Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mis on elu mõte?
Autor Sõnum
ayyu
Bännitud

14-08-2009 20:26
Postitus: #1
Mis on elu mõte?
Kuna kõik siin Para`s on kõiketeadjad, tahan esitada küsimuse; MIS ON ELU MÕTE?
Tark BUDDHA ütles kord; "Elu Mõte on, mitte elu mõtte üle järele mõelda."
Mida Teie arvate? On see Illusioon?

Muutus: Pealkirja ei kirjutata läbivate suurte tähtedega. Sinu tehtud teema ei ole kuidagi tähtsam.

[Muudetud: 15-8-09 Thorondor]

olen see, kes ma olen.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Jõhvikas
Veteran

14-08-2009 20:36
Postitus: #2

Elu mõte?
Minu arvates on elu mõte elada nii, et sind ümbritsev elu ellu jääks.
ayyu
Bännitud

14-08-2009 20:48
Postitus: #3

Kallid Sõbrad, Elu Mõte ei peitu kindlasti Rahas.
Raha ei tohi TEENIDA.
Raha peab Sind TEENIMA.
See on Siin Elus Väga Tähtis!

olen see, kes ma olen.
Jõhvikas
Veteran

14-08-2009 20:49
Postitus: #4

Ei tea, aga pigem usun, et ta ei valetanud. Virgunud Buddha sai elust hoopis teistmoodi aru kui näiteks tavainimene omas tarkuses. Minule isiklikult meeldib küll aeg-ajalt elu mõtte üle mõtiskleda. Aga mina ei ole ka kaugeltki virgunud ja ei saa sellest Buddha ütlusest ka sellepärast aru.

Aga mis asi on illusioon? Kas elu mõte? Kindlasti mitte, see ei ole illusioon.
Jõhvikas
Veteran

14-08-2009 21:02
Postitus: #5

Krayon on ütelnud: "Alati on olemas plaan. Plaan, mille teie loonud ja paika pannud olete. See ei ole niisugune lineaarne plaan, mille te ise kokku panna võiksite, vaid see on kvantum plaan, mis on lineaarse pealispinna kohale asetatud. Nii on teil võimalik seda paremini mõista, kuid tõsiasi on see, et kõik või osa sellest, on võimalik teostada ühe korraga."

Plaan = elu mõte
mulk2003
Vana kala

14-08-2009 21:02
Postitus: #6

Tsitaat:Algselt postitas ayyu
Kallis KrayonFänn, kas Buddha valetas ?

Budda avaldas lihtsalt oma arvamust.

Aga elu mõte on mõnes mõttes nagu UFO - paljud otsivad, mõned usuvad et on selle leidnud ja siis tuleb keegi ja lükkab selle arvamuse ümber. Kui elu mõte oleks üheselt defineeritav, siis oleksime ühe teaduse võrra - filosoofia- vaesemad.

Das ist gerade zeit pizdets zu sagen...
Aerling
Veteran

14-08-2009 21:16
Postitus: #7

Praegu arvan ma, et elu mõte on luua elu (ja mitte ainult elu ). Elusorganismid (kaasa arvatud inimkeha ) eraldvad teatavasti energiat. See energia ühineb üleüldise energiavooga mis on KÕIGE olemasoleva aluseks. See energia annab tõuke ELUle ( ja mitte ainult ). Seega arvan, et jumal on meis ja meie oleme jumalas ning kõik on üksteisega seotud üleüldise ja järjepideva loomisprotsessiga.

Selline mõte tuli siis Smile

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Müstik
Shambalas

14-08-2009 21:22
Postitus: #8

Elu mõte on elus eneses.

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
Nazz
Veteran

14-08-2009 21:30
Postitus: #9

Üks minu sõpradest kunagi ütles elu mõtte kohta:" Ükskõik mida me ka elus ei teeks, jõuame kunagi ikka välja selleni, et me tahame reprodutseeruda."

[Muudetud: 8-14-2009 Nazz]
Nielander
Questioning Everything

14-08-2009 22:14
Postitus: #10

http://www.youtube.com/watch?v=O2QJvc_Sx...re=related

Minuarust tuleks enne taolise küsimuse esitamist teha selgeks, mis asi on üldse elu....ehk...elu on iseteadlik eluta aine, mis suudab ennast süstemaatiliselt reprodutseerida...või...elu on see, mida elusad organismid tunnetavad...või...elu on rakud ja valgud, aminohapped ja DNA....või...elu on teadvus...või...poeetiliselt panduna armastus...

Põhimõtteliselt on elu nii eluliselt paljutähenduslik, kuna meie oleme elus...elutu mateeria ei mõtiskle ju elu mõtte(või elutu mõtte üle) üle - muidugi seda ta ei suudagi(kuigi tegelikult suudab, kuna me koosneme elutust ainest), kuid me ei saa kuidagi enda hetkelist elusolemist muuta tähtsamaks või mõtekamaks, kuivõrd miski muu seda ei ole...võiks ju fantaseerida, et elutu aine ja elusa aine kõrval on veel muidki mateeria ja energia olekuid, kuigi nende ettekujutamine oleks samahea kui kujutada ette olematut värvi...

Isiklikult arvan, et elu olemus on ületähtsustatud; sellele lausa omistatud mingisugune teenimatu suursugusus...
Mina jõuaksin arvamusele, et elul ei olegi mingit mõtet(st. eesmärki), kuna elul endal ei ole mõtet(st. tähtsust)...isegi kui "elu" leviks üle kogu universumi - lausa niivõrd, et "elutut" ei säilikski, poleks tal ikka tähtsust, kuna mikroskoobiga piisavalt sügavale vaadates polegi sellist asja olemaski kui seda on elu...

Loodan, et mitte väga segane ei tulnud...

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it."
― Aristoteles
Müstik
Shambalas

14-08-2009 22:35
Postitus: #11

Tsitaat:Algselt postitas ayyu
See on Väga Loll mõte, nii Targa Foorumi kasutajana. Aga , mis seal ikka, Me kõik oleme lollid!

Elu mõte on elus eneses - see ei tähenda, et ainult selles maises elus, vaid igavikulises elus!
Ja seda ütles üks väga tark filosoof.
Lisaks sellele tuleb enda jaoks enne selgeks teha, mis üldse on elu kui niisugune!

Maailm on täis lahendamata mõistatusi ja mõned neist on veel saladuslikumad, kui üldse osatakse ette kujutada.
mulk2003
Vana kala

14-08-2009 23:32
Postitus: #12

Jah pigem mõte saaks olla igavikulises elus. Muidu on lihtsalt olemise alalhoidmine - sigimine ja söömine ja .....

Das ist gerade zeit pizdets zu sagen...
zepac
Veteran

15-08-2009 11:42
Postitus: #13

Elu mõte? Sama, mis kõigil imetajatel - süüa, paljuneda ning uutele põlvkondadele ruumi teha, ehk maha surra.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
Jõhvikas
Veteran

15-08-2009 11:53
Postitus: #14

Vaadake elu pisut laiemalt. Elu mõte ei ole päris kindlasti siin ainult sigida ja siis surra. Me oleme looduse osad ja päris kindlasti oleme me siin, et elu/ loodust tasakaalustada. Sealt edasi võib hakata elu mõtte üle mõtteid mõlgutama.
zepac
Veteran

15-08-2009 12:04
Postitus: #15

Olen seda elu piisavalt laialt näinud arusaamaks, et elu mõte on sigimine ning surm.

Siia käib eriti deep mõte või kellegi kunagi elanud prontosauruse mõte, millel puudub tänapäeval igasugune aeg ja/või koht.
NelliN2
keegi

15-08-2009 13:07
Postitus: #16

Elu edasiviivaks jõuks on sugutung ja surmahirm. Freud vist ütles nii. Elu mõte pidi 42 olemaBleh ja seda ütles Douglas Adams. Kui ei usu vaadake ta Pöidlaküüdi käsiraamatut...
VironShaman
Kui võtaks ja müristaks

15-08-2009 13:22
Postitus: #17

Terved sugupõlved elavad ainult selleks, et ühes sünnis on inimese viimane kehastus siin ja ta lahkub vaikselt, ilma trummide ja pasunateta, jäädes kadunuks, sest kogu keha muutub hetkega tuleks ja ta on jälle tervik, mitte eri sündidesse ajas laiali paisatud.
Aga selleks peab ta olema sündinud mehena, ta ei tohi armastada füüsiliselt naisi ja ta ei tohi olla rahaga seotud, rikas ei pääse minema.
Thorondor
Administraator

15-08-2009 15:34
Postitus: #18

Tsitaat:Algselt postitas zepac
Olen seda elu piisavalt laialt näinud arusaamaks, et elu mõte on sigimine ning surm.
Mis selle mõte on? Või miks see hea on. Kui see ei oleks kuidagi kasulik, siis seda poleks. Või on see täiesti suvaline juhus?
Albion
Tavaliige

15-08-2009 15:49
Postitus: #19

Tsiteeriks siinkohal Sven Grünbergi sõnu:

"Kõige olulisem on teadvuse arendamine ja muutmine. Miks on see kõige olulisem? Aga sellepärast, et inimene peab ennast arendama."

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=341951
zepac
Veteran

16-08-2009 18:17
Postitus: #20

Tsitaat:Algselt postitas Albion
Tsiteeriks siinkohal Sven Grünbergi sõnu:

"Kõige olulisem on teadvuse arendamine ja muutmine. Miks on see kõige olulisem? Aga sellepärast, et inimene peab ennast arendama."

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=341951

Kui me hakkame Õhtulehest teadusartikleid tsiteerima, siis ma ei tea...

cardinal
Uustulnukas

16-08-2009 20:04
Postitus: #21

Minu arust on Sven Grünbergi tsitaat ""Kõige olulisem on teadvuse arendamine ja muutmine." tabavam kui siiani öeldu, et elu mõte on sugutung ja söömine.

Kui uskuda "igavesti" elavat vaimu, siis tunduvalt olulisem oleks seda vaimu arendada kui lihtsalt oma primitiivsetele intstinktidele vaba voli anda. Kas sa sureksid rahulikumana siis kui tead, et ei ole midagi väärtusliku teinud või kui saad rahulikult hingata ja mõelda, et vat see oli elu ja mida kõike ma selle aja jooksul olen kogenud. Ehk siis surres oled kogemuse võrra rikkam.

Ma kujutan ette, et sadu aastaid tagasi elati selleks, et sigida, süüa ja surra. Need saavad olla elu osad aga mitte elu mõtted. Nüüd peaksid taolised väärtused olema muutunud ja inimestel olema rohkem aega eneste jaoks. Aga kas on rohkem aega, et enesesse vaadata?

[Muudetud: 8-16-2009 cardinal]
zepac
Veteran

16-08-2009 20:17
Postitus: #22

Tsitaat:Algselt postitas cardinal
Minu arust on Sven Grünbergi tsitaat ""Kõige olulisem on teadvuse arendamine ja muutmine." tabavam kui siiani öeldu, et elu mõte on sugutung ja söömine. Kui uskuda "igavesti" elavat vaimu, siis tunduvalt olulisem oleks seda vaimu arendada kui lihtsalt oma primitiivsetele intstinktidele vaba voli anda. Kas sa sureksid rahulikumana siis kui tead, et ei ole midagi väärtusliku teinud või kui saad rahulikult hingata ja mõelda, et vat see oli elu ja mida kõike ma selle aja jooksul olen kogenud. Ehk siis surres oled kogemuse võrra rikkam. Ma kujutan ette, et sadu aastaid tagasi elati selleks, et sigida, süüa ja surra. Need saavad olla elu osad aga mitte elu mõtted. Nüüd peaksid taolised väärtused olema muutunud ja inimestel olema rohkem aega eneste jaoks. Aga kas on rohkem aega, et enesesse vaadata?

Ja välja surra?

HUGOTH
Veteran

16-08-2009 20:28
Postitus: #23

Ja edasi areneda, selles viimases osas on inimene jäänud vanale tasemele.
villu
Vana kala

16-08-2009 20:28
Postitus: #24

..."et ei oleks piinavalt valus sihitult elatud aastate pärast"....

Pavel Kortšagin

Oluline on silmale nähtamatu.

Antoine de Saint-Exupèry
Janika
Uustulnukas

16-08-2009 20:34
Postitus: #25

aga kas me elame ikka nn sihitult,igal meie eluhetkel on oma eesmärk
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Mis tunne on olla mõte? wicked 3 1,628 21-11-2009 10:39
Viimane postitus: alar

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog