Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ebatavalised piklikud koljud.
#1
Vaatasin, et niisugust teemat siin veel ei ole. On küll kristall-koljude kohta, aga piklikke koljusid ei ole käsitletud.
Alustaksin Ehnatonist ja Nofretetest. Ehnaton oli Egiptuse vaarao. Nofretete tema abikaasa.
Ehnatoni pilt: http://img0.liveinternet.ru/images/attac...aton1n.jpg
Nofretete büst:
http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Nofre...Museum.jpg

Nofretete büst leiti Tel Amarnast ja asub praegu Berliini Muuseumis.
Drunvalo kirjutab "Elulille iidses saladuses", et on leitud seinajoonis ka nende tütardest. Ka nende koljud on ebatavaliselt suured ning neil on kõrge piht, kõhnad jäsemed ning hästi suured kõrvad.
Ühe beebi joonisel kõrvade suurus umbes pool pea suurusest.
On erinevused ka aju füsioloogias ning muud ebatavalised asjad. Näiteks on neil kaks südant!
Ainus põhjus miks meil on üks süda, seisneb selles, et meil on vaid üks Päike.
Autor usub, et nende kehad pärinevad Siiriuselt. Kuna seal tähesüsteemis on kaks tähte: Siirius A ja Siirius B, siis nendes süsteemides on eluvormidel kaks südant.

Ka Peruust on leitud ebatavalisi koljusid.

Huvitav kolju kuju oli ka Drunvalo õpetajal Kalu Rinpochel.

http://www.selfawareness.com/KaluRinpoch...ineage.jpg

http://quietmountain.org/links/teachings...in_bio.htm


Kuna paar aastat tagasi leiti imepisike nn humanoidi beebi, kellel on samuti omapärane piklik kolju, siis kas ei ole siin omavahel mingi seos?

Kas tõesti elasid Maal kunagi kummaliste piklike koljudega inimesed?

P.S. Leidsin, et "Elulille iidses saladuses" kirjutatud tekst Ehnatoni ja Nofretete kohta ei vasta tõele. See on kirjutatud Thothi teabe järgi.
Vasta
#2
Tsitaat:Ka nende koljud on ebatavaliselt suured ning neil on kõrge piht, kõhnad jäsemed ning hästi suured kõrvad.
Antud kirjeldus meenutab natuke Lihavõttesaarelt leitud kujukesi, või mis?
"Hiiglaste" pärimused on tõesti väga laialdased. Võtame kas või tuntud reljeefi Sumerist:

[Pilt: sumerian-seal-with-extra-planet1.jpg]

Kui võrrelda troonil-istuvat 'Kuningat', 'Jumalat'(või kuidas iganes keegi teda kutsuda tahab) ning kõrval seisvaid inimesi, siis on ilusti näha, et sauaga tegelane on teistest märgatavalt suurem.
Raamatus "Kosmiline Kood" on nn. "hiiglaste" üle väga põhjalikult arutletud.

Kusagilt olen lugenud/näinud/kuulnud, et iidsed egiplased hakkasid laste päid juba väga väiksena laudade vahel hoidma, st. moonutama, et sarnaneda kellegagi. Huvitav kellega?Bleh
Vasta
#3
Vastsündinute peade kinnisidumine, paelte või laudade abil deformeerimine oli paljudes kultuurides kasutusel olnud, nagu ka näiteks hiinlaste laialt tuntud komme naiste jalgu kängitseda.
Vasta
#4
Kui ma nüüd hästi meenutan, siis jah kunagi väga ammu lugesin jah midagi klotside vahele pandud laste peadest, aga enam ei mäleta, mis suguharu või hõimuga tegu oli? Sina väidad, et paljudes kultuurides! Äkki oskad nimetada, mis kultuurid need oli!

Ja kui sa juba nii hästi muistseid kultuure tunned, siis äkki oskad mõne näite ka nendest tuua, kellel juhtumisi kaks südant on? Äkki kuskil elab veel inimesi kahe südamega?

Ja siis veel see tulnukabeebi omapärane piklik pea! Mis sellest arvad?

Aga vaatasin just seda anunnakkide savitahvlit ja kui ikka see istuv onu seal püsti tõuseks - siis oleks ta ikka päris pikk onu! On ju?





Vasta
#5
Seda on laiemalt esinenud Egiptuses ja Lõuna-Ameerikas, eriti maiade seas. Vanim teadaolev juhtum pärineb lausa neandertaallastelt 45K aastat tagasi (leitud Iraagi territooriumilt Shanidar'i koopast). Vanimad kirjalikud kirjeldused pärinevad Hippokrateselt ~400 e.m.a. Ka paljud Buddha kujud ja kirjeldused lubavad oletada, et ka tema oli seda "kogenud".

Südamete hulga osas ei saa ma kahjuks enne midagi kosta kui ma pole saanud selle algallikate kohta mingeid viiteid.

"Tulnukabeebi omapärane piklik pea"? Vot ma ei ole kuigi palju tulnukabeebisid näinud ning seepärast ei oska öelda, milline peakuju neile omapärane on. Võibolla oskad mind ka selle kohta käiva infoga abistada?

Ülalesitatud savitahvli põhjal hiiglaste olemasolu uskuda on minu arvates aga veidi lapsik. Võiks küll aru saada, et vanadel aegadel on valitsejaid ja ülikuid alati või vähemalt enamasti teistest suuremana kujutatud. Samuti ei järgitud neil aegadel kunstis ega kirjanduses jus eriti realistlikke jooni.
Vasta
#6
Praegu pole mahti pikemalt asjasse süüvida ja mina ka pole rohkem "tulnukabeebide" pilte kohanud, aga otsin hiljem üht-teist huvitavat nende "hiiglaste" kohta välja.
Mis aga Ehnatoni puutub, siis on selles raamatus kirjutatud järgmist:
Vastavalt ametlikule ajaloole ühinesid Ehnatoni vastu sõjavägi ning preesterkond ning talle anti mürki, mis ta tappis. Thoth aga ütles, et tegelikult anti Ehnatonile hoopis seda segu, mida tänapäevalgi haiitil valmistatakse ning paneb inimese välja nägema, justkui oleks ta surnud. Ehnaton asetati sarkofaagi sellises "zombi" seisundis ligi 2000 aastaks, kuni pitserist murdus lahti tükk ning nõidus kadus.
Mis Ehnatoni aegsesse kunsti puutub, siis on öeldud:
Ehnaton andis käsu, et muudetaks kunst niisuguseks, et see peegeldaks täielikku tõde.
Nii kujunes 18 Dünastia ajal välja täiesti eriline kunstivorm. Kunstnikke õpetati maalima või modelleerima kõike nii, nagu see silmaga paistis - fotona.
Algas realistliku kunsti aeg.
Kairo muuseumis asuv Ehnatoni kuju (vt eespool esimene pilt!)vastab nendele kunstikaanonitele ja on seal 4,4 m pikk.
Kirjutan pärast edasi.

P.S.Jako, soovitan lugeda ka seda teavet, mis Hadzi siia just pani koos videotega:
http://para-web.org/viewthread.php?tid=397

Ja muidugi ka Smaragdtahvlite teavet, kus pikalt ja põhjalikult Thotist juttu. Saab teada, kuidas need tahvlid avastati ja nii edasi.



[Muudetud: 31-8-2009 Müstik]
Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas MüstikOn erinevused ka aju füsioloogias ning muud ebatavalised asjad. Näiteks on neil kaks südant! Ainus põhjus miks meil on üks süda, seisneb selles, et meil on vaid üks Päike. Autor usub, et nende kehad pärinevad Siiriuselt. Kuna seal tähesüsteemis on kaks tähte: Siirius A ja Siirius B, siis nendes süsteemides on eluvormidel kaks südant.

Sellest mõttekäigust ma küll ei saa, et mis ainsal põhjusel meil üks süda on...
Pealegi on väga suur hulk meie galaktika tähti mitmiktähed...kasvõi näiteks selline kuulus täht nagu Põhjanael on tegelikult kolmiktäht...

Kes viitsib lugeda: http://www.aai.ee/muuseum/Kalender/HTML/...desyst.htm

Meil on üks süda, kuna meil ei ole rohkem vaja...

Arheoloogid: vaarao Ehnaton oli androgüün

http://www.elu24.ee/?r=0&id=14441

Ma ei leia küll hetkel artiklit, kuid egiptuse naisaadlike peasid seoti minuteada juba lapsest saati ööseks kahe lauajupi vahele, ning nad pidid magama erilise kaelatoega ja alati sellili, et soodustada peakuju piklikust...
Vasta
#8
Mina ka kõigest aru veel ei saa, aga on öeldud, et kui on näiteks kolmiktäht või rohkemgi tähti, siis on ikka kaks südant!
Androgüün oli Ehnaton tõesti, sellest on selles raamatus ka juttu. Aga samas olid tal ka lapsed Nefretetiga.
Jako eespool tahtis vist siiski Tutanhamoni uurimisele viidata?
Jätkan hiljem.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tegelikult arvatakse, et nii toimus. Kasutatakse loogikat.
60% nendest juhtudest on kohe kindlasti tõestamata ja ülejäänud vaieldav.

1) Kust sa võtad numbri 60%? Pealegi - ega siis iga üksikjuhtumi puhul ei hakata tõestama, kas ja millise tehnoloogia abil see tekkis. Kui on teada, et antud kultuur kasutas koljudeformeerimist, siis ei olegi reeglina mingeid küsimusi. Vajadusel võib ju küll analüüsida, kas konkreetse leiu puhul on tegu tahtliku või tahtmatu deformeerumisega (see võib olla tingitud ka toitumisest) või siis hoopis mingi geneeetilise rikke või haigusega (vesipäisus)? Kui keegi oleks kunagi kahtlustanud mingit tulnuklust, siis oleks seegi DNA varal selgeks tehtud. Deformeeritud koljud ei ole peidus mingites pentagoni maa-alustes salahoidlates vaid iga huviline võin neid erinevates muuseumides vaadata ning uurida.

2) Mis sul loogika vastu on? Loogika on väga kasulik asi sest võimaldab teha õigeid järeldusi.
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Mis Ehnatoni aegsesse kunsti puutub, siis on öeldud:
Ehnaton andis käsu, et muudetaks kunst niisuguseks, et see peegeldaks täielikku tõde.

Palun selliste väidete kohta viiteid.
Teiseks palun jällegi tähele panna, et valitseja on valitseja, eriti aga jumalikustatud valitseja on alati ülejäänud maailmas võrdsem ning kui tegu on jumalikustatud valitsejaga, siis tõde ongi selline: teda kujutatakse kehtiva "reaalsuse" kohaselt teistest erinevana.

Tsitaat:Algselt postitas MüstikKairo muuseumis asuv Ehnatoni kuju (vt eespool esimene pilt!)vastab nendele kunstikaanonitele ja on seal 4,4 m pikk.
Kirjutan pärast edasi.

Mäletan, et nägin oma silmaga Tartus Riia mäel Lenini kuju, mis oli samuti 4-5m kõrge. Samas väidetakse, et tegelikult olnud ta siiski vaid ~160-165 cm pikkune. Aga ka Lenin rääkis ju kunstis sotsialistlikust realismist! Mine nüüd ja võta kinni, kellel on õigus. Aga noh, tõde ongi ju suhteline, nagu sa millalgi ise väitsid ning seega võime me täitsa vabalt öelda, et Lenin oli umbes 4-5m pikkune, kui just selline tõde meile meeldib. Onju?

Tsitaat:Algselt postitas MüstikJa muidugi ka Smaragdtahvlite teavet, kus pikalt ja põhjalikult Thotist juttu. Saab teada, kuidas need tahvlid avastati ja nii edasi.

Kõigepealt tahaks muidugi neid smaragdtahvleid näha. Nagu tahaks näha ka kuldtahvleid, mille keegi Moroni 1823. aastal ühele teatavale härra Joseph Smithile andis ja mis praegu erinevatel andmetel väidetavalt kas Salt Lake Citys mingi maja keldris või Cumorah' mäe koopas seisavad :-)

-----------

Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Mina ka kõigest aru veel ei saa, aga on öeldud, et kui on näiteks kolmiktäht või rohkemgi tähti, siis on ikka kaks südant!

Oot-oot! Kes ja kus sedasi ütles ja millele selline väide tugineb?

Olen äärmises segaduses!

-----------

Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Tsitaat:Algselt postitas MüstikOn erinevused ka aju füsioloogias ning muud ebatavalised asjad. Näiteks on neil kaks südant! Ainus põhjus miks meil on üks süda, seisneb selles, et meil on vaid üks Päike. Autor usub, et nende kehad pärinevad Siiriuselt. Kuna seal tähesüsteemis on kaks tähte: Siirius A ja Siirius B, siis nendes süsteemides on eluvormidel kaks südant.

Sellest mõttekäigust ma küll ei saa, et mis ainsal põhjusel meil üks süda on...
Pealegi on väga suur hulk meie galaktika tähti mitmiktähed...kasvõi näiteks selline kuulus täht nagu Põhjanael on tegelikult kolmiktäht...

Oskab keegi ehk öelda, millisest galaktikast ja millisest tähesüsteemist vihmauss oma viie südamega pärineda võib?

[Muudetud: 30-8-09 Thorondor]
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Tsitaat:Algselt postitas MüstikOn erinevused ka aju füsioloogias ning muud ebatavalised asjad. Näiteks on neil kaks südant! Ainus põhjus miks meil on üks süda, seisneb selles, et meil on vaid üks Päike. Autor usub, et nende kehad pärinevad Siiriuselt. Kuna seal tähesüsteemis on kaks tähte: Siirius A ja Siirius B, siis nendes süsteemides on eluvormidel kaks südant.

Sellest mõttekäigust ma küll ei saa, et mis ainsal põhjusel meil üks süda on...
Pealegi on väga suur hulk meie galaktika tähti mitmiktähed...kasvõi näiteks selline kuulus täht nagu Põhjanael on tegelikult kolmiktäht...

Oskab keegi ehk öelda, millisest galaktikast ja millisest tähesüsteemist vihmauss oma viie südamega pärineda võib?
Vasta
#12
Et õpetaja staatust kätte võita, tuleb kõigilt nõuda lõputult seletusi ja tõestusi, võttes aga vastu õpilase staatuse saab õpetaja õiguse korrigeerida niidikesi õpilase kuklas, võõraid eemaldada ja oma niidike lisada.
Biorobotitel on oma serverid kes neid juhivad, neid nimetatakse õpetajateks, gurudeks meistriteks ja neil on õigus omatahtsi muuta õpilase veendumusi.
Milline on uus informatsioon eelmises postituses.
Ära paku end biorobotiks reptiilide karja, ole ise õpetaja, anna infot ja ära tõesta, et sa pole kaamel, seda on kõige parem näha info sisukusest.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Loogika on minu sõber! Ka see 60% tuli sealt väikese Google kiir-otsingu tulemusel.

Googleda palunb mulle kah!

Tsitaat:Algselt postitas JakoKuid loogika kõrvale peab mahtuma ka natukene kujutlusvõimet (mitte palju, muidu on iga teine lind taevas uffu ja muid atribuute)

Just-just! Liigne kujutlusvõime on kurjast! Just liigne kujutlusvõime muudab tavalised pealuudeformatsioonid tulnukateks ja Thothi smaragdtahvlid reaalseteks.

Tsitaat:Algselt postitas JakoMorganile; http://www.propagandacritic.com/articles/lf.bl.html

Nali naljaks, aga ära sellele libedale teele igaks juhuks mine, sest muidu tuleb minu poolt vastavaid karikatuure kuhjaga vastu ;-)

PS! Kas keegi saaks siit ülaltpoolt kellegi VironShamani täiesti asjakohatu ja teemassepuutumatu loba ära kustutada? Ei meeldi mulle mitte üks teps, kui arutlusi risustatakse ja läbustatakse. moderaatorid peaks talle vist hoiatuse tegema ;-)

[Muudetud: 8-30-2009 MorganLaFey]
Vasta
#14
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Ülalesitatud savitahvli põhjal hiiglaste olemasolu uskuda on minu arvates aga veidi lapsik. Võiks küll aru saada, et vanadel aegadel on valitsejaid ja ülikuid alati või vähemalt enamasti teistest suuremana kujutatud. Samuti ei järgitud neil aegadel kunstis ega kirjanduses jus eriti realistlikke jooni.

Ju ma olen siis lihtsalt naiivne, aga mina kaldun siiski arvama, et tsivilisatsioon, mis tõi inimkonnale nii palju uut ja imepärast, oleks osanud ikkagi inimesed õigetes proportsioonides kujutada, kui nad oleksid tahtunud.
Pealekauba on näha kahe teeneri, või kelle iganes, vahel meie päikesesüsteem (pluss planeet x) täiesti õiges järjestuses ja suuruses, mis annab märku, et nende ees istub keegi Tark, kes õpetab (oletus kõigest) neile senitundmatuid tõdesid.
Selle vastu ma ei vaidle, et vanasti kujutatigi tähtsamad isikud suuremad kui nad tegelikult olid, kuid sel juhul juba märgatavalt, mitte 'nii natukene'.

Dokis Ancient Aliens sellest fenomenist küll ei räägitud. Filmi saad vaadata siit.

[Muudetud: 8-30-2009 Elderm]
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Seda oled uurind?
http://en.wikipedia.org/wiki/Akhenaten


Pharaoh and family depictions

Styles of art that flourished during this short period are markedly different from other Egyptian art. [b]In some cases, representations are more naturalistic[/b], especially in depictions of animals and plants, of commoners, and in a sense of action and movement—for both nonroyal and royal people. However, depictions of members of the court, especially members of the royal family, are extremely stylized, with elongated heads protruding stomachs, heavy hips, thin arms and legs, and exaggerated facial features.


Võimalik, et mul jäi midagi kahe silma vahele, kasutasin suht pikast tekstist vajaliku otsimiseks sõnu "art" ja "realistic". Võid mind vajadusel parandada ja täpsustada.

Tsitaat:Algselt postitas Jakohttp://www.archive.org/stream/ancientegy...8/mode/2up

Iidse Egiptuse legenedid? Mida ma sealt täpsemalt lugema peaks?

Tsitaat:Algselt postitas Jako
Libe või mitte, aga kui inimene ei oska loogilisi järeldusi teha - siis ei ole ka temast konstruktiivses vestluses asja.

Kas sa arvad, et kui sa sellest lihtsast karikatuurist aru saad, siis oled järelikult loogikaga põhjalikult sina peal? See ongi see libedale teele minek, millele ma vihjasin ;-)

Tsitaat:Algselt postitas JakoKonstruktiivse vestluse all ma pean ennekõike seda silmas, et tuleb kasutaja A kes loeb Kasutaja B posti ja ilma asja edasi uurimata hakkab seda koheselt maha tampima - (Niiöelda - "See jutt on senikaua jama kui mulle selle ära tõestate"- mentaliteet kus samas kasutaja A ei lase endale midagi öelda ja vaat et hakkab jonnima kui tahtmist ei saa)

Enamusi siinse foorumi väiteid pole võimalik uurida mitte kuskilt, v.a. udu-lehtedelt. Trampige mind nüüd maasse kjui soovita aga ma ei saa aktsepteerida neis esitatud juttu tõendi ega adekvaatse uurimissubjektina. Parad sellest kahjuks aru saama ei kipu ja sellest see tõendiplära enamasti alguse saabki. siinne teema on selles suhtes mõnusasti kulgenud, et mõlemad pooled on enamasti normaalseid allikaid esitanud. Kahjuks on see üksnes erand.

Tsitaat:Algselt postitas Jakohiljuti oli Discovery peal selline saade nagu Ancient Aliens - History Channel documentary
Nimelt seal väideti, et kui tulnukad mõned tuhanded aastat tagasi tulid maale siis lahkudes hakkasid maa inimesed oma koljut venitama, et paista selline nagu nende "uued jumalad".
Tegelikult ei tea veel keegi miks ja kuidas olid sellised suured koljud. Kõik ainult arvavad.

Hehhee, seda koljuasja uurides olin ma täiesti kindel, et varem või hiljem põrkan ma täpselt selle müüri vastu. Äärmiselt lihtne ja geniaalne seletus! Aga kahjuks ei tugine see mitte millelegi. Muuseas - ega Discoveri pealt kogu aeg ainult sulakulda ei tule, seal pannakse vahest ikka niisugust hullust, et paneb pea valutama. Kommertskanali ikkagi ja vaatajanumbrid on tähtsamad.

Tsitaat:Algselt postitas JakoJa kui aus olla, siis enne kui mingi teaduslikult tõestatud materjaalne kivitükk (nt.) kus on peal selle põhjus välja ei ilmu kuskilt me jäämegi vaidlema, miks siis ometi sellised koljud ON.

Täpselt samamoodi võiks me teha uue teema, kus sadade lehekülgede kaupa vaielda selle üle, et kuna pole tõendeid, et inimesed oleks omal käel hobuse seljas ratsutamise mõttele tulnud, siis ilmselt õppisid nad seda tulnukatelt.

Mina arvan, et ehkki koljude deformeerimise algne päritolu on ebaselge, on siiski selge, et need on inimeste koljud ja nii kummaline kui see ka alul ei tunduks, peame me tõdema, et inimstel on lihtsalt kalduvus aeg-ajalt totratele mõtetele tulla. Kasvõi näiteks oma kehade mulgustamine ja mulkudesse igasugu ehete toppimine.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Elderm
Ju ma olen siis lihtsalt naiivne, aga mina kaldun siiski arvama, et tsivilisatsioon, mis tõi inimkonnale nii palju uut ja imepärast, oleks osanud ikkagi inimesed õigetes proportsioonides kujutada, kui nad oleksid tahtunud.

Kes ütles, et nad tahtsid? Pealegi - selliel juhul oleks ka nende muud skulptuurid, maalid, bareljeefid jne oluliselt realistlikumad. Kahjuks on praktiliselt kõik selle aja kujutised oma olemuselt naivistlikud, rõhutades olulist ja jättes tagaplaanile ebaolulise.

Tsitaat:Algselt postitas EldermPealekauba on näha kahe teeneri, või kelle iganes, vahel meie päikesesüsteem (pluss planeet x) täiesti õiges järjestuses ja suuruses, mis annab märku, et nende ees istub keegi Tark, kes õpetab (oletus kõigest) neile senitundmatuid tõdesid.

Pean sind kurvastama: see "päikesesüsteemi mudel" seal pitsersilindril ei ole päikesesüsteemi mudel. Alustame kõige lihtsamast ja ilmsemast: sakiline vidin seal keskel ei ole sumerite päikesesümbol (link). Järgmiseks võtame teise ilmse fakti: kogu teadaolev sumerite astrnoomia kinnitab, et nende maailmapildid tiirles päike ümber maa, mitte vastupidi. Kui nad oleks tundnud päikesesüsteemi tegelikku ehitust, ilmneks see ka kõigist teistest astronoomiaga seotud tekstidest ja piltidest*.
Siit edasi jääb üle lugeda mõnda teist seletust (link) (pdf).

Tsitaat:Algselt postitas EldermSelle vastu ma ei vaidle, et vanasti kujutatigi tähtsamad isikud suuremad kui nad tegelikult olid, kuid sel juhul juba märgatavalt, mitte 'nii natukene'.

Kuule :-) ..... ära nüüd fantaseerimisega liiale kah mine. Kujutati nii- ja kujutati naa ja kujutati ka teistega samas suuruses.

Tsitaat:Algselt postitas EldermDokis Ancient Aliens sellest fenomenist küll ei räägitud. Filmi saad vaadata siit.

Nüüd ma ei saanud midagi aru. Mida seal räägitakse, mida ei räägita, millist filmi ja kust saadik vaadata tuleks?

__________
Möödaminnes, kui aega saad, külasta sgadamini k seda saiti: http://www.ramtops.co.uk/index.html

* Et niikuinii leidub keegi, kes ei usus isegi kartulivõtu võimalikkust, siis siia juurde mõned viited (avades alloleva teksti taga oleva lingi, ilmuvad ka täpsed allikviited):

From verses scattered throughout hymns and myths, one can compile a picture of the universe's (anki) creation according to the Sumerians. The primeval sea (abzu) existed before anything else and within that, the heaven (an) and the earth (ki) were formed. The boundary between heaven and earth was a solid (perhaps tin) vault, and the earth was a flat disk. Within the vault lay the gas-like 'lil', or atmosphere, the brighter portions therein formed the stars, planets, sun, and moon. (Kramer, The Sumerians 1963: pp. 112-113) Each of the four major Sumerian deities is associated with one of these regions. An, god of heaven, may have been the main god of the pantheon prior to 2500 BC., although his importance gradually waned. (Kramer 1963 p. 118) Ki is likely to be the original name of the earth goddess, whose name more often appears as Ninhursag (queen of the mountains), Ninmah (the exalted lady), or Nintu (the lady who gave birth). It seems likely that these two were the progenitors of most of the gods. Typical of ancient flat earth cosmologies, the Sumerians depicted the sun moving across the sky each day: Shamash (Babbar, Utu) Shamash is the sun god, the son of Sin and Ningal. He rises from the mountains with rays out of his shoulders. He enters and exits the underworld through a set of gates in the mountain (exits from Mt. Mashu, "Gilgamesh IX ii") guarded by scorpion-people. He travels both on foot and in a chariot, pulled by fiery mules. He upholds truth, and justice. He is a lawgiver and informs oracles. Nergal is a corrupt aspect of his nature. Each morning Utu rises from the 'interior of heaven' with rays out of his shoulders in the East and crosses the firmament and all heavenly luminaries before finally reentering through the corresponding set of gates in the west. This means the Sun god travels to the Underworld everyday, becoming one of its Luminaries of the Land of No Return during nightime. Thus, Utu/Shamash is one of the Ever-Returning Deities of Mesopotamia, who travel to the Depths Below entering its Gates at Sunset and returning to brighten up the Heights Above at dawn every single day. The West Gates where the Sun sets in the Epic of Gilgamesh are said to be guarded by the Scorpion People, beings half human, half scorpion, the first Otherworld challengers Gilgamesh had to meet and win over in his search for immortality. Utu/Shamash travels the skies either on foot or in a chariot, pulled by fiery mules. His domain is called in The Phoenician Letters (by Wilfrid Davies and G. Zur, Mowat Publishing, Manchester, UK, 1979) the High Country, the heavenly sphere where the stars can be found. Flip through Othmar Keel's Symbolism of the Biblical World to see the symbols and ancient iconography related to the Babylonian sun's movement across the sky. Sumerian symbology stressed the power of the gods, and also honored the moon's phases with monthly rites: "on the day of the disappearance of the moon, on the day of the sleeping of the moon." Did they know what the moon's phases really constituted? The Sumerians celebrated these aspects of the moon's phases on the first, seventh, and fifteenth of each month. These three days formed the monthly "Essesu" Festival. The importance of these scared days is articulated in the Atrahasis myth, Tablet I, columns 204-207, as Enki sets about the creation of man, "Enki opened his mouth and addressed the great Gods, 'On the first, seventh, and fifteenth day of the month I will make a purifying bath"{43} The necessity for observation of these sacred days is reiterated in a number of collected Mesopotamian letters which refer to the necessity of 'passing the first, seventh, and fifteenth as you have been taught.' This observance, in the minimum, included a ritual bath: a sacred immersion in the symbolic 'Waters of Life.' In ancient Egypt "the mythological explanation of the moon's phases was that the eye was healed by the god Thoth." or check this link.

Kõlab väga sedamoodi, nagu oleks nad päikesesüsteemist midagi enamat teadnud??

[Muudetud: 8-30-2009 MorganLaFey]
Vasta
#17

Tsitaat:Järgmiseks võtame teise ilmse fakti: kogu teadaolev sumerite astrnoomia kinnitab, et nende maailmapildid tiirles päike ümber maa, mitte vastupidi.
Kinnita meile ka selle teada oleva astronoomiaga, muidu ei usu.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Pean sind kurvastama: see "päikesesüsteemi mudel" seal pitsersilindril ei ole päikesesüsteemi mudel. Alustame kõige lihtsamast ja ilmsemast: sakiline vidin seal keskel ei ole sumerite päikesesümbol (link). Järgmiseks võtame teise ilmse fakti: kogu teadaolev sumerite astrnoomia kinnitab, et nende maailmapildid tiirles päike ümber maa, mitte vastupidi. Kui nad oleks tundnud päikesesüsteemi tegelikku ehitust, ilmneks see ka kõigist teistest astronoomiaga seotud tekstidest ja piltidest*.

--
Nüüd ma ei saanud midagi aru. Mida seal räägitakse, mida ei räägita, millist filmi ja kust saadik vaadata tuleks?

See on mulle küll uudis. Siiani olen toetunud Däniken'i ja Sitchin'i teostele nii et rohkem kommenteerida ei oska.

Mainisin lihtsalt, et antud filmis sellest(piklikest koljudest) juttu ei olnud, aga keda siiski huvitab, siis link oli antud.
Vasta
#19
Sitchin ja eriti Däniken ei ole paraku kõige paremad allikad, kellele toetuda. Sitchini tagamaade kohta ei oska hetkel midagi kosta, aga Däniken on ise tunnistanud, et ta on andmeid moonutanud ja võltsinud, et need sobituks tema teooriatega. Kui Däniken on teadusmaailma silmis täielik paaria, keda isegi kommenteerima ei vaevuta, siis Sitchini väiteid on siiski lahatud ja kommenteeritud. Neid kommentaare lugedes on mulle isiklikult küll jäänud mulje, et seda tehakse peaasjalikult seetõttu, et Sitchini väiteid ON VÕIMALIK analüüsida ja kontrollida - põhineb tema tekst ju otseselt sumeri keelel, kirjandusel jmt. Loe järgnevaid linke:

http://www.badastronomy.com/bad/misc/pla...shell.html
http://www.sitchiniswrong.com/VA243seal.pdf (juba ülalpool antud)
http://doernenburg.alien.de/alternativ/p...yr06_e.php (väga tore leht, kus on muuhulgas käsitletud ka paljusid teisi antiikmüüte ja püramidiotismi)
http://www.lauralee.com/vanflan.htm
Ning ikka ja jälle seesama väga suure hulga temaatiliste materjalidega leheke: http://www.ramtops.co.uk/index.html
Vasta
#20
Veel üks lugu koljudest - http://www.starchildproject.com/, meilt - http://para-web.org/viewthread.php?tid=2071
Vasta
#21
http://en.wikipedia.org/wiki/Starchild_skull

DNA testing DNA testing in 1999 at BOLD, a forensic DNA lab in Vancouver, British Columbia found standard X and Y chromosomes in two samples taken from the skull, "conclusive evidence that the child was not only human (and male), but both of his parents must have been human as well, for each must have contributed one of the human sex chromosomes". BOLD was unable to extract any DNA from the maxilla. Further DNA testing at Trace Genetics, which unlike BOLD specializes in extracting DNA from ancient samples, in 2003 recovered mitochondrial DNA from both skulls. The child belongs to haplogroup C, while the adult female belongs to haplogroup A. Both haplotypes are characteristic Native American haplogroups, but the different haplogroup for each skull indicates that the adult female was not the child's mother. Useful lengths of nuclear DNA or Y-chromosomal DNA for further testing have not yet been recovered.

Ehk siis: luust eraldatud DNA'd testides leiti standarsed X- ja Y-kromosoomid, millest järeldub, et lapse mõlemad vanemad olid kahtlemata inimesed

[Muudetud: 8-30-2009 MorganLaFey]
Vasta
#22
Wiki on teada olevalt suvaliste jorsside poolt kokkukirjutatud lood - seega - on kaheldamatu, et selle kolju sisaldas inimese LAADSET DNAD ja kromosoome, KUID:

"The results uncovered by Pye’s team ruled out all known deformities, and presented the scientific community with a bone profile never before seen on Earth."

Ehks siis tõlge - "Kolju uurimine tõestas, et kolju puhul EI OLE tegemist ühegi Maal tuntud haiglasliku nähtusega ning samas oli kolju struktuur täiesti tundmatu ning seda pole Maal varem esinenud".

Seega on hetkel minu jaoks sellel teemal vaidlus lõppenud. Tegu on kas täiesti tundmatu inimliigi ja tavalise inimese ristandiga või siis inimese ja teiselt planeedilt pärit olendi ristandiga. Kuna hetkel on võimatu leida minu jaoks 100% tõestust (ja Wiki tsiteeringud EI OLE seda) siis ma antud teemal rohkem ei vaidle. Kui soovid jätkata istu palun kodus peegli ette ja vaidle terviseks.
Vasta
#23
Ma tänan kiire kustutuse eest kuid ka see eelmine post pole just kuigi pädev vaid pretendeerib tavalise ärplemise tiitlile. Juhuks, kui seda ära ei kustutata, siis jätkan:

Teadaolevalt on hoopis starchildproject.com suvaliste jorrside poolt kokku klopsitud. See, mismoodi nad uurimisinstituutide tulemusi oma ufounelmates interpreteerivad ja tõlgendavad, on sügavalt nende endi ja teiste ufohullude asi. Minul isiklikult on alust rohkem uskuda tunnustatud laborite tulemusi kui suvaliste isehakanute tõlgendusi.

Kes on kodanik Pye? Tuntud jamaloog, õppinud psühholoogiat, kelle para-uuringutest ei olegi midagi muud oodata kui vaid positiivseid ufo-tõendeid. Lühidalt: kallutatud ja erapoolik "uurija".

[Muudetud: 8-31-2009 MorganLaFey]
Vasta
#24
Natuke mõtlemisainet.
Tõendusmaterjale ehk hiiglasuuri koljusid, luid ja esemeid on leitud kogu maailmast - Aasia tasandikelt ja Kesk-Euroopa mägedelt ning mitmest Ameerika osast.
Läänepoolkeral on seliseid leide ette tulnud nii kaugel lõunas, Patagoonias, kui ka Alaska tundrates, mis omal ajal oli tunduvalt leebema kliimaga paik.
Veeuputusest tehakse juttu nii Piiblis kui paljudes Ameerika indiaanlaste müütides (ja mitte ainult: ka Austraalia aborigeenide-ja soome-ugri hõimude juures). Paljud Põhja-Am. hõimud - irokeesid, tuskaroonid, huroonid, omaha indiaanlased ja mitmed teised - kõnelevad hiiglase kasvu inimestest.
Kunagi Põhja-Ameerikas elanud hiiglaste loole lisasid usutavust väljakaevatud suuremõõtmelised luud, koljud ja tarbeesemed. Need tõendid toetavad teooriat, et hiiglased olid dinosauruste kaasaegsed või elasid Maal koguni enne neid!
Tsiviliseeritud ühiskond oli praeguse USA territooriumil olemas juba enne tertsiaari ajastut!
Märkmisväärne on veel see, et kõnealustel hiiglastel oli kuus varvast ja tohututes lõualuudes topelrida hambaid. Tõendusmaterjalidest saaks kokku panna paksu raamatu.
1910.a. paiku leiti Braystowni lähistelt Tennessee ülemjooksult kividele pressitud ürgsed jalajäljed, nende seas ka kuue varbaga hiiglasekasvu inimese omad. Jalajälje kanna laius oli 33 sm-t.
Kuuskümmend a-t hiljem (u.1870) teatas Washingtoni indiaanibüroo juht Frank la Fleche, et omaha indiaanlased on välja kaevanud kaheksa hiiglase luukered, mis kõik kenasti reas olid lamanud. Hiiglaste koljud olid 60 sm pikkused. Kas ei tuleta meelde Ehnatoni suurt koljut?
Kummaline leid lisandus ajalukku 1891.a. Arizona osariigis Crittendenis. Hotelli rajamise kaevatööde käigus leiti roosast graniidist plokkidest hauakamber. Hauakambrist leiti kaunis egiptuse stiilis sarkofaag. Mõistagi ei olnud see egiptlaste töö.
Kirstul oli hiiglaslik, täispikkuses lebav mehekuju ja see oli valmistatud kummalisest savitaolisest, kuid sealjuurs eresinisest materjalist. Hiiglane oli alasti, ümber vaid niudevöö. Jalas olid tal hästi istuvd sandaalid ja peas midagi piiskopi mita sarnast, kuid selle tipuosa meenutas pistriku või kotka pead.
Hiiglase nägu oli majesteetlik ja võimukas, nagu Lihavõttesaare kivipead! Ka jalad olid ristatud ja - kuue varbaga!
Sarkofaagi sisemuses oli vaid tolmu - kõik, mis oli lihast ja luudest järele jäänud. Kõigist inimkeha osadest on kolju see, mis kõige kauem lagunemisele vastu peab.
Esitasin ainult mõned pudemed Ameerikast leitud hiiglaste jälgedest. Palju on lisaandmeid ka Euroopa hiiglaste kohta.
Vaatan nüüd, mis järeldustele eespool siin teemas jõutud on.



[Muudetud: 2-9-2009 Müstik]
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Otsisin küll netist aga kuskilt ei leidnud selle kohta, et kas vanas egiptuses tehti igale vaaraole 1:1 kuju siis?
Sellest olen ma kuulnud, et näojooned püüti küll väga sarnaselt elus vaaraole teha, aga kas ka pikkus, laius jms.
Ethanolil ma tean, et kujul on õllekõht ees? Eksin?

Ehnatoni kohta on internetist palju pilte.
Ei väitnud eespool, et kogu Vanas-Egiptuses tehti 1:1 kujusid. Väitsin, et Ehnatoni ajal.


Mis Tutanhamoni koljusse puutub, siis see ei ole enam nii suur kui tema vanematel.



[Muudetud: 27-3-2010 Müstik]
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat