•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 49
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 1Hääli - 1 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RIIK
#51

Huvitav, kas kord tuleb aeg; kus Maakeral on ainult üks valitseja, ehk president ning kõikidest praegustest riikidest saavad ühendriigid, kes alluvad eelpool nimetatud presidendile?
Tõenäoliselt juhtuks see siis, kui leitakse väljaspool Maakera "ühisvaenlane".
Vasta
#52
Tsitaat:Algselt postitas Jako
Tsitaat:Algselt postitas excubitoris
Asi pole juba ammu enam baaside arvus.
Milles see asi siis on? Ehk täpsustad!


Baasid pandi paika siis kui oli veel reaalne oht, et tekib "kiire tagasilöök", seda nii sakslaste poolt kui ka arvati onu Jossi või teha "mütsitrikki" ning kokkuleppeid murda ja üritada Atlandi rannikule jõuda.
Hiljem kui põlvkonnad vahetusid on pukki pandud klikk kes suhtes see kokkulepe on pigem formaalne kinnitus. Looživendadel on tugevamad sidemed kui see lepe ja need juba avalikkuse ette nii kergesti ei leki - meenutagem Ameerikast ühte kaptenit kes mõrvati just selle pärast.


Kui me jõuame piisavalt kaugele siis puudub vajadus sellise institutsiooni järele kui President/Kuningas või kes iganes.
Hetkel on aga meie hulgas piisavalt destruktiivseid elemente (alates igatmasti "skeptikutest") kes hoiavad sellise tuleviku meist piisavalt kaugel.
Vasta
#53
«Дорогие гости, не надоели ли вам хозяева?»
текст листовки, сброшенные с неопознанного летательного аппарата на американские корабли. На жёлтой бумаге поверх красной свастики готическим шрифтом. (22.01.2008)

Tasub seda saiti silmas pidada.
http://www.base211.ru/?mn=def&mns=jl94s3qq44a2i

Muide sellel venelaste "heroilisel löömafilmil- Разведчики") kaadris kujutet Haunebu oli mulaazh. Eeespool seisva väiksema RFZ eeskuju aga eelmisel sajandil Kaliningradi liivakarjäärist leitu. Seda originaali on mul õnnestunud ka oma silmaga näha ja käega katsuda.
Vasta
#54
Mõtlemiseks:


Tsitaat:31.07.1932a. Austria linnas Wörglis , toimus linnapea Michael Unterguggenbergeri eestvõtmisel eksperiment , mida ei lastud enam kellelgi korrata .

Nimelt , lasi linn välja 5000 „vaba šillingit“ - protsendita raha , mis kaetud samasuure summaga Austria pangas . Selle eksperimendi käigus ehitati linnale uus sild , korrastati tänavad , suurendati ühiskondliku sektori kapitalisatsiooni ja vähendati aasta jooksul tööpuudust 25 % . (samas möllas „Suur depressioon“ ja kõik Euroopa riigid maadlesid ränga tööpuudusega ) Selle raha eest tasu oli 1% kuus , 12% aastas ja maksma pidi see , kelle käes oli kuu lõpus see rahatäht . Maksti markides , kleepides nominaali suuruses margi rahatähe tagaküljele kuu lõpus . Ilma selle margita oli raha kehtetu . Selline , mitte suur tasu viis selleni , et igaüks , kes tasuks selle raha sai , püüdis seda kiirelt realiseerida , enne , kui asus tavalise rahaga tasumisele . Linna elanikud maksid isegi oma maksud varem ära , et vältida raha kasutamise maksu . Selle aasta jooksul , mis 5000 vaba šillingit ringles , olid nad ringluses 463 korda , tootes kaupa ja teenuseid summas 2 300 000 šillingit (5000 x 463) . Tavašilling oli samas ringluses 213 korda . Magistraat sai tasuks 12% -5000-ndest = 600 vaba šillingit , mis kasutati kogukonna hüveks , mitte mõne üksiku rikastamiseks .

Kui üle 300 kogukonna üle Austria , tundsid huvi selle mudeli järgi , nägi Austria Rahvuspank selles ohtu enda monopolile ja keelas vaba raha trükkimise . Kuigi vaidlus kestis kaua ja jõudis kõikidesse kohtuinstantsidesse , ei õnnestunud enam kellelgi saada luba eksperimendi kordamiseks .

http://www.vivomondo.com/de/rathaus/woergl/
Vasta
#55
Tsitaat:Algselt postitas zed

5. Kui riik kehtestab ja töötab välja automudeli, siis see on moodne ja üllatavalt hea vaadata 70 aastat.

[Muudetud: 29.7.09 zed]

Endale üllatuseks avastasin, et üks automark on juba üle 50 aasta peaaegu muutumatult tootmises olnud.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hindustan_Ambassador

See siis Indias.

Tsitaat:However since the brakes and steering have not been modified or improved it is dangerous to drive the car above 100 km/h speed.
Vasta
#56
Tsitaat:Algselt postitas zed
1. Raha kui instrument puudub.
Mõelge mis kombel toimib ühiskond?
Aga kui raha (universaalset ekvivalenti materiaalse iseloomuga tehingute jaoks) ei oleks, kuidas erinevate elualade inimesed siis omavahel hakkama saaks?

excubitorise toodud Austria linna Wörgli näide on päris huvitav - tõepoolest, las raha eest maksab see, kes seda omab... raha on ju siiski ainult vahend arveldamiseks.
Äraspidisel moel on raha omamine muidugi juba maksustatud - hetkel nimetatakse seda inflatsiooniks...

Ehk siis kaasaegne inimene tõenäoliselt ei suudaks ilma rahata maailma ette kujutada. Küsimus on pigem, millist finantssüsteemi kasutatakse.

Tsitaat:Algselt postitas zed
3. Noorsugu. Alates viiendast eluaastast võetakse lapsed riigi, proffessionaalsete pedagoogide-psühholoogide kasvatada. Kaob probleem 19-aastaste üksikemade ja alkohoolikutest vanematega.
Lapsed kasvavad grupis kuhu kuulub erinevate vanuste ja vastutus-võimutäiusega lapsi.

Urrrrr Angry no misasja? Et riik saaks veel professionaalsemalt ajusid pesta?
Üsna räigelt: kui mingi "riik" soovib lapsi, siis hakaku sisaliku kombel munele või otsigu teine omasugune "riik" ja ronigu talle selga.
Riik on rahva jaoks, mitte vastupidi.

Haridussüsteemi (mida siiani järjest õudsemaks reformitakse) kohta ma olen siin foorumis juba arvamust avaldanud.
Kuigi koole on õnneks igale maitsele ja sealhulgas ka nn. waldorfkoolid.

Tsitaat:Algselt postitas zed
4. Haridussüsteem ei ole niveleeriv, vaid läbi keerukate testide laste andekust ja eripära avastav.
(Ülekaalukat poissi, kes ülihästi joonistab propagandaplakateid ei sunnita sooritama teiste pilgu all korpalliviskeid, või -9 prillidega tüdrukut kaugushüpet, kui tal on ilmselged sensitiivsed omadused).

Üldiselt nõus... kuigi... eeehhh - propagandaplakatid Ph34r2

Tsitaat:Algselt postitas zed
5. Kui riik kehtestab ja töötab välja automudeli, siis see on moodne ja üllatavalt hea vaadata 70 aastat.

Iseasi, kas seda automudelit just riik välja töötama peab... ehk saaks sellega mõni autotootja ka hakkama - arvestades rahva soove ja ootusi.

Kokkuvõtteks leian, et riigi kui institutsiooni vajadus saab olla vaid laiaulatuslike kõrgtehnoloogiliste taristute haldamiseks (sh peamiselt immateriaalsed taristud nagu tervishoid) (10.06.2011).

Inimene on nii tark ja arukas küll, et saab oma igapäevaelus ka ilma riigita hakkama. See eeldab muidugi teatud nihet mõtlemises, hakatuseks tuleks vabaneda õpitud abituse sündroomist.
Vasta
#57
Tänases maailmas on riiki vaja, oi kui vaja selleks, et sellele 90% elanikkonnast, kes 10 protsendile kapitalispekulantidele omanikele oma tööjõudu müüb, võimalikut talutavad elutingimused luua.
Ja seda ei saa teha muul viisil kui riigi seadusandluse kaudu, mis määrab rahaspekulantidele mängureeglid.
Hea näide siin rootsi pangad, kes kodumaal on eeskujulik viisakus ja kliendikesksus ise, siin muutusid seadusandluse puudumise tõttu viimseteks röövkapitalistideks.
Kui kapitalism tema arenenud faasis peaks muutma meie uusparempoolsete jutu järgi kapitaliomanikud oma teist poolt, ülejäänud neist sõltuva ühiskonna sõbraks ja ühiskonna heaolu eest hoolitsevaks seltskonnaks, siis tegelikkuse huvitab neid see ühiskond ainult kasumi maksimeerimise seisukohalt.
Mingi tervise, töötuse ega korratagamise teenus kapitaliomanikke ei huvita.
Niipea kui rahal pole enam võimalust kasumit teenida, pageb ta sinna kus seda on võimalik jätkata.
Mis saab sellest piirkonnast kust raharöövlid jalga lasid, kapitaliomanikke ei huvita, selle eest peab hoolitsema juba riik, riik peab olema see, kes müüb kapitalile tööjõudu neil tingimustel, millega on võimalik taastoota, tervena ja söönud hoida oma tööputukate poolt, neid kes kuldmune spekulantidele munevad.
Jutt et sotsialistid jagavad ümber kapitalistide teenitud tulu on möla, nad peavad tagama oma valijate, alamkihi elamise jätkusuutlikkuse.
Meil on maailmas erandlik olukord, kapitaliomanikeks on saanud endised vasakpoolsed, nn rahva au mõistus ja südametunnistus, kelle endine ühiskondlkik roll oli olla rahvateenrid.
Täna on nad omanikud ja esimene mida nad endile tegid olid seadused, mis võ'imaldasid paljaks teha selle riigi, mida nad ise olid rahvariigina üles ehitanud.
Täna teevad nad jätkuvalt seadusi, mis ajavad laiali mööda ilma eesti ühiskonna , nad ei tee midagi, lihtsalt nälg ja puuduvad sissetulekud sunnivad inimesi emigreeruma.
Rahata riiki ei kujutaks hästi ette, aga piirangutega kapitali kasumijahile küll ja see peaks olema sotsiaaldemokraatia ja ametiühingute teema, mis mujal maailmas on oma seadused juba saavutanud.
Niipaljukest siis kohalikust ekskommunismist ja selle tulemustest rahva paljaksvarastamisel.
Vasta
#58
Zed Kirjutas:1. Raha kui instrument puudub.
Raha, nagu ta praegusel kujul on, ei tööta. Selle asemel oleks vaja reaalsetel väärtusel baseeruv raha - Kuld, hõbe jms.
Riik toodaks münte reaalse kulla, hõbeda baasil. Lähed poodi süüa ostma hõbe, või mõne muu (vääris)metalli näol.
Zed Kirjutas:2. Looduskaitse. Kõik elav on püha. Pole vahet inimese või looma hinge võtmisel.
Inimese elukeskond peab olema piiritletud ja ruumi peab jätma loomadele (100 kilomeetri raadiuses ei ole ühtegi linna, ega isegi küla. Kui, siis ükskik talukoht metsas)
Samuti peab(!) loomad rahule jätma ja unustama suurushullustse sellest, et "Läheme metsa loomade populatsiooni kontrolli all hoidma" (Loodus on ennast miljoneid aastaid reguleerinud ise ja nüüd tuleb mingi karvateda ahv ja hakkab loodust "õpetama"?)
Zed Kirjutas:3. Noorsugu & 4. Haridussüsteem
1-6 eluaastani peab vähemalt üks vanematest suutma lapsele pühendada piisaval hulga aega, et anda enesekindlust ja jõudu lapsele kogu järgnevaks eluks. Haridus ei tohiks olla nagu tänapäeval, kus kõiki lüüakse "ühe puuga", vaid reaalset last arendavat (Mitte sundivat, kus laps peab ära õppima tühjad "faktid") Rohkem loomingulisemat lähenemist.

Riik peaks võimaldama igale kodanikule elamise (Ühetoaline korter) Peale abiellumist, äärmisel vajadusel(!), saab pere võtta Riigi(!) pangast intressita laenu suurema korteri või maja ehitamiseks/ostmiseks.
Riik peaks piirama arenguplaanita linnade koorumist, kus kõik ehitavad mida tahavad ja kuhu tahavad.
Vasta
#59
(09-05-2011, 23:52 )Ilo Kirjutas:
Zed Kirjutas:1. Raha kui instrument puudub.
Raha, nagu ta praegusel kujul on, ei tööta. Selle asemel oleks vaja reaalsetel väärtusel baseeruv raha - Kuld, hõbe jms.
Riik toodaks münte reaalse kulla, hõbeda baasil. Lähed poodi süüa ostma hõbe, või mõne muu (vääris)metalli näol.
Vaata, Ilo, raha oma praegusel kujul muidugi ei tööta.
Aga.

Mistahes raha - on ta siis metall-, paber- või elektrooniline raha, on tegelikult siiski kokkulepe.
Selle kokkuleppe sisu on konkreetse väärtuse omistamine mis iganes maksevahendile ja seejuures ei ole vahet, kas maksevahendiks on kroonid, eurod, bitid kõvakettal, kuld-, hõbe-, vask-, raud- või tinamündid või minupoolest kasvõi konnakarbid või savitellised - see on kõigest kokkulepe.

Taoline kokkulepe põhineb alati konjunktuuril. Väike näide:

Kuld on Maal traditsiooniliselt olnud maksevõime etalon. Kruus näiteks ei maksa suurt midagi.
Oletame, et Maale saabuvad pirakate ruumilaevadega transgalaktilised kaupmehed, kes soovivad osta paar kõrbetäit kruusa ja liiva. Neil on lihtsalt vaja ja nad on nõus oma vajaduse rahuldamise eest maksma mingi koguse kulda või mingit muud inimeste meelest hinnalist toorainet... ja seejuures asja eest, mis meie meelest ei ole eriti hinnaline.

Kusjuures ma ei tea, kas see kruusa hetkehinna lööks üles või mitte, aga kulla hetkehinna see lööks alla küll.
Selline elukas on siis konjunktuur.

Ja kui ka suur leivapäts maksab väikese hõbemündi, kilo kvaliteetsinki suure hõbemündi, (elus) lammas viis suurt hõbemünti ja (elus) lehm keskmise suurusega kuldmündi - ka see on õnnetuseks ainult kokkulepe. Nimetatud kokkuleppe sisu on väärtuse omistamine nendele metallidele (siit ka nimetus väärismetallid).

Väärtuse laialdane omistamine on sisuliselt konverteeritavus - hõbe- või kuldmündi saad ikka millegi söödava või muul viisil vajaliku vastu vahetada, aga Mongoolia tugrikuid vist alati ei saa.

Kokkuleppe laialdane ulatus on sisuliselt kokkuleppe aktsepteerijate suur hulk.

Aga mis saab siis, kui see kokkuleppijate hulk ümber mõtleb???

Ja kokkuleppe suhtelisust kasutades on kellelgi õnnestunud ka kullastandard kaotada. Kui see kord õnnestus, võib see ka teist korda õnnestuda...
Tõepoolest, ka siin foorumis on krooni taganutjaid, aga paraku tuleb nentida, et vahet tegelikult ei ole - kroon oli kokkulepe ja see kõwerik on ka kokkulepe. Ühtviisi haavatavad mõlemad.
Kuigi jah, kroon oli erakordselt ilus raha. Esteetiliselt ilus.

Selle jutu mõte oli tõdemus, et nii praegusel kui ka teadaolevatel varasematel rahandussüsteemidel on kõigil mingid nõrgad kohad.
Vaja on midagi muud...
Vasta
#60
(09-05-2011, 23:52 )Ilo Kirjutas: Riik peaks võimaldama igale kodanikule elamise (Ühetoaline korter) Peale abiellumist, äärmisel vajadusel(!), saab pere võtta Riigi(!) pangast intressita laenu suurema korteri või maja ehitamiseks/ostmiseks.
Riik peaks piirama arenguplaanita linnade koorumist, kus kõik ehitavad mida tahavad ja kuhu tahavad.

Pikemas perspektiivis kindlasti mitte - ülemineku perioodil praegusest
monetaarsest oligarhiast peaks riik vajadusel abistama mitte tagama.

Raha suhtes olen WW-ga ühel nõul - see on kokkuleppe küsimus ja oluline
pole kas käes paber või kullatükk kui see on tagatud mingi kindla süsteemiga
mitte aga spekulatiivse "väärtusega" millel mingit tagatist pole. Kui kunagi
tulevikus saab lahendatud nii energeetika (nii tootmise kui hinge oma) siis
on eeldatavasti võimalik loobuda siis nii riigist kui ka rahast meie praeguste
arusaamade järgi. Kuigi eeldan, et mingi organisatsioon või organiseeritus
mis meenutab riigistruktuure jääb veel vägagi kauaks.
Vasta
#61
Minu arusaam tuleviku ühiskonnast:

1) Raha asemel on elektrienergia, mis saadakse päiksepatareidest (keskmise pere aastane elektrienrgia saadakse 100 m2 päiksepatareide abil) ja mida salvestatakse metallide keemilisse enrgiasse (keskmise pere aastase elektrienergia saab salvestada 1 m3 metallipuru sisse, mille oksüdeerimisel vabaneb energia).
Riik omab energia tootmise monopoli, ning jagab inimestele elektrienergiat vastavalt nende vaimsele tööle.

Andekas ja püüdlik inimene saab oma loomingu eest rohkem elektrienergiat, kui vähem andekas ja laisk inimene.

Andekas inimene saab suurema koguse elektrienergia arvelt elada suuremas majas (suuremad energiakulud ehitusmaterjalide loomiseks ja suuremad küttekulud), uuendada tihedamini oma autot (auto ringisulatamise energiakulu), omada rohkem majapidamisroboteid ja arvuteid (suurem elektrikulu), ning reisida rohkem (suurem energiakulu).

Laisk inimene peab väiksema koguse elektrienergia tõttu elama väiksemas majas (vähem küttekulusid), uuendama harvemini oma autot, omama vähem majapidamisroboteid ja arvuteid, ning reisima vähem.
Nii kaob igasugune mõte looderdamise ja parasiteerimise järele ära.

2) Füüsilist tööd pole: kõik füüsilise töö teevad ära robotid - inimene tegeleb vaid vaimse tööga - vaimse töö viljad (teadmised, leiutised, programmid) on kõigile tasuta - nende kasutamist piirab vaid saadava energia hulk.
Muidugi võivad inimesed teha sporti ja koormata ennast füüsilise tegevusega, kuid seda kõike vaid "hobi korras", mitte aga raha teenimise eesmärkidel.

3) Elu edasi viiv faktor on "vaimse töö eest jagatav elektrienergia".
Ehk kui tahad hästi elada, pead ka rohkem pingutma ennast vaimset tööd tegema.

Igasugu juudipangandus, ideede patentimine, ning tehnoloogia arengu pidurdamine kaotavad mõtte: keegi teeb patenditud asja kõrvale tasuta asja ja nii kaotab lolli mängimine igasuguse mõtte.

4) Lapsi õpetaks robot-õpetajad individuaalsete õppeprogrammide näol: paarkümmend inimesest õpetajat võtavad üks kord koolitunnid linti, kasutades erinevaid õpetamismeetodeid: induktiive õpe, deduktiivne õpe, õppimine läbi juku-naljade, jne - kui laps ei saa ühest õpetamise meetodist aru, siis läheb robot üle teisele õpetamise meetodile ja mingist meetodist saab laps igal juhul aru.
Ühel hetkel on kõikvõimalikud teadmised ja teadused "puust ja punaselt" linti võetud ja robotid suudaks mistahes mõistlikule küsimusele anda mõistliku vastuse olemasolevate teadmiste baasil - nii saaks lapsed arenda just selles suunas, kus nad on tugevad.

5) Sellist "tehnoloogilist taset" ei pea looma ülemaailmsena, vaid võib luua ka riikide ulatuses, linnade ulatuses, või perede ulatuses.
Ehk need, kes pingutavad rohkem, saavad omale paremini toimiva riigi ja suuremad hüved.

Näide: Täiesti vabalt võiks kõik eestlased hakata teadlasteks-insenerideks-leiutajateks, ning luua seeläbi Eestile täielikult automatiseeritud tööstuse, mis toodaks robotite abil kõike alates nööpnõeltest kuni allveelaevani välja, lisaks igasugune olmeline pudipadi sinna vahele (riided, arvutid, telekad, autod, lennukid, jne).
St Eesti ei peaks midagi importima (me suudaks kõike ise toota), ega midagi eksportima (eksport oleks tüütu lisatootmine, mis ei annaks mingit lisaväärtust).
Samas võiks Läti / Venemaa / Aafrika jääda praegusele arengutasemele: Eesti (sadadest)miljonitest robotitest koosnev robot-sõjavägi, robot-piirivalve ja robot-politsei suudaks juba eos likvideerida mistahes väljast või seest tuleneva ründe meie arenenud elukorraldusele.



6) Raha kui väärtuste kandja asenduks elektrienergiaga, mida säilitataks metallide keemilise energia näol (elektrienergia abil redutseeritakse metallide oksiidid metallipuruks - metallide puru oksüdeeritakse kütuseelementides elektrienergiaks): ehk kui sa töötad palju ja tarbid vähe, siis jääb sul elektrienergiat (metallipuru) palju üle ja sa võid seeläbi varem pensionile jääda.

Raha laenamine tarbimislaenude mõttes kaotaks igasuguse mõtte: lollidele ja andetutele pole mõtet laenata, kuna nad ei suudaks laenu tagasi maksta oma vaimsete pingutustega - ehk igaüks elaks vastavalt oma võimetele, ning tarbimislaenude abil "üle oma varju hüppamine" kaotaks igasuguse mõtte.

Ühel hetkel saabuks "tasakaal": pole mõtet päevas 23 tundi tegeleda uute asjade loomisega, kuna alles jääva 1 tunni jooksul ei suuda sa tarbida võimalike hüvesid - samuti pole mõtet päevas vaid 1 tund tegeleda uute asjade loomisega, kuna alles jääva 23 tunni jooksul ei jõua sa oma vajadusi katta energiaga.
Mõistlik tasakaalu piir oleks midagi sellist: päevas teed 4 tundi tööd (lood uusi vaimseid väärtusi), 4 tundi arendad ennast (õpid midagi uut, et suura targemana kui sündisid), ning ülejäänud aja tegeled oma pere, hobide ja meelelahutustega.
Vasta
#62
Võttes aluseks Wörgli linnapea Michael Unterguggenbergeri eksperimendi, saab luua järgneva mudeli:

Raha (nimetame seda lihtsuse mõttes arveldusühikuks - AÜ) on käibel konstantne hulk. AÜde omamise eest kasseeritakse Wörgli näite eeskujul igakuiselt n.ö. haldamistasu - miks mitte see 1% kuus - ning sama näite põhjal tagab see AÜde suure käibekiiruse, sest keegi ei taha ju ometi haldamistasu maksta.

Ilmselt on otstarbekas lubada mingi hulga AÜde tasuta omamist säästudeks, n.ö. igaks juhuks. Hulk on kokkulepe.
Samuti on vajalik suuremate ostude ilma haldamistasu maksmata võimaldamiseks luua eriskeemid tänaste järelmaksude eeskujul (graafiku piires intressivabad, aga tähtaegu ületades tulevad täiendavad kulud - täiskasvanud ja teovõimeline inimene suudab ju ometi sõna pidada).

AÜd on elektroonilised, sest paberraha trükkimine või müntide vermimine, samuti nende hilisem käitlemine raiskab liialt ressurssi. Autentimine toimub optiliste kaartidega (võib kombineerida salasõna, pin-koodi vms instrumendiga), sest optilised kaardid on kiipkaartidest oluliselt turvalisemad ja vastupidavamad, samuti ei kahjusta optilisi kaarte ei magnetväli ega staatiline elekter (vt. lisatud manust ja muuseas ka kuupäeva selle artikli päises!).

Sularaha tänases mõistes puudub, see vähendab oluliselt kuritegevust (sest kasusaamise motiiv kaob ära) ja tagab ilmselgelt parema maksulaekumise ühiskondlikeks vajadusteks ja võimaldab väga tõenäoliselt ka oluliselt makse alandada - maksulaekumine paraneb ühest küljest varimajanduse likvideerimise tõttu ja teisalt ka AÜde kiirema käibe tõttu.
Kuna haldamistasu suunab kasutajaid oma arveid kiiremini tasuma, siis elavdab mudel ka ettevõtlust.

Samuti võimaldab elektrooniline arvelduskeskkond haldamistasu täiesti automaatselt sisse kasseerida. Ei ole vaja mingeid marke kleepida - aeg on edasi läinud.
Süsteemi regulaarne varundamine (sh. saldod ja väljavõtted paberil) on loomulikult oluline.

Ei ole vahet, kas taolist arvelduskeskkonda (hetkel saab nende prototüüpidena käsitleda nt. moneybookersit ja paypali) haldab avaliku sektori või erasektori asutus, sest järelevalve on vajalik mõlemal juhul.

Oluline on mainida, et keskkonda haldav asutus maksab AÜde omamise eest haldamistasu täpselt samamoodi, kui kõik kasutajadki; see tagab, et haldaja ei tekita kunstlikke moonutusi. Haldamistasu eest peetakse keskkonda üleval (sh ülekande- ja arenduskulud), mis üle jääb, läheb tänases mõistes riigieelarvesse.

Mudeli kasutamine tagab stabiilsed hinnad, sest inflatsioon lakkab olemast ning muudab olematuks finantskriisid, sest mõttetu kasumijaht kaotab oma tänase mõõtme... liigne kasumitaotlus kaob, sest kui saadud kasum säilitada AÜdena, siis see ju haldamistasu tõttu igakuiselt kahaneb...

Nagu praegugi on võimalik (materiaalse või immateriaalse) vara (sh AÜde) omanikul oma vara soovi korral kinkida.

Mudelit on esialgu võimalik rakendada paralleelkäibes, sest nimetatud Wörgli eksperiment toimus samuti paralleelselt "pärisšillingite" käibega.

Kirjeldatud mudel tagab rahale tema algse mõtte tagasi andmise - raha on arveldusvahend, mitte kogumise, kire või kultuse objekt.

Mudelis kasutatud tehnoloogiad on kõik Maal olemas ja suuremal või vähemal määral ka kasutuses.


Manustatud failid
.pdf   Canon Optical Card.pdf (Suurus: 64.57 KB / Tõmbamised: 503)
Vasta
#63
Lihtne küsimus, mis on raha, lihtne vastus maailma omandi ja maade ümbermängimise vahend pangarahvale.
Esimene suur slämm rahaga oli ristisõdade eel kui Prantsuse senjöörid vahetasid loonusrendi raharendi vastu välja. Järgneva 4 aastaga võtsid senöörid maaomanikelt maad ja ajasid rahva oma põlistelt maadelt välja, tulemuseks oli kaos, mida Katolik kirik kasutas ristisõdade sõduriteks.
Aga sellel järgnes kultuurirenessaans peale seda kui terves euroopas aeti juudid riikidest välja, miks tekkis just siis kultuuri õitseng mitte vastupidi, nagu nad täna väidavad, et raha kindlustab heaolu ja kultuuri õitsengu.
Täna on raha samasugune sõjapidamisvahend kui on ajast aega olnud, viies omaniku pankrotti sunnib ta selle lahkuma oma maalt ja omandi üle andma pangale või pankrotipesast ostjale täiesti seaduslikult, vägivalda ju ei olnud, kes käskis raha mängupõrgusse mängima istuda.
Rääkides riigist peame me rääkima ka pangarahva ülemaailmsest sotsialismiehitamisest, mida usundi teenimise nime all kõikides riikides täide viiakse, ja siin on inimesed juba tõepoolest ainult sünagoogirahvas, sest õiget usku saab olla ainult veider naisrass nimega juudinaisest sündinu, kes võib näolt olla kõikide traditsiooniliste rasside nägu alates valgest ja lõpetades pigimusta neegriga.
Sel on ka oma sügav mõte, sest ainult naisliinide maagilised majad viivad minevikku ja jätkuvad tulevikus, mehed on nagu ämblikupapad, kes laste nimel esimese toiduna nahka pannakse kui munakurna looma hakatakse. Riik luuakse igas doonorriigis ja seal kehtivad omad ususeadused ja ametid milles väljapoole pole teistel aimu.
http://knigkagal.narod.ru/
Kui tahate et raha midagi muud teeks kui omndisõda peaks siis peaksid seda raha juhtima tänasega võrreldes teised seadused, tänane raha teeb just seda mida relvadega oleks ebaviisakas teha tapab kärata, võtab vara relvadeta ja ajab rahva kodudest välja näljaga.
Vasta
#64
Lugesin zed`i esimest postitust. Panin oma jutuga põõsasse ja kustutasin oma postituse. Vabandan!

zed palub meil fantaseerida koonduslaagri miljööst.
Vasta
#65
Ei arva endiselt, et probleemiks on raha. Pigem selle väärkasutus kitsa kliki poolt.
Vasta
#66
Vaene eithea pole isegi seda aru saanud et just naised on selle reaalsuse peremehed ja nemad valivad tuleviku, ennasttäis mehed võivad küll head titepritsid olla aga see on ka viimane mida neilt tuleviku jaoks tahta.
Vasta
#67
Sellel "Wörgli rahal" on väga suur miinus: raha hakatakse asendama reaalset väärtust omavate kaupade ladustamisega, nagu kuld, viin, kütused/energia, jne.
Ning edaspidi arveldatakse raha asemel reaalset väärtust omavate kaupadega (raha asemel joodikule viin, liiklushuligaanile bensiin, hilpharakale kuld, jne).

Kui aga kaotada "raha hooldustasu" (sisuliselt automaatse inflatsiooni) nõue, kaoks ka kogu Wörgli rahasüteemi mõte.

Mina liigitan "Wörgli raha" finantsjuutluse järjekordseks lollitamisprojektiks: inflatsioon ja tarbimishullus on sellisele rahasüsteemile sisse ehitatud, kuid pole tagatud raha kui väärtuse säilimine ajas - kõik see ongi finantsjuutluse peamine eesmärk.

Aastate pärast on hooldustasud=inflatsioon raha väärtuse ära söönud, ning ostetud kaubad on ajaga lagunenud - seega pole tegu "raha, kui väärtuste hoidjaga".

Raha oluliseim omadus peaks olema see, et lapsena saadud miljoni väärtus=ostujõud oleks ka vanaduses sama suur.




Kui võtta teadmistepõhises robot-tööliste ühiskonnas elektrienergia raha aluseks, siis muutuksid paljude asjade "hinnad" (järgnevas on samastatud 1 KWh elektit ja 1 eek raha), kuid üldised kulude proportsioonid jääks samaks:

1) Näiteks vana sõiduauto aku uuendamine maksaks vaid 1 eek: vanade oksüdeerinud akuplaatide redutseerimisele kulub 1 KWh elektrit (80 Ah x 12V = 1 KWh) ehk 1 eek - uus aku maksab aga 1000 eek, ning vana aku eest ei maksta praktiliselt midagi - ehk uue aku saaks vanast väga odavalt.

2) Näiteks kui iga päev sõita sõiduautoga 100 km, siis selleks kuluks 20 Kwh elektrit - ehk aastas 30 tuhat km sõites kuluks aastas 6000 Kwh = 6000 eek auto elektrienergia peale - ehk elektriautoga sõit muutuks oluliselt odavamaks kui praeguste bensiiniautodega sõit.

3) Näiteks 200 inimest mahutav reisilennuk kulutab lennutunnis 2 tonni bensiini, mis teeb 6 tunnise Eestist soojale maale kulgeva reisi jooksul kütusekulu ühe inimese kohta ühel suunal 60 liitrit = 600 Kwh energiat = 600 eek - Ryanairi sooduspiletid on juba praegu samas hinnaklassis, kuid reisibüroode omad on suurusjärk kallimad.

4) Näiteks ühe kilo plasti või metalli ümbersulatamiseks kulub ca 1 KWh elektrit.
Seega 2000 kg kaaluva vana sõiduauto ümbersulatamine uueks sõiduautoks kulutaks 2000 Kwh = 2000 eek - ehk uue auto saaks vanast väga odavalt.

5) Näiteks maja ehitamiseks kulub ca 100 tonni tsementi, villa, klaasi.
Ühe tonni ehitusmaterjalide saamiseks kulub ca 1000 Kwh elektrit.
Ehk uus maja maksaks 100 tuhat KWh elektrit, ehk 100 tuhat eek.
Sama palju maksaks ka vana maja "üles sulatamine" uueks majaks.

6) Näiteks 1kg talviste kurkide kasvatamiseks Eestis kulub ca 5 Kwh elektrienergiat (Luunja kasvuhoonete elektrikulu on jagatud Luunja kasvuhoonete toodanguga) - ehk Eestis talvel kasvumajades kasvatatud kurgid peaks olema odavamad Hispaania importkurkidest ja Eestis suvel päiksevalguse käes kasvatatud looduslikest kurkidest.

7) Näiteks 1 tonni kasuliku koorma (inimene + maandumismoodul) Maa orbiidile viimine kanderaketiga kulutab ca 10 tonni bensiini, ehk ca 100 tuhat KWh energiat, ehk enamvähem sama palju, kui kulub energiat maja ehitamiseks. Seega jääb "kosmoselend" väga kalliks hobiks, mida igaüks endale lubada ei saaks.

Seega oleks keskmise Eesti inimese aastased kulud järgnevad:

6000 KWh autoga sõitmise energiakulu: 100 km päevas.
2400 Kwh 2 korda soojale maale ja tagasi sõitmise kulu: 2 soojamaareisi aastas.
4000 KWh energiasäästliku soojustatud maja aastane kütusekulu.
2000 Kwh maja loomise kapitalikulu: jagatuna 50 aasta peale.
1500 KWh kurkide ja teiste toiduainete kasvatamise kulu: 1kg kurke päevas
500 KWh auto uuendamise energiakulu: jagatuna 4 aasta peale.
Kokku: 16400 Kwh elektrit aastas = 16400 eek aastas = 1400 eek kuus.

Nagu näha, kulub enamus energiast transpordi (autoga sõitmise ja reisimise peale), kodu (maja ehitamise ja kütmise), ning toidu (kurkide ja muude toiduainete) peale - ehk täpselt samad proportsioonid nagu praeguses kulutuste ahelas.

Ühe inimese/pere aastas tarbitav energia oleks toodetav 100 m2 päiksepatareide poolt (mis asuvad maja katusel), ning salvestatav ca 1m3 metallipuru keemilisse energiasse (kahe koduse külmkapi ruumala).

Kõik meie tarbitavad hüved saab ümber arvestada kulutatud energiasse - ehk raha on asendatav elektrienergiaga.

Ainus probleem peitub selles, et finantsjuutlus jääks sellisest "ahelast" täielikult välja - seetõttu üritatakse igati pidurdada päiksepatareide ja akutehnoloogiate arengut ja odavaks masstoodanguks muutumist.

Seega sobiks elektrienergia suurepäraselt raha asendajaks: metallide keemilisse energiasse salvestatud elektrienergia oleks hävinematu, ehk ei devalveeruks (õhukindlas topsis hoitav metallipuru ei oksüdeeru, ehk ei hävine).

Nii oleks lapsena vanavanematelt päritud topsitäis metallipuru energeetiliselt sama väärtuslik ka vanaduses - ehk raha kui väärtuste hoidja nõue oleks ideaalselt täidetud.
Vasta
#68
Mõtlemapanev mõttearendus. Minu lugupidamine!
Vasta
#69
(27-05-2011, 17:27 )lahendused Kirjutas: Sellel "Wörgli rahal" on väga suur miinus: raha hakatakse asendama reaalset väärtust omavate kaupade ladustamisega, nagu kuld, viin, kütused/energia, jne.
Ning edaspidi arveldatakse raha asemel reaalset väärtust omavate kaupadega (raha asemel joodikule viin, liiklushuligaanile bensiin, hilpharakale kuld, jne).

Kui aga kaotada "raha hooldustasu" (sisuliselt automaatse inflatsiooni) nõue, kaoks ka kogu Wörgli rahasüteemi mõte.

Mina liigitan "Wörgli raha" finantsjuutluse järjekordseks lollitamisprojektiks: inflatsioon ja tarbimishullus on sellisele rahasüsteemile sisse ehitatud, kuid pole tagatud raha kui väärtuse säilimine ajas - kõik see ongi finantsjuutluse peamine eesmärk.

Kui küsida tohib, siis kui palju sulle koju kulda, viina ja muid kütuseid mahub? Bleh

Aga sel automaatsel "inflatsioonil" on üks väga hea külg - selle suurus on teada ning pealegi on võimalik oma asju ajada nii, et raha on peaaegu kogu aeg käibes, seega haldustasu maksmine on pigem erandlik. Pealegi kaetakse sellest tasust ka süsteemi ülalpidamiskulud.

Muuseas umbes sajand tagasi tekkisidki probleemid käibeloleva rahaga - õigemini selle mõningase nappusega - sellepärast, et nn. vana raha esindajad ei näinud erilist mõtet oma kapitali aktiivselt ringlusse lasta, vaid piirduti passiivse tuluga. Toona peeti täiesti arvestatavaks tootluseks 3% aastas.
Ühesõnaga taoline situatsioon on juba olnud, tasub ajaloos tuhnida.

(27-05-2011, 17:27 )lahendused Kirjutas: 4) Näiteks ühe kilo plasti või metalli ümbersulatamiseks kulub ca 1 KWh elektrit.
Seega 2000 kg kaaluva vana sõiduauto ümbersulatamine uueks sõiduautoks kulutaks 2000 Kwh = 2000 eek - ehk uue auto saaks vanast väga odavalt.
Ümbertöötlemine on väga hea, aga näide põhineb eeldusel, et tooraine ei maksa üldse mitte midagi. Pealegi ei ole materjale võimalik lõputult ümber töödelda. Isegi metall väsib...
(27-05-2011, 17:27 )lahendused Kirjutas: 5) Näiteks maja ehitamiseks kulub ca 100 tonni tsementi, villa, klaasi.
Ühe tonni ehitusmaterjalide saamiseks kulub ca 1000 Kwh elektrit.
Ehk uus maja maksaks 100 tuhat KWh elektrit, ehk 100 tuhat eek.
Sama palju maksaks ka vana maja "üles sulatamine" uueks majaks.
Täpselt sama lugu.
(27-05-2011, 17:27 )lahendused Kirjutas: Raha oluliseim omadus peaks olema see, et lapsena saadud miljoni väärtus=ostujõud oleks ka vanaduses sama suur.
Ühesõnaga et saaks muretut rantjeeelu elada jah?
Vahi, kus on alles vooster... Bleh

Ja energiastandard kukub kokku varsti pärast Nikola Tesla reinkarneerumist wink

Muide, Michael Unterguggenberger ei leiutanudki jalgratast - sisuliselt sarnast mudelit kasutas Daniel de Lisle Broch sajand varem:
Tsitaat:Aastal 1820 olid vabamüürlased Euroopas põhjustanud vaesuse, et ette valmistada oma sotsialistlikke revolutsioone. Eriti katastroofiline oli viletsus Guernsey saarel, mis paikneb La Manche´i väinas Cotentini poolsaarest läänes. See pehme ja niiske kliimaga viljakas pisisaar on kolmandiku võrra meie Vormsist väiksem. Rahval oli raha otsas. Seepärast lõppes tootmine ja töölised käisid tegevusetult ringi. Pankrot oli ukse ees, sest Inglismaale ei suudetud maksta tulumaksu ega võlausaldajaile kasvikut. Uusi laene ei antud. Selles meeleheitlikus olukorras tuli kuberner Daniel de Lisle Brochile mõte kasutusele võtta intressivaba raha. Ta lasi trükkkida 4000 ühenaelalist rahatähte saare nime ja garantiiga. Neist said maksuvahendid. Sedamaid hakati Guernsey keskuses Saint Peter Portis ehitama turuhoonet. Kõige eest maksti oma rahaga. Kui turuhoone oli valmis, renditi poed välja. Äri õitses üle ootuste. Alustati muudegi töödega, käive aina suurenes. Viis aastat hiljem oli rendist saadud rahaga kaetud turuhoone ehituskulud. Nood 4000 ühenaelalist rahatähte tunnistati kehtetuks. Aga vaja läks uut teed. Kruus, kivid ja tööjõud olid olemas, aga polnud raha. Taas valmistati 4000 ühenaelalist rahatähte. Summa saadi tagasi tulumaksust, misjärel rahatähed hävitati. Kõik need projektid andsid tööd ja leiba. Stiimul oli suur. Elu muutus üha paremaks. Ehitati uus kool, seejärel veel mitu juurde, turuhoone ümbruses remonditi terve linnaosa ja ehitati uusi maju. Rajati uus sadam ja Euroopa parimad teed. Kalli Inglise jahu import vähenes. Saare rahahulk ei ületanud 60 000 naela. Tööpuudus oli kadunud. Guernsey´st oli saanud õitsev saar.
Kuidas ja miks see lugu lõppes, saab lugeda allikast.

VS ajab aga jälle kepijuttu... tea kas ta on suhelnud putukinimestega tähesüsteemist S1863R? wink
Vasta
#70
Küll oleks huvitav kui keegi selle ingliskeelse teksti eesti keelde paneks, sealt oleks siis otse näha kes on selle maailma peremehed ja kuidas käib rahvaste ja riikide paljaksvarastamine.
ПУЗЫРЬ НОМЕР 6 -- ГЛОБАЛЬНОЕ ПОТЕПЛЕНИЕ

Перемотаем ленту к сегодняшним событиям. В Вашингтоне начало июня. Барак Обама, молодой популярный политик, главным частным донором выборной кампании которого оказался инвестиционный банк под названием Голдман Сакс - его сотрудники заплатили порядка 981 тысячи за кампанию - сидит в Белом Доме. [который некоторые стали с недавних пор называть бараком Обамы - emdrone].
Аккуратно обойдя все мины на полях сражений времен выкупов. Голдман снова занят старым бизнесом, поиском дыр в созданных правительством рынках при помощи нового отряда бывших своих сотрудников, которые теперь занимают ключевые государственные позиции.

КАК ВИДИТСЯ ГОЛДМАНУ, БОРЬБА ЗА ОСТАНОВКУ ГЛОБАЛЬНОГО ПОТЕПЛЕНИЯ СТАНЕТ НОВЫЙ "УГЛЕРОДНЫМ РЫНКОМ" РАЗМЕРОМ В 1 ТРИЛЛИОН В ГОД

Ушли Хэнк Полсон и Нил Кашкари; на их месте "начальник штаба" Казначейства Марк Паттерсон и глава CFTC Гару Генслер, оба бывшие голдманиты. (Генслер был со-председателем по финансам). И вместо "кредитных производных" или фьючерсов на нефтяные цены, или ипотечных CDO, новая игра в городе, новый пузырь находится в области углеводородных кредитов - цветущего триллионного рынка, который еще едва ли существует, но будет существовать если Демократическая Партия, которой он выдал 4 миллиона 452 тысячи 585 долларов во время последних выборов, сможет протолкнуть новый пузырь торговли сырьем и материалами, переодетый в "план по защите окружающей среды", под названием cap-and-trade ("торгуй с лимитами").

Новый углеродный рынок - практически калька с казино по торговле сырьём, которое было так щедро для Голдмана, за исключением одной чудесной новой черточки: если план воплотится как рассчитывают, подъем цен будет сделан в обязательном порядке правительством. Голдману не придется даже подтасовывать в игре. Она будет сделана шулерской заранее.

Вот как это работает: если "билль" пройдет Конгресс и станет законом, на угольных энергопроизводителей, отопление, распределителей газа и множество других индустрий будут наложены "лимиты" по количеству углеродных выбросов которые им позволено производить в течение года. Если компания превысит разрешенное, она сможет купить "пайки" или кредиты у других компаний, которые ухитрились произвести меньше выбросов. По консервативной оценке президента Обамы на аукционах углекредитов будет реализовано 646 миллиардов долларов в течение первых семи лет; один из его старших экономических советников предполагает, что реальные цифры могут быть в два или даже три раза больше этой цифры.
http://www.warandpeace.ru/ru/reports/vprint/37078/1/
http://www.correntewire.com/great_americ..._machine_0
Aga teie mõistatate et miks see maailm viimasel ajal nii sitane paik on, kui nii edasi läheb, hakkate ka puhta õhu ja vee eest pankadele maksma ja nemad teile kvoote müüma.
Vasta
#71
Tõstan ühe oma varasema postituse siia teemasse... ta sobib siia paremini.

Tsitaat:Näidisdemokraatia – Šveits

Šveitsis otsedemokraatia on süsteemina ainus omataoline mitmekesise demokraatia korraldus maailmas. Riigikorra, riigi ülesehituse ja põhiseadusliku võimujaotuse erinevuste tõttu pole Šveits ja Eesti muidugi samastatavad: ühel juhul on tegemist föderaalse riigiga, teisel juhul mitte. Loomulikult on Šveitsis olemas esindusdemokraatlikud võimumehhanismid. Otsedemokraatia mehhanismid on lihtsalt täiendav vahend ja võimalus sekkumiseks esindusdemokraatia süsteemis langetatud otsustusprotsessi, kui kodanikkond seda vajalikuks peaks pidama.

Mingeid, kas või kaudselt otsedemokraatlikke mehhanisme leidub paljude riikide riigikorralduses. Ka meie põhiseaduses on selgelt välja toodud, mil moel kõrgeima riigivõimu kandja – rahvas nimelt – oma võimu teostab (§ 56): riigikogu valimise ja rahvahääletustega. Eestis saab rahvahääletuse algatada ainult riigikogu, mitte aga rahvas, ja võimalik, et just see moment demokraatia mõõdukat vaesumist ja ühekülgseks muutumist õhutabki.

Otsedemokraatia põhimõtted on välja kasvanud XVIII sajandi revolutsioonidest Ameerikas ja Prantsusmaal. Tõsi, Prantsusmaale pole märkimisväärset jälge otsedemokraatlikust otsustusmehhanismist maha jäänud, küll aga Ameerika Ühendriikidesse, kus mingil kujul on otsedemokraatlikud mehhanismid juurutatud 24 osariigis. Otsedemokraatia pole üleüldine ja universaalne täiendusmehhanism. California osariigis näiteks, kus sel moel on olnud võimalik sekkuda ka eelarveprotsessi, on tehtud karuteene koolihariduse korraldusele.

Millised on Šveitsi kodanike võimalused harrastada otsedemokraatiat? Kui parlamendi otsusega jõustatud seaduse vastu saadakse 100 päeva jooksul kokku 50 000 allkirja, pannakse seadus siduvale rahvahääletusele (s.t rahvahääletuse tulemus on parlamendile kohustav). Sellisel siduval rahvahääletusel otsustatakse lihthäälteenamusega, kas seadus jääb jõusse või mitte.

Teine võimalus on rahvaalgatus, mille puhul peavad algatajad suutma oma algatusele koguda 18 kuu jooksul vähemalt 100 000 toetajat. Parlament saab seejuures esitada oma vastupakkumise rahvaalgatusel hääletusele pandud eelnõule. Lühidalt ja lihtsustatult öeldes, peatumata nüanssidel ja seaduse omapäradel ning ajalooliselt kujunenud kantonite õigustel, on eelnõu seadusena jõustumiseks vaja häälteenamust nii kantonites kui üleriigiliselt.

Kas selle mehhanismi saaks otse üle kanda näiteks Eestisse? Kindlasti mitte. Ei ole meie ajalugugi – ükskõik, mil moel me oma ajaloo joonlauda ja sündmuste jada venitaksime – ühtlustatav või kooskõlaliseks kohandatav ei Šveitsi ega ühegi muu riigi ajalooga. Šveitsis jõuti arusaamisele koosmeele vajadusest riigikorralduses 1847. aastal puhkenud kodusõja käigus (mis vältas küll vaid ühe kuu ja kus hukkus sadakond inimest). 1848. aastal vastu võetud põhiseadust täiendati 1891. aastal otsedemokraatiat soosivate mehhanismidega.

Allikas

Eesti probleem on täiesti õigesti kirjeldatud teises lõigus - tõepoolest, hetkel saab meil rahvahääletuse algatada ainult parlament ja see on ilmselge puudus.

Mis aga puutub tsitaadi viimast lõiku, siis otsedemokraatia eeldab rahvalt mõtlemisvõimet, mitte sõdadeta ajalugu, paksu rahakotti vms mida Šveitsiga sageli seostatakse.
Teoreetiliselt - isegi, kui rahvas mõtlemisvõime minetab, saab ta otsedemokraatiat rakendades oma soovidele vastava riigi.
Aga võib eeldada, et teovõimelised inimesed on ka mõtlemisvõimelised, eks ole?

*Tekstis mainitud nõutud allkirjade arvu kommentaariks - Šveitsi rahvaarv oli 2009 aastal 7 785 800 inimest, sh 4 103 000 tööealist inimest. (wiki)
Vasta
#72
Ma selgitaks lahti loomade tapmise, ehk toitumisahela probleemid, ehk "tahan liha" toiduks.

1) Inimene suudaks edukalt ära elada vaid taimsest toidust ja ligi pooled maailma elanikest (nn arengumaad) toituvad sisuliselt taimetoidust tänu rahaliste vahendite piiratusele.

Taimse toidu all ei peaks nägema vähese aminohappe sisaldusega "lahjat salatilehte" (mida tuleks päevas kümnete kilode kaupa ära süüa), vaid kontsentreeritud aminohapete allikat taimede seemnete (pähklid, herned, päevalille seemned) ja kuivatatud valgurikaste vetikate (spirulina ja chlorella) näol.

Näiteks päevase koguse asendamatuid aminohappeid saaks kätte vaid ühest järgnevatest toiduainetest:
1) ca 70 grammist spirulina vetikatest
2) ca 100 grammist soja umbadest
3) ca 200 grammist lihast
4) ca 400 grammist pähklitest või päevalille seemnetest
5) ca 800 grammist hirsist või maisist
6) ca 1200 grammist rukkist või nisust
(andmed on mälu järgi, kuid põhimõteline suurusjärk peaks õige olema).

Samuti saab kõikvõimalikud vitamiinid, sh B12 ja mineraalid "istutada" vees kasvava spiruliina vetika külge läbi vetikate kasvulahuse - ehk "kõik hea", mis on lihas on istutatav ka spiruliina vetika külge.

Seega puudub igasugune vajadus "liha järele", kuna kontsenteeritud taimse toidu söömine annab lihaga samaväärse või isegi parema tulemuse.

2) Need, kes ikkagi tahavad toiduks "liha", neile on võimalik luua "tehislik liha" - st mingi taimne toode "lammutatakse" aminohapeteks (sama protsess toimub loomade seedetraktis), ning aminohapped liidetakse üksteise külge nagu nad lihas on (sama protsess kulgeb loomade lihastes) - nii saadakse "tehislik liha", mida on juba aastakümneid suudetud toota, kuid mis ei leia laialdast tarbimist liiga suure kilohinna tõttu.

Seega poleks mingit vajadust loomi kasvatada ja tappa "liha pärast".

3) Ainus vajadus loomade kasvatamiseks "liha pärast" peitub kõverninade nn "kosher lihas", kus elav loom piinatakse aeglaselt surnuks, ning surmahirmus loom eritab oma lihasse piimhapet ja hirmu hormoone - kõverninade väitel pidavat selline aeglaselt surnuks piinatud loomade "kosher liha" olema palju mahedama maitsega, kuid selle pikaajaline tarbimine koos vänge küüslauguga "hakkab ajudele", mida on kõverninade peal vägagi ilmekalt näha.

Seda, kuidas eelpool kirjeldatud elavate loomade aeglaselt surnuks piinamine käib, saab vaadata Kolmanda Riigi dokumentaalfilmi "Die Ewige Jude" lõpus.

4) Samuti on võimalik, et "pahad tulnukad" saavad inimeste poolt tapetavate loomade "vaimu energia" endale ja seepärast juhivad nad inimesi "valele teele", et inimesed tapakas loomi toiduks.

Kui juba inimesed suudavad toota "tehisliku liha", siis peaks tehisliku liha tootmine olema meist arenenumatele tulnukatele "väga lihtne" - samas ei kujuta ma ette, kuidas tehislikult saaks toota "hirmu ja ahastust", ehk loomade tapmisel vabanevat hinge/vaimu bioenergiat - seepärast tundubki olevat "pahadele tulnukatele" nii oluline, et inimesed tapaksid loomi toidu pärast.

Siia peaks haakuma ka abordi teema, ehk see, miks inimesed tapavad nii palju oma lapsi abortidega ära: "pahad tulnukad" saavad nii abortidega tapetud laste eluenergia endale ja seetõttu on nad eluliselt huvitatud inimeste seas "kõhkluste ja ebastabiilsuse" loomisest, mis on üks suuremaid aborditamise põhjuseid.

Kuna inimesed ei elatu enda ja teiste loomade tapmisel vabanevast eluenergiast, siis pole "hirmu ja ahastuse" tehisliku tootmine tehnoloogia väljatöötamine inimestele vajalik.


Selline oli minu nägemus lihast, loomadest, toiduahelast ja inimkonna võimalustest kõike seda mõista ja muuta.
Vasta
#73
Erinevate Maa piirkondade elanikud on ajalooliselt pikka aega kohanenud erinevate toiduahelatega, siin põhjalas oleks mõeldamatu talvedel toime tulla taimetoitlastena, kogu taimetoitluse idee ja tõeline vajadus on kosmosetsivilisatsioonidel kes oma rännakutel on sunnitud kasutama kõige otsesemaid energiamuundamise protsesse valgusest orgaaniliseks aineks. Need koduloomad keda inimene sööb ei ole seotud metsiku loodusega ja kui neid toiduks ei tarvitataks siis nad lihtsalt kaoks olematusse, sest ei ole neil loodudes kohta iseseisvaks eluks ega saa ka nad ise inimeseta hakkama.
Küll leevendaks toidu loomadele mittesöötmine nn näljahäda arengumaades aga kas peavad nad paljunema rohkem kui loodus neid toita jõuab.
See tähendab lühidalt inimene on kõige tugevam siis kui ta toitub oma piirkonna tavalistes toiduainetest mitte kaugete piirkondadest siiatoodut toidust mis kohapeal ei kasva ega anna saaki nagu näiteks soja.
Vasta
#74
Proovime;
1) Raha puudub. Seda asendab tavaline elektrooniline krediit. Oma töö ja teenusega teenindad oma kroonilist võlga.
Arvatavasti on kohe tulekul.
2) Looduskaitse. Pole midagi lihtsamat: oma tarastatud territooriumilt/reservatsioonist, sind kaugemale ei lasta! Tulenevalt
looduskahju toota sa ei saa. Muu looduskahju kohta puudub teave - pole infi, pole probleemi!
Inimene/loom: vana juudi-enamlik trikk - võta ära inimeselt tema nägu. Mäletate... kommunistlikud timukad moonutasid
oma ohvrite nägusid. Ebausklik hirm näo, kui hingejõu kandjast ja teine, märksa proosalisem - kuriteo varjamine, ohvri
tuvastamine on raskendatud.
Enne kuritegude sooritamist, tuleb inimesele omistada looma tunnused ja nimi. Siis on teda kergem tappa! Tulevasi ohvreid nimetati koerteks, mürkmadudeks, vereimejateks jne.
Loomaliha ei sööda, piisab leivast-veest ja lobist. Ülemuste laual on alati rikkalik lihavalik, sest nad on erilised.
3) Lapsed. Peale 5 eluaastat, võetakse ära nii v. teisiti: rahvuse/riigi algidee on oma eos juba nullitud. Pole järglast, pole
soovi kedagi-midagi kaitsta! Kommuuni kinnipeetavad alluvad kergemini igasugustele sigadustele.
4) Sobivus-andeselektsioon on alati toimunud. Põhimass suunatakse mustale tööle. Andekamatele antakse koht ja teenistus
süsteemis,... mõningaste eelistega. Ja, et nad hirmus elaksid... uued, nooremad, andekamad, kuulekamad on alati valmis!
5) Olles laagris, on iga kuradima neljarattaline sõiduk "moodne". Muid võrdlusi ju pole. Loeb otstarbekus.
Mood. On kaks moevormi; a) juhtiv personal sh. valvurid - ja; b) kinnipeetavad oma horisontaal- ja vertikaaltriipudega.
Viimased, nagu te juba teate... on alati teatavat erutust tekitanud! Uskuge, see "mood" on ja jääb erutavaks!

See ei ole RIIK! See on kommunistlik HULLUMAJA!
Vasta
#75
(28-05-2011, 00:33 )lahendused Kirjutas: 1) Inimene suudaks edukalt ära elada vaid taimsest toidust ja ligi pooled maailma elanikest (nn arengumaad) toituvad sisuliselt taimetoidust tänu rahaliste vahendite piiratusele.
Mida täpselt pead silmas taimetoitluse all? Neid leveleid on ju mitmeid... ja hambumuse järgi otsustades on homo sapiens siiski omnivoor ehk kõigesööja...

(28-05-2011, 10:52 )VironShaman Kirjutas: See tähendab lühidalt inimene on kõige tugevam siis, kui ta toitub oma piirkonna tavalistest toiduainetest, mitte kaugete piirkondadest siiatoodud toidust, mis kohapeal ei kasva ega anna saaki nagu näiteks soja.
Täiesti nõus.
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 49
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat