• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 2Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teadvus asub ajus
#1
Tänapäeva teaduse üks suurimaid küsimusi on “mis on teadvus?”. See, et tegu on küsimusega, on esialgu ehk üllatav — me kõik ju teame, mis teadvus on? Teadvus on meie kõigi igapäevaelu lahutamatu osa: me kogeme maailma ja iseennast teadvuslikult. Sellest hoolimata on teadlased kimbatuses, kui nad üritavad aru saada, mis on teadvuse bioloogiline alus. Näitlikumalt sõnastades — kuidas on võimalik, et ajus toimuvad mingid füüsikalised-keemilised protsessid ja nendega kaasneb teadvuslik kogemus sidrunijäätise magusast ja pisut hapust maitsest?

Probleemi teaduslikust olulisusest annab märku see, et teadusajakirja Science 125. aastapäeval valiti välja kõige tähtsamad seni lahendamata teaduslikud küsimused ja küsimus teadvuse kohta oli teine küsimus, mida seal kirjeldati (esimene oli „what is the Universe made of?“ ). Lisaks on teadvuse probleemi kesksust tänapäeva teaduse jaoks toonitanud mitmed Nobeli auhinna saajad, kellest nii mõnigi on ka ise teadvuse probleemi aktiivselt uurinud (nt Francis Crick, Gerald Edelman, John Eccles, Roger Sperry).

Loe lähemalt:Skeptik.ee

[Muudetud: 6-3-2009 Nielander]
Vasta
#2
Sellisel kellaajal ei suuda ja ei jõua eriti süveneda.
Kas sain õieti aru, et tegemist oli Jaan Aru filosoofilise mõttekäiguga ja mitte teaduslike eksperimentidega tõestatud teooriaga...
Väga kanged sõnad, need kolm, teadvus asub ajus, ma kardan, et kui asi oleks niivõrd lihtne, siis see poleks üks suurimaid küsimusi, nagu sellele artikli esiosas viidatud on.

Kui aga võrrelda tema teooriat nt. võimalusega, et mõistus kasutab nelja-viie dimensioonilist ruumi või on multidimensionaalne, siis kindlasti on üks variant kahest lihtsam ja teine huvitavam, kuid...siinkohal peab küsima, kas lihtsuses peitub alati võlu?
Vasta
#3

Tsitaat:Kas sain õieti aru, et tegemist oli Jaan Aru filosoofilise mõttekäiguga ja mitte teaduslike eksperimentidega tõestatud teooriaga...

No Skeptik.ee's välja toodud täiemahulises artiklis on ju toodud välja erinevaid näiteid nägemise kohta, mis peaks teadvuse asetama ajju...ja kui nüüd mõelda, siis tõesti, igat aspekti sellest, mida me kutsume oma minapildiks, saab läbi aju füüsilise mõjutamise muuta...näiteks kasvõi alkohol, narkootikumid, rahustid, steroidid ja isegi kastreerimine ja ajukahjustused.
Vasta
#4
Toon ka ära ühe video ühest teisest teemast.
Rupert Sheldrake arutelu mingite vendadega. Teadvuse ajuvälisuse kõrval räägitakse veel teadusest ja selle arenguloost.

http://www.youtube.com/watch?v=kvxs-y5cfXY]
Vasta
#5
See tekst üritab väita, et teadvusel ja teatud ajupiirkondadel on omavaheline seos, mitte aga et teadvus asub ajus. Need on ikka erinevad asjad. Kui pole mõeldud mehhanismi, kuidas kem ja füs protsessid teadvuse tekitavad, siis ei saa seda ka seal artiklis toodud näidete põhjal öelda. Lisaks see, et mõjutatakse subjektiivseid kogemusi (kuigi jah kui mõjutamine mõjub erinevatele inimestele, on tegu objektiivsusega, lihtsalt kogemus on erinev).

Ja antud artikkel ei välista siis seda, et aju puhul võib tegu olla vahendajaga, mingi morfoloogiliste väljade vahel.

Paar linki ka:

http://www.folklore.ee/tagused/nr24/undouus.pdf

http://www.kirikiri.ee/article.php3?id_article=124


Vasta
#6
Tsitaat:Ja antud artikkel ei välista siis seda, et aju puhul võib tegu olla vahendajaga, mingi morfoloogiliste väljade vahel.

Muidugi ei välista...,sest võib ju öelda, et tõesti, peaga vastu kiviseina joostes katkeb see vahendaja, mis meie tegeliku teadvust kanaldab ja me kaotame teadvuse...aga taolist ülekeerulisust võib külge pookida kõigele...võib väita, et virutades kella vastu kiviseina ei purune mitte kell ise, vaid puruneb selle kella olemuse vahendaja materjaalses reaalsuses...

Aga tekib ju küsimus - kus me oleme, kui me kaotame teadvuse? Kui meil ei ole otsest ja pidevat ligipääsu meie enda teadvusele(olenemata sellest kas see asub läbi vahendaja materjaalses maailmas või kusagil mujal väljaspool), siis miks seda kutsuda üldse enda omaks?

Kui vahet ei ole, siis mis põhjus on arvata, et teadvus ei ole ajus?


[Muudetud: 6-4-2009 Nielander]
Vasta
#7
Oleme ilmselt kuskil sarnases kohas, kus öösel magadeski.
Ma olen koguaeg mõelnud, et me ise olemegi teadvus.
Teadvuse kaotamine on pigem ülekantud tähendus. Mingis mõttes pigem kehakaotus.
Vasta
#8
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

Kui vahet ei ole, siis mis põhjus on arvata, et teadvus ei ole ajus?

Vahe on suur. Kui teadvus on ajus, siis võib arvata, et sureme koos oma teadvusega.
Kui aga kusagil mujal ja Maal inimesena viibides saame ühenduse infoväljaga mingil muul kombel, siis ilmselt see teadvus eksisteerib ka peale meie surma edasi.
Vasta
#9
No ma mõtlesin tegelikult selle küsimusega seda, et kui näiteks nõela aju erinevatesse osadesse susata ja sellega alates meeleelunditest lõpetades mõtlemise endaga muuta saab, ja arvata, et see on vahendaja mõjutamine on kõigest tühi spekulatsioon...
Hirm surma ees ei tohiks tekitada asja vaatlemisel üleliigseid soovunelmaid, kuigi see on ainult loomulik...
Vasta
#10
Lõik esimeses postituses toodud Skeptik.ee lingilt:

Tsitaat:... kui põletan kogemata oma kätt kuuma veega, siis ma saan küll meditsiiniõpikust täpselt järgi vaadata, kuidas informatsioon põletuse kohta käest ajju levib ja mis ajus selle tagajärjel toimub, kuid ma ikkagi ei tea, miks ma seda põletavat valutunnet teadvuslikult kogen.
Selle kohta on küll oma kogemus. Aastaid tagasi okastraataiast läbi pugedes tundsin, et miski puudutas mu ülahuult. Mõne aja pärast imestasin, et kust küll see veri tilgub? Olin oma ülahuule päris sühavalt lõhki rebinud ja polnud tundnud mitte mingit valu. Shoki ajal pidi nii olema, et valu ei tunne, kuid mul mingit shokki ju polnud ega mingeid uimastavaid aineid.

See asi ei ole nii lihtne. Midagi on veel vahel.
Vasta
#11
Miks sa sealt okastraadi vahelt läbi pugesid? Ehk oli mängus tuimestav adrenaliin...endalgi sarnaseid juhtumisi olnud, et suures tegudehoos ei tunnegi, kui käed jalad verised...aga ega vist selline asi teemasse eriti puutu
Vasta
#12
Lilli korjasin okastraataiaga karjamaal, keegi taga ei ajanud.
Aga põhimõtteliselt olen nõus tunnistama, et see asi ikka nii toimib nagu seal artiklis kirjas oli. Kuid teadvus või hing või tont-teab-mis on ikka midagi enamat, kui pelgalt "ora torgib aju - jalg liigub". Mis asi selle ora asemel reaalsuses on? Mis torgib tegelikult selle ora asemel aju, kui me midagi tunneme?
Vasta
#13
Tehti katse, kus katsealusel oli ajuvigastus ja teatud osa nägemisalast ta ei suutnud teadvustada. Aju täitis selle piirkonna küll ilusti ära, aga midagi konkreetset sellest piirkonnast ta teadvustada ei suutnud. Ma ei mäleta täpselt, et kuidas eksperiment käis, aga põhimõtteliselt oli tal vaja ennustada, kas tulemus on nii või naa. Ja üllatus-üllatus ta suutis enamus korrad täppi panna! Ise ta ütles, et ta ei tea kuidas ta seda teeb, lihtsalt tajub kuidagi.
See on kujukas näide, et info jõuab läbi alateadvuse ikkagi meieni.

Me oleme ju üldse väga vähestele asjadele pidevalt teadlik, enamuse võtab vastu alateadvus. Kas see alateadvus siis pole meie? Miks ta ei peaks olema!? Ikka on!

Ja kui nüüd ajukahjustuse tõttu mingi info jääb osale teadvusest otse kohale toimetamata, kuidas see tõestab, et teadvust genereerib aju?
See tõestab vaid seda, et aju on protsessoriks erinevate teadvustasandite vahel. Ja see protsess ise pole muud kui antud reaalsuse kogemine.

Isiklikult mina arvan, et kõik on teadvus/mõte. Ja antud reaalsus on nagu üks unenägu, mida me kogeme ja üritame uurida, et millest see unenägu tehtud on Smile

[Muudetud: 5-6-2009 levis]
Vasta
#14

Tsitaat:See tõestab vaid seda, et aju on protsessoriks erinevate teadvustasandite vahel. Ja see protsess ise pole muud kui antud reaalsuse kogemine.

Ma ei mõista, kuidas see seda tõestab? See tõestab vaid seda, et kui me endale näiteks läbi nägemisnärvi kahjustatud ajuosasse jõudvat informatsiooni teadlikult ei suuda teadvustada(ehk siis see aju osa ei suhte täisväärtuslikult teiste osade vahel), siis mingisugune info kusagil ikka liigub...
Kuna aju on niivõrd keeruline asi(inimaju on võrreldud isegi universumi keerukusega), siis on tegelikult hetkel võimatu üheselt teadvuse asupaika selles tõestada või ümber lükata...kuid seni kui pole ühtegi head põhjust, miks teadvust ajust väljaspoole asetada(väga head), siis Occami järgi võib väita, et eks ta ikka ajus ole...kus mujal?
Vasta
#15
No minu arvamus ainult jällegi.
Ajus asub meie füüsilise keha "juhtpult". Sellest siis enamasti otsene seos mingi ajupiirkonna torkimise ja mingi kindla kehalise reaktsiooni vahel. Enamasti.

Kuid infot suudab aju või ka mingi muu organ vastu võtta väljastpoolt keha ilma tuntud meeleorganite abita. Kusjuures mõisted "sees" ja "väljaspool" keha on kaunis segased, sest kuna mina isiklikult ei saa üle ega ümber Castaneda "helenduvatest munadest", siis kuna me oleme üks osa Kotka emanatsioonidest (universaalsest infoväljast, maailma maatriksist, hologrammi "originaalist"), siis kuigi kogu info on mõnes mõttes "väljaspool" meie füüsilist keha, on ta samal ajal ka meie energeetilise tombu orgaaniline osa - meie ise.
Vasta
#16
Tsitaat:Algselt postitas Nielander
Tsitaat:See tõestab vaid seda, et aju on protsessoriks erinevate teadvustasandite vahel. Ja see protsess ise pole muud kui antud reaalsuse kogemine.
Ma ei mõista, kuidas see seda tõestab? See tõestab vaid seda, et kui me endale näiteks läbi nägemisnärvi kahjustatud ajuosasse jõudvat informatsiooni teadlikult ei suuda teadvustada(ehk siis see aju osa ei suhte täisväärtuslikult teiste osade vahel), siis mingisugune info kusagil ikka liigub...
Kuna aju on niivõrd keeruline asi(inimaju on võrreldud isegi universumi keerukusega), siis on tegelikult hetkel võimatu üheselt teadvuse asupaika selles tõestada või ümber lükata...kuid seni kui pole ühtegi head põhjust, miks teadvust ajust väljaspoole asetada(väga head), siis Occami järgi võib väita, et eks ta ikka ajus ole...kus mujal?
Jah, sul on õigus! Minu järeldus polnud grammigi parem kui antud skeptikute oma.
.....miks teadvust ajust väljapoole asetada?, ma võin tuua mõne põhjuse...
1. Lõputu arv surmalähedasi kogemusi, kus inimesed hõljuvad oma keha kohal ja näevad ümbritsevat (või käivad kuskil jne.). Nad suudavad hiljem ka kirjeldada, et mida nad nägid, mida arstid tegid jne. ning nende väited peavad paika. Sama toimib ka väikeste laste puhul! Selles valdkonnas on väga palju hästi dokumenteeritud n.ö.kummalisi juhtumeid. Asi on lausa nii kummaline, et ÜROs tulid 2008 erinevate valdkondade teadlased kokku, et lahata keha ja vaimu probleemi! Ühendatakse jõudusid, et leida selgust, kas „kehast väljumine“ (mida näiteks kirjeldavad paljud kliinilises surmas viibinud) on kõigest aju vingerpuss või midagi enamat.
September 11, 2008 toimus New Yorgis U.N. teadlaste erialane nõupidamine. Näha saab seda aadressilt link:http://www.mindbodysymposium.com
Vaata „morning session“ 2h25min ; „afternoon session“ 2h50min (vajalik realplayer)
Väljavõtteid leiab ka youtubest:
link:http://www.youtube.com/results?search_qu...=0&spell=1

Seega „Global Consciousness Project“ kõvale on kerkinud „The Human Consciousness Project“ link:http://www.mindbodysymposium.com/human-c...oject.html
Projekti kaasatud jõud: link:http://www.mindbodysymposium.com/human-c...group.html

Näiteks üheks uurimistööks paigaldatakse haigla ruumidesse (operatsioonisaalid) laekohale pildid/sümbolid, mida näeb ainult ülalt vaadatuna. Ja kui mõni patsient väidab, et väljus kehast, siis küsitakse talt, mida sa siis nägid!?
link:http://www.youtube.com/user/anewpersonalparadigm

2. Kollektiivne teadvus, mille olemasolu mõneti kinnitab link:global consciousness project
Dean Radin (üks fantastilne loeng temalt: link:"Science and the taboo of psi") ja tema kolleegide eksperiment seisneb selles, et juhuslike arvude generaatorid, mis on laiali üle maailma, töötavad kakskümmend neli tundi ööpäevas ja saadavad iga viie minuti järel tulemused Princetonis asuvasse serverisse. Märkimisväärseid piike on graafikusse tekkinud näiteks aastatuhandevahetusel, 9/11 sündmuste ja printsess Diana matuse ajal. Statistilisi andmeid tuleb aina juurde ja tulemused on hämmastavad!

3. Selgeltnägemine, telepaatia jne. mis on reaalsus! ja mille lahti seletamine oleks palju lihtsam kui teadvus pole pelgalt aju genereeritud. Kes ei usu, et see on reaalsus, siis ma kirjutasin oma blogis sellest ja tõin välja mõned uurimistööd antud vallast: link:http://my.pokernews.com/levis/kas-selgel...okkeri.htm

4. Müstika kvantfüüsikas: link:Quantum Entanglement, link:Double Slit Experiment
Väga lahe loeng Quantum Entanglement'ist, Louisa Gilder:link:When Quantum Physics Was Reborn
Quantum Entanglement näitab, et ühes süsteemis loodud osakeste vahel on mingi kummaline side, ükskõik siis kui kaugele nad üksteisest viia. Sealt võime järeldada, et vahest on universumis kõik omavahel seotud... kas see ei kõla umbes nii, et kõik, kogu eksistents on teglikult üks mõte n.ö.jumala peas!
Double Slit Experiment näitab, et teadvuse sekkumine mõjutab osakese käitumist. Kui jälgid näiteks footonit, siis ta käitub nagu osake ja kui ei jälgi, siis käitub nagu laine. Siin skeptikud väidavad, et me ei saa jälgida ilma, et me ei sekkuks ja sekkumine juba võib muuta osakese käitumist. Samas minule vähemalt näib, et üldiselt siiski üha enam hakkab kvantfüüsika uurimine andma vastuseid, et reaalsus ei pruugigi olla midagi muud kui mõte, kus kõik on omavahel seotud.

5. Võib-olla keegi teine jätkab Smile.. kuigi mul veel mõned ideed oleks, aga hetkel aitab küll.

Lisaks veel niipalju, et milles me saame olla siin maailmas 100% kindel? Ma ise vastan. Saame olla kindlad kahes asjas.
1. Me kogeme!
2. Kuna me kogeme, siis me eksisteerime!
Kõige ülejäänu kohta on meil meelte kaudu vaid kaudsed tõendid ja võime rääkida tõenäosustest, aga mitte kindel olemisest.
Kas oled nõus?
Mina ei ole tegelikult. Ma arvan, et kuna teadvus ei piirdu ajuga, siis me võime otseselt kogeda ka enamat kui meie 5 meelt antud reaalsuses võimaldavad. Me võime n.ö.laiendada oma teadvust ja kogeda otseselt mõnda teist reaalsust, teist olemise vormi, ühendust millegi, kellegiga jne.
Aga eks see ole juba uskumise teema wink, mulle meeldib ilusaid asju uskuda!
Loodan, et keegi leiab antud postist midagi uut ja huvitavat!
Edu!

[Muudetud: 5-6-2009 levis]
Vasta
#17
Kui skeptikule ütlesin, et olen suutnud kehast välja minna, siis hakkas ta jahuma mingist unehalvatusest...
Vasta
#18
Tänud levis, huvitava materjali eest!

Ma olen ka sellel teemal palju juurelnud ning kogusin omale kokku materjali mis paljuski kattub ja on andnud uue suuna minu mõtetele. :o

http://www.openzine.com/aspx/Zine.aspx?IssueID=2523

Ma siin olen ise mõelnud, et meie teadvus mis asub ajus on väljaspool aju oleva teadvuse osaline hologramm...ehk siis siia ellu võtame me kaasa ainult siin vaja mineva osa teadvusest et kogeda seda nn.kooli. Elude vahelise elu kirjeldustes viidatakse ju, et kui hing lahkub kehast siis meenuvad korraga kõik eelnevad elud ning kogemused ja tunnetatakse osalust millegist suurest ja määratletust. Võib-olla tõesti jumala mõte nagu levis arvab. Fakt on see, et kuidagi kindla mustriline on see maailm. Maal koosnevad kõik elusorgamismid rakkudest...meie keha on üks raku hunnik ja ka rakul on teadvust nii palju, et ta teab oma tööülesannet, näiteks kuidas närvirakk annab edasi teisele närvirakule impulsi mis lõpuks jõuab meie ajju aistinguna. Kui nüüd laiendada oma silmaringi siis eks meiegi ole rakk millegi veelgi arenenuma vormi " kehas " ning meil on täita oma tööülesanne.
Vasta
#19

Tsitaat:Näiteks üheks uurimistööks paigaldatakse haigla ruumidesse (operatsioonisaalid) laekohale pildid/sümbolid, mida näeb ainult ülalt vaadatuna. Ja kui mõni patsient väidab, et väljus kehast, siis küsitakse talt, mida sa siis nägid!?

Väga hea uurimus tõesti - näiteks näitab see kas seda, et on küll inimesi, kes kasutavad teaduslike meetmeid, et tõestada või ümber lükata paranormaalseid nähtusi(täpselt nagu skeptikud)...Kuid mind härib siiski üks võimalus, mis võib katse solkida...nimelt võib keegi seda pilti vaadata ja selle kirjelduse teisele inimesele(surnud ja tagasi tulnud) edasi anda - kindlasti ei tohiks selle võimaluse kaalumisel alahinnata inimeste iha kuulsuse, meedikära jne järgi...



Tsitaat:Dean Radin (üks fantastilne loeng temalt: link:"Science and the taboo of psi") ja tema kolleegide eksperiment seisneb selles, et juhuslike arvude generaatorid, mis on laiali üle maailma, töötavad kakskümmend neli tundi ööpäevas ja saadavad iga viie minuti järel tulemused Princetonis asuvasse serverisse. Märkimisväärseid piike on graafikusse tekkinud näiteks aastatuhandevahetusel, 9/11 sündmuste ja printsess Diana matuse ajal. Statistilisi andmeid tuleb aina juurde ja tulemused on hämmastavad!

Tõesti hämmastavad tulemused...ka Carl Sagan(üsna lugupeetud skeptiline tippteadlane), nõustus, et katsed juhugeneraatorite ja inimeste vahel vajavad täiendavat uurimist...jäi arusaamatuks, mis täpsemalt selle graafiku hüppama pani(kui selleks oli näiteks ridamisi genereeritud nullid, siis miks just nullid? Tegemist peaks olema ju juhuslikusega - et nullid ja ühed on generaatori jaoks samaväärsed - et seda täielikult mõista oleks vaja ilmselt teada, kuidas täpselt juhugeneraator töötab) - muidugi, et teemas püsida tuleb küsida, et kuivõrd see tõestab teadvuse asumist väljaspool aju...


Tsitaat:Kui jälgid näiteks footonit, siis ta käitub nagu osake ja kui ei jälgi, siis käitub nagu laine. Siin skeptikud väidavad, et me ei saa jälgida ilma, et me ei sekkuks ja sekkumine juba võib muuta osakese käitumist. Samas minule vähemalt näib, et üldiselt siiski üha enam hakkab kvantfüüsika uurimine andma vastuseid, et reaalsus ei pruugigi olla midagi muud kui mõte, kus kõik on omavahel seotud.

Footon on tõesti iseloomult duaalne ehk siis teda võib vastavalt olukorrale vaadelda kui lainet või osakest - kuid taolist asja on laiendatud nüüseks juba kõigile osakestele...kuid mis puutub sekkumisse, siis kas ei aja sa asja sassi Heinsenbergi määramatuse printsiibiga, mis väidab, et me saame teada korraga vaid osakese asukohta või impulssi, mitte aga mõlemat?

Ma kahtlen, et kellelgi siin foorumis on piisavalt haridust(kaasaarvatud minul) kvanfüüsika alal, et üldse hämaraltki ettekujutada kvantmehhaanilisi protsesse....nüüd kuidagi kasutada kvanfüüsikast tulenevaid avastusi(mis muidugi põhimeedias kajastatuna on määratlematult lihtsustatud ja ümbersõnastatud), et neid seostada paranormaalsete nähtustega(mis meie tavatajule toimuvad ikkagi suuremates mastaapides), on ausaltöeldes puhas ignorantsus...kvantmaailm on üks asi, reaalsus sootuks teine - neid mingite oma tavamaailmas asetleidvate usu- ja maailmapildi vaadetega seostada ja et oma pointi tõestada on intellektuaalset väga ohtlik...

Ma ei väida, et kvantfüüsikal ja meie igapäeva elul ei või olla mõistusliku seost, kuid seniks, kui me ei tea rohkem, on parem see valdkond taolistest teemadest välja jätta...
Vasta
#20

Tsitaat:Ma kahtlen, et kellelgi siin foorumis on piisavalt haridust(kaasaarvatud minul) kvanfüüsika alal, et üldse hämaraltki ettekujutada kvantmehhaanilisi protsesse
Minu arvates on iga vähegi asja uurinud inimene vägagi heledalt võimeline asja ette kujutama. Mõte on vist pigem selles, et ka need nö kvantfüüsika alaselt haritult ei saa päris hästi asjast aru.


Tsitaat:Kui jälgid näiteks footonit, siis ta käitub nagu osake ja kui ei jälgi, siis käitub nagu laine.
Mul on tunne, et siin vist mõeldakse double slit experimenti. Kuigi sel juhul on vist footon ja elektron segi aetud.
Vasta
#21
Tsitaat:Algselt postitas Nielander

Ma ei väida, et kvantfüüsikal ja meie igapäeva elul ei või olla mõistusliku seost, kuid seniks, kui me ei tea rohkem, on parem see valdkond taolistest teemadest välja jätta...

Vaidlen vastu...Selle ütluse järgi tuleks paranähtuste alt välja jätta ka UFO'd, vaimud, hinged jms. sest mee teame nendest ju nii vähe :o

Minu arvates sobib kvantfüüsika väga hästi paramaailma sest sealt võivad tulla vastused paranähtustele.
Vasta
#22

Tsitaat:Minu arvates sobib kvantfüüsika väga hästi paramaailma sest sealt võivad tulla vastused paranähtustele.

Minupärast väga võimalik, kuid omapärane võhiklik küünitamine(ing.k. reaching) valdkonnast, millest spekuleerija täielikult aru ei saa on natukene ennatlik...
Vasta
#23
Läbi küünitamiste toimub areng...me püüdleme millegist aru saada ja arutleme sellel teemal ja saame aina targemaks. Igatahes parem kui lihtsalt teema eiramine.
Vasta
#24
Asi on minu meelest selles, et oma kõige elementaarsemal ja jagamatumal tasandil mateeria käitub senise loogika jaoks ebaloogiliselt. Siit tekib järeldus, et ebaloogilised võivad olla ka mõned muud nähtused. Juhuse ja subjektiivsuse osa Universumis ja ka meie meeles võib olla oodatust suurem.

See muidugi ei õigusta Hiina kvantmeetodit ja muud umbluud.

Ja see on kõigest üks ja vb ka väär järeldus. Ja pealeselle minu isiklik nägemus, mida te ei pea üldse tõsiselt võtma. Ka mitte mina ise.
Vasta
#25
Tsitaat:Algselt postitas Aerling

Ma olen ka sellel teemal palju juurelnud ning kogusin omale kokku materjali ....

Küll see Psii on ikka üks tubli tüdruk olnud. Käisin su "ajalehte" lugemas ja leidsin, et see on üks ütlemata väärt ettevõtmine. Samas sain ka idee selleks, mil viisil suuremahulisi tekste/ tõlkeid kõigile (valitud) huvilistele lugemiseks üles riputada saab...

Kiitus veelkord...
Ja kangesti tahaks teada, kust teie selle aja võtate, et nii palju jõuate... Bleh
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 14
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Globaalne teadvus Aerling 30 10,315 02-11-2021, 05:13
Viimane postitus: lumm
  Ego ja teadvus Celtic 79 37,653 19-05-2017, 14:16
Viimane postitus: sissy_
  Psilotsübiin, ESP, veidrad olendid, teadvus jne põlduba 46 19,422 21-04-2013, 13:22
Viimane postitus: põlduba
  Kus asub mälu - kas aju sees või kuskil mujal ? excubitoris 4 4,032 05-09-2008, 06:11
Viimane postitus: excubitoris

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat