Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hingedepäev
Autor Sõnum
troodon Eemal
ilge reptiloid

08-11-2009 16:17
Postitus: #51

Miks on tarvis selliseid asjandusi nagu kehastuvad hinged?

Selleks, et Jumal/Absoluut või kuidas iganes seda kogu maailma ilmnemise taga olevat nimetada - see tahab läbi kehastuste tunda ebatäiuslikkuse tunnet, tunda kuidas on olla loll, tark, vihane, armukade,armunud, rõõmus jne.
No see on mul kuuldud mõte, mitte minu oma, aga see "rahuldab" mind.

[Muudetud: 11-8-2009 troodon]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
kulfing
Tera siit, teine sealt

08-11-2009 20:13
Postitus: #52

No nii.
Natuke midagi saime. Smile

Tsitaat:Algselt postitas VironShaman
Kufling, Inkade versioon oli selline.
Selle maailma loomiseks hüppas tulle suur hulk jumalaid, igaüks meist on osake mingist tullehüpanud jumalast ja osaleb selle maailma arengus ja ülesehitamises.

Müüdid on huvitavad asjad. Olen arvamusel, et neis on tõde, kuid krüpteeritud kujul.

Tsitaat:Algselt postitas troodon
Selleks, et Jumal/Absoluut või kuidas iganes seda kogu maailma ilmnemise taga olevat nimetada - see tahab läbi kehastuste tunda ebatäiuslikkuse tunnet, tunda kuidas on olla loll, tark, vihane, armukade, armunud, rõõmus jne. ...

Ka mina olen taolist versiooni lugenud.

Sellest tuleb aga rida uusi mõtteid, mis ei ole selle teemaga seotud, kuid esitan need siiski.

Eelnevast võib järeldada, et looja (minule meeldib see sõna rohkem, sest jumalaid on palju) ei ole täiuslik ja täiuse saavutamiseks kasutab hingede kogemusi. Mis juhtub siis, kui looja saavutab täiuse?

Kas see universum, milles elame on ainuke või on neid rohkem?
Sama käib ka looja kohta. On ta ainus või on neid veel teistes universumites?

Ainet mõtlemiseks on. Smile
Jõhvikas
Veteran

08-11-2009 20:20
Postitus: #53

Tsitaat:Algselt postitas kulfing

Kas see universum, milles elame on ainuke või on neid rohkem?
Sama käib ka looja kohta. On ta ainus või on neid veel teistes universumites?

Ainet mõtlemiseks on. Smile

Ainet mõtlemiseks on küllaga! Tuulepesa foorumis tõstatasin umbes samalaadse küsimuse, aga sealsed asukad selle mõttega kaasa ei tulnud.

Aga kuidas seda teada saada? See on hea küsimusSmile Ja kirjandust nagu ka ei ole, mida lugeda.
kulfing
Tera siit, teine sealt

08-11-2009 20:28
Postitus: #54

Tsitaat:Algselt postitas KrayonFänn
Aga kuidas seda teada saada? See on hea küsimusSmile Ja kirjandust nagu ka ei ole, mida lugeda.

Üks võimalus võib-olla oleks, nimelt taevane internet.
Kellel võimalus, võiks asja uurida.
Minul sellekohta arvamus olemas. Kuulaks ka teiste omi. Smile
Celtic
ja sina pead kandma maailma

09-11-2009 10:10
Postitus: #55

Kui meil ei tule just suurt ja üldist ülemaailmset välgatust selle kohta, mis täpselt toimus ja kuidas, saab seni igaüks usaldada vaid iseennast selles küsimuses.

Mina usaldan iseennast ses suhtes, et ei ole olemas meie maailma loojat - on meie maailma loojad ning need oleme kõik meie ise. Me ise loome endale näitelava, millel tegutseda ning kus näideldes iseenda erinevaid olemusi kogeda. Miks kehastuda? Kehastumine, erinevalt surmakultuse viljelejate arusaamadele, on tegelikkuses suurim ja parim võimalus hingel iseennast kogeda, olla hetkeks TEMA ISE ja kandes endal just sellist rolli nagu hing soovib. See on võimalus, mitte kohustus, see on rõõm, mitte aga vangistus.

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
troodon Eemal
ilge reptiloid

09-11-2009 11:44
Postitus: #56

Tsitaat:Mis juhtub kui Looja saavutab täiuslikkuse?
Praegu on mul ses osas niipalju paralleelseid võimalusi peas, et ei suuda ühtegi fikseerida. Võimalik, et vastust sellele küsimusele ei annagi fikseerida.

Tsitaat:Eelnevast võib järeldada, et looja (minule meeldib see sõna rohkem, sest jumalaid on palju) ei ole täiuslik ja täiuse saavutamiseks kasutab hingede kogemusi. Mis juhtub siis, kui looja saavutab täiuse? Kas see universum, milles elame on ainuke või on neid rohkem? Sama käib ka looja kohta. On ta ainus või on neid veel teistes universumites?
Iseennast usaldades selles küsimuses: jagan maailma - potensiaal ja ilmnenu (vastab paarile Nagual/Tonal). Mõtlesin Jumala/Absoluudi all potensiaali (Naguali). Otseselt Loojaks ei saaks teda nimetada, aga ka jumal on ebatäpne väljend selle kohta. Aga kindlasti on teda üks. Või õigemini määramatu hulk. Sest enne ilmnemist ei ole ei hulka, suurust, ruumi, aega, mõisteid, polaarsust ega ka täiuslikkust. Seega ei saagi kerkida küsimust kas Looja (potensiaal) on täiuslik, ebatäiuslik, või mis juhtub siis kui ta saab täiuslikuks.

Mingil põhjusel hakkas maailm ilmnema. Paralleelseid maailmu on palju. Ka teoreetiline kosmoloogia väidab seda matemaatikale tuginedes, kuid ütleb ka, et need paralleeluniversumid on põhimõtteliselt meile tunnetamatud. No vb on, vb ei ole.

Ja toetudes sellele, ei iga teadvusega olend, kes omab ühendust Nagualiga - neid on vägaväga vähe - hoiab seda ilmnemist "püsti", loob seda pidevalt. Sellest kõneleb ka M.Newton oma hingede raamatutes (ja see on ainuke osa neist raamatutest, mida ma tõeseks pean, muu on lohutus surma kartvale lääne inimesele). Need olendid on seesamune "eliit", kes pidada maailma "valitsema".

Vähemal tasemel loojatena toimime aga meie kõik oma igapäevaseid mõtteid mõeldes, aga siin hakkab lugema juba kvantiteet. Kvaliteeti pole ollagi - ainult söömine, sigimine ja valitsemine. Kuid potensiaal läbib meid kõiki, kuid me oleme totaalses teadmatuses kõigest muust peale iseendast ja oma vajaduste.

Võtke või jätke. Küllap jätate Laugh

Edit: foorumi reeglitele au andes liitsin postitused

[Muudetud: 11-13-2009 troodon]
kulfing
Tera siit, teine sealt

09-11-2009 12:41
Postitus: #57

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
... Mina usaldan iseennast ses suhtes, et ei ole olemas meie maailma loojat - on meie maailma loojad ning need oleme kõik meie ise. ...

Eks meil tuleb ikka ennast usaldada, sest valmiskaupa ei ole otseselt kusagil. Need keda oleme kuulnud või lugenud, on kõik kanaldajad. Kas info vastab tõele, jääb kuulaja otsustada (arvestades oma kogemusi ja analüüsivõimet).

Sellega, et loojat pole olemas, ei saaks nagu nõustuda. Looja ei ole otseselt asi ega olend, pigem energia (meie arusaamad energiast on suht tillukesed). Kui teda/seda ei oleks, siis kuidas saavad asjad kulgeda korrapäraselt. Aeg on näidanud, et erinevad usundid, maailmakorrad ja isegi inimesed, ei suuda teha koostööd. Järelikult peab olema see miski, mis valmistas pinna ette. Alles siis saame tulla meie ja hakata seda edasi kujundama. See on nagu maaler (viimistleja), kui projekti järgi pole ehitatud seina (mida värvida), siis tema ei saa seda hakata ise ka kuhugi ehitama. Sellest tuleks ainult üks suur segadus ehk kaos.

Tsitaat:Algselt postitas troodon
... Aga kindlasti on teda üks. Või õigemini määramatu hulk. Sest enne ilmnemist ei ole ei hulka, suurust, ruumi, aega, mõisteid, polaarsust ega ka täiuslikkust. Seega ei saagi kerkida küsimust kas Looja (potensiaal) on täiuslik, ebatäiuslik, või mis juhtub siis kui ta saab täiuslikuks. ...

Austatud Troodon. Kui lugeda Sinu kirjutust, siis selles on üks vasturääkivus. Kui väidad, et teda ON KINDLALT ÜKS, siis kuidas saad veel väita, et ÕIGEMINI MÄÄRAMATU HULK. Üks on juba määratud hulk.
Arvan, et sain mõttest aru. Teda on määramatul kujul.

Tegelikult ei ole vahet, kuidas me seda SUURT MISKIT nimetame (loojaks, energiaks, Nagual´iks või taevataadiks). Tähtis on see, et mõistame ühiselt millest-kellest on jutt.

Olen varem juba väitnud, et mitte midagi ei ole niisama. Kõik on põhjusega. Sama käib ka selle Suure Miski ja hingede kohta. Meil kõigil on põhjus. Tekib tunne, et selle Suure Miski Taga on veel midagi.

Nüüd hakkab tulema alles kirjutisi. Smile
Enne tasuks natuke mõelda.
Toon ühe näide, mis peaksid panema mõtlema, et kõik ikka pole päris nii nagu meile on õpetatud või räägitakse.

Kuidas tekkis inimene?
Kooliõpiku väide, et arenes (hirmsasti arenes)! Maailmas on tuhandeid liike, mis on püsinud samasugustena 10 ja 100 miljoneid aastaid. Kus on loogika?

Ka see, et maailmas levitatakse „ametlikes“ allikates sellist infot, on kellelegi vajalik.

Mis juhtub, kui Maakeralt võtta ära inimene?
Mitte kui midagi.

Igatahes on ainet mõtlemiseks küllaga. Smile
iitt
Vana kala

12-11-2009 23:41
Postitus: #58

olen juhm inimene, need tarkvarategijad on erilise peakujuga inimesed, mis nende jaoks on lihtne, võib mõnele üle jõu käia.
mul on mõnud U2u-d tulnud, kuid kuidas neile vastata-ütlen ausalt ei oska. omast arust vastasin ära, kuid mingit kinnitust selle kohta ei saanud ja kuhu need vastused läksid, kui üldse läksid, ei tea...

skingirlile vastan siin, et vene selgeltnägijad olid 3+ kanalil, teisipäeval oli viimane saade,kuid you toubis on vanad saated üleval-muidest väga põnev ja palju kõvemad nõiad kui meil....

KrayonFänn teatan, et v......sed on vastu võetud

päikest ja Valgust

iitt
iitt
Vana kala

14-12-2009 19:52
Postitus: #59

Tšiili uudisteportaalis näidatud video autoõnnetuse sündmuspaigalt on jutuainet pakkunud kogu maailmas.
Videost võib näha heledat kuju, kes meenutab väga mõne minuti eest õnnetuses elu kaotanud meest.
Hukkunu sõbra sõnul on isegi vaimu riietus sama, mis mehel avariihetkel...

http://publik.delfi.ee/news/kurioosum/ar...1&l=wdelfi

VINCE IN BONO MALUM
iitt
Vana kala

14-12-2009 23:06
Postitus: #60

küsimused,
küsimused ja veelkord
küsimused...
see on lhtsalt ajakirjanike tuututamine, nohh masu aeg ja vaja ka uudisekünnist veits ületada

Sina olid teine, kes pettuse ära tabas. No kellele seda jama vaja on, vaimudele kõige vähematki mitte..
Nemad toimetavad omi tegusid niimoodi vaikselt, et kellele ette nähtud, need näevad ja ülejäänud imevad näppu...
Aga igal juhul Sulle tugevad 2 punkti

VINCE IN BONO MALUM
iitt
Vana kala

14-12-2009 23:28
Postitus: #61

saad aru, nohh, vaimudega peab Sina peal olema. Muidu ongi ainult vastusteta küsimused. Häälestuma peab, nii, et nemad tulevad, kui Sa tahad ja siis nad räägivad. Vaimudel on muuseas väga suur suhtlemisvaegus, sest maapealsed inimesed ei lase neid lihtsalt ligi, ja siis nad nutavad, on kurvad ja lähevad omi asju ajama.
eriti kurvad on kaitseinglid, sest Sina koos nendega olete sõlminud lepingu vastastikuseks toetuseks ja abiks...
Nad ei saa tulla, kui Sa neid ei kutsu...
Istuvad lihtsalt Su aknalaua peal ja kurvastavad...
Neil on niipalju öelda, niipalju juhendada.
Me siin muudkui "ajame omi asju", arvates, et teame, mis tahame ja teeme.
Tuleb nõu küsida, suhelda, lasta endale ligi.. ja siis järgida neid nõuandeid. Nemad ju teavad, et Kuidas ja Miks ja Milleks.
Me siin arvame end olevat vääga targad.
Küsi kasvõi seda, mis numbrid homses Bingo-Lotos vaja ära märkida ja sa saad vastuse..

VINCE IN BONO MALUM
iitt
Vana kala

14-12-2009 23:53
Postitus: #62

preilikass -"keegi on mind kindlasti elu jooksul pidevalt suunanud. Kuidas, seda ma ei tea.."

ära püüagi ennast petta, veel vhem oma kaitseingleid, vahele jäid, just nemad suunavadki Sind ja sellisel viisil, et Sulle jääks mulje, nagu otsustaksidki ise...

VINCE IN BONO MALUM
iitt
Vana kala

15-12-2009 00:21
Postitus: #63

Sul ei peagi palju jõudu olema, peab olema palju tarkust..tarkust kuulata oma Kõrgemat Mina, oma sisehäält.
Pole sellist mõistet, nagu ettur, lipp, kuningas või vanker malelaual. Sa oled teinud KOHUTAVALT, kordan veelkord, KOHUTAVALT tööd koos oma kaitseinglitega( ma tõesti ei tea, kui palju Sul neid on, kuid sel polegi tähtsust), enne siia Maale sündimist oma Eluülesannet paika panemast. See on nagu plaan, stsenaarium, ma ei tea kuidas Sulle seda selgeks teha- Sa oled ise selle koostanud. Nüüd tuleb seda täita. Täita !
Selleks on Sul kõik võimed, tähised, nõanded, abimehed antud. Ja kui Sa arvad, et see pole Sinu enda tehtud, ja tahad sellest kõrvale või mööda hiilida, tuleb sellest üks kapsa-herne-maisi-päevalille ja tont teab , mis supp, mida keegi süüa ei taha.
Sa oled valinud oma mängu, no ütleme, et see on sulgpall, ja kui Sa nüüd tahad seda golfi reeglite ja vehenditega mängida, ei tule sest miskit head. Võib-olla on see Sinu järgmine mäng. Teeni selles näidendis ära oma kõrgeimatele võimetele vasatav osa ja siis järgmises mängus
( elus) saad juba ratsu või vankri rolli...

VINCE IN BONO MALUM
iitt
Vana kala

15-12-2009 01:03
Postitus: #64

Miks Sa kardad ? Mis annab Sulle põhjust kartuseks?-vasta ausalt ja otsekoheselt

Sa oled õigel teel, sest oled ise selle plaani koos oma teejuhtidega teinud. Probleem on ehk selles, et Sa ei Mäleta seda, et te selle koos tegite.
Siin, maises elus, näed Sa 10% kõigest sellest, mida nägid koos teejuhiga plaani tehes. Tänased näilised raskused tulevad Sulle 10, 20-ne või ka mitme kuu pärast kasuks. Ära ole titt.
Kui külvad päevalilleseemne, ei arva sa ju samuti, et peale kas'tmist kasvab sellest KOHE tohutu ilus lill. Sa tead, et see kasvab,kuid mitte kohe. Vahepeal peab kastma,rohima, hooldama.
Saan Su probleemist aru, tulid maale eesmärgiga saada tubliks lüpsjaks, nüüd aga näed, et elu on kila-kola, karda,-kulga täis, tühja tahaks hoopis seda. vaimuilmas sa teadsid seda samuti, kuid olid veendunud koos oma kaitseinglitega, et seekord pole see Sinu tee. Ja nüüd oledki 2 küna vahel. hing ihkab üht aga ihu teist.
Te oma valik,aga ära tule mulle siis valiku korral räkima,et miskit on mäda. Ise kaldusid kõrvale õigest valikust

Õnne Su eluteele

VINCE IN BONO MALUM
iitt
Vana kala

15-12-2009 01:47
Postitus: #65

Tee oma 2 valikut:

1. Valik ilma kaitseinglite nõu kuulmata

2. Valik , kuulates oma kaitseinglite nõuandeid

JA ROHKEM ÄRA VIRISE SEL TEEMAL, SEST MUUD SA JU EI SAAGI TEHA.

Te valikud nii suurtes kui väikestes küsimustes, ela oma elu ja ärarohkem vaeva oma pead.
Kohtume uuesti 15. jaanuaril

Edu ja Päikest

iitt

VINCE IN BONO MALUM
Celtic
ja sina pead kandma maailma

15-12-2009 09:21
Postitus: #66

Preilikass - miks sa pead kõikidest teemadest siin Para-webis mingi oma isikliku tragöödia nurga tegema? Emo oled või? Lase auru välja kuskil mujal ja otsi tunnustust kuskil mujal, iga krdi teema keerab viimasel ajal selle me... me... me... peale ära. Tüütu on juba. Küll sa ei saa sellega hakkama, küll ei saa tollega, kord on kärss kärnas, siis jälle muda külmas.

iitt - ära ülba. Ära lahmi seosetuid "fakte" kahte lehte laiali. Palun põhjenda oma väide 10% kohta. Kes mõõtis seda protsenti? Sina?

Kõrgeim äratundmine on teada saamine, et tegelikkuses olid pidevalt selle kõrgeima äratundmise sees.
Iga hetk ja iga kogemus, mis sa saavutad on ideaalne, täiuslik, kordumatu
unclekomm
Tavaliige

16-12-2009 13:35
Postitus: #67

See asi ei lähe päris täpselt praeguse teema alla, aga on iseenesest huvitav juhtum.
Kas tulevik on olemas. Kas kõik meiega juhtuv on ette paika pandud?
Mul on olnud üksainuke kogemus, katsun kirjeldada.
Umbes 15 a. tagasi veebruaris nägin üsna selget und.
Elan maal, suht eraldatud kohas, lähem talu on mäe taga. Unes seisin trepi peal ja nägin, et naabritalu kandist tõuseb paks suits. Teadsin unes, et see on põlema pandud vaenulike inimeste poolt. Teadsin, et varsti on nad minu juures ja nii läkski.
Vaatasin trepi pealt, kuidas minu saun põles, see on majast umbes 60 m. kaugusel, puud on vahel. Uni oli nii selge, et rääkisin seda millegipärast päeval teistele. Pilt jäi meelde.
Läks aega ja umbes maikuus kell 7 hommikul kui tööle hakkasin minema, nägin, et naabrimehe maja poolt tõuseb paks suits.
Seisin ka trepil, olin just väljunud. Hetke pärast sain aru, et tegelikult põleb hoopis suur põhukuhi, mis jäi meie majade vahele, aga siiski künka varju. Unenägu meelde ei tulnud.
Sama aasta augustis läks meil saun põlema. Enda süül, ülekütmine õllejoomise käigus. Lahavatas hetkega leekidesse, vana eestiaegne palkehitis Kohe kutsusime tuletõrjujad. Endal polnud miskit teha. Seisime tardunult abikaasaga trepi peal. Siis ütles abikaasa....kuule see on ju sama pilt, mida sa unes nägid. Alles siis tuli ka see unenägu meelde, mida ma pool aastat enne olin näinud.
Oli küll täpselt sama pilt kuni üksikasjadeni.
Rohkem ei ole midagi ütelda.
iitt
Vana kala

16-12-2009 21:27
Postitus: #68

Preilikass -"Ma usun, et kõik juhtuv ei ole päris paika pandud. Selles mõttes, et on erinevad teed ja nendel juhtuv on paika pandud, aga inimesel on võimalik ühelt teelt teisele astuda."

Selle igivana küsimuse üle on mõtteid mõlgutatud enne meid ja tehakse seda kindlasti ka peale meid, üks päris juhuslikult näppu juhtunud mõttearendus ( ilmselt väljaspool seda foorumit) oleva kodaniku poolt:
Tsiteerin:
"Eelmise aasta sügisel korraldasin ühe peo ja inimeste lõbustamiseks kutsusin ma sinna kaardimoori, kes soovijatele kohviku vaikses nurgas kaartide pealt tulevikku ennustas. Mulle polnud kunagi ennustatud ja ainuüksi mõte sellest, et keegi kaartide või kuuli pealt tulevikku suudab näha, tundus naeruväärne. Pidu hakkas läbi saama ja kaardimoor pakkis oma asjad kokku. Hakkasin teda ukse poole saatma kui endalegi üllatuseks küsisin, et kas ta ka mulle ennustada võiks...
Pool aastat hiljem tuli mul tunnistada, et kõik kaardimoori ennustused läksid täppi. Ka need, mis hetk varem ebareaalsed tundusid. Kui esimesed asjad juhtuma hakkasid, siis oli see päris hirmutav, seda enam, et enamus tema ennustustest ei olnud kuigi meeldivad. Ennustused aina täitusid .....
Paar kuud peale pidu hakkasin ma saama ka teistelt peokülalistelt infot, et nendegi ennustused on täide läinud. See ei saa ju olla võimalik, et kõik on ette määratud...
Võib-olla tõesti, et saatus on olemas. Aga mis kasu on selle etteteadmisest, kui seda muuda ei saa. Võib-olla seetõttu, et ennustus oli hirmutavalt täpne, aga võib-olla hoopis seepärast, et ma eelistan uskuda midagi muud, igatahes jäi minu jaoks see tulevikkupiilumine viimseks korraks...
allikas:

http://www.buduaar.ee/Article/article/1340

ilmselt kõigil gallupi reeglitel põhinev keskmine kodanik oma keskmise kogemusega...

VINCE IN BONO MALUM
Mannu Eemal
uxake

04-11-2013 16:13
Postitus: #69
RE: hingedepäev
Kuna Näoraamatus on sisuliselt seesama postitus hiljuti "Šamaanide, teadjate ..." (või kuidas see grupi nimi täpsemalt oligi) seinale tekkinud, siis kaevan selle ka siit ülesse ja avaldan arvamust.

(02-11-2009 09:21 )Celtic Kirjutas:  Hingede päev on üldse mingi pseudopäev mis kiriku poolt loodud hingede kinni pidamiseks ja hoidmiseks. Meie esivanemate jaoks oli tähtis hingedeaeg, mitte mingi konkreetne päev.

Eriti vastutustundetu on rääkida hingedepäevast kui esivanemate mälestuspäevast (a la pane küünal aknale ja see juhatab hinge koju.) Tegelikkuses tehti hingede ajal tuld ja põletati küünlaid, et tuli puhastaks kodu hingedest ning need ei pääseks kurja tegema. Samuti kostitati külla tulnud hingi toiduga ning nendega suheldi, et neid mitte välja vihastada. Külla said tulla ainult need hinged, kes olid manalas kinni. Põhjuseid nende kinniolemiseks oli mitmeid:

1. eriti väekas või mõjuvõimas inimene, keda hoiti kinni, et kasutada tema teadmisi, abi ja oskuseid, luues tema abiga tootemeid ning väestades loitse.
2. inimene kelle keha maeti maha jäi maa külge kinni, hing oli manalas umbes neli põlve ehk 100 aastat ning pääses seejärel vabaks Toonelasse, et ümber sündida. Kui hinge ei mälestatud, siis ta ajapikku lihtsalt hajus ning kaotas oma olemuse.
3. vägivaldselt hukkunud (aga mitte lahingus langenud) inimesed ning enesetapjad. nende hing jäi kinni manalasse ning tihti ilmutasid nad end hukkumise kohas (näiteks uppujatest said näkid ja vetehaldjad).
4. kui inimese keha peale selle surma ei põletatud, vaid maeti maha, seoti sellega inimese energiakeha maaga ning seega ka hing.

Hingedeaeg oli rahulik hilissügine aeg, mis lõppes Marrusepäevaga (Mardipäev) mil surmariigi valitseja Marrus isiklikult käis mööda ilma ringi ja kutsus kuu aega maa peal ringi liikunud hinged tagasi Manalasse. Kuni selle ajani pidid aga elavad tegema kõik endast sõltuva, et ringi liikuvad hinged kurja ei teeks.

1.
(02-11-2009 09:21 )Celtic Kirjutas:  Hingede päev on üldse mingi pseudopäev mis kiriku poolt loodud hingede kinni pidamiseks ja hoidmiseks. Meie esivanemate jaoks oli tähtis hingedeaeg, mitte mingi konkreetne päev.

100% nõus.

Hingedeaja pikkuse kallal aga noriksin. Toetuksin rohkem rahvapärimusele ja lõpetaksin hingedeaja mitte mardipäeva, vaid jõuludega. Algus oleks vast veelgi ebamäärasem, sõltuks üksjagu loodusoludest.

Kui hingedeaeg mardipäevaga lõppeks, kes oleksid sel juhul kadrisandid? Kujutasid ju nemadki ringirändavaid hingi.

2.
Hingede vaenulikkus ja põletusmatus.

Põhjendad seda sellega, et maha maetud, põletamata surnud on vaikimisi kurjad, sest nad jäävad manalasse ja ei pääse enne nelja põlve taassündima.
Tsitaat:inimene kelle keha maeti maha jäi maa külge kinni, hing oli manalas umbes neli põlve ehk 100 aastat ning pääses seejärel vabaks Toonelasse, et ümber sündida.
Vaidlen vastu. Manalasse kinni saab hinge panna küll, aga see jaotamine Manala Ja Toonela vahel ei sõltu küll mitte sellest, kas on teostatud laibamatus või põletusmatus. Tähtis asi on, kas pühitsetud muld või vaba muld. Kuid ka pühitsetud mullas surnuaias enamik surnuid pole mitte kahe maailma vahel kinni.

Surnud sugulase hing on reeglina heatahtlik oma järeltulevate põlvede suhtes. Muidugi on erandeid ja mitte vähe. Kuid väita, et reeglina on surnud esivanem kuri - kõlab kui kirikupapi hoiatus, et ärge te mitte esivanemaid kummardage.

Enne kristluse tulekut Eestisse on kasutatud mõlemat matmisviisi. Kusjuures veel sageli on tegu olnud nn kahekordse matusega - surnu maeti, pärast surnukeha lagunemist maeti aga osa luudest ümber. Info Hundikangrute ja neid uurinud arheoloog Gurly Vedru räägitu põhjal. Sageli olid luud kivikirstkalmetes segamini, oli vahest ka mõni suur luu - kas pealuu või reieluu hoopis puudu. Arvatakse, et sugulased on selle omale koju kaasa võtnud. Mitmed loodusrahvad praktiseerivad sellist tava. Ja mis rahvas siis eestlasedki sel ajal olid kui mitte loodusrahvas?!? Kas siis olid sel ajal meie esivanemad nii rumalad, et jätsid hinged meelega maa sisse kinni?

See matmisviis on eelkõige moeküsimus ja hingede suundumisega Manalasse või Toonelasse seost pole. Ka Hundikangrutes on põletusjälgedega luid.

Kui ainuke hinge vabaks laskev matmisviis oleks põletusmatus, siis oleks põhjarahvastel, tiibetlastel, paljudel ekvatoriaalse vöötme rahvastel elavate "eluruum" surnute kurjadest hingedest paks. Kas on siis? Ja vastupidi, krematooriumis tuhastatud inimese hing käib väga edukalt elavatelt elujõudu võtmas, kui teda kinni hoitakse. Või on vaja ikkagi tuleriita ja krematooriumi põletusmatus pole see õige?

Põhimõtteliselt pole mul mittekui midagi kremeerimise vastu, kuid seostada matmisviisi hingede jagunemisega Manala ja Toonela vahel, on minu meelst vale.

Mõjuvate tõendite korral olen nõus oma seisukohti muutma.
(selle postituse viimane muutmine: 04-11-2013 16:14 Mannu.)

Brain expedition.
Minaelan
Veteran

04-11-2013 16:48
Postitus: #70
RE: hingedepäev
Lugesin ka paar päeva tagasi neid Celticu varasemaid ja ka praeguseid kommentaare hingedepäeva kohta. Tundub, et need pole tal muutunud, sest facebookis šamaanide grupis vestab ta ikka sama.
Olen Marinaga nõus, et need matuste asjad on liialdatud.
Arvan, et hing kõrgemal tasandil teab, et kui ta lahkub materiaalsest kehastusest, jääb tema keha siia ja muutub üheks Maaga ning see pole eriti tähtis, kas see maetakse või põletatakse. Tähtsam on, mida hing ise mõtleb, usub ja kujutleb sel momendil , kui kehast lahkub. Sest sellest sõltub, kui kauaks ta jääb Maa sfääridesse või kui kiiresti edasi liigub...

Ja hingi oleks vist paslik mäletada aastaringselt hea mõtte ja sõnaga, mitte ainult pimedatel sügiskuudel.
(selle postituse viimane muutmine: 04-11-2013 16:49 Minaelan.)

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.

Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Postita vastus 

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog