Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inimese nime mõju
#26
Nimed, nii nagu paljud teisedki asjad on seotud otseselt numeroloogiaga ja väites, et nimedel ei ole inimesele mõju, siis see väitja väidab ka, et numeroloogial ei ole inimestele ja meie ümbritsevale mingit mõju.
Vasta
#27
Tsitaat:Algselt postitas FurioN
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Teema on küll inimese nime mõju aga hakkasin mõtlema, et kas foorumis kasutajanime mõju on ka olemas?
Ei, see oleks liiga absurdne. Foorumi nime valid sa täiesti suvaliselt ja veel enda poolt, aga päris nimi on su vanemate poolt valitud ehk siis mõeldud nii olema.

[Muudetud: 11-18-2009 FurioN]

Ja kui inimene vahetab oma nime, mida siis tähendab see vanemate värk? On võimalik, et vanemad hindavad valesti. Minule ei pannud üldse nime mu vanemad, ema ainult nõustus.
Foorumi nime valisin mina isiklikult täie tõsiduse ja teadmisega. Samuti oma teise kasutatava fooruminime Caitir. Smile1
Vasta
#28
olen isegi tähele pannud, et sama nimega inimestel on sarnane iseloom või välimus... Ma olen kolm korda kooli vahetanud ja sarnased või samad nimed on alati kattunud iseloomuga. Algul arvasin et see on lihtsalt mu enda illusioon. Aga kui üks tuttav rääkis mulle kui tugev on tegelikult sõna mõju inimesele. Ja tulebki välja et nimi on nagu omamoodi loits...
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas völundr
olen isegi tähele pannud, et sama nimega inimestel on sarnane iseloom või välimus... Ma olen kolm korda kooli vahetanud ja sarnased või samad nimed on alati kattunud iseloomuga. Algul arvasin et see on lihtsalt mu enda illusioon. Aga kui üks tuttav rääkis mulle kui tugev on tegelikult sõna mõju inimesele. Ja tulebki välja et nimi on nagu omamoodi loits...

Jah, nimi on omamoodi loits. Nime väljaütlemisega sa aktiveerid teise inimese ennast kuulama.
Kasvõi väikelaste puhul. Küllalt olen poodides näinud emasid, kes oma jõmmide peale pahandama kipuvad "Ära tee seda, ära tee teist", "kas sa jääd juba vait" jms.
Muidugi ei kuula nad vanemat. No hea küll, kui nad just eelneva kogemuse varal ei tea, et kohe peksa saavad...Väikese lapse maailma ümber on aga nii palju muud. Kellega täpselt see emme siis üldse pahandab? Kõrval on mingi pikk onu, tema kõrval mingi tädi. Äkki nendega?
Kui nii mõnigi vanem pöörduks oma võrdlemisi uue hinge poole nimeliselt: "Mari, ole nii kena tüdruk ja ära võta seda asja"- lapse käitumine oleks hoopis teine.
Vasta
#30
Kui küsida tohib,siis miks inimesed omale need kasutajanimed üldse välja mõtlevad? Minu nimi on Alar ja kasutajanimi ka alar ja ma küll ei taha omale mingit muud nime. Kunagi lapsepõlves olin mingi hetk küll solvunud selle nime peale aga nüüdseks nii armsaks saand teine...Bleh
Vasta
#31
jooshikul on laias plaanis õigus-nimi on tõesti rohkem kui mõned ritta aetud häälikud.
Alustama peaks sellest, et algselt on MÕTE
Mõttele järgneb SÕNA

Mõte on energia, välja öeldud mõte(sõna) on vee tugevam energia.
Mõtleme korraks OM -loomise heli, algheli ( hääldatakse aum, ainuüksi sellest 2 tähest koosnevast sõnast on kirjutatud mitmeid raamatuid) Nii võimas on see..
Ja nohh, kui nüüüd nimi väljaöelduna tekitab negatiivset või mitteloovat energiat, siis nimeomanik " kuivab " pikapeale kokku s.t. tema hing-mina. Seepärast on nime panek, kandmine ja nimepidi kutsumine väga tähtsad. Paljud loomeinimesed, kes tunnetavad, et neile pole hinge arengule vastavat nime pandud, võtavadki kunstnikunime või lihtsalt vahetavad nime ära. Energia kandmisest kasvõi eilnegi saade ETV , kus õde otsis venda ja vend Ukrainas võttis abielludes naise prek.nime. Tihti me alateadvuses ise tunnetame, kas nimi on õige või mitte. Kui sa Alar rahul oled, siis on ju kõik hästi. Meie peres panin mina mõlemale lapsele nimed-see sündis siis kui nad veel ema kõhus olid. Nad ise ütlesid mulle( nende vaim) , mis nime nad tahavad ja nii läkski. Naine ka vastu ei vaielnud ja kõik on ülimalt rahul.
Kõige raskem on nende lastega, kel on meil siin eestis pikad ja lohisevad võõrapärased nimed. Lõpuks hakatakse neid ikka kutuma kalledeks, kstideka või marideks.
Nad jäävadki sellisteks sodipodihuinamuina energiate kandjaks, kuni nad ise taipavad, mis see õige nimi peaks olema. Kasvõi Krisostomus Kolumbus- väga tugev energia ja hea kõla.....

Aga see nimeteema on hästi pikk ja kindlasti tuleb siit veel häid arvamusi
Vasta
#32
Tuleb meelde, et indiaanlastel olid ju sellised nimed nagu Jooksev Pühvel ja muud taolised tegevus+tegija (või üks neist) nimed. Eesmärk siis jällegi kuidagi iseloomustada nimekandjat.
Vasta
#33
Tsitaat:Algselt postitas alar
Kui küsida tohib,siis miks inimesed omale need kasutajanimed üldse välja mõtlevad? Minu nimi on Alar ja kasutajanimi ka alar ja ma küll ei taha omale mingit muud nime. Kunagi lapsepõlves olin mingi hetk küll solvunud selle nime peale aga nüüdseks nii armsaks saand teine...Bleh

Oma isiklikku telefoninumbrit Sa ju ka ei levita laialt ringi...
Vasta
#34
Foorumis on parem, kui on kasutajanimed, sest nimed kattuvad ja lähevad segamini. Ma arvan, et nimed pole kuigi isiklikud, vähemalt mitte nii isiklikud, kui telefoninumbrid.
Vasta
#35
Tsitaat:Algselt postitas wicce
Foorumis on parem, kui on kasutajanimed, sest nimed kattuvad ja lähevad segamini. Ma arvan, et nimed pole kuigi isiklikud, vähemalt mitte nii isiklikud, kui telefoninumbrid.

Hm, aga miks Sa oled enesele valinud siis nimeks "wicce", kui nimed ei ole isiklikud?

Näiteks TiinaTamm114 või MariLepp345 jne on ju ka võimalik panna, aga millegipärast ei panda. Ei pane ka Sina.
Tõenäoliselt juba Su enese kasutajanimi on Sinu jaoks olulise isikliku tähendusega.
Internetiavarus ei ole see koht, kuhu oma isiklikke andmeid loopida. Küllap tunned seda isegi vaikimisi.
Vasta
#36
zepac- ja sellised nimed, et s....v härg, ära mind tülita. Või -k...v kana, kaua sa mind vaatad ?

Muuseas, soovitan lugeda, väga hea raamat on "Valge Pulli Tarkused "

Põhiidee-Jumal ei jää kunagi hiljaks, kuid ei tule ka iialgi liiga vara...

ja teine ütlus Valgelt Pullilt: parim kink, mida Te teistele teha võite, on anda neile võimalus kinkida Teile...

hau, ma olen rääkinud
Vasta
#37
TiinaTamm114 või MariLepp345 ei panda seepärast, et need on kohmakad ja ka segadusse ajavad kasutajanimed. Kui saaks nime kasutada, siis ma arvan, et paljud kasutaksid seda varianti. Inimestega reaalelus kohtudes Sa ka ju ei mõtle mingit suvalist kasutajanime välja, vaid ikka ütled oma nime. See on mugavus. Mugavam oleks enda nime kasutajanime asemel kasutada.
Vasta
#38
Kasutajanimeks pole päris nime, sest inimesed ei taha oma identiteeti avalikustada. See on ju ka normaalne, on igasuguseid haigeid inimesi olemas, kes oleks nõus lausa sind üles otsima mingi arusaamatuse pärast. Ja miks peaksidki sa oma päris nime välja ütlema? Võõrale inimesele seda õelda ei ole vajalik. Kes on juba suuremad sõbrad, siis neile võib kuskil teises kohas nt. msnis seda õelda. Pooldan ikka seda varianti, et oleks mingi hüüdnimi.
Vasta
#39
uue nime valimises pole midagi imeliku, hüüdnimi on pigem auaste mille sa oled endale teeninud... Parim näide : Julius Caesar- Caesar on ta hüüdnimi (tõlkes sajas jumal), Platon on samuti hüüdnimi (laiaõlgne) kodaniku nimi oli tal Aristokles, Kõik suured tegijad ajaloos on tuntud just hüüdnimepidi, Attila(isa), Cicero(hernetera), Nero (Lucilius) jne, jne
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas iitt
jooshikul on laias plaanis õigus-nimi on tõesti rohkem kui mõned ritta aetud häälikud.
Alustama peaks sellest, et algselt on MÕTE
Mõttele järgneb SÕNA

Mõte on energia, välja öeldud mõte(sõna) on vee tugevam energia.
Mõtleme korraks OM -loomise heli, algheli ( hääldatakse aum, ainuüksi sellest 2 tähest koosnevast sõnast on kirjutatud mitmeid raamatuid) Nii võimas on see..
Ja nohh, kui nüüüd nimi väljaöelduna tekitab negatiivset või mitteloovat energiat, siis nimeomanik " kuivab " pikapeale kokku s.t. tema hing-mina. Seepärast on nime panek, kandmine ja nimepidi kutsumine väga tähtsad. Paljud loomeinimesed, kes tunnetavad, et neile pole hinge arengule vastavat nime pandud, võtavadki kunstnikunime või lihtsalt vahetavad nime ära. Energia kandmisest kasvõi eilnegi saade ETV , kus õde otsis venda ja vend Ukrainas võttis abielludes naise prek.nime. Tihti me alateadvuses ise tunnetame, kas nimi on õige või mitte. Kui sa Alar rahul oled, siis on ju kõik hästi. Meie peres panin mina mõlemale lapsele nimed-see sündis siis kui nad veel ema kõhus olid. Nad ise ütlesid mulle( nende vaim) , mis nime nad tahavad ja nii läkski. Naine ka vastu ei vaielnud ja kõik on ülimalt rahul.
Kõige raskem on nende lastega, kel on meil siin eestis pikad ja lohisevad võõrapärased nimed. Lõpuks hakatakse neid ikka kutuma kalledeks, kstideka või marideks.
Nad jäävadki sellisteks sodipodihuinamuina energiate kandjaks, kuni nad ise taipavad, mis see õige nimi peaks olema. Kasvõi Krisostomus Kolumbus- väga tugev energia ja hea kõla.....

Aga see nimeteema on hästi pikk ja kindlasti tuleb siit veel häid arvamusi

Mul on ka pikk nimi ning enamasti ütlen inimestele oma hüüdmise, sest ülitobe on oma nime koguaeg 5 korda korrata.:S
Vasta
#41
jah mõelge, kui näiteks Michael Jacksoni nimi oleks olnud näiteks
Joe Bird või kui Britney Spears oleks Laura Black....ei kõlaks ju nii
suurelt või mis? Mõelge ise nüüd: Joe Bird- Thriller vs Michael Jackson- Thriller.

Pealegi on tänapäeva staaridel isegi "nime-valija". Ehk mingi vend, kes küsib palju raha ja siis nende sünnikuupäeva ja muu säärase järgi valib neile staari nime, mis peab tooma kõige rohkem edu neile. Ehtne näide sellest on supermodell: agyness Deyn.
Tõlgiksin siia artikli telegraph.com-sit:
uue aja guru, kes väidab end olevat ainuke Britannia proffesionaalne nime analüüsia, on avalikustanud, et tema vastutab supermodelli Agyness Deyni edu eest.
Laurence Y payg "loeb" inimeste nimesid kasutades 3000 aastat vana Hiina tehnikat ja soovitab muutatusi nimes, et muuta inimene edukamaks.
Ta väidab, et Agyness, sünnipäraselt vana igav Laura Hollins, lähenes talle pärast seda kui oli lugenud mehe karjääri hüppe aitamis "võimest".
"tema jaoks polnud edu oodata, kui ta oleks jätkanud nimega Laura Hollins, niiet ta vajas midagi, mis muudaks ta karjääri".
bla bla bla..Ta lisas: "ametlikult nime muutmine muudab energiat, mis annab inimkehale jõudu". Ja edasi räägib artikkel sellest, kuidas Agynessil oli enne nime muutust samad võimalused, mis pärast nime - sama agentuur, sama välimus ja soeng, kuid ometi peale nime muutust sai ta äkki edukaks.
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas Mõtleja
jah mõelge, kui näiteks Michael Jacksoni nimi oleks olnud näiteks
Joe Bird või kui Britney Spears oleks Laura Black....ei kõlaks ju nii
suurelt või mis? Mõelge ise nüüd: Joe Bird- Thriller vs Michael Jackson- Thriller.

Pealegi on tänapäeva staaridel isegi "nime-valija". Ehk mingi vend, kes küsib palju raha ja siis nende sünnikuupäeva ja muu säärase järgi valib neile staari nime, mis peab tooma kõige rohkem edu neile. Ehtne näide sellest on supermodell: agyness Deyn.
Tõlgiksin siia artikli telegraph.com-sit:
uue aja guru, kes väidab end olevat ainuke Britannia proffesionaalne nime analüüsia, on avalikustanud, et tema vastutab supermodelli Agyness Deyni edu eest.
Laurence Y payg "loeb" inimeste nimesid kasutades 3000 aastat vana Hiina tehnikat ja soovitab muutatusi nimes, et muuta inimene edukamaks.
Ta väidab, et Agyness, sünnipäraselt vana igav Laura Hollins, lähenes talle pärast seda kui oli lugenud mehe karjääri hüppe aitamis "võimest".
"tema jaoks polnud edu oodata, kui ta oleks jätkanud nimega Laura Hollins, niiet ta vajas midagi, mis muudaks ta karjääri".
bla bla bla..Ta lisas: "ametlikult nime muutmine muudab energiat, mis annab inimkehale jõudu". Ja edasi räägib artikkel sellest, kuidas Agynessil oli enne nime muutust samad võimalused, mis pärast nime - sama agentuur, sama välimus ja soeng, kuid ometi peale nime muutust sai ta äkki edukaks.

Jah, nimel on muidugi jõud. Kuid unustada ei saa ka vana lihtsalt pühholoogilist aspekti. Inimesed ikka tahavad midagi eksootilist, vaheldust tavalisse igapäeva. Ja kui Laura võib sulle tänaval mitu korda vastu tulla, siis Agyness on juba teine tera Smile1
Vasta
#43
Nime tähendust ei anna, küll aga teise jutu: http://www.pokemyname.com/
Vasta
#44
See leht, kust nime mõju vaadata sai on maas. Kas keegi juhuslikult teab kuhu nad kolinud on oma infoga?
Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas MHL
See leht, kust nime mõju vaadata sai on maas. Kas keegi juhuslikult teab kuhu nad kolinud on oma infoga?
Kas mõtled seda nummeroloogilist prognoosi?
Koos nime ja sünnikuupäevaga: http://www.nomad.ee/~mart/numer.shtml
Vasta
#46
Koos nime ja sünnikuupäevaga mõtlesin jah. Tänud Sulle DHC, ma eile muidugi guugeldasin ise ka, aga seda lootusetult, sest otsin mõnda sellist saiti, kus annaks vastuse ka käesoleva aasta sünnikuupäevagaBleh. Sellist aga ei leidnud ühtegi.

Tahaks ühele uuele inimesele nime panna, aga võimalike nimede vahel on võimatu valida. Ma isegi kusjuures ei usu sellesse 100%, et nendel lehtedel olev informatsioon on õige (nime mõjusse usun aga vägagi, seepärast tundubki praegune ülesanne kuidagi liiga vastutusrikas), aga haaran praegu igast õlekõrrest, mis aitaks otsust kuidagigi kallutada...

[Muudetud: 10-16-2010 MHL]
Vasta
#47
Soovitaksin teil lugeda raamatut "Numbrid juhivad saatust", autor Glynis McCants. See raamat tundub ikka veidi põhjalikum kui veebilehed.

Seal on ka juttu sellest, kuidas valida lapsele sobivat nime (lk 162-165).
www.apollo.ee/product.php/0819965
Paistab, et poes on see muidu läbi müüdud, aga ehk leiab raamatukogust wink



Aga jah, nimel paistab tõesti suur mõju olevat inimese elule ja saatusele, on see ju visiitkaart, mis jätab võõralstele ühe osa (esma)muljest inimese kohta.

/muudetud: kustutasin osa teksti, mida pidasin liiga isiklikuks ja meeleolust olenevaks./

[Muudetud: 3.11.2010 Kalma]
Vasta
#48
Ma arvan, et see nime häbenemine on mingi imelik värk... ära häbene! Kui jube see olla saab? Kui sul on veel mitu nimekaimu, siis täitsa levinud nimi, kindlasti normaalne.. tegelikult ei olegi ju mingit ebanormaalset nime olemas.. nimi on nimi.
Kui 20-aastane hakkab kedagi nime pärast mõnitama, siis on ta tõesti napakas.. areneda tuleks tsipake veel. Kahju, et selle all kannatama pead, aga ära alistu.. alistumine jätab mulje, et sind ei huvita vms.. ta saab sellest jõudu juurde. Proovi mõni comeback välja mõelda või ütle, et aitab kah.. kasva suureks.. see on lame. Kui sa enda eest ei seisa, siis istutakse sulle pähe.. nii lihtne see ongi.
Vasta
#49
Kalma - ma arvan, et asi pigem SINUS mitte sinu nimes. Olen elu jooksul näinud väga erinevaid nimesi
kandvaid inimesi mõnitatavat nähtavasti nime pärast. Kuna aga nimed on olnud levinud ja näiteks samas
klassis olnud nimekaimu ei mõnitatud siis on asi pigem sinus või täpsemalt öeldes mõnitajas.
Just temal on midagi puudu kuskil ja ta tunneb alaväärsus kompleksi sinu suhtes ning leidmata midagi
paremat mõnitab ta sind sinu nime alusel. Ma küll ei ole vägivalla pooldaja aga üldjuhul on sellise inimese
"raviks" ainult üks klassikaline "koslep" ehk maakeeli "rusikaga makku".
Vasta
#50
Tegelt jah, nimesid on ju igasuguseid, mõnel inimesel on päris kummaline või naljaka kõlaga nimi, aga sellegipoolest on ta lugupeetud.
See võib täitsa vabalt ka lapsepõlve karma olla, et mina oma pärisnime kasutades end ebakindlalt tunnen... Nimi käis ju alati iga solvangu, kuulujutu vms ees, ja need alateadlikud halvad mälestused ongi need, mis kohmetuks muudavad, ja kohmetus omakorda jätabki halva esmamulje, mis lisab järjekordse halva mälestuse... Surnud ring, tõesti. Eks ma pea siis veel oma eneseteadvust arendama, et sellest karmast vabaneda. Bleh
Nime muutmine, kasvõi ajutiselt aga aitab küll pealtnäha muutuda ja lisab enesekindlust, kuid ega ma seda varjunimede kasutamist ka päris õigeks ei pea.Tundub natuke nagu valetamisena või millegi maha salgamisena.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Inimese välimus. Andres K 115 55,595 22-05-2023, 10:15
Viimane postitus: xcad
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 26,019 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  Inimese maailmatunnetus Vogon 23 7,306 28-01-2020, 19:45
Viimane postitus: sissy_
  Inimese teine aju VironShaman 7 2,939 07-06-2018, 19:04
Viimane postitus: Müstik
  Inimese nimi ja pühitsused hulkuv hing 3 3,081 07-12-2014, 11:53
Viimane postitus: Müstik
  Inimese lõhn - elukeskkonna indikaator? Jõhvikas 3 4,027 07-08-2014, 21:15
Viimane postitus: olematu
  Inimese minestamapanek? Jason 14 7,968 16-12-2013, 17:29
Viimane postitus: Nielander
  Sügav side kahe inimese vahel põlduba 29 16,811 22-12-2012, 14:17
Viimane postitus: zen faran
  Inimese valutaluvuse piirid VLAD 24 12,299 28-04-2011, 16:12
Viimane postitus: lahendused
  Inimese moraalseid hinnanguid saab magnetiga muuta Pohlatohlakas 0 2,128 01-04-2010, 20:09
Viimane postitus: Pohlatohlakas

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
3 külali(st)ne

Expand chat