Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veenus möödus päikesest - 08.06.2004
#1
Kella kaheni kestab päikesevarjutus, veenus möödub päikesest, kahjuks siin Tartus on taevas halli pilvi täis Sad

Kõik, kes saavad jälgida, tehke seda, ärge unustage tumendatud klaasi jne Smile

Natuke infot ka:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3784293.stm

edit: unustasin lisada, et viimati nähti taolist asja 122 aastat tagasi, igatahes tasub õhtul uudiseid vaadata Bleh


[Teadet on muutnud 9-6-2004 postitaja Tutanhamon]
Vasta
#2
Siin põhjapool on ka sumedad pilved. Ei näe siit midagi.
Vasta
#3
täiesti masendav kord mingi 120-e aasta jooksul ja just siis peab tulema paduvihma ning pilved tumedadSad

uudistest ma pakun, et ega eriti eestis ei olnud jällegi midagi näha nagu tavaliselt nendega on, millegipärast on alati siis pilvine või selline..... ma ikka väga oleksin seda täppi seal tahtnud näha, nüüd peab siis väljaspoole Euroopat minema, kui ma seda tahan näha enne oma surma ehk siis aastal 2012, 6. juunil Ameerikas...

tänane see kestab muidu 8:03 - 14:26 ma loodan, et läheks ilm järsku paremaks, aga vaevalt aga siiski selleks ajaks on veenus juba kuskil päikese ääres ning enam pole seda lahedat puntki sealSad
Vasta
#4
Njah. Ega siin Viljandi pool ka ilm kiita olnud. Aina sadas....
Vasta
#5
üheksakümnendate algul oli täielik päikese varjutus, aga seda ma ka ei näinud pilves ilma tõttu. Täitsa jama.
Väga huvitav, kui suure täpina ta siis näha on läbi tumeda klaasi, äkki ei olegi.

Pole siin nii väga midagi vaadata:

[Pilt: mercurytransit1_dantowitz.jpg]

Meil oli ta ilmselt rohkem keskel, aga vari on päikesega võrreldes ikka päris kleenuke.
Vasta
#6
Paide kandis on täna anult vihma sadanud ja taevas on pilves
Vasta
#7
Seda ei oleks ju näinud. Jube väike. Bleh
Vasta
#8
Täitsa jama.. Kärdla kohal olid pilved..
ja torm.?
Niisugune tunne, et igakord kui on taevast midagi vaadata, on Hiiumaa kohal pilved.
Asjad jäävad nägemata.
KUrb.
[Paranormaalne nähtus? Smile]
Vasta
#9
Terve Eesti jäi tänu ilmale ülivajalikust vaatepildist ilmaSad Selle täpi suurus pidi olema võrreldav 3mm diameeriga keraga, mida vaadelda 1m kauguselt. Iseenesest väga päha et ilm taas meile käru keeras.
Vasta
#10
Siin laiem valik eilsest varjutusest:
http://www.space.com/scienceastronomy/ve...40608.html
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Veenus freewingonboard 39 19,599 17-09-2020, 18:51
Viimane postitus: vasamasa
  10. kivi päikesest rha 32 10,113 01-11-2005, 12:34
Viimane postitus: Hallucigenia
  Kolm komeeti Maalt silmaga näha - 24.04.2004 Tutanhamon 3 3,075 21-04-2004, 10:14
Viimane postitus: Tutanhamon

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat