Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosmose Maod
#1
Mis arvate nn. "kosmose madudest" (Space Serpents, filmist Secret Space vol 1).
Video:
http://www.youtube.com/watch?v=oji56PC5OHQ
Vasta
#2
Ilmavaatlus või muu aparatuuri sondid ?
Vasta
#3
Vaevalt, et meie sondid väänleksid nagu vihmaussid. Aga võib-olla mõne muu tsivilisatsiooni sondid jälgimas elu Maal?

[Muudetud: 7-31-2009 Elderm]
Vasta
#4
Mingil kõrgusel muutub külgetõmbejõud nõrgemaks ja sinna sattunud kola hakkab ümber maa tiirlema nagu satelliditki.Sond ei ole enam tilga kujuline ja loperdab kuna kohtab ju ikkagi teatavad takistust.Lihtsalt mõtteuide selline.
Vasta
#5
Mingid suvalised atmosfäärilised valguse varjude mäng + tolm ja muu sodi (nagu eespoolt kirjeldatud).
Vasta
#6
Oskaks keegi ütelda sellise "vagla" mõõtmeid. Mulle näib, et objekt/subjekt on võrdlemisi aukartust äratavate mõõtmetega.
Ühinen Eldermi hüpotessiga, kuid miks peaks n.ö. UFO sond väänlema kui suvaline millimallikas vees- nii hõredas keskonnas poleks edasi liikumiseks sellisest tõmblemisest vist tolku?
Vasta
#7
Ei oska enam leida seda videot, kus astronaudid avavad kosmosejaama luugi ja hetkeks lendavad mingid helendavad "ussid" luugi juures. Kaameral on näha ja mõlemad astronaudid näevad neid.
Vasta
#8
Neil ei paistnud mingit eriti tõsiseltvõetavat kuju olevat. Lähivõttes nägid need välja nagu väänlevad bakteridLaugh. Eriti ei suuda uskuda et need mingid elusolendid väiks olla, aga mine tea.Smile

[Muudetud: 11-26-2009 Marax]
Vasta
#9
Mis põhjusel see tegelane arvab, et tegemist on üldse elusolenditega...nagu mille põhjal - kuid spekuleerima, et "maod" fotosünteesivad ja elavad planeetide ülatmosfäärides on ta varmas...
Vasta
#10
Ja kosmoselaeva sees ning objektiivi ees olev praht see ei ole?
Vasta
#11
Tsitaat:Algselt postitas Kivikonn
Mingil kõrgusel muutub külgetõmbejõud nõrgemaks ja sinna sattunud kola hakkab ümber maa tiirlema nagu satelliditki.Sond ei ole enam tilga kujuline ja loperdab kuna kohtab ju ikkagi teatavad takistust.Lihtsalt mõtteuide selline.

Maa külgetõmbejõud ei kao nii pea. Mõtle ise - see hoiab enda küljes kinni tohutut Kuud, mis on mitmesaja tuhande kilomeetri kaugusel. Ümber Maa tiirlemiseks, ehk orbiteerimiseks on vajalik teatav kiiruse ja kõrguse kombinatsioon. Näiteks umbes 400 miili kõrgusel lendavad süstikud liiguvad kiirusel umbes 26000 km tunnis. Väiksema kiiruse juures hakkaks nad Maa poole langema.

Lisaks: mida kõrgemale tõuseb sond, seda väiksem on atmosfääri rõhk, mistõttu sond ise paisub kuni lõhkeb. Seetõttu muutub ta raskemaks kui ümbritsev atmosfäär ja kukub alla. Ma ei saa esitatud videot vaadata, aga võibolla ongi tegu loperdava ja kukkuva sondiga.
Vasta
#12
Rods'ide suuremad sugulased?
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey
Ma ei saa esitatud videot vaadata, aga võibolla ongi tegu loperdava ja kukkuva sondiga.
Miks Sa vaadata ei saa?

Siiski kahtlen vägagi, et tegu on laperdava sondiga, sest too "elukas" lihtsalt nagu "roomab", või "Väänleb" samal kõrgusel, mitte ei lange.

Sama nähtust on arutatud ka teises filmis- "UFO, The greatest Story ever denied". Proovin selle ka uuesti üles leida ja Youtube postidada.
Vasta
#14
Kuna tegelikult Maa poole langeb pidevalt igasugust kola, nii inimtehtut kui looduslikku, siis tegelikult on päris palju võimalusi, mis võiks videolt nähtavat väänlemist imiteerida(loodusliku kehaga oleks asi muidugi raske)...pole võimatu, et väänlemist tekitab mingitsorti sateliidi piklik detail, mis tohutu kiiruse ja atmosfääri hõõrdumise tõttu laperdama hakkaks....kujutan ette, et isegi paari meetrine raudkang võib hakata taolises keskkonnas väänduma nagu nuudel...

Aga, et ei tea, siis ei tea - küll aga nii häguste ülesvõtete olemasolul ja igasuguse muude andmete puudumise tõttu arvata esimese ropsuga, et tegemist on elusolenditega on natukene liialt ülepingutatud arvamine...
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas MorganLaFey

Maa külgetõmbejõud ei kao nii pea. Mõtle ise - see hoiab enda küljes kinni tohutut Kuud, mis on mitmesaja tuhande kilomeetri kaugusel. ...

Minu teada kaugeneb Kuu iga aastaga kuskil 4cm Maast.

[Muudetud: 8-11-2009 pidur]
Vasta
#16
Ja kuna Kuu orbiit pole päris ideaalne ring, vaid varieerub(elliptiline) oma kaugusega Maast u +-25000 km-ga, siis 4 cm ei ole just kõige suurem traagika.
Ja keskmise kauguse kaugenemiseks 1 km võrra läheb aega u 25000 aastat.

Suhteliselt suhtelised asjad.

Külgetõmbejõust rääkides.....
Orbiidil püsimiseks ja eemaldumiseks/lähenemiseks kasutatakse terminit "kosmiline kiirus".
""Esimene kosmiline kiirus on vajalik planeedilt lahkumiseks. Maa-kesksele ringjoonelisele orbiidile jõudmiseks peab Maa tehiskaaslane saama kiiruse 7,91 km/s maapinnal või 7,79 km/s 200 km kõrgusel. (mis on umbes sama morgani 26000tunnikilomeetri kiirusele)
Teine kosmiline kiirus on vajalik planeedi külgetõmbejõu piirkonnast lahkumiseks. Päikese-kesksele orbiidile jõudmiseks peab keha saama Maa pinnal kiiruse 11,19 km/s maapinnal või 11,01 km/s 200 km kõrgusel. ""

Kunagi ehk lastakse mul kosmoselaevaga sõita - hoian neid numbreid meeles.

Ma ei usu, et raud väänlema hakkaks nii. Selleks oleks ikkagi suurt temperatuuri vaja ja avakosmoses on selleks u - 250C. No Maa lähedal veidi soojem, kuid kindlasti mitte kuum. Kuumaks läheks ta atmosfääris hõõrdumise tõttu tõesti, kuid siis kimaks jälle avakosmosesse sirgjooneliselt minema. Või sirgjooneliselt vastu maad (nagu täna ööselgi maanduda püüdvad kivitükikesed).

Ma ikkagi panustaks riidekiule objektiivi ees. Vähemalt kosmose lõigus.


[Muudetud: 11-8-2009 Tom]
Vasta
#17
Tsitaat:Algselt postitas Tom


Ma ikkagi panustaks riidekiule objektiivi ees. Vähemalt kosmose lõigus.


[Muudetud: 11-8-2009 Tom]

Ma juhiks tähelepanu, et kosmonaut, kes selle kaardisse sai, on seda "asja" näinud kahel korral, ainult ühel korral filminud, st ka palja silmaga.
Vasta
#18
Tsitaat:Algselt postitas Elderm
Miks Sa vaadata ei saa?

Seepärast, et arvutis, mida kommentaari kirjutades kasutasin, ei saa flash'i installida.

Tsitaat:Algselt postitas pidur
Minu teada kaugeneb Kuu iga aastaga kuskil 4cm Maast.

On jah umbes niisugune eemaldumine aga antud kontekstis ei oma see mingit tähtsust. Kui, siis ehk vaid näitena, mis juhtub, kui kaugus, orbiitkiirus ja mass on tasakaalust väljas.
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat