Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0 Häält - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
Autor Sõnum
InDemand
Veteran

Postitusi: 1,008
Liitunud: Jun 2007
10-02-2009 20:52
Postitus: #1
Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
Jah, ma olen moderaator. Jah, ma peaks teadma, millisest teemast mida leida võiks.

Siiski tahaksin seoses ühe projektiga kuulda teie arvamusi igasuguste eneseabi- ja käsiraamatute teemal. Raamatud võivad olla seinast seina, mis sisuliselt tähendab nii psühholoogiaalaseid kui näiteks meditatsiooni või rännakuga seotuid. Lisaks ka kõik tarode või hingamise ja muuga seotud.

Kuivõrd tasuks usaldada neid raamatud ja millised on olnud emotsioonid nende lugemisel? Kas keegi teist on mõnest ka abi saanud, ja kui, siis millist või kuidas? Ning millised oleksid need raamatud, mis soovitaksite inimestel kohe kindlasti läbi lugeda?

Kui tegu ei ole otseselt eneseabiraamatuga, vaid näiteks mõne ilukirjanduslikuga, siis sobib ka see.

Lisan, et ei pea viitama raamatu algallikale, st näiteks raamatukoi.ee või apollo.ee, tahaksin vaid teie arvamusi ja raamatute pealkirju.

Nii et tuhlakem läbi riiulid ja andkem ilmakodanikele teada, milliseid raamatuid heaks peate.

[Muudetud: 10-2-2009 InDemand]
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nightspirit
Vaikija

Postitusi: 39
Liitunud: Jul 2005
10-02-2009 23:30
Postitus: #2
 
Minus tekitas väga positiivseid elamusi "Jumal ei jää kunagi hiljaks.."
Isegi kui selle sisu mõnel hetkel väheusutav tundub, siis on see lihtsalt nii armsalt kirjutatud, et parandas suurel määral mu halba tuju.
Võin seega öelda, et sain sellest raamatust abi.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Aerling
Veteran

Postitusi: 1,162
Liitunud: Jun 2007
11-02-2009 11:06
Postitus: #3
 
Vaatasin ka oma riiulisse ja leidsin sealt ühe eneseabi raamatu, mis mulle kingiti

Alain De Botton " Mure staatuse pärast ". Ma ei tea mis tagamõte sellel kinkijal oli wink

Olen selle ka korra läbi lugenud aga meelde on jäänud ainult see, et inimese hirm läbikukkumise ees poleks võib-olla nii suur kui me ei teaks, et kaasinimesed suhtuvad läbikukkumisse tihti karmilt. Raamatus vaadatigi ka ajalooliste isikute tõuse ja mõõnasid ja kuidas siis kaasaegsed vastavalt kas ülistasid või tampisid porri selle inimese...Mõtlema panev raamat aga mingit eneseabi ma vaevalt sellest leidsin. Võib-olla muutusin tähelepanelikumaks selles osas, et ei mõista teisi inimesi nii mõtlematult hukka.

Kirjanik, kes aga on minu maailma kõigutanud on Jostein Gaarder. Ta on filosoofia õpetaja ja tema raamatud on alati kihilised ja minu jaoks nektar...." Sofia maailm " on põhimõtteliselt ülevaade filosoofia ajaloost aga kirjutatud nii põnevalt, et filosoofia tunnis ma küll nii innukas ei olnud. " Mängukaartide saladus "- lahterdatakse noorte ja lastekirjanduse alla aga ausõna, paljudele täiskasvanutele kuluks selle raamatu lugemine ära. Gaarder imetleb elu sellisena nägu see on. Ta on pannud mind vaatama tavalistele asjadele ( no ütleme looduses...) hoopis teise pilguga. Loodan, et inimesed kes on Gaarderi raamatuid lugenud ei tule kunagi mõttele sooritada enesetappu. Gaarderi " Saladuslik jõulukalender " on minu iga aasta detsembri lugemine, iga päev vastav peatükk kuna raamat on üles ehitatud nagu kalender ( dets. kuu ). " Apelsini tüdruk " on armastuslugu hingesugulase leidmisest. " Vita brevis " aga on ülistus maisele armastusele.

Siis on mul veel Vladimir Megre raamatud alates " Anastasiast "...väidetavalt elavat siberi taigas naisterahvas kes ei vaja eluks mitte midagi materiaalset. Isegi Siberi talves elab tema metsas õhukese riietusega ja magab karu kaisus ning toitub metsaandidest. Vahepeal täiseti uskumatu aga mõtlema panev lugu...inimene on looduse osa aga sellest eemaldunud...

Lisan veel, et ostsin omale MAYA raamatu " Ruunid - mis need on ? " Siin foorumis sai excubitorisega sellel teemal arutletud ning mind hakkas ikkagi huvitama mis jõud see siis nendes kriipsukestes on.
Praegu võtan hoogu, et alustada ruuni päevikuga...seejärel tuleb ruunide tegemine vastavate rituaalidega ette võtta. Üritan siis oma energiat nendesse ruunidesse valada ehk toovad ruunid siis rohkem minu alateadvuses toimuvat esile ja aitavad teatud valikute tegemisel.


[Muudetud: 2-11-2009 Aerling]

Elu on vaatlemine, õppimine ja kunst.
http://www.openzine.com/aspx/PublisherZine.aspx?ID=6730
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
wicce
Uustulnukas

Postitusi: 41
Liitunud: Jan 2009
11-02-2009 17:04
Postitus: #4
 
Mul on Angela Mcgerri raamatud kodus, nende pealkirjad on Harmoonia - Inglite kaardid ja Ingel igaks päevaks. Esimene kujutab endast midagi taro kaartide sarnast, ainult kõik on inglitega seotud. Seal räägitakse, mis on Sinu elus suurimateks probleemideks ja mida peaksid muutma. Kõik asjad läksid seal minu kohta küll täppi, aga siiski ma eriti ei usu seda inglite värki. Siis selles teises raamatus räägitakse olenevalt tähtkujust, milline on Sinu kaitseingel ja õpetatakse palveid lugema. Ma pole seda veel järele proovinud. Mul on veel 1 David Fontana raamat Mantra - meditatsioon. See lihtsalt õpetab meid medteerima. Ma pole nii kindel kas see just aitab, aga igal juhul on seal ilusad pildid Laugh Ma soovitaksin neid inglite raamatuid, sest see teooria iseenesest tundub huvitav, kuna enne neid raamatuid ma polnud eriti inglitest lugenudki...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Iiris
Tavaliige

Postitusi: 216
Liitunud: Apr 2007
11-02-2009 21:21
Postitus: #5
 
Minu tädi, kes on Jehoovatunnistaja kinkis mulle kunagi raamatu ,,Noored küsivad,, kahjuks autorit ei tea. Ma ei ütle, et olen nüüd ise ka mingi tunnistaja aga see raamat on aidanud mind väga palju. Selles on palju häid nõuandeid, kuidas saada lahti masendusest või kuidas paremini oma vanematega suhelda. Ütlen ausalt, et mul pole pärast selle raamatu lugemist kunagi suhtlemisele barjääri ette tulnudSmile
Selle raamatu ainus negatiivne osa on see, et kes ei oska seda lugeda võib ajupesu osaliseks saada. Seal on peatükke, mis juhivad sind ,.Jumala teel,, ja tuleviku plaanideks pakub raamat välja hakata Jehoovatunnistajaks.

On nõnda lood: üks tärkab, teine vaibub,
lein kondab mööda maid ja külasid,
ent eluõhtul pole ikka aimu,
kui mitu korda jätsid hüvasti.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
HUGOTH
Veteran

Postitusi: 1,747
Liitunud: Sep 2007
11-02-2009 22:04
Postitus: #6
 
Raamat,kui kirjasõna kandja,kannatab kõik välja, mida sel kirjutatakse.Väga palju kirjutatakse ainult rahategemise eesmärgil.Lõpp on see,et sa ei saagi täpselt teada,mida sellega öelda taheti.Siin olevad on suunatud usu valdkonda.Päris universaalset õpetust ei olegi,sest kõik peavad enda kirjutatut ainuõigeks.Minu arust peab õptus algama juba kodust ja väikesest peast alates ja õieti suunatud,siis on sellest kasu.Pole mõtet neid täis toppida igasuguste umbluude ja valeõpetustega.Tegelikult on praktikas olemas rida asju, mida peab igaüks teadma ja oskama ise kasutada ja ka teisi õpetada,sel juhul on sellest kõigile kasu.Hiljem pakuks mõned pidepuntid selles valdkonnas välja, mis on praktikas järgi proovitud ja see õigustab ennast igati.Head edasi mõtlemist...
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
InDemand
Veteran

Postitusi: 1,008
Liitunud: Jun 2007
12-02-2009 00:28
Postitus: #7
 
Viskan siis siia ise ka mõned raamatud, mis südamesse läinud.

1. Theodore Zeldin, "Õnn"

Parim raamat siiani, mis on mul kolm või neli korda läbi loetud. Raamat, kuhu on kogutud suurmeeste mõtteid ja elulisi asju, mis seletatud lahti lugejale väga lihtsas võtmes. Kes selle kunagi kusagilt kätte saab, soovitan väga.

Olen raamatust saanud pea igale asjale vastuse. Täiesti suvalisest kohast lahti võttes, täiesti suvalistele asjadele mõeldes.

2. Osho, "Armastus. Vabadus. Üksindus."

Kuigi ei ole enamike asjadega nõus, mis ta kirjutab, on siiski hea lugeda, et keegi usub veel headusesse ja inimvõimetesse. Ja kuigi kahtlustan sisimas, et mees on loomas uut sekti, tunduvad ta mõtted kohati nii lihtsad ja naiivsed, et neid peab uskuma lihtsalt.

3. Arvo Valton, ükskõik mis teos

Mehe novellid on paremad kui mis tahes eneseabiraamat. Konkreetne ja arusaadav. Eluline. Kirjeldab erinevaid situatsioone elus täiesti igapäevases võtmes. Ladus lugeda ja nii mõnigi tunneb end raamatus ära.

4. Gunnar Aarma, "Mida paljud ei tea"

Aarma siinsetele tutvustust ei vaja. Vanameistrit ei ala- ega ülehinda. Mulle meeldib tema lähenemine ja pärast raamatu lugemist oli mitu päeva hea tunne. Kokkuvõttev ja mõtlema panev. Nii enda kui ka ümbritseva üle.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Spacedog
Uustulnukas

Postitusi: 16
Liitunud: Dec 2008
22-04-2009 23:24
Postitus: #8
 
Mina isiklikult sain suure tõuke teemas edasiuurimiseks peale Gunnar Aarma raamatute lugemist.

1. Gunnar Aarma, Saada õnnelikuks - http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?8150
2. Ingvar Luhaäär - Kogutud vestlused Gunnar Aarmaga - http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?16676

Võiks ka soovitada huvitavaid loenguid ööülikooli helisalvest(http://www.ylikool.ee/)

1. Enn Kasak
2. Fred Jüssi
3. Gunnar Aarma
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
säga
röövkala

Postitusi: 287
Liitunud: Aug 2010
05-10-2017 19:14
Postitus: #9
RE:
(11-02-2009 17:04 )wicce Kirjutas:  Mul on Angela Mcgerri raamatud kodus, nende pealkirjad on Harmoonia - Inglite kaardid ja Ingel igaks päevaks.

Ega keegi siit pole valmis emba kumba raamatut mulle edasi müümast? Mõlemad raamatud oleks tänuga vastu võetud minu raamatukogusse Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tyto Alba
Veteran

Postitusi: 1,962
Liitunud: Aug 2016
10-10-2018 18:23
Postitus: #10
RE:
(10-10-2018 06:53 )Minaelan Kirjutas:  Mis aega see teile meenutab? Keskaega, nõukaaega või...?

Maailmas valitseb monetaarne-oligarhia ehk sisuliselt "aadlikud" ehk keskaeg (pigem selle farss).
Kohalikus "valitsuses" istujad võtavad vastu käske Brüsselist ignoreerides kohalikke huve.
Ehk pesueht nõukaaeg.
Esoteerika (ja sellega piirnevatest ehk siia alla pannakse ka vandenõu teooriad) raamatutest leiavad aga inimesed lohutust, selgust ja vastuseid mida aga võimud ei taha anda.
Praegust on ideeliselt nõukaaeg steroididel aga inimesed ei taha seda näha - letid on ju lookas...

Jumal on isiksustatud Egregor...
Huvitav fakt - isik kes ei saa aru millest sa räägid peab lolliks sind mitte ennast.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Minaelan
Veteran

Postitusi: 2,838
Liitunud: Jul 2011
10-10-2018 18:31
Postitus: #11
RE:
(10-10-2018 18:23 )Tyto Alba Kirjutas:  
(10-10-2018 06:53 )Minaelan Kirjutas:  Mis aega see teile meenutab? Keskaega, nõukaaega või...?

Maailmas valitseb monetaarne-oligarhia ehk sisuliselt "aadlikud" ehk keskaeg (pigem selle farss).
Kohalikus "valitsuses" istujad võtavad vastu käske Brüsselist ignoreerides kohalikke huve.
Ehk pesueht nõukaaeg.
Esoteerika (ja sellega piirnevatest ehk siia alla pannakse ka vandenõu teooriad) raamatutest leiavad aga inimesed lohutust, selgust ja vastuseid mida aga võimud ei taha anda.
Praegust on ideeliselt nõukaaeg steroididel aga inimesed ei taha seda näha - letid on ju lookas...

Jah, nii on. Saatejuhti või siis tema kõrva sisse käskeandjat pani tigetsema see, et sel aastal 100 enimmüüdud raamatute hulgas on lausa 20 esoteerilist kirjandust.

Ta kordas mitmeid kordi, et mida te (kas see vastasistuja oli tarbijakaitse või ravimitööstus, ei mäleta) võtate ette, et esoteeriline kirjandus ära koristada.

Ja loomulikult on Brüssel (veel praegu) see a ja o. Kuid mitte kauaks.

Mida toovad inimkonnale kaasa keelud ja mõttetud käsud???

Ootan huviga.

Oma hinge kuulates ei saa sa teha muud, kui ainult täiuslikke valikuid.


Õpi selgeks reeglid, siis tead, kuidas neid korralikult eirata.
Dalai-laama
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
10-10-2018 22:04
Postitus: #12
RE:
(10-10-2018 06:53 )Minaelan Kirjutas:  Mis aega see teile meenutab? Keskaega, nõukaaega või...?

...ammu oodatud valgustusaega?

Ma saan su murest aru. Esoteerikal on kindlasti mingi koht kirjanduses, aga kusagilt peaks piir jooksma. Kas sa tõesti arvad, et need lademed esoteerikat, mis tavalist inimest raamatupoe esiriiulitel ostma meelitavad on (kõik) mingisugused tõelised teejuhid tõe ja kõrgemate tasemeteni? Või pigem nõustud, et suur osa neist on kerge palga teenimiseks kokkuklopsitud mõistujutud?

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,965
Liitunud: Aug 2010
11-10-2018 02:32
Postitus: #13
RE:
(10-10-2018 22:04 )Nielander Kirjutas:  
(10-10-2018 06:53 )Minaelan Kirjutas:  Mis aega see teile meenutab? Keskaega, nõukaaega või...?

...ammu oodatud valgustusaega?

Ma saan su murest aru. Esoteerikal on kindlasti mingi koht kirjanduses, aga kusagilt peaks piir jooksma. Kas sa tõesti arvad, et need lademed esoteerikat, mis tavalist inimest raamatupoe esiriiulitel ostma meelitavad on (kõik) mingisugused tõelised teejuhid tõe ja kõrgemate tasemeteni? Või pigem nõustud, et suur osa neist on kerge palga teenimiseks kokkuklopsitud mõistujutud?

Absoluutselt nõus, suurem osa neist on kerge palga teenimiseks kõikjalt kokkuklopsitud pooltõed ja mõistujutud. Puudub teooria pluss praktiline juhend, mida järgides saad teoorias selgitatud/kirjeldatud kogemuse/taseme jms ja kui keegi nüüd arvab, et sellised asjad üldse puuduvad, kuna see olla nii suur saladus, no mida iganes ka vabanduseks ei tuua, siis ta eksib.
(selle postituse viimane muutmine: 11-10-2018 02:47 Eithea.)

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
isemaag
Vana kala

Postitusi: 725
Liitunud: Apr 2013
11-10-2018 03:13
Postitus: #14
RE: Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
Kõige tõelisem raamat on ikka Eluraamat, läed mõne kõrgharitud ja kõrgestimakstud psihhi manu abi saama, psihh ütleb: VÕTA ENNAST KÄTTE! Ja ta ise on nii tähtsa olekuga et teab kõike.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Raha kaa nõutakse, ilma maksmata ei saa sellist tarkust.
(selle postituse viimane muutmine: 11-10-2018 03:43 isemaag.)
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
alar
Vana kala

Postitusi: 374
Liitunud: Jan 2009
14-10-2018 12:57
Postitus: #15
RE: Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
Kõik on suhteline. Esoteerika hulk näitab, et inimese mõttemaailmas toimuvad muutused ja muidugi kasutavad kapitalitsliku kallakuga indiviidid seda ära. Siin olekski Para-Webist suur abi kogemuste ja teadmiste jagamisel. See, mis edasijõudnu jaoks on elementaarne, on algaja jaoks müstika ja nii see ongi. Paluks lihtsalt rohkem kannatlikkust keerulisemate (ja samas nii lihtsate) asjade seletamisel.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Temimoor Eemal
tume

Postitusi: 1,305
Liitunud: May 2008
14-10-2018 22:15
Postitus: #16
RE:
(10-10-2018 22:04 )Nielander Kirjutas:  Või pigem nõustud, et suur osa neist on kerge palga teenimiseks kokkuklopsitud mõistujutud?

Kas kõik, mida sa ei mõista on ilmtingimata lollus? Lolluseks võiks ikka nimetada asju, mida sa läbi ja lõhki mõistad... et on lollus.

Pealegi ei ole midagi treenivamat ajule kui mõistujutt.

Kõik inimesed usuvad, et seal kus lõpeb nende silmaring, asub ka maailma äär - Arthur Schopenhauer.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Eithea
Veteran

Postitusi: 2,965
Liitunud: Aug 2010
15-10-2018 03:00
Postitus: #17
RE:
(14-10-2018 22:15 )Temimoor Kirjutas:  
(10-10-2018 22:04 )Nielander Kirjutas:  Või pigem nõustud, et suur osa neist on kerge palga teenimiseks kokkuklopsitud mõistujutud?

Kas kõik, mida sa ei mõista on ilmtingimata lollus? Lolluseks võiks ikka nimetada asju, mida sa läbi ja lõhki mõistad... et on lollus.

Pealegi ei ole midagi treenivamat ajule kui mõistujutt.

Jaa, nii võib midaiganes põhjendada, eriti tore treening oleks ju suremise müümine, kriminalistidele selgitame, et on loll ja ei mõista millised hauatagused perspektiivid kadunukesel avanesid jne ja ikka tõusvas joones, sest kes mõistaks surmas olemist või ka siis mitte olemist.
Inimesed loodavad häda korral reaalset abi saada, aju treening on mitte odav karuteene. Mõistujutule jäägugi pealkirjaks mõistujutt ja ei enamat, kuritegelik on selliselt hädasolijaid puukida.

Zhao Cong - 牧 Shapherd
Byron Metcalf - Heart Warriors
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Tinar
Vana kala

Postitusi: 340
Liitunud: Aug 2017
16-10-2018 22:28
Postitus: #18
RE: Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
Esoteerika peakski tagasi kolima sinna kuhu ta loomu poolest kuulub ehk siis varjatuks ja vaid väljavalitutele mõeldu sekka. Muidu polekski ta ju esoteeriline ehk varjatud ja vaid siseringile või väljavalitutele mõeldud. Praegust meie massimeedias järjest suuremaid pöördeid koguv lausrünnak kõige esoteerilise vastu on asi õigel kohal, nii kiuslik kui see parahuvilistele ka ei tundu. See mida massitiraažides turustatakse esoteerika nime all, pole enam esoteeriline vaid esoteerikamaiguline kommerts mis labastab seda tõelist teadmust. Las massimeedia ründab. Las kaob. See on vajalik. Tõelise teadmuse januline leiab alati õige allika ja viib ise edasi seda salajast teadmust. Nagu Piibliski kirjas: Mt 7:6 Ärge andke seda, mis on püha, koertele, ja ärge heitke oma pärleid sigade ette, et nad neid ei tallaks oma jalgadega ega pöörduks tagasi ja teid lõhki ei kisuks! Ka kristluses on oma esoteeriline pool ja väljavalitud on need kes ise selle teema enda jaoks on välja valinud!
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
17-10-2018 18:57
Postitus: #19
RE: Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
On ka vajalikke eneseabi raamatuid. Näiteks ilmus hiljuti raamat „Toimetulek leinaga“.

See sisaldab praktilisi nõuandeid, mis aitavad leinajal kaotusega edasi elada. Need põhinevad autorite aastakümnetepikkusel kogemusel ja uurimustöödel. Raamatust on kasu ka leinaja lähedastel, sotsiaalvaldkonna ja vaimse tervise spetsialistidel, kes leinajaid aitavad.

https://helios.ee/toode/toimetulek-leinaga/
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Nielander
Questioning Everything

Postitusi: 3,623
Liitunud: Sep 2007
19-10-2018 14:24
Postitus: #20
RE: Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
Teemakäsitlus meedias jätkub. Kui palju esoteerikakirjanikud Eestis teenivad (või pigem teenida võivad): https://www.err.ee/870087/eestlaste-esot...teenistuse

"Mida saab väita ilma tõenditeta, saab ka ilma tõenditeta kõrvale heita"
- Christopher Hitchens
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Müstik
Shambalas

Postitusi: 13,074
Liitunud: Oct 2004
19-10-2018 14:57
Postitus: #21
RE: Kutsun arutlema: eneseabi- ja käsiraamatud
Teema on ju eneseabi käsiraamatud.
Esoteerikaraamatuid leiab näiteks siit nimekirjast:

https://www.kriso.ee/astroloogia-ja-esot...nian2.html

Mõned neist on päris huvitavad. Näiteks 40. Astraalrännak algajaile.
Leia selle kasutaja kõik postitused Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum:


Kasutaja(d) vaatamas seda teemat: 1 külalist

gro.bew-arap[tä]bew-arap | Para-web | Tagasi üles | Tagasi sisu juurde | Mobile Version | RSS voog