Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Idee: esimene Para-Webi välisreis?
#26
Marax - jaga siis kogemusi reisist. Põhiliselt siis maksumusest ja ka muust.
Vasta
#27
Proovin natuke Fuforalastega(findland+ufo.....) suhelda. Järsku oleks neil meile midagi põnevat näidata/rääkida.
Vasta
#28
Noh ma ei oska nagu maksumuse kohta suurt midagi öelda. Ise käisin isaga kes ise soomes elab mulle see midagi maksma ei läinud. Midagi ma saaks järgi küsida kui teaks mida täpsemalt. Ma tean seda muidu et karjala on helsinkist mingi 500 km kaugusel ja see on suht pikk sõit millest esimese poole võtab kiirtee. Uuriks et kas sinna vahepeale ka midagi huvitavat jääb. Kusjuures kui ma google earthist vaatasin siis ma sain aru, et Vottovaara asub venemaal soome piiri ligidal.

[Muudetud: 8-11-2009 Marax]
Vasta
#29
Uurimiseks ja abiks ehk see : http://www.ticrk.ru/en/

Vasta
#30
Vene Ufo-uuriate selts koostab-korraldab ekspeditsiooni Jakuutiasse Surmaorgu. Kel huvi võtku RUFORS:iga ühendust.

Русская уфологическая исследовательская станция RUFORS объявила о предстоящей экспедиции в Якутию, в долину смерти Елюю Черкечех.
Об этом месте ходят странные и страшные слухи. Кто-то утверждает, что там сокрыт вход в адские подземелья, кто-то говорит о многочисленных обломках летающих тарелок, скрытых в вечной мерзлоте. Да и название говорит само за себя – «Елюю Черкечех» в переводе с якутского означает «Долина смерти». Приглашаются все желающие.

Экспедиция обещает быть очень сложной. Подготовка предстоит большая - начиная от переоборудования вашего автомобиля под конкретные условия, в том числе и погодные, заканчивая моральной самоподготовкой. Обещают, что в это время столбик термометра в Якутии может опуститься до 57 градусов мороза! К тому же придется проделать маршрут примерно в 8,5 тыс км, что равно 9 дням непрерывной езды. И это только в одну сторону! Да уж, не каждый сможет такое выдержать. Но результаты того стоят, обещают организаторы. Увидеть загадочное место, попытаться его изучить и, возможно, узнать что-то такое, что никак не может уложиться в рамки обычной жизни.

5 февраля 2010 года исследовательская группа выдвигается на 2 автомобилях из Москвы и держит путь до Перми, где к кортежу присоединяется еще 2 машины исследователей, а также участники экспедиции на своих машинах.

Весь автомобильный кортеж будет двигаться по федеральной трассе в сторону Якутска.
Основной маршрут: Москва – Пермь – Мирный – Якутск – Вилюйск – Мирный – Пермь - Москва. Во время прохождения маршрута экспедиция будет останавливаться в основных городах регионального значения и проводить в них конференции, посвященные проблемам аномальных зон, климатических и структурных изменений в земной коре.

[Muudetud: 15.8.09 zed]
Vasta
#31
See vene tripp -kokku ca 17 000 km autoga, ca 18 päeva sõitu... njh see on ikka suur hunnik raha juba ainult kütusele, pluss toit jms kulud, nagu võimalikud autohooldused ja remondid, mis selle vahemaa läbimiseks venemaa teedel väga tõenäoliselt ette tulevad. See retk on tõsistele fännidele. Aga kindlasti väga põnev.

[Muudetud: 8-16-2009 T11ger]
Vasta
#32
See Jakuutia sähvas minulgi peast läbi.Maasturiga murraks kohale küll ,aga bensu laks lööb seliti. Pealegi on Jakuutia väga kullarikas ja seal liigub igasugu seltskonda,mingile geoloogide pundile oli seal isegi turvameeskond kaasa palgatud.Üldiselt tundub see sihtkoht üsna enesetapjalik.

[Muudetud: 29-8-2009 NelliN2]
Vasta
#33
Leidsin sellise reisibüroo, kes teeb Karjala reise....

http://www.2miili.ee/reisid/?c=reisid&id=518

Kui suure pundiga registreerume siis ehk torkavad ka Vottovaara sisse oma päevakavasse.

Hind on ka jumala OK, minu arvates...
Vasta
#34
Tsitaat:Algselt postitas Aerling
Leidsin sellise reisibüroo, kes teeb Karjala reise....

http://www.2miili.ee/reisid/?c=reisid&id=518

Kui suure pundiga registreerume siis ehk torkavad ka Vottovaara sisse oma päevakavasse.

Hind on ka jumala OK, minu arvates...
Ma arvan et oma autodega oleks ikka odavam minna, seda juhul kui keegi kogemata kiirust ületades sellega vahele ei jää.
Loomulikult vahemaad on Soomes hoopis teised, liikluskultuur suht aeglane ja teed nii siledad et jää või magama.

Suvel minnes saaks majutuse suht hea hinnaga mõnes suusakuurorti mökis, mis on varustatud nii sauna, köögi kui kõige muuga. Ise suht hiljuti käies saime Möki kätte 40 euroga mis voodite arvu poolest mahutas 8 inimest.
Muidu aga peaks soomes mökkides ööbimine maksma minema umbes 200 eeku öö pealt inimese kohta.
Arvestades, et 5-kohaline auto sööb kuskil 8 liitrit sajale maanteel, bensiin soomes maksab ca. 20 krooni liiter, läbitavaks vahemaaks aga umbes 2000 kilomeetrit, mis peaks olema piisav, et natuke ringi sõita, siis peaks bensiini peale kuluma ca. 3200 eeku. Jagada mugava sõidu jaoks 4 inimese vahel, peab iga isik maksma 800 eeku transpordi peale.
Kui aga polaarjoone taha on ka soovi minna, siis võiks arvestada 3000-se läbisõiduga ning 1200 krooniga näo kohta.
Rovaniemist natuke edasi, Kittlä ja Sodankyla vahel asub turistidele avatud ametüsti kaevandus, kus "väikse" tasu eest saab ka oma õnne katsuda. PS! Soome on ainus koht meie planeedil, kust võib leida Shamaani kive, ehk siis kristalle, mille puhul valge kvarts, suitsukvarts ja ametüst on üksteise peale kihiti kasvanud. Muistsetel aegadel oli nende kivide kandmine lubatud vaid shamaanidele, miskit täpsemat aga kahjuks nende kohta öelda ei oska.

Aga, teisisõnu, kui leiaks mõne isiku kes oskaks väikese meid väheke õigetele radadele juhatada, olekski tripp korda läinud, mingeid turismireise pole mõtet teha.

Kõige parem oleks ühendust võtta kohalike para-rühmadega, küsida, mida nad soovitavad ning teha ka ehk väike kokkusaamine ja tutvumisõhtu. Muudaks see kindlasti reisi põnevamaks ja juhiks meid õigele teele.
Para-webi on üles leidnud nii mõnigi soome päritolu parahuviline, teisisõnu on teoorias võimalik leida õiged otsad kätte juba selle foorumi siseselt.
Vasta
#35
PS. Lisandub ka laevapilet, mis on ca 1300 eeku edasi-tagasisõit.

Teisisõnu peaks hakkama saama alla 3000 eekuga inimese kohta, mõnel päeval telke kasutades saaks ilmselt veel odavamalt.

Loomulikult lisanduvad toidu peale minevad kulud ja muu tee pealt ostetud vajalikum ja mittevajalikum ninnu-nännu.
Vasta
#36
Teen kolmanda posti ka järjest, Paranormaaliblogi näib olevat potentsiaaliga foorum, kellega ehk saaks väikse kohtumise ka teha. Arvan, et neil ka teadjamaid kes oskaksid kohti soovitada mida külastada.
Vasta
#37
Okei, võib-olla teile see võimalus ei sobi, mis mina nüüd pakun, aga on olemas ka sellised kohad : http://www.couchsurfing.org/ & http://www.hospitalityclub.org/
Nendelt lehtedelt ei ole võimalik leida mitte ainult öömaja, vaid ka inimesi, kes näiteks tutvustavad kohti jne. Ise olen kasutanud sellist võimalust ja ka sõbranna on käinud niimoodi.
Vasta
#38
Tsitaat:Algselt postitas Metavo

Ma arvan et oma autodega oleks ikka odavam minna, seda juhul kui keegi kogemata kiirust ületades sellega vahele ei jää.

Jääb üle ainult loota, et piisavalt huvilisi ( s.h. autojuhte koos autodega) oleks reisist huvitatud...teisi autosse võtma jne...Samas tuleb ka need mökkid bookida varem ette...nii on minu arvates kombeks ja autojuhtide õlule jääb siis ka marsruut...et me ikka sihtpunkti jõuaks jne...Ise küll vabatahtlikult autojuht ei oleks wink Õnneks pole lubasid...nii, et mina saan mõnuleda Laugh

Vasta
#39
Mul on load ja olen nõus vahetustega sõitma ka.

Mis kohti keegi siis külastada tahaks? (et saaks esialgse marsruudi paika panna...)
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas elis
Mul on load ja olen nõus vahetustega sõitma ka.

Mis kohti keegi siis külastada tahaks? (et saaks esialgse marsruudi paika panna...)
Ma olen ka nõus sõitma vahetustega, ilma ei tuleks kõne allagi.
Ilmselt saan ka transpordivahendi hankida.

Kohtade suhtes, lootsin, et keegi hea inglise/soome keelega isik ehk võtaks ühendust kohalikega ning ehk saaks nend nõuandeid kuulda.
Vasta
#41
No natuke võiks ise ka mõelda, kuhu minna...

Muideks Soome poole peal on selline huvitav asi nagu Finnish Network for Scientific Research on the Paranormal - ParaNet Finland... Eriti meeldib mulle nende kirjelduses see lõik: "The society is officially committed to the National Advisory Board on Research Ethics guidelines Good scientific practice and procedures for handling misconduct and fraud in science", kuid see läheb juba OT-ks.

Küsimus oleks ka selles, et kas me läheme Soome (lihtsam variant) või Venemaale (keerulisem variant)? Endistel Soome aladel Venemaa poole peal on väga paljut huvitavat, nagu Zedki ennist viitas...

[Muudetud: 28-8-2009 elis]
Vasta
#42
Venemaa poolel tundub jah ponevam olevat...Peab veel uurima sealsete olude kohta.

Leidsin uhe huvitava fakti wikis tuhnides, et Ahnenerbe kais ka Karjalas sensitiivide ja noidade
otsinguil ja voibolla millegi otsingul veel...

http://en.wikipedia.org/wiki/Ahnenerbe

Vasta
#43
Reisimõte tundub hea olevat, kui aeg sobib, siis oleks huvitatud osalemisest.
Vasta
#44
Shoti- ja Iirimaale läheks heameelega. Olen juba tükk aega üritanud välja uurida sealseid kohti, mis on seotud mingite ilmingutega. Midagi nagu oleks... Näiteks pidavat kusagil Kintyre´is olema käigustik, mis viivat kunagisse haldjate elupaika. Mingi haldjalinn olla asunud ka Loughleagh´i järve all. Killarney järvel olla isegi lausa mitut puhku nähtud ratsutamas üht kunagist klannipealikku koos ebamaise saatjaskonnaga... Ühesõnaga, siin on, mida uurida.
Vasta
#45
kui reisi esimene etapp eeldab laevaga Eestist lahkumist siis võtke palun ühendust - kui alles vana töökoht siis võin ehk sebida odavamat laevapiletit.
Kui hästi läheb siis ehk isegi ühinen...
Vasta
#46
Tulge jah Soome poole Smile
Vasta
#47
Liine, haruldane külaline, paku siis Soomes midagi põnevat välja, midagi sellist, mis lõunamaistel Virudel vere värisema võtab.
Vasta
#48
Kuidas siis reisu plaanidega jäänud on? 2010 juba käes. Hetkel küll meil endalgi paras Lapimaa ilm, aga huvitav oleks teada küll, kas plaanid on veel eos.
Vasta
#49
Mina saaksin tulla puhkuse ajal ja see on mai lõpp-juuni algus.Kui reis jääb teise aega , siis ma osa võtta ei saa.
Vasta
#50
Esialgu jäävad mul plaanid tulla pooleli või ootama järgmist ja lootusrikast paremat aastat.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Para-webi suvine kokkutulek 2023 Adolf 1 423 15-08-2023, 20:30
Viimane postitus: stalo
  Para-Webi suvine kokkutulek 2022 stalo 5 1,309 06-08-2022, 09:02
Viimane postitus: BleedingOutMyEyes
  Para-web'i suvine kokkutulek 2019, 30.08. - 01.09. PiziIngliito 27 17,374 07-10-2019, 17:48
Viimane postitus: stalo
  Para-web'i 15. sünnipäev 9.-11. novembril 2018 PiziIngliito 22 11,242 18-11-2018, 14:59
Viimane postitus: Mannu
  Para-webi suvine kokkutulek 2017, 4-6 august. Nandi 22 14,361 17-07-2018, 17:39
Viimane postitus: Thorondor
  Para-web'i sünnipäev 2017 PiziIngliito 11 9,557 26-11-2017, 11:53
Viimane postitus: PiziIngliito
  Para-web'i sünnipäev 2016 PiziIngliito 40 28,424 17-10-2017, 11:55
Viimane postitus: Addy
  Para-Jaanipäev PiziIngliito 4 11,672 13-06-2017, 18:48
Viimane postitus: PiziIngliito
  Para-Webi sünnipäev 2015.a. stalo 28 28,898 17-10-2016, 16:56
Viimane postitus: katz
  Para-web'i suvise kokkutuleku asukoha küsitlus PiziIngliito 4 7,689 01-07-2015, 07:59
Viimane postitus: PiziIngliito

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat