Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leiti inkade ohverdatud neidude massihaud
#1
Arheoloogid leidsid Peruu põhjaosast haua 33 inkade poolt vähem kui 600 aasta eest ohverdatud inimesega.

Ohverdamine oli inkadel küll levinud praktika, kuid nii paljude ohverdatud inimeste jäänuste leidmine on siiski väga haruldane leid, vahendab Novaator Reutersi uudist.

Leid asub 18 kilomeetri kaugusel rannikulinnast Chiclayost, mille lähedalt leiti 1987. aastal ka Sipáni muumia, mida peetakse viimase 30 aasta kõige olulisemaks arheoloogiliseks leiuks maailmas.

Ohverdamine toimus ilmselt kõri läbilõikamise teel, millele viitavad jäljed kaelalülidel ja rangluudel, ütles väljakaevamisi juhtinud Carlos Webster. Ohverdamine leidis aset mõnikümmend aastat enne hispaanlastest konkistadooride saabumist.

Enamik ohverdatuist olid umbes 15aastased noored naised, kellest vähemalt üks ootas last. Ohverdatute kehad olid üldiselt küllalt hästi säilinud koos naha ja juustega. Leid asus umbes kahe meetri sügavusel kuivas pinnases.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/articl...d=23759507
Vasta
#2
Kole uudis!
Aga Peruust leitakse väga tihti ohvrihaudu. Siin päris mitu teemat tehtud nende leidude kohta.
Paremini sobib lisada ehk teemasse:
http://www.para-web.org/viewthread.php?t...1#pid16090
Vasta
#3
Nojah, ma ei saa aru, miks nad uskusid seda, et kui nad piisavalt inimesi ei ohverda siis maailm hävineb?
Tegelikult oleks päris kole ju kui oled mingi 15 ja siis sind lihtsalt tapetakse ära kuigi tegelikult polnud seda vajagi.



[Muudetud: 6-8-2009 Freedom11]
Vasta
#4
Kui nüüd arvestada, et inkade põhirituaal oli just
ohvrite toomine jumalatele, siis on see uudis küll
väga lahja.
Vasta
#5
Oletan, et ehk osa ameerika tsivilisatsioone, nagu atsteegid, tõid tõesti vahel harva inimohvreid, aga kõikidest kultuuridest paksu iniohvriverd otsida on vähe haige ja kummaline.
Ma rohkem kahtlustan selle seltskonna meeleseisundi muutumises usa propagandale armsamaks
Leidke vampiire, leidke perverte, leidke inimsööjaid - antakse neile juhiseid ameerika uus-ajaloo kirjutajate poolt. Massoonid, kes vihkavad Ameerikat ja tahavad temast teha tulevastele põlvedele pervertide verise töökoja, kuhu hispaania konkistadoorid sisse sadasid ja verepulmad lõpetasid. See on uus-ajalugu
Ja et miks - sinna kohe ka jõuan!
Kui ühest ühishauast leitake 33 grippi surnud inka head ja rahulikku inimest, kellel paaril oli kolpadel armid, mida ei ole!!! võimalik tuvastada, kas nood tehti enne ehk pärast surma.
Muide, selliseid arme on ka meie kõrval elavatel inimestel oi kui palju. Ka mul on silma kohal, kogu kulm lendas välja ja õmmeldi tagsi, nagu üks kustukumm, oli õnnetus tööõpetusklassis, aga ma ei taha sellest rääkida.

Siis loomulikult need 33 tapeti ja vägistati veel enne surma ja imeti veri kõhuõõne kaudu kuldanumatesse, kust ülikud osa ära jõid ja osa ohverdasid mingile verejumalale, kellest siiani põlisrahvast midagi ei tea. Aga uus ajaloo kirjutajad teavad!
Muide ka meiel Tartu ülikoolis on sama juttu ajavad inimesed olemas. Nemad on perversed teisel ja lihtsamal põhjusel. Noortele tudengi naistele läheb see möla õudsalt peale.

Aga kas taas algas usa massoonide uus-ajaloo kirjutamine.
Need armsad habetega prillipapad, kes tv-s jutlustavad seda jura, on mniu meelest ise rängalt haiged inimesed
Me lihtsalt elame ühiskonnas, kus armastust enam ei ole, ülikoolide õppejõud lõikavad noori naisi mitte armastuse vaid vampiirjuttudega. Ja ega nee naised kah...
Aga kust mina tean
Ilusat rahu teile südametesse ja mul oli hea meel, et sain mõned mõtted jagada.
Vasta
#6
Kuule kirjutan123 - nende gruppide ohverdamistest on säilinud NENDE endiete kirjad, et näe
sellele jumalusele sellel ajal ajal nii palju inimesi ja isegi kirjad KUIDAS just veristati.
Pealegi kohtulaboris on VÄGA lihtne tõestada kas haav kolbal tehti ENNE või pärast surma.
Seega PALUN tutvu teemaga ennem kui lahmima hakkad.
Vasta
#7
Mnjah, tutvusin teemaga ja olen ennegi tutvunud, aga ikkagi leian et "kirjutan123" jutus on iva täitsa olemas.
Ameerika põlisrahvaste ajalugu, mis meieni jõudnud on, on kirjutatud valge mehe poolt ja kui leitakse 33 inimese surnukehad siis vaadeldakse neid paraku nn valge inimese seisukohalt - vaat' kus metslased. Samal ajal kui albilaste ning bogomiilide vastastes ristisõdades ja püha inkvisitsiooni poolt Rooma kirik sadu tuhandeid gnostikuid siinsamas Euroopas ketserite pähe mättasse lõi ja tuleriidal küpsetas, siis selle kohta ei kõssa eriti keegi.
Vasta
#8
to: excubitoris
Jah, sul on õigus, hea inimene, ma peaksin tutvuma nende armsate luukeredega enne, kui lahmima hakkan siin. Ah, mis mul küll öösel arus oli, et siia parimate meeste manu ühe asjatundmatu oopuse kirjutasin... ikka ise olen loll... vabandan teie kõikide ees...
Aga vabandades küsin, et kui siiani ei ole teada isegi umbkaudset sajandit, mil need noored naised surid, aga võib olla ka pooled mehed (sest kui mõned luud on kadunud, ajavad mõnedki kohtulabori eksperdid sassi, kas oli noor mees või naine, alles hiljem on muutused koljul ja puusaluul selgemad.)
Siis kuidas sina, hea inimene, oled kusagilt saanud jälile nende surmaeelsetele kirjadele. Vaat see mind vapustas pisut.
Mina lappasin täna hommikul netis, et leida neid kirju ja leidsin vaid matusekoha fakti ja et seal on arheoloogid. Aga Lõuna-Ameerikas on nad alati. Kas diplomiga või liba-diplomiga, sest palju ilusaid läikivaid kive leitakse ju ju alati. Karvased habemikud on alati kohal ja annavad just selliseid toredaid intervjuusid, et "tapeti ja vägistati ja joodi verd ja palju noori naisi ja oli suur orgia" . Phuhhh!
Lääne noored ajakirjaneitsid aga panevad kirja, neilgi lugejad ju kõik noored naised ja nii see lumepall aga veereb.
Inkadel oli enne hispaanlasi vaid nöörkiri, kipu e jipu, hjipu, mida siiani ei ole suudetud lugeda, ja mis oli selgelt matemaatiline ehk nn raamatupidamiskiri. Arvan, et kui need oleks leitud, oleks sellest piisavalt netis juttu olnud.

Kuna sa ise ka viidet ei anna, siis häirib see minu jutt sind vist mingil muul ja isiklikumal moel. Kas oled ka ise selline kusagil-kooolis vana halli habemega õpetaja, kes noortele neidistele end kleebib külge sildiga, et vaadake, mida inkad tegid. (kui ei siis vabandan, aga, kuule, ega me äkki kohtunud ei ole?) Ma võin ju olla ka noor neidis, kakskend kaks, botox-musiga ja suure dekolteega.

Nüüd "haavad kolbal", õigemini vast siiski mõrad ehk kraaped pealmisel luukihil. Nende vanus on tuvastatav vaid siis, kui on säilinud piisavalt orgaanilist ainet nende ümber.
Pärast 600a ei usu, ehk ainult siis, kui nad pakiti külmkappi ja siis visati veel Arktikas rabajärve. 600a järel on kolbad puhtad ja seal on vaid luuainest. (Jäämehest saadi ainet mitte kolbast, vaid hammastest, aga ta vanus tuvastati tema kõrval olnud riide ja nahapuntrast) Siin ei olnud lisa-materjalist juttu.

ja nüüd põhiline, mees!
Ehk oled nii armas ja valgustad mind, et MIDA siis need nn ohvrid siis kirjutasid, et KUIDAS ja MILLISEL HIRMSAL KOMBEL neid neiukesi siis vägivaldselt hukati ja millega ja kuhu nad oma surmaeelsed hüvastijätud kirjutasid.
Kas pilliroo paberile või härjanahast tehtud pärgamentidele.
Inkadel ei olnud härgi, olid laamad. Siiani ei ole kahjuks leitud laamanahast tehtud kirjadega manuskripte (manu+script ehk käsi+kiri)

Sa riidled ju minuga, nagu mina oleks nad ohverdanud, et...

"nende gruppide ohverdamistest on säilinud NENDE endiete kirjad, et näe sellele jumalusele sellel ajal ajal nii palju inimesi ja isegi kirjad KUIDAS just veristati. "

(vabandan, aga mind häirib paks ortograafia- ja grammatikavigade rohkus isegi nendes kahes reas, aga noh, olgu)
Ma loodan, et su andmed ei pärine Raasiku meediumi proua Oonüks-Miralda kaardilauast. Tema kandis ka otsa ees tükki vanast kollalsest laelühtrist ja lasi end seepärast kutsuda naamoodi. Tema meelest kollane klaas oli iidne kristall nimega Oonüks, ah aitab...
Vahva mutt oli. Kogu Raasiku uskus ta pula-mula.

Jään ootama, su vastust, mu armas hea inimene.

to: Matrix.
Kui tohib ma lisaks su mõttearndusele ühe ...
Paralleelmõtte, kui Katõni hauad oleks avatud alles 600 a hiljem,kas siis ka ilmuksid "tõlgendajad", kes väidaksid, et Katõn oli hirmsa verdjoova suguharu ohvrrimets, ohvrihiid, kus kasvasid poolemeetrised punased seened (muide, seened kasvavad siiani) ja kus selle suguharu pealikud käisid terava kitsa kiviga tapmas mehi ja noori naisi (nagu ütlesin, teatud vanuses ja osade luude puudumisel, on raske tuvastada) ja jõid nende verd, laulsid laule - noh näiteks ühe põhjarahva setode puuslik-jumala kiituseks - Peko hea (joovad verd, verd ja kuulavad Metsatölii) Vanemuine - paha, paha (jälle joovad ja kuulavad Metsatölli) Joome verd ja kääritame sellest purjupanevat õlut... joovad ja tantsivad...

Muide verest ei saa kääritada alkohoolset jooki. Saab juua vaid niisama, värskelt!

Vabandan kõigi lugejate ees hirmsate asjade esiletoomise pärast. Ilusat esamaspäeva teile. Ma rohkem enam nii ei tee.
Vasta
#9
Meile ei pruugi selline asi enam pähe mahtuda, aga enese sootsiumi heaolu nimel ohverdamine oli vajalik ja au ning küsimusi ei tekkinud. Elu oli niigi üks risk: võisid surma saada jahil, kalastamisel, sünnitamisel. Ei ole mõtet võrrelda tänaste autoõnnetustega - no ei ole me olukorras, kus äraelamiseks vajalikud tegevused sisaldavad märkimisväärset riski.


Vasta
#10
Tegelikult inkad tõesti ohverdasid nii naisi kui lapsi. Nad ohverdasid capacocha nimelisel tseremoonial. See toimus vist kord aastas.
Aga see sõlmkiri kipu on tõesti siiani dešifreerimatu. Ja inkade kultuurist räägitakse meie ajakirjanduses tõesti tsipa vähem kui ohverdamistest.
Inkade poolt hõivatud oli ka kaljusse raiutud linn Machu Picchu. Meie "kaks kanget" käisid seda vaatamas oma ühes reisisaates ja sellest Machu Picchust oli meil viimati juttu siin teemas:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...chu+Picchu
Vasta
#11
Kui on aega, uurige mis "üritus" oli inkadel capacocha
ja saate ehk rohkem teada.

Raamatu soovitus- http://www.raamatumaailm.ee/raamat/inka-2

Vasta
#12
Nohh on olemas sellised asjad kui kivisse raiutud tekstid mis kirjeldavad inimeste ohverdamise rituaale
koos detailidega, kuidas ohverdati. Kui välja kaevatud luud kannavad ohverdamise rituaalile iseäralikke
tunnusjooni siis on tegu just seda liiki tegevuse läbi hukatud inimestega. MA ei tea miks topid siia igale
poole vahele seda vägistamise asja - mille kohta mina ei tea, et see oleks kuskil eriti esile toodud. Mis
aga puudutab kolbal (ja luudel olevaid) füüsilisi vigastusi siis need on kohtumeditsiini ekspertidel ammu
vägagi ilusti katalogiseeritud ning seletatud ning vanade luude välja kaevajad konsulteerivad minu teada
lausa regulaarselt politsei selle ala töötajatega ning enamusel juhul pole keeruline tuvastada mille
läbi on lahkunud inimene siit ilmas ja EI OLE vaja ei sood ega muid keerulisi teid säilitamiseks. Inimese luud
on vägagi hästi ja pikalt säilivad asjandused ning ekspertide poolt kergelt loetavad. Lisaks on käibel selline
praktika, et luud saadetakse kohtumeditsiini laborisse ANONÜÜMSELT ning ekspert ei tea alguses kas tegu
mõne kümne või mõne saja aasta vanuse matusega.
Palun andeks, et mul pole sulle pakkuda 1000+1 linki, kuid see teema ei ole minu tähelepanu prioriteet. Seega
pead nad ise leidma ja selgitama enda jaoks lahti mis on seal toimunud. Lisaks ehk veel seda, et seda laadi
ohverdused olid levinud kogu KEsk-Ameerika ulatuses ning kui leitakse luud teineteisest tuhande kilomeetri
kaugusel, kuid sarnaste vigastustega siis on suht loogiline, et mõlemad isikud oli ohvritalituse ohvrid.
Meenutaks veel seda, et Ameerika "indiaanlased" olid tegelikult päris hilised tulijad kes saabusid üle Beringi väina
vaid kuskil 9000 - kuni 8000 aastatest alates süües tihti otseselt välja seal elanud europiidsed hõimud. Need
legendid ja pärimused on siiani nende hulgas täiesti alles ja seda vaatamata judeo-kristliku süsteemi võimsale
pealetungile. Ameerikas olles oli mul võimalus viibida ligi nädal Vaikse Ookeni ääres elavate indiaanlaste juures
ja sain kuulda ka nende pärimuslaule millede sisu on olnud pea konstante üle terve Ameerika - "meie tulime ja
taevainimesed võtsid meid hästi vastu, õpetasid ja katsid, kuid meie hävitasime neid pidades nende headust nõrkuseks,
kuid ei ole me suutnud hoia nende õpetust elust ja rikume seda tihti siis saatsid jumalad meile valged inimesed kes
karistasid meid meie patu (eelmiste valgete hävitamise) eest..."
.
Praegune eliit on süstemaatiliselt varjanud ja võltsinud Ameerika ajalugu ja seda just Kolumbuse eelset perioodi
silmas pidada. Neile on vaja hoida kuvandit, et valged inimesed on süüdi kõigis maailma pattudes, et saaks neid
alla heita ja nende potentsiaali rakendada oma huvides aga see on juba osa mis läheb sellest teemast otseselt
välja, kuigi on OLULINE teave, et aru sada tervest süsteemist.
Kokkuvõttes - mesoameerika rahvad ei olnud mingid loodust armastavad nunnukesed vaid ehtsad materialistid
kes kasutasid kõike ja kõiki ilma südametunnsituse piinadeta. Ei vaidlsuta, et ka nende hulgas oli paremaid kui
teised, kuid ümber vaadates ehk oled tähelepannud, et ka tänapäeval on sarnane käitumine prevaleeriv - kahjuks.
Vasta
#13
Ehk ajab kirjutaja123 vägistamise segi kägistamisega?
Sest just kägistamise teel ohvreid toodigi.
Kas kägistati surnuks või siis uimaseks ja seejärel
surmati löögiga pähe.
Vasta
#14
Oli veel selline rituaal, et nuiaga pähe ja siis lõigati rinnakorv lahti ning rebiti süda välja.
Ka seda rituaali peeti kaua pahade konkistadooride malaaria luuluks kuni leiti kivisse
raiutud pildid ja kirjeldused mida saatsid iseloomulike vigastustega roided kohtadel.
Vasta
#15
Mnjah, see nuiaga pähe ja süda rinnust on jällegi hollivoodiliku liialduse maitsega. Just mesoameerika kivisse graveeritud pildikesed, milledel inimese rinnakorv on avatud ja siseorganid ripnevad väljaspool kehaõõnt, on leidnud ka teistsugust tõlgendamist - need meenutavad kirurgilisi operatsioone...
Ameerika tsivilisatsioonidest pole minagi leidnud ühtegi arheoloogilist ülestähendust, mis viitaks "kirjeldustele" - on vaid "piktogrammid", millede lahtiseletamine on suures (kui mitte täies) ulatuses tõlgitsemise küsimus. Ja tõlgitsejaks/tõlgendajaks on jällegi nn kaasaegne akadeemiline teadus, mille usaldatavuses ma viimastel aegadel tugevalt kahtlema olen hakanud.
Vasta
#16
Pildid olid liiga detailsed ja kondi hunnikud liiga suured, et segi ajada kirurgilise operatsiooniga.
Vasta
#17
to: excubitoris
"Lisaks ehk veel seda, et seda laadi ohverdused olid levinud kogu KEsk-Ameerika ulatuses"
Oejah! Et kogu kEsk-Ameerika inimkond muudkui tappis omi naisi ja lapsi. Kes seal siis sünnitas, sa üksi ja hästi elav eesti poissmees!!!
No õelge mulle, kuidas selline lollikari selles KEsk-Ameerikas ometi välja ei surnud, kes muudkui kõik omad noored neitsid maha tapavad?

"Nohh on olemas sellised asjad kui kivisse raiutud tekstid mis kirjeldavad inimeste ohverdamise rituaale
koos detailidega, kuidas ohverdati."
Paluks kasvõi ükski kivisse raiutud näide. Sa vist ei tea, aga näited, millest räägid, on pärit hispaania preestrite päevaraamatutest!
Olgu, ma utreerisin ehk pakkusin üle!

Tead, hea inimene siit rahulikust mõtete vahetamise oaasist. Ma ei taha vaielda ammusurnud inimeste haudadel ja tembeldada neid massi-mõrtsukateks.

Ma ei taha ka enda hauale sellist juttu ajama, ning vaevalt keegi meistki seda tahab.

Kuid ma ei usu, vaat ei usu seda!!! Usun, et inimene on loomuselt hea ja kui sa annad talle vähimagi võimaluse, teeb ta head, usun mina.

Kui sulle sobib, ma tooks äkki ühe näite hoopis ühelt teiselt kontinendilt, et selgitada, miks ma kahtlen selles - rahva(u)s, kes sooritas massimõrvu ise-enese keskel -teoorias.

Tiibetis on olemas mägirahvaste keskel tava, mida nimetatakse "taeva-matus" ehk "taevalik-matus". Kui perepea sureb, siis tema surnukeha lastakse munkadel õnnistada, sisse mähkida ja viiakse ta juba eelnevalt teada oleva kindla mäe tippu.
Surnukeha viivad mehed. Kanda ei tohi pereliikmed. Naised jääva koju itkema. Nemad sellele reisile kaas tulla ei tohi.
Kui lõpuks jõutakse mäetippu, asetatakse surnu sinna ja keegi vanematest sugulastest haarab kaasavõetud kirve ning raiub laiba tükkideks. Tükid laotatakse laiali ja pärast palvet, lahkutakse.
Siis lendavad mäetipule kotkad, kes hakkavad sööma neile todud liha.
Nad söövad ära liha kontide ümbert, ent kondid jäävad ju sinna mäetipule, eks ole.
Olen mõelnud, et kui seda lugu tedmata satuks sinna üks tore rõõsapõskne noor-arheoloog, kes eelnevalt on lugenud ja kuulnud palju inimsööja-sugahrudest ja inim-ohverdus rituaalidest.
Kui ta seal mäetipul leiab kümnete kaupa katkisi, kirvega katki lööduid luid, on ju selge, et see on inimohverdus.
Ja ärge tulge mulle ajama kärbseid, et ta pani näited plastik-kotti ja saatis Fox-Cimema kanalile Las Vegas CSI-sse.
Ta uuris, imestas ja tema peas tekkisid tuhanded imelised teooriad.
Jestas, kui palju tal oleks maailmale rääkida - Kujutage ette, tiibetis on olemas inimsööjad suguharud, ilmselt nad söövad koos lumeinimestega inimesi, keda röövivad.
Neil ona salajane usund, nad joovad öösiti verd ja
ohverdavad mäetippudel inimesi, ise leidsin luud, kirvejäljed on küljes ka veel
osal isegi veel veii liha, kohe nähe, et nad käivad mäetippudel inimesi söömas.
Kotkajäljed luudel on aga kui kihvajäljed - lumeinimestel on noateravad kihvad!
Võimalik, et osa inimesi on ka viidud lendavate aparaatidega minema,
et toita neid tulnukaid, kes elavad ookeani põhjas olevas koloonias...

Soovin meelerahu ja ilusat õhtut
Vasta
#18
Leidsin ka midagi inkade kohta, mis nii kole ei ole kui need ohverdamised:

Aclla`d ehk päikeseneitsid või päikesepruudid olid rahvahulgast väljavalitud neiud. Nende järeltulijate – segavereliste inkade arv ulatus hispaanlaste tuleku ajaks kümnete või sadade tuhandateni. Acllad elasid spetsiaalselt neile ehitatud majades ja paleedes. Selliseid hooneid oli ehitatud ka harilikesse asulatesse. Acllade majades elasid kõige kaunimad neiud. Nende seas oli nii puricite kui curacade tütreid, Sapa Inca ja tema lähikondlaste väljavalituid. Neidusid võidi anda ka autasuks väljapaistvatele vasallidele. Paljud acllad ei tohtinudki abielluda, vaid pidid igavesti pruutideks jääma. Selliseid päikeseneitsisid teenisid väljavalitud teenijannad. Välismaailmaga ei tohtinud päikesepruutidel olla mingisuguseid kontakte. Kui keegi oli acllaga kokkuelanud, siis tapeti nii armuke, kui kogu selle suguvõsa, vahel põletati maha ka asula. Ka aclla surmati, kui ta kallal oli jõutud vägivalda tarvitada.

Cuzco päikesepruutide majas elasid põhiliselt Sapa Inca ja tema lähikondlaste tütred. Aclladele kuulus ühiskonnas väga austatud seisund ning acllaks saamist peeti naisele suurimaks auks. Abiellunult said neist kõrgülikute naised. Mehega vahekorda astunult lahkusid nad kohe ja igavesti oma majadest. Ka siis, kui aclla sünnitas poja või tütre Sapa Incale, võis tema seisundit ühiskonnas võrrelda vaid mitte-inka ülikkonna kõrgema esindaja seisundiga.
Acllad oma paleedes ei logelenud. Nad töötasid päevad läbi, valmistades rõivaid, mida kandis vist kogu elanikkond. Nende tuhandete pruutide osa riigi majanduselus ei saa alahinnata.

Oma pärritolust sõltumata said acllad Tahuantinsuyu riigi ülemkihi tähtsaks osaks. Quito riigi valitseja ehk curaca päikesepruudist tütar kinkis oma kuninglikule kallimale Atahuallpa nimelise poja. Temast sai hiljem esimene ja viimane mitte puhast verd Sapa Inca.

Allikas ja lisaks veel palju huvitavat teavet inkade kohta.

http://joosepx.blogspot.com/2009/06/inkad.html

Mis aga ohverdamisse puutub, siis inimeste ohverdamine on olnud peaaegu üldlevinud; see püsis pikka aega hiinlaste, indialaste, egiptlaste, heebrealaste, mesopotaamlaste, kreeklaste, roomlaste ja paljude teiste rahvaste usukommetes, Aafrika ja Austraalia mahajäänud hõimude seas isegi üsna hiljuti.
Hilisemate indiaanlaste tsivilisatsioon arenes välja inimsöömisest ja nad läksid seetõttu üle inimeste ohverdamisele, eriti Kesk-ja Lõuna-Ameerikas. Kaldealased olid esimesi, kes loobusid inimohvrite toomisest, asendades need loomohvritega. Ligikaudu kaks tuhat aastat tagasi hakkas üks õrnatundeline Jaapani keiser inimohvrite asemel savikujusid kasutama, kuid Põhja-Euroopas hääbus inimeste ohverdamise komme alles vähem kui tuhat aastat tagasi. Mõnes vähem arenenud hõimus ohverdatakse ikka veel vabatahtlikke, see on teatud mõttes usuline või rituaalne enesetapp.
Vasta
#19
(18-04-2011, 16:44 )kirjutan123 Kirjutas: Tiibetis on olemas mägirahvaste keskel tava, mida nimetatakse "taeva-matus" ehk "taevalik-matus". Kui perepea sureb, siis tema surnukeha lastakse munkadel õnnistada, sisse mähkida ja viiakse ta juba eelnevalt teada oleva kindla mäe tippu.
Surnukeha viivad mehed. Kanda ei tohi pereliikmed. Naised jääva koju itkema. Nemad sellele reisile kaas tulla ei tohi.
Kui lõpuks jõutakse mäetippu, asetatakse surnu sinna ja keegi vanematest sugulastest haarab kaasavõetud kirve ning raiub laiba tükkideks. Tükid laotatakse laiali ja pärast palvet, lahkutakse.
Siis lendavad mäetipule kotkad, kes hakkavad sööma neile todud liha.
Nad söövad ära liha kontide ümbert, ent kondid jäävad ju sinna mäetipule, eks ole.

Ma olen toonud ka ühte teise teemasse teemakohase pildiseeria, aga ei hakka seda linki siia panema. Kes tahab, sellele annan lingi.

Tegelikult võtsin sõna sellepärast, et täpsustada kirjutan123-me juttu. Üle ei jää mitte midagi! Ka kondid purustatakse ja linnud-loomad söövad need ära.
Vasta
#20
Sa kirjutan jälle lahmid - "Et kogu kEsk-Ameerika inimkond muudkui tappis omi naisi ja lapsi"
Kus ma ütlesin, et KOGU? Sai mainitud, et oli levinud üle kogu teatud mandriosa. Peamiselt
siiski ohverdati massiliselt sõjavange, teisi mitte nii palju, kuid ohverdati ka. Tee palun mingigi
elementaarne kodutöö ära ja oma reklaamitud astraallendudel vaata vahest PIKALT selja taha -
võid näha midagi sellist mis sind ennast hämmastab. Hetkel leian, et ei vaidle sellel teemal -
täiesti tühi aja raiskamine - isegi neid indiaanlasi kui s1tta pilpal hoidev ametlik ajaloo teadus
on olnud sunnitud tunnistama, et ohverdused olid levinud ja ületasid vahest igasugused piirid -
siis meie - tänapäeva vaatenurgast - sina aga hakkad alati vaidlema noodis, et pole olnud.
Tüüpilised demagoogilised võtted. Tee palun ära oma kodutöö enne vaidlemistesse laskumist.
Vasta
#21
Tere, excubitoris
Ma armastan sind. Hea, et sa oled olemas.
Ma oleks sind peaaegu juba kaasa võtnud täna öösel oma astraalis-lennule, aga... järgmine kord, eks...
Ma ju ei vaidle sinuga, sul on õigus, mu hea inimene...
Sul on alati õigus. Kõiges ja igavesti, mu arm...
Vasta
#22
(19-04-2011, 03:33 )kirjutan123 Kirjutas: Tere, excubitoris
Ma armastan sind. Hea, et sa oled olemas.
Ma oleks sind peaaegu juba kaasa võtnud täna öösel oma astraalis-lennule, aga... järgmine kord, eks...
Ma ju ei vaidle sinuga, sul on õigus, mu hea inimene...
Sul on alati õigus. Kõiges ja igavesti, mu arm...

Ära muretse - ma ei ole su peale pahane.
Täna öösel olin ma tööl ja lennuilma ei olnud.
Vasta
#23
(18-04-2011, 17:34 )Jõhvikas Kirjutas:
(18-04-2011, 16:44 )kirjutan123 Kirjutas: Tiibetis on olemas mägirahvaste keskel tava, mida nimetatakse "taeva-matus" ehk "taevalik-matus". Kui perepea sureb, siis tema surnukeha lastakse munkadel õnnistada, sisse mähkida ja viiakse ta juba eelnevalt teada oleva kindla mäe tippu.
Surnukeha viivad mehed. Kanda ei tohi pereliikmed. Naised jääva koju itkema. Nemad sellele reisile kaas tulla ei tohi.
Kui lõpuks jõutakse mäetippu, asetatakse surnu sinna ja keegi vanematest sugulastest haarab kaasavõetud kirve ning raiub laiba tükkideks. Tükid laotatakse laiali ja pärast palvet, lahkutakse.
Siis lendavad mäetipule kotkad, kes hakkavad sööma neile todud liha.
Nad söövad ära liha kontide ümbert, ent kondid jäävad ju sinna mäetipule, eks ole.

Ma olen toonud ka ühte teise teemasse teemakohase pildiseeria, aga ei hakka seda linki siia panema. Kes tahab, sellele annan lingi.

Tegelikult võtsin sõna sellepärast, et täpsustada kirjutan123-me juttu. Üle ei jää mitte midagi! Ka kondid purustatakse ja linnud-loomad söövad need ära.

Olen ka mina sellel teemal kirjutanud ! http://www.para-web.org/showthread.php?tid=5421&page=3
Vasta
#24
Tere, excubitoris
Ma vabandan su ees, et mu liigvallatu keel tõi mu huulile sõnu, mida nood ei oleks pidanud mitte kuuldavale tooma!!!
Ma vabandan su ees, et käitusin parawebis veidi ülemeelikult ehk isegi valesti.
ja tänan sind võrratu huumori eest, eelnevas kastis, millega andestasid mulle ja vürtsitasid mu järgneva päeva.
Soovin sulle ilusat pühade algust! Siin Parewebis rahulikult suheldes.
Ma tänan veel kord. Ma rohkem nii ei ei tee!!! Tänan sind, et aru sain!

Hea inimene - nagu sinagi -
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Cuzco- Inkade riigi vana pealinn Päikeseinsener 4 4,385 29-05-2018, 19:15
Viimane postitus: Müstik
  Leiti maailma otsituim haud ? NoMoreRoe 3 4,440 14-02-2018, 19:37
Viimane postitus: Müstik
  Inkade ja egiptuse kultuuri sarnasused Müstik 16 9,005 25-06-2017, 19:21
Viimane postitus: Müstik
  Bulgaariast leiti Euroopa vanima ürglinna varemed xawa 3 4,632 15-08-2016, 08:07
Viimane postitus: Müstik
  Amazonasest leiti senitundmatu tsivilisatsiooni jäänused alter 5 6,288 30-07-2015, 08:41
Viimane postitus: Müstik
  Ruhnust leiti saladuslikud varemed. Flash 22 13,111 05-11-2014, 16:04
Viimane postitus: Müstik
  Machu Picchu lähedalt leiti inka haud Aerling 8 7,218 21-03-2013, 22:40
Viimane postitus: Päikeseinsener
  Peruust leiti 5000 aasta vanune tempel Skarre 1 2,580 14-02-2013, 19:12
Viimane postitus: Müstik
  Saaremaal, Sõrves leiti kummalised moodustised Aerling 7 5,629 28-04-2011, 21:48
Viimane postitus: Lokk555
  Peruust leiti tätoveeritud naismuumia Tutanhamon 4 5,209 28-04-2011, 08:01
Viimane postitus: Müstik

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat