•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vene eriteenistuste oskused
#51
Mis sa sest vanast heast F-PROTist ikka sõimad, olen seda aastaid kasutanud ilma maksmata, no nüüd maksan 30 kr kuu. Leidis mul isegi paar hästipeidetud viirust üles.
Kahju, et vene filmidele pole olemas tummade tekstifaile, sealt oleks võinud eesti teksti saada.
Aga vaadata tasub filmi kasvõi juba selleks, et mõelda ja ette kujutada, mis juhtub inimesega, kellest on mingi projekti tarbeks otsustatud zombi teha. Või jälle loetakse kellegi ajust mida ta mõtleb ja kavatseb.
Siinkohal veidi ka paranoiat, juutide kümnes palvetaja rituaalis peab olema noor poiss, kui majanduse käekäik sünagoogides otsustatakse, siis tegu ju readeriga, keda küsitleb Rabi.
Ega palverituaali kasutada pole ju alati vaja suures seltskonnas.
Vasta
#52
Ega ei ole muidugi kindel, et vene eriteenistused selle taga on/olid, aga mõtlemapanevat on palju. Kõigepealt see, et kui palju te teate, et oleks lennukatastroofides alla kukkunud presidente või teisi kõrgeid ametnike? Enamasti kukuvad alla ikka tavareisijate lennukid. Teada ju on, et riigi tähtsatel isikutel on korralik kaitse (ka vaimsel tasandil) ja sellepärast ongi taolised "õnnetused" imelikud minu meelest. Kas oli kaitse nõrk või ründaja seekord tugevam?

Loomulikult ei saa välistada ka nö normaalset asjade kulgu ja ettemääratud saatust.

http://www.postimees.ee/?id=248082
Vasta
#53
Enamasti hukkuvad lennukatastroofides isemeelsed neegripealikud etc.

P.S. Nimekiri: http://www.newsru.com/russia/10apr2010/spisok.html
Vasta
#54
http://en.wikipedia.org/wiki/Boris_Trajkovski
Makedoonia president 26. veebruaril 2004
http://en.wikipedia.org/wiki/Dag_Hammarskj%C3%B6ld
ÜRO peasekretär 18.sept 1961
+miskit aafrika presidente 2-3

[Muudetud: 4-10-2010 vello]

[Muudetud: 4-10-2010 vello]
Vasta
#55
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Minu kaastunne kogu Poola rahvale.
Vandenõuteooriaid ilmselt ei maksa otsida, sest mis ette nähtud - see nähtud. Ehk teisisõnu - kui tähtede seis just selline on, siis pole midagi teha.
Meenutan, et just äsja meie ennustaja Edgar hoiatas lennukatastroofide eest - ja küllap tuleb neid veelgi - nii kurb, kui see ei ole.

Ehhh, selliseid üldiseid ennustusi võib teha igaüks. Lennukeid kukub alla iga jumala aasta. Autoavariisid ja tehase õnnetusi samuti jne jne. Edgar ei ole miski ennustaja, horoskoope ehk teeb täpseid, ei tea.

Müstik, vaata et Sa siis sügisel mind ka mainid ja kiidad! Siin minu ilmaennustus suveks: Tuleb mõõdukalt soe suvi. Sajab vihma ja paistab ka päike. Kohati on kõva tuul ja jahe... Vahepeal on supelrandades vesi jahe ja ei soovita siis küll ujuma minna. Paiguti tuleb rahet ja pikne lööb puusse.

Vasta
#56
Põhja-Itaalias juba toimuski 12.aprillil rongiõnnetus:
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=374153
Vasta
#57
see jah talinna ja moskoovia vahel
Vasta
#58
Kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab


Tsitaat:Ja nii arvavadki inimesed, kes loevad “kuidas asjad tegelikult on,” teadvat tõde, teadmata tegelikult ühte teist vandenõud, mis üritab suunata vandenõuteooriaid sinna kuhu „vaja.”
Vasta
#59
Tsitaat:Algselt postitas Dr. Smith
Kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab


Tsitaat:Ja nii arvavadki inimesed, kes loevad “kuidas asjad tegelikult on,” teadvat tõde, teadmata tegelikult ühte teist vandenõud, mis üritab suunata vandenõuteooriaid sinna kuhu „vaja.”


Peab mainima, et midagi NII labast, ühekülgset ja "ühte väravasse" löödut pole ma kaua lugenud. Artiklis toodud näide nagu oleks J F Kennedy mõrv olnud alusepanijaks pea kõikidele vandenõuteooriatele (samas VANDENÕUDEST libiseb ta kuidagi märkamatult üle) on nii võrd lapsik, et ma kohe tahaks PERSONAALSELT autorilt küsida, et kas ta on täilik idioot või KES tellis temalt sellise labase loo???!!!
Vasta
#60
Algul tahtsin Excu sult küsida, et miks küll. Aga jõudes lõiguni, mille siin lisan, sain aru Smile
Vasta
#61
Kas Eesti maagid ei tahaks Eestis midagi analoogset käima panna?

St selekteerida Eesti lollidekoolide kasvandike seast välja "sobilikud" meediumid/kaugnägijad, ning kasutada neid selgeltnägijatena Eesti rahvuslike huvide vaenlaste plaanide väljaselgitamisel.

Valimiste ajal aga upitada nende najal PõlisEestlased võimule, ning tagada nii Eesti rahvuslike huvide õitseng.

Põhimõtteliselt suudaks Eesti maagid korraldada oma elu selliselt, et päevas tegelevad nad 1 tund rikkurite ravimise/nõustamisega, ning nii saadud kerge raha abil elatavad ennast ülejäänud päeva ära, tegeledes ülejäänud 7 tundi lollidekooli meediumite abil Eesti jaoks "õigete ja vajalike" asjadega.

Samuti peaks olema võimalik konstrueerida mingi "foolium-mütsike", mida kandes saaks Eesti selgeltnägijad varjata oma tegelike eesmärke ja teadmisi vaenulike välismaa selgeltnägijate eest.

Isegi kui antud teemat pole otstarbekas avalikus foorumis edasi arutada, võiks asjast huvitatud isikud "neljasilmavestluste abil" antud teemaga edasi tegeleda ilma nähtava meediakärata.
Vasta
#62
Kuna otsing ei andnud KGB kohta midagi,
siis torkan siia teemasse KGB dokumendid Eesti kohta
Vasta
#63
(09-12-2009, 21:56 )T11ger Kirjutas: GRU salapärase ohvitseri salapärane surm
http://www.ekspress.ee/2009/12/09/valisu...gle+Reader

"Kui toimub Putini kõrvaldamine ja Hodorkovski vabanemine, siis algab Perestroika-2 ning Venemaa mittevene rahvastel tuleb valmis olla iseseisvuseks. Kui seda aga ei juhtu, siis veel 10-15 aasta vältel kestab "primitiivse toorainemajanduse" formaadis lagunemine , Vene Föderatsiooni ja endise Nõukogude Liidu rahvastel tuleb valmistuda sõjaks. Kolmandat teed ei ole."

No Hodorkovski on vabastatud (oli 10 aastat vangistuses) - ja sõda ka käimas Ukrainas juba tükk aega...
http://et.wikipedia.org/wiki/Mihhail_Hodorkovski

Mis aga saab edasi?
Loodetavasti pakub ehk ka praegu huvi teema, mis käsitleb vene eriteenistuse oskusi.

Muuses, kes teemat veel lugenud ei ole, siis esipostides toodud venekeelne tekst on hiljem nokitseja poolt ka tõlke saanud.


Vasta
#64
Tänud Müstik, siit teemast leidsin kinnitust, et minu viimase aja kahtlused polegi päris mu oma fantaasia vili. Ka mulle on hakanud tunduma, et kõik need toredad vandenõuteooriad on kuidagi ühest sulest pärit...

(13-05-2010, 08:13 )Dr. Smith Kirjutas: Kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab


Tsitaat:Ja nii arvavadki inimesed, kes loevad “kuidas asjad tegelikult on,” teadvat tõde, teadmata tegelikult ühte teist vandenõud, mis üritab suunata vandenõuteooriaid sinna kuhu „vaja.”

Vasta
#65
(10-09-2014, 20:59 )Temimoor Kirjutas: Tänud Müstik, siit teemast leidsin kinnitust, et minu viimase aja kahtlused polegi päris mu oma fantaasia vili. Ka mulle on hakanud tunduma, et kõik need toredad vandenõuteooriad on kuidagi ühest sulest pärit...

(13-05-2010, 08:13 )Dr. Smith Kirjutas: Kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab


Tsitaat:Ja nii arvavadki inimesed, kes loevad “kuidas asjad tegelikult on,” teadvat tõde, teadmata tegelikult ühte teist vandenõud, mis üritab suunata vandenõuteooriaid sinna kuhu „vaja.”


Tõde on ka "ühest sulest"! Mina näiteks olin üllatunud, et minu poolt "väljamõeldu" kattub "juba kellegi teise poolt väljamõelduga"!
Et ma ei leiutanudki jalgratast...


"Kui toimub Putini kõrvaldamine ja Hodorkovski vabanemine, siis algab Perestroika-2
-------------
Tsiises Kraist, siis tuleb Maidan-ma ei tea mitmes, ma ei taha teada...
Mismõttes iseseisvuseks ?
Mismõttes valmistuda sõjaks ja 3 teed ei ole? (ma nüüd loen artiklit ka)
Ah, mõtteid ikka inimestel on, huvitav oleks teada, kas oli ka vabamüür või miskit!


Aga siia mõni originaalne mõttealge (mille jaoks mul linki ei ole):
`Kuri pool` on tegelikult pettunud idabloki kokkukukkumises (see tuli neile ootamatult), lõi väljakujunenud majandustasakaalu segamini.
Ja `kurja poole` propaganda on hiljaks jäänud ja vananenud, see sobiks u. 20-30 aasta tagusesse aega...!
Aga tigedad nad on!
See, "kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab" on konstruktsioon ja ka propaganda. Nagu vandenõu vandenõuteooriate ümberlükkamiseks! Ma ei tea kui tõsiselt sellega tegelema peab, sest enamus inimesi pole nendele vandenõuteooriatelegi pihta saanud, aga mida rohkem saadakse, seda rohkem peaks neid hakkama ümber lükkama või enda kasuks ära kasutama/enda soovitud suunas lükkama! Ja mis oleks parem kui kõik venelaste kaela ajada? Smile Nagu 2 kärbest ühe hoobiga!
Ma ei arvagi, et Vene eriteenistused neid vandenõuteooriaid kohe üldse ära ei kasuta, aga kindlasti ei ole nad neid välja mõelnud. (neid asju, mis olid olemas enne KGBd, ei saanud ju KGB kuidagi välja mõelda) Ja `kuri pool`on ise ka nii kaval küll, et ka ise mõned teooriad segaduse tekitamiseks välja mõelda ja siis mõne kohta öelda, et venelased tegid!
Üks suund, kuhu ma arvan, et `kuri pool`vandenõoteooriaid tõukab (aga see teema ei ole mul veel "lukus" e. ma võin ümber mõelda), on UFOd ja igasugune maaväline elu, kasvõi selle pärast, et see on selline mädasoo, mida kindlasti ei saa oma vahenditega kontrollida! (Ma ei välista elu mujal, aga ma mõtlen, et mõeldakse välja igasugust jama ja valetatakse)
Vasta
#66
(11-09-2014, 01:52 )Ellie Kirjutas: See, "kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab" on konstruktsioon ja ka propaganda. Nagu vandenõu vandenõuteooriate ümberlükkamiseks! Ma ei tea kui tõsiselt sellega tegelema peab, sest enamus inimesi pole nendele vandenõuteooriatelegi pihta saanud, aga mida rohkem saadakse, seda rohkem peaks neid hakkama ümber lükkama või enda kasuks ära kasutama/enda soovitud suunas lükkama!
No niipalju kui mina siin foorumis olen olnud, ja enne seda ei puutunud vandenõuteooriatega eriti kokku, olen ma hakanud aru saama ja nägema, et "kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab" on üsnagi tõenäoline kuna artiklis olev jutt vandenõuteooriate tekitamise kohta kattub üsnagi sellega mida vandenõuteooriate maailmas näha on.
Tsitaat:Ja mis oleks parem kui kõik venelaste kaela ajada?
Kas artiklis on midagi valesti kirjutatud? Kas oskad osutada möödapanemistele ja faktivigadele või põrgatad ilma mõtlemata süüdistuse tagasi kuna sinu jaoks kehtib ikka veel nõukaaegne propaganda "kurjast poolest"?
Vasta
#67
Paneks võrdluseks teise poole kohta ka materjali. Täiesti kontrollitav raamat eesti keeles olemas.
John Perkins
Majandusmõrvari pihtimus
Lugu sellest, kuidas Ameerikast sai väärika vabariigi asemel kardetud impeerium.

Selles kaasahaaravas elulookirjelduses jutustab John Perkins oma sisemisest teekonnast impeeriumi kuulekast teenrist rõhutute õiguste kirglikuks kaitsjaks. Perkinsi palkas varjatult Ameerika Ühendriikide Riiklik Julgeolekuagentuur (NSA) ja ta määrati ühe rahvusvahelise konsultatsioonifirma palgale. Ta reisis ringi terves maailmas – Indoneesias, Panamas, Ecuadoris, Colombias, Saudi Araabias, Iraanis ja teistes strateegiliselt tähtsates riikides. Tema ülesanne oli välja töötada programmid, mis edendaksid USA korporatokraatia (valitsuse, pankade ja korporatsioonide ühendus) huve, lubades samal ajal leevendada vaesust. Säärane poliitika võõrandas paljusid riike ning viis lõppkokkuvõttes 11. septembri sündmuste ja kasvava Ameerika-vaenulikkuseni.

Perkinsi lugu valgustab, kui kaugele tema ja tema kolleegid – majanduslikud palgasõdurid, nagu nad ise endid nimetasid – olid valmis minema. Ta selgitab näiteks, kuidas ta aitas ellu viia salajase plaani, mis suunas miljardeid Saudi Araabia naftadollareid tagasi USA majandusse, ja mis tihendas veelgi islami fundamentalistliku Saudide suguvõsa ja mitmete Ameerika valitsuste lähedasi suhteid. Perkins paljastab imperialistliku tegutsemise varjatud mehhanismid mõne lähiajaloo kõige dramaatilisema sündmuse taustal, nagu näiteks Iraani šahhi kukutamine, Panama presidendi Omar Torrijose hukkumine ning USA sissetung Panamasse ja Iraaki.

“Majandusmõrvari pihtimus”, mida paljud ei soovitanud Perkinsil üleüldse kirjutada, paljastab globaliseerumist ihkava süsteemi, mis viib tervel planeedil miljonite inimeste vaesumiseni, vähetuntud telgitaguseid. See on mõjus jutustus, mis pakub samas ka lootust ja visiooni, kuidas viia ellu Ameerika unistus õiglasest ja osavõtlikust maailmast, mis pakuks meile suuremat turvatunnet.

“Majandusmõrvarid,” kirjutab John Perkins, “on kõrgesti tasustatud professionaalid, kes petavad terves maailmas riikidelt välja miljardeid dollareid. Nende töövahenditeks on võltsitud finantsaruanded, ebaausad valimised, altkäemaks, väljapressimine, seks ja mõrvad.”

John Perkins juba teab – ta oli üks neist. Tema ülesandeks oli veenda USA-le strateegiliselt tähtsaid riike – Indoneesiast Panamani – võtma tohutuid laene infrastruktuuride väljaehitamiseks ja hoolitseda selle eest, et need tulusad lepingud läheksid USA korporatsioonidele. Tohutu laenukoorma all ägavad riigid satuvad seejärel USA valitsuse, Maailmapanga ja teiste Ameerika Ühendriikide võimu all olevate liigkasuvõtjatena käituvate abiorganisatsioonide kontrolli alla, kes kirjutavad neile ette tagasimakse tingimused ja sunnivad väevõimuga riikide valitsusi endale alluma.

See erakordne tõsieluline jutustus paljastab intriigid, korruptsiooni ning valitsuse ja suurfirmade varjatud tegevuse, mis on toonud Ameerika demokraatiale ja tervele maailmale äärmiselt negatiivseid tagajärgi.

Vasta
#68
(10-09-2014, 20:59 )Temimoor Kirjutas: Ka mulle on hakanud tunduma, et kõik need toredad vandenõuteooriad on kuidagi ühest sulest pärit...

[quote='Dr. Smith' pid='99026' dateline='1273731194']
Kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab

No selles artiklis räägitakse ainult KGB osast. Millega aga tegelevad praegused KGB järglased SVR ja FSB?

http://et.wikipedia.org/wiki/SVR

http://et.wikipedia.org/wiki/FSB

Kui rääkida vandenõude puhul Maailmavalitsemise vandenõudest, siis ajaloost on teada, et Euraaslikku maailmavalitsemise liini esindajad olid Venemaa Keisririik, Saksa Keisririik ning Austria-Ungari keisririik.
Maailma valitsemise vandenõud:
http://et.wikipedia.org/wiki/Vanden%C3%B...itsemiseks

Praegu on päevakorral Uus maailmakord, mis on ülemaailmne vandenõuteooria, mille all peetakse silmas varjus olevat või totalitaarset maailmavalitsust.
Uue maailmakorra loomisega seotuteks peetakse eranditult kõiki USA tipp-poliitikuid ja Euroopa monarhe. Viimasel ajal tundub, et ka monarh Putin on sellega seotud.
Vabamüürlus muuseas ruulib ka Venemaal. Septembris 2007 oli Venemaal 28 vabamüürlaste looži umbes 400 liikmega.
Aga jah Vene eriteenistuste oskuste teemasse kuuluvad kahtlemata ka KGB-FSB psühholoogilised mõjutamisoskused.
Kas keegi ehk teab, milised on uuemad vene eriteenistuse oskused?

"Diplomaatia" kirjutab:
Nõukogude ajal võitles terrorismiga kaks KGB allüksust. Esimene neist kuulus kuulsa 5. ehk ideoloogiavalitsuse koosseisu. Teine tegutses KGB 1. peavalitsuse (välisluure) K-valitsuse (vastuluure) raames ning vastutas selle eest, et riiki ei pääseks terroristid. Kui 1990. aastate algul muutus terrorism tõeliseks probleemiks, pidi Lubjanka valima, kumma baasil luua terrorismivastane keskus. Valik langes "viienda" kasuks.

Niisiis säilitati nõukogude aja põhimõte: terroristide jälitamise ja poliitilise jälitamisega tegelevad ühed ja samad isikud. See valik ning eriseisund, millesse Venemaa eriteenistused sattusid pärast seda, kui võimule tuli Vladimir Putin, tõid kaasa olukorra, kus eriteenistused said niigi täieliku tegevusvabaduse kõrval ka täieliku karistamatuse võitluse puhul terrorismiga.
http://www.diplomaatia.ee/artikkel/venem...rorismiga/




Vasta
#69
(11-09-2014, 11:15 )kage Kirjutas:
(11-09-2014, 01:52 )Ellie Kirjutas: See, "kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab" on konstruktsioon ja ka propaganda. Nagu vandenõu vandenõuteooriate ümberlükkamiseks! Ma ei tea kui tõsiselt sellega tegelema peab, sest enamus inimesi pole nendele vandenõuteooriatelegi pihta saanud, aga mida rohkem saadakse, seda rohkem peaks neid hakkama ümber lükkama või enda kasuks ära kasutama/enda soovitud suunas lükkama!
No niipalju kui mina siin foorumis olen olnud, ja enne seda ei puutunud vandenõuteooriatega eriti kokku, olen ma hakanud aru saama ja nägema, et "kuidas KGB meid jätkuvalt lõksu tõmbab" on üsnagi tõenäoline kuna artiklis olev jutt vandenõuteooriate tekitamise kohta kattub üsnagi sellega mida vandenõuteooriate maailmas näha on.
Tsitaat:Ja mis oleks parem kui kõik venelaste kaela ajada?
Kas artiklis on midagi valesti kirjutatud? Kas oskad osutada möödapanemistele ja faktivigadele või põrgatad ilma mõtlemata süüdistuse tagasi kuna sinu jaoks kehtib ikka veel nõukaaegne propaganda "kurjast poolest"?

See on minu termin! (sest ma ei taha seda hetkel kitsamalt määratleda ja vb. ei taha lõpuks ka) Ma ei tee tekstianalüüsi, selleks oled meil sina Smile, ma lihtsalt avaldasin mõned oma mõtted.
Vasta
#70
Ei kahtlegi selles, et vabamüürlus on Venemaal levinud, aga minu jaoks Putini kohta ei kära juuresolev pilt kokku.
Vasta
#71
Otsing Hodorkovski kohta tõi välja selle teema.

Eilne artikkel: Mihhail Hodorkovski - Venemaa erinevate ajastute peegelpilt

Kolm päeva Tallinnat väisav Mihhail Hodorkovski on aastakümneid peegeldanud Venemaa olustikku ja tegelikkust

Katkendid ka raamatust "Vanglas".

Jukose ja Hodorkovski saagad pole siiski veel läbi. Endiselt nõuavad enda oma lääneriikide aktsionärid, kellelt Vene riik naftafirma sisuliselt käest võttis

George Orwelli klassikalise ütluse järgi kontrollib see, kes kontrollib minevikku, ühtlasi nii olevikku kui tulevikku. Hodorkovski saaga sobitub sellesse revolutsioonilisse mudelisse otsekui õlitatult.

http://longread.delfi.ee/artiklid/mihhai...d=76511132

Vasta
#72
Vau mai teandki, et see teema on olemas. Siia saab palju parateemalist kirjutada
Vasta
#73
(08-12-2016, 15:21 )positiivne Kirjutas: Vau mai teandki, et see teema on olemas. Siia saab palju parateemalist kirjutada
Kuidas siis nii: huvitud Venemaast ja vene eriteenistuste oskustega ei olegi kursis?
Aga teine uudis oli ka:
Tallinnat väisav Mihhail Hodorkovski sai täna positiivse sõnumi - Dublini kohus vabastas ligi 100 miljonit eurot tema vara.
Nimelt eemaldas Dublini piirkonnakohus Hodorkovskile kuuluvalt investeerimisfondilt külmutamise märke, mistõttu pääseb Vene eksoligarh nüüd ligi oma 100-miljonilise euro suurusele varandusele, vahendab The Irish Times.

Samuti plaanitakse ka teine sarnaselt suur usaldusfond nö lahti lasta, räägiti tänasel istungil. Samas jäi saladuseks selle fondi suurus, kuid selgitati, et seda kontrollib sama firma, mis Hodorkovski varandustki. Teise fondi kasusaajat aga ei avalikustatud.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ari...d=76524736

Kuidas kommenteerid? Kas see ei olegi juba para?






Vasta
#74
Vene eriteenistused on viimasel ajal kõvasti alla käinud, alates suurtest grupiviisilistest vahelekukkumistest väljaspool oma riiki ja lõpetades spasdiba dedu za gelendwagen stiilis lollustega siseriiklikult.
Vasta
#75
Ei maksa kunagi alahinnata Vene eriteenistusi, Vene eriteenistused on maailmaklass omaette, ja KGB on( oli) väga tark asutus.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Navalnõi - vene maidani vedur? xcad 38 7,973 26-04-2021, 12:38
Viimane postitus: äikesepoiss
  Golodomor. Demograafia. Vene messiaanlus. lahendused 83 15,960 23-09-2020, 19:36
Viimane postitus: isemaag
  Inglise-Prantsuse-Vene kolmikpakt 15. oktoobrist 1939. Pohlatohlakas 14 6,802 14-09-2020, 08:44
Viimane postitus: Geargirl
  Vene ajalooõpik: Baltimaad liitusid NSVLiga vabatahtlikult SiLv3rSnAk3 19 7,473 09-09-2020, 10:22
Viimane postitus: Mannu

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat