•  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Age õpetused on ohtlikud inimestele!
#26
Ma usun, et keegi ei röövigi hingi.
Inimese hinge ei saa keegi ära röövida. Küll saab aga inimesi igatemoodi mõjutada endale soovitud suunas, kasvõi hüpnoosi kasutades!
Samuti on olemas energiavampiirid.

Vasta
#27
Müstik, olles uurinud ja tudeerinud enamusi maailma usundilugudest ja religioonidest, peaksid sa ju ometigi teadma, et peaaegu kõigil loodususunditel oli kõiige tähtsam osa oma hinge eest hoolitsemine. Oli palju jõude ja kurje vaimolendeid, kes võisid hinge pihta panna ja vangistada, oli sadu võimalusi hingega varjude riiki kinni jäämiseks, lõuna ja põhja ameerika šamaanide põhiteesid olidki seotud hingede ja nende osakeste vargustega.

Seega minu küsimus sulle - kui sa oled lugenud ja avastanud, et pea kõigil on sarnased arusaamad olnud, siis miks sa seda eirad? Kas ühes teemas ennast iidsete teadmistega kaitstes on see pädevam, kui teises teemas neid iidseid teadmisi sihilikult eirata, sest nad ei vasta sinu arusaamale maailma asjadest?

Ülane - hinge vaba valik on piiratud füüsilise ilma otsustusvõimega. Kuna hing kehastudes kaotab oma arusaama hingeks olemisest ja asub täitma inimese rolli, siis vastutab ta oma hingelise poole eest vaid läbi füüsiliise kesta. Seega kõik mida inimene teeb füüsilisele kehale, teeb ta ka hingele. Mitte vastupidi. Hinge on võimalik röövida, mõjutades keha läbi mõtlemist ja hinge tervikuna. Hinge nn. elusäde on tõesti puutumatu ja seda ei saa kätte, ent ida varastatakse, on hingeosad - puhas valgus ja loomismaterjali kandjad. Samuti on võimalik hinge ajutiselt vangistada, ent selle elusädeme vangistus on samuti lühiaegne Kõiksuse mastaabis. (maksimaalselt neli kehastumiskorda)
Vasta
#28
Kas need vargused pannakse toime hirmutamise kaudu? Kuidas aru saada, et ollakse mingist oma hingeosakesest ilma jäänud? Mul üks tuttav käis kunagi ühe šamaani juures ja ta olevat oma hingeosakese kaotanud seoses abieluprobleemidega (nüüdseks lahutatud). Kuidas seda hingevargusega seostada? Hingevargus väljendub siis justkui selles, et inimene on alatiseks (mingi omaduse poolest) muutunud?
Vasta
#29
Hingeosasi on võimalik kaotada nii ja naa. On hingelepingud, mille läbi inimene seob ennast ise mingi sündmuse või lubaduse külge ja seejuures ei mõjuta vaid enda käitumist vaid terve suguvõsa oma. Seda kutsutakse ka suguvõsa karmaks - näiteks ema lubab igavesti oma tütart kaitsta ja hoolitseda ja seda ta ka teeb - ta võtab tütre hinge enda energiakeha sisse. Ema surres kannab tütar endiselt ema endaga kaasas, ta võtab üle oma ema lubaduse ning kaotab iseenda hinge, kuna kannab oma ema koormat, tema lubadust endaga kaasas. See omakorda kandub edasi tema lapsele jne.

Hingeosa on justkui pandiks mingi lepingu kinnitamisel - kui leping murda, jääd ilma hingeosast, mis selle lepingu mõistmist kannab, jääd ilma mingist aspektist oma teadmistes. Samas on hingeosadest võimalik lahti saada ka mõningates traumaatilistes sündmustes, lubadustes, mida ei täideta jne. Võimalusi on palju.

Samas hingevargus on hoopis teist masti tegevus ja see on vaid üks viisidest, kuidas oma hingest ilma jääda.
Vasta
#30
Tsitaat:Algselt postitas Celtic

Hinge on võimalik röövida, mõjutades keha läbi mõtlemist ja hinge tervikuna. Hinge nn. elusäde on tõesti puutumatu ja seda ei saa kätte, ent mida varastatakse, on hingeosad - puhas valgus ja loomismaterjali kandjad. Samuti on võimalik hinge ajutiselt vangistada, ent selle elusädeme vangistus on samuti lühiaegne Kõiksuse mastaabis. (maksimaalselt neli kehastumiskorda)

Pidasingi silmas tervet hinge, ehk nagu Sa kenasti väljendusid, hinge elusädet! Minu arusaamist mööda pole seda võimalik päriselt pihta panna!
Aga ajutiselt vangistamine on muidugi võimalik! Deemonid ja inkuubid, sukuubid jne. Mõnes inimeses on isegi mitu hinge vahel korraga! Mitmikisiksuse sündroom jne.
Ja loomulikult on kõigil loodususunditel hing esmasel kohal.
Loodususundeis võib hing muutuda ka loodusvaimuks ehk haldjaks. Ka kummitust peeti iseseisvalt edasi tegutsevaks hingeks. Iiri usundis ei ole aga üleloomulikul maailmal ranget piiri, osa hingi ja vaime rändab edasi-tagasi ühest teise.
Maoori mütoloogias (Uus-Meremaa põlisasukad) on kolm loomise kuningriiki. Algupärasel tühisuse kuningriigil on võim luua teisi maailmu. Ööpimeduse maailm on jumalate eisvanemate maailm. Valguse maailma on asutanud inimesed.
Loodususundites on ka loomadel ja taimedel hing ja samuti esemetel.
Aga ikkagi jääb mulle arusaamatuks, kuidas hingeosad tänapäevases mõistes pihta pannakse? Et inimeste ajusid päevast päeva pestakse, see on siililegi selge, aga et hingeosad röövitakse - no ei saa aru. Öeldakse: hing on haige! Kas see ütlus tähendabki siis, et pool hinge pihta pandud? Üldiselt hing on tavaliselt haige just kõige
lähedasemate tõttu. Sellisel juhul võib mõelda, et keski lähedastest on hingeosakesi röövinud? Demonoloogia järgi on asi selge: deemonid teevad oma vigureid ja trikke - ja ongi hing haige. Äkki on sul veel mõni selgitus pakkuda, kuna nende asjade peale ehk rohkem mõelnud oled?


Vasta
#31
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Aga ikkagi jääb mulle arusaamatuks, kuidas hingeosad tänapäevases mõistes pihta pannakse? Et inimeste ajusid päevast päeva pestakse, see on siililegi selge, aga et hingeosad röövitakse - no ei saa aru. Öeldakse: hing on haige! Kas see ütlus tähendabki siis, et pool hinge pihta pandud? Üldiselt hing on tavaliselt haige just kõige
lähedasemate tõttu. Sellisel juhul võib mõelda, et keski lähedastest on hingeosakesi röövinud? Demonoloogia järgi on asi selge: deemonid teevad oma vigureid ja trikke - ja ongi hing haige. Äkki on sul veel mõni selgitus pakkuda, kuna nende asjade peale ehk rohkem mõelnud oled?
Eelmises postituses puudutasin seda juba põgusalt.

Hingeosad kannavad endas mingi eluperioodi õppetükke. Kui need kaotsi lähevad, siis jääb antud õppetüki tulem saavutamata.

Kuid on ka selline võimalus, et hingeosakesed on kaotsi läinud eelmiste kehastuste aegu ning selle kehastuse põhieesmärgiks ongi needsamad hingeosakesed tagasi saada.

Hingeosad kaotatakse mitmel erineval moel:

1. hingelepingud, mis sõlmitakse millegi saavutamiseks, hiljem on aga raske lepingut lõpetada.
2. esivanemate hingelepingud, ehk siis piltlikult esivanemate patud nuheldakse järeltulevatele põlvedele.
3. emotsionaalsed väljapursked (negatiivsed ja ka positiivsed), sel juhul lahkub hingeosake chakrakanali kaudu.
4. hingeosa maha matmine (alla surumine, maaema süsteemi jõuga sisse pressimine ning edaspidi selle probleemi kandva hingeosa eiramine.)
5. sidudes ennast inimestega, kellega me ei tohiks kokku puutuda, hingeosakesed seovad ennast nende külge ning nende lahkudes jääd ilma osakesest iseendas.

Näiteks võiks tuua üsna lihtsa pildikese elust enesest - last hirmutati tihti lapsepõlves, et kui ta korralikult putru ära ei söö, siis tuleb koll ja lõikab keele suust. Nüüd, täiskasvanuna, on inimene väga tagasihoidlik, hoiab omaette ning ei suhtle praktiliselt üldse võõrastega. Ja mis veel hullem - ta kannab seda müüti ka oma lapsele edasi.

Mis siin näites siis määrav tegur oleks? Kui last hirmutati toidu ehk informatsiooni mitteomastamisel kolliga ja keele ära lõikamisega, siis läks kaotsi tollel hetkel üks hingeosake, mis tulevikus oleks arenenud mõistmiseks. Ent kuna hingeosakest pole, siis mees täiskasvanuna on endiselt seesama väeti hirmunud poiss, kel on vastumeelsus ja hirm üheskoos nii üldse infovahetuse kui ka suhtlemise vastu. Ta ei ole kunagi ennast teiste jaoks maksma pannud (kurguchakra) ning ei ole ta ka iseenda suhtlust ja oma maailmavaadet arendanud (solar plexus). Seda võib tinglikult nimetada esivanemate needuseks, sest see on hinge kaotsi minek, mis kandub edasi isalt pojale ja emalt tütrele senikaua kuni üks osapooltest lõppeks oma hingeosakese tagasi saab.
Vasta
#32
Sinu jutt paistab õige olema!
Hingelepinguid on tõesti võimatu lõpetada. Isegi kui need teadlikult hiljem meeles ei ole, tuletavad need end aeg-ajalt kasvõi unenäos meelde.
Samal põhjusel nähakse ilmselt ka surnuid esivanemaid tihti unes.
Vat seda pole kuulnud, et ka positiivsed emotsioonipursked sunnivad teatud hingeosakese tšakrakanali kaudu väljuma? Tuleb välja, et liigne rõõmustamine pole siis kuigi kasulik?
Viienda punkti paikapidavust olen enda puhul tihti täheldanud. Aga mis saab sel juhul, kui keegi inimene, näiteks eakaaslane ja sõber, kellega oled end sidunud lapsepõlvest saadik, lahkub manala teele? Või kui ühe aasta jooksul lahkub palju niisuguseid sõpru?

Vasta
#33
Põleta ta Laugh
Hing pääseb vabadusse, energiakeha lahustub ning kõik enda hingeosad on võimalik tagasi saada. Loodusrahvastel olid erinevad riitused ja kombestik põletusmatuste tarbeks, üks osa neist oli ka hingede vabastamine/suunamine õigele teele.
Vasta
#34
Ausalt öeldes loen seda juttu ja soovitusi põletamismatustest ju siit foorumist päevast päeva!
Asi nimelt selles, et inimene lahkus siit ilmast autoõnnetuses ja põles autos ära.
Kui nüüd aga unenägudele vaadata, siis mingit vahet ei ole, kas ilmub unenäos tuhaks põlenu või keegi, kes kirstuga maetud. Minu kogemuse järgi võtavad kõik lähedased lahkunud osakese hingeenergiast ära.
Vasta
#35
Kuule üks asi on põleda elusalt ja teine asi on põletada eluta keha. esimene pool on vägivaldne surm ning hing võib vabalt ise kinni hoida kümne küünega kust aga saab...
Vasta
#36
Minu jaoks jääb see hingeosakeste kaotamise osa siiski arusaamatuks. Mul nagu polekski mingisugust kontrolli nende kaotamise üle... Mõnes mõttes sarnaneb karmaga aga siiski erinevad ja mis need deemonid siis on? Deemonid on siis ikkagi iga inimese peas?

[Muudetud: 27-10-2009 Ülane]
Vasta
#37
Celtic, Sa ütlesid, et hing on kehaga peale selle surma seotud ikkagi 40 päeva!? Pagan, aga seda ma Michael Newtoni raamatuitest küll välja ei lugenud. Kusagil on käärid...
Vasta
#38
Krayon - see 40 päeva side on väga vana teema. Pea ainuke religioon kus seda ka väliselt tunnustatakse on vana õigeusk.
Vasta
#39
Tanane päev tuletas meile jälle meelde - hoidke kinni oma lahkunutest, sest omaette küünlavalgel nukrutseda ja itkeda on mõnus...
Vasta
#40
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Tanane päev tuletas meile jälle meelde - hoidke kinni oma lahkunutest, sest omaette küünlavalgel nukrutseda ja itkeda on mõnus...

Kas see oli mingi varjatud mõttega lause? Miks peaks olema mõnus omaette nukrutseda kellegi teise tõttu? Kui selline teguviis suudaks armastatud hinge kinni pidada, siis oleks see kõike muud kui mõnus!
Lahkunud on mingis mõttes nagunii minuga, seega pole vaja kurvastada. Vahel on muidugi erandlikud hetked, sellised eaaegu, et kurvad...aga ma pole ma miski eriti tubli ja arenenud hing, ma kasutan siis võimalust ja meenutan vahel igasuguseid asju vaimusilmas ning lörisenSmile1 Ja kusjuures sageli lörisen, sest olen õnnelik:o
Vasta
#41
See oli iroonia.
Vasta
#42
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
See oli iroonia.

Tore!Smile Siis ikka oli õige tunne, et varjatud mõte.
Vasta
#43
Tsitaat:Algselt postitas unclekomm
Ma ei saa aru milles küsimus. Kõik usundid on ju jamad. Lugege läbi selline raamat nagu Michaeli Päevikud.
See annab vastused küsimustele ja kõik maailmareligioonid ei häiri teid enam.
Inimese mõte maapeal on omandada kogemusi. Siis surra ja ärgata uues kehas uues ajastus,kas minevikus ,tulevikus,pole oluline. Aeg on täiesti suhteline,see on kogu aeg olemas. inimese müte on omandada kogemusi....sured jakuipoleveel kogemust tuleriidalsuremiseks , saad kaselle järgmises elus, sünnid näiteks JeanneDarcina.
agasee pole kamingitragöödia
edu arenemisel

Michaeli päevikud pole ainuüksi tõde! See on vaid üks hüpotees ühe autori väide! Suurim viga: tõde otsitakse vaid ühest allikast!
Vasta
#44
Tsitaat:Algselt postitas Wilholmensis
Tsitaat:Algselt postitas unclekomm
Ma ei saa aru milles küsimus. Kõik usundid on ju jamad. Lugege läbi selline raamat nagu Michaeli Päevikud.
See annab vastused küsimustele ja kõik maailmareligioonid ei häiri teid enam.
Inimese mõte maapeal on omandada kogemusi. Siis surra ja ärgata uues kehas uues ajastus,kas minevikus ,tulevikus,pole oluline. Aeg on täiesti suhteline,see on kogu aeg olemas. inimese müte on omandada kogemusi....sured jakuipoleveel kogemust tuleriidalsuremiseks , saad kaselle järgmises elus, sünnid näiteks JeanneDarcina.
agasee pole kamingitragöödia
edu arenemisel

Michaeli päevikud pole ainuüksi tõde! See on vaid üks hüpotees ühe autori väide! Suurim viga: tõde otsitakse vaid ühest allikast!

Jah, ühe autori väide. Ja kõlab nagu Newtoni raamatud...Smile1
Vasta
#45
Celtic,aga miks nad just inimestega peavad manipuleerima?
Loomadel on ka ju hing.


(Kas putukatel,ussidel jne. on ka hing?)
Vasta
#46
Loomadel ei ole vaimu kes hinge "väestaks"
Nende hing on vaid elusäde, mis kehast eemaldades hajub laiali.

Inimese hing on seotud vaimuga, mis on aktiveerinud inimhinge "looja" pooluse, ehk siis inimhing on võimeline looma ning loodut tarvitama.
Vasta
#47
Vaesed loomakesed sel juhul!
Kuidas siis seletada kõiki neid psi-juhtumeid, millest siin foorumiski juttu on olnud?
Kuidas seletada, et mõnda surnud lemmikkkoera või hobust nähakse ka peale nende surma koduõuel jalutamas?
Kuidas seletada loomade paravõimeid?
Miks hakkab koer peremehe surma korral koduõues ulguma? Kuidas ta teab, et tema peremees on auto alla jäänud või kodust kaugel haiglas teispoolsusesse siirdunud?
Miks hästi hoitud ja armastatud kiisu ravib perenaise raskest haigusest terveks?
Vasta
#48
Kuule Müstik, see mis sa siin nüüd kirjutasid on küll jama, ning sa tead seda isegi.

Peaksid ju olema piisavalt arukas, et teada - igasugu koduõuedel ja koridorides ja kus iganes jalutavad vaimud/kummitused on tegelikult energiamustrid, mis on meie tegelikkusesse kinni jäänud ning nüüd kordavad oma tegevusi (ghost echo)

Miks koer ei peaks tunnetama oma peremehe surma? On ju ta samasugune elav hing nagu tema peremeeski, lihtsalt selle vahega, et tal puudub vaim.

Vaimuta kehastunud hinged on peale keha surma alusmaterjaliks uute vaimude tekkimisele. Ehk meie kõik oleme kunagi olnud kellegi lemmikloomad Laugh
Vasta
#49
Ma ei nimeta neid ringi jalutavaid viirastusi energiamustriteks, vaid spontaanseteks psühhokineetilisteks ilmutisteks,
Erinevalt viirastusele ei püüa kummitus ilmutada end elavatele, pigem on ta seotud kohaga, kus kunagi elas.
Aga see pole see teema, kus neid asju arutleda, nii et jää pealegi oma arvamuse juurde, et loomad on vaimuta kehastunud hinged.
Minu arust on ka paljud inimesed (näiteks kurjategijad) vaimuta kehastunud hinged.
Mis paneb mind mõtlema, et Jumal on sellega ikka kõvasti ämbrisse astunud, et lubab halbadel inimestel uuesti kehastuda siin maises maailmas, aga näiteks endale armsaks saanud kutsat enam kunagi tagasi ei saa. Mis tore oleks võtta endale koerapoeg ja avastada, et ta on sinu eelmise lemmikkoera taaskehastus!Smile


[Muudetud: 8-1-2010 Müstik]
Vasta
#50
Tsitaat:Algselt postitas Müstik
Ma ei nimeta neid ringi jalutavaid viirastusi energiamustriteks, vaid spontaanseteks psühhokineetilisteks ilmutisteks,
Erinevalt viirastusele ei püüa kummitus ilmutada end elavatele, pigem on ta seotud kohaga, kus kunagi elas.
Aga see pole see teema, kus neid asju arutleda, nii et jää pealegi oma arvamuse juurde, et loomad on vaimuta kehastunud hinged.
Minu arust on ka paljud inimesed (näiteks kurjategijad) vaimuta kehastunud hinged.
Mis paneb mind mõtlema, et Jumal on sellega ikka kõvasti ämbrisse astunud, et lubab halbadel inimestel uuesti kehastuda siin maises maailmas, aga näiteks endale armsaks saanud kutsat enam kunagi tagasi ei saa. Mis tore oleks võtta endale koerapoeg ja avastada, et ta on sinu eelmise lemmikkoera taaskehastus!Smile


[Muudetud: 8-1-2010 Müstik]

Rääkigu arvajad mida iganes, tean täpselt, et minu kassi hing oli mulle tuttav juba enne kui mu kass sündis ja mind tema juurde juhiti.

Oleks huvitav teada kuskohast Celtic oma andmed võtab? Kellele toetud? Peaks niisama eneseharimise mõttes lugema.Smile
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Aastal 2012 algav New age noltsik 71 22,611 28-04-2011, 09:12
Viimane postitus: Müstik
  Abi New Age-ga valeri 3 3,002 21-04-2011, 09:45
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat