• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Püha Graal
#1
Mida arvate Graalist. Kus asub (kui ikka see ikka olemas on) Mida ta endast kujutab, on ta materjaalne või mitte materjaalne. Äkki on niisama müüt. Olen ise kuulnud igasuguseid legende sellest. Sorry kui olen selle küsimusega VALES foorumis.

[Teadet on muutnud 28-5-2004 postitaja alri]

[Teadet on muutnud 28-5-2004 postitaja alri]

[Muudetud: 24-4-2009 Tom]
Vasta
#2
mõtled vict püha graali? Mida valvavad viimased risti rüütlid(loe vabamüürlased). asi on lihtne: kes graalist joob saab igavese elu.
Graal ise on mingi Jeesuse verega täidetud vms.

Arvan, et olemas on asi küll aga selle ligidusse saamiseks pead oi, oi kui palju läbi tegema.
Vasta
#3
ma usun et Graal on olemas, aga et sellel ei ole mingeid võlujõude.
Kui Jeesus eksisteeris siis eksisteerib ka Püha Graal. see on minu arvamus...
Vasta
#4
Mina Graali küll Jeesus Kristusega ei seostaks.. Pigem mõne iidse nüüdseks kadunud tsivilisatsiooniga, kes oli looduslähedasem ja teadis igavese (või pikema) elu saladust.. Miks peaks Jeesuse veri meile igavest elu andma? See võib ju hirmus püha olla, aga ega ta seepärast ei toimi teaduslikult hästi.. Ilmselt peab tegemist olema hoopis mingi taimega, mis aeglustab rakkude vananemisprotsessi, puhastab veresooni, toidab kõiki siseorganeid ja mõjub tervendavalt ajule.

Kui te mõtlete vere ülesandele kehas, siis veres on teatavasti valged ja punased verelibled, mis siis vastavalt transpordivad hapnikku ning toodavad antikehi.. Kuidas saab mingi suvalise isendi veri toimida elu pikendavalt..?

Kui just.. tegemist ei ole mingisuguse hübriidverega... Olen kuskil teemal juba rääkinud oma teooriast, et Jeesus Kristus võis olla lihtsalt labaselt öeldes tulnukas teiselt planeedilt. Kas ei klapi muster kokku: Maarja, kes muide on neitsi, saab lapse pühalt vaimult (rööviti ära, pandi titt kõhtu (alien baby)), laps kasvab imevõimetega, teeb inimesi terveks jne, kõige lõpuks ärkab surnust üles ja lendab taevasse valguse poole (emalaeva).. Kas see ongi siis püha graal, et kui sa jood tulnuka verd, siis see saab osaks sinu kehast ning sinu eluiga pikeneb miskitmoodi..?
Vasta
#5
njah, siis oleks küll tore kui oleks nii nagu seal indiana jonesi filmis. et igasuguseid takistusi selle pääsmiseni on ette seatud jne. ise eriti ei usu sellesse, see pole loogiline ja müüt.
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja alri
Mida arvate Graalist. Kus asub (kui ikka see ikka olemas on) Mida ta endast kujutab, on ta materjaalne või mitte materjaalne. Äkki on niisama müüt. Olen ise kuulnud igasuguseid legende sellest. Sorry kui olen selle küsimusega VALES foorumis.

ma arvan isiklikult et selle otsimine on idiootsus, olen ka kohanud üht inimest kes ka seda otsib, noh kuulge...

miks alatasa tehakse asjad müstiliseks ? inimene elab nii või naa igavesti, kui ei usu siis pärast surma saate teada.
Ei ole mingit paradiisi ega põrgut, üks illusioon on loodud. Inimene lihtsalt kehastub ümber ja hakkab uute või jätkab vanade probleemide lahendamist, pole kergemat teed, uskuge mind.
Vasta
#7
sattusin puht juhuslikult hiljutisele uudisele delfis.

http://ajaviide.delfi.ee/news/teadus/art...id=7813889

vääga huvitav.
Tobarot oskad ehk anda mingit viidet kuidas selle inimesega kontakti luua. Võiks teha parawebile mingit intervijuud.
Vasta
#8
Tsitaat:Esialgne postitaja yodalr
Tobarot oskad ehk anda mingit viidet kuidas selle inimesega kontakti luua. Võiks teha parawebile mingit intervijuud.

see pole hetkel võimalik, ta on oma graali otsingutel ja temaga kontakti uuesti saada oleks ülimalt raske aga küll neid veel välja ilmub :o
Vasta
#9
njahh, esimene asi mis seostub selle püha graaliga on täpselt see indiana jonesi film:o
aa ning veel on püha graaliga seoses vennaskond-tere tulemast ameerikasse:
?Kord Püha Graali leidsin ja valasin ta täis mis edasi ?
ei mäleta jäin liiga kiirelt täisBleh

aga jah ise arvan selle kohta sama, mis Tutanhamongi, et kui see annab igavese elu, siis see ei ole midagi Maist(Maapealset) vaid tulnud kuskilt mujalt, keegi on selle siia kaasa toonud, aga miks, seda ei oska öelda.... aga jah, mina ei seostaks seda üldse Jeesusega, aga et kust kohast need jutud üldse alguse on saanud, seda ei tea, sest siiski keegi on pidanud need vastavad asjad kõik läbi käima või midagi, sest muidu ei tekiks ju selle lähedasi juttegi? Et ma arvan, et keegi kunagi leidis selle või midagi, siis oli see tal kaasas ning jõi sealt seest niisama midagi, mitte Jeesuse ega kellegi verd ning siis tundis end nagu hästi, et eluvaim tuli kohe sisse, aga mis edasi graaliga sai ei tea, aga et see sama mees jõudis tagasi tsivilisatsiooni sekka ning sealt need jutud lahti läksid ning praeguseks on need jutud vägagi moonutatud kujul kui see, mis see alguses oli... - minu arvamus, üpris segane aga siiski....
Vasta
#10
Püha Graali legend tuleneb mingist ladinakeelsest tekstist kus oli kirjas SAN GREAL mis tõlkes tähendabki püha graali.

Paraku näitavad kõik arutlused ja uuringud sel teemal, et tegu on ümberkirjutaja veaga. Algses tekstis peaks seega olema kirjas hoopis SANG REAL mis tähistab hoopis kuninglikku verd. Kuna kõik püha graali/kuningliku vere juured viivad igal juhul kristuseni siis ongi reaalsem, et silmas peeti siiski kuninglikku verd sest kristus nimetas ennast juutide kuningaks.

peale selle on paljud veendunud, et Jeshua (jeesus) ei surnud sugugi ristil vaid ta päästeti ning rändas edasi euroopasse, inglismaale (mõnedel andmetel ka indiasse) kus pani aluse inglise (ja kogu euroopa) kuninglikule suguvõsale.
Vasta
#11
kuninglik veri... kuninga veri.

ja OMETI!!!!! jeesus ei lasknud end KUNAGI kutsuda kuningaks... sest maised tiitlid teda ei huvitanud.
ei usu et templirüütlid hakkasid tema sõnade vastu käituma.
Vasta
#12
kes on väitnud, et SANGREAL (aseta tühik kuhu tahad) on üldse templirüütlite looming? kust sa seda võtad? templirüütlid püüdsid graali leida sest nemad juba arvasid, et tühik on peale N-tähte. see sõna ise aga pärineb palju ammusemast ajast.
Vasta
#13
vast siis jeesuse enda ajajärgust?
tolleaegsed mässulised ootasid ju messia või kuninga tulemist kes looks rahu kuningriigi.
Vasta
#14
Graal on see peeker, millest joodi veini PÜHAL ÕHTUSÖÖMAAJAL ja mida Kristus koos veiniga õnnistas.
Arvatavasti oli peeker puust ja sellel on ülisuur maagiline tervistav jõud.
Vasta
#15
Indiana Jones and the Last Crusade
http://www.imdb.com/title/tt0097576/

tõi välja avalikkuse jaoks ühe huvitava mõtte...
kõikjal on nimelt kujutatud seda Graali kullast peekrina mis on täis pikitud teemanteid ja muid vääriskive... sisaldab imettegevad vett mis teeb joojast surematu jne...
kuid filmis oli Graal lihtne väike puidust voolitud peeker...

kuna jeesus teatavasti oli vaene puussepa poeg... kust temale see kuld ja kalliskivid?
Vasta
#16
Vaadake Leonardo Da Vinci maali Püha õhtusõõk ja te näete, et kõigil seal viibijatel, kaasa arvatud Maarja Magdaleenal (!) on ees tillukesed jooginõud ja ei laual ega Jeesusel ole mingit peekrit käes. Leonardo aga, kes oli teatavasti üks Siioni Abikloostri suurmeistreid, aga Siioni Abiklooster loodi Püha Gaali hoidmiseks ja peitmiseks, valdas väga paljusid saladusi.
Sellest tulenevalt ei ole Graal jooginõu, kus hiljem Jeesuse verd hoiti. Selle mõtlesid välja templitüütlid, et saladust hoida. Selle saladuse ehk Graali leidsid nad Jeruusalemma templist ja selle leidmiseks nii Templiordu kui Siioni Abiklooster loodigi. Graali seostatakse ka kuningas Saalomoni imekiviga, mida nimetatakse šamiiriks ja juudalaste mannamasinaga.
Vimasel ajal arvatakse, et Graal on Jeesuse ja Maarja Magdaleena sugupuu. Kui Jeesus risti löödi, ootas Maarja juba last. Gnostikute teostes on paljudes kirjas, et Maarja oli Jeesuse kaasa. Aramea keeles tähendab kaasa aga abikaasat. Juudamaal olid kõik mehed abielus ja Jeesus ei olnud erand. Kõik see abielujutt jäeti aga uuest Testamendist välja, sest muidu ei oleks saanud paavstid jutlustada, et Jeesus on jumala poeg. Kusagil on ka Maarja Magdaleena haud ja arvatavasti see ongi osa sellest saladusest ja pühast Graalist.
Vasta
#17
kõike võib olla... kuid Dan Brown on ka ise öelnud et tema raamatud on science-fiction mitte dokumentaal...
Vasta
#18
Täiesti õige!

Jeesus jajüngrid olid lihtsad inimesed ja jõid veini otse lähkrist.
See ongi Graal!

Eks jeesus ise ju ka rääkis vanadest ja uutest lähkritest ja kuidas seal veini hoida.
Leonardo muidugi teadis lähkri saladust.

URANTIA RAAMATUS on lõik sellest, et KRISTUSte hulk on ca. 600 000 ja NAD EI SAA MITTE MINGIL VIISIL OMA ARVUKUST SUURENDADA. Mitte keegi ei saa Kristusest põlvneda.

Mis on tegelikult GRAAL, seda mina ei tea ega ole ka selle vastu mingit isiklikku huvi tundnud.
Ei pea end siin mingiks tõe allikaks, kirjutan lihtsalt sellest, mis teised on asjast arvanud.

Mul on üks tuttav vabamüürlane.
Võin küsida, et sõbral oleks Graali vaja, kus kohast võiksib ma seda saada.
Vasta
#19
Kas keegi on vaevunud Püha Õhtusöömaaja maali raamatust vaatama? Seal ei ole lähkrit, ei ole, on pisikesed topsikesed laual. Ei mingit joogikarikat.
Celtik: Dan Browni seklusromaan põhineb raamatul "Püha veri ja Püha Graal" peaasjalikult, aga kõik mis seal on Siioni Abikloostri kohta, on tegelikult dokumentaalselt kinnitatud.
H.O: Ei räägi need vabamüürlased mingisuguseidki päris saladusi välja, selleks pole lootustki, sest isegi nende ordu kõige kõrgema tiitliga rüütlid ei tea neid saladusi. Aga muidugi võib küsida, mida niisuguse ordu alamliige ise arvab Graalist, et kas jooginõu, mille Arimaatia Joosep Suurbritanniasse viis või siis miski muu saladus.
Vasta
#20
EDIT: Mina usun seda mis Da Vinci Koodi raamatus kirjas oli Graali kohta.

Muudetud: 22-4-07 kell 15:18:35 Snow-White
Vasta
#21
Ma leidsin ühe lingi kust saab väga palju infot selle kohta:
http://www.mikekemble.com/misc/grail.html
Asjast huvitujatel soovitan vaadata
Vasta
#22
Tsitaat:Algselt postitas: Snow-White
... San Greal ...
... milline nimekuju tõi meelde asja, mille kohta on kindlalt teada, et ta on väljamõeldis. Sa'angreal. Ja väljamõtlejaks Robert Jordan, kes nimetab oma mammutromaanis* The Wheel of Time sedasi imettegevaid esmeid, mille abil Aes Sedai igatsugu uskumatuid asju korda saatsid. Aga ega see muud ei näita, kui et Graal - oli ta siis füüsiliselt olemas või mitte (või oli isegi mõlemat korraga või ei kumbagi), oli ja on kindlalt olemas inimkultuuris. Ja et ta mõju ei maksa alahinnata.

*Huvitav, kas keegi tunnistab, et on kõik ilmunud osad läbi lugenud? Mul on küll 10 esimest riiulis aga juba pärast alguse 2-3 kippus asi suht hoomamatuks kätte minema.
Vasta
#23
Tsitaat:Algselt postitas: Snow-White
Mina usun et Püha Graal(Ehk San Greal) ei ole mingi ese ega üldse materiaalne asi...See võib olla Neitsi Maarja üsa,sest Püha Graalis oli ju jeesuse veri,neil oli Neitsi Maarjaga laps...Võibolla et isegi mitu,aga kui Jeesust pole kunagi olemas olnud siis pole ka ju Püha Graali.
Smile
mm...kas mitte seesamune neitsi-maarja polnud Jeesuse ema?
Võimalik et ma ka eksin, pole kunagi sellesse teemasse piisavalt süvenenud et midagi õiget ja kindlat korraga väita.
Vasta
#24
Tsitaat:Algselt postitas: Metavo
mm...kas mitte seesamune neitsi-maarja polnud Jeesuse ema?
Muidugi on Sul õigus, Metavo. Neid Maarja-nimelisi naisi Uues Testamendis oli kaks: Maarja - Jeesuse ema (neitsi Maarja) ja Maarja Magdaleena* (eestikeelse piibli nimekujud).

"Mõni aeg hiljem rändas Jeesus linnast linna ja külast külla ning jutlustas
ning kuulutas evangeeliumi Jumala riigist. Ja need kaksteist
olid temaga ja mõned naised, keda ta oli teinud terveks kurjadest vaimudest
ja haigustest: *Maarja, keda hüütakse Magdaleenaks, kellest seitse
kurja vaimu oli välja läinud."

Tsitaat:Algselt postitas: Snow-White
See võib olla Neitsi Maarja üsa,sest Püha Graalis oli ju jeesuse veri,neil oli Neitsi Maarjaga laps

Jah, emapilastuse patus pole seni küll kuulnud Jeesust süüdistatavat ... ja jäägu see vahekord Maarja-Magdaleenaga Dan Browni südametunnistusele.
Vasta
#25
Deem...Mul on nüüd kõik sassi läinud...
Vasta
  
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 7
  • Järgmine 


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  da Vinci Püha õhtusöömaaeg kurk 35 20,641 11-11-2014, 22:04
Viimane postitus: namaril
  Püha tuli, mis ei põleta Hallucigenia 0 3,289 19-06-2006, 21:24
Viimane postitus: Hallucigenia
  Püha Januariuse veri Hallucigenia 4 3,892 08-05-2006, 19:16
Viimane postitus: Hallucigenia

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
2 külali(st)ne

Expand chat