•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 4 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atlantis leitud?
#26
Väide et antartika jääalust kihti pole uuritud on vale. Antartika asub teadaolevalt kahel eraldi saarel või mäe tipul. Nii ka Atlantis.
Jääkihi alt on ka leitud (puurimiste teel) et seal voolas kunagi mingi jõgi, mis tähendab et see ei asunud mitte seal kus ta praegu asub vaid kuskil soojemas kliimas.
Vasta
#27
Tsitaat:Esialgne postitaja alri
Väide et antartika jääalust kihti pole uuritud on vale. Antartika asub teadaolevalt kahel eraldi saarel või mäe tipul. Nii ka Atlantis.
Jääkihi alt on ka leitud (puurimiste teel) et seal voolas kunagi mingi jõgi, mis tähendab et see ei asunud mitte seal kus ta praegu asub vaid kuskil soojemas kliimas.

hmm, seda ta tegi täiest kindlalt, sest laamad ju liiguvad Laugh

aga vb oli atlantise rahvas hoopis neandertaalased, sest nende aju maht oli suurem kui inimesel... peale selle nad surid ju välja mingi 30 000 - 40 000 aastat tagasi, väidetavalt on ju egiptuse püramiidid umbes samal ajal ehitatud...
Vasta
#28
Tegelikult on 30-40000 aastat eKr siiski natuke ebareaalne ajavahemik minu arvates Giza püramiidide ehitamise ajaks. Ma ei välista, et tol ajal võis kasvõi Atlantise rahvas ehitada suuri püramiide ja muid ehitisi, kuid Giza on siiski viimase 12000 aasta ehitis..

Kahju, et Atlantis jääga kattus, mine sa tea, mida kõike võis sealt veel leida..
Vasta
#29
Atlantist pole võimalik kunagi leida... sest kunagise suurtsivilisatsiooni jäänused laiuvad Gobi kõrbe all...

vihjeks ütleks vaid et Suur Veeuputus, Atlantis, Maakoore liikumine, Heraklese sambad ning Agharta kadunud maailmad on kõik omavahel seotud.
Vasta
#30
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
Atlantist pole võimalik kunagi leida... sest kunagise suurtsivilisatsiooni jäänused laiuvad Gobi kõrbe all...

vihjeks ütleks vaid et Suur Veeuputus, Atlantis, Maakoore liikumine, Heraklese sambad ning Agharta kadunud maailmad on kõik omavahel seotud.
Just sinu ütlus näitab et on võimalik leida tuleb vaid teada kust otsida.

[Teadet on muutnud 12-5-2004 postitaja alri]
Vasta
#31
On ka veel selline hüpotees pakutud:
Atlantis on ikka veel olemas, kuid teisel võnkesagedusel... nagu on raadiol nupp, millest häälestada raadiojaamale... on ka maakeral ja yldse kogu universumil erinevad sagedused. Mingi iidse kataklüsmi tagajärjel olevat atlantise sagedus muutunud ja meile tajumatuks muutunud.
Vasta
#32
noo pigeb pidasin siiski silmas rohkem avalikustamist kuna... vee alla on ju meil võimalik minna eksole... samas otsitakse Atlantist kõikjalt meredest... miks mitte maa alt?

Väide kreeklased ei purjetanud teispool heraklese sambaid kus pidi asuma atlantise saar... vastab tõele. nad ei purjetanudki läände... hoopiski itta. kuna heraklese sambad asusid hoopis musta mere suudmes. seal senimaani linn nimega Herakleitos.

minu teooria on et praeguse sise-aasia kohal laius kunagi ookean... kuskil 10000 ema kui jääaeg hakkas läbi saama tõusis järsult veetase maailmameredes mis põhjustas maakoore liikumist.

praegune venemaa mis tol ajal vabanes raskest jääkoormast sõna otseses mõttes sõitis sisse aasiale. siit ka himaalaja ida-lääne suunalised mäekurrud.
olen näinud palju kaarte kunagisest aasiast... kas teate et vana-kreeka kaartidel on kaspia meri ühenduses maailmamerega? nüüd teate...

igatahes... palju on räägitud mongoolias asuvatest Agharta kadunud maailma elanikest kes elavad maa all koobastes... sinna on rajatud ka linn Agharta mis väidetakse olevat budismi keskuseks.
Sinna on kogutud kõik maailma teadmised...

Ühesõnaga... Atlantislased kui kõrgtsivilisatsiooni esindajad oskasid ette näha seda looduskatastroofi ning põgenesid... kes ameerikamaale kes aasiasse.
Ameerikamaal rajati teadagi mis tsivilisatsioonid... aasias aga neil nii kergelt ei läinud.
Teadupärast olid aasias levinud rändhõimud (kunagise pärsia aladelt väljarännanud) kes olid üpris ebasõbralikud ning ei suhtunud uustulnukatesse kuigi sõbralikult. Nii ei jäänudki atlantislastel muud üle kui põgeneda maa alla... kus siis rajatigi Agharta.
Vasta
#33
Ma pakuks samaväärilise versiooni, mida olen siin juba ka mitmeid kordi rääkinud, kuid räägin alati hea meelega üle Smile

Oli kord võimas Antarktise manner, kus elas tark rahvas: nad joonistasid kaarte, sõitsid merd, püstitasid suurepäraseid ehitisi ja tundsid kõiksugu teadusi. Pangem tähele, et mujal maailmas veel mingisugust arengut eriti polnud toimunud. Atlantise rahvas nägi tulemas katastroofi, nad hakkasid ette valmistama nö "päästmise plaani". Oma mandrit nad ei saanud päästa, neil oli vaja vähemalt päästa oma rahvast ning katsuda endale kõikjal elamisväärsed tingimused luua. Selleks oli neil vaja aga mahajäänud tsivilisatsioone "järele aidata". Atlantise rahvas õpetas neid ehitama püramiide, kummardama taevaseid jumalaid, igasugu teadusi, meditsiini, astronoomiat ja tohutul hulgal muid teadmisi. Siis aga see katastroof juhtus..

Teatavasti koguneb mõlemale maakera poolusele pidevalt väga kiiresti jääd. Maakera päris ideaalseid pöördeid ümber oma telje ei tee, tema liikumine meenutab pigem vurri oma, kerge võnkumine toimub. Kui jääd koguneb aina rohkem ja rohkem, siis hakkavad mõjuma tsentrifugaaljõud, mis viivadki maakoore nihkumiseni. Antarktis nihkus lõunapoolusele, Euroopa vabanes jääajast, Egiptus nihkus vahemerelisest kliimast kõrbekliimasse... (selle kohta ka tõendeid tekstides). Seda tõestavad veel mitmedki kaardid Atlantisest-Antarktisest. Seda tõestab veeuputuse müüt, mille tingis suurte põhja poolt tulevate jäämägede sulamine ning seda tõestavad üle maakera kõiksugu pärimused, näiteks Egiptuses räägitakse tarkadest, kes tulevad lõuna poolt suurelt mandrilt..
Vasta
#34
ei usu mina mingeid antarktise teooriaid...
too piri reisi teooria on ju nii kantkendlik ning mõneski punktis vastuoluline...

pealegi... lemuuria jutud ajasid mind üldse naerma.

atlantise ajalugu on väga tihedalt seotud kreeka ajalooga. tundub veidi kummalisena et kaks maad mis asuvad peaaegu teineteiselpool maakera olid tihedates suhetes tol ajal.

pigem asus atlantis siiski kuskil teispool heraklese sambaid...

miks öeldi teispool heraklese sambaid? kas neist sammastest läbi sõites oli saar juba näha? pidi olema... sest et meremeestel pidi ju mingine siht olema... isegi esimesel sajandil enne meie aega purjetasid võimsad rooma galeerid mööda rannikut!!! kartes ära eksida...

pealegi... nagu keegi siin juba mainis... tsivilisatsioon algas IDAST mitte läänest... ida... miks oli hiina n9ii kõrgel arengu tasemel? miks on tänapäevani kaug ida piirkond inimkonna vaimse arengu keskpunktiks???
Vasta
#35
Hmm, võimalik, et vanas ajas olid ilmakaared ära vahetunud. sama asi mis nende magnetpoolustegagi. Tut, kusjuures sellele sinu teooriale on tõestuseks see, et maiad tundsid väga hästi taevalaotust ja tähti ja arvutasid kõiksugu asjad välja, sõitsid ka merd isegi (olid vist maiad, võin eksida). Kuid kummaline asi on see, et nad ei tundnud ratast. On leitud vaid mingisugune koera kujutav mänguasi millel on rattad all.
Kas nad olid ülimalt ratsionaalse mõtlemisviisiga ja ei püüelnud liigse progressi poole? Kuid seljuhul mis pani neid taevast tundma? Kas meresõit kus navigeerimiseks kasutati taevatähti jms? Siis mis sundis neid sellesse süvenema nii põhjalikult?
Täiesti võimalik see Tuti Atlantise teooria. Kuid seda Atlantise Antarktises asumist ei nimetaks ma Tuti teooriaks ^^
Võibolla õpetasid Atlantise rahvad igale eri tsivilisatsioonijupile mingi teatud asja ja sellega jaotasid oma teadmised laiali nagu pusle. Nüüd tuleb vaadata, et kogu värk ajaliselt õige oleks.
Võibolla kolis Atlantis lihtsalt ära kuskile mujale... Lendas minema, olles oma missiooni siin täitnud.

Jah, viiekümne tuhande aasta pärast uurib juba uus tsivilisatsioon meid ja mõtleb kuidas me olime nii kõrgelt arenenud. Niiviisi võib saladus lõputult jaguneda ja meie võime olla juba ma ei tea mitmes tsivilisatsioon Maa peal.
On ju isegi tõendeid, et Homo Erectus sõitis merd, kusjuures nad olid väga kõrgelt arenenud.
Vasta
#36
nii nii... ja kas mind siis üldse keegi ei kuule?
Vasta
#37
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
nii nii... ja kas mind siis üldse keegi ei kuule?
müstika! Peaksid vist kõvemini karjumaLaugh

Tegelikult kõik on nii ässa täis siin, et keegi ei suuda oma uskumusi ümber lükata.:o Ja tegelikult õige kah...
Vasta
#38
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
nii nii... ja kas mind siis üldse keegi ei kuule?
Asi on nimelt selles, et minul on selle sinu teooria kohta liiga vähe informatsiooni. Mina olen toetunud rohkem sellele antarktisele, sest ma leian piisavalt põhjuseid. Sinu antud teooria on mulle üpris uus ja ma pole sellesse süvenduda jõudnud. Üks asi korraga.
Vasta
#39
Maybe olis antlantis hoopis Kreeka jumalate maa <-seda ei usu minagi tegelt. Äkki asub atlanis hoopis läänemeres või kuskil Euroopas. Varem oli Euroopa enamasti vee all. Piirid suuenesid pidevalt ja antlantise elanikud segunesid teiste rahvastega{mar
Vasta
#40
ma usun ikkagi seda antarktise teooriat kõige rohkem, sest teised on lihtsalt liiga müstilised... Tut juba selletas kuidas antarktis sai atlantis olla ja mina igatahes üritan seda tulevikus tõestada Bleh
Vasta
#41
Tsitaat:Esialgne postitaja rha
Siin on ka üks huvitav link. Nimelt on Bermuuda kolmnurga kandist avastatud vee-aluseid kiviblokkidest teid ja müüre. Ning paljud arvavad, et see paik võibki olla muistse Atlantise asukoht. Sealne veealune maastik on äärmiselt ebaühtlane, kõrgused kõiguvad mitmeid kilomeetreid, mis muide põhjustab ka oletatavalt sealseid "lainelisi" iseärasusi.

vot mina arvan et see varjant on kah väga võimalik, et seal atlantis asus
Vasta
#42
Miskipärast kaldun arvama et Atlantis ei ole Bermuuda kolmnurgaga seotud. Neid teid ja kivi plokke on terve veealune maailm täis Näiteks jaapani ümbruses on leitud ja Ameerika ümber pidi neid ju päris palju olema
Vasta
#43
jaapani lähedal on jah... veealuseid püramiide terve trobikond.
Vasta
#44
Ei taha teemast kõrvale väga minna aga kui ehitised ja püramiidid jäävad jaapani ja mandri (aasia) vahele mis siis toimus ja millal. Seda annab ju kindlaks teha. Kas siis toimus maanihe, mandrite eraldumine või vee taseme tõus. Kui toimus maanihe või mandrite nihkumine siis purustused peaks olema päris suured ja vaevalt me sealt enam mingeid varemeid oleks leidnud.
Vasta
#45
veetase oli madalam?
teadupärast liiguvad kuuldused nagu oleks maa olnud kunagi päikesele lähemal... järelikult oli ka kliima soojem ning vee aurustumine suurem.
Vasta
#46
Tsitaat:Esialgne postitaja celtic
veetase oli madalam?
teadupärast liiguvad kuuldused nagu oleks maa olnud kunagi päikesele lähemal... järelikult oli ka kliima soojem ning vee aurustumine suurem.
Kui kliima oli märkimis väärselt soojem, kui suur võis olla siis maa keskmine temperatuur ja kas inimene või kes iganes need ehitised tegi talus sellist tepmeratuuri.
Vasta
#47
arvatavasti polnudki inimesed siis sellised nagu nad on tänapäeval. paks karvkate aitas kahjuliku päikesekiirguse vastu. ja kuidas on lood piiblis kirjeldatud inimeste vanustega mis küündisid kuni 900 aastani? lahendus: maa oli päiksele lähemal ning orbiit oli väiksem. järelikult ka aasta lühem.
Vasta
#48
Ega jah. Igast poolt loeb välja et inimesed olid siis ka märksa suuremad. Nii on kirjas ka piiblis (loe Taaveti ja koljati võitlus). Nii et miks mitte.
Vasta
#49
suuruse kohta selline teooria et kui maa oli päikesele ligemal siis mõjus päikese poolt gravitatsioon veidi rohkem.

tänapäevastes tingimustes ei saaks isegi dinosaurused elada (teaduslikult tõestatud). neil oleks pidanud olema siis terasest luustik (vähemalt meetrise diameetriga).
Vasta
#50
tore ja huvitav jutt aga jääge palun teema juurde
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 11
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Eestist leitud saladuslikud kivid Müstik 51 26,429 05-10-2023, 16:16
Viimane postitus: xcad
  Atlantis ent 133 57,463 14-07-2022, 19:50
Viimane postitus: xcad
  Atlantis--PLATONI "KRITIAS" helen009 19 9,973 17-09-2018, 10:54
Viimane postitus: Müstik
  Müütiline " Shangri-La ", Shambhala leitud? Aerling 7 8,047 08-11-2016, 16:52
Viimane postitus: Müstik
  Leitud 7 uut püramiidi! Arlich 26 21,154 06-05-2015, 14:52
Viimane postitus: Müstik
  Tutanhamoni hauakambri kõrval uus puutumata kamber leitud Tutanhamon 23 16,372 24-07-2014, 16:29
Viimane postitus: Müstik
  Esimene mumifitseeritud lõvi leitud Tutanhamon 5 5,643 08-12-2013, 17:28
Viimane postitus: Müstik
  Vanim DNA leitud Gröönimaalt, segadus veeuputusega Tutanhamon 15 8,557 03-06-2013, 00:21
Viimane postitus: VironShaman
  Lemuuria või Atlantis saadab signaale ? Aerling 2 5,183 16-02-2009, 14:48
Viimane postitus: HUGOTH
  Läänemerest leitud täiesti terve vrakk Nazz 4 4,143 16-11-2007, 20:52
Viimane postitus: Andromeda

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat