Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on elu mõte?
#26
Tsitaat:Algselt postitas zepac
Tsitaat:Algselt postitas cardinal
[size=-2] Aga kas on rohkem aega, et enesesse vaadata?

Ja välja surra?

Enesesse vaatamise eesmärk oleks uurida seda mida su hing/vaim vajab, et seda parandada, täiustada. Surm on vajalik elu osa ehk jah see on n.ö. motivaatoriks, et sa lihtsalt aega surnuks ei ootaks, vaid tegutseksid kiiremini. Ega keegi ei olegi öelnud, et surelikuks sündimine lihtne on, peabki raske olema aga see on privileegi mida tuleb kanda ja mida tuleb läbida, et õppida mida mitte surelik ei suudaks tihti mitme miljoni aasta jooksul. See on n.ö. vaade filosoofilises ja irratsionaalses vaatevinklis.
Vasta
#27
Seda teemat läbilugedes meenus mulle kõige rohkem Monty Python: Meaning Of Life - otsige ülesse ja vaadake ära Laugh
Vasta
#28
Raamatu The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (ka samanimeline film on tehtud) autor on kirjutanud oma loole sisse superarvuti Deep Thought. See arvuti kalkuleeris seitse ja pool miljonit aastat, et mis on elu mõte milleks on "42".
Vasta
#29
Tsitaat:Algselt postitas HUGOTH
Ja edasi areneda, selles viimases osas on inimene jäänud vanale tasemele.

Kindlasti pole kõik inimesed jäänud "vanale" tasemele.
Mõned arenevad rohkem, mõned vähem, mõned ei arene üldse.
Vasta
#30
Minu meelest ei sa sihukest küsimust üldse küsida, ses suhtes igal ühel on oma elu mõte, enda elu mõtest vast ei hakka räägima hetkel.
Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas Ghostcracker
Minu meelest ei sa sihukest küsimust üldse küsida, ses suhtes igal ühel on oma elu mõte, enda elu mõtest vast ei hakka räägima hetkel.

Arvan, et 15aastasel inimesel ei saagi mingit erilist ELU MÕTET olla. Ta ei ole veel "ennastki" leidnud.
Kõigepealt avasta iseennast! Või iseennast läbi TEISTE!?
Vasta
#32
Teatud võitlusstiili koolkonnad, treenivad ennast selleks, et surra. Sõna BUDOKAI tähendabki sõdalase teed.
Äkki on ka füüsilise elu eesmärk valmistuda suremiseks?
Ka Piiblis on kirjas, et surm tuleb, kui varas. Sa ei tea iial millal see juhtub.
Ja üldse Idamaades õpitakse tegema asju( tee serveerimine, puude istutamine jne.), igasugust tegevust tehakse nii nagu oleks see nende viimane tegevus siin füüsilises ELUS.
Järelikult Elu Mõte on: teha oma tegevusi, hetkes, nii hästi, kui võimalik. Lihtsamalt öelda Hingega.
Mis Teie sellest arvate?
Vasta
#33
Elu mõte - mõttele anda elu.

[Muudetud: 8-18-2009 mati11]

[Muudetud: 8-18-2009 mati11]
Vasta
#34
Muutus on elu ja elu on muutus.

[Muudetud: 8-18-2009 mati11]

[Muudetud: 8-18-2009 mati11]
Vasta
#35
Elu mõte ei ole kuhugi jõudmises, see on märkamises, et sa oled juba kohal, oled alati olnud.
Sa oled, ikka ja igavesti, puhta loomise hetkes.
Kogu rõõm on loomises, mitte selles, mis järgneb.
Seega on elu mõte luua ja oma loodut kogeda.

Sa oled tulnud sellesse ilma sellisel viisil sellel ajal ja selles kohas, et Tundma Saada, Kes Sa Oled - ning luua seda, Kes Sa Soovid Olla.
Selline on kogu elu eesmärk.
Elu on jätkuv ja lõputu taasloomise protsess.

Sul ei ole vaja kuhugi minna. Sul ei ole vaja midagi teha.
Sa ei pea olema keegi muu, kui ainult see, kes sa oled just praegu.
Sa oled teel eikuhugi.

Kui sa annad endale loa võtta oma teel vastu kõik, mis elul pakkuda on, siis avastad, et tal on pakkuda enam, kui sa iialgi kujutlenud oled.
Esimene asi, millest tuleb universumi puhul aru saada, on see, et ükski tingimus ei ole "hea" ega "halb". See lihtsalt on. Kõik on suhteline. Teiseks tuleb teada, et kõik tingimused on ajutised.
Miski ei püsi sama, kõik muutub. Mis moodi asi muutub, oleneb sinust.

Sa ei saa seda, mida palud ega või saada midagi, mida sa tahad. Seda sellepärast, et sinu palve ise on kinnitus millegi puudumisest ja sinu ütlemine, et sa tahad mõnd asja, toimib nii, et toob selle täpse kogemuse - tahtmise - sinu reaalsusesse.
Sestap ei ole õige palve saamapalve, vaid tänupalve.
Kui sa tänad ette selle eest, mida sa soovid kogeda oma reaalsuses, tunnistad sa seega, et see on olemas... tegelikkuses.

Universumis ei ole ohvreid, on ainult loojad.
Inimhinge eesmärgiks maa peal pole mitte õppida, vaid näidata kõike seda, mida ta juba teab.
Rakendada oma teadmisi ja luua ennast uuesti oma kogemuse läbi.
Sina ise oled oma reeglite tegija. Sina ise sead endale piirid ja sina ise otsustad, kui hästi sa oled toiminud.
Sa ei pea midagi tegema. Sul pole mingeid kohustusi. Ainult võimalus.
Ei ole midagi, mida sa ei suudaks olla; ei ole midagi, mida sa ei suudaks teha. Ei ole midagi, millest sa ilma peaksid olema.

Elu on looming, mitte avastus.
Sa ei ela igat päeva selleks, et avastada, mis sel sinu jaoks on, vaid selleks, et luua seda.
Sinu loomisvahendid on mõte, sõna ja tegu.
See, millest sa mõtled, kuid mida sa välja ei ütle, toimib ühel tasandil.
See, millest sa mõtled ja räägid, toimib teisel tasandil.
See, mida sa mõtled, räägid ja teed, avaldub sinu tegelikus elus.


On ainult üks moodus, kuidas midagi oma elus muuta. Sa pead muutma oma mõtet selle kohta.
Kujuta oma elu ette sellisena, nagu sa seda näha tahad - ja liigu selle poole.
Sul tuleb õppida jälgima oma mõtteid; mõtlema sellest, mida sa parajasti mõtled.
Kui mõni loominguaspekt sind ei rõõmusta, siis vali uuesti. Kutsu esile uus reaalsus.
Mõtle uus mõte. Ütle uus sõna. Tee uus asi.
Mõtle, kes sa tahad olla, mida teha ja omada. Mõtle sellest sageli, kuni see saab sulle täiesti selgeks. Siis, kui see on sulle täiesti selge, ära mõtle enam millestki muust.

Maailm on selline, nagu ta on, teie pärast ja teie valikute pärast, mida te olete teinud - või jätnud tegemata.
Sinu elu on selline, nagu ta on, sinu pärast ja sinu valikute pärast, mida sa oled teinud - või jätnud tegemata.

See, mida te teete teistele, teete te iseendale; mis te jätate teiste jaoks tegemata, jätate te tegemata iseenda jaoks; teiste valu on teie valu ning teiste rõõm on teie rõõm, ja kui te ütlete selle mingist osast lahti, siis ütlete te lahti iseenda ühest osast.



[Muudetud: 8-22-2009 ayyu]
Vasta
#36
Kõik inimolendite teod põhinevad kas armastusel või hirmul.
Hirm mähib meie kehad riietesse, armastus lubab meil seista alasti.
Hirm klammerdub kõige külge, mis meil on, armastus annab kõik ära.
Hirm hoiab kõvasti kinni, armastus laseb minna.
Hirm tekitab viha, armastus vaigistab.
Hirm ründab, armastus lepitab.
Iga inimmõte, sõna või tegu põhineb emmal-kummal emotsioonil. Selles suhtes ei ole valikut, sest pole midagi muud, mille vahel valida. Aga nende kahe vahel on meil vaba valik.


Sa ei tohiks teha oma armastusest liimi, vaid pigem tee sellest magnet, mis esmalt tõmbab ligi, siis keerab ringi ja tõrjub eemale, et nood, kes on ligi tõmmatud, ei hakkaks uskuma, nagu peaksid nad ellujäämiseks sinu külge kleepuma.
Miski ei saa tõest kaugemal olla. Miski ei saa teisele inimesele hukatuslikum olla.
Las sinu armastus tõukab sulle kallid inimesed maailma ja laseb neil täielikult kogeda seda, kes nad on. Sellega näitad sa tõelist armastust.

Suhte eesmärk on otsustada, missugust osa endast sa tahaksid välja näidata, mitte missugust osa teisest sa saaksid vangistada ja hoida.
Keskendumine teisele - teisest kramplikult kinnihoidmine - ongi see, mis põhjustab suhete purunemise. Kellegi vajamine on kiireim viis suhte surmamiseks.

Sinu suhetes valitseva segaduse põhjus peitub selles, et sa püüad alati ära arvata, mida teine inimene tahab ning mida teised inimesed tahavad, selle asemel et selgitada, mida sina tõeliselt soovid.

Kui sa ei suuda armastada iseennast, ei suuda sa armastada ka teist inimest. Paljud inimesed teevad selle vea, et otsivad armastust enese vastu armastusest teise vastu. Nad astuvad suhtesse lootusega ennast leida, aga hoopis kaotavad enda.
Iga suhtes osaleja muretsegu ainult oma Mina pärast, mitte teise Mina pärast.
Kõige armastavam inimene on see, kes keskendub oma Minale.
Sinu kõige esimene suhe olgu alati iseendaga.

Alusta sellest, et räägi endale tõtt iseendast. Seejärel räägi endale tõtt teisest.
Seejärel räägi teisele tõtt iseendast. Seejärel räägi teisele tõtt temast endast.
Lõpuks räägi kõikidele tõtt kõigest.
Tõde annab sulle vabaduse.

Aega ei ole olemas. Kõik asjad toimuvad korraga, kõik sündmused leiavad aset samaaegselt.
Sina oled see, kes liigub, mitte aeg. Aeg ei liigu. On ainult Üks Hetk.
Kõik, mis kunagi on aset leidnud ja mis kunagi aset leidma hakkab, see leiab aset praegu.



[Muudetud: 8-22-2009 ayyu]
Vasta
#37
Elu mõte on orjata reptiile ja "grey" ufo-rasse, kes on selle 3-mõõtmelise dimensiooni planeedi elanikkonna meeled ja vaimse arengu oma kontrolli alla surunud, kes toituvad meie energiatest ja meie negatiivsetest tunnetest wink Ülim kontroll on nende jaoks elu mõte.

(ärge kõike kohe uskuge)


Vasta
#38
Elu on imelik. Inimesed, kellel on käed, jalad terved, silmad ja kõrvad jne terved, aga sellest hoolimata vinguvad ja virisevad ja ei ole millegagi rahul. See video peaks neile kohustuslik olema.

http://www.youtube.com/watch?v=v4uG2kSdd...r_embedded
Vasta
#39
novot... mina ka olen sellele viimasel ajal mõelnud. mis on üldse kogu selle elu mõte siin suurel maakeral. mille jaoks on vaja meid väikseid olendeid. milline see üllam eesmärk siis on, sest niikuinii tulevad katastroofid jms. minu hetkeline arvamus on see, et mingit põhjust pole, me lihtsalt tekkisime ja oleme. kellelegi lihtsalt ei meeldi see, et me põhjuseta elame, selle otsivadki elu mõtet.
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas Paragirl
novot... mina ka olen sellele viimasel ajal mõelnud. mis on üldse kogu selle elu mõte siin suurel maakeral. mille jaoks on vaja meid väikseid olendeid. milline see üllam eesmärk siis on, sest niikuinii tulevad katastroofid jms. minu hetkeline arvamus on see, et mingit põhjust pole, me lihtsalt tekkisime ja oleme. kellelegi lihtsalt ei meeldi see, et me põhjuseta elame, selle otsivadki elu mõtet.

Nojah, ma austan sinu arvamust, aga soovitan sul see teema läbi lugeda!
Vasta
#41
Tere rahvas.
Kunagi juhtusin lugema ühte raamatut. Selle tõlgenduse järgi on asjad niiviisi, et igal inimesel on hing.
Hinge ülesanne on omandada igasuguseid ja kõikvõimalikke kogemusi läbi erinevate elude. Kogemuste omandamiseks
on siis materjaalne keha ja elu mida elatakse. Sünnitakse kõikvõimalikesse rollidesse. Omandada tuleb kõik kogemused, mida planeedil Maa on võimalik saada. Ühes elus oled röövel ja lõpetad ristil, teises tavaline põlluharija. Läbi tuleb teha nii kuninga kui orja elud. Lõpptulemuseks pärast tohutut hulka erinevaid elusid on hing omandanud kõik kogemused mis võimalik.
Aeg on jälle suhteline. Selles elus omandad kogemusi praeguses ajas, aga kui on puudu egiptuse kiviraiduri omad, siis järgmisena satud sinna elama. Edasi peale Maa.elude tulid uued kohad kus areneda , aga lõpuks ühinesid üksikud täiuslikud hinged suurde ühisteadevusse. Oli see teooria mis ta oli, aga pluss oli selles, et ta lõppkokkuvõttes tekitas optimismi ja ei jätnud eriti vastuseta küsimusi. Mõnus lugemine.
Vasta
#42
Mis raamatuga tegu oli?
Vasta
#43
Ma täpselt ei mäleta, umbes ,,Michaeli päevikud.. või Michaeli pihtimused,,,
Autorit polnudki, sest väidetavalt oli tegu vaimult saadud informatsiooniga, mille grupp inimesi raamatuks tegi.
Vasta
#44
KrayonFänn

copy:
Kogenum liige
Mis raamatuga tegu oli?
Kui inimene räägib jumalaga, on see palve! Kui aga jumal räägib inimesega, on see skisofreenia?

...sry, oled mõttetu tüüp

Kui Sul teistele midagi öelda pole, ela end mujal välja. Vaatasin Su viimased 20 postitust läbi ja peale kusagilt laenatud mõttetu fraasi "Kui inimene räägib jumalaga, on see palve! Kui aga jumal räägib inimesega, on see skisofreenia?" miskit tarka ei leidnud

ära võta isiklikult, arenda end ja Sa näed, kui mitmekesine on maailm tegelikult

Parimat ... Valgust ja Rahu,

soovib iitt

Vasta
#45
Tsitaat:Algselt postitas ayyu
Tsitaat:Algselt postitas Ghostcracker
Minu meelest ei sa sihukest küsimust üldse küsida, ses suhtes igal ühel on oma elu mõte, enda elu mõtest vast ei hakka räägima hetkel.

Arvan, et 15aastasel inimesel ei saagi mingit erilist ELU MÕTET olla. Ta ei ole veel "ennastki" leidnud.
Kõigepealt avasta iseennast! Või iseennast läbi TEISTE!?

Ei saa kuidagi nõustuda selle väitega, et 15-aastasel inimesel ei saa erilist elu mõtet olla. Kuidas ei saa? Kes oled sina, et hinnata, kui eriline on konkreetse inimese elumõte. See on ju täiesti subjektiivne! Ning elumõtted võivadki olla elu erinevatel etappidel täiesti erinevad, vastavalt inimese kogutud teadmistele ja kogemustele. Või kuidas?

Tasub järele mõelda, miks tark Buddha ütles kord, et elu mõte on, mitte elu mõtte üle järele mõelda.

Tõid siia välja veel terve rea lauseid mõtte jõust ja loomisest. Kas võiksid välja tuua allika?
Vasta
#46
Tulles jälle selle Michaeli teooria juurde, siis algab kogemuste omandamine juba sünnist saadik, võibolla isegi enne.
Kolmeaastane laps ju omandab kogemuse mismoodi lõhnab lill või mis maitse on liivaö.
Vasta
#47
Tsitaat:Algselt postitas KrayonFänn
Tsitaat:Algselt postitas Paragirl
novot... mina ka olen sellele viimasel ajal mõelnud. mis on üldse kogu selle elu mõte siin suurel maakeral. mille jaoks on vaja meid väikseid olendeid. milline see üllam eesmärk siis on, sest niikuinii tulevad katastroofid jms. minu hetkeline arvamus on see, et mingit põhjust pole, me lihtsalt tekkisime ja oleme. kellelegi lihtsalt ei meeldi see, et me põhjuseta elame, selle otsivadki elu mõtet.

Nojah, ma austan sinu arvamust, aga soovitan sul see teema läbi lugeda!

Selline suhtumine teiste arvamuste pooldajatesse/avaldajatesse tekitab sulle endale kõige rohkem kahju, sellega kutsud sa ligi samasugust suhtumist ka endasse... Teema on ju püstitatud küsimusega, mis on elu mõte ja Paragirl avaldas puhtalt oma arvamust.
Vasta
#48
Tsitaat:Algselt postitas iitt
KrayonFänn

copy:
Kogenum liige
Mis raamatuga tegu oli?
Kui inimene räägib jumalaga, on see palve! Kui aga jumal räägib inimesega, on see skisofreenia?

...sry, oled mõttetu tüüp

Kui Sul teistele midagi öelda pole, ela end mujal välja. Vaatasin Su viimased 20 postitust läbi ja peale kusagilt laenatud mõttetu fraasi "Kui inimene räägib jumalaga, on see palve! Kui aga jumal räägib inimesega, on see skisofreenia?" miskit tarka ei leidnud

ära võta isiklikult, arenda end ja Sa näed, kui mitmekesine on maailm tegelikult

Parimat ... Valgust ja Rahu,

soovib iitt

Tänan, et oma arvamust avaldasid!
Head maailma mitmekesisuse avastamist sullegi! Vaatasin ka sinu postid läbi ja kahetsusega pean tunnistama, et pärle veel ei leidnud.

Valgust ja rahu!


Vasta
#49
Tsitaat:Algselt postitas Ülane
Selline suhtumine teiste arvamuste pooldajatesse/avaldajatesse tekitab sulle endale kõige rohkem kahju, sellega kutsud sa ligi samasugust suhtumist ka endasse... Teema on ju püstitatud küsimusega, mis on elu mõte ja Paragirl avaldas puhtalt oma arvamust.

Rahu, ainult rahu! Olen täiesti nõus, et ta enda arvamust avaldas ja ma ka kirjutasin, et austan tema arvamust! Tähenärijaks ei ole ka vaja hakata.
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas unclekomm
Tulles jälle selle Michaeli teooria juurde, siis algab kogemuste omandamine juba sünnist saadik, võibolla isegi enne.
Kolmeaastane laps ju omandab kogemuse mismoodi lõhnab lill või mis maitse on liivaö.

Selle raamatu pealkiri on "Michaeli sõnumid" (kokku on 3 raamatut). Ja selles raamatus põhimõtteliselt antakse edasi mõtet, et elu mõte on elada elu (keskenduda elu kogemisele) ja seeläbi areneda.

Ühest filmist sain hea näite (hetkel ei meenu filmi pealkiri), et mis vahe on teadmistel ja kogemustel (kuigi ka teadmised saabuvad läbi kogemuste). Ning seal oli toodud selline näide, et poisike on küll palju lugenud ja pilte vaadanud, kuid vanem meesterahvas on päriselt selles kirikus viibinud, mille kohta poiss teab võib-olla rohkemgi fakte, aga vanem mees teab ka seda, kuidas seal lõhnab... lõhna ei saa kogeda läbi kellegi teise kirjelduse. Ja nii on tohutult paljude asjadega elus.

Mida annab juurde lõhna teadmine (kogemus)? Sellele küsimuse üle võiks sügavamalt mõelda. Mina olen jõudnud arusaamiseni, et elu mõte on tõepoolest elu ennast kogeda.
Ja miks elul on selline mõte, selle kohta avaldas arvamust siis (minu hetke arusaamiste järgi) ka Buddha.

Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis teeb inimesest inimese? z3r0 c001 107 25,891 29-02-2020, 17:35
Viimane postitus: Minaelan
  DNA on midagi enamat kui lihtsalt lineaarne kood, mis juhib Ceasar 53 24,781 25-11-2019, 05:12
Viimane postitus: Tyto Alba
  Mis on õnn? hulkuv hing 47 9,276 28-04-2019, 17:34
Viimane postitus: Naut
  Oled see, mis muusikat kuulad Ancestries 94 32,388 15-11-2018, 04:06
Viimane postitus: hulkuv hing
  Mis on sensitiivsus? tulekera 17 10,612 22-09-2015, 17:59
Viimane postitus: Müstik
  Mis värvi on see kuulsust kogunud kleit levis 14 8,928 17-05-2015, 14:40
Viimane postitus: levis
  Kas sõltumatu elu on võimalik? SaintElizabeth7 10 4,632 25-11-2014, 17:54
Viimane postitus: Veli Joonatan
  5 psühholoogiatesti, mis näitavad, et inimkond on hukule määratud Celtic 20 10,334 06-09-2013, 06:19
Viimane postitus: Minaelan
  Teooria elu mõttest ja inimeseks olemisest lahendused 36 16,114 07-06-2011, 16:03
Viimane postitus: lahendused
  Mis juhtus mu sõbraga? luise 2 1,895 05-03-2011, 19:21
Viimane postitus: luise

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat