääkida."

Jne, jne, jne... Tunnen talle siiralt kaasa. Elu pidevalt nii mustades toonides näha on karm katsumus.

Ahjaa, aga üks terake selles ennustuses meeldib ka mulle - eurut ei tule Smile

[Muudetud: 4-5-2010 Krayon]
Vasta
#65
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Mhmh, ja Sa Müstik väidad, et ei ole sellest mehest enne kuulnudki? Seda meest on korduvalt televisioonis näidatud ja tema jutte ajalehes trükitud. Oli see nüüd eelmine või üle-eelmine aasta, kus ta Venemaale kodusõda lubas jne, jne.
Jah, õnneks võib tõesti tõdeda, et selle mehe "ennustused" ei täitu 95%.

Sa Krayon väidad, et vaatad kõiki saateid, kus keegi midagi nö ennustab!? Sa oled siis suur ennustajate huviline.
Minu arvates on Eesti täis kahtlasi ennustajaid (neid on nii palju, et neid tõesti ei jõua enam nimepidi meeles pidada), seda Edgarit mainis kuskil iitt, aga ma unustasin järgi uurimata....
Elu24 uus uudis, keda huvitab, on siis niisugune:

"Võsareporeri otsis üles ennustaja Edgar, kelle pilt maailma tulevikust oli nii tume, et ta tahtis seda sõnumit jagada.

Edgari sõnul tabab Ameerikat varsti katastroof ja Euroopa suuri liikmesriike maavärinad. Elekter kaob ära. Kosmoses liigub kohutav tolmupilv, mis puudutab Maa magnetvälja.

Tulemas on Ülemiste lennuõnnetusega sarnane katastroof ning Venemaa ja Eesti vahel kolm rongiõnnetust. Aastal 2030. ei ole maamuna peal enam Islandit.

Sõda ei tule, kuid Hiina hakkab seest mädanema. Oodata on kõrgete liidrite matuseid ning Hiina läheb kolmeks.

Eestit ootavad lähiajal väga halvad ajad, eriti rasked kuud on aprill ja mai. Eurot ei tule."

Sõnasõnaliselt on see siis niisugune. Elame, näeme...
Seda Islandi asja on kunagi keegi veel ennustanud - küllap ta sealt selle välja lugeski.
Vasta
#66
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Sa Krayon väidad, et vaatad kõiki saateid, kus keegi midagi nö ennustab!? Sa oled siis suur ennustajate huviline.

Ma ei vaata sugugi igat saadet ennustajatest. Laugh Minu saadete vaatamine piirdub internetiga, kuna ei oma televiisorit. Vahest külas olles aga olen juhtunud mõnda saadet nägema küll.

Tsitaat:Algselt postitas WhiteWolf
Edgaril pole mitte lihtsalt juhe, vaid lausa valguskaabel kuklas... kes talle selle küll andis Bleh

Kuid eurot tõepoolest ei tule - selleks ei pea hetkel enam ennustaja olema.
Samuti ei suuda suurriigid varsti enam oma struktuuri hoida.

Seda huvitavam on see, et oma suuruse säilitamise asemel üritatakse aga suuremat tükki juurde kahmata igalt poolt.
Kas see on nö pokkeri bluff? Kehvade kaartidega tehakse siiski head nägu ja üritatakse all-inniga vastaseid ära petta?

[Muudetud: 4-6-2010 Krayon]
Vasta
#67
kus juures seda elektri kadumist ei ennusta mitte 1 inimene
Vasta
#68
Ja enamus ennustajaid suudavad ennustada kõigest häda ja viletsust... Nõrgad!
Vasta
#69
Poiss, ära plära, muidu lähed häälest ära! Smile
Vasta
#70
Tsitaat:Algselt postitas Krayon
Ja enamus ennustajaid suudavad ennustada kõigest häda ja viletsust... Nõrgad!

Ega kõik ennustajad siis globaalselt ennusta. Globaalselt ennustajad - need on juba tõelised selgeltnägijad ja prohvetid.
Ja küllap on need häda ette ennustavad sündmused ikka inimkonnale hoiatuseks, mitte hirmu külvamiseks.
Paljud ennustavad ainult endale või oma lähedastele ja küllap leidub neis ennustustes ka nii mõndagi ilusat ja rõõmustavat.
Pealegi on ju ennustusviise nii palju erinevaid. Siin kõiki ennususviise ei ole küll ära toodud, aga väikese aimu ikka saab:
http://et.wikipedia.org/wiki/Ennustamine
Vasta
#71
Kas keegi oskab ennustaja Edgari kohta midagi rääkida ?
Kas ta ennustuseb peavad ka paika ja kus saaks ta ennustuste kohta rohkem lugeda ?


Tänud Smile

[Muudetud: 4-8-2010 mustdeemon]
Vasta
#72
Mina tean seda, et Ennustaja Edgar prohvet ei ole!
Vasta
#73
Naljakas on muidugi see, et nii valgus kui ka pimedus sõltuvad teineteise olemasolust.
Vasta
#74
Mullu detsembris ennustas tähetark Igor Mang Maalehes, et aprilli algul on oodata loodusõnnetusi ja avariisid.



Mullu detsembris ennustas Igor Mang Maalehes, et aprilli algul on oodata loodusõnnetusi ja avariisid. Muu hulgas kirjutas ta.

“1.–8. aprillini on äärmiselt halb aeg, kuna on näha võimalust suuremateks loodusõnnetusteks, mis omakorda võivad esile kutsuda tööstuste avariiolukordi, nafta- ja gaasijuhtmete lekkeid, elektrikatkestusi, suuremaid põlenguid. See aeg nõuab suurt ettevaatust tehnikaga ümberkäimisel.”
Mis juhtus maailmas aprilli algul tegelikult?

10. aprillil toimus Venemaal Smolenski lähedal ränk lennuõnnetus. Poola presidenti Lech Kaczyńskit ja paljusid teisi kõrgeid riigitegelasi Venemaale viinud lennuk Tu-154 riivas maandudes puid, kukkus mõnisada meetrit enne lennuvälja alla, purunes ja süttis põlema.

Surma said kõik 89 reisijat ja seitse meeskonnaliiget. Lennukis oli Poola delegatsioon, kes oli teel mälestama 70 aasta möödumist Katõni massimõrvast.

14. aprillil hakkas Islandil purskama Eyjafjallajökulli vulkaan, mis saatis tuhka kilomeetrite kõrgusele. Purskest atmosfääri paiskunud hiigelsuur tuhapilv pani suures osas Euroopast lennuliikluse nädalaks ajaks seisma.

Eesti elu kohta veebruaris ennustas Mang niiviisi.

“Kuu esimene pool kuni 14. veebruarini on edasi poliitiliselt aktiivne, tähelepanuväärselt tugevasti ka Eestis. Eriti on kõne all regionaalsed küsimused. Käib suur sõnasõda kohalike omavalitsuste ja riigivõimu ladviku vahel.”

Mis juhtus Eestis tegelikult?
http://www.maaleht.ee/news/uudised/eesti...d=30717831
Vasta
#75
Pärnumaa oma prohvet- Jaan Jaagori (Jaan Pillmann)

Mees, kes kuulutas ette lühikest seelikut ja muid tehnilisi saavutusi.
Ennustaja elas Tõstamaa kihelkonnas, sündis Audru kihelkonnas, Võlla Vallas, Soeva küla „Jaagori“ talu saunas arvatavalt 1790-1810. aastal.

Peale prohvetliku „vaimu“ saamist tegutses Pärnu maakonna läänepoolses osas (Audru, Tõstamaa ja Mihkli kihelkonnas). Hüüdnimed olid: rumal-Jaan või hull-Jaan. Prohvet olevat öelnud, et ta kedagi ei näe ega kuule kui ta käib, istub või teeb midagi aga niipea kui ta pea puhkamiseks maha paneb, antakse talle teada, mida ta otsekui loomusunnil peab tegema või rääkima.
Keegi vanake teadis rääkida kuidas Jaagori Jaan oma tarkuse oli saanud. Ühel mihklipäeva õhtupoolikul uinunud ta kodu ahjukummil. Siis nägi ta imelikku und ja kellegi hääl olevat talle öelnud, et ta võib targaks ja kuulsaks saada, kui ta läheb karja-aeda ja sarviku jäära pea ühe hoobiga otsast lööb, keedab ja sööb ja jäära keha lindudele viskab.

Ennustused:

Ühel suvisel päeval tuli prohvet Audru Liival mõisa põldude vahelisel postmaanteel inimestele vastu, kui need pühapäeva riides Audru kiriku poole tormasid ja hakkas noomima: „Naised, tüdrukud visake punast karva seelikud seljast ja verekarva pearätid peast, sest need on hirmsad Jumala meelest. Pange hallid riided ümber, - neid hakkavad peagi kõik mehed kui ka naised kandma aga pea tuleb aeg, mil valgeid riideid kantakse.“
„Suur segadus tuleb usuasjus, rahval käivad kirikuteed vastamisi. Ühed lähevad lõuna-õhtu poole, teised põhjahommiku poole. Ja mis veel imelikum, inimene läheb kirikusse ja viskab lauluraamatu nurka, sest, et kirikus seda enam ei tarvitata. Pühadus määritakse mustaks, pillid hakkavad Audru kirikus hüüdma. Mil viisil leitakse kirikus veel õiget õnnistust?“ Viimane ettekuulutus läks peagi täide, kui Audru kirikus orelid üles seati.

Mõni aeg hiljem läks prohvet Audru mõisa ja juhtus tulema teotuppa, kus parajasti ahi küdes. Ahju kõrval seinal rippusid aga kiltri pulgad, kuhu oli teomeeste tööpäevad peale lõigatud. Ta võttis pulkade kimbu ja viskas tulle, öeldes: „Nii kaovad kord teopäevad nagu need pulgad“

Ükskord tuli Jaan vaimu juhatusel Voltveti (Tihemetsa) metsa, mõõtis siin suure tüki metsa välja- tulevaseks vabrikuplatsiks ja hakkas siis mõtlema, et kellel seda nüüd teatada, sest inimeste elukohti ligilähedal ei olnud, pealegi oli mets paks ja suurtee kaugel. Järele mõtelnud, sammus ta pisut suurteele lähemale, valis siin välja ühe kõrgema männi, ronis üles selle latva ja laskis, kui oli natuke aega ümber vaadanud paar tosinat korda käokukkumist õhku kaikuda. Ta vaev ei olnud asjata, männi alla ilmusid inimesed ja palusid teda puuladvast maha tulla aru andma, mida ta siin kuulutab. Kui ta alla sai ja kuulutas, et need suured männid võetavat seal maha ja ehitatavat sinna suur vabrik, siis pandi ta juttu naeruks. Ta viidi mõisa ja anti kaelakohtu kätte. Kohus laskis tal poole pead juustest puhtaks pügada ning poole habet ära ajada ja mõneks ajaks vanglasse paigutada.

Ühel ilusal kevadisel päeval kõndis kubjas Andres Leppik Võlla mõisa väljal valget keppi käes keerutades ja vaatas hoolega teomeeste kündi. Sammudes jõudis ta tee äärde, mis Kärbu külast viib nimetatud mõisa. Seal näeb ta üht meest enesele liginevat. Mees polnud keegi muu kui prohvet Jaan Pilman. Kupja juurde jõudes ütles ta: „Tere kubjas kullu-lulluke! Sina see rahva tagasundija oledki! Ei niisugune vaba elu kesta mõisahärral kaua. Küll sellele omal ajal jõuab kätte lõpuots! Üksainuke saks mõisas, suured põllud, metsad, väljad, vallad kõik tema valitsuse all… Põllud kündjaid täis, kubjas, kliter sunnivad rahvast kiirelt tööle… See maa mõõdetakse kõik ära samm sammu kõrval ja jalapöid jalapöia ääre. Sirged uulitsad aetakse käimiseks läbi, majad ehitatakse mõlemale poole ääre, mõisamajast saab kirjutaja elukoht. Kõik elavad siin siis vabalt.“ Sellega oli prohvet ilmselt ette kuulutanud mõisamaade planeerimist ja mõisamaade ärakasutamist.
Sagedasti kuulutanud prohvet öeldes. „Viimaks on maid küll aga ei ole enam maade tahtjaid, seitse naist tulevad üht vanakest paluma, et see neile pihutäie vilja maha külvaks. Paremad mehepojad on kõik sõtta kutsutud.

Kord pildunud ta vaskraha tükke, sõnudes: „Tühjas ei maksa tulevikus midagi: kaks kopikat ei maksa enam kaht, viis kopikat enam viit, niisamasuguseks läheb lugu ka kümnekopikalisega.“

Ka järgmised tuleviku mõnusused olevat Jaagori Jaan ette näinud: „Postid püstitatakse teede ääre ja kellukesed pannakse nende otsa rippuma, lõngad kiunuvad ja vinguvad kellukeste küljes. Tulehärjad müravad teesid mööda ja laevad merel sõidavad tuleratastega. Inimene istub kahe ratta peal kui puukänd ja sõidab edasi, pole hobust ega mingit abituge nähtaval. Vilja ei mõõdeta tulevikus mitte vakaga, mõõduvakk visatakse nurka, müües ja ostes kaalutakse vilja kaalude ning vaekaussidega, ka raudkivid lähevad viimaks nii kalliks, et neid kaaluga katsutakse müüa.

Prohveti ajal kandis Eesti rahvas pikki ülirõivaid, kuubi ja seelikuid. Korra võtnud Jaagori Jaan oma pika kuue seljast, rullinud selle kokku, asetanud raidepakule ja raiunud tal tüki alt maha, öeldes. „Ilm läheb uhkusega hukka. Tulevikus kannavad kõik lühikesi kuubi. Hea põli ja saksa rõivad saavad talurahvale osaks. Elu läheb viimati kirjuks, pole enam muud kuulda kui raha ja rahvahääl. Selle järele tuleb veel üks kukeiga head aega.“- Aga mis siis tuleb? Küsiti talt.- „Maailma ots,“ olnud lühike vastus.

Ka tähendamissõnu on prohvet rääkinud. „Pärnu jõele tehakse kord nuumhärgade peadest sild (teise jutu järele tehtavat säärane sild Riiast Peterburisse). Audru mõisa maale tekivad verelombid.- Audru mõisa heinamaa mererannal saab kasakute (või türklaste) hobuste kopliks, Audru kirik Türgi hobuste talliks. Audru mõisa härrastemajast saab suur koolimaja.

Linki hetkel ei saa lisada, kuna failid salvestatud arvutisse.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Nostradamus ja muud prohvetid Thorondor 243 108,051 10-10-2018, 09:55
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat