Teema hinnang:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miks kirjutatakse ulmet, kui seesugust?
#1
Miks kirjutatakse ulmet?
Kindlasti ümberlükkamatult on üks maailma kuulsamaid ulmekogumikke "Lilled Algernonile"... Selles on huvitav lugeda, mida arvasid inimesed 50-60 aastatel meie praegusest ja veel kaugemast tulevikust... Klaaskera, mis viis ajast edasi ning väited, et aeg liigub kahte suunda paralleelselt. Natuke naiivne, kui samas hea vaheldus lugeda sellist teravmeelset arvutamise taolist kirjandusshanrit, nagu selleks on ulme.

Kuid oleks huvitav teada, mida teised arvavad, miks kirjutatakse ulmet TEGELIKULT?
Vasta
#2
inimesed tahavad ennustada tuleviku, sest nad teavad, et nad ise seda ei näe, miks mitte siis spekuleerida (kirja panna ) mis tulevikus toimuma hakkab...Rääkida asjadest mida olemas pole.
Vasta
#3
Offtopic:
Mul samalaadne küsimus. Nimelt, tõmbasin kunagi 89 leheküljelise pdf faili pealkirjaga Top Secret Ufo Files. Ok, saan aru, et selliseid asju ei tasu tõsiselt võtta, aga kes viitsib kirjutada 89 lehekülge 12se fondiga lihtsalt selleks, et mingit pulli teha, tegemist oli anonüümse failiga. Teile ei tundu kahtlane?

Ontopic:
Mitmestki ulmekast võib saada reaalsus. Tegelikult võib ju ka Nostradamuse ennustusi suhteliselt tolle aja ulmekirjanduse alla lükata. On kahesuguseid autoreid: need, kes raha tahavad teha ja need, kes tunnevad ennast prohvetitena ja kirjeldavad oma nägemusi/unenägusid vms.
Vasta
#4
Ulmet kirjutatakse meelelahutuseks, et see paremini müüks, tehakse see võimalikult võimalik. Trikk ongi selles, et inimesed hakkavd mõtlema, et see on võimalik ja tahavad veel sarnasedid teoseid näha/kuulda/vaadata.
Vasta
#5
Ulme on väheseid ¾anre(ja minu lemmik¾anr) kus saab lasta oma fantaasial lennata, ei ole erilisi piiranguid, peale selle, et asi ei tohi minna väga vastuollu praeguse teaduse arenguga...Aga muidu on täiesti vabad käed, kirjuta kas mõnest utoopilisest ühiskonnast, marslastest või kunstlikust metallplaneedist võimisiganes, keegi ei hakka ütlema, et ole normaalne, marslasi ei ole ju olemas...
Ja just sellepärast meeldib mulle ulmet lugeda, et päriselus ma eriti ulmelisi asju ei usu... Smile
Vasta
#6
Tsitaat:Esialgne postitaja Tutanhamon
Offtopic:
Mul samalaadne küsimus. Nimelt, tõmbasin kunagi 89 leheküljelise pdf faili pealkirjaga Top Secret Ufo Files. Ok, saan aru, et selliseid asju ei tasu tõsiselt võtta, aga kes viitsib kirjutada 89 lehekülge 12se fondiga lihtsalt selleks, et mingit pulli teha, tegemist oli anonüümse failiga. Teile ei tundu kahtlane?

Ontopic:
Mitmestki ulmekast võib saada reaalsus. Tegelikult võib ju ka Nostradamuse ennustusi suhteliselt tolle aja ulmekirjanduse alla lükata. On kahesuguseid autoreid: need, kes raha tahavad teha ja need, kes tunnevad ennast prohvetitena ja kirjeldavad oma nägemusi/unenägusid vms.
Aga võibolla oli se seepärast anonüümne et autor ei hakanud esimesel korral nime avalikustama kartes et rahvas ta maha pilkab järgmine kord paneb oma nime juba alla kui esimene teos rahvale meeldis:o
Vasta
#7
Mis puutub eelnimetatusse Nostradamusesse, siis tõsi ta on, et tema viljeles tolle aegset ulmet. Oli ta ju prohvet...
Vasta
#8
[ot] Lilled Algernonile on lahe raamat, soovitanLaugh ... lol @ lahe [/ot]
Vasta
#9
kuna kirjutamiszanrid hakkasid otsa saama, noh mitte otsa, aga konkurents oli juba nii tihe või lihtsalt inimesed olid tüdinenud ühtedest ja samadest lugudest, siis tuli midagi muud välja mõelda ja keegi kavalpea hakkaski ulmest kirjutama ja nõustun z3r0 c001 väitega, et alul anonüümselt. Aga kui kirjanikud nägid, et sihune asi müüb, et inimestele meeldib seda lugeda, siis hakkasid ka teised seda kirjutama. Ja nüüd on kõik kohad ulmekirjandust täis ja mina olen üks nendest kellele meeldib seda lugeda.
NB! homme läen raamatukokku ja üritan ka seda raamatut saada.
Vasta
#10
Tsitaat:Esialgne postitaja sfx
[ot] Lilled Algernonile on lahe raamat, soovitanLaugh ... lol @ lahe [/ot]

jep ülilahe raamat lugege..inimesed väljendavad ulmekatega kas või oma pahameelt ühiskonna vastu.või õpetavad kuda tuleks käituda inimkonnal.või muud sellist..
Vasta
#11
Kas me ise ei ela ulme maailmas. Ulme on ka see mida me mõtleme tulevikus saada. tore oleks lendav auto, saaks käia kuul söömas kui vaja jne.
Vasta
#12
inimestel on vja mingit teistsugust maailma kus olex midagi erinevat.........tänu sellele ka ulme kirjutamine........on ju põnev või siis mitte (oleneb inimesest) lugeda millestki mis ei pruugi olemas olla aga samas võib olla:angel::it::it::it:
Vasta
#13
Tsitaat:Algselt postitas: kriipskraaps
:angel::it::it::it:

Ulmet on kolme sorti: ulme, mille autor teab, et ta kirjutab ulmet ja ei püüa seda kuidagi varjata; ulme, mille autor teab, et ta kirjutab ulmet, püüab seda aga igati varjata; ulme, mille autor ei tea, et ta kirjutab ulmet. Kirjutamise motiivid on muidugi erinevad kõigel kolmel juhul.
PS.: Kriipskraaps - Sul on sümpaatsed mõtted, aga hoia, palun, nende smailidega kokku - muidu mõni siin võib pisut närviliseks muutuda ...
Vasta
#14
Igasugune ilukirjandus on ju mõnes mõttes ulme...klassikalises ulmes on asi lihtsalt natukene kaugemale viidud.
Kusjuures suurimad ulmekirjanikud on läbi aegade olnud targad ja haritud inimesed(tihtipeale just teaduses - nt. Isac Asimov, Arthur Clarke) ...Mistähendab, et omas kontekstis on need teosed üsna korrektsed, mida paraku ei saa öelda kõigi raamatute kohta...
Vasta
#15
Tsitaat:Algselt postitas: Tutanhamon
Offtopic:
Mul samalaadne küsimus. Nimelt, tõmbasin kunagi 89 leheküljelise pdf faili pealkirjaga Top Secret Ufo Files. Ok, saan aru, et selliseid asju ei tasu tõsiselt võtta, aga kes viitsib kirjutada 89 lehekülge 12se fondiga lihtsalt selleks, et mingit pulli teha, tegemist oli anonüümse failiga. Teile ei tundu kahtlane?

Ontopic:
Mitmestki ulmekast võib saada reaalsus. Tegelikult võib ju ka Nostradamuse ennustusi suhteliselt tolle aja ulmekirjanduse alla lükata. On kahesuguseid autoreid: need, kes raha tahavad teha ja need, kes tunnevad ennast prohvetitena ja kirjeldavad oma nägemusi/unenägusid vms.
Nostradamusega tõmbaks paraleele Jules Verniga!
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kui tutvustate mõnda raamatut.. Tutanhamon 8 140,638 20-12-2019, 19:57
Viimane postitus: sissy_

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat