• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vabastav hingamine on ohtlik inimestele
#1
Järgnev kirjutis on järjeks ja täiteks teemale New Age õpetused on ohtlikud inimestele!

Vabastava hingamise tehnika on Eestis suhteliselt vana nähtus juba. Ilusa reklaamjutu seas mainitakse muuseas, et läbi hingamisharjutuste ja grupitöökogemuse on võimalik taaslavastada ja uuesti läbi elada oma sünnistresse ning tänu nende teadlikule „vaatlemisele“ ka neid lahendada ja seeläbi tervendada nendest stressidest johtuvaid haiguseid/probleeme. Tehnikaid on erinevaid, mõnedes gruppides asetatakse rõhk hingamisele, mõnedes rohkem aga grupitööle, osades kohtades on hingamisharjutused küllaltki intensiivsed, teisal aga tundub inimestele nagu oleks tegemist lihtsalt tavalise mediteerimisega. Kõige levinum on aga intensiivne hingamisharjutus, mille pikkus varieerub poole tunni kandis. Hingajad heidavad selili, teki alla või muidu soojalt riides kuna hoiatatakse alti – hakkab külm. Hingamisharjutused on küllalt lihtsad – pikad ja sügavad sissehingamised kõhtu (aktiveerib päikesepõimiku) ning veel pikemad väljahingamised. Teatud aja möödudes tekib füüsiliselt hapniku üleküllus ning… mis edasi, seda tean vaid kirjeldustest. Mõni rändab kosmoses, mõni iseendas, mõni tunneb paanilist hirmu, mõni taevalikku õndsust. Ent lõppeesmärk, kuhu juhendajaga suundutakse läbi nende harjutuste on sünnistresside lahendamine nende taas-läbielamise kaudu. Erinevad grupitööd ning füüsilised tegevused kuuluvad kõik mängu juurde ning neid ma ei hakka hetkel lähemalt tutvustama kuna teema pole mõeldud hingevarguse promomiseks.

Vastupidi – kirjutan seda juttu, et keegi lolli peaga ei läheks hingama. Sünnistresside läbielamine ja nendest loobumine on meile tunduvalt kahjulikum kui arvata oskame. Vabastav hingamine vabastab meid meie hingest!

Et mõtet arusaadavalt edastada, peaksin vast alustama esmalt hinge mõistest ja sellest, mil moel on seotud sünnistressid hinge olemusega.

Hing on iseenesest justkui elusäde, pulseeriv energia, mis luuakse Kõiksuse olemusest. Nimetan seda Kõiksuse olemust ürgolluseks. Eraldamise hetkel saab hing teadlikuks iseendast, oma minast, tema olemuseks saab vaimu olemus. Vaim on teadvus, mis kogeb iseennast läbi kehastuste, läbi hinge kehastuste. Hing kehastub, kogeb, lõpuks hülgab keha ning saab taas üheks ürgollusega. Vaim aga jääb teadlikuks iseendast, tema ja hing olid üks. Järgmise kehastuse hing ehk elusäde, kui ta valitakse välja vaimu poolt, saab automaatselt kõik Vaimu teadmised, ta on nüüd vaimuga üks tervik.

Hing kasvab elamise jooksul. Tema ümber kogunevad hingeosad, mille moodustavad läbielatud kogemused, õppetunnid, teadmised ja mälestused. See on kogu eksistentsiaalne pagas, mis hing endaga terve elu kaasas kannab. Sündides on hing puhas, esimesed hingeosakesed liituvad hingeg sünni hetkel. Sünnistress, ehk sündimise lugu on vundament, millele rajatakse kõik muud kogemused ja nende omandamine. Vabastava hingamise ülesandeks on aga jõuda selle vundamendini, selle esimese stressini, mida hing koges ning see hävitada. Kuna usutavasti ilma selle stressita peaks elu olema ilusam ja lillelisem. Tegelikkuses aga jääb hing ilma kõigist oma kogutud hingeosadest, kõik tema mõistmised ja arusaamad erinevatest situatsioonidest – läinud. Kuhu? Kui meie kõik oleme vaimolendid, kes kehastuvad läbi hingede, siis on olemas ka palju vaimolendeid, kes ei suuda kehastuda kuna nad ei suuda luua. Keha loomine käib läbi hinge – hing loob, vaimolend ilma hinge sädemeta ei suuda aga kehastuda. Ta ei saa osa elujõust, armastusest, energia voolamisest meie vaimses maailmas. Ainus viis kogeda seda kõike on läbi võõraste hingetükkide, hingeosade. Hingevargad varastavad hingeosi, sest hingeosa kujutab endast puhast valgust – süstematiseeritud info, kõik, mida hing on kehastunult kunagi kogenud, tundnud, teadnud ja näinud…

Vabastav hingamine on suurepärane vahend hingevarastele – inimesele tekitatakse võltsarusaam sünnistressist. Sünnistress on ju stress! Stressid on pahad ja stressid tuleb lahti harutada. Ainult et sünnistressi lahtiharutamise käigus kaob suur osa hinge olemusest. Vaimule aga tähendab see seda, et suur töö on läinud luhta, hingeosad kadunud, õppetunnid kogemata ning lisaks kõigele muule – läbi energeetilise sideme hingeosadega on kogu vaimu olemus seotud nüüd hingeröövliga. Hingeosi võetakse salaja, jagatakse palukesi tänutäheks jne jne. Inimesed, kes usuvad, et kogevad valgustumist – tegelikkuses visatakse neile vaid palukesi ette, kelleltki teiselt röövitud hingejuppe, millega tegelikult pole tol palukese saajal miskit peale hakata kuna tegemist on teise hinge hingejõuga. Ja nii käime me ringi, elame oma elu ning kogeme oma õppetükke üha uuesti ja uuesti, neid mõistmata. Seda kõike vaid seetõttu, et meie erinevate kehastuste erinevad hingeosad on nii ajas kui ruumis laiali pillutud, maha jäänud, ära varastatud, kaotsi läinud.

Vabastav hingamine on aga kiirtee selle tulemuseni.

Seotud postitused:
New Age õpetused on ohtlikud inimestele
Salateadused

Vasta
#2
Olen kokku puutunud ainult nn. puhastushingamisega, mida omal ajal õpets Gunnar Aarma oma käsikirjalistes raamatutes.

See võimaldab lisada energiat oma organismile, kuid järjest tohib teha ainult 3 puhastushingamist.

Mingit sünnistressi sealjuures ei täheldanud.

Juba paarkümmend aastat ei ole kasutanud, energiat ju kosmoses lõputult.
Vasta
#3
Kui võtta seda puhastavat hingamist CC nõiaraamatute järgi siis tegu oma elukogemuse järk järgulise üleandmisega Kotkale ehk Silmale ja keha minemisega selle sõjameeste grupi naguali käsutusse kes siis omaenda helendusega keha täidab.
Celticul õigus, isiksusest enne gruppi astumist ja tema elatud ajaloost ei jää jälgegi , ainult udu on mineviku asemel ja maitsev keha, üks osa puzzlest, peale mille kokkupanekut võib naguali järjekordne kehastus tulekerana Orionile Valge kupli alla lennata.
Vasta
#4
Samas ei ole ju kuidagi teada, et sellele vabastavat hingamist praktiseerivale hingetemplile - kehale, pole määratud kogeda just vabastavat hingamist ning hoopis vastupidi - mittepraktiseerimine venitab ringi pikemaks Smile

huvitavat lugemist teemal:
Stanislav Grof - Tuleviku psühholoogia
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?165910

[Muudetud: 11-26-2009 ekskavaator]
Vasta
#5
See on õnge ja kalamehe küsimus, kas kalale on määratud maitsvat ussi proovida ja kõht järjekordselt täis saada või üllatusena ise toidupüramiidis kalamehe lauale maitsva praena sattuda.
Hingamisgurusid on vene laiadel avarustel mitmeid, ja poleemika selle kohta mis midagi teeb on samuti vägev.
Vasta
#6
Põhimõtteliselt võib mediteerida teemal, "mis oleks kui oleks", lõpmatuseni. Praktika on subjektiivse tõe kriteerium, olles enda vastu aus ja tähelepanelik, on väiksem tõenäosus võssa panna kui huupi lahmides. Iga liikumine toimub sammu kaupa, kui miski sinus on valmis, siis yks asi viib teiseni. Oluline on mõõdukalt kriitiline meel ja kerge süda wink
Nii vabastav kui holotroopne hingamine peaks aktiviseerima käbinääret, mis nõristab vereringesse DMT'd. Sama aine, mis aitab meil unenägusid näha ning on oluline komponent vihmametsa rahva traditsioonilises pühas ravimis - ayahuasca's
Vasta
#7
Ekskavaator. enda jaoks olen ma lahendanud selle küsimuse lihtsalt ning suhteliselt põhimõtteliselt - tee mis sa teed kui sa teed seda endale. Ent kui sa asud tegutsema kellegi käepikendusena ning tänu sinu tegevusele jäävad teised inimesed sinisilmselt ilma oma hingedest, siis on see kuritegelik ning sellisel juhul peab seda taunima igal võimalikul moel.

Kui tuua äärmuslikku näidet, siis on ka kellegi teise otsene tapmine ju vabandatav hingede vahelise kokkuleppega. Üksikisiku tasandil see enamjaolt ka nii on kuigi emotsioonid ütlevad vastupidist, ent kuidas on lood lihtsalt statistikaga? Sõjad ning suuremad globaalsed sündmused ei tööta üksikisiku tasandil, siin on tegemist juba globaalse karmaga. Tuleb lihtsalt tunnetada, millise õppetunni taga on isiklik kasvamine ning millise taga lühisesse jooksmine. Vabastava hingamise praktiseerimine ja selle õpetamine on lühisesse jooksmine.
Vasta
#8
No iga tegu, mis me teeme või tegemata jätame on siiski täiel määral omal vastutusel, senikaua kui seda vastutust ei taju võib tõesti mõni osavam pätinägu pool hinge tuuri panna. Pigem arvan ma, et mitte kysimus ei ole vabastavas hingamises kui tehnikas, vaid pealiskaudses suhtumises, nii juhendajate poolt pealt kui ka õpilaste poolt. Selle vastu ei aita miski peale selge meele, kust seda saab? wink
Igal alal on omad jobud ja omad tegijad, ei usu, et vabastav hingamine kuidagi eristuks.
Vasta
#9
No eristub ses suhtes, et on üks ohtlikumatest praktikatest. Neid on mitmeid, seetõttu hakkan neid ka tutvustama järjest.

Kui sul on näiteks hea tuttav, kelle mandumist tänu "suurepärasele tehnikale" sa igapäevaselt kõrvalt näed, kas sul siis ei teki tahtmist teda aidata? Või vaatad lihtsalt pealt ning lohutad end sellega, et tema enda soov ja õppetund?
Vasta
#10
Tõsi, olen näinud kõrvalt kyll, kuidas yhe või teise asja praktiseerimise peale vaikselt side 'reaalsusega' ära kaotatakse, kuid öelda, et süüdi on mingi tehnika - kõlab umbes samamoodi kui, et ka lusikaga on võimalik inimeselt palju liiga teha.
Püüan absoluutidest, arvamustest eemale hoida, tihtipeale on asjad keerulisemad, kui natuke süveneda. Ning kindlasti on ohutum aasal jalutada, kui, nui neljaks, iga päev veendunult 2 tundi vabastavalt hingata. Ise ikka ise...
Vasta
#11
Praktiliselt on selle hingamistehnikaga võimalik lahti saada nii mõnedstki painavast tüübist ja sündmusest kuid rõhutan, ilma täpselt teadmata, mida teed, satud guru õpetuset kaudu tema seltskonda.
Sellega on nii nagu ida õpetuste pikkade seeriatega, teed neid, ei mõtle ja oledki selle grupi käsutuses kes selle järjestuse välja töötas.
Tähendab ohud on selles, et siin maailmas elades peab igaühel olema komplekt niidikesi, mis ühendavad inimest teistega, alates kodustest sõpradest töökaaslastest ja lõpetades ülemauste ja vaenlastega.
Sellesama vabastava hingamisega võib neist kõigist niidikestest, mis kõhust päikesepõimikust väljuvad korraga lahti saada, muutuda vaenlaseks oma kodustele, sõpradele jne, toime sama, nagu lolliks läinud kristliku misjoniga tegelejatele, kes on kõige suuremaks piinaks oma perekonnale just nagu makilint oleks piiblitekstide ja ähvardustega käivitatud.
Vasta
#12
Jah need peyotenärijad sealt Don Juani raamatutest väitsid, et hingamisega antakse vabaks võõras energia ja saadetakse ära ja tõmmatakse tagasi oma energia, mis selle sündmusega teisele isikule läks, ja kõige tähtsamad sündmused on seksuaalkontaktid.
Hm nii võib ju eelmisest naisest lahti saada, naised kasutavad teises ilmas meest kui kurikat, millega rahapuu pihta antakse ja allakukkunud raha oma maailma korjatakse, kes vaesemaks jääb, võib ise arvata milleks kõik hea on.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Praktiliselt on selle hingamistehnikaga võimalik lahti saada nii mõnedstki painavast tüübist ja sündmusest kuid rõhutan, ilma täpselt teadmata, mida teed, satud guru õpetuset kaudu tema seltskonda.

Aga kui hingamistehnikat üksi kodus viljeleda, siis sa ei tööta ju mingi guru ega grupiga koos - seega üksi seda teha oleks nö ohutum?
Vasta
#14
Kas keegi teist on reaalselt katsetanud holotroopset või vabastavat hingamist? Smile teooria ja praktika on teinekord kaks väga erinevat asja :p
Vasta
#15
Jah
Vasta
#16
Inglito, tead sa täpselt mida tahad või millest lahti tahad saada, inimliku olemise suhete ämblikuvõrk on nii habras ja peen et ise tahtmata võid purustada selle võimsa tehnikaga suhted oma kõige lähedasematega.
Olen seda kasutanud ja pärast imestanud kui muidu sõbralikud inimesed äkki vaenulikult ja agressivselt käituvad, sest olid harjunud osa saama ja kasutama minu elujõudu.
Peale sellist enesepuhastust võid vaadata, kes sul vampiiri mängivad, sest need jooksevad esimestena kohale ennast uuesti paika sättima, aga tsss sellest ei tohi ju rääkida.
Üks hullemaid asju seejuures on majandussuhted tööandjatega .
Tavaliselt tööandja loeb oma tööorjakesi isiklikus omandiks kelle jõudu võib piiramatult kasutad oma tarbeks, kui nüüd mõni nn alateadvuses vastu hakkab, tuleb tööandjalt vaenulik suhtumine sest tööandjad tänu oma orjakestele muutuvad teatud mõttes nägijateks.
See vastuhakk võib tähendada töösuhte lõppu.
Mitte ainult usulahud pole kogudused, vaid ka kõik majandussuhted ja poliitilised ühendused kuni padjaklubideni on karjad, mille juhid kasutavad oma tarbeks liikmete elujõudu.
Sellele vastu hakates võidakse igalt poolt lihtviisil välja visata.
On ju ka meie armastusest jutlustavate gurude ainus eesmärk järgijad ja nende elujõud.
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas PiziIngliito
Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Praktiliselt on selle hingamistehnikaga võimalik lahti saada nii mõnedstki painavast tüübist ja sündmusest kuid rõhutan, ilma täpselt teadmata, mida teed, satud guru õpetuset kaudu tema seltskonda.

Aga kui hingamistehnikat üksi kodus viljeleda, siis sa ei tööta ju mingi guru ega grupiga koos - seega üksi seda teha oleks nö ohutum?

Esoteerilise rahva seas ringleb ka teooria, mis räägib, et mingit meditatsiooni üksi kodus harrastades ei pääse sa energia loovutamisest antud mediteerimisviisi loojatele. Ma muidugi ei oska öelda, kui tõene või ebatõene see olla võib.
Vasta
#18
Kõik sõltub siiski taotlusest praktika alustamise eel. Kui oled grupis ja hakkad tegutsema grupi sees juhendaja sõnu järgides, on ALATI kindel, et sind tõmmatakse kuhugi mulli. Kusjuures kõige naljakam on see, et ma tean isiklikult paari grupikogemust šamaanirännakutes, kus EI OLNUD sellist mullitamist ja see pani mind imestama. Ent ma ei jõudnud kaua imestada, sest üks osalejaist hakkas järsku posima, siis kui kõik teised rändasid. Oli näha, et vedas endaga kaasas suurt kirstu, kuhu tõmbas iseenda asemel grupiliikmete hingejuppe. Ju siis oli eidel juba ammu aeg lahkuda aga teiste hingede arvelt püsis veel jalul.

Seega moraal - isegi kui grupiliider ei loo mulli, millesse liikmed lõksu püüda, on olemas keegi liikmete hulgas, kes kohe olukorda ära kasutab.
Vasta
#19
VS: olen ilma hingamisetagi teadlik sellest, kes minu ümber, sh ka minu lähedastest vampiirid on.
Celtic: Sa võiksid inimestele siis rääkida, kuidas oma hingejuppe tagasi saada, kui nad peaksid olema mõnest lahti saanud, et teema oleks terviklikum. Muidu tundub see kõigest ühe suure heietamisena ja lahendust ei kusagil.
Vasta
#20
Nalja teed või? Mõni šamaan õpib elu aeg kuidas hingejuppe tagasi saada ja õpib selgeks üha uusi ja uusi kavalusi nende tagasisaamiseks ning meelitamiseks, ja ma peaks selle ühe postitusega siia kirja panema?

Ok, tegelikult nii hull see lugu nüüd kah pole... aga selle jaoks on hoopis teine teema. Siinse teema mõtteks on - ärge käige vabastava hingamise praktikal. Siis ei jää ka oma hingest ilma...
Vasta
#21
Täpsustan niipalju et mina praktiseerisin seda tehnikat hoopis elu ülevaatuse nime all ja seal pole mingit gruppi vaja vaid tehnika mõte CC mõistes on kotkale anda koopia elukogemusest ja ise sellega vabaks saada kotka ärasöömisest.
Kui lugeda ükskõik millist raamatut on seal alati sees mantrad, millega kutsud kohale raamatu kirjutaja abivaimud.
Nii et tegelikult holotroopsest hingamisesest ja veel kohustuslikust grupitööst ei tea ma muhvigi ega tahagi teada, seda tehnikat ongi ainult üksi võimalik teha ja kindlasti tuleb väga täpselt visualiseerida seda minevikusündmust millest tahad lahti saada.
CC raaamatutes õpetus olemas.
Vasta
#22
mina olen aru saanud, et nii vabastava kui holotroopse hingamise eesmärk ei ole taotluslik rännak konkreetselt vaid pigem reis muutunud teadvuse seisundisse, kus parimal juhul 'kõrgem mina' näitab teeotsa kätte ning taotlus pigem olgu abstraktne, heasoovlik, rõõmus Smile
Vasta
#23
Kindlasti on hingamistehnikaid erinevaid, kuid minu jutt käis nn. "vabastavast hingamisest" mille kohta saab lähemat infot siit: http://www.hingamine.com/tutvustus.html
Vasta
#24
vaid tehnika mõte CC mõistes on kotkale anda koopia elukogemusest ja ise sellega vabaks saada kotka ärasöömisest.....kas keegi eesti kaarti on vaadand suuremat täismõõtmetes kotkas seisab lehivitab vasaku käega narvapoolt .....aga ma ajan segast poh......
Vasta
#25
otsige õige kaart kus mägede kõrgused erinevate pruunides toonides jne....võrtjärv jalgevahe....???
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kas ruunidega tegelemine võib olla tegelejale ohtlik? hulkuv hing 33 31,227 20-01-2020, 22:22
Viimane postitus: Aadu66
  Muusika - kuidas see mõjub inimestele? ImOkay 75 29,588 02-08-2012, 11:47
Viimane postitus: Priest

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat