• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
New Age õpetused on ohtlikud inimestele!
#1
Vikipediast loeme, et New Age all mõistetakse tänapäeval vaimseid õpetusi, mida iseloomustab „oma tee valimine.“ See tähendab siis suures piiris seda, et inimesele antakse võimalus tutvuda kõikide iidsete kultuuride ja tavade interpretatsioonidega ning neid kokku sobitades luua endale isiklik maailmavaade. Lisaks sellele on sisse toodud ka sellised mõisted nagu kanaldus, bioenergia, universumi seadused jne. Need mõisted on otseselt oma tähenduse poolest New Age süsteemi tuletised iidsetest teadmistest, mis uues süsteemis täidavad vaid üht eesmärki – valmistada erineval viisil ette inimesi mingiks pöördeliseks sündmuseks, enamasti apokalüptiliseks.

Me kõik teame, et peaaegu kõik New Age õpetused on ennast vormunud ümber ajastute vahetuse, aasta 2012 ning kanalduste, mille allikaks väidetakse olevat kosmilised olendid, kes meile armastust tooma tulnud. 80ndatel räägiti indigolastest ja nende ajastust. 90ndatel võeti kasutusele veevalaja ajastu ja ajastute vahetus. 21 sajandil oleme nüüd jõudnud otsaga maiade ning dimensioonide vahetuseni.
Selliselt võiks lühidalt iseloomustada New Age õpetusi. Nende sisul puuduvad juured, sest nad on koostatud erinevatest õpetustest, lootuses neid omavahel segada, lootuses luua midagi uut. Tegelikkuses on aga erinevad New Age osised osa kavalast plaanist Maa rahvastiku internatsionaliseerimises ning kehastunud hingede hingevalguse röövis. Täpselt samamoodi kui ristiusk levis keskajal, levib ka New Age tänapäeval – julmalt allutades ning mängides inimeste hirmudega, samas kasutades kavalalt ja targalt ära kohalike piirkondade energeetikat ja sealseid õpetusi enda süsteemi mugandades. Täpselt samamoodi nagu enamus ristiusu pühasi ning kirikuliturgiat on otseselt tuletatud iidsetest paganlikest kommetest ja pühadest, on ka New Age õpetused segapudru iidsetest õpetustest ja nende üldisemasse süsteemi sobitatud mugandustest. Aga täpselt samamoodi nagu ristikiriku liturgia on ikkagi ristikiriku liturgia, olgugi, et kannab paganliku alge maski, on ka New Age süsteem siiski uue aja leiutis ja süsteem, mis vaid väidab koosnevat vanadest uskudest. Aga ta ei saa neist koosneda või neil isegi põhineda, sest kõik erinevad süsteemid on sõltuvad kindlast piirkondlikust energeetikast. Kõik vaimsed õpetused on sõltuvad sellest kultuurilisest keskkonnast, kust nad on alguse saanud ning tegelikult ka neid viljeleti. Sellest süsteemist õpetuste aluse välja viies kaotab süsteem oma väe, temast jääb alles vaid tühi kest, mask. Ja selliseid maske kasutavadki tänapäeval KÕIK maailmareligioonid ning New Age süsteemid. Inimestele luuakse usalduslik side selle süsteemiga, kuna see sisaldab natuke igast ühest. Meie kollektiivne alateadvus loob paralleele iseenda kultuurilise tausta ning sünnikoha energeetilise mäluga ning kinnitab – see asi on omane, kodune.

Seega New Age süsteem on loodud religioonide põhimõttel. Aga milleks?

Üks põhiõpetustest antud süsteemis on jumala mõiste üle kandmine kõigele olemasolevale. Kõiksus on muutunud jumalaks. Kui vanasti kutsuti jumalateks erinevate valdkondade valdjaid, siis nüüd on jumalaks muutunud kogu olemasolev. See aga tähendab seda, et Kõiksus kui miski on muudetud igapäevaelu lahutamatuks osaks. Kui vanasti jumalad elasid kesk inimesi ja kesk loodust, neile ohverdati ja nende meele järgi toimetati, siis tänapäeval õpetab New Age, et tähtis on valgustumine ehk jumalaga hingeliselt üheks saamine. Läbi üheks saamise toimub valgustumine ehk protsess, mille käigus inimteadvus siirdub uuele tasandile. Eestikeeli – inimene lakkab olemast.

Minu vastumeelsus sellise kontseptsiooni suhtes on tegelikult eksistensiaalne – hing sünnib inimesena just selleks, et ennast eraldada Kõiksusest või sellest ürglättest, olenemata kuidas keegi seda kutsub. New Age süsteemide eesmärgiks on aga kehade hülgamine ning tagasipöördumine lätte juurde. Siit ka minu segaduse allikas – miks valgustuda, kui valgustumine on täpselt sama toimega, kui inimkeha surm ja hinge ühinemine Kõiksusega? Ma ei räägi siin tühistest „mind over matter“ trikkidest, vaid tõelisest valgustumisest.

Et järgnevast veidi täpsemalt aru saada, tuleb pöörduda iseenda juurte poole ja vaadata asja nii nagu nägid seda meie esivanemad.

Kogu loond meie ümber põhineb neljal põhielemendil, neljal ilmatuulel ja neljal inimese kehal. Inimene on hinge sünnitatud väljund meie reaalsuses, keha luuakse neistsamadest elementidest.

Tuli – vesi – maa – õhk
Tuli kui emotsionid ja emotsioonkeha, vesi kui armastus ja tunded ja hing, maa kui füüsiline keha ning loomine, õhk kui mentaalne maailm ehk vaimsus.
Kogu inimajaloo vältel on kõik loodusrahvad teadnud, et Maa on tähtsaim nendest elementidest – läbi maa sündis kogu olemasolev, maa oli naisenergia, armastus, viljakus, elu alus. Taevas seevastu oli meesalge, meesenergia, mis ühtes maaga lõi keskmise ilma ja kõik mida me enda ümber näeme. Kogu ajaloo vältel on need süsteemid olnud tasakaalus, seoses maailmareligioonide tekkimisega viidi aga tasakaal taevasse. See tähendab seda, et inimesed lõigati lahti oma juurtest, lõigati lahti inimese ühendus maaga, tema kodukoha energeetikaga ning asuti looma internatsionaalset rahvast. Ja täpselt sedasama teeb ka New Age õpetus – õpetus, mis propageerib lisaks maa ühenduse kaotamisele veel lisaks ka maa elemendist täielikult loobumise – keha hülgamise. Süsteemid on lihtsalt ent kavalalt üles ehitatud – jättes alateadliku mulje „oma tee valimisest“ liidetakse inimene tegelikult süsteemiga, mille eesmärgiks on inimeste olemuse muutmine, nende hingede modifitseerimine vastavusse süsteemiloojate isiklike kasvulavade tingimustele. Hing, kui eluenergia allikas on hinnatud kaup selliste vaimolendite juures, kellel endal puudub võimalus kehastuda läbi hinge. Hing, kui eluenergia allikas on killuke Kõiksusest – ürgollusest, mis on kõige puhtam loomismaterjal. Ent olendid, kes on hingetud, ei saa osa sellest elujõust ning seetõttu on nende jaoks suurepäraseks toidulauaks kehastunud hingede maailm, kus aegade algusest saati on meid manipuleeritud läbi hirmu. Hirm olla üksi, hirm olla eraldatud armastusest.

New Age süsteem on eriti ohtlik fertiilses eas naistele kuna nende süsteemidega tegelemine muudab inimese energeetilist tasakaalu – meesenergia allutab enesele naispoole, naised muudetakse hingeliselt kallutatuteks.
Kui naisenergia kannab endas loomismaterjali, kontrollimatut infot ja süsteemide alusmaterjali, naised valitsevad kaost, siis meesenergia on vastupidi korrastatud, süsteemne teadmine, valgus. Ehk siis lihtsamini öeldes – naiste vägi seisneb elujõus, meeste vägi aga forsseeritud elujõus, korrastatud elujõus. Hingepüüdjad ei suuda talitseda kaost, seetõttu ei suuda nad kasutada naisenergiat, nad ei suuda kasutada Maa süsteemi, kui elu allikat. Seetõttu vajavad nad meesenergiat ja seetõttu rikutakse ka hingede energeetiline tasakaal – et naistest saaks hingelt mehed, teiste hingede jaoks aga sootud olendid. Näiteid selle kohta on tegelikult palju – sütelkõnnid (perioodiliselt põletatakse läbi energeetilised kanalid maaelementi - jalatallad), vabastavad hingamised (hingeosakeste loovutamine ning seeläbi sünnistressidest lahti saamine) jne. Kõik New Age süsteemi õpetused ja osad on üles ehitatud vaid ühele – hinge vargusele, hingest toitumisele. Ja see on võimalik siis, kui hinge energeetiline tasakaal on rikutud, kui neil puudub ühendus maa elemendiga ja oma kodukoha piirkondliku energeetika kaitsega.

Seotud postitused:
Vabastav hingamine on ohtlik inimestele!
Salateadused
Vasta
#2
Tubli Celtic, ma mõtlesin et mul polegi eriti palju sama moodi maailma vaatavaid tegelasi silmapiiril, aga ikka on.
Seltskonnal tasuks ka veel Mutwa, aafrika nõia jutt läbi lugeda, hingevalu ja põhjus on ju sama, jumalate asemel kummardame tulnukaid ja oma juurtest oleme lahti kistud.
Nagu Aafrikaski muhameedlased laastamistööd teevad, nii siin rahajumala teenrid kes omale rahaga uut ajalugu lasevad ümber kirjutada. Maa on müüdav ja ostetav, mitte kohaliku rahva oma. Inimene eraldati oma kodukoha jõust.
http://www.hot.ee/valgelind/
Vaatame kui kiiresti multikulti halvasti ütlema jõuab.
Vasta
#3
Selles suhtes on kõik usud ikka endised - ainult nende usk on see õige...

Minuarus pole vahet, kas oma valgustumise teel kasutada, paganlust, budismi või kristlust, lõppeesmärk ja koht on ikka üks. Hea, kui on valikuid!
Samuti olen endiselt seisukohal, et New Age ei ole hirmul põhinev. See 2012 on hoopis skeptikute ja muidu ebausklike hirm.

Samas ei ole selles midagi halba, kui püüad inimesi hoiatada. Mina ise olen alles algaja, kes vaatab siia ja sinna, et siis oma siht seda. Olen ka Celticu kodukat vaadanud ja pean tunnistama, et osade asjadega olen seal 100% päri. Arvan, et erinevate õpetuste ja usundite tundmine ei ole sugugi halb. Kõike tuleb võtta mõistusega. Kui asi võtab aga fanatismi ilmingud, siis on asi halb.



[Muudetud: 10-7-2009 KrayonFänn]
Vasta
#4
Vikis on kirjutatud, et new age hõlmab paljusid usundeid, aga see ei tähenda, et iga new age´lane peaks kõigi asjadega kursis olema ja nendega praktiseerima.
Mina näiteks olin ammuilma enne lugenud praeguseks New Age´i alla liigitatud õpetusi ja raamatuid, teadmata midagi new age´ist.
See viki artikkel on kellegi jobu kirjutatud.
Seda tõendab, kasvõi see, et eesti keeles on vähemalt 300 new age alla liigitatavat raamatut, aga seal on ainult kaks ära toodud.
Mis ajast kuuluvad UFO-d ja tulnukad ja viljaringid new age alla? Need kuuluvad ikka ufoloogia alla.
Spirituaalsete süsteemide loetelu on seal ka nagu pudru ja kapsad.
Usundid ja ennustamissüsteemid segi. Sellisel juhul tuleks seal juba kõik ennustussüsteemid ära nimetada ja kõik maailma usundid. Kes märgib budismi kõrval Jeesus? Normaalne oleks siis kirjutada Buddha ja Jeesus.
Kirliani kujundite asemel võiks ikka olla Kirliani fotograafia.
Vat sellisel kujul nagu see artikkel seal koostatud on, on see õpetus küll kahjulik!
Esimest korda loen ka, et Nev age on apokalüptiline liikumine. Sel ajal, kui mina tegin kokkuvõtte new age kohta, polnud apokalüptilisusest miskit kuulda. Ei mingeid ilmutusi inimkonnale! See oli ikka uuskristlaste rida!
Alates eelmise sajandi lõpust on see new age õpetus tõesti kaoseks muutunud.
Päris naerma ajab, kui loen, et Vigala Sass ja Kaika Laine on new age´lased. Huvitav, kas nad ise on sellise määratlusega nõus?
Mis pagana asi see fruitarianism veel on? Tundub tõesti, et absoluutselt kõik jaburus on new age alla liigitatud. Keegi tahab new age´st naljanumbri teha ilmselt.
Ja sellest David Spanglerist pole ealeski varem kuulnud.
Tsiteerin:
Võisid eksisteerida Atlantis ja teised iidsed tsivilisatsioonid, mis jätsid maha teatavaid monumente (püramiid, Stonehenge.)
Maailmas on tuhandeid iidsete tsivilisatsioonide poolt jäetud muistseid ehituskomplekse, aga see artikkel räägib ühest püramiidist ja Stonehengest ja arvab, et võis eksisteerida Atlantis.
Täitsa nalja number ju!
Ükski uusajastulane ei kahtle Atlantise eksisteerimises!
Maaimas on sadu new age entsüklopeediaid, see toob ainult ühe inglisekeelse ja eesti keeles annab koolilaste pildiraamatu, mille läbi lugemisel ollakse veel lollim new age suhtes, kui enne selle lugemist.
Tiibeti budismi, mis on üks new age alustalasid, isegi ei mainita selles artiklis!
Kailase mägi on miskipärast Kailash ja kui avad selle, on hoopis teine nimi.
Tänud Celtic, lõpuks ometi suutsid mu silmad avada!
Igatahes üks on selge: keegi on kõvasti vaeva näinud, et new age kohta käiv eestikeelne artikkel oleks üks naljanumber kõigile!
Vasta
#5
Kas Celticu osa informatsiooni on pärit ka sellelt saidilt?
http://www.ajamargid.com/missioon
Vot seal on konkreetselt tegemist hirmutamise ja mõjutamisega.
Vasta
#6
Tahaksin küsida mõne täpsustava küsimuse, et paremini sellisest vaatepunktist aru saada.

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Tegelikkuses on aga erinevad New Age osised osa kavalast plaanist Maa rahvastiku internatsionaliseerimises ning kehastunud hingede hingevalguse röövis.

Kes röövivad?

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Läbi üheks saamise toimub valgustumine ehk protsess, mille käigus inimteadvus siirdub uuele tasandile. Eestikeeli – inimene lakkab olemast.

Kas kuskil on selgesõnaliselt väidetud, et inimene lakkab valgustunuks saades olemast?
Ma küll pole teab mis hunnikutes raamatuid läbi lugenud, kuid need mida olen, nendest võib vaid mingit hämamist selle koha pealt leida (või puuduvad mul piisavad eelteadmised, et sellest hämamisest õigesti aru saada).

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Minu vastumeelsus sellise kontseptsiooni suhtes on tegelikult eksistensiaalne – hing sünnib inimesena just selleks, et ennast eraldada Kõiksusest või sellest ürglättest, olenemata kuidas keegi seda kutsub.

Miks soovib hing ennast Kõiksusest eraldada? Mis on lõppeesmärk?

Tsitaat:Algselt postitas Celtic
New Age süsteemide eesmärgiks on aga kehade hülgamine ning tagasipöördumine lätte juurde. Siit ka minu segaduse allikas – miks valgustuda, kui valgustumine on täpselt sama toimega, kui inimkeha surm ja hinge ühinemine Kõiksusega? Ma ei räägi siin tühistest „mind over matter“ trikkidest, vaid tõelisest valgustumisest.

Kas pole mitte elu mõte Maal selles, et omandada õppetund elu illusioonist (ära tunda ja tajuda, et elu on illusioon)?


Vasta
#7
Tsitaat:Algselt postitas KrayonFänn
Minuarus pole vahet, kas oma valgustumise teel kasutada, paganlust, budismi või kristlust, lõppeesmärk ja koht on ikka üks. Hea, kui on valikuid!
Vahe tekib siis, kui teatud tegevused on rumala peaga tehtud ja ohustavad teiste vaba valikut ja vaba tahte printsiipi. Igasuguste õpetuste ja rituaalide taga ON RANGELT KONTROLLITUD süsteem ning loodetud tulemus on saavutatav vaid seda süsteemi järgides. Kontekstist välja rebitud õpetussõnad, infokillud, praktilised harjutused jne. on ohtlikud, suisa surmavalt ohtlikud nende tegijaile.

Tsitaat:Samuti olen endiselt seisukohal, et New Age ei ole hirmul põhinev. See 2012 on hoopis skeptikute ja muidu ebausklike hirm.
Hirm on elu aluseks. Kui ei oleks hirmu, siis ei oleks arengut. Skeptikute maailmavaade on hirmu eest põgenemine. Samas New Age õpetused baseeruvad hirmul ja kasutavad seda osavalt ära manipulatsioonides. Juhul kui sa ei tee nii ja naa, siis ei saa sa seda ja teist. Kõige labasem hirmutamine millestki ilma jäämisega. Ja siin hirmutatakseilma jätta hing ühest tema ürghirmu allikast - armastusest, kuuluvusest, elujõust.

Tsitaat:Samas ei ole selles midagi halba, kui püüad inimesi hoiatada. Mina ise olen alles algaja, kes vaatab siia ja sinna, et siis oma siht seda. Olen ka Celticu kodukat vaadanud ja pean tunnistama, et osade asjadega olen seal 100% päri. Arvan, et erinevate õpetuste ja usundite tundmine ei ole sugugi halb. Kõike tuleb võtta mõistusega. Kui asi võtab aga fanatismi ilmingud, siis on asi halb.
Tundmine ei ole tõesti halb vaid suisa hädavajalik. Aga oma teed ei saa valida - see on sul valitud juba enne sündi. Kui sa oleks pidanud hakkama budistiks, siis poleks sa Eestisse sündinud jne.


Müstiku postitust pole vaja üldse kommenteerida, tema hammas hakkas vaid vikipedia peale.

Tsitaat:Algselt postitas Ülane
Tahaksin küsida mõne täpsustava küsimuse, et paremini sellisest vaatepunktist aru saada.

Kes röövivad?

Kas kuskil on selgesõnaliselt väidetud, et inimene lakkab valgustunuks saades olemast?

Ma küll pole teab mis hunnikutes raamatuid läbi lugenud, kuid need mida olen, nendest võib vaid mingit hämamist selle koha pealt leida (või puuduvad mul piisavad eelteadmised, et sellest hämamisest õigesti aru saada).

Miks soovib hing ennast Kõiksusest eraldada? Mis on lõppeesmärk?

Kas pole mitte elu mõte Maal selles, et omandada õppetund elu illusioonist (ära tunda ja tajuda, et elu on illusioon)?
Need kes röövivad, on hingeta vaimolendid. Kirjutasin sellest ka algses jutus veidi pikemalt. Vaimolendid, kes ei oma hinge ning ei saa osa loomisest, ei suuda hallata loomismaterjali ning ei suuda seetõttu ennast realiseerida.
Seda, kas kuskil on räägitud inimeseks olemise lõpust, võib lugeda kõikide nende kirjadest, kes kirjutavad dimensioonide vahetusest. 3D maailma kehad EI SÄILU 5D maailmas, inimeseks olemine on siin ja praegu. Kui meie olemusele lisanduks veel mõned mõõtmed või meie ilm siirduks tervenisti teistesse tihedustesse, siis lakkaks ka meie eksistents praegusel kujul. Kui hinge väljund meie mõõtmes (keha) sureb, siis hing omandab uuesti teadvuse oma mõõtmatusest - ta on korraga kõikjal ja kõigis, ent omab samas isikulist teadvust. Seega 5D maailma kummardajad (meiegi foorumis neid siin viimasel ajal esinenud) on seadnud eesmärgiks vabaneda inimkehast kui vanglast. Seda toetab uskumus, mille järgi hinged aheldati vägivaldselt füüsilise keha külge ja meie korpus on meile vanglaks. Kuna aga enamustes uskudes on enesetapp patt ja tabu, siis ei saa hing ise vabaneda ja suremisprotsessi tuleb lihtsalt kiirendada ilma et sellest räägiks kui suremisprotsessi kiirendamisest.

Kuna jube popid on kõiksugu seadused (millest enamus on tuletised vanadest uskumustest ja teadmistest) siis lisan ka enda poolt üles täheldatud seadused siia:

Taassünni seadused
Kõiksus kogeb iseennast läbi taassünni. See toimub senikaua kuni:

1. inimene käitub inimesena mitte ei mängi inimest
2. hing käitub hingena mitte ei mängi hinge
3. vaim käitub vaimuna mitte ei mängi vaimu.

Inimese füüsiline keha on vahend kogemiseks. Hing kogeb ja vaim õpib. Vaim on omamoodi järelvalve, mis ei sekku ent salvestab kõik teadmised ja kogemused.
Hing sünnib siia ilma üha uuesti ja uuesti, sest tema osade rollid on sassis - hing peab end inimeseks, inimene vaimuks ning vaim sekkub pidevalt inimese ellu pidades end seega hingeks.

Elu ongi illusioon ja hing teab seda. Hing ise lõi selle illusiooni, et eraldada end kõiksusest, et olla suuteline iseennast kogema.

[Muudetud: 9.10.09 Celtic]
Vasta
#8
Rumala inimese kätes võib kõik ohtlik olla.
Vasta
#9
Asi pole rumaluses, sest rumalaid inimesi pole olemas. On vaid teadmatus ning teadmatusest tingitud vääritikäitumine. Iga inimese enda asi, kui ta käitub vääriti iseenda suhtes, aga kui ta seda teistele propageerib ning liidab neid süsteemi, mille eesmärgiks on inimese hukutamine ning süsteemide hävitamine, siis on see juba kuritegelik ning tuleb peatada.
Vasta
#10
Kõige hullem on aga kui TEADLIKULT halb asja üritatakse teistele kaela määrida.
Vasta
#11
Sellist asja nagu objektiivne tõde ei ole olemas. Me kujundame oma tõe ise. Pole olemas objektiivset reaalsust. Me teeme ise oma reaalsuse. On olemas spirituaalseid, müstilisi või sisemisi teadmise viise, mis on kõrgemad meie tavalistest teadmisviisidest. Kui kogemus tundub reaalsena, siis ta ongi reaalne. Kui idee näib õigena, siis ta ongi õige. Reaalsuse tõelist loomust me tundma õppida ei saa. Teadus ise on irratsionaalne või müstiline. See on lihtsalt üks usk, uskumuste süsteem või müüt teiste kõrval. Pole tähtis, kas uskumused on tõesed või mitte, niikaua kuni nad sinu jaoks midagi tähendavad.

New Age'i uskumuste kokkuvõte.

Theodore Shick, jr. ja Lewis Vaughn,
"Kuidas mõelda ilmelikest asjadest: Kriitiline mõtlemine New Age'i jaoks"

Lõik on päris Carl Sagani raamatust "Deemonitest vaevatud maailm"
Ma ei tea, kas see vastab tõele, aga juhul kui vastab, siis on mõistetav miks nn "skeptikute" ja njuu eidsilike inimeste vahel pidev hõõrdumine käib...endal ajab kolm esimest lauset juba närvi püsti...
Vasta
#12
Objektiivne tõde on olemas. Ent see pole see, mis peaks olema seotud meie eluga, sest meie elu juhib subjektiivne tõde. Mis tõsi küll - toetub objektiivsele tõele. Objetiivsest tõest on näiteks aluse saanud ka kõik arhetüübid.

Iseenesest on too Nielanderi ära toodud jutt suht-koht õige. Ent selle kõige juures unustatakse, et me ei saa luua reaalsust, kui seal puuduvad teatud seaduspärasused. Ja just need seaduspärasused ongi objektiivseks aluseks meie uskumustele. Inimesed ei suuda isegi tühipalja infokilluga miskit peale hakata, sõdu peetakse näiliste väärtuste üle jne jne, mis paganama valgustumise ajastust New Age jüngrid jahuvad? Inimkond on sellest hüppest sama kaugel kui mina miljardist dollarist.
Vasta
#13
ma ei tea, minu meelest polegi objektiivset tõde olemas.
On lihtsalt minevik ja olevik. tulevik tuleb.
Vasta
#14
Vabandust Celt. Ma küll nõustun osades asjades sinuga kuid nii äärmuslik ka ei tasu olla. Paljudes asjades ma nõustun sinu ja näiteks Dannili või kellegi teisega. Aga te olete kõik ühed äärmused.

Kuna inimrass on maal elanud väga kaua, siis nõustun, et me peame olema maalähedased. Kahe jalaga maapeal. KUID me elame Duaalses maailmas. Meil on kõik asjad kas hea või halb, must või valge. Tihitipeale nendes usundite jms asjades on ka. Hea ja halb jne.

Mina leian, et selleks, et areneda, olla, selleks peab leidma tasakaalu. Inimloom on oma loomuselt kuri. See on nii, see on meil kõigis. Ometigi püüame me kõige hea poole nö taeva poole, mille uskumus on jäänuk/osa jumala uskumisest.
Selleks, et areneda ja aru saada asjadest, peab leidma inimene tasakaalu. Leidma tasakaalu hea ja kurja (nö) vahel. Musta valge vahel, maa ja taeva vahel. Inimene peab olema tasakaalus.

Tänapäeval on aga tihti need usundid suhteliselt kusagile suunas kallutatud. Tasakaalu on raske leida. Tasakaalu peab inimene ise leidma. Ise selleni jõudma.

[Muudetud: 10-17-2009 Cassiopeia]
Vasta
#15
Ma ei saa aru milles küsimus. Kõik usundid on ju jamad. Lugege läbi selline raamat nagu Michaeli Päevikud.
See annab vastused küsimustele ja kõik maailmareligioonid ei häiri teid enam.
Inimese mõte maapeal on omandada kogemusi. Siis surra ja ärgata uues kehas uues ajastus,kas minevikus ,tulevikus,pole oluline. Aeg on täiesti suhteline,see on kogu aeg olemas. inimese müte on omandada kogemusi....sured jakuipoleveel kogemust tuleriidalsuremiseks , saad kaselle järgmises elus, sünnid näiteks JeanneDarcina.
agasee pole kamingitragöödia
edu arenemisel
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas unclekomm
Ma ei saa aru milles küsimus. Kõik usundid on ju jamad. Lugege läbi selline raamat nagu Michaeli Päevikud.
See annab vastused küsimustele ja kõik maailmareligioonid ei häiri teid enam.
Inimese mõte maapeal on omandada kogemusi. Siis surra ja ärgata uues kehas uues ajastus,kas minevikus ,tulevikus,pole oluline. Aeg on täiesti suhteline,see on kogu aeg olemas. inimese müte on omandada kogemusi....sured jakuipoleveel kogemust tuleriidalsuremiseks , saad kaselle järgmises elus, sünnid näiteks JeanneDarcina.
agasee pole kamingitragöödia
edu arenemisel

Sa vist mõtlesid "Michaeli sõnumeid". On tõesti hea raamat kirjeldamaks inimese mõtet Maal. Aga seal ei räägita ainult inimkogemuse tähtsusest vaid laseb piiluda ka kehastumiste lõpu taha - ehk mis saab edasi, kui hing enam Maal ei kehastu (nende jaoks, kes otsivad informatsiooni teispoolsuse kohta). Kuid raamat keskendub eelkõige inimkogemusele.
Michael ütleb ka, et pole mõtet raisata aega elu uurimisele pärast surma ja sealt edasi, kuna pärast surma nagunii sul tuleb kõik meelde. Inimesena pead sa kogema kõiki elu aspekte Maal, püüdma meenutada oma eelmisi elusi, et antud elu edukamalt elada.

Tundub, et see vaade "Michaeli sõnumites" ühtib mõnes mõttes Celticu vaadetega ning "Michaeli sõnumid" ühtivad mõnes mõttes ka teiste New Age raamatutega nagu nt "Krayoni sõnumid". Üks tõde kõik aga erinevatest aspektidest. Me lihtsalt ei tea ega oska veel kõike seostada omavahel ja paljusid asju tõlgendame valesti. Aga elu mõte Maal on ikkagi olla inimene, seega keskenduma peaks eelkõige sellele tasandile siin.
Vasta
#17
Mõõdukus kõiges on minu moto. Kui inimene satub mingist kindlast ideest või religioonist vaimustusse/sõltuvusse siis ta jääb sellesse " kinni " ning hakkab eitama teiste võimaluste tõelisusesse ja edasine areng hääbub. Aga mis on õige, mis on vale? Kes ja kus seda ütelnud on? Asi on tunnetuses ning nagu eespool juba mitmed välja ütlesid oleme siin kogemas seda maailma oma eripalgelisuses, oma füüsilisuse eripärasustega.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Cassiopeia
Vabandust Celt. Ma küll nõustun osades asjades sinuga kuid nii äärmuslik ka ei tasu olla. Paljudes asjades ma nõustun sinu ja näiteks Dannili või kellegi teisega. Aga te olete kõik ühed äärmused.
Ehk tooksid ka välja selle, mille põhjal sa neid äärmuslikke väiteid lood? Milles seisneb see äärmuslus? Ohu eest hoiatamine on äärmuslus? Saan aru, miks inimesed näiteks rahvuslust äärmusluseks peavad ja lasevad ennast meelerahuga võõrastel sõna otseses mõttes hävitada - sunnitud võltstolerantsus annab usu nagu oleks igal matsil õigus teha mida hing tahab, kaasa arvatud teiste hingede arvelt.

Tsitaat:Kuna inimrass on maal elanud väga kaua, siis nõustun, et me peame olema maalähedased. Kahe jalaga maapeal. KUID me elame Duaalses maailmas. Meil on kõik asjad kas hea või halb, must või valge. Tihitipeale nendes usundite jms asjades on ka. Hea ja halb jne.
Kui inimene peab elama kahe jalaga maa peal, siis ei saa ta püüelda taevasse. Selline olukord on mõeldamatu ja võimatu. Tuleb teha valik.

Tsitaat:Mina leian, et selleks, et areneda, olla, selleks peab leidma tasakaalu. Inimloom on oma loomuselt kuri. See on nii, see on meil kõigis. Ometigi püüame me kõige hea poole nö taeva poole, mille uskumus on jäänuk/osa jumala uskumisest.
Just see püüdlemine teebki meid kurjaks, hirm olla üksi ning ära lõigatud armastusest, elujõust. Taevas ei anna meile elujõudu kuigi enamus selle poole püüdlevad.

Tsitaat:Selleks, et areneda ja aru saada asjadest, peab leidma inimene tasakaalu. Leidma tasakaalu hea ja kurja (nö) vahel. Musta valge vahel, maa ja taeva vahel. Inimene peab olema tasakaalus.
Inimene ei saa olla tasakaalus, sest sel juhul puudub inimesel oma sisemine mina. See ongi EGOtus, mille poole new age tegelased püüdlevad - ole lihtsalt olemas aga ole mittekeegi.

Tsitaat:Tänapäeval on aga tihti need usundid suhteliselt kusagile suunas kallutatud. Tasakaalu on raske leida. Tasakaalu peab inimene ise leidma. Ise selleni jõudma.
KÕIK religioonid on kallutatud taeva suunas, KÕIK usundid on kallutatud keskteele. Seega pole mõtet rääkida maast, mis on meiega 24/7, meile meie keha andnud jne.
Vasta
#19
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Ehk tooksid ka välja selle, mille põhjal sa neid äärmuslikke väiteid lood? Milles seisneb see äärmuslus? Ohu eest hoiatamine on äärmuslus? Saan aru, miks inimesed näiteks rahvuslust äärmusluseks peavad ja lasevad ennast meelerahuga võõrastel sõna otseses mõttes hävitada - sunnitud võltstolerantsus annab usu nagu oleks igal matsil õigus teha mida hing tahab, kaasa arvatud teiste hingede arvelt.

Oot-oot, rahvuslus ei ole mingi ülim and või seisus. See on täpselt sama vägivaldne ja täis demagoogiat kui need nn võõrad sissetungijad. Ma ei tea sõjakamaid inimesi kui rahvuslased. Selmet asju rahulikult asju ajada, saadavad nad kõiki pimedatesse ja sügavatesse kohtadesse, tagudes endale samal ajal rinnale.

Ja kõik "võõrvallutajad" ei ole alati pahad. See eestlaslik rahvuslus on komplekside tulemus. Võtmesõnaks on avatus, mida ei tohi aga lasta liialt "avaraks" muutuda.

Tsitaat: Inimene ei saa olla tasakaalus, sest sel juhul puudub inimesel oma sisemine mina. See ongi EGOtus, mille poole new age tegelased püüdlevad - ole lihtsalt olemas aga ole mittekeegi.

Celtic, kas sa pole mitte ise kunagi sama asja seletanud - tuleb leida tasakaal?Smile

Ära saa valesti aru, ma nõustun väga paljuski sellega, et too newage'i kräpp on mõttetu, kuid ka seal on väga häid mõtteid, mis ühilduvad ka paganluse jm-ga. Ei saa öelda, et newage'i tasakaal on jama, samas kui mõne teise oma aitab sul ehk end paremini leida.

Iga inimene ei oska ISE valikuid teha, ta vajab suunamist. Seetõttu ongi neid igasugu erinevaid Krayoni ja Danniili jt sarnaseid vendi nii palju. Kel on pooldajaid, see kogub oma tiiva alla sarnaselt mõtlejad. See, mida nad edasi teevad, see on juba nende oma asi. Lõpuks taandub see newage'i värk ikka selleni, et kui nad omaette tegutseks, oleks kõik okei, aga kui seda hakatakse peale suruma ja n-ö kunstlikult endale "liikmeid" juurde koguma, siis on asi veidi nutusem. Täpselt sama on ka paganluse, rahvusluse jt puhul. Kodus teki all võid teha kõike, kuid see ei tähenda, et kogu maailm sinna alla nägema peaks.
Vasta
#20
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Tsitaat:Mina leian, et selleks, et areneda, olla, selleks peab leidma tasakaalu. Inimloom on oma loomuselt kuri. See on nii, see on meil kõigis. Ometigi püüame me kõige hea poole nö taeva poole, mille uskumus on jäänuk/osa jumala uskumisest.
Just see püüdlemine teebki meid kurjaks, hirm olla üksi ning ära lõigatud armastusest, elujõust. Taevas ei anna meile elujõudu kuigi enamus selle poole püüdlevad.

Täiendaksin pisut eelnevat enda vaatenurgast.
See kõik hea e. "taevas" on ju tegelikult armastus. Inimene püüdleb armastuse e. taeva e. elujõu poole. Just hirm sellest ilma jääda paneb inimese selle poole püüdlema. Tegelikkuses on armastus aga alati sinus endas olemas, seda ei pea kuskilt väljastpoolt otsima.
Vasta
#21
Ah, Celtikule pole mõtet vastu hakata. Nagunii peab olema kõik nii nagu tema näeb. Ükskõik, mis teised arvavad. Sorri, kuid sellise suhtumisega ei saa mingitki arutlust toimuda Sad
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas Ülane
Tsitaat:Algselt postitas Celtic
Tsitaat:Mina leian, et selleks, et areneda, olla, selleks peab leidma tasakaalu. Inimloom on oma loomuselt kuri. See on nii, see on meil kõigis. Ometigi püüame me kõige hea poole nö taeva poole, mille uskumus on jäänuk/osa jumala uskumisest.
Just see püüdlemine teebki meid kurjaks, hirm olla üksi ning ära lõigatud armastusest, elujõust. Taevas ei anna meile elujõudu kuigi enamus selle poole püüdlevad.



Täiendaksin pisut eelnevat enda vaatenurgast.
See kõik hea e. "taevas" on ju tegelikult armastus. Inimene püüdleb armastuse e. taeva e. elujõu poole. Just hirm sellest ilma jääda paneb inimese selle poole püüdlema. Tegelikkuses on armastus aga alati sinus endas olemas, seda ei pea kuskilt väljastpoolt otsima.

Kuid miks siis tänapäeval on suur osa inimesi muutunud zombideks ja vampiirideks? Vaat sellele küssale pole ükski njuueidzlane osanud adekvaatselt vastata, ikka üritatakse otsida vastust kristlikest sfääridest ja sealt leitud vastused on sellised, et varesed puu otsas kah hirnuksid seda kuuldes... Kalmar Kalam aga ütles omal ajal ilusasti: vampiirid ja zombid on vägivaldselt tekitatud, neilt on röövitud just see, mida on vaja, et suuta elada mõtleva olendina, kes ei pea kaasolendeid tühjaks imema.

Vampiirid on siis need, kes saavad naudingut näiteks kaasolendite väljavihastamisest, nende juures võivad kaassurelikud tunda end halvasti, nad kipuvad olema pealetükkivad jne. Zombid on tegelased, kellel puudub oma mõtlemine - nad elavad mingi kitsa programmi raames. Neid kutsutakse ka biorobotiteks. Näiteks usufanatid. Pahatihti avaldub neis ka vampirism, näiteks usufanatid püüavad pätsata väärtusi enda isandale viimiseks.
Vasta
#23
Omast kogemusest tean üht inimest, kes mingi hetk avastas vampiirluse (kerge viisi energiat saada) ja ta kohati naudib seda, kui on teadlik mida teeb. Aga sellest saab ruttu harjumus nii nende jaoks kes teadlikult imevad, kui ka nende jaoks kes seda enda teadmata teevad - loovad ikka ja jälle justkui iseenesest selliseid olukordi, millest varem on rahulolu tekkinud. Aga vampiirlus on jah pigem omandatud, mitte kaasasündinud, seega on miski elujooksul selle esile kutsunud (ehk vägivaldselt tekitatud). Vb mingid negatiivsed sündmused, mis kuhugi alateadvusesse alla surutud on. Vampiir ise saaks sellele lõpu teha, kui ta tahaks, seda saab kontrollida ning ennast on ka lihtne kaitsta vampiiri rünnaku eest. Keegi ei saa sult võtta midagi, mida sul kaotada pole.
Vasta
#24
Rahvuslus iseenesest ei ole oluline. Ent rahvuslus on kõige lähemal sellele, mis on oluline. Oluline on hoolitseda oma piirkondliku ühisvaimu eest, ühise energeetilisee taustaga inimesed loovad koos oma maailma ning oma saatust. Maailmareligioonide tekkega on hakanud domineerima demagoogial ja valel põhinevad uskumused, mille taustal tegelikult süüakse ära väiksemad ühisväljad, inimesed liidetakse suuremate külge. Ent igal Maa punktil on oma energeetika, mida ei saa suurde patta lüüa ja segada, seega Maa energeetiline süsteem muutub üha enam ja enam ebastabiilseks, tasakaalust väljas olevaks.

Inimeste sisemine tasakaal on vajalik, et leida tee, ent sisemine tasakaal ei ole vajalik, kui tahetakse selle tee peal edasi kõndida. Tasakaal inimeses rikub tema olemust, liiatigi ei ole võimalik püõsivat tasakaalu ju saavutada. Sel juhul oleks tegemist androgüünse inimesega, kelle jaoks tegelikult maailm kui selline ei oma mingit tähtsust. Tasakaal inimese sees on sisemine vaikus - vajamatus eksisteerida.
Vasta
#25
Tahaksin täpsemalt teada hingeröövlite kohta. Kes need on? Miks nad röövivad? Kuidas ära tunda, kuidas ennast kaitsta?

Pooldan suhtumist taoliste asjade puhul, et ainult inimene ise saab endale viga teha lasta. Öeldakse ju ka, et inimene saab olla just nii õnnetu, kui ta ise seda laseb endal olla (endale mõjuda, vastuvõtta). Ning inimene saab kaotada vaid seda, millest ta kardab ilma jääda. Kas hingeröövlite puhul sama ei kehti?
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Aastal 2012 algav New age noltsik 71 22,573 28-04-2011, 09:12
Viimane postitus: Müstik
  Abi New Age-ga valeri 3 2,994 21-04-2011, 09:45
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat