Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iidne Egiptus ja tulnukad?
Vastuseks Kagele.
Ta küsis, mis teeb minu jaoks maa-väliste hüpoteesi Egiptuses tõsiseltvõetavaks.
Manethoni teave Egiptuse pooljumalate kohta. Nimelt 3. saj. e.Kr. koostas egiptuse ülempreester Manethon 3. köitelise Egiptuse ajaloo, kus teatas nii jumalate (neterite) kui pooljumalate uršude valitsemisest Egiptuses, neid olnud 341.
Osaline pooljumalate nimekiri on ka Torino papüürusel ja Palermo kivitükkidel.
Palermo kivi pärineb Vana-Egiptusest V dünastia aegadest, u. 25. saj-st e.Kr.
Sellel on muistse Egiptuse eelajalooliste valitsejate nimekiri .
Kõige varasemad kirjad räägivad 120-st kuningast, kes olevat valitsenud ülem-ja Alam-Egiptuses dünastiatele eelnenud perioodil vahetult 3100 a. e.Kr. Kivi ei ole meieni tervena jõudnud. Alates 1887. a-st asub suurim üksiktükk Sitsiilias Palermo muuseumis, teine on Egiptuses Kairo muuseumis ja kolmas Londoni ülikooli Petrie´ kollektsioonis.

Samuti Kagele.
Internetti lisatakse sageli jama, aga sa loe mõni raamat ka vahelduseks Vana-Egiptuse kohta läbi. Seni kuni sa ühtegi raamatut lugenud ei ole, on muidugi sinu jaoks kõik pudru ja kapsad.
Vasta
Lõputu vaidlus selle nimel kas püramiidid ehitas inimene või kasutati kuue püramiidi ehitusel maaväliseid tehnoloogiaid. Minu jaoks on maaväline niikaua tõene kui keegi ei tõesta kuidas tolle aja inimesed need ehitused ja kogu maapealse kui ka maaaluse kompleksi valmis ehitasid. Aga sama Isise projekti raames leitud tulnukamuumia kohta on ka vene keelne väike film, mis algab filmi ehtsuse kontrolli ja tõestusega ja erineb ingliskeelsest..
http://rutube.ru/video/2355785b0b2dec121...LvLJ2fd79Q
Vasta
Juba tatikana sattus pihku üks raamat ,milles juttu Ramses XIII - st.
Porod tõid kunagi ka ühe teose , siis soome keeles, päris huvitav oli.
Need olid ilukirjanduse pärlid, kahjuks sama ei saa muude kirjutiste-trükiste-muuvide kohta öelda.
Kui ei ole paika pandud ajatelge, siis sorry pole millestki rääkida - "pudru ja kapsad pullikaka kastmes".

PS. venekeelne video - hea töö kääridega. Oli vist VS ise, kes ühes varasemas postis vihjas, et tulnukad viisid kõik jäljed(isegi kondid) endaga kaasa kui nad lahkusid maalt.Sad
Vasta
(03-12-2012, 00:03 )VironShaman Kirjutas: .. Minu jaoks on maaväline niikaua tõene kui keegi ei tõesta kuidas tolle aja inimesed need ehitused ja kogu maapealse kui ka maaaluse kompleksi valmis ehitasid...

Ei maksa inimest allahinnata .Maailmas on palju suuremamahulisemaid töid tehtud labida ja kirkaga , mille kõrval püramiidid on lapse mäng.
Võtame näiteks Big Hole teemanti auk ,kust on labida ja kirkaga välja kaevatud tugevat pinnast (1871-1914) rohkem kubatuure kui püramiidi maht.

Suuri kiviplokke on eg.püramiidides vähe , 99% plokkidest ei kaalu üle 2-3 tonni. Plokkide ja nende ladumise täpsus on tublisti üle võimendatud , ei ole need pilud seal nii kitsad ,et zileti terad vaevalt vahele mahuvad.

Täpne asend ilmakaarte suhtes kaheldav ,kui püramiidi nurgad on nagu seapiss vintis kõverad.
Ehitustäpsus tulnukate poolt:
[Pilt: 200px.jpg]

Suurte plokkidega saab maadelda ka üksinda kui nutikust piisavalt on:
Video mehest , kes on võimeline ehitama Stonehenge ka üksinda:
http://www.youtube.com/watch?v=pCvx5gSnf...r_embedded

Tõestada ,et tulnukad abis ei olnud , ei saa jah , aga tõestus ,et inimene on ka võimeline seda tegema ,on olemas.
Vasta
vasamasa, ära unusta ennast oma tarkuse ja teadmiste eest premeerida täna.
Vasta
vasamasa, ehk oskad siis mulle sama kergelt vastata küsimusele, kuidas mitmeid tuhandeid aastaid tagasi osati nii täpselt kirjeldada meie Päikesesüsteemi.
Näitek pisike Pluuto. Temast ei teatud enne 1930 aastat ju midagi. Aga oh imet. Mingid 3000-5000 aastat vanad tahvlijupikesed kirjeldavad teda kenasti. Müstika? Kokkusattumus? Tahvlid polegi nii vanad, vaid keegi tegi need alles hiljuti.
Samamoodi loodan, et sul on ka käepärast võtta kiired vastused küsimusele, kus pärinevad taas mitmetuhande aasta tagused teadmised lootearengufaasidest, mille detailsemaid ja peenemaid teadmisi me alles hiljuti avastanud oleme.
Kõike ei saa ka müstika alla kirjutada. Kokkusattumuste jaoks on ka asjad liiga keerukad ja detailsed.

Kui need teadmised ei pärine Maavälistelt tsivilisatsioonidele, siis kus kohast?
Ma ei välista midagi peale ühe. Iidse vandenõu, kus kõik maailma rahvad leppisid koos üksmeelselt kokku, et mida nad oma legendidesse kirjutavad. Mis muul põhjusel kogu meie eelaegne lugu läbi kõigi usundite ja muude andmeallikate kattub.
Vasta
(03-12-2012, 13:11 )Dana Kirjutas: Kui need teadmised ei pärine Maavälistelt tsivilisatsioonidele, siis kus kohast?
Ma ei välista midagi peale ühe. Iidse vandenõu, kus kõik maailma rahvad leppisid koos üksmeelselt kokku, et mida nad oma legendidesse kirjutavad. Mis muul põhjusel kogu meie eelaegne lugu läbi kõigi usundite ja muude andmeallikate kattub.
Miks Sa arvad, et nad leppisid kokku?

Vasta
Kus sa seda välja lugesid, et "nad" midagi kokku leppisid?
Vasta
(03-12-2012, 13:11 )Dana Kirjutas: Kui need teadmised ei pärine Maavälistelt tsivilisatsioonidele, siis kus kohast?
Ma ei välista midagi peale ühe. Iidse vandenõu, kus kõik maailma rahvad leppisid koos üksmeelselt kokku, et mida nad oma legendidesse kirjutavad.
Kui sa mitte midagi muud ei välista peale selle ühe, siis üks võimalus on, et need teadmised pärinevad inimestelt endilt.
Vasta
(03-12-2012, 13:27 )Dana Kirjutas: Kus sa seda välja lugesid, et "nad" midagi kokku leppisid?
Minu "nad" tegid lihtsalt ärtust ära, aga Sinu tekst välistas selle kui ainsa võimaluse. Mis me nüüd siis teeme?Sick
Vasta
No siin ei aita enam muud kui tuleb "tilgutada" pisikesi infokillukesi mis muudaksid kogu teema uuesti mõttekaks ja arendaksid veidi edasi, olen nüüd juba paar nädalat jooksnud õhtuti neis vana aja mõistatuslikke artefakte mööda.
Mitte ainult Egiptuses vaid ka mujal ja piltidena tuleb üks üldine seaduspärasus, need olid kohad kus sai taastada oma tegelikku olemust ja siit vangistusest lahkuda. Kui tegemist galaktilise vanglaga siis on loogiline, et olid ka vangivalvurid ja oli ka keskvõim kes siia hingi asumisele saatis. Teatud perioodidel aga ilmselt oli keskvõim hõivatud muude probleemidega ja teatud tsivilisatsioonid kasutasid selle koheselt omakasuks ära, et füüsilistest kehadest kätte saada oma tsivilisatsiooni vange.
Just selleks on eri ajastutel ja mandritel ehitatud suur hulk tehnilisi vahendeid millega sai vange vabastada ja kodumaailma tagasi viia. Keskvõimu taastudes lõhuti muidugi need süsteemid jällegi ära ja meie näeme purustatud ja laiali pillutatud arusaamatuid kiviplokke mis kunagi olid tervikud ja sisaldasid ka tehnilist sisu.
Tänagi sebivad paljud tulnukad siin laevadega ringi otsides oma sõpru, üldiselt raske töö leida eri ajastutes üles kehad mis sialdavad sama hinge aga hakkama nad saavad ja nii mõnigi keha on siit jäädavalt kadund, et tervikuks saada.
Aga keegi ei keela teil nendega vestelda ja ise teada saada mis on milleks.
Vasta
(03-12-2012, 14:12 )tapsix Kirjutas: Minu "nad" tegid lihtsalt ärtust ära, aga Sinu tekst välistas selle kui ainsa võimaluse. Mis me nüüd siis teeme?Sick
Oot, kas iidsed rahvad ongi "nad". Mis mutatsioon siis vahepeal toimunud on? Iidsed eestlased ja tänapäevased eestlased on erinevad rahvad?

Samas jutu mõte oli juhtumisi hoopis muu, kui kontekstist välja rebitud killuke.


(03-12-2012, 13:55 )kage Kirjutas: Kui sa mitte midagi muud ei välista peale selle ühe, siis üks võimalus on, et need teadmised pärinevad inimestelt endilt.

Evolutsiooniline taandareng. Inimese eellane oli kõrgem intellekt, kui meie. Omamoodi on ahv meist kindlasti targem. Aga see on läheb juba sootuks teise valdkonda ning küsimus ise on puhtalt filosoofiline mõtisklus, teemal miks loomad on targemad kui inimesed.

Lõpuks jõuame sinna, et Egiptuse ja tulnukate juurde. Ok. Sõna tulnukas on minu jaoks veidi kohmakas ja ma ise kasutan Maavälist tsivilisatsiooni, mis tähendab külalised maailmaavarustest.

Iseasi, kui vasamasa ei tule mingi lööva ja lihtsal lahendusega välja, kus kõik on nii selge ja ilma lisaküsimusi tekitavalt arusaadav. Võib ju tõesti olla, et Aafrikas 2,8 miljardit aastat tagasi tunti metallisulatamise kunsti (inimesed, mitte mingid külalised) ja treiti valmis trobikond kuulikesi, mille üle teadlased siiani pead murravad, et kuidas neid tehti.
vasamasal on kindlasti ka lihtne seletus, et kuidas neid siis nii pikka aega tagasi tehti.

Igal juhul on minul kergem omaks võtta väliste tsivilisatsioonide abi meie planeedi hilisemal käekäigul, kui mõtiskleda mingite vandenõude üle, mida algelised ja alles eellasest arenenud inimesed oleksid suutelised looma.
Huvitavate maailmavaadet vastu tunnen ikka huvi, seetõttu ka vasamasale selle küsimuse esitasin.
Vasta
(03-12-2012, 14:23 )VironShaman Kirjutas: No siin ei aita enam muud kui tuleb "tilgutada" pisikesi infokillukesi mis muudaksid kogu teema uuesti mõttekaks ja arendaksid veidi edasi, olen nüüd juba paar nädalat jooksnud õhtuti neis vana aja mõistatuslikke artefakte mööda.
Su süsteem töötab ja on loogiline, aga kuna sul on ainult kaudsed tõendid, siis me peame sind uskuma, aga millegi veendumises ei ole uskumine see mille poole mina pöörduks. Samamoodi nagu sina ütled, et sinu "jaoks on maaväline niikaua tõene kui keegi ei tõesta kuidas tolle aja inimesed need ehitused ja kogu maapealse kui ka maaaluse kompleksi valmis ehitasid" ütlen mina, et minu jaoks ei ole mitte midagi tõene enne kui keegi tõestab, et vot need ja need tegid selliste vahendite ja tehnikaga need ehitused. Ja inimeste võimaluse jätan enda jaoks praegu eelisolukorda.
(03-12-2012, 14:42 )Dana Kirjutas: Evolutsiooniline taandareng. Inimese eellane oli kõrgem intellekt, kui meie. Omamoodi on ahv meist kindlasti targem. Aga see on läheb juba sootuks teise valdkonda ning küsimus ise on puhtalt filosoofiline mõtisklus, teemal miks loomad on targemad kui inimesed.
Näiteks... Inimese inteligentsus oli tipus tuhandeid aastaid tagasi ja me oleme sellest ajast saadik intellektuaalse ja emotsionaalse allakäigu teel (inglise keeles).
Tsitaat:Lõpuks jõuame sinna, et Egiptuse ja tulnukate juurde. Ok. Sõna tulnukas on minu jaoks veidi kohmakas ja ma ise kasutan Maavälist tsivilisatsiooni, mis tähendab külalised maailmaavarustest.
Kuigi see võib olla tõenäolisem kui muud võimalused jääb vastuse leidmine oletuste teel inmeste teadmiste piiridesse. Tulnukad on üks võimalus, aga kui küsida, et kellega tegelikult tegu võib olla, siis on vastuseks "ei tea". Näiteks:
kas maavälised tsivilisatsioonid - ei tea
kas maapealsed tsivilisatsioonid - ei tea
kas maasisesed tsivilisatsioonid - ei tea
kas paraleeleuniversumite tsivilisatsioonid - ei tea
kas inimeste tsivilisatsioonid - ei tea
kas vaimolendid vmt - ei tea
jne. Kui samamoodi, nagu sina ja teemaalgataja, maavälist tsivilisatsiooni silmas pidada, siis mina ei ole enda jaoks veel leidnud mõjuvaid argumente miks just maavälise (kosmosest pärit) tsivilisatsiooni tulnukad peaksid just need õiged olema. Võib-olla olid tulnukad mujalt ja võib-olla lihtsalt endised elanikud...
Vasta
(03-12-2012, 14:42 )Dana Kirjutas: ...et Aafrikas 2,8 miljardit aastat tagasi tunti metallisulatamise kunsti (inimesed, mitte mingid külalised) ja treiti valmis trobikond kuulikesi, mille üle teadlased siiani pead murravad, et kuidas neid tehti.
Palun täpsemat infi ,piisab lingist , mis kuulikestest jutt ?
Vasta
(03-12-2012, 18:09 )vasamasa Kirjutas: Palun täpsemat infi ,piisab lingist , mis kuulikestest jutt ?

Saad vihje. Enne vasta mu küsimustele.
Kont kondi vastu ikka. Mitte nii, et mina küsin, sa ei viitsi vastata ja ma pean siis sulle infot ka veel jagama.
Kes midagi tahab, peab ka ise vastu midagi andma. Tasuta lõunaid sellele planeedil nimega Maa ei ole!

Väikse avantsi saad: Sierra Leone. wink
Vasta
(03-12-2012, 19:03 )Dana Kirjutas: Väikse avantsi saad: Sierra Leone. wink

Huvitav ,et mina leidsin infi ,et need kuulid pärit Klerksdorpi kaevandusest LAV-is.Sierra Leone jääb kaugele põhja-lääne suunas. Aga vahet pole ,peaasi , et aafrikas. Ei tea ,millisest allikast nüüd kinni võtta ,artikleid ühtedest ja samadest kuulidest on seinast seina , alates sellistest , kus kirjutatakse , et need kuulid on nii tugevad ,ei saa kriimugi neile tõmmata kuni selleni ,et mõned kuulid on suudetud purustada ja sees olevat mingi käsna taoline aine ,mis ka kohe tolmuks muutus.
Aga see tõmbab kogu asjale vee peale ,mis artiklites kirjas, tsiteerin:
Skeptikud loevad nende päritolu looduslikuks.
Hallo ! Näidake mulle skeptikute foorumit või saiti ,kus nii kirjas on !

Kuidas need kuulid 3 miljardi aasta vanusesse kihti said?
Minu arvamus : Tõenäoliselt ei leitut neid otseselt pinnasest välja ugritsedes ,nagu arheoloogid teevad. Kaevur saab leida midagi vaid peale lõhkamist , s.t. siis kaevandatava maagi prahi seest .Ei ole välistatud ,et pudeneb lõhkamiste ajal mööda pragusi sinna alla ka pindmist kihti koos seal olevate esemetega.
Vasta
Kagele:
Miks on vaja mingi teadlase nime puhtaks pesemiseks kirjutada juurde 21.detsembrist ja püramiidis asuvast kristallist? Kas sel Collinsil muudmoodi ei olnud võimalik õiglust jalule seada?
Muuseas, see Andrew Collins on ka huvitavaid raamatuid kirjutanud, nii et loe parem neid. Saad midagigi Vanast-Egiptusest teada.
Internetiartiklid:
http://www.andrewcollins.com/page/articles/index.htm

Tema raamatust "Egiptuse suurim saladus"(2008):
http://www.andrewcollins.com/page/articles/7000.htm

Video, kus ta räägib püramiididest, I osa:
http://www.youtube.com/watch?v=2A9AZyydB2s

Hari end ametlikult tunnustatud egüptoloogi kuulates, alternatiivajaloo tundmaõppimiseni on sul veel pikk tee käia. Ja sa unustad täiesti selle, mida Egiptuses lubatakse avaldada ja mida mitte. Ikka ja jälle on sul pedestaalil teadlased, kes antud hetkel valitsuste soosingus.
Pole üldse öelnud, et antud hetkel ei ole ülimtõde just see, mida maailmale serveeritakse. Nii et milleks see sõnadega keerutamine. Usu edasi kõike seda, mida kooliraamatud sulle gümnaasiumis õpetasid ja ole sealjuures ka õnnelik. Millest selline närvilisus kogu aeg, kui ometi kõik on senini nii nagu sinu jaoks olema peab?


Vasta
(03-12-2012, 13:11 )Dana Kirjutas: vasamasa, ehk oskad siis mulle sama kergelt vastata küsimusele, kuidas mitmeid tuhandeid aastaid tagasi osati nii täpselt kirjeldada meie Päikesesüsteemi.
Näitek pisike Pluuto. Temast ei teatud enne 1930 aastat ju midagi. Aga oh imet. Mingid 3000-5000 aastat vanad tahvlijupikesed kirjeldavad teda kenasti. Müstika? Kokkusattumus? Tahvlid polegi nii vanad, vaid keegi tegi need alles hiljuti.
Samamoodi loodan, et sul on ka käepärast võtta kiired vastused küsimusele, kus pärinevad taas mitmetuhande aasta tagused teadmised lootearengufaasidest, mille detailsemaid ja peenemaid teadmisi me alles hiljuti avastanud oleme.
Kõike ei saa ka müstika alla kirjutada. Kokkusattumuste jaoks on ka asjad liiga keerukad ja detailsed.
Kui sa räägid Sumerist, siis miks egiptuse teemas? Teiseks pole kuskil ühtegi iitset tahvlijupikest mis kirjeldaks meie päikesesüsteemi! Kalendreid on leitud kümned ja kõik räägivad, et tunti viite planeeti! See et Sitchin oskas ühe kirja oma peas päikesesüsteemiks ja nibiruks tõlkida ei tee veel seda 5000a vanaks tähekaartiks. PS: Need täpid mida sina pead pluutoks jne... tähendavad meitekeeles "You're his Servant" !!!

Vasta
(03-12-2012, 14:23 )VironShaman Kirjutas: No siin ei aita enam muud kui tuleb "tilgutada" pisikesi infokillukesi mis muudaksid kogu teema uuesti mõttekaks ja arendaksid veidi edasi, olen nüüd juba paar nädalat jooksnud õhtuti neis vana aja mõistatuslikke artefakte mööda.
Mitte ainult Egiptuses vaid ka mujal ja piltidena tuleb üks üldine seaduspärasus, need olid kohad kus sai taastada oma tegelikku olemust ja siit vangistusest lahkuda. Kui tegemist galaktilise vanglaga siis on loogiline, et olid ka vangivalvurid ja oli ka keskvõim kes siia hingi asumisele saatis. Teatud perioodidel aga ilmselt oli keskvõim hõivatud muude probleemidega ja teatud tsivilisatsioonid kasutasid selle koheselt omakasuks ära, et füüsilistest kehadest kätte saada oma tsivilisatsiooni vange.
Just selleks on eri ajastutel ja mandritel ehitatud suur hulk tehnilisi vahendeid millega sai vange vabastada ja kodumaailma tagasi viia. Keskvõimu taastudes lõhuti muidugi need süsteemid jällegi ära ja meie näeme purustatud ja laiali pillutatud arusaamatuid kiviplokke mis kunagi olid tervikud ja sisaldasid ka tehnilist sisu.
Tänagi sebivad paljud tulnukad siin laevadega ringi otsides oma sõpru, üldiselt raske töö leida eri ajastutes üles kehad mis sialdavad sama hinge aga hakkama nad saavad ja nii mõnigi keha on siit jäädavalt kadund, et tervikuks saada.
Aga keegi ei keela teil nendega vestelda ja ise teada saada mis on milleks.
Tänud ja hm-hm insideri teemat meelde tuletamast.
Huvitaval kombel on see minust siiamaani mööda purjetanud, aga teadmine oli juba enne lugemist olemas.wink

Vasta
lühidalt: Ma ise usun, et halvad tulnukad on ammu juba maad külastanud ja inimese dna-d muutnud, et nendest oma töölised teha. Sellest ka järsk inimese arenemine. Egiptuse valitsejad olid ka pooltulnukad või tulnukad ma arvan. Eliit ongi juba väga ammu halbade tulnukatega koostööd teinud ja teeb tänapäeval ka.

Paar päeva tagasi sattusin lugema 7-aastase Rumeenia poisi lugu, kus ta hüpnoosi all rääkis, et oli siia planeedile saadetud teiselt planeedilt inimestele teadmisi edasi andma. Seitse osa on sellest tõlgitud Eesti keelde ka. Seal räägib ka reptiilidest, annunakidest, matrixist jms.
viimane osa:
http://www.telegram.ee/maavaline/telegra...ZuLzMqXmO4
Vasta
http://www.youtube.com/watch?v=gUHDp2q8e...r_embedded

Et siis ühes muuseumis kuju pöörleb äkitse... mingid teooriad ringlevad alates uudistajate sammude vibratsioonist, mis mõjub klaasile kuni kõiksugu....paravärgini. Seee vibratsiooniteooria häda seisneb selles, et miks see varem ei old ja teisi ei mõjuta....ja miks kuju nagu ümber telje pöörleb...keskelt ei pidada kinni olema...Ja see on Osirise kuju, kuigi see infokild nüüd vaevalt...
Vasta
(21-05-2013, 17:03 )Peisko Kirjutas: .....
Paar päeva tagasi sattusin lugema 7-aastase Rumeenia poisi lugu, ...... Seitse osa on sellest tõlgitud Eesti keelde ka. .....
Vene keele vahendusel (sellest mõned erinevused näiteks
nimede kirjapildis) on selle loo Aigar Säde eesti keelde tõlkinud,
tema kodulehel ( http://www.aigarsade.com/ )
on see juba päris kaua üleval olnud (.pdf-fail, 64 lehekülge):
http://www.aigarsade.com/Inuaki.pdf

Väike video ka illustratsiooniks, keelega võib muidugi raskusi tulla ...:
http://www.youtube.com/watch?v=ThZrSGUS_IY
Vasta
Ei tea, kas sobib siia teemasse aga torkan siia. Kui vale koht, vabandan ja loodan, et mõni mode õige koha leiab. Pealegi, ma ei tea, kui "usaldusväärne" on Õhtulehe uudised, aga minu jaoks oli huvitav lugeda.
Muuseumis ärkas iidne Egiptuse kuju ellu ja muutis asendit.

http://www.ohtuleht.ee/531324
Vasta
(24-06-2013, 22:58 )Tondinahk Kirjutas: Muuseumis ärkas iidne Egiptuse kuju ellu ja muutis asendit.
http://www.ohtuleht.ee/531324

Ellu nüüd vaevalt ja asendit muutis ta ka ainult siis, kui rahvas mööda käis. Öösel oli täiesti paigal ja vist neljandast päevast alates jäi täiesti liikumatuks.
Vasta
Turvakaamera on juba mingis x-kohas, ei saa nüüd aru, kas klaaskapi sees või kogunisti klaaskapi taga, näitab läbi topeltklaaside.
Kohe alguses kuskil sain pause/play klõbistades ette pildi kui mingi redel on keset vaatesaali, ehk käivad seal mingid pisiremonditööd hoones, sellest ka vibra. Ilmselt on kujukesel aluspinnal kühmuke , nii ta keerlebki vibratsioonist.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat