Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuidas trollid ja eriteenistused peavad infosõda foorumites
#1
Pikem venekeelne artikkel põhjab lääne eriteenistusi, aga vaatame õige asja veidi ligemalt: kas meil midagi sarnast ei eksisteeri?
Väike tõlkejupp ja link kogutekstile vene Delfist üles korjatud.
Väike uurimistöö, professionaalidest.
Selliseid nagu Lena on igas foorumis.
Kohtasin ka ametlikke modesid ja koosseisulisi kaastöölisi ja tekkis kahtlus, kas tegu pole farsiga
Järeldused:
1. Kõikidel kohatud lenadel (nimetame neid kokkuleppeliselt nii, tegelikult rohkem kohtab mehi) kasutavad ühetaolist matslikku kätumisstiili.

2. Kõik lenad on avalikult harimatud ja ei tunne oma väidetava eriala põhiteadmisi.

3. Kõikidel lenadel on oma tegevuses sarnane käekiri.
a) viia vastane endast välja
b) iriseda pisiasjade kallal ja võimalikult vaidlus viia põhiteemast kõrvale, veel parem viia vaidlus isikuomaduste tasandile ja teema sumbub tühja sõnamulinasse.
c) Killustada sõnumid võimalikult väikesteks tsitaatideks, igaüks neist asetada võimalikult suurde raami millega tekitatakse foorumis palju tühja kohta.
d) Ei reageeri vastase mingitele argumentidele, ka kõige jämedama sõimu vormis (see on iseloomulik paranoilistele)
e) Vaidluses kasutatakse eranditult tsitaate ei ühtegi oma isiklikku mõtet.
4) Kogu mäng on põhistrateegia, mille eesmärk on mõttekaaslastel mitte lasta suhelda üksteisele mingeid huvitavaid fakte tuua ja võimalusel vaidlejatest midagi asjalikku teada saada.

Väidan et lenasid reaalses elus pole olemas, need on nukud, kes on spetsiaalsetel kursustel välja õpetatud, kuidas taktikaliselt hävitada igasugume mõistlik suhtlemine foorumites.
Sellest ka ühetaoline ja sarnane käitumine kõikides foorumites
Kas meil on selliseid tegelasi ja kuidas peaks nendega käituma ainus lühike ja efektiivne võimalus bännida, mida pakuvad teised.
Artikkel ise siin
http://www.pycckie.forum24.ru/?1-16-0-00...1202037779

[Muudetud: 12-8-2009 InDemand]
Vasta
#2
Para-Webi- is on ka neid Leenasid palju. Päris paljud asjalikud teemad jooksevad justnimelt Sinu nimetatud meetodil lihtsalt umbe. Siinkohal on tõesti tähtis roll model- adminnil, kes peaks teema puhtana hoidma ja vajadusel korduv korrarikkuja foorumist eemaldama.
Vasta
#3
Mis tehis-leenad, see on praeguse aja inimese loomuses, mitte arvutis. Võib-olla mõnes markantsemas foorumis ehk läbustavad ka nn valitsus-leenad, aga üleüldine tendents on ikka ses suunas, et inimesed ise kibestunud ja vihased. : )
Vasta
#4
Olen ammu tahtnud öelda, et adminn võik olla karmim ja kui näeb et vaidlus läheb isiklikuks, siis selle kommi ta lihtsalt kustutab. Ma muidugi ei kujuta ette, kui palju lisatööd see tekitab, aga siiski...
Kohati on isikute vastast (eriti solvavat) sõnavõttu eestlaslikult palju. Poleks vaja ju.
Vasta
#5
Olen isegi kogenud siin vaenu ühe adminni poolt, kus ta hakkas mind lihtsalt alla tõmbama just selle pärast , et ma polnud temaga ühel meelel ja lõpuks tuli välja adminni kirjast et kogu paraweebi seltskond on minu vastuSmile Liiga palju ärapanemist on kahjuks, mitte arutamist.

Vasta
#6
Tsitaat:Algselt postitas coolymarxy
Olen isegi kogenud siin vaenu ühe adminni poolt, kus ta hakkas mind lihtsalt alla tõmbama just selle pärast , et ma polnud temaga ühel meelel ja lõpuks tuli välja adminni kirjast et kogu paraweebi seltskond on minu vastuSmile Liiga palju ärapanemist on kahjuks, mitte arutamist.


Arvan, et tean millist adminni silmas pead. Olen kindel, et ta ei ole LeenaBleh Pigem on tegu isikliku olematu egoga...kahjuks.
Vasta
#7
ehk valgustad meid kah oma teadmisega. Meil siin kolm adminni kes kõik on egoga...
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
ehk valgustad meid kah oma teadmisega. Meil siin kolm adminni kes kõik on egoga...

Kasuta oma võimeid....
Vasta
#9
Eks see ole suhteliselt levinud ja paraku ka üsna läbinähtav moodus teisitimõtlejate vastu vaenu õhutada ja otsida võimalusi/õigustusi nende vaikimasundimiseks. Lihtsaim viis selleks ongi luua mulje, et teisitimõtleja on otsene vaenlane, otsese vaenlase vahetu käsilane vmt. Näiteks äärmuskristlikes foorumites (brr...nüüd tegin vist ülekohut - tegelikult KÕIGIS dogmaatikasse kalduvates foorumites) toimub täpselt samasugune lahterdamine. Ainult selle vahega, et seal on teisitmõtlejad saatana käsilased, deemonid, kurjad vaimud jmt.

Minule isiklikult meenutab see äravahetamiseni nõukaaegset ametlikku asjaajamist, kus samuti teisitimõtlejaid kurat teab, milles ja kelle käsilaseks olemises süüdistati pluss siis muidugi vastavad vastuaktsioonid nende otseseks vaikimasundimiseks. Eks ta üks järjekordne paranoia ole...
Vasta
#10
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Eks see ole suhteliselt levinud ja paraku ka üsna läbinähtav moodus teisitimõtlejate vastu vaenu õhutada ja otsida võimalusi/õigustusi nende vaikimasundimiseks. Lihtsaim viis selleks ongi luua mulje, et teisitimõtleja on otsene vaenlane, otsese vaenlase vahetu käsilane vmt. Näiteks äärmuskristlikes foorumites (brr...nüüd tegin vist ülekohut - tegelikult KÕIGIS dogmaatikasse kalduvates foorumites) toimub täpselt samasugune lahterdamine. Ainult selle vahega, et seal on teisitmõtlejad saatana käsilased, deemonid, kurjad vaimud jmt.

Minule isiklikult meenutab see äravahetamiseni nõukaaegset ametlikku asjaajamist, kus samuti teisitimõtlejaid kurat teab, milles ja kelle käsilaseks olemises süüdistati pluss siis muidugi vastavad vastuaktsioonid nende otseseks vaikimasundimiseks. Eks ta üks järjekordne paranoia ole...

nõukaaeg? Tegelikult on/oli see okupatsiooniaeg.

Aga jah, olen peaaegu 120% kindel, et adminnidel on mitu nimeSad
Vasta
#11
Nõukaaeg oli okupatsiooniaeg ja okupatsiooniaeg oli nõukaaeg. Võta üks ja viska teist. Aga kole, et paljudele on see niivõrd kustumatu pitseri hinge vajutanud, et tollaseid praktikaid ka tänapäeva kaasa kisuvad.
Vasta
#12
Tore vaadata, kes ennast puudutatuna tunnevad.
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Nõukaaeg oli okupatsiooniaeg ja okupatsiooniaeg oli nõukaaeg. Võta üks ja viska teist. Aga kole, et paljudele on see niivõrd kustumatu pitseri hinge vajutanud, et tollaseid praktikaid ka tänapäeva kaasa kisuvad.

Kuna ma sündisin viiekümnendatel ja pole olnud ühegi punaorganisatsiooni liige, välja arvatud oktoobrilaps mis ei olnud minu enda vaba tahe, siis ehk on see andeks antav. Kuid nimetada okupatsiooni hellitavalt nõuka ajaks...no comment.
Vasta
#14
Selliseid leenasi on tegelikult suht palju, senimaani pole küll tekkinud mõtet, et nad oleks mingi erikoolituse saanud.

Meie foorumis näiteks Jason, ERL foorumist mäletan oli kodanik Majakavaht (kes muide tunneb Jasonit suht hästi vähemalt internetimaastikul)

Coolmarxy aga võiks teinekord natuke vaadata, mida ta kirjutab, enne kui Vasta nuppu vajutab. Ilmaasjata ei hakka keegi kellegi kallal norima.
Vasta
#15
Mulle jääb kohati tunne, et osad inimesed üritavad endale luua mingisugust puutumatust. Näe mina olen teisitimõtleja, mind ei tohi puutuda. Aga see juba Euroliidu aegne nähtus.
Vasta
#16
No ma elan 2000ndatel ning ei lase küll seda Euroajaks kutsuda, hoopis Lääne Okupatsioon!
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Mulle jääb kohati tunne, et osad inimesed üritavad endale luua mingisugust puutumatust. Näe mina olen teisitimõtleja, mind ei tohi puutuda. Aga see juba Euroliidu aegne nähtus.

Jajah..oskad näiteid tuua? Või sööd ka mingeid häid aineid? Sry.

[Muudetud: 8-12-2009 zzzxxxzzz]
Vasta
#18
Kui sa ilusti küsida ei oska, siis ei hakka ma sulle vastu tulema. Vanemad kasutajad saavad aru küll millest jutt.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
No ma elan 2000ndatel ning ei lase küll seda Euroajaks kutsuda, hoopis Lääne Okupatsioon!

Suures osas nõus. Aga vaata itta, vaata läände, keda sa näed? Juut vahib igalt poolt vastuwink Ja nagu keegi kuulsus (Napoleon) ütles - kratsi veidi tava venelast saad tatarlase või mongoli on veidi liialdatud...kuid kahjuks üsna tõene.
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
SellisSelliseid leenasi on tegelikult suht palju, senimaani pole küll tekkinud mõtet, et nad oleks mingi erikoolituse saanud.
eid leenasi on tegelikult suht palju, senimaani pole küll tekkinud mõtet, et nad oleks mingi erikoolituse saanud.

Meie foorumis näiteks Jason, ERL foorumist mäletan oli kodanik Majakavaht (kes muide tunneb Jasonit suht hästi vähemalt internetimaastikul)

Coolmarxy aga võiks teinekord natuke vaadata, mida ta kirjutab, enne kui Vasta nuppu vajutab. Ilmaasjata ei hakka keegi kellegi kallal norima.


Mhhhhh........Majakavaht ja Leena? Selgitad ehk veidi? Nii huvi pärast....
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas zzzxxxzzz
Kuid nimetada okupatsiooni hellitavalt nõuka ajaks...no comment.

Mitte hellitavalt, vaid irooniliselt.
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Selliseid leenasi on tegelikult suht palju, senimaani pole küll tekkinud mõtet, et nad oleks mingi erikoolituse saanud.

Meie foorumis näiteks Jason, ERL foorumist mäletan oli kodanik Majakavaht (kes muide tunneb Jasonit suht hästi vähemalt internetimaastikul)

Coolmarxy aga võiks teinekord natuke vaadata, mida ta kirjutab, enne kui Vasta nuppu vajutab. Ilmaasjata ei hakka keegi kellegi kallal norima.


Tänan isaliku noomituse eest aga asi ei ole kahh selles ainult, et mul kirja vead sees, seda hakatakse ninapeale viskama siis kui ei ole midagi enam õelda. Adminn peaks olema ikka rohkem rahvasõbralikum mitte selline füürer, et kui väikest viga kuskil näeb siis kohe kahh ninapeale hakatakse seda hõõruma.Ja loomulikult näed kindlalt kellega mul on probleeme olnud siin. Ja puutumatus, milleks see siin on teemakst tulnud kas keegi on seda nõudnud?Smile
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas breivdalen Jasoni kohta sulle lambaajudega tolgus siis veel ; minupärast olgu tal või pea asemel prse , aga tema oponeerimine oli/on ääretult tänuväärt tegevus siinses foorumis.


Oponeerimine on tore, kuid kui see muutub teiste suhtes mõnitavaks hülgemölaks EI OLE see enam oponeerimine vaid lihtlabane krooniline idiotism.
Vasta
#24
Esiteks - mis kuradi asi on leena? Kas see on mingi uus popkultuuri sünnitis, millest mul aimu pole? Kõik kasutavad seda totakat sõna juba sidesõnana ma vaatan. ÕS, mu piibel, sellist asja nt ei tunne, seega tundmatu sõna ning eesti keeles seda ei eksisteeri.
95% Paraweb-i liikmetest mõtleb sarnaselt. Vähemalt võib ühiseid mõttejooni välja tuua teatud aktiivsete kasutajate hulgast. Esikohal on muidugi paranoia absoluutselt kõige suhtes! Sinna järgnevad kõikvõimalikud maailmalõpu-ja tondifantaasiad.
Noh, ja siis on mingi 5% kasutaatest, kes näevad asja teistmoodi. Aga oh ei. See tore ja sõbralik 95% tuleb lihtsalt massiga peale teeb selgeks, et kõik selle 5% rahva jutt on jama!
Ja siis tulevad mingeid reptiloide uskuvad tegelased kiunuma, et meil on mingid eriteenistused, kes käivad möga ajamas. Mida asja, ma küsin?! Lugege vahelduseks ka kodumaist meediat. Postimees, Päevaleht, mitte oma para-jama. Siis ehk tekkiks ka mõte, et riigil pole ressursse, et teha mingit neetud eriteenistust, kes istuks mingis parawebis ja räägiks tondijutte. See on skisofreenia!
Vasta
#25
Zepac - millest selline verbaalne vihapurse ??? Kas astus keegi sinu saba peale ??? Laugh
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Jalitatavus internetis ja foorumites Raksha 36 15,070 21-03-2013, 14:45
Viimane postitus: Faraday
  "Läänemeelsed" neofašhistid kottimas "Idameelseid" ehk kuidas sai alguse III ms. Pyramid 12 6,687 21-03-2012, 12:23
Viimane postitus: Ott Sama
  Kuidas nüüd sellesse suhtuda? kivikas666 3 3,013 18-09-2011, 04:49
Viimane postitus: excubitoris
  Kuidas raha ringleb? Celtic 11 5,577 20-08-2009, 09:20
Viimane postitus: Elderm

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat