Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
108
#1
Järgnev tekst on leitud http://valor-tahetark.blogspot.com/2009/12/108.html ,kirjaviis muutmata.
Ma sügavalt loodan, et autor ei pahanda.

Tsitaat:108

Number nagu iga teinegi aga kui uurida lähemalt, siis avastab üllatavaid asju. Selles veendute ise, kui alljärgneva loeteluga tutvute.

See number astronoomia ja füüsika suhetes:
Valguse kiirus vaakumis – 108 x 10 astmes 10 m/h
Päikese mass – 108 x 10 astmes 9 t
Maa maht – 108 x 10 astmes 10 km3
Maa liikumise kiirus ümber Päikese – 108 x 10 astmes 3 km/h
Päikese diameeter on 108 korda suurem Maa omast
Veenuse kaugus Päikesest – 108 x 10 astmes 6 km
Aeg lennuks ümber maakera mööda kõige püsivamat orbiiti – 108 minutit

360:108 = 3,33, see olevat olnud igivana pii, mille väärtus oli 3,14 asemel 3,33. s.o. aeg enne ülemaailmset veeuputust
Järjekorra numbriga 108 on asteroid Hecuba
Elemendi hassium (Hs) aatomi number on 108

3,33 – 3,14 = 0,19
0,19 x 3 = 0,57, mis intrepeteerides on 57 kraadi. See on radiaan (raadiusega võrduvale ringi kaarele toetuv kesknurk, kaaremõõt, mille suurus on 57 kraadi 17 minutit 44,8 sekundit). Kolmega korrutati põhimõttel (füüsika mõiste fraktaal) Kailase mäe kõrgus (6666 m) ja vahemaa Kailas – Lihavõtte saar (3 x 6666 km) on kolm korda sellest vahemaast.

Nurk 108 kraadi on kolmnurgas, mis ühendab Kailase mäge Himaalajas Lihavõtte saarega Vaikses ookeanis ja seda läbi Egiptuse püramiidide. Sellesse kolmnurka on lülitatud ka Mehhiko püramiidid.

Mikkerina püramiidi aluse pikkus on 108 meetrit. Hefreni`l aga 108 x 1,08 astmes 10 meetrit.
108 on konstant paljused teaduse valdkondades, selajuures ka bioloogias ja meditsiinis:
Keha pikkuse suhe ja kolju pikkuse vahel on – 108 x 10 astmes miinus 1

DNK spiraalis nukleotiidse paari vahel on ükskõik missugusel elaval organismil Maa peal arvul pii – 108 x 10 astmes miinus 10 cm

Religioon:
108 on veedades absoluutse tõe numbriline representatsiooni number
Buddha kloostris Uue aasta puhul lüüakse kella (peab) 108 korda
Hiina püramiid nr. 6 asub 108.44 ida pikkusel

Palvehelmetes on 108 helmest (12x9). See arv sümboliseerib 108 braahmanit, kes legendi kohaselt olid viibinud Buddha sünni juures. Ühtlasi sümboliseerib see ka Eluratast ja Aega. 108 palvehelmest sümboliseerivad maailma loomisel kasutatavaid elemente.
108 ja (1008( on hinduismis (nagu ka budismis) pühad arvud. Seepärast tuuakse jumalatel välja just 108 nime. Kuna nimesid on tegelikult veel rohkem, siis konkreetsed 108 võivad erinevate koolkondade puhul natuke erineda.

Sankriti keeles on 54 tähte, millel mõlemal on olemas shiva ja shakti poole ehk siis kokku 108. Kuna sankritikeelsed tähed on otseselt seotud kogu inimese energeetikaga, siis arv 108 võiks tähendada tervikut.

Sodiaak jagada 108-ks (esoteeriline astroloogia)
Astroloogiline aspekt 108 kraadi (3/10) kannab tridetsiili nime. On müstiline, loominguline, taeva stiihia aspekt. On väga nõrk aspekt, ta juhib tähelepanu kõrvalistele stiimulitele, millised aitavad meil tasakaalustada olukordi, loominguliselt neid mõtestada. Aspekt juhib loomingulist teadvust isikus, ta võimaldab meil teha ootamatut otsust. Ta toimib juhitamatult ja on kui võimalus teravalt muuta olukorda või elulist situatsiooni. Annab võime võitluseks inertsusega, vana ja ära elanuga ning loominguliseks puhanguks, mis võib isikut ennast shokeerida oma ettearvamatuse ja ootamatusega. Eriti töötab see aspekt tugeva Uraani korral, kus tulevad erilised selguse hetked ja geniaalsed ideed. Negatiivsel juhul käitub isik deviisil – peale meid tulgu või veeuputus.

Sünastrias on aspekti sisuks harmooniline sotsialiseerumine ja loomulik religioossus. Ohuks on vähene nõudlikus iseenda ja partneri vastu vahetades ära inimlikkuse sotsiaalsega.
Astroloogiline Must Kuu teeb ringi mööda sodiaaki 9 aastaga, sinna mahub 108 kuud

Hiina astroloogias ja Tao filosoofias on 108 püha tähte
Hinduistlik kirjandus käsitleb arvu 108 ja 1008 üsna palju. 108 tähendab: üks, mida on lõpmatult palju. Tegu on lõpmatu paljususe, mis on siiski üks ja seesama tähisega. Ükskõik mitu nulli vahele panna, nr. 1 tähistab seda ainumat, kõige algust ja 8 tähistab lõpmatust. On olemas ka väiksemaid jagatisi, veerand 108-st on 27, pool 54. Ka need arvud on sobivad.

Tavaliselt kasutatakse kindla arvu mantrate lugemisel helmekestest koosnevat malat, millel traditsiooniliselt 108+1 helmest. Tähendus selline, et 108 on kõik see muutuv, mida me eluna ja maailmana kogeme, lugeja enda elu- ja karmaratas. Viimane 109-s helmes, mis teistest natuke eraldi, spetsiifilise sidumisviisi tõttu, on nn Õpetaja. See, kes on väljaspool elu ja surma, sind alati juhendamas ja õpetamas, kui sa vaid vaikuses oled valmis kuulama ja erilist sisemist juhatust vastu võtma. Mantrat lugedes sellest helmest üle ei minda, jõudes selleni, pööratakse mala ümber ja tagasi, kui tahad järgmised 108 teadlikku eluhetke puhastumist läbi teha.

108 on väga iidne sümboolne number. Numbrikombinatsioon 1 ja 8 ilmeb pühades tekstides mitmel kujul: 18 mahasiddha't (täiuslikkuseni jõudnud joogameistrit), 108 helmest málas (india palvehelmestes), 1008 jumala nime, jne. Ükshaaval võib neid numbreid tõlgendada mitmeti. Näiteks: 1 – Too Üks, kes on kõige algus ja ots, üks kõiksus, üks teadvus. 0 – sümboliseerib teadvuse olemust, mida on raske või pea võimatu kirjeldada, ometi on see kõigele eksisteerivale ruumiks ja taustaks, sisaldub kõiges ja on samas kõigest eraldi. 8 – lõpmatus (külililükatud 8 on ju lõpmatuse märk) ehk kogu see kirev maailm, mis meid ümbritseb. Kriya joogas peetakse au sees tõsiasja, mida mahasiddha'd on väljendanud järgmiselt: on vaid 1 subjekt ja lõpmatu arv objekte.

Kolmega korrutame neid seekord hea õnne jaoks. Kolm tähistab kolmikjõudu ehk kolmainsust. Kristlikus kultuuriruumis on tuntud Isa, Poeg ja Püha Vaim. Jooga sünnimaal Indias on kolmikjõuks Shiva (muutja ja hävitaja), Brahma (looja) ning Vishnu (säilitaja), kes esindavad kolme looduse igavese kulgemise tsükli põhitahku – kõigele on antud aeg ilmuda, kesta ja kas kaduda või uue vormi võtnuna taas otsast alata. Seega sümboliseerib number 3 siin täiuslikku eluringi.

18.aprill on aasta 108 päev
Michael Bloomberg on 108-s New Yorgi linnapea.
Seriaalis "Lost" tuli iga 108 minuti järgi sisestada kood.
108 päeva veetis saarel Oceani kuuik
William Sheakesperel oli 108 sonetti
Paljude maade automagistraalid kannavad numbrit 108
Eestis on jooga ja tantsustuudio 108
Johannes Brahmsil oli sonaat d-moll oopus 108
Pesapallil on 108 õmblust
Indias on hädaabi number 108
Jaapanis on 108 tegutsevat vulkaani
Eks sellel numbril on veel palju teisigi tähendusi ja seoseid. Keda huvitama hakkas, saab ise internetis otsides leida.

edit: tsitaadikast.

[Muudetud: 18-8-2010 WhiteWolf]
Vasta
#2
"Aeg lennuks ümber maakera mööda kõige püsivamat orbiiti – 108 minutit"

kas nii? http://www.darrenadkins.com/images/Superman_orbit.jpg
Vasta
#3
Mind huvitab ka, et mis kiirusel siis.. lambine kiirus? Ma ise hetkel ei viitsi seda arvutada.. aga noh..
v=s/t
s= ma ei tea
t=108min

vastuse kirjutamise ajal uurisin internetist seda ja tekkis küsimus, et milline orbiit on kõige stabiilsem? Kõik oleneb ju kiirusest, millega objekt liigub.. kui ta liigub kiiresti, siis võib ta lähemal ka olla, nii et jõud tasakaalustuvad ja ta püsib orbiidil, kui aga aeglaselt, siis peaks ta eemal olema.. kuidas nüüd seda stabiilsust mõõta? Lisaks veel leidsin infot selle kohta, et kosmoses pole täielik vaakum ja tekib igasuguseid niiöelda anomaaliaid, isegi satelliidid ei püsi oma orbiidil enam kui mõni aasta, kuna siis on juba vaja arvutusi korrigeerida..

Tsitaat: How A Satellite Is Held In Its Orbit Around The Earth?

In space, where there is (almost) no air resistance because there is (almost) no air, a moving object would tend to just drift along in a straight line at a constant speed, unless a force is applied that changes the direction of the object's movement (eg: Collision with another object, firing a rocket, etc). This tendency to keep "moving right along" is called inertia.

In the case of an orbiting satellite, the force being applied is the Earth's gravitational pull, which tries to pull the satellite back towards the Earth's surface. The further away from Earth you get, the less effect the force of gravity will have.

So, to put it all together, NASA (or whoever) release a satellite into space at just the right speed so it is not going quite fast enough to drift away and escape Earth's gravity, and at just the right distance from Earth so gravity can't quite pull it back down.

The combination of the satellite's inertia and the Earth's gravity results in the satellite travelling in a circular path around the Earth, ie: A stable orbit. It is exactly the same combination of forces that cause the moon to orbit the Earth, and the Earth and other planets to orbit the Sun.

Of course, there are some problems with this. Space isn't a perfect vacuum, so there's a tiny amount of "air resistance", causing ever-so-slight changes in the satellite's movement. Secondly, even NASA can't get the speed and distance accurate enough to keep the satellite in a stable orbit for much longer than a few years.

Without slight corrections to the satellite's course, one of two things happens: Either the satellite ends up travelling too fast and escapes Earth's gravity, floating away into space, or gravity eventually wins this little game of celestial tug-of-war, and the satellite comes back down too close to the Earth, entering the atmosphere and burning up.

To extend a satellite's lifetime, small rockets can be built into the satellite, and used to correct its orbit, or a satellite can be captured by a spacecraft (eg: Space Shuttle) and moved back into a more stable orbit. In most cases, though, a satellite will outlive its usefulness well before this needs to happen. SkyLab, for example, was going to be moved into a higher orbit by the first Space Shuttle in 1979, but when the first Space Shuttle's completion was delayed for two years, Skylab was left to re-enter the atmosphere and burn to pieces. The Hubble Telescope might be an exception to this - it will probably be useful for many years to come.


edit:
Midagi positiivset ka siis.. Smile Muidu tore avastus.. andmed ja seosed on huvitavad ja mitte päris usaldusväärsed minu arust (nagu näiteks see lihavõtte saare ja kailase mäe seos(kuna kõik on suhteline ja oleneb mõõtmisviisist)) kuid suht 5+ töö ära tehtud.

[Muudetud: 8-18-2010 Savipats]
Vasta
#4
Tsitaat:[Algselt postitas: WhiteWolf][]
108


Ka wikis on mõned seosed...
http://en.wikipedia.org/wiki/108_(number)

Muidugi leidub seal ka seoseid teiste numbrite kohta(mida väiksem arv, seda vähem seoseod). Üritasin valida suvalise 150 väiksema arvu(kuivõrd suvalist sellisel moodusel üldse valida saab)...

136
91
28
14
11

..kuigi jah, 108 kohta on neid seal võrreldes teiste suuremate numbritega rohkem kirja pandud...
Vasta
#5
Huvi pärast kontrollisin esimeses postituses toodud numbreid astronoomiast. Ja nagu ma eeldasin, leidsin ka mõned erinevused ülaltoodud arvudes ja Vikipeedia pakutavates andmetes.

Maa keskmine liikumise kiirus ümber Päikese – 107 x 10 astmes 3 km/h (107,2 täpsemalt)
Päikese diameeter on 109 korda suurem Maa omast
Seda 108 minutist püsivaimat orbiiti ei oska kinnitada ega ümber lükata, aga Gagarini tiir ümber maailma kestis küll 108 minutit.

Põhjus, miks ma need erinevused välja toon, ei peitu lihtsalt minu kiuslikuses või tahtmises kellegile ära teha.
Tahan lihtsalt tähelepanu juhtida sellele, et selliste numbrite otsijatel tekib sageli kiusatus kasutada numbreid, mis on peaaegu õiged, kuid mitte päris. Ning lootuses et keegi niikuinii ei kontrolli toodakse need välja.
Vasta
#6
Igasugu sündmusi ning läbi aastate numbreid on tegelikult väga palju.
Ka inimeste arv on suur, eriti kui korrutada seda lähima kahe tuhande kümne aastaga, näiteks.

Seega igale väiksele numbrile, mis on kuni sada ja parimal juhul kaks tuhat kaksteist, leiab alati tohutult palju seoseid.

Kui aga otsida seoseid arvudele 2013 ja enam siis üleüldises massväljas, mida me kasutame, hakkab seoseid ikka väga vähe tekkima. Võttes näiteks arvu, mis ütleb mulle palju, aga mis ütleb teistele - 97106146+2, mis korduvaid sündmusi me selgelt näeme? Mida suurem arv, seda vähem hulk inimesi meist mõistab seoseid, aga arvud ju ei lõppe kunagi Smile

Minu väide on et 108, või mis iganes numbriga kuni 2012 leiab statistilselt tohutult palju uskumatuid seoseid, sest tegutseme piiratud, just piiratud mõtteväljas, aga mis järelduse saame sellest teha. Sama järelduse, mis on nn väide, millest pole mitte tuhkagi praktilist kasu.

Tegemist on ikkagi paljude märkidega meie ümber, või aatomite liikumisega ruumis ning põhiküsimus on, et kas oskame seda lugeda ja teha sellest mingeid järeldusi, või mitte.

Lugedes üles mingi rea, näiteks 1, 2, 3, ... võib küsida, et mis on järgmine arv ning vastus neli võib olla täiesti vale, sest mina näiteks mõtlesin, et järgmine number on 6352738495016387268365456725 või 0.17 .

Vasta
#7
Paljud seosed saab niisama välja rookida.
Kui on tegemist erinevate mõõtühikutega, siis tuleb seos ainult kokkusattumusest, et inimesed on valinud just sellised mõõtühikud. Nt valguse kiirus ja päikese mass - kilogramm ja meeter ja tund on kokkuleppelised.Nt 108°. Kraadid on ka ju kokkuleppeline.

Aga kui on tegu päikese massiga ja mingi teise objekti massiga, siis on suhe sõltumatu mõõtühikust.

Nt tantsustuudio nimed ja palvehelmeste arv on pandud juba sihilikult. Bloombergi 108. linnapeaks olemine ja Losti sarja koodisisestamis tihedus on kas sihilikud või mittemidagi ütlevad seosed.

Vasta
#8
Kui korrutada omavahel 1 kord 2 korda 2 korda 3 korda 3 korda 3 ehk siis 3 kolme 2kahte ja üks 1 saame 108.
Vasta
#9
Tsitaat:Algselt postitas Thorondor
Aga kui on tegu päikese massiga ja mingi teise objekti massiga, siis on suhe sõltumatu mõõtühikust.
Suhe võib samaks jääda, tõesti, kuid arvud muutuvad. Tänapäeva teadus kasutab lihtsalt SI-süsteemi, mistõttu suured asjad mõõdetakse kilodes ja meetrites. Kui massid anda näiteks naelades, siis oleks arv kohe teine..
1 pound = 0.45359237 kilograms oletame, et asi mis kaalub 108kg oleks siis naeltes 238.099243 pounds

sama asi oleks teiste ühikutega..
foot (12 inches, 0.3048 m)
yard (3 ft, 0.9144 m)

http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_of_length

Wikis terve rodu erinevaid ühikuid, millega mõõtes muutuks arv, kuna kõik konversioonid ei ole alati kas 10ga korrutamine või jagamine.

Näiteks Fahrenheiti on üks selline
http://en.wikipedia.org/wiki/Fahrenheit

seal hunnik valemeid, millega muundamisi teha..Smile
Vasta
  


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat