Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silmade ja aju füüsiline eripära või aura nägemine?
Autor Sõnum
Taksonoomik
Tavaliige

24-03-2010 22:07
Postitus: #51

Mina näen "aurat" tänu alljärgnevale. Ei mingit müstikat, tavaline optikat (objektidel tekivad nn imelikud varjud).

On ka selliseid silmi, milliste optilise süsteemi erinevates meridiaanides murduvad valguskiired erinevalt. Sellist refraktsiooni nimetatakse astigmatismiks (astigmatismus). See on põhjustatud ühes silmas erinevat tüüpi refraktsioonide või ühe ja sama anomaalia erinevate astmete kombinatsioonist. Irregulaarne astigmatismi puhul on ebaühtlane murdmisjõud meridiaani ulatuses, näiteks armistunud sarvkesta puhul. Regulaarne astigmatism põhineb tavaliselt sarvkesta toorilisel kujul, ehk teisisõnu, optiline tugevus meridiaani lõikes ei muutu. Eristatakse reeglipärast astigmatismi, kus vertikaalne meridiaan on kumeram (rohkem pluss, vajab korrektsiooniks silindrilist pluss klaasi, mille telg vertikaalne) kui horisontaalne (rohkem miinus, vajab korrektsiooniks silindrilist miinus klaasi, mille telg horisontaalne), ja mitte-reeglipärast astigmatismi, kus olukord vastupidine.

Allikas:
http://www.kliinikum.ee/silmakliinik/ind...&Itemid=33
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Merxxy
Uustulnukas

05-10-2010 19:54
Postitus: #52

mind hästi huvitab see teema ja tahaks kohutavalt arendada endas seda ? kas kellegil on mingeid harjutusi ja kas see loeb kui on prillid ???? (mul on miinus 3)

You scream to be heard, just to learn that nobody is listening and the ones that are dont care.
TDK
Eriliige

05-10-2010 21:31
Postitus: #53

Mul on vahest nii, et kui süveneda ja vaadata kuhugi pikemalt siis on näha väikseid väga heledaid/helendavaid ümmargusi rõngaid/täppe. Need on erinevate suurustega ja kaootilise liikuvusega. Erinevates kohtades on neid erinev kogus, kõige rohkem on neid väljas- sadasid ja sadasid kindlasti. Ei ole siiani aru saanud, et mis need on aga ilmselt ei ole see väga ebaloomulik aga kas kellegil on veel midagi sellist olnud ?
kage
naegleria fowleri

06-05-2012 13:09
Postitus: #54
RE: Silmade ja aju füüsiline eripära või aura nägemine?
(02-05-2012 09:50 )Minaelan Kirjutas:  Aura nägemine on juba ise-enesest müstika, sest enamus inimesi ei tunnista sellist asja üldse, rääkimata juba nägemisest. Ometi on kõigil olevustel ja asjadel eri värvusega energiad ümber.
Võta mingi joonistusprogramm lahti (kasvõi mspaint windowsis), joonista värvitud ruut ja proovi aurat vaadata. Trüki see välja ja proovi aurat vaadata.

Mul tekib siin seos sama efektiga kui kujutist mõnda aega vaadat ja siis pilk kõrvale pööratad. St, et lihtsa möödavaatamisega "aura" nägemine võib pigem silmade ja aju eripäras kinni olla.
kage
naegleria fowleri

06-05-2012 15:32
Postitus: #55
(06-05-2012 15:09 )Minaelan Kirjutas:  Miks ma peaksin nii palju sebima?
Ei peagi (kuigi kasti joonistamine mspaindis on ainult mõni liigutus. Ja oleks ju veel müstilisem kui sellistel asjadel ka aura oleks). Ma tõin selle lihtsalt võrdlusmomendiks ja mõtlemiseks selle lihtsa meetodi kohta enda kogemusest lähtuvalt. Aga eks inimesed ole ka erinevad ja eelnevast jutust ei selgunud kui palju ja mida sa näed.
(06-05-2012 17:02 )Minaelan Kirjutas:  Tegelikult on kogu maailm müstiline, oska vaid näha Smile. Ja mul pole mingit motivatsiooni hakata tõestama, mida ma näen, mida mitte.
Ja kõigele on seletus olemas, oska vaid leida.
(selle postituse viimane muutmine: 06-05-2012 18:03 kage.)
kuukaart
Tavaliige

06-05-2012 22:38
Postitus: #56
Huvitav tähelepanek nägemise ja kuulmise vahekorrast. Kui vaadata kontserti binokliga, kuulata soundi ja jälgida tähelepanelikult laval toimuvat, siis ilma binoklita sama koha peal, sama loo ajal sound totaalselt muutub.
Postita vastus 

Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Vaimude nägemine ja öine poltergeist erilineelu 10 4,229 30-07-2016 14:44
Viimane postitus: Wilholmensis
  Läbi teise inimese silmade nägemine muffin14 3 2,717 23-03-2015 06:56
Viimane postitus: kalldunn
  Aura pildistamine Wolfgirl 55 23,972 15-05-2014 17:47
Viimane postitus: Tulnukinimene
  Kummaline nägemine Shine_and_get_Mine 5 2,624 19-06-2007 23:45
Viimane postitus: kätu--
  Esemete/piltide aura? Adie 11 5,495 26-10-2005 22:26
Viimane postitus: Hallucigenia
  Teise inimese aura tunnetamine. hiidlane 32 9,919 21-06-2005 17:18
Viimane postitus: fragger

Vali alamfoorum:

Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog