Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ebatavalised piklikud koljud.
#76
Ma olen selle Paracase kohta oma teada juba mitu korda öelnud, et see, nagu ka teised sealt leitud koljud on tüüpilised deformeerimise tulemused.

Kindlasti on paljudel tiibetlastel ja teisegi rahvuste esindajatel ebatavalise kujuga koljusid. Mõnel rahval võib seda ka teistest sagedamini esineda (geneetika).

Ju siis oli tiibetlastel, peruulastel ja agiptlastel vastav komme. Mingit ümberlükkamist pole siin vaja. Või...ee...mis teooriast sa üldse kõneled? Et neil võis olla mingi seos? No seda välistada ei saa - äkki tõesti oli. Pole see ju täiesti võimatu ja seda võimalust on juba ammu ka akadeemilisel tasandil kahtlustatud. Aga igasugused tulnukteooriad sellega seoses on küll ilmselged liialdused.
Vasta
#77
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Ma olen selle Paracase kohta oma teada juba mitu korda öelnud, et see, nagu ka teised sealt leitud koljud on tüüpilised deformeerimise tulemused.

Kindlasti on paljudel tiibetlastel ja teisegi rahvuste esindajatel ebatavalise kujuga koljusid. Mõnel rahval võib seda ka teistest sagedamini esineda (geneetika).

Ju siis oli tiibetlastel, peruulastel ja agiptlastel vastav komme. Mingit ümberlükkamist pole siin vaja. Või...ee...mis teooriast sa üldse kõneled? Et neil võis olla mingi seos? No seda välistada ei saa - äkki tõesti oli. Pole see ju täiesti võimatu ja seda võimalust on juba ammu ka akadeemilisel tasandil kahtlustatud. Aga igasugused tulnukteooriad sellega seoses on küll ilmselged liialdused.


Pole sa Paracase kolju deformeerumise kohta sõnagi seni öelnud. Eks too mõni link, kus on öeldud, et Paracase koljul on deformeerimise märke!
Mis tulnukteooriad?
Kogu aeg käib jutt lemuurlaste ja atlantide järeltulijatest ju!
Kindlasti on paljudel rahvastel ebatavalisi koljusid?
Ebatavaliis küll, aga jutt käib piklikest koljudest teema algusest peale ju.
Eks too siis mõni näide, kus on öeldud, et peale tiibeti, peruu ja egiptuse on kuskil veel leitud mõni piklik kolju!
Minu käest nõuad paar aastat juba: kus on näide? kus on link? Eks too mulle ka siis nüüd näiteid!
Niisama tühja ei maksa ka terve teema siin jahuda.

[Muudetud: 4-9-2009 Müstik]
Vasta
#78
http://strangeworldofmystery.blogspot.co...found.html
Palun väga, hakka nüüd lemuurlasi Siberisse paigutama palun.
Kas sa tunnistad nüüd oma teooria kokkukukkumist nagu lubasid ?


[Muudetud: 9-4-2009 Bret]
Vasta
#79
Tänud huvitava teabe eest!
See ainult laiendab minu teooriat, et iidsel ajal elasid omapärased piklike koljudega inimesed!

Tsiteerin Exubitorist Hiiglaste teemast:
Samad indiaanlaste pärimused räägivad ka seda, et neil aegadel kui nemad saabusid (see kuulus Ameerika "asutamine" üle Beringi väina siis) Ameerikasse, elas seal 2 peamist hõimu valgeid inimesi - punapead ja blondid. Nad ei olnud oma vahel küll sõjajalal, kuid hoidusid kiivalt teineteise piiridesse mitte minemast. Punapäid oli vähem ning neid peeti nõidadeks ja teadjameesteks, kuid järgnevad aastasajad ning just saabunud asiaatide parved suutsid neist mõlemast kogukonnast lahti saada.
See lõik seletab sulle lahti ka Lihavõtte saarel elanud blondid ja punapead.

Edasi palun tutvuda selle teemaga, kus arutletakse, et indiaanlased tulid Siberist.

http://para-web.org/viewthread.php?tid=3...1#pid65603
Vasta
#80
Miks on eri maailma paigus harrastatud imikute koljude deformeerimist? Miks on seda peetud ilusaks või mingil muul põhjusel kasulikuks?

Üks oletus oleks, et inimesed nägid mitmel pool maailma eri paigus piklike peadega tulnukaid ja tahtsid neile sarnaneda. Et tegu päris tulnukkolpadega oleks, seda ma ei usu hästi.

Teine oletus on seotud "Saja ahvi" teemas üleskerkinud Maakera infoväljaga. Keegi kunagi hakkas pidama piklikku kolpa heaks (kas tulnukate eeskujul või ilma). Või oli keegi selle "mõtte" sinna välja "istutanud", kust see siis mitmes maakera eri paigus ja eri aegadel "välja kaevati" (nt nähti unes, saadi nägemus või tuli lihtsalt mõte).

Muidugi, üksikute inimeste suuremat rändamist ei maksa ka välistada. Egiptlased võisisid Ameerikas käia küll, Heyerdal väidab seda. Kontaktid siberlastega on natuke raskemad uskuda, aga mitte võimatud.
Vasta
#81
Äkki oli hoopis nii, et niiviisi koljusid deformeerides (päris iidsed elanikud minu arvates olid algusest peale niisuguste koljudega) avanes neil nn "kolmas silm" paremini?
Statistilised keskmised silmad kuuluvad ilmselt Tiibeti rassile. Juba Nikolai Roerich oletas, et inimkond tekkis Tiibetis ja rändas sealt mööda maakera laiali. Armeenia rass on kõige lähemal tiibeti rassile.
Lõuna-Siberi rass on levinud Ameerikas (põhjast lõunasse), kus on transformeerunud atlandi rassiks (Põhja-Ameerika indiaanlased). Uus-Meremaalased tulid Lõuna-Ameerikast ja jõudsid Tiibetisse, ring sai täis.
Paapuad ja pügmeed on inimmetsikuse näiteks, aga nad võisid olla iidsetel aegadel täiesti arenenud. Samuti on veel teada, et inimeste bioväljad mõjutavad vastastikku üksteise väliseid tunnuseid.
Näiteks dr Tzjan sai kanamuna mõjutamisel pardipoja lestadega tibupoja.
Samal viisil melonkurgi ja pirnõuna jm. liike.
Vasta
#82
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Äkki oli hoopis nii, et niiviisi koljusid deformeerides (päris iidsed elanikud minu arvates olid algusest peale niisuguste koljudega) avanes neil nn "kolmas silm" paremini?

Tore teooria aga teadaoleva ajuanatoomia/füsioloogia seisukohast paikapidamatu. S.t. et niinimetatud kolmandat silma pole tuvastatud. Mis mudugi ei tähenda, et seda millalgi tulevikus ei tuvastata.....

Tsitaat:Algselt postitas MüstikNäiteks dr Tzjan sai kanamuna mõjutamisel pardipoja lestadega tibupoja.
Samal viisil melonkurgi ja pirnõuna jm. liike.

Cool! jällegi väide, mida on võimalik kontrollida. Seega palun viiteid!
Vasta
#83
Tsitaat:Algselt postitas Elderm
Kas kõik see kolju moonutamine ajule mingeid kahjustusi ei tekita?:S

Sattusin lõpuks lugema ka raamatut, kus juttu deformeeritud koljude fenomenist.
Selgub, et kogu maakeral harrastasid paljud rahvad kuni tänapäevani beebide kolju deformeerimist.
Tulemust oli võimalik näha alles aastate pärast: siis omas pea alates oimukohtadest torni kujuliselt üles kerkivat kuju. Ekstreemsetel juhtudel omandas kolp peaaegu, et kolmekordse kõrguse võrreldes normaalse arenguga.
Kolju deformeerimise fenomen on tuntud järgmistest kultuuridest:
* Vana-Egiptusest ja Ees-Aasiast
* Siberi tundratest ja kogu Ida-Aasiast
* nii Põhja-Kesk-kui Lõuna-Am-st, kus need võtted olid eriti käibel Andide kõrgkultuurides nagu näit. inkade juures
* Orinoco alalt tänapäeva Venezuelas. Kuulus saksa maadeuurija Alexander von Humbolt kirjeldas sealseid indiaanlaste suguharusid, kus laste juures kasutati võtteid normaalse koljukuju arengu takistamiseks. Ja seal tehakse seda veel tänapäevalgi.
* ka Aafrikast. Seal olid ja on eelkõige Kongo DV-s elavad mangbetud need, kes seda piinamist oma järeltulijate peal praktiseerivad.
* Kreeta saarel, aga ka Lapimaal deformeeriti koljuluud ja sama kehtib veel Hollandi ja Prantsusmaa Bretagne´i kohta. Ka Saksamaalt võib näiteid leida.

Miks nii aga on tehtud ja tehakse - see on senini selgusetu.
Nagu Tomgi eespool arvas, siis enamik arheolooge on ikka veel arvamusel, et koljude piklikuks pressimine oli vaid moeröögatus.

Nüüd üks meile lähedal asuv üllatus.
1970.a-te lõpus avastati Alam-Baieris Straubingiti linnas
uusehitise süvendi kaevamisel 5.saj. matmispaik. Kahes hauas leiti tavatult hästi säilinud kunstlikult deformeeritud kolbad. Mõlemad kuulusid naissoole. Arvatakse, et nad olid hunnide ülikud, sest kolba deformeerimine oli hunnide seas väga levinud.
Üldse on Baieri kandist leitud 12 kunstlikult vormitud kolpa.
Eranditult kõik olid surnud täisealisena, kuus neist küpses eas, üks oli jõudnud isegi raugaikka.
Nii, et siit siis vastus, et küllap see deformeerimine siis mingeid ajukahjustusi lastele ei tekitanud.
Aga ohtlik oli ta imikutele kindlasti.
Muuseas, need koljud asuvad praegu Münchenis Karolinenplatzil sealse obeliski läheduses asuvas kollaseks võõbatud vanalinna majakeses. Külastajatele see pole avatud ja puudub galeriide ja muuseumide nimekirjast. Kutsutakse riiklikuks antropoloogiliseks koguks.
Dr. P. Schröter arvab, et need peakuju muutmise protseduurid ei olnudki nii valulikud kui meie seda eeldame.
Lisan veel, et maailma suurim inimkolpade kollektsioon asub Tšiilis (üle 5000), millest paljudel on tüüpiline pikaks venitatud kuju. Kõige rohkem on neid avalikkusele suletud muuseumi keldrikorrusel.
Paistab aga, et kolba deformeerimise kultusele olid eeskujuks kusagilt maailmaruumi sügavusest planeedile tulnud olendid.
Ehk mõjutas see ka mingit ajuosa (näiteks selgeltnägemist), aga see on siiski ainult oletus siiani.
Lisalugemist:
http://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_...eformation
http://www.cassiopaea.org/cass/monster.htm
Vasta
#84
http://g.delfi.ee/images/pix/205x130/933...ba48fc.jpg

siin ka erilised kolbad Smile))
Vasta
#85
Nagu ka eelnevalt juba mainitud, piklik kolju oli ka üks maiade iluideaale (lisaks kõõrdsilmsusele ja tätoveeringutele). Nad uskusid, et jumalad lõid inimese maisist (kas keegi on lugenud teost "Popol Vuh?") ning arvatakse, et 'venitatud' laupa peeti ilusaks, sest see meenutab maisitõlvikut.

Teiste tsivilisatsioonide kohta ei oska midagi pakkuda. Praegu.
Vasta
#86
Kunagi oleks nagu lugenud,et tehti seda ikkagi ilu parast,et rohkem kotka moodi olla..?
Kuna kell on palju,siis linki hetkel otsima ei hakka,ehk homme.. kui meeles on.
Vasta
#87
...jah, võibolla hoopis kotka moodi? Me ei saa seda ilmselt kunagi teada, jääb üle vaid spekuleerida. Raamatus, mida ma lugesin, algaski lause nii: "Mõnede arvates..." seega pole see mingi teooria, vaid ainult oletus. Ise kaldusin selle variandi poole, olles tuttav nende loomislooga. Inimesed loodigi ju jumalate teenimiseks ja mais moodustas põhiosa maiade toidust, nii et kõlab loogiliselt. Aga jällegi, me ei saa 100% kindlad olla.

Katsun selle raamatu pealkirja välja uurida.
Vasta
#88
Tsitaat:Algselt postitas Müstik

Miks nii aga on tehtud ja tehakse - see on senini selgusetu.
Eks see ole valitseva klassi "kiiks", kes on alati püüdnud enda väljavalitust õigustada ja tõestada. Rahva turjal parasiteeriv "eliit" on igasugu jaburusi välja mõelnud. Kui tööd tegema ei pea, siis hakatakse varem või hiljem tegelema lollustega. See on nagu amen kirikus. Ka moe ja ilu nimel on end lausa ära tapetud. Jaapanis pandi tüdrukute jalg väikesesse kinga, et see ei kasvaks, samuti seoti rinnad kinni, et need lamedad oleksid. Euroopas tapeti end korsetiga. Sellised need inimesed kord juba on.

Arusaadav on ka see, miks kõik tundmatu kohe tulnukate kaela tahetakse ajada. See on põnev. Aga siiski tuleb tunnistada, et peale spekulatsioonide ja huvitavate videode ei ole meil tulnukate olemasolust mingeid tõendeid. Nagu ma olen ikka kirjutanud, siis on lausa uskumatu, et vaatamata kõigile oletatavatele tulnuka rassidele ja pidevale Maa külastamisele, ei ole meil nende tõestuseks mitte midagi. Kahjuks ka need "tulnukate kolbad" pole seni veel ametlikult ühegi tulnuka omaks kuulutatud.
Vasta
#89
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Alustaksin Ehnatonist ja Nefretitest. Kes Vana-Egiptust uurinud on, teab, et Ehnaton oli Egiptuse esimene vaarao, enne seda olid ainult kuningad...
[Muudetud: 1-9-2009 Müstik]

The ancient Egyptians did not refer to their Kings as Pharaohs. The word Pharaoh comes from the Greek language and was used by the Greeks and Hebrews to refer to the Kings of Egypt. Today, we also use the word Paraoh when referring to the kings of Egypt...

Kuidas järeldada siis et Ehnaton oli esimene vaarao. Ehnaton/Aknenaten/Ikhnaton/Amenhotep IV sai valitsejaks siis otsustas et tema on nüüdsest Vaarao mitte kuningas?...
Ma leian ikka igalpoolt et Menes/Narmer oli esimenePh34r2

Hakkas huvitama üleüldse kõik se teema niiet tahaks lihtsalt selgusele jõuda... tahaks nagu kõige algusest alustada vms...:SLaugh
Ja mis värk nende nimedega on? Miks neil nii palju erinevaid nimesid on? Erinevatest keeltest tõlgitud vms?

Okei igastahes ootan igasuguseid vastuseid vihjeid... ma ei tea.. isegi raamatu soovitusiLaughLaugh
Vasta
#90
Kõige algusest? Siis pead alustama Egiptuse jumalatest ja pooljumalatest.
Olen nende kohta kusagil ka varem kirjutanud, aga meenutuseks, et 3. saj. e.Kr. koostas egiptuse ülempreester M a n e t h o n 3. köitelise Egiptuse ajaloo, kus teatab, et 13 900 a-t kestnud jumalate (neterite) ja sellele järgnenud 11 025 a-t kestnud pooljumalate (uršude) valitsemisest Egiptuses, neid olnud 341.
Nende pooljumalate nimekiri (ei mäleta enam kas osaline või täielik) on täitsa internetis olemas.
Vikis nimetatakse Menest nii kuningaks kui vaaraoks, sest selle nimega ollakse juba harjunud, aga nad ise, need kuningad, ei nimetanud end sel ajal vaaraodeks. Vat selles ongi see konks.
Egiptuse kohta on palju erinevaid teemasid.
Palju on kirjutanud Vana-Egiptuse kohta siia Tutanhamon ja Arlich. Pane aga otsingusse Vana-Egiptus ja teemasid tuleb ette hulgem. Edu!

Raamatu soovitused:
"Vaaraode kroonika."
"Egiptus - Vaaraode maailm." Saab praegu Apollost jõulumüügiga kätte odavamalt. Enne oli 600.-, nüüd alla 300.-
http://www.apollo.ee/product.php/0118026
Vasta
#91
Ma ei tea kuidas teile aga mulle on juba pikka aega tundunud et nendel pikklikel pealuudel on lõualuud silmatorkavalt massiivsemad ja kuidagi robustsema ehitusega ...
Vasta
#92
Peruust leiti mumifitseeritud tulnukas! Või lihtsalt moonutatud inimkolju?

Kuigi spekulatsioonid "tulnuka koljust" näivad jällegi ennatlikena, on tegemist huvitava leiuga...
Vasta
#93
Tsiteerin:
"Pentsiku kujuga pea, mis on peaaegu sama pikk kui selle juurde kuuluv 50 cm pikkune keha, hämmeldab antropolooge. Tegemist on ühega kahest Peruu lõunaprovintsi Quispicanchi linnast Andahuaylillasest leitud inimsäilmete komplektist.

Luustikud avastas Peruu kaguosas tegutseva muuseumi Privado Ritos Andidos töötaja Renato Davila Riquelme, kelle kinnitusel on kolju silmakoopad palju suuremad kui normaalsetel inimestel, vahendab The Daily Mail."

On teada, et nii sealses kui paljudes teistes iidsetes kultuurides deformeeriti koljusid, küllap siis on seegi imikueas deformeeritud kolju, nii et jääb arusaamatuks miks see peaks antropolooge hämmeldama?
Samas sellest, et ka silmakoopad on palju suuremad, pole varasemate piklike koljudega leidude puhul nagu varem lugenud...

Huvitav on ka see lause:

"Davila Riquelme ütles, et kolm Hispaania ja Venemaa antropoloogi, kes saabusid möödunud nädalal muuseumisse leide uurima, jõudsid ühisele järeldusele, et tegemist pole inimolendiga ja tarvis on läbi viia põhjalikumaid uuringuid.

Ta lisas: „Ehkki hinnang oli pealiskaudne, on ilmne, et luustikule iseloomulikud jooned ei kattu ühegi tuntud etnilise rühma omadega maailmas.

Vasemasse silmakoopasse jäänud silmamuna-jäänused aitavad välja selgitada kolju omaniku geneetilist DNA-koodi — ning lõpetada vaidlused küsimuses, kas tegu on inimesega või mitte. "

Jäägem siis geneetiist koodi ootama...Üsna hiljaaegu leiti ju ka Aafrikast lausa tulnukate luukerede kalmistu...aga vaevalt me edasistest uuringutest teada saame...
Vasta
#94
Müstik, aga kuhu ülejäänud tekst jäi?
Või nopime lihtsalt omale sobiva välja?

Tegelik tõde võib peituda lihtsas riideribas…

Alternatiivne selgitus pentsikule avastusele on, et leitud kolju deformeeriti hõimuriituse käigus kunstlikult.
Rühmakuuluvust või ühiskondlikku staatust väljendav koljude pikendamise tava on vähemalt 9000 aastat vana.
Mitmete maailma hõimukultuuride (nt maiade, Põhja-Ameerika pärismaalaste ja Austraalia aborigeenide) hulgas viljeldud tavandilised koljumoonutused võib jagada kolme rühma: lamedad, ümmargused ja koonusekujulised.
Soovitud kuju saamiseks mähiti pea kõvasti riidega kinni. Kolju lamendamiseks kasutati kaht puutükki.
Reeglina viidi protseduur läbi väikelastel, kelle koljud on kõige kergemini vormitavad.
Lapse pea seoti riidega kinni umbes kuu aega pärast sündi ja jäeti surve alla umbes kuueks kuuks.

Allikas
Vasta
#95
Vaadake neid dokumentaale History Chanel'ist "Ancient Aliens", koguge infot ja seedige seda - ehk siis tekivad vähe avatumad ideed:
http://www.youtube.com/watch?v=vgJ7-R4Zpbk
Filmi 2. episoodis on ka pikemalt nondest deformeeritud koljudest juttu.
Vasta
#96
Piklikute koljude olemasolust on ammu teatud ja isegi paleontoloogia ringkondades teatekse nende olemasolust väga hästi. Aga peavoolu ajalugu ignoreerib pikliku koljuga inimeste? olemasolu totaalselt.
Ma olen neid kolju fotosid vaatanud päris palju ja mulle tundub,et ainult pelgalt faktiga,et emad seovad oma vastsündinu peale laua,et kolpa sundida kasvama piklikult. Ei ole siiski seletus kõigi nende koljude olemasolu ja laia leviku seletamiseks.
Üks oluline asi on veel, kui neid piklike koljusid vaadata siis on juba silmaga vaadates,selge,et
nende ajumaht on 2 kuni 2,5 korda suurem kui tänapäeva inimesel.
Samuti paneb mind imestama,miks pole tehtud nende piklike koljude järgi ühtegi rekonstruktsiooni,miks pole ka DNA analüüse läbi viidud?
Kas need koljud on üldse inimese omad või midagi hoopis kolmandat?
Vasta
#97
Mida norimist? Oli ju uudise tekstis selgelt öeldud, et kuigi selline kolju pikenamine on tuntud
nähtus siis antud kolju puhul see EI kehti ehk muud omadused - silmakoopad jt näitavad siiski
selgelt, et antud kolju EI kuulu ühelegi teada olevale etnilisele grupile.
Vasta
#98
Siin on video ka olemas, http://www.gentside.com/extraterrestre/u...30788.html
Vasta
#99
(22-11-2011, 15:35 )Müstik Kirjutas:
(21-11-2011, 22:27 )Päikeseinsener Kirjutas: Müstik, aga kuhu ülejäänud tekst jäi?
Või nopime lihtsalt omale sobiva välja?

Ei mõista sinu pahandamist!? Kogu teksti lingina tõi ju Nielander eelnevalt välja.
Tsiteerisin minu jaoks olulist ja ütlesin tsiteeringute järgi oma arvamuse.
Lihtsam oleks muidugi olnud üldse mitte tsiteerida, aga olen täheldanud, et vahel ei viitsita linki avada ja läbi lugeda või siis ei jää kõik artiklis öeldu inimestele meelde. Pidasin silmas ka seda, et aastate pärast ehk ise ei viitsi linki avada ja üle lugeda.

Müstik, miks sa arvad, et pahandasin? Sugugi mitte,
lihtsalt vihjasin, et kogu tekst on tsipa teine.

Kui kuskil ilmub Ufo video ja sellele järgneb loogiline
järeldus, siis on ju mõistlik, et ei panna siia ainult video
üles, vaid ka seletus.

Vasta
Vat seda sinu väljatoodud tsitaati ma ei pidanud seepärast vajalikuks, et alles postituses 83 kirjutasin pikalt deformeeritud koljude ajaloost.
Forte tõlgitud uudises ei olnud midagi näiteks deformeeritud koljuluudest, mida leitud Kreeta saarel, Lapimaal, Hollandis, Prantsusmaal ja Saksamaal. Ometi on ka nendelt maadelt piklikke koljuluid leitud.


Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat