•  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 
Teema hinnang:
  • 3Hääli - 3.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kummitavate kohtade kaart
#51
Arvan siiski, et tegu on peegeldusega mingilt imepisikeselt asjalt (tolmult, liivateralt), kuna "objekt" kumab läbi. Ehk peegli-valgusmäng. Kuigi eeldaks vähe ümaramat vormi, mitte piklikku. Kuid sellises kehvas liivas on kindlasti palju ka saueosakesi, mis on nõeljad ja plaatjad ning väga väiksed (lenduvad kergesti).
Tati-paberkuul ta ka ei ole, siis jääks see välguga vähe teravamalt.

Viska originaal ka letti.

Ja see, et mingi hoone ehitus on mõni aeg tagasi pooleli jäänud, ei tee tast kohe tondilossi. Kui just iidse matmispaige peale ehitatud ei ole Smile1.

[Muudetud: 23-7-2009 Tom]
Vasta
#52
Eks need kummituselood on tekkinud aegade jooksul. Reeglina seisavad nad inimeste mälus kauem meeles,kui tava asjad. Ma tean kihnu saarel oli mitu juhtu kus nähti kummitust. See oli tol korral uus maja ja seal nähti valges rüüs kuju ikka inimese mäoga ja kõik. Pärast uurisin et miks nii, siis selgus et maja oli ehitatud kunagise matmis koha peale. Ligiduses asub vana surnuaed.
Ühte asja olen ise näinud ,kui inimene tukkus tooli peal, siis tema kehast väljus sel momendil pisike musta värvi kujutis, mis oli vanamoodsalt riides. Ärgates läks see jälle sama inimese kehha tagasi.
Teiseks ,nende tondi ja vaimu juttudega hoiti ka lapsi ja inimesi teatud kohtadest nimme eemale. Omamoodi hirmuteraapia tol ajal. Ega igal pool polegi midagi, lihtsalt tavaline koht muud midagi. Kel huvi ja tahtmist ning palju aega võib neid kohti külastada. Üks on kindlasti Mäksa kabel, kunagi elas seal mul tuttav, see on tõsine koht tarumaal. Head uurimist....
Vasta
#53
http://img35.imageshack.us/img35/8070/djjwed128.jpg

Tegime täna Elva tondilossis sõbrannaga niisama reidikaid, ja siis äkki ühel pildil jäi mingi nägu vms peale.. Kui ringi sisse HOOLIKALT vaadata , on seal nagu mehe nägu vms. Pilt on tehtud tavalise digikaga , ainult veits väiksemaks tehtud. Ühe pildi peale jäi nagu boxeri nägu ka, ( Seal on surnud boxer sees).

// Siiis märkasin ühe pildi pealmidagi kahtlast veel. Nagu mingi mehekuju vms oleks seal Laugh . Mingi post kindlasti ei saa olla. Esimest korda kui nägin, siis oli ta kohapeal. Hetk hiljem vaatasin, sis teda polnud, ja siis kui kolmandat korda vaatasin, oli ta jälle seal.
Pilt :

http://img40.imageshack.us/img40/9265/djjwed142.jpg


[Muudetud: 7-25-2009 Cyclone]
Muutus: Suured pildid paneme foorumisse lingina!

[Muudetud: 5-9-09 Thorondor]
Vasta
#54
Ühes mõisas (nime ei nimeta) kummitas viimati . Ma ise ei näinud, aga naaber olevat väitnud , et tema koer on koguaeg ketis , juba mitu aastat, aga pealtnägijate arvates käis naabri koer mõisaelanikke hirmutamas ja olevat kakelnud mõisakoeraga. Minu arvates oli tegemist kummituskoeraga, kes kopeeris naabri koera välimust. Vastasel juhul naaber valetas . Muidugi minu juttu ei maksa tõsiselt võtta, sest mul on koerte foobia ja ma ise käisin selles mõisas natuke aega tagasi. See kummituskoer käib minu jälgedes, et mind hirmutada või libahundiks hammustada ja mõisaelanikud nägid seda lihtsalt naabri koera pähe.

[Muudetud: 7-25-2009 akkillus]
Vasta
#55
Otepää kirik sobiks ka kaardile:o Oli juuli lõpp-augusti algus ,täpset kuupäeva ei mäleta kahjuks Sad Kunagi lihtsalt parkisime ühel ilusal õhtul seal ees vaatasime seda kirikut niisama väljast.
Asi oli väljastpoolt kirikut nähtav . Kirikus olid välja nähtvad (läbi akende)suured lühtrid ja orel mängis ning küljeuks oli lahti.
Hiljem sai seda uuest külastatud kuna miski jäi nagu hinge kripeldama. Selgus aga ,et küljeust pole juba ammu avatud ja sellised lühtrid puudusid üldse:o Inimene kes seal töötas ütles.et tol õhtul ei mänginud seal keegi orelit.
Hullult kahju ,et mul siis digikat polnudSad
Vasta
#56
Mul oleks ehk soov veel see suvi Kaiu Rabas mõndade sõpradega käia Smile ehk esialgne mõte oli selline et tripime sinna kuhugi raba keskmesse ja siis paariks ööd telgid püsti ja vaadata kas,mis,kes ja kus Smile
Vasta
#57
Tooksin välja mõned väiksed mured sinu postitusega.
Kaiu raba keskmesse sa nüüd küll mingit telki püsti ei pane. Kui see juhuslikult paat pole.
Samuti ei sobi siia teemasse kirjutada, et kuhu sa minna tahaksid. See on kohtade kaardistamise teema.

[Muudetud: 7-31-2009 Nazz]
Vasta
#58
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Arvan siiski, et tegu on peegeldusega mingilt imepisikeselt asjalt (tolmult, liivateralt), kuna "objekt" kumab läbi. Ehk peegli-valgusmäng. Kuigi eeldaks vähe ümaramat vormi, mitte piklikku. Kuid sellises kehvas liivas on kindlasti palju ka saueosakesi, mis on nõeljad ja plaatjad ning väga väiksed (lenduvad kergesti).
Tati-paberkuul ta ka ei ole, siis jääks see välguga vähe teravamalt.

Viska originaal ka letti.

Ja see, et mingi hoone ehitus on mõni aeg tagasi pooleli jäänud, ei tee tast kohe tondilossi. Kui just iidse matmispaige peale ehitatud ei ole Smile1.

[Muudetud: 23-7-2009 Tom]




Tom,see maja ei jäänud mõni aeg tagasi pooleli.
Võinoh,kui 20 aastat on mõni aeg, siis küll.
Vasta
#59
Vana-Vigala mõisas ka kummitab, Rapla maakonnas. Tean, sest olen kohalik. Olen ise oma silmaga näinud ja kogenud. Noor tüdruk oli isegi ühte ruumi luku taha jäänud. Hetkel asub seal kool ja alustati mõisahoone renoveerimist. Seal on ka tuntud Hirvepark, kus asuvad kolmteist veskikivi, ja kui mõni neist puruneb tulevat mõisaproua mõisahoonesse kummitama. See on mõisahoonega seoses. Ma ei tea, kas on tõsi, ülemisel korrusel olevat olnud piinakamber ja kas mõisahärra tappis mõisaproua ära, kuid kummituslikke asju on seal juhtunud. Mõisaproua ja härra olid olnud õelad. Mõisahoone taga on mõisapark, mõisapargi ääres jõest paarkümmend meetrit eemal asub nende isiklik surnuaed - Üexküllide surnuaed. Seal lähistel on ka kabel, kus juttude kohaselt kummitab. Mõisapargis on ka tiigid. Ühes mõisapargi küljes asub Näljamüür, mille ehitasid mõisahärra 'orjad.' Rohkem infot hetkel meelde ei tule, kui küsimusi, siis laske käia. Smile
Vasta
#60
Tsitaat:Algselt postitas Bitty
Vana-Vigala mõisas ka kummitab,

Kunagi ühe väljasõidu ajal tuli endalgi see fakt meelde ja kolistasime mõisa kõik uksed läbi - kedagi vist seal sees alaliselt ei ole. See vist kuulub tehnikumile?
Näljamüürile tegime ka otsast-otsani sõna otseses mõttes tuuri PEALE Bleh

Ei tea, kuidas vanadele vaimudele ka tänapäeva rokkmuusika meeldib Smile?
Vasta
#61
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Tsitaat:Algselt postitas Bitty
Vana-Vigala mõisas ka kummitab,

Kunagi ühe väljasõidu ajal tuli endalgi see fakt meelde ja kolistasime mõisa kõik uksed läbi - kedagi vist seal sees alaliselt ei ole. See vist kuulub tehnikumile?
Näljamüürile tegime ka otsast-otsani sõna otseses mõttes tuuri PEALE Bleh

Ei tea, kuidas vanadele vaimudele ka tänapäeva rokkmuusika meeldib Smile?


täitsa võimalik et ta tehnikumi alla kuulub, ma nii täpselt asjaolusid ei tea, Smile
vaimud pole veel kurtma tulnud. no mina pole vähemalt sel ajal seal olnud. aga kes teab, Laugh
Vasta
#62
Keegi oskab öelda, mis kõige aktiivsemad kohad on Eestis?
Vasta
#63
No need mis on sellele kaardile märgitud, eks need olegi kõige aktiivsemad. Mul on erinevad märked juurde kirjutatud, vaata ise milline neist peaks siis kõige aktiivsem olema.
Vasta
#64
Tsitaat:Algselt postitas Cassiopeia
Andke mulle siia aadresse ja asukohti, kus teie teate, kus kummitab.

[Muudetud: 8-24-2009 Cassiopeia]

Kahjuks ei saa öelda, et tean, kuid annan edasi kunagise Neitsitorni restorani direktrissi (1982) väite, et seal kummitab. Võibolla ütles põnevuse tekitamiseks..
Vasta
#65
Kiiu veskis,sellest oli kunagi teles mingi saade
Vasta
#66
Kaardile võib lisada Viljandi Väike-Turu 8.
Renoveeritud vana maja, ajaloost suurt ei tea, kuid oli mõningast asja seal ajada mõned aastad (2002-2006). Elutseb seal keegi, keda silmaga ei näe ja kes öist aega endale kuuluvaks peab. Päevasel ajal asju ei täheldanud, kuid öösel muutus elanik natuke närviliseks - liigutas asju, viskas korra sõpra mul veinipudeli punniga, kääksutas põrandalaudu. Rentnikest seal kellelgi äri hästi pole läinud, olukord ei ole muutunud seal ilmselt siiamaani.
Vasta
#67
Ma ei tea on olnud ,et MJ on nagu pärast tema surma enne matuseid kirstust välja tulnud ja kõndinud , ja ta nagu kummitanud kaa , et nagu see asi vääääga kahtlane
Vasta
#68
Tsitaat:Algselt postitas RoosakasT2pp-
Ma ei tea on olnud ,et MJ on nagu pärast tema surma enne matuseid kirstust välja tulnud ja kõndinud , ja ta nagu kummitanud kaa , et nagu see asi vääääga kahtlane
Mis kohast juttu on?
Vasta
#69
Tahaksin kangesti uurida Rataskaevu juures ühte maja, millest on räägitud. See on ka kaardile ära märgitud, kuid kuskil ei ole majast pilti ? Keegi on sellest majast uurinud ? Ja keegi oskaks pilti otsida ? Ma ei leinud kuskilt erilist informatsiooni. Ehk keegi raatsib aidata ? Smile
Vasta
#70
Tsitaat:Algselt postitas InYoFace-
Tahaksin kangesti uurida Rataskaevu juures ühte maja, millest on räägitud. See on ka kaardile ära märgitud, kuid kuskil ei ole majast pilti ? Keegi on sellest majast uurinud ? Ja keegi oskaks pilti otsida ? Ma ei leinud kuskilt erilist informatsiooni. Ehk keegi raatsib aidata ? Smile

Rataskaevu tänava kuulsaim kummituslegend tegutseb Sushihousi majas. nt: http://www.solness.ee/maja/?mid=113&id=123
Ka VonKrahlis olevat midagi veidrat kunagi toimunud, kuid sama iseloomuga mis Sushis.

[Muudetud: 25-10-2009 Tom]
Vasta
#71
Tsitaat:Algselt postitas Cyclone
http://img35.imageshack.us/img35/8070/djjwed128.jpg

Tegime täna Elva tondilossis sõbrannaga niisama reidikaid, ja siis äkki ühel pildil jäi mingi nägu vms peale.. Kui ringi sisse HOOLIKALT vaadata , on seal nagu mehe nägu vms. Pilt on tehtud tavalise digikaga , ainult veits väiksemaks tehtud. Ühe pildi peale jäi nagu boxeri nägu ka, ( Seal on surnud boxer sees).

// Siiis märkasin ühe pildi pealmidagi kahtlast veel. Nagu mingi mehekuju vms oleks seal Laugh . Mingi post kindlasti ei saa olla. Esimest korda kui nägin, siis oli ta kohapeal. Hetk hiljem vaatasin, sis teda polnud, ja siis kui kolmandat korda vaatasin, oli ta jälle seal.
Pilt :

http://img40.imageshack.us/img40/9265/djjwed142.jpg


[Muudetud: 7-25-2009 Cyclone]
Muutus: Suured pildid paneme foorumisse lingina!

[Muudetud: 5-9-09 Thorondor]


Ma ei näe mingit põhjust, miks ühel poolelioleval ehitisel peaks korraga kummitused tekkima. Ei asu antud ehitis tõepoolest mingitel vanadel kalmudel, ei ole seal keegi ka teadaolevalt kaduma läinud, hukkunud õnnetuse läbi või tapetud.

Olen seal sees ise korduvalt käinud ja mingit ebameeldivat tunnet küll ei ole kogenud peale selle, et näeb lihtsalt räpane välja seest.

Ütleksin selle kohta pigem, et hirmul on suured silmad ja teatud vanuses tahaks ikka näha "tondilosse", eriti veel, kui sõbrad ümberringi igasugu vahvaid jutte sinna juurde poogivad.

Ja kui arvestada ehituse seisukorda, siis lendlevad osakesed on seal igati tõenäolised + Arbi järve vee helkimine.

Lisaksin veel juurde, et selle suve algusest on käinud Arbi ümber tõsine järve puhastamine ja süvendamine. Suured veoautod on mööda linna vuranud sellise kimaga, et kesklinna majadki vibreerisid. Mis seal siis veel vanast lagunevast hoonest, mis järve ääres seisab, rääkida...

[Muudetud: 10-25-2009 jooshik]
Vasta
#72
Tsitaat:Algselt postitas Tom
Tsitaat:Algselt postitas InYoFace-
Tahaksin kangesti uurida Rataskaevu juures ühte maja, millest on räägitud. See on ka kaardile ära märgitud, kuid kuskil ei ole majast pilti ? Keegi on sellest majast uurinud ? Ja keegi oskaks pilti otsida ? Ma ei leinud kuskilt erilist informatsiooni. Ehk keegi raatsib aidata ? Smile

Rataskaevu tänava kuulsaim kummituslegend tegutseb Sushihousi majas. nt: http://www.solness.ee/maja/?mid=113&id=123
Ka VonKrahlis olevat midagi veidrat kunagi toimunud, kuid sama iseloomuga mis Sushis.

[Muudetud: 25-10-2009 Tom]

Tänud abi eest. Huvitav, kas seal ka praegu midagi toimub ?
Vasta
#73
Surnuaias kummitab ka ikkagi.Madis mind võtku,kui need ei ole teisesest ilmast.
http://nagi.ee/photos/Paraman/8395057/
Vasta
#74
hmmm .. mõned räägivad et minu koolis oli kunagi surnuaed, kus on maetud sõjas surnud sõdalased .
kui meil kunagi klassiõhtu oli siis ma ise oma silmadega nägin helehalli kogu pimedas koridoris hästi kiiresti liikudes .
ja paljud räägivad et meie kooli 4. korrusel poos end 1 tüdruk üles kuna tedda narriti ... :S
nii et minu kool ehk otepää gümnaasium on suht jube koht , kus natuke kummitab ..
minu kodus kummitab ka .. maitea kui sa tahad siis pane nt. Otepää linn oma kaardile , sest siin linnas kummitab väga paljudes kohtadesSad ... Smile
Vasta
#75
Mainiti ära seal Olustvere vana koolimaja.Kuna ma ise praegult käin Olustvere Teenindus-ja Maamajandus koolis õppimas siis oleks soov teada et kust see info tuli et vanas koolimajas kõnnib ringi tapetud tüdruk?:S
Vasta
  
  •  Eelmine
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 8
  • Järgmine 


Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat