Teema hinnang:
  • 3Hääli - 2.67 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psühhotroopsed ained on ohtlikud inimestele!
#1
Läbi aegade on üle terve maa loodusrahvaste šamaanid kasutanud psühhotroopseid aineid oma visioonideotsinguil ja šamaanirännakuil. Nende jookide või droogide tegemise kunsti anti edasi õpetajalt õpilasele, nende kasutamine aga oli tavaliselt rangelt kontrollitud ja sellega kaasnes peaaegu alati teatav rituaal, mis häälestas aine tarbija ja teejuhi õigesse "meeleseisundisse."

Kuna teatud hetkel muutus inimeste seas jube popiks võtta vanu teadmisi ja neid kultuurikontekstist välja rebides hakata tänapäeva maailmas praktiseerima, on ka erinevad meeleseisundit muutvad ained pakkunud palju kõneainet. Kasvõi meie endi foorumis käis vahepeal tuline vaidlus seente tarbimise kohta. Mis see siis on, mis inimesi kisub neid tarbima? On see uudishimu? On see kutse? Või ehk lihtsalt mingi kiiks, mis tahab kõigest väest eriliseks teha...

Kui šamaan käib rännakul, siis võib see toimuda mitmel erineval moel - kõige kergem ja kiirem viis on visioonide rännak. Sellele järgneb juba sügavam rännak, mille pildiline pool on visioonide edasiarendus. Abivahendid tuleb kasutusele võtta siis, kui on soov minna kuhugi kaugele, sügavale, midagi üles otsida. Abivahendid aitavad fokusseerida ning hoida silda kahe ilma vahel. Ja sellega šamaani tavatöö lõppes. Tasub meeles pidada, et šamaanid olid isikud, kes igapäevaselt elasid kahe ilma piiril, neil olid olemas kogemused ja teadmised saamaks hakkama mõlemas reaalsuses.

Psühhotroopseid aineid kasutati enamasti vaid kahel puhul - seesmine puhastumine sõdalase teel (Castaneda liin) või eriti sügavate rännakute toetuseks, ilmadesse, kuhu sisse saamiseks tuli esmalt läbida mitmeid ilmu, kuid nende läbimiseks polnud parasjagu aega või võimalust. Šamaan sai endale otseteed lubada, sest teadis, mis teda ees ootas ja milliseid diile peab seal tegema. Ta oli selleks valmistunud. Ka initsiatsiooniriitused viidi läbi erinevate tajumuutjate abil.

Tervest ajaloost kumab läbi üks ja ainus teadmine - psühhotroopseid aineid kasutati eriti sügavate rännakute puhul ja seda alati kogenud šamaani käe all. Millegipärast arvavad tänapäeva noored uljaspead, et on targemad ja osavamad kui aastatuhandeid tegutsenud teadjad. Trippimine on lahe ning kui sa ei tripi, siis pole sul võimalik üldse midagi oma peaga mõelda.

Tavainimesele on igasugune meelemürgi tarbimine ohtlik, seda ohtlikumad on aga psühhotroopsed ained. Ega asjata pole hoitud salateadmisi saladuses, teadjad on aastatuhandeid mõistnud, et kõikide inimeste elujooned ei ole mõeldud sarnasteks teadmisteks ja kogemusteks. Iga inimene ei pea olema "vaimne" või "eriline." See, mis sunnib inimesi "arenema" on tegelikkuses nende endi väärisiksus, mille ainus eesmärk on ahnitseda endasse teadmisi. Et olla teistest parem, ilusam ja targem.

Nii ei märkagi tavaline tripitaja ilusa pealispinna all, mida tehakse tema hingega selle reisi ajal, samuti ei jõua temani iial tolle aine enda sõnum, et kuhu siis ikkagi värav avati ja millistel tingimustel inimest sisse lastakse. Igasuguse, ka tavarännaku, sissejuhatuseks tuleb kõik need teatud ja teadmata punktid oma peas läbi käia ja leida neile lahendused, vastasel juhul tuhised suures tripitamisehulluses kõigest mööda, naudid maailma "kirgastumist" ent samal ajal kisuvad erinevad vaimolendid su hinge tuhandeks jupiks ja jagavad mööda ilmasi laiali. Hiljem šamaanid käigu ringi ja kogugu neid tagasi kokku.

Pikk jutt lühidalt kokku võttes: tavainimesel ei ole mitte mingit vajadust meelerännakuteks. Tavainimene ei suuda enda jaoks lahti mõtestada erinevaid nüansse, mida peab kindlasti arvestama, tavainimesel ei olegi vaja sellega tegeleda. Kui ta aga sellega tegeleb, võib olla kindel, et oma hingeosi jäetakse vedelema kõikjale. Ja tihti on nende tagasisaamine märksa raskem kui lihtsalt tavaline šamaanirännak vaimudega diili tegemiseks.

Olen ise tegelenud šamanismiga ligi 6 aastat, sellest 3-4 teadlikult ja kogu selle aja jooksul on mul läinud tarvis trummi lüüa alla 10 korra. Olen näinud ja kogenud maailmu, mida seenemehed uneski ei näe ja senimaani ei ole olnud mitte mingit vajadust isegi trummi vaja mineva sügavuse rännakuid teha. Mis annab psühhotroopsete ainete tarbijaile vabaduse ilma mingi eelteadmiseta hüpata kõige ohtlikumatesse maailmadesse? Oleks siis veel, et teeb ainult iseendale halba ja jääb oma hingest ilma. Ei, seda idiootsust on vaja ka teistele propageerida. Vastutustundetud ja rumalad narkomaanid. Mida rohkem on meie ümber hingetuid inimesi, seda enam võtavad võimust kõiksugu erinevad rühmitused, mis pakuvad puuduvate hingeosade arvelt kehasse täidet ning nii asendataksegi füüsilised kestad aegamisi hingede arvelt eelprogrammeeritud täidismaterjaliga.

Kõik siin ilmas on omavahel seotud - mida enam inimesed vastutustundetult tripitavad, seda enam oma hingedest ilma jäädakse, mida enam hingedest ilma jäädakse, seda enam täidet võõrastest egregoridest otsitakse, mida rohkem egregore endale kogutakse, seda tugevamaks hakkab nende surve ühiskonnas muutuma ja seda väiksem valikuvabadus peaga mõtlevatele inimestele jääb.

Seotud teemad:

New Age õpetused on ohtlikud inimestele
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=5399

Vabastav hingamine on ohtlik inimestele
http://www.para-web.org/viewthread.php?tid=5622

[Muudetud: 9.9.10 Celtic]
Vasta
#2
Kõik on õige aga kõige ohtlikum ja igapäevane narkootikum, täiesti legaalne ja tarbimine soodustatud ja soovitatud kui hea tuju tekitaja kahmab ju terve hinge Orioni seltskonna küüsi. Hakka sellest peale, et tavainimesele on igasugused narkootikumid halvad, nii lubatud kui keelatud.
Nende vahe on ainult selles, et alkohol suunab rändurid oma Peremeeste Orioni hallide radadele (Unenägude ja deliiriumi rohelised kuradid) aga teistel on teised, kristlusest, judaismist ja muhameedlusest erinevad peremehed ja maailmad.
Muide muhameedlus kui liha eliitkarjad ei tohi oma maitset alkoholiga ära rikkuda , seetõttu peab laip väga kiiresti maha maetud olema, et xendraga valikuliselt hauast pehmed lihaosad kätte saada aga kristluses on hing ja selle söömine tähtsam kui liha.
Celtic, õlut libistades jätad oi kui palju hingeosakesi õige peremehe, selle väävlilõhnalise radadele maha.
Vasta
#3
Alkohol ei ole samaväärne psühhotroopidega. Kui üks uinutab väärisiksuse ehk tavateadvuse ja laseb mõistusel kontakteeruda hingeteadvusega, siis teine tõstab terve teadvuse kehast välja, ehk siis nihutab tajupunkti.
Vasta
#4
Hakka või su jutu järgi kärbseseent (soma)proovima, alkohol hakkab küll juba meelest minema, viimati 18 aastat tagasi tarbitud. Narkomaanide kraami ei pea üldse proovimist vääriliseks. Seni oli jutt alkoholi kohta oma kogemustest. Alkohol ründab korralikult unekeha maksa ja rohelist tsakrat kõhunääret, suguvõsajõudu.
Vasta
#5
VS - suguvõsajõud on just see, mis meile tänasel päeval terve suguvõsa karma kaela keerab. Seega alkohol vabastab ka sellest (vähemalt ajutiselt)
Vasta
#6
A mis keelab sul ennast suguvõsajõuks mängimast mis ongi ju samaani ülesannes siin tavamaailmas ja ise karmat ja maiseid ande inimeste vahel jagamast. Hetkel lähed sa vastuollu oma rollinimega.
Vasta
#7
Vabandust, et sõna sekka ütlen aga ei usu, et alkohol vabastab - pigem loob illusiooni janüristab meeli - pikemas perspektiivis.
Vasta
#8
Olen excubitorisega 100% nõus, aga vahest peale sauna on ikka väga mõnus üks külm õlu.
Vasta
#9
Mul tekkisid mõned küsimused Celticule.
Nimelt sa väitsid et oled kogenud maailmu kuhu seenevennad elus pole käinud?Äkki on sul võimalust kuidagimoodi kirjeldada kuidas sa neisse maailmadesse lähed,mida tunned ja mida näed?
Siiamaani ma olen täheldanud,näiteks et DMTvennad ja inimesed kes ilma abivahenditeta rändavad,nende kogemused on mingil määral kattuvad.
Näiteks ühes foorumis kirjeldatakse energeetilise rännaku(siin vist tuntakse kui OBE,astraal) algust kui inimene hakkab tundma vibratsioone,ja kaugenevalt lähenevaid helisid.Praksud vilinad ja krõpsud mis valjenevad.Siis ärgatakse teise tähelepannu.
Samamoodi kirjeldavad DMT-d suitsetanud inimesed,et tugev vibratsioon,ebamaised valjenevad helid,ning siis minek.Jälle tullakse teadvele teistsuguses tähelepanus.
Tulemus oleks ka nagu sarnane mõlemal juhul.Kõrgenenud teadvuse seisund,surmaeelsed kogemused,elu muutvad kogemused jne.
Vahe paistab olevat selles,et teadja ilma abivahenditeta teab kuhu läheb ja mida teeb.Psühhonaudid aga ''enamasti'' ei tea kuhu tahavad ja kuhu satuvad,ja hiljem enam ei mäleta seda kõrgenenud teadvuse seisundit.Ja tundub,et tugevate psühhedeelikumide all miskised moonutused eksisteerivad.
Täiesti tüüpiline tripimees aga ei tea eriti midagi endast ega maailmast,ja kui nüüd lambist seeni nosima hakkab on tulemus jah kurb.



Vasta
#10
Tõstan seda huvitavat, kuid soiku jäänud teemat. Kas Eestis leidub veel inimesi, kelle niiöelda käeall on üldse võimalik seda õppida?
Vasta
#11

Selleks, et minna "kehast välja" rännakutele on mitmeid võimalusi:
1) Muuta enda mõtlemist, mille tagajärjel hakkavad inimese organid tootma teatud hormoone ja aineid, mis muudavad "teiste reaalsuste" tajumise võimalikuks "kehast välja" rännakute abil.
2) Sama tulemuse saaks ka seente ja sünteetiliste meelemürkide tarbimise abil - kuid sellega pärsitakse samade ainete tootmist inimese organites, millega "lõigatakse ära" sarnaste kogemuste/rännakute saavutamine loomulikul teel; lisaks kujuneb välja ka tugev sõltuvus, kuna väljaspool keha nähtud maailmad on palju kirkamad, kui igapäevane reaalsus: kuna üha kasvavate dooside tõttu väheneb tundlikus, siis kõngetakse ükskord üledoosi kätte ära.
3) Kasutada kellegi teise väge, et minna rännakule: kas mõni võimekas shamaan "tirib sind jõuga rännakule kaasa", või teeb sedasama tulnukas läbi tulnukaröövi.


Okultsed esoteerilised õpetused lubasid "kehast välja" minna vaid millegi konkreetse jaoks, st mingile küsimusele vastust saama, või mingit olukorda ära lahendama - kuid rännakud "meelelahutuse pärast" polnud lubatud - siit koorub välja karjuv vastuolu tüüpilise narkari ja shamaani vahel: narkar "põgeneb" argireaalsuse eest teistesse reaalsustesse, kuid tal pole mingit sisulist vajadust teisi maailmu külastada: selline keemiliste ainete abil esile kutsutud tegevus peab varem või hiljem lõppema, ning nii need narkarid ära kõngevad üledooside tõttu - seenekrõbistajatel keerab aga ühel hetkel psühhika nii ära, et neid tuleb koos vaibaga hullarisse viia, kuna "kuu kukub pähe".

Mina peaks õigeks sellist järjestust: esmalt viib mõni väekas shamaan enda isikliku väga tõsise rännaku-huvilise nö "proovi rännakule", võimendades tajunihet enda isikliku väe abil - seejärel hakkab tõsine rännaku-huviline muutma enda mõtlemist, ehk arendama oma tajusid ja koguma väge, et saaks rännakule minna ilma teiste abita - ning mõne eriti raske rännaku "võimendamiseks" võiks erandjuhtudel seeni või nende sünteetilisi analooge kasutada.

Nädalatepikkuse umb-joomingu tagajärjel ilmnev deliirium oma mustade kuradikestega on aga rännak astraalse maailma kõige madalamasse ja mustemasse soppi - reeglina ei suudeta aga ärajoodud aju tõttu tuua meie reaalsusesse üle mitte midagi väärtusliku (ma olen palunud mitmetel elukutselistel joodikutel kirjeldada mitut kuradit nad deliiriumis näevad, ning millise kujuga need kuradikesed on - nad lubavad "järgmine kord" täpsemalt järgi vaadata, kuid seni pole veel keegi seda suutnud piisava detailsusega teha).


Nagu näha, on tervisele kõige ohutum viis muuta enda mõtlemist, ning arendada oma tajusid: nii hakkab organism ise teadvuse ja tsakrate arenedes sünteesima vajalike aineid, ning "kehast välja rännakud" saavad võimalikuks igaühe sisemise tahte ja väe abil, kasutamata seeni ja meelemürke.
Vasta
#12
See on väga huvitav.

Kas Teie, lp Lahendused, suudate minna neisse teistesse reaalsustesse ilma nende niiöelda abivahenditeta?
Ma olen proovinud omal käel seda teha, kuid siiamaani on asi piidunud lucid dreaminguga, milles lausa superkangelane olnud.

Olen ka abivahendeid proovinud.
Seeni ja kanepit. Viimase puhul ma ei tea kas see ikka nüüd "see" abivahend on, kuid mul on kogemusi olnud ning need on olnud muljetavaldavad.
Seened on muidugi juba järgmine aste. Või peaksin ma ütlema, et ülejärgmine, või isegi et ülüejärgmine tase. Mis ma oskan öelda, asjad venivad, spiraalitavad, andestage mu sõnavara. Kui midagi jõllitama hakata, siis on "nägemus" maaliline. Oskaks vaid sellest pilti joonistada ,või teha.
Seentega on mul kordunud sümtom/effekt, nimelt kuulen selgelt, kuidas televiisor, mis on teises toas, minuga ühendust võtab. Kõlab kummaliselt ja väheusutavalt, kuid ometi on see tõsi. Võin teile tuua näite- kord enda toas olles, mõtlesin, et mängin malet. Arvuti sain tööle, malemängu sain tööle, kui pärast teist käiku mille tegin, ei julgenud ma edasi mängida. Kuulen, et televiisor, mis on teises toas, räägib minuga. Nagu sõimaks, kuid samas ka mitte. Mitmeid kordi on küsinud - kas närvid ikka peavad vastu? Mina oma mõtteis vastanud, peavad peavad, seda muidugi tõsiselt mõeldes. Kel rohkem küsimusi on, küsigu.
Vaadake, ma saan aru, et olen uljas olnud, lihtsamat teed läinud. Ma ei ole selle üle uhke, ning proovin neid asju üldse enam mitte teha, juhuseid tuleb ette siin ilmas... Ma loodan, et ma oma rumalusega pole mingit käkki kokku keeranud. Mu elu pole halvemaks läinud. Olen ainult nii mõndagi mõistnud, uusi teadmisi ammutanud, nii-öelda laekasse piilunud, ainult vilksamisi.




Vasta
#13
Ma olen mitmes teemas kirjeldanud üht enda aasta tagust kogemust, kus ma sain kaheks sekundiks kehast välja ilma mistahes ainete ja välise väeta: seal oldud kahe sekundi jooksul voolas minust läbi nii tohutu infovool sadade naabrite ja ümbruse olemuse kohta, et kõige selle reaalsusega sidumiseks/läbimõtlemiseks/hingestamiseks kulus mitu nädalat - ma rõhutan veelkord, et väljaspool keha kogetud infovool oli nii vägev, et ma lausa tahtsin kehasse tagasi saada, et mitte hulluda nähtu detailsusest.

Olemuslik "mootor või vägi" tulenes ilmselt mitme teguri koosmõjust:
a) Ma olin eelnevalt üritanud kuude kaupa tulutult astraali minna, ning siis oli mingi loobumise järgne pingelangus (kui üritad midagi, siis sa ei saa seda - kui aga loobud, siis pingelanguse käigus avaneb võimalus ise-enesest).
b) Ma olin eelnevalt läbi lugend Silva meetodi raamatu, kus õpetati visualiseerimist ja aju tunnetusliku parema poole aktiveerimist (ehk minu tajud olid selliste vaimsete harjutuste tõttu märgatavalt aktiivsemad).
c) Naine oli just rahulduse saanud, kuid mina suutsin enda rahuldust tagasi hoida: nii sain ma naiselt tema rahulduse järgse armastuse energia endale, kuid minu vägi ei kandunud naisele üle minupoolse rahulduse mittesaamise tõttu (nii oli mul enda vägi ja naise armastuse energia).
d) Ma olin hiljuti viibinud tugeva energiasamba peal (see puhastas ja avas minu kolmanda silma tsakra ja kroontsakra, mis avas tohutu infovoolu kanalid).
Ühesõnaga mitme soodsa teguri üheaegne kokkusattumus.

Ja nüüd pane siia kõrvale mitu tundi rentslis tõmblev narkar, kes tahab "sinna" jälle ja jälle tagasi: ilmselt "seal" on neil veidi parem, kui nende luitunud argireaalsuses, kuid ilmselt pole "seal" nii vägev, et nähtu lahtimõtestamiseks nädalate pikkune paus teha (narkaritel ju pikki täiesti selgeid hetki polegi, nad on enamus aega "sinna" minemas, "seal" olemas, või "sealt" tulemas).

Vasta
#14
(23-10-2012, 22:00 )lahendused Kirjutas: Selleks, et minna "kehast välja" rännakutele on mitmeid võimalusi:
1) Muuta enda mõtlemist, mille tagajärjel hakkavad inimese organid tootma teatud hormoone ja aineid, mis muudavad "teiste reaalsuste" tajumise võimalikuks "kehast välja" rännakute abil.
...
Nagu näha, on tervisele kõige ohutum viis muuta enda mõtlemist, ning arendada oma tajusid: nii hakkab organism ise teadvuse ja tsakrate arenedes sünteesima vajalike aineid, ning "kehast välja rännakud" saavad võimalikuks igaühe sisemise tahte ja väe abil, kasutamata seeni ja meelemürke.
Kui sa mõtlemise muutmise all pead silmas, et koos sellega kaasnevad ka tervislikud eluviisid ja vaimsed harjutused, nt mediteerimine, siis on sul õigus, aga kui ainult mõtlemise muutmist, siis ainult sellega ei hakka inimese ajus mitte mingid organid aineid, mis võimaldavad "teiste reaalsuste tajumist" jmt, tootma.
(23-10-2012, 23:04 )lahendused Kirjutas: Ja nüüd pane siia kõrvale mitu tundi rentslis tõmblev narkar, kes tahab "sinna" jälle ja jälle tagasi: ilmselt "seal" on neil veidi parem, kui nende luitunud argireaalsuses, kuid ilmselt pole "seal" nii vägev, et nähtu lahtimõtestamiseks nädalate pikkune paus teha (narkaritel ju pikki täiesti selgeid hetki polegi, nad on enamus aega "sinna" minemas, "seal" olemas, või "sealt" tulemas).
See kirjeldus on niivõrd vale ja meedia propagandast lähtuv ja näitab, et sul pole vähimatki aimu millest räägid.
(23-10-2012, 22:52 )Sübariit Kirjutas: Kas Teie, lp Lahendused, suudate minna neisse teistesse reaalsustesse ilma nende niiöelda abivahenditeta?
...
Vaadake, ma saan aru, et olen uljas olnud, lihtsamat teed läinud. Ma ei ole selle üle uhke, ning proovin neid asju üldse enam mitte teha, juhuseid tuleb ette siin ilmas... Ma loodan, et ma oma rumalusega pole mingit käkki kokku keeranud. Mu elu pole halvemaks läinud. Olen ainult nii mõndagi mõistnud, uusi teadmisi ammutanud, nii-öelda laekasse piilunud, ainult vilksamisi.
Kui oled käki kokku keeranud, siis saad sellest hiljem aru, aga kolm viimast lauset näitavad, et sa ei ole oma tegevusega enda elu untsu keeranud ja oled hoopis oma teadlikust sarnastel teemadel tõstnud ning ei vedele kraavis nagu lahendused "narkar" seega minu poolt sulle edu enda arendamisel. Mis kanepisse puutub, siis oskan soovitada ainult google otsinguid. Näiteks "cannabis pineal gland" või "marijuana pineal gland".

Ja nagu näha on, siis lahendused ei ole piisavate teadmiste ja kogemustega, et sinu esimese küsimusega seoses teisi oma nõuannetega abistada kuna ta ei suuda seda veel isegi.
Vasta
#15
Endal olnud erinevate ainetega olnud erinevaid kogemusi, mis hiljemal läbimõtlemisel on olnud positiivsed. Kasutanud olen inimeste tehtud ja looduslikult olemasolevaid asju. See teemaalgataja jutt on kuidagi kitsas ja piiratud, võib-olla on see šamaaniteema liiga pähe hakanud ja arvab, et tema tee on see õige ja teiste oma peaks tema omaga sarnanema. Igaüks üritab kontakti saada oma sisimas peituva maailma ja reaalsusega omamoodi. Ohtlik on muidugi ained põranda alla suruda, kus pätid neid solgivad ja ühiskonnalt sulli koorivad.
Selliste kogemuste jaoks ei saagi olla lõplikult ettevalmistatud. See on miski, mida kogedes alles tunnetad. Elu ei saa turvaliseks sundida ja see "ained on ohtlikud" jutt on lihtsalt väga ühekülgne.
Vasta
#16
Olen ise erinevaid aineid tarvitanud ja nõustun jutuga. Mul on isegi paar juhtumit olnud kui olen kuulnud kuidas loomad räägivad peale kanepi suitsetamist.
Üks kord olin vanalinnas sõbral külas. Tal oli neljakordne korter. Üleval oli tal katuse peal terrass kus saab tervet vanalinna näha. Noh, tõmbasime kinni ennast, ma istusin omaette omade mõtetega. Järsku kuulsin selja taga vene keelset juttu, ma ehmatasin isegi ära ja vaatasin taha. Ääre peal istusid kaks tuvi. Nad said vist aru, et ma kuulsin neid ja hakkasid minu poole liikuma. Üks tuli täpselt minu kõrvale ja vaatas mind üli pikalt ja teine hoidis distantsi veidi eemal. Ma tegin nalja, et nad on spioonid ja enam ei kuulnud nende juttu. Ma ei mäleta mis nad rääkisid.
Teine kord oli veits hullem, suitsetasime peale sõbrannaga metsas, mingi mees ja naine oli meist 200 m kaugusel. Äkki kuulsin kuidas keegi karjub "noored matsid istuvad siin" jne. Ma mõtlesin, et need on need inimesed. Me läksime minema sealt jalutama. Paar päeva hiljem tuli see jutuks ja sõbranna ütles, et need inimesed olid venelased ja ma hakkan hulluks minema. -.- Sellepärast ma ei suitseta enam. Smile1
Vasta
#17
(24-10-2012, 20:18 )põlduba Kirjutas: Endal olnud erinevate ainetega olnud erinevaid kogemusi, mis hiljemal läbimõtlemisel on olnud positiivsed. Kasutanud olen inimeste tehtud ja looduslikult olemasolevaid asju. See teemaalgataja jutt on kuidagi kitsas ja piiratud, võib-olla on see šamaaniteema liiga pähe hakanud ja arvab, et tema tee on see õige ja teiste oma peaks tema omaga sarnanema. Igaüks üritab kontakti saada oma sisimas peituva maailma ja reaalsusega omamoodi. Ohtlik on muidugi ained põranda alla suruda, kus pätid neid solgivad ja ühiskonnalt sulli koorivad.
Selliste kogemuste jaoks ei saagi olla lõplikult ettevalmistatud. See on miski, mida kogedes alles tunnetad. Elu ei saa turvaliseks sundida ja see "ained on ohtlikud" jutt on lihtsalt väga ühekülgne.
Mõtlesin ise peaaegu sama juttu kirjutada, kui seda teemat lugesin Laugh
Vasta
#18
Mina jälle nõustun teemaalgatajaga täielikult. Puht meditsiini seisukohast, kuna olen näinud, missuguseid reaktsioone võib psühhotroopne aine põhjustada.
Liiga lihtsalt, ilma võimalikele tagajärgedele mõtlemata, minnakse selle proovimise peale välja. Eriti üksinda on ohtlik, sest kui midagi ikka väga viltu läheb, võib kaine sõber vähemalt kiirabi kutsuda...
Vasta
#19
Sa oled näinud ühte külge. Positiivsetest ei räägita, kuna need pole skandaalsed ja visuaalselt pilkutõmbavad. Meditatsioon jne võivad ja jubedaid reaktsioone põhjustada. So what? See käibki muudetud teadvuse seisundite juurde, eriti ühiskonnas mis üritab sind suruda ühte seisundisse ja ei luba teisi avastada.

Ainetest ei räägitagi ausalt ja seetõttu on esmaproovijal väga ühekülgne versioon: kas diileri või politsei variant.
Vasta
#20
(03-12-2012, 16:30 )põlduba Kirjutas: Meditatsioon jne võivad ja jubedaid reaktsioone põhjustada.

Missugust jubedat füüsilist reaktsiooni põhjustab meditatsioon?
Vasta
#21
Aga kuidas on Ayahuascaga? Kas see siis liigitub samuti narkootikumide alla? Sest ayahuasca shamaanid pidid ysna kergek2eliselt seda neid kylastavatele inimestele andma...
Vasta
#22
(03-12-2012, 16:59 )zen faran Kirjutas:
(03-12-2012, 16:30 )põlduba Kirjutas: Meditatsioon jne võivad ja jubedaid reaktsioone põhjustada.

Missugust jubedat füüsilist reaktsiooni põhjustab meditatsioon?

Muutusi tajudes ja teadvuses, milleks inimene ei pruugi valmis olla. Kui see muudab tema nägemust senisest maailmapildist.

Vasta
#23
(03-12-2012, 17:13 )põlduba Kirjutas:
(03-12-2012, 16:59 )zen faran Kirjutas:
(03-12-2012, 16:30 )põlduba Kirjutas: Meditatsioon jne võivad ja jubedaid reaktsioone põhjustada.

Missugust jubedat füüsilist reaktsiooni põhjustab meditatsioon?

Muutusi tajudes ja teadvuses, milleks inimene ei pruugi valmis olla. Kui see muudab tema nägemust senisest maailmapildist.

Üks asi on vaimne reaktsioon, teine füüsiline. Olenemata mingitest maailmapiltidest võib reageerida kehavõõras aine füüsilise kehaga põhjustades allergilise reaktsiooni. Need ained on ju mediaatorid, mis mõjutavad otseselt aju ja närve. Näiteks halvab aine hingamiskeskuse ja ongi kutupiilu. Oma alateadvuses peaks saama kaevandada ikka tunduvalt ohutumate vahenditega. Muidugi jah, eks see viimane nõuab juba vilumust. Lihtsam on valida otsetee...
Ehk siis mul on mul tekkinud arvamus, et psühhotroopsed ained on nagu see kuramuse Ouija board. Igaüks saab proovida, ka need, kellel pole tegelikult mingeid vaimseid eeldusi ja taset, et infot vastu võtta.
Vasta
#24
Nojah, kindlasti. Aju ja närve mõjutab näiteks ka tagaajav tiiger, paljas kena naine või shokolaadikoogi vaatamine.
Miski ei halva niisama, sitt reaktsioon on vale koguse või ebapuhta aine tõttu (või kui inimesel kaasasündinud vererõhuprobleemid vms). Kui oleks legaalne ja raskemini kättesaadav, siis ei söödaks valimatult sodi sisse.
Ja ega alateadvuses kaevandamine pole kunagi ohutu. Suures plaanis voolavad kõik jõed ühte ookeani ja pole valesid või õigeid viise sinnajõudmiseni. Järjekordne samm lihtsalt. See on muidugi kole, et osadel pole mingit ettevalmistust. Pole enne kunagi mõelnud elust v asjadest, puudub spirituaalne pool ja siis äkiline kokkupuude.
Vasta
#25
(03-12-2012, 17:29 )zen faran Kirjutas: Need ained on ju mediaatorid, mis mõjutavad otseselt aju ja närve. Näiteks halvab aine hingamiskeskuse ja ongi kutupiilu. Oma alateadvuses peaks saama kaevandada ikka tunduvalt ohutumate vahenditega.
Mis ainetest sa räägid? Ja kui palju on psühhotroopsete ainete ohvreid võrreldes näiteks alkoholiga? Ja kui ained on tehtud ebaseaduslikuks, korralikku infot nende kohta ei jagata ning isegi arsti või teadja inimese juuresolekul ei tohiks neid seaduse järgi teha, siis pole ju imestada, et kõik kes tahavad, need ka otsivad need üles ja proovivad. Ning võivad saada korraliku kraami asemel tont teab mida.
Vasta
  


Võimalikud seotud teemad...
Teema: Autor Vastuseid: Vaatamisi: Viimane postitus
  Kipsplaat-ehitistes levivad niiskuse mõjul ohtlikud mürgihal Halo 5 3,029 16-09-2007, 19:20
Viimane postitus: Metafor

Alamfoorumi hüpe:


Kasutaja, kes vaatavad seda teemat:
1 külali(st)ne

Expand chat